Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95701) Multibit válasza humilislupus (#95698) üzenetére


Multibit
veterán

Otthon eddig az említett TP-Link és Linksys routereket próbáltad? Próbálj beszerezni használtan egy Unifi ufót! Nekem kettő van itthon, semmi gond velük. Esetleg itt tud ajánlani valaki egy korszerűbb routert AP funkcióra. Milyen a környezet? Elég egy wifi eszköz?

(#95702) mikk2000 válasza humilislupus (#95700) üzenetére


mikk2000
őstag

Azt a linksyst én kidobnám, mert még n-et se tud. A Tplink tud n-et, de mondjuk bérházban pl. nálam használhataltan a 2.4Ghz-es sáv annyian vannak rajta. Valamilyen appal nézz szét mi van körülötted, mennyire telített (Wifi Analyzer pl.). Én egy olcsó AC-s routert vennék használtan, persze ha a telók is tudják, bár az erősebb proci is jól jöhet. De elsőnek a problémát kéne megoldani, nézegesd a tplink logját, főleg akkor, mikor "szakadás" történik.

(#95703) humilislupus válasza Multibit (#95701) üzenetére


humilislupus
tag

Igen,elég lenne egy wifi eszköz. 4szobás panel lakás max.4 telefonnal.
Mikk2000 : Igazad lehet a telítettséget illetően,mert este a leggyakoribb ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#95704) Multibit válasza humilislupus (#95703) üzenetére


Multibit
veterán

Panel? 2.4 GHz-en problémás. Kérj kölcsön egy AC routert! A telefonok milyen idősek? Tudják az AC-t? A megfelelő helyet is meg kell találnod az AP számára.

(#95705) humilislupus válasza Multibit (#95704) üzenetére


humilislupus
tag

Sajnos nem tudják.... :( Ha közel helyezem el a telefonokhoz ,akkor stabilabb lehet a net?

(#95706) Multibit válasza humilislupus (#95705) üzenetére


Multibit
veterán

Nem feltétlenül. Ez függ a sugárzási karakterisztikától. Peches esetben (ha pl. nagy nyereségű az antenna), lehet, hogy a router alatt éppen nincs a nyalábban a telefon.
Sajnos, tényleg csak a gyakorlati teszt mutatja meg a tutit.

[ Szerkesztve ]

(#95707) humilislupus válasza Multibit (#95706) üzenetére


humilislupus
tag

Köszönök minden tanácsot. A probléma lényege világos lett számomra. Gondolom még ha nem is tudják az ac-t a szóban forgó telefonok ,egy modern, jól elhelyezett AP biztos jobban teljesít majd. Hirtelenjében átraktam a régi linksyst máshová,raktam rá egy pici ventit,és firmwaret cseréltem. Azóta nem szakadt meg a net ( lehet hogy csak elutaztak a szomszédok :) Köszönöm a segítséget!

(#95708) PpenoO válasza Alex91 (#95592) üzenetére


PpenoO
őstag

Ezt már nem fogom megtudni, mert 40e felment az ára 60ezerre...

Most lehetőségem lenne egy új Tp-Link AX73at 33e forintért megkaparintani. Ami még szóba jöhet, bár sanszos a válóper a design miatt, az a TUF-AX5400 ami jelenleg 47e forint. Az AX58U v2ről lemondtam, mert a tapasztalatok alapján gyenge a wifi jele (pletykák szerint szoftveresen korlátozott), az pedig a legfontosabb paraméter amire szükségem van.

Milyen buktatói lehetnek egy AX73nak? Asusnál 3 év garancia, Tp-linknél 2 év. Illetve néztem a mobil applikációt, nem láttam Wake on Lan funkciót. Asusnál ez 2 klikk. Más concern esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#95709) Tompika777 válasza PpenoO (#95708) üzenetére


Tompika777
senior tag

TP-Link-nél csak wifi range extenderrel lehet mesh hálózat, kábelesen nem.

(#95710) szaboi6512 válasza PpenoO (#95708) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az AX58U v2ről lemondtam, mert a tapasztalatok alapján gyenge a wifi jele
Ezt cáfolom. Nekem egy szobával arrébb, (kb 3 méterre a routertől), 5 ghz.-en ennyi a sávszél wifin, Intel AX klienssel....(Telekom koax net 1000/25)
[kép]

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95711) PpenoO válasza Tompika777 (#95709) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi, igen ezt sikerült kibogarásznom. Szerencsémre ez nem érint pillanatnyilag mivel kábelesen nincs szándékom Mesht építeni. Egyelőre egy v1es vargalexes 1043ndvel :DD csatlakoznék rá mint access point (Asus AX55el babán ment minden), legfeljebb veszek egy Onemesh extendert hozzá.

szaboi6512: köszi az infót :R , 3 méterre elég lenne nekem a Telekomos Sagecom 5655 v2 is. Itt 2-3 vályogfalat kell leküzdenie a routernek és azok alapján amit a neten találtam a Tp-Link AX73 lefedettség szinten hatékonyabbnak bizonyult.

[ Szerkesztve ]

(#95712) Alex91 válasza PpenoO (#95708) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ilyenen nem gondolkoztal esetleg? Tudom, rezsicsokkentes, de lehet, hogy 2 eszkozzel jobb lenne a halozat….

Azt nem ertem, ha AP van vezetekkel, akkor miertnem lehet mesh :F

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95713) PpenoO válasza Alex91 (#95712) üzenetére


PpenoO
őstag

De igen, Asus szinten, el is ment a kedvem tőle (xd6 2 pack 90e). Utána nézek mit tud ez, bár papíron sávszélben gyengébb. Köszi.

(#95714) Tompika777 válasza PpenoO (#95713) üzenetére


Tompika777
senior tag

Hát igazából 2-3 vályog falnál már édes mindegy, mi a marketinges ráírt sávszél v elméleti sebesség, a közelében nem lesz nagyjából semmi :D

(#95715) PpenoO válasza Tompika777 (#95714) üzenetére


PpenoO
őstag

Asus AX55él volt pedig. 2,4en 60-70Mbit volt a legrosszabb sávszél, 5ghzen 110. Ezt szeretném feljebb tornázni.

(#95716) Alex91 válasza PpenoO (#95715) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , esetleg meg ez, bar kicsit dragabb…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95717) Tompika777 válasza PpenoO (#95715) üzenetére


Tompika777
senior tag

Egy bizonyos szintig tudod "fokozni" (de ezt az eszközök próbálása során fogod tudni úgy is biztosra) , aztán az EU sugárzási szabályozás miatt megállj van, még ha az eszköz hardveresen tudná is.
Ilyen esetekre ajánlják a Xiaomi routereket kínai firmware-el, mert ott ez a gát nem érvényesül. Ráadásul ugye mesh képesek, és költséghatékonyak.

[ Szerkesztve ]

(#95718) PpenoO válasza Alex91 (#95716) üzenetére


PpenoO
őstag

Ezen kevés Gbit Lan port van, legalább 3ra van szükségem.

Tompika777: öregszem már az ilyen firmware okoskodáshoz, de lehet szükség lesz rá...

[ Szerkesztve ]

(#95719) PpenoO válasza Tompika777 (#95717) üzenetére


PpenoO
őstag

Ha már így rácuppantatok a hozzászólásaimra kihasználnám a nézettséget :)

Amire szükségem van.

1. Nagy hatótávolság + stabil Wifijel: 80nm vályogház + 20nm terasz.

2. 1Gbit optikai net mellé minimum 3db Gbit port (szolgáltató készüléke Bridge Modeban üzemelne)

3. Elegendő kakaó, hogy kiszolgáljon kabelen egy nagy forgalmat bonyolító microservert + egy 4K streamet szolgáltató medialejátszót (Nvidia Shield TV 2019 Pro) + Wifin egy FullHD streamet szolgáltató laptopot (ez így egyszerre ment az Asus AX55el is köhögés nélkül)

4. Legyen mobilappja amiben van Wake On Lan funkció

5.Max 50e forintos router legyen (52 na :D)

(#95720) Button válasza szaboi6512 (#95710) üzenetére


Button
aktív tag

egyébként én azt vettem észre, hogy ha lekapcsolom az 5GHz-et akkor a 2,4GHz-es lefedettsége is lecsökken.. biztos van erre valami magyarázat, csak én nem tudom
alapesetben viszont és sem tapasztalom azt, hogy az N18U-nál gyengébb lenne

(#95721) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Itt is rákérdezek talán itt többen vagyunk.

A két router közül melyiket érdemes venni ebben az ársávban (20-22e)?
ASUS RT-AC2400
ASUS RT-AX1800U
Esetleg kicsivel többért jobb?

A hardver melyikben erősebb ?
Amire lenne használva: letöltés sok szálon, több telefon, tv, okos eszközök (kb.10), kamerák.
Kertes ház, net digi1000

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#95722) Gubek-Einste válasza < CyberBob > (#95721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen az AX1800U-t vedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95723) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Az Asus routerek AiMesh funkciója csak más Asus termékekkel megy, amik AiMesh funkcióval rendelkeznek? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#95724) Alex91 válasza tylerddd (#95723) üzenetére


Alex91
félisten

Igen :K .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95725) MADcat válasza tylerddd (#95723) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Mivel mással kellene működnie még? :))

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95726) tylerddd válasza MADcat (#95725) üzenetére


tylerddd
veterán

Mesh hálózatot nem azonos márkájú eszközökkel is ki lehet építeni, nem?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#95727) Alex91 válasza tylerddd (#95726) üzenetére


Alex91
félisten

Nem igazan…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95728) MaCS_70 válasza tylerddd (#95726) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alex +1

Nem, ez sajnos nem szabványos. Amint a TP-Link esete is mutatja, még cégen belül sem feltétlenül az...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95729) tylerddd


tylerddd
veterán

Akkor amiket szolgáltatók kínálnak, ONT + mesh állomások, direkt nekik gyártott cuccok, még ha a márka nem is egyezik?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#95730) MaCS_70 válasza tylerddd (#95729) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vélhetően igen, bár ha mondasz egy konkrét példát, akkor könnyebb válaszolni.

Én még nem láttam ilyet közelről, de távolról is csak hallomásból.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95731) tylerddd válasza MaCS_70 (#95730) üzenetére


tylerddd
veterán

Pl. a Telekom Sagemcom ONT-hoz Kaon mesh eszközöket ad. Mondjuk nem tudom, hogy a két gyártónak van-e köze egymáshoz.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#95732) MaCS_70 válasza tylerddd (#95731) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kérdés az, hogy annak a Sagemcom az ONT-nak van-e bármi köze a meshhez. Erősen kétlem.

Én is építhetnék a vodafone-os HGW mögé bármilyen mesh-hálózatot (mint ahogy meg is tettem), csak éppen maga a szolgáltatói eszköz kimarad a buliból -- ami általában jobb is.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95733) Essejó válasza MADcat (#95725) üzenetére


Essejó
veterán

Én el tudok képzelni egy olyan világot, ahol az Asus, és a Tp-Link kábellel összekötve adja a Mesh hálózatot. De sajna itt mindig felébredek.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95734) woodworm válasza Essejó (#95733) üzenetére


woodworm
veterán

Igazából a wifi szabvány része, jelen pillanatban csak az akarat hiányzik a közös használatához.

(#95735) Dr.NX válasza tylerddd (#95726) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Elvileg az EasyMesh ezt szolgálná, egyelőre azonban gyerekcipőben jár. (És az Asus nincs is benne a tömörülésben.)

Elfogadom a sütiket.

(#95736) DJMDJM


DJMDJM
tag

Sziasztok,

Mikrotik mögé szeretnék vmi AX-s Mesh-t egyelőre 2 eszközzel összedobni. Talán ASUS, de nem ragaszkodom hozzá. RT-AX55-t néztem egyelőre. Tehát mint router nem szeretném használni, csak mint AP-k lennének mesh hálózatban. Lehetséges ez? Mert azt írták vhol, hogy csak akkor ment, ha a primary eszköz WAN portjába van dugva a kábel, ami feltételezem így routolja a felé jövő csomagokat.
Mindkét eszköz kábellel csatlakozna a meglévő hálózatra, de egymáshoz közvetlenül nem, a központi switchem lenne köztük. Így is megtalálják egymást reményeim szerint. Megvalósítható lenne ez így, ebben a formában? Vagy ha más ötletetek van, örömmel veszem.
Azért ebben a routeres megoldásban gondolkodtam, mert olcsóbbnak tűnik, mint a dedikált mesh eszközök párban, vmint feltételezem, hogy jobb beállítási lehetőségek elérhetőek, mint egy egyszerű mobil appban.

[ Szerkesztve ]

(#95737) Alex91 válasza DJMDJM (#95736) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , scenario 3.-as kell neked…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95738) tylerddd válasza MaCS_70 (#95732) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, itt alapvetően zavar volt az erőben részemről. Én valamiért azt hittem, hogy ezek egyfajta range extenderek egy központi router klónjai. Viszont akkor gondolom bármilyen mesh rendszert vehetek a szolgáltatós ONT-hoz?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#95739) Soma01 válasza tylerddd (#95738) üzenetére


Soma01
veterán

Igen, ha rendszert veszel. Nem csak 1db eszközt.

(#95740) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
60 m2-es valyog hazba szeretnek egy nem tul draga, (20 ezer koruli,) AX-es routert. Nem nagyon toltogetunk le, es csak 100-as a net. Droton kapcsolodik TV, konzol, set-top box a TV-hez, meg persze van telo, meg laptop is, 3 szemelyre. Szeretnem jo par evre elfelejteni a routert, ha lehet, ugyhogy ha vannak biztonsagi frissitesek, az nagy orom. Az osszefoglaloban emlitett TP-Link Archer AX10 AX1500 az ajanlott, vagy van most jobb vetel esetleg? (Xiaomi-t nem akarok mar, mert tul sok volt regebben a meglepetes az eszkozeikkel.)
Elore is koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#95741) FireKeeper válasza tvamos (#95740) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azokat a modelleket kerülném amiben Intel-es a chipset, nekem volt rossz tapasztalatom velük.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#95742) Soma01 válasza tvamos (#95740) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem akkor szánj rá kicsit több pénzt. AX, kb.20.000 Ft, vályog, nem Xiaomi, legyen stabil. Szerintem ennek a halmaznak nincs közös metszete. AX20 alá nem adnám. Akár használtat is.

(#95743) tvamos válasza Soma01 (#95742) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van az alzanal 3000 Ft kedvezmeny, ugy kis szodaval elmegy.

Es a szolgaltato vacka menjen bridge modba, vagy az AX router legyen access point. (Vagy mi a neve ezeknek a halozatos dolgoknak?)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#95744) DJMDJM válasza Alex91 (#95737) üzenetére


DJMDJM
tag

Igen, erre gondoltam. Köszönöm.

(#95745) Soma01 válasza tvamos (#95743) üzenetére


Soma01
veterán

Igen. A szolgáltató roter legyen modem/bridge módban. Az saját routered intézzem mindent.

(#95746) Essejó válasza Soma01 (#95745) üzenetére


Essejó
veterán

Ez azért attól is függ milyen nete van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95747) hesszan


hesszan
aktív tag

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
ytong falak 60nm, társasház, sok szomszéd sok-sok wifi, logitech vezeték nélküli cuccok hegyekben
3fal és kb 6méter [kép] , piros router, kék wifis helyek
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
2 windows pc kábelen (gigabit port, lásd lenn)
xbox kábelen
3 windows laptop wifin - AC wifi5 (később gondoolom ax-es is lesz)
3 android wifin - ax wifi6-os (s10+ s22+ tabS8)
2 4k tv wifin AC
kamera 2.4 ghz
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
voda (ex upc) 1000/40 d3.1 wifi modem internet CPE (arris?)
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
50? 100? 150? 50nél boldog lennék, 150ért már kompromisszum mentesen mindent is tudnia kell, még mosogatni is! :D
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
min 4 lan port, tűzfal, portfwrd, qos, vendég wifi, 2,4+5ghz összefonása, sok év gari, halk müködés, ax wifi, stabil és gyors nagy területű wifi lefedettség, 3-4 falon át a mosdónál is 4K yotube :)

erre kérnék egy javaslatot
és egy másikat ha a belső vezetékes hálózat 2.5 gbit lenne
van olyan wifis router aminek több 2.5ös lan portja is van? Szívesen fejleszteném a belső vezetékes belső hálózatot a két gép között 2.5gbitre, a jó wifi mellé
előre is köszi a válaszokat!

Sungdurung

(#95748) tvamos válasza Essejó (#95746) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez flip tv-s, ha jól tudom, valami 200, vagy 250 a letöltés.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#95749) Gubek-Einste válasza hesszan (#95747) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,4+5ghz összefonása
Sávonként a külön SSID használata az ajánlott!

halk müködés
Minden router passzív hűtésű így hangtalan.

stabil és gyors nagy területű wifi lefedettség, 3-4 falon át a mosdónál is 4K yotube
Csak helyszíni tesz során fog kiderülni, hogy az adott eszköz nálad miire képes.

erre kérnék egy javaslatot
Asus AX58U/AC68U/AX86S/TUF-AX5400, TP-Link Archer AX50/AX72/AX73, Xiaomi AX3600

és egy másikat ha a belső vezetékes hálózat 2.5 gbit lenne
van olyan wifis router aminek több 2.5ös lan portja is van? Szívesen fejleszteném a belső vezetékes belső hálózatot a két gép között 2.5gbitre, a jó wifi mellé

Ma még a több gigabit feletti LAN portos router-ből nagyon kevés van, otthoni kategóriában nem nagyon van rá igény. Ha ilyet szeretnél akkor leginkább egy multi gigabites switch lenne a megoldás egy normál wifi router-rel párosítva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95750) baro32


baro32
aktív tag

Szevasztok

Szeretném ha nem nevetnétek ki de a most kialakult helyzet (energia árak drágulása) miatt én még azt a néző pontot is felvetném hogy a készülék mennyit is fogyaszt mikor az ajánlásokat adjuk másoknak.
Mivel ezek a Router-ek a nap 24órájában azaz non stop mennek működnek és ez is befolyásolja az áram számlánkat és sokan nincsenek tisztában ezekkel.
Odáig még rendben van hogy az emberek nem tudják hogy mit vegyenek mi-mire való de azt ha kevesebb energiából el tudnák érni biztosan örülnének neki :R .
PL. egy mint nekem is van: TUF Gaming AX5400 az 12 V max. 2.5 A = 30w-ot eszik óránként az aszt jelenti hogy 0.03 x 24 x 30 = 21.6KW/hónap jó itt minden maximum értékkel számítva.
Még pár példa egy RT-AX58U pedig 19 V with max. 1.75 A ez ~33.25W vagy 12 V with max. 2 A ez esetben csak 24w /órát eszik és így tovább.
Ezt még lehet avval is turbózni ha valakinek 2-ő esetleg 3-rom készüléke is van Mash rendszerben mondjuk itt már szerintem azért igazán ki is jön a különbség remélem értitek a példákat.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.