Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) Dondenis


Dondenis
aktív tag

Most akkor erre a tarifa emelésre hivatkozva felmondható az előfizu? Vagy díjcsomag váltható?

(#43052) fattyu666


fattyu666
tag

Egyre hitványabb ez a trékom (is)!

Simán, egyoldalúan árat emel? :U

Minimum 8000Ft-os díjcsomagot kellene ahhoz fizetnem hogy ne csak tíz, hanem kemény húsz hónap részletre, adjanak készüléket? :W
De azt elvárják hogy ezért megint 24 hónap hűséget hosszabbítsak?

Ez ám a marketing, gratulálok! :C

(#43053) dptrsk válasza Dondenis (#43051) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha nem vettél készüléket felmondhatod kötbérmentesen az előfizetést.
Ha vettél készüléket, akkor felajánlanak 1000Ft havidíjkedvezményt 1 évig és/vagy leválthatsz alacsonyabb csomagra.

(#43054) #41133696


#41133696
törölt tag

A Skype ezen a készüléken: Samsung Galaxy Pocket Neo elfogadhatóan fut?

Nagy szülőknek lenne, ha elmennek itthonról odaadnám mellé a a Huawei 5776 Mobilhotspot-ot, és Skype-on tudnának telefonálni haza a vezetékesre.

(#43055) cris78 válasza dptrsk (#43053) üzenetére


cris78
őstag

Én most hívtam. Mozaik xs-m van. Leválthatók move xs-be.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#43056) migabi24 válasza cris78 (#43055) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez telefonon elintézhető?

(#43057) dokee78 válasza migabi24 (#43056) üzenetére


dokee78
félisten

:K

(#43058) St3ven válasza #41133696 (#43054) üzenetére


St3ven
addikt

Nálam jól fut. :K De a hanghívással járó kódolást-dekódolást már nem biztos, hogy bírná. Csak üzenetváltásra használom.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#43059) Huroq válasza migabi24 (#43056) üzenetére


Huroq
senior tag

Természetesen. Én is leváltottam valamelyik nap Mozaik S -ről Move XS -re. Mondjuk volt egy kis bibi amiért visszahívtak később (az ügyintéző akivel beszéltem nem intézhette volna a váltást, mert nem volt rá jogosultsága), de egyébként minden zökkenőmentesen és gyorsan intéződött.

(#43060) migabi24 válasza Huroq (#43059) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm

(#43061) Dondenis


Dondenis
aktív tag

Mozaik s-ről mozaik xs-re simán ment a váltás..

(#43062) kali válasza cascada (#43048) üzenetére


kali
legenda

szia,

ahogy előttem is írták, jobb esetben is csak néhány pillanatig látni, ha megjeleníti egyáltalán az átirányított hívás mivoltát, az alkalmazásokat passzolom, de szerintem sem lesz sokkal előrébb a dolog úgy sem...

Rem-X; szia, amelyik adatcsomagoknál nincs túlforgalmazási díj, azoknál csak a keret elérésekor küldenek sms-t (a business net ide tartozik), magáról a sebesség lekorlátozásáról, a túlforgalmazási díjas csomagoknál van 80 és 100%-os sms, illetve a régi túlforgalmazási díjas adatcsomagoknál 50 és 100%-nál.
nem túrtam végig a szolgáltatós dukomentumtárat, de ahol a neten írnak a régebbi business net s csomagról, ott 1 gigabyte szerepel, például; link

[ Szerkesztve ]

(#43063) korcsillio


korcsillio
őstag

Hi.
Sikeresen elhagytam a csekkekt amit be kellett volna fizetnem. :(
Be mehetek személyesen is rendezni :F

(#43064) Dondenis válasza korcsillio (#43063) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Persze

(#43065) kali válasza korcsillio (#43063) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, befizetheted személyesen is.

(#43066) korcsillio


korcsillio
őstag

Ok,köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#43067) n@p@lm válasza #41133696 (#43054) üzenetére


n@p@lm
őstag

skype?
kicsit drága, nem?

(#43068) dptrsk válasza #41133696 (#43054) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szia!

Ezt a készüléket nem ajánlom skypera!
Kevés a tudása a skype programhoz, elfut rajta, de sokszor lefagy, kilép hívás alatt, csak telefon újraindítás segít.

(#43069) #41133696 válasza dptrsk (#43068) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, köszi, hát ez elég baj, mert olyan telefon kellene, amin minden gond nélkül megy a Skype hanghívás, de 60+-os korosztálynak ideális, akik nem annyira kímélik mint én, illetve az egyéb tudását sem tudnák kihasználni (sőt még művészet lesz az érintőkijelzős felület elsajátítása is számukra). Nem azért mert mentálisan csökkentek lennének, csak hát nem az a korosztály... Szóval ebből adódóan olcsónak kell lennie, egyébként odaadnám az L7 II-t aztán vennék helyette mondjuk egy F6-ot, de pazarlás lenne, mert mint mondottam volt, a funkciók döntő hányadát nem használnák ki.

(#43067) n@p@lm: 1$-ért 60 perc vezetékes irányba való kommunikációt tartalmaz havonta, ami bőven elégséges, tekintve, hogy általában itthon vannak. A Vibert próbáltam de L7 II-n sokkal gyengébb volt a minőség mint Skype-al.

(#43058) St3ven: Sajna itt csak hanghívásról van szó, mert nem fognak rajta tudni pötyögni.

(#43070) dptrsk válasza #41133696 (#43069) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ebben az esetben egy régebbi S60as Nokia, pl: E52 akár jó választás(Ha még letölthető rá a Skype(régen volt rá), vagy Lumia 520 WPvel. Ezeken el kéne futnia rendesen a Skypenak

(#43071) Teko001 válasza #41133696 (#43069) üzenetére


Teko001
őstag

Csak egy ötlet, ha már mindenképp ezen a vonalon akarsz mozogni (azért esetleg nézz meg más SIP (VOIP) alternatívákat): vannak ilyen kifejezetten cél telefonok skype-ra, azokat nézted már?

(#43072) #41133696


#41133696
törölt tag

Hát az az alap ötlet, hogy olyan mobil kellene, ami tudja a WiFi-t mindenképpen, mert van Net & Roll S díjcsomagos Huawei 5776 Mobile Hotspot, amiben ugye a SIM csak adatforgalomra használható, a VoIP hívás pedig az. A helyzet az, hogy sokszor nincs is kihasználva, szóval a 8 GB bőven elég. Valaki mindig itthon van, ha én nem akkor én viszem magammal a Huawei-t az LG L7 II-vel, és ha meg ők nem, akkor odaadnám nekik arra a pár órára.

A történet amúgy picit bonyolult. Fateromnak van egy SE K800i telefonja, ami mostanában hol működik, hol meg nem.Nagymamáméknak meg egy Emporia. Faterom 62, Nagymamám meg 73 éves. Az első ötlet az volt, hogy apámnak veszek egy új telefont, de mivel külön élünk neki nem tudnám odaadni a Huawei-t, a Domino Surf meg nem lenne jó, mert ott egyrészt tiltott a VoIP hivatalosan, másrészt meg 890 Ft havidíja van. Innen jött az ötlet, hogy apámnak 8, hogy van Skype vagy nincs Skype, odaadnám neki az Emporiát, Nagymamámnak meg jönne a WiFi-s telefon. Mivel a nagyszülők is itt laknak a házban, így nem gond, hogy a Huawei-t bármikor odaadjam illetve, hogy mindig itt legyen amikor nekik nem kell. Csupán annyi elvárásom lenne, hogy a Skype menjen, mást nem is várnék el egy ilyen belépőszintű készüléktől.

A WiFi használat meg azért elvárás, mert a Net & Roll S-re úgyis két év hűségidő van vállalva.

(#43073) zoli62 válasza St3ven (#43046) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, de ha kikapcsolod a belépési SMS értesítést, akkor a My T-Mobile se tfogsz tudni belépni.

(#43074) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok

Az arany kapcsolat kártyához jár már valamilyen kedvezmény a hűségidőből?
Tehát 1-3 hónappal előbb tudok vele telefont venni pl?

Everybody lies.

(#43075) kali válasza Pttypang (#43074) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, 24 hónap aláírt hűség esetén, 21 letelt hónap után lehet előrehozott készülékvásárlást eszközölni a hűség újbóli meghosszabbításával.
régebben már 18 hónap után lehetett, az volt az igazi, de módosították... :(

[ Szerkesztve ]

(#43076) Pttypang válasza kali (#43075) üzenetére


Pttypang
veterán

De ilyen esetben is lehet részletre telefont venni, ugye?

Everybody lies.

(#43077) kali válasza Pttypang (#43076) üzenetére


kali
legenda

igen, lehet.

(#43078) Pttypang válasza kali (#43077) üzenetére


Pttypang
veterán

Köszönöm :R

Everybody lies.

(#43079) tylerddd


tylerddd
veterán

Miért gondolja a T, hogy ha nekem iPhone-om van, akkor sokat beszélek?! Készülékfüggőek az embernek a telefonálási szokásai?! Miért kényszerít olyan csomagra, amit én nem használok ki?! Miért nem adják oda az iPhone-t előfizetésre vállalt hűséggel részletre (akár 5C) és egy másfél, 2x olyan drága droidosat igen?! Miért működött ez két éve, amikor a 4S-t vettem és miért nem működik most?! Miért kerül egy 64GB-os 5S 140e forintba, még 20k-s csomaggal, két év hűséggel is?! Ez röhej.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#43080) StLui válasza tylerddd (#43079) üzenetére


StLui
veterán

5C 190eFt, melyik droidos 300-400eFt? mert ezt jelenti a másfél, kétszer annyi

64Gb-os 5S pedig mennyi is, kb 280 lehet, akkor van ezek szerint 420-560eFt telefon is?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#43081) raziel01 válasza tylerddd (#43079) üzenetére


raziel01
veterán

Aki nem teheti meg az ne akarjon Iphone-t venni. Ilyen egyszerű.
Olyan csomagot vegyél amit kihasználsz.

(#43082) TheMarci válasza raziel01 (#43081) üzenetére


TheMarci
addikt

Látom, nem nagyon megy a szövegértelmezés, segítek, a kérdés az volt, hogy korábban miért lehetett részletre venni iPhonet, és most vajon miért nem?

Do You Dream?

(#43083) raziel01 válasza TheMarci (#43082) üzenetére


raziel01
veterán

Elmondom miért. Minden hülye kihozta a drága telefont akár olcsó akár drága előfizetéssel aztán meg nem fizették. Ilyen egyszerű.

(hülye most azokra vonatkozik akiknek kajára se telik de Iphone-t vesznek.Van ember nem is egy ilyen. )

[ Szerkesztve ]

(#43084) kali válasza TheMarci (#43082) üzenetére


kali
legenda

most is lehet venni részletre, őt konkrétan az zavarja, hogy csak az előfizetésre aláírt hűség mellett nem biztosítanak részletre történő vásárlást, hanem csak akkor, ha díjcsomagra is aláír hűséget.
ez van, ezt kell szeretni...
akkor valahogy nem problémáztak az iphone tulajok/vásárlók, amikor csak és kizárólag arra elengedett a szolgáltató hosszú hónapos hűségeket - többet, mint az akkor aktuális arany/platina jogosultság adott bárkinek is az előrehozott opcióban -, és aláírható volt újabb hűség, ha az újabb iphone típust vásárolta meg az előfizető - azonos, és nem pedig drágább áron -, de olyan is van/volt, hogy arany/platina kiemeltség esetén a hűség lejárta előtt, előrehozottan történő készülékvásárlás során csak az iphone esetén nem kell(ett) kifizetni az eltörölt hónapokat, más készülékeknél - még a legdrágább android...stb okostelefonoknál is - meg igen!

raziel01; abban nem igazán van ráció, azzal az erővel aláír valamelyik díjcsomagra is, és kihozza úgy részletre - már ha megkapja húzós mobil előleg nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#43085) TheMarci válasza kali (#43084) üzenetére


TheMarci
addikt

Engem sajnos elkerültek ezek az infók, és lehetőségek, ezért nem értettem én sem, de így már világos, köszönöm!

Do You Dream?

(#43086) tylerddd válasza StLui (#43080) üzenetére


tylerddd
veterán

5C 8GB 130, ugyanebben a konstrukcióban a SGS5 195k és lehet vinni részletre.

@ raziel01 Nem akarok egyszerre 280-at kitenni a zsebemből, ha egyébként kamatmentesen, részletekben ki lehet fizetni. Két évet úgyis aláírnék az előfizetésre és bőven elég lenne a készülék minimum 2 évig teljesítményét tekintve, nem cserélném le. Szerinted nem kényelmesebb és gazdaságosabb így kifizetni, ha nem jár többlet költséggel?!

A díjcsomaggal pedig pont az a bajom, h ami nekem elég (kevés beszélgetés, több net =NetPlusz XL+Move XS), azzal nem lehet megvenni a készüléket. Én ezt amolyan diszkriminációnak veszem. Semmilyen kedvezményt nem kapok a két év kötöttségért, az egésznek olyan érzete van, h én vagyok a szolgáltatóért és nem ők értem. A függő készülék pedig alig pár ezerrel olcsóbb, mint a független (ne GSM boltokat nézzünk). Akkor inkább megveszem függetlenül valahol, csak arra jobban rá kell készíteni a pénztárcám, mint egy részletfizetéses megoldásra.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#43087) dedike válasza kali (#43084) üzenetére


dedike
addikt

Ne haragudj kali, de öreganyám is volt...

Ellenben mi a jelenben élünk. S igazából még az illetékes sem igazán tudná megmagyarázni az eredeti, "Miért nincs iPhone, csak drága csomagban részletre?" kérdést....

...ami valóban jogos kérdés, s szerintem csak a Telekom buta hozzáállásán múlik a dolog. :R :R

Jó szerencsét!

(#43088) kali válasza dedike (#43087) üzenetére


kali
legenda

nekem van/lenne tippem az okra...
jelenleg is van más pozitív és negatív diszkrimináció az iphone esetén (is), de mindennek (legalább) két oldala van, hol a jobbik felén áll az ember, hol pedig a másikon, és aszerint örül vagy bosszankodik.
a szolgáltató áraz, ahogy csak akar, az előfizető meg dönt, hogy melyik opció jó számára, vagy ignorálja azokat, ha nem okésak számára.
én is lázonghattam volna, amikor egy hónapja vettem az iphone 5s-t, de nem tettem, pedig kényelmesebb lenne, ha részletekben fizet(het)ném, és közben nálam kamatozna a pénz - mert nem kevésről van szó -, de megoldottam egy huszárvágással, megvettem listaáron, és nem írtam alá további hűséget adott előfizetésre!
nem biztos, hogy jobban járt így a szolgáltató, és nekem nem ért volna meg 5 e ft kedvezményt a hűség, 210 e ft lett volna 2 év hűséggel, és 215 e ft volt listaáron.

[ Szerkesztve ]

(#43089) tylerddd válasza kali (#43084) üzenetére


tylerddd
veterán

Én erről nem tudok semmit, én semmilyen kedvezményt nem kaptam, nem vettem részt ilyen hűségidőt elengedős dolgokban. Előleget sem kellett letennem az i4S vásárlásakor. Pont ezért érzem magamra nézve pofátlanságnak, h mások miatt ilyennel szívatnak.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#43090) kali válasza tylerddd (#43089) üzenetére


kali
legenda

nem is konkrétan neked címeztem, te most a hátrányt látod, más meg az előnyöket, néha megfordul a helyzet, ez van, sajnos...
én is szoktam részletre venni drága telefonokat, mert bár nem okoz gondot, ha egyben kell kifizetni, de attól még én is kamatoztathatnám a pénzt, viszont nem volt rá lehetőség az iphone 5s vásárlásakor (sem), mert adott társkártya - amelyiken épp nincs hűség - move xs díjcsomagos, és az anyós - az ő használja - még annyit sem forgalmaz le, mivel akikkel sokat beszél (feleségem, én...stb), azoknál családbarát opció van, azért meg nem fogok aláírni drágább díjcsomagra - meg egyáltalán díjcsomagra -, hogy adjanak részletfizetési lehetőséget.
még néhány ilyen árazási konstrukció a szolgáltató részéről, és szépen kifut minden előfizetésemen a hűség... :U

(#43091) StLui válasza tylerddd (#43086) üzenetére


StLui
veterán

Hát az akciós árból kiindulni, és hogy a szerint másfélszeres az ár, ez elég érdekes. Akkor egy nulla forintért elhozható telefonnál milyen szorzóval számolnál? :) Mert amúgy szerintem 20-max 30% árkülönbség van a két telefon eredeti ára között, de a lényeg, hogy akkor legalább tedd mellé milyen díjcsomagnál ezek az árak?

Most nézem 5S-t el lehet hozni 32Gb-ost, 30eFt kezdővel 5500Ft havidíj, ugyanez Samu S5 80eFT kezdő! Most akkor miről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#43092) tylerddd válasza StLui (#43091) üzenetére


tylerddd
veterán

Az 5C 130k, 2 év hűséggel az előfizetésre.

Az 5S 225k, a Samsung 180k lesz a végén.

De ne is azon pörögjünk, h mit mivel szoroztam, osztottam: miért adnak oda egy 195 ezres Samsungot részletre, 2 év hűséggel az előfizetésre és miért nem egy 130 ezres 5C-t?! Ez számomra teljesen érthetetlen és a lényege ez volt a kérdésemnek, nem az, h melyik telefon ára hányszorosa az iPhone árának.

A 195 pedig másfélszerese a 130-nak, akárhogy számolom. Én pedig az első hozzászólásomban ezt a példát vetettem fel.

A fenti árak pedig a rám vonatkozó árak, amennyiért én elhozhatnám. 2 év hűséggel az ELŐFIZETÉSRE, bármilyen díjcsomaggal 2k-ig.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#43093) tylerddd válasza tylerddd (#43092) üzenetére


tylerddd
veterán

* havidíj 1950Ft/hó-tól

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#43094) Wictor


Wictor
senior tag

Sziasztok. Olyan dologgal fordulnék hozzátok tanácsért, hogy vásároltam a mai napon újan, Telekom üzletben egy Asus Padfone 2-t. A tablet kiegészítőt (station) nem bírtuk működésre bírni, bevitte a nő hátulra a technikus kollégához (?), aki azt állította, hogy biztos csak lemerült. Elfogadtam a tényt, elhoztam. Hazaértem, kicsomagolom (bele volt bugyolálva egy fóliába), próbálom a gyári töltővel tölteni a telefont, megy. Berakom a stationbe, nem megy. Töltöm együtt, töltöm külön, a station rész nem megy. Tanácstalan fejjel elkezdtem körbenézni, a kerete pár helyen le van pattogva, de ami durvább, hogy az usb csati szanaszéjjel van b*szva, az érintkezők elgörbülve, vagy letörve. Elsőre is jól dugtam be, könnyű volt benyomni, 1000%, hogy nem én törtem el.

Na most, ilyenkor mi a teendő? 3 napon belül ebben az esetben is cserélik? Egy leselejtezett szart kaptam százezrekért? A másik, hogy itthon láttam meg, hogy a papírhalmaz között még a garanciapapír sincs ott, csak a számla. Mit mondjak?

[ Szerkesztve ]

(#43095) br.rak válasza Wictor (#43094) üzenetére


br.rak
őstag

Azt nehéz lesz bizonyítani, hogy nem te törted el. A helyszínen kellett volna jelezni.
A garipapírt pedig elvileg online tudod kinyomtatni.

Br

(#43096) Wictor válasza br.rak (#43095) üzenetére


Wictor
senior tag

Nem jeleztem, mivel meg sem néztem, csak az eladó (+ az állítólagos szervizes, akikre rábíztam a dolgot, révén egy fóliába bugyolált, "új" mobilról volt szó).

(#43097) Vangelis válasza Wictor (#43094) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát ez szívás....

Tuti bontatlan volt a csomag?

Gyári számok egyeznek?

Asztalborogatás!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43098) foxymaci válasza Wictor (#43096) üzenetére


foxymaci
senior tag

Azonnal vidd vissza nehogymár rádfogják hogy 1 nap alatt tönkretetted meg miért nem bontotad ott ki a helyszinen ezt nem szabad annyiba hagyni cseréltesd ki

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#43099) #41133696


#41133696
törölt tag

Frissült a Telekom alkalmazás:

(#43100) #41133696 válasza Wictor (#43094) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt ott kellett volna megnézni, és jelezni, így nem igen fogják cserélni.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.