Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) bostone


bostone
addikt

Szolnok megyében, Jászberény környékén élek, második vagy harmadik napja szakadozik a mobilnetem. Ugrál a H+ és a G között. Másnál is előfordul vagy csak engem követ egy felhő?

(#43852) zoli62


zoli62
addikt

Mióta vezették be azt, hogy a 1430-as telefonszámon operátorok helyett diszpécserek veszik fel a hívásokat,és nem értenek máshoz, mint hogy megkérdezik, hova kell továbbkapcsolni? Roppant bosszantó, gondolom azért van ez,hogy elvileg csökkenjen a várakozási idő, de valójában viszont érdemi ügyintézés nem történik,a továbbkapcsolás miat pedig ugyanannyi, ha nem több a várakozási idő.

[ Szerkesztve ]

(#43853) Eternitys válasza tomy86 (#43845) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Köszi a hasznos infót! Már mentettem is. :)

1430: Ha 2008 óta csak USIM-ek vannak, akkor el is dőlt a dolog.

Konklúzió: Serial Numberből a gyártási év/hónap alapján lehet megállapítani a dolgot.

Köszi! :R

(#43854) Vangelis válasza zoli62 (#43852) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Amióta emberi hanggal kell beszélned :) .... gyorsangyorsan az új törvény szerint.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43855) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Paletta 100S -be vagyok és a kérdésem az volna, hogy ugye ebbe a havidíjba beletartozik az, hogy 100perc lebeszélhetőség , de az SMS -t pl. külön számlázzák/számítják ? (gondolok arra, hogy a havi díjcsomagba nem tartozik bele más csak a 100perc beszélgetés bármely belföldi normál hívás esetén) :F

SMS küldés Belföldre
30,48 Ft/db

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43856) M.A.Z. válasza Gabesz1019 (#43840) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

(#43857) M.A.Z. válasza 1430 (#43844) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Nem, akkor már Mozaik XS-ben voltam. Valamint az áprilisi számlámban le van vonva az a díj.
A hölgy elmondása szerint a bennefoglalt net visszakapcsolási díját vonta le pontokban.

(#43858) Vangelis válasza MaxxDamage (#43855) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Külön számlázzák.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43859) St3ven


St3ven
addikt

Ha hónap vége felé megrendelem az aranykártyás Kapcsolat SMS Pluszt, akkor adott hónapra "visszamenőlegesen" 50 üzenetre elszámolja a kedvezményt? Vagy időarányos lesz a kedvezmény díja, és a felhasználható üzenetek darabszáma is?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#43860) M.A.Z. válasza St3ven (#43859) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Nem számolja el visszamenőleg. A megrendelést követően lesz 50 elküldhető sms-ed 590 forintért a hónapból fennmaradó napokra.
A csomag tartalma 50 darab SMS meghatározott belföldi mobil előfizetői irányba. Az SMS Plusz kedvezmény a Díjszabásban szereplő speciális hívószámokon elérhető szolgáltatásokra, továbbá kék és zöld számokra nem vehető igénybe. Részletes információkat a hatályos T-Mobile általános előfizetéses díjszabása tartalmazza.
Az ajánlat az egyes díjcsomagoktól függően változhat. Az SMS Plusz csomag kizárólag a mindenkori hatályos Díjszabásban szereplő díjcsomagok mellé választható. Az SMS Plusz csomagban foglalt SMS mennyiség felhasználása után, az Ön által használt díjcsomag mindenkor hatályos Díjszabásban rögzített díjai alapján történik a számlázás. A fel nem használt SMS-ek a következő hónapra nem vihetők át.
A benne foglalt SMS mennyiséget tartalmazó díjcsomagok estén először az adott díjcsomagban foglalt SMS mennyiség majd ezt követően a Kapcsolat SMS Pluszban foglalt mennyiség kerül felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

(#43861) kali válasza M.A.Z. (#43857) üzenetére


kali
legenda

pedig sanszos - ha már az illetékes is arra tippel, nem csak korábban én, mert az került forintra annyiba -, hogy a hívószám kijelzése lesz az, ilyen külön szolgáltatásokat érdemes a díjcsomag módosítása előtt kikapcsolni, ha a következő díjcsomagban alapban/díjmentesen adott, mert a rendszer nem feltétlenül kapcsol ki minden olyan szolgáltatást, ami külön lett aktiválva.
érdemes lenne telefonon rákérdezned, nehogy feleslegesen vonja a rendszer eztán is hónapról hónapra...
a díjcsomagban foglat adatkeret visszakapcsolása díjmentes.

[ Szerkesztve ]

(#43862) M.A.Z. válasza kali (#43861) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Csak az internetes felületen ilyen tétel már nincs,
mivel alapban benne van a díjcsomagban.
Vagyis van, viszont oda az van írva, hogy díjmentes.

[ Szerkesztve ]

(#43863) M.A.Z. válasza pepe091 (#43807) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Nekem ez van az áprilisi számla végén:

(#43864) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Lehet már feltették ezt a kérdést:
Mitől függ a számlazárás? azon a napon van a számlazárás amikor megrendelek egy csomagot vagy egységesen mindenkinek hónap végén van számlazárás?

A lényeg lényegében lényegtelen

(#43865) lugosi válasza Vangelis (#43854) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez most komoly? Újabban tényleg ez van hogy felveszi valaki aki nem tud érdemben segíteni de továbbkapcsol?
Ha már egyszer felveszi valaki, akkor ő miért nem tud érdemben segíteni? Nincs előtte egy számítógép? Vagy ez most direkt van, hogy úgyis megmutatják hogy nekik van igazuk? Vagy mi???

(#43866) St3ven válasza zsof Nokia (#43864) üzenetére


St3ven
addikt

Előfizetésesként egységesen a hónap utolsó napján.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#43867) adam3 válasza lugosi (#43865) üzenetére


adam3
aktív tag

Mert a jogszabálynak meg kell felelni. Azonban az útbairányítás időigénye sokkal kevesebb, mint magának a problémának a megoldásáé, így ez kevesebb emberrel megoldható...

szerk1:
Szerintem a probléma valójában a beérkező hívások eloszlása miatt van. Sok olyan csúcs van, ami csak fél-egy óráig tart, de ekkor sokkal több hívás érkezik be, mint mondjuk az előtte lévő órában. Ezen csúcsok egy része tervezhető, de sok olyan is van ami előre nem látható. Az meg ugye nem várható el, hogy az ügyfélszolgálatosok csettintésre jöjjenek be rövid időn belül dolgozni. Az időablakkal (amíg zenél) ezek a csúcsok kezelhetőek. A probléma az, hogy ha az időablak kívül esne a jogszabályban megengedettől, büntetés lenne a vége.

[ Szerkesztve ]

(#43868) zsof Nokia válasza St3ven (#43866) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Köszönöm a válaszodat :R

A lényeg lényegében lényegtelen

(#43869) aneda


aneda
aktív tag

Van itt esetleg T-Mobile / T-Home üzletkötő?
Szükségem lenne pár szolgáltatásra.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#43870) Vangelis válasza lugosi (#43865) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Lényegében ennyi.

Hiába választod ki , hogy mit szeretnél intézni....
Én volt, hogy a 1412-őt hívtam és még azt sem tudták, hogy az otthoni szolgáltatást hívtam.
Kiválasztom, hogy folyamatban lévő ügyben akarok informálódni, beazonosítom magam és kapcsol a "recepcióra"

.... mondom mi van??? Jah és mindig így van!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43871) 1430 válasza cris78 (#43849) üzenetére


1430
senior tag

BlackBerry Instant E-mail szolgáltatás
Megnevezés: Blackberry Instant E-mail
Belépési díj: Díjmentes
Havi díj: 2130 Ft
Belföldi forgalmi díj: Díjmentes*

BlackBerry Instant E-mail szolgáltatás valamely a Díjszabásban felsorolt havidíjas net/mobilinternet csomag megléte esetén
BlackBerry Instant E-mail belépési díj: Díjmentes
BlackBerry Instant E-mail havi díj: 1100 Ft
A vál. mobilint. csomag havi és forgalmi díja: A vál. mobilint. csomagok szerint
BlackBerry Instant E-mail belföldi forgalmi díj: Díjmentes*

* A szolgáltatás használatakor, ha az Előfizető bármely 3 egymást követő hónapban 1 GB-ot meghaladó e-mailes és/vagy internetes adatforgalmat generál, a blackberry.net apn-en keresztül, annak előfizetői szerződését a Szolgáltatónak jogában áll egyoldalúan felmondania. A korlátozás nem vonatkozik a külön vásárolt net/mobilinternet csomagokra.

Ha beleférsz a BBIE 1GB-jába, akkor tényleg elég valami kis csomagot aktiválni (pl. NetPlusz S), mert annak a keretét (illetve a keret elfogyása utáni lassított sebességet) csak akkor használod, ha más APN-el használod a készüléket.

M.A.Z.
Kizárt, hogy az alapnet visszaállításáért fizettél 203 pontot, egyrészt mert az díjmentes, másrészt mert erre nem is lehet beváltani pontot. Ez egyébként ki fog derülni a számlából (én úgy tippelem, vissza lesz vonva a 203 Ft-os hívószám kijelzés áprilisban).
Ugyanakkor mivel 2013.04.01. után váltottál Mozaik díjcsomagra, így már érvényesült az egyedi fordulónap. Az egyedi fordulónap amúgy szerződéshez tartozó paraméter, tehát ezért volt az előző Eco XS + NetPlusz-od idején is 25-e, és bármikor módosítasz az adatkereteden, ismét SMS-t fogsz kapni róla, hogy a fordulónapod 25-e.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#43872) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Nem lehet tudni véletlenül mikor lesz kapható az Xperia z2 a Telekomnál?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#43873) kali válasza M.A.Z. (#43862) üzenetére


kali
legenda

nem mindent jelez ki (rendesen) a my t-mobile felület, ilyen esetben meg pláne lehet gubanc, kérdezz rá inkább telefonon, az a biztos.

(#43874) St3ven válasza M.A.Z. (#43860) üzenetére


St3ven
addikt

Én pont úgy gondolnám, hogy mivel ezeknél a kedvezményeknél nincs törthavi számlázás, azaz megrendeléskor a teljes hónapra szóló díjat ki kell fizetni, így a teljes hónapra vetítve kapja meg az ember a leforgalmazható SMS-eket is.

Vagy a rendszer hó végén nem azt nézi, hogy "aktív volt az 50 SMS-es kedvezmény, úgyhogy az alábbi szabály szerint fogjuk az adott hónapban küldött SMS-eket elszámolni"?

"A benne foglalt SMS mennyiséget tartalmazó díjcsomagok estén először az adott díjcsomagban foglalt SMS mennyiség majd ezt követően a Kapcsolat SMS Pluszban foglalt mennyiség kerül felhasználásra."

Még talán egyszerűbb is így számlázni, mint a kedvezmény megrendelésének az időpontját is figyelembe venni, és a küldött SMS-eket időszakok szerint leszámlázni.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#43875) pepe091 válasza M.A.Z. (#43863) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Amit linkelsz az a márciusi számla. :) Az áprilist kaptuk meg most, május elején.

(#43876) M.A.Z. válasza pepe091 (#43875) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Ez a mostani. Elkükdjem az egész számlámat? Direkt megnéztem a márciusit is (amit áprilisban kaptam), abban a GoNet-ekről írnak.

(#43877) M.A.Z. válasza M.A.Z. (#43876) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Nem néztem a dátumot, a mostani még nincs a listában... Elnéztem.

(#43878) ArNick


ArNick
tag

A táblázatos árlista fellelhető még valahol, vagy végleg száműzték az oldalról? :F

(#43879) tylerddd


tylerddd
veterán

A listaáron elhozható készülékek ugyanúgy T-függőek?! Listaáron vagy Dominóval elhozott telefonra is lehet biztosítást kötni?!

Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#43880) 313313 válasza ArNick (#43878) üzenetére


313313
addikt

Tessék

tylerddd: Szolgáltató csak sim lockos készüléket árul, teljesen mind1, hogy milyen áron veszed meg. Nyilván akad 1-2 készülék, ami független...
Biztosításos felét passzolnám

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#43881) zsof Nokia válasza tylerddd (#43879) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

T-mobilnál csak T-s függő telefont tudsz venni

A lényeg lényegében lényegtelen

(#43882) kali válasza zsof Nokia (#43881) üzenetére


kali
legenda

akad független is, mert nem minden gyártó/típus esetén megengedett a hálózati korlátozás., illetve más tényezők is befolyásolják a dolgot.

(#43883) zsof Nokia válasza kali (#43882) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Érdekes nem tudtam ezt és honnan lehet tudni, hogy egy telefon független pedig szolgáltatótól vett?

A lényeg lényegében lényegtelen

(#43884) 313313 válasza zsof Nokia (#43883) üzenetére


313313
addikt

Ha nincs belsős ismerősöd ilyet nem derítesz ki... Hacsak nem adja vele a garancia papírt is...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#43885) HavocS


HavocS
senior tag

Sziasztok!

A Telekomos mobilnetem néhány napja istentelenül rossz. Egy hete kb. még tökéletes volt, most 3G-n is olyan mintha EDGE lenne, néha ping alapján is olyan, mintha átváltana. A készülék közben végig max térerős 3G kapcsolatot mutat. Pest közepe.
A ping ilyen

Mintha 2G-3G-megszakad-2G-3G megszakad játék lenne. És a háttérben az égvilágon semmi nem fut.
Más is tapasztal ilyet?

(#43886) 313313 válasza HavocS (#43885) üzenetére


313313
addikt

Sim kártya milyen idős?
Mostanában volt egy sim frissítés ténél, ahol a régebbi kártyák megzakkantak...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#43887) raziel01 válasza HavocS (#43885) üzenetére


raziel01
veterán

Ilyen volt nálam is ma. 2 hónapos a SIM kártya-

(#43888) kali válasza zsof Nokia (#43883) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltató nem igazán reklámozza, illetve jellemzően a független készülékeknél is szerepeltetik a hálózati korlátra utaló "sl" jelölést, de például a nexus telefonokat nem lehet függővé tenni egyik szolgáltatónak sem - bár a telekom a régebbi verziót forgalmazta, az újabbra már egy másik szolgáltató szerződött, de ott is függetlenül adják -, illetve anno a htc mozart és desire hd vásárlói is meglepődve tapasztalták, hogy nem csak adott szolgáltató sim kártyáját fogadja el a készülék.
bizonyos céges konstrukciókban is akad független készülék, de olyan is előfordult már, hogy egy új típusnál az első széria a természetes személyek számára is függetlenül csúszott ki, és csak a következő szállítmánytól volt adott a hálózati korlátozás.

(#43889) zsof Nokia válasza kali (#43888) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Hmm ez érdekes Köszi, hogy megosztottad ezt :)

A lényeg lényegében lényegtelen

(#43890) tylerddd válasza kali (#43882) üzenetére


tylerddd
veterán

Ezt még kiegészíteném annyival, h a szervizpontokban is árulnak függetleneket, újat és használtat is. Én pl. most vettem ismerősnek egy alap, új, független Nokia 108-at 15e pénzért, 1 év garanciával. Persze ilyet webshopon keresztül vagy boltban nem lehet.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#43891) 1430 válasza St3ven (#43874) üzenetére


1430
senior tag

Igen, a Kapcsolat SMS Plusz is teljes hónapra számlázódik és visszamenőleg, elsejétől érvényesül.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#43892) St3ven válasza 1430 (#43891) üzenetére


St3ven
addikt

Akkor jól gondoltam, köszönöm a megerősítést. :C :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#43893) cris78


cris78
őstag

Jött kupon a számlával és Vangelis csöndben van. Lehet összefüggés? :D

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#43894) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

a telekomnál nem mondják meg, ha az adott készülék le van tiltva a hálózatról? :Y

Tigris, tigris, csóvafény...

(#43895) kali válasza cellpeti (#43894) üzenetére


kali
legenda

szia,

megmondják, többször is volt már rá példa.

(#43896) Vangelis válasza cris78 (#43893) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Fenébe elektronikus számlám van :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43897) sarkanyolo2 válasza cris78 (#43893) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Lehet, hogy emiatt kaptad?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#43898) cris78 válasza sarkanyolo2 (#43897) üzenetére


cris78
őstag

Teljesen más. A hír levélben van egy csomó kupon. Csak kupon kód beváltási rublika hiányzik a t-nél.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#43899) cris78 válasza 1430 (#43871) üzenetére


cris78
őstag

Szerinted ha az arany netpluszra fizetek elő akkor is 1100-ért kapom meg az 1 GB-t?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#43900) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mikor összevonták az Otthoni és Mobil előfizum akkor említették, hogy kapok valami kártyát (60nap az átfutási / kiküldési ideje) nem tudom már milyen kártya az.. mire is jó pontosan ? (kb. dísznek mi? :D ) /valami Paletta kártya ha jól rémlik../

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.