Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95351) -Maci- válasza Essejó (#95349) üzenetére


-Maci-
őstag

Már csak 2 eszköz van.
Ez egy régi, felújított 4 szobás kocka ház , kb szimmetrikusan 4 helyiséggel. A routerek az egyik szoba falánál vannak, középen. A szolgáltatói a földön, a extender meg kb 1m -rel fölötte (nincs hosszab kábelem).
Az egyik átellenes szobában használom a netet esténként. Abból a szobából, ahol a routerek vannak, kilátás van az udvarra. Ott is szeretném használni.
Most a szolgáltatói szórja az 5GHz-et, az extender pedig AP módban szórja az 5GHz-et és a 4GHz-et.
Az én melós sarkom kb 1m-re van mindkét routertől, így melós laptopon stabil az 5GHz.
Egyelőre most jónak tűnik ez a setup.

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#95352) blakey válasza cs.zs. (#95347) üzenetére


blakey
titán

nem azért vesz az emberfia WiFi 6 AX routert, hogy a 160 MHz-es sávszléességgel érjen el mégnagyobb sebességet? - nem, az én AX-es eszközeim pl. 80MHz-en dolgoznak. A 160MHz az AC "idejében" jelent meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95353) -Maci- válasza cs.zs. (#95350) üzenetére


-Maci-
őstag

Értem. Tehát akkor át állítom az egyiket valamire, a másikat meg egy másikra, ugye? A csatorna száma számít? Vagy csak annyi, hogy különböző legyen?

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#95354) MaCS_70 válasza cs.zs. (#95347) üzenetére


MaCS_70
félisten

"nem azért vesz az emberfia WiFi 6 AX routert, hogy a 160 MHz-es sávszléességgel érjen el mégnagyobb sebességet? Nem pont ez a wifi6 lényege?"

Nem. A Wifi6 lényege elvben a nagyobb biztonság (WPA3), a kisebb érzékenység a zsúfoltságra és a jobb faltűrő képesség lenne. A nagyobb sebesség legfeljebb örvendetes mellékkövetkezmény, de nem erre szoktunk hivatkozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95355) MaCS_70 válasza -Maci- (#95348) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Kérdés: Akkor is zavarhatják egymást, ha egyik a másik "klónja?""

Ha a "klón" alatt az azonos SSID-t érted, akkor a válasz határozottan igen. Sőt, úgy tudják csak igazán zavarni egymást, ha azonos két rádió SSID-je.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95356) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Fontos a jószomszédi viszony !
Ismerjük egymás wifi kódjait is, bár mi nem sokra megyünk az övével :DD

A Telekom által adott Sagemcom router teljesítményben simán veri a TP-Link AX55-öt :Y


[ Szerkesztve ]

...

(#95357) cs.zs. válasza -Maci- (#95353) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nekünk a Telekom Sagemcom is automatára van állítva, meg amikor megjött a TP-link, az is automatán volt. (Van a házban középen hosszában egy 30 cm széles főfal, tetején vasbeton koszorúval, és azon keresztül nagyot bukik a jel. Balról jobbra, és jobbról balra is, ezért kellett még egy router)
Szóval valami nem volt az igazi, a TP-Link tök gyenge volt. Próbaképpen állítottuk így, és sokkal jobb lett. Érdekes módon amíg automatán volt, (gigabit van a seggében) 700-750, néha max 800 megabitet szórt ki. Átállítás után megjött a 880-900-950. Ezt nem vágom miért, de ez van.

...

(#95358) -Maci- válasza cs.zs. (#95357) üzenetére


-Maci-
őstag

Aha, én is átállítottam őket. Sokat javult a helyzet, de mérni nem mértem. Gyorsan annyit állapítottam meg, hogy a "kényes" helyeken 2 pálcikával több van :DDD Majd kiülök kockulni ha lesz időm és alaposabban is megnyúzom.
Köszönöm szépen a segítséged!

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#95359) MaCS_70 válasza cs.zs. (#95356) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Ismerjük egymás wifi kódjait is, bár mi nem sokra megyünk az övével"

Remélem, csak a vendéghálózatok erejéig!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95360) cs.zs. válasza MaCS_70 (#95359) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem, azt kikapcsoltam a picsába :-D
Ő nem fogja átprogramozni az enyémet, mert fingja nincs mi micsoda, ki kivel van, én csináltam meg az ő routerét is, mert szegénykém jelszót sem tud alkotni

A routerem menüjébe nem tud belépni, azt az admin jelszót azért már mégsem kéne kiadnom senkinek...

[ Szerkesztve ]

...

(#95361) tpeter77 válasza Patice (#95320) üzenetére


tpeter77
addikt

A tanáriban az elsődleges kapcsolatról már van is élő wifi routeres kiegészítő, de ha a másodlagosról készíteném ezt, akkor a nyomtatás megállna.

Igazság szerint a nyomtató a legszűkebb keresztmetszet. Ha alóla elmegy az internet, akkor az iroda megáll.

(#95362) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#95323) üzenetére


tpeter77
addikt

Ez oké, de a kinézett eszköz megbízható a feladatra?
Valakinek van hasonló eszközökkel tapasztalata?
Az a lényeg, hogy észrevétlenül működjön az automatikus átkapcsolás.
Gondoltam itt lesz, aki használ ilyet, vagy más tipust.

(#95363) Soma01 válasza AnDev (#95317) üzenetére


Soma01
veterán

Ezek a kis Mesh eszközök (kocka,tégla,henger) nem szoktak olyan jók lenni lefedettségben. Egy router jobban szokott teljesíteni. De hát azok se mind` jók, nem egyformák.
Fel kell készülni, hogy több eszközre lesz szükség.
40.000 Ft környékén már lehet jó mesh eszköz párt kapni, jó lefedettséggel eszközönként.
De ha kevés rá a keret meg lehet venni külön is (2x20.000 kb.) Vagy ott van ez a Tenda vagy a D-link.
Neked router funkció is kell vagy csak AP-ként lesznek használva?
MW5c csomag: Mesh5 x 3 (vagy 2) 128 MB ram, 1 GHz cpu
MW5s csomag: Mesh5 x 1, Mesh3f x 2 (vagy 1)
Mesh5 128MB ram, 1GHz cpu, gigás LAN portok
Mesh3f 64 MB ram, 600 MHz cpu, 100-as LAN portok.
Látszik, hogy az s-es az erősebb. A kisebb olyan helyre jó inkább, ahol nem lesz nagy terhelés, és kevés eszköz csatlakozik majd rá.
Vagy veszel D-link covr-1102-t. Az kicsivel jobb szerintem. Az ára is kb ennyi, és gigás portok vannak mindegyik eszközön. Valaki már írt is itt róla.

(#95364) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Routert szeretnék venni, de elég tanácstalan vagyok, ezért kérném a segítségeteket...
Olvastam az összefoglalót egyébként, de...
Jelenleg egy TP-Link WR841ND-t használok, ami tökéletesen működik, de szeretnék már újabbra, fejlettebbre, biztonságosabbra váltani.
Ami fontos lenne, az a 4 db gbites lan kimenet, ac-s wifi, illetve, hogy legyen hozzá még szoftveres támogatás.
Több modellt is nézegettem már, de sajnos a legtöbbnél az utóbbi jó pár évben már nem volt firmware frissítése ( a mostani routeremnek is kb 2016-ban volt utoljára ), ami biztonság szempontjából, nem feltétlenül jó szerintem...
A másik lényeges pont pedig az ára lenne, jelenleg csak 20 ezret tudnék rászánni a dologra. Tudom, nem sok, de hát na.

(#95365) MaCS_70 válasza AthlonXP (#95364) üzenetére


MaCS_70
félisten

Asus RT-AX53u

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95366) szaboi6512 válasza AthlonXP (#95364) üzenetére


szaboi6512
őstag

Asus RT-AC 2400 megfelelő lehet.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95367) MaCS_70 válasza szaboi6512 (#95366) üzenetére


MaCS_70
félisten

AC-s eszközt szerintem már ne...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95368) szaboi6512 válasza MaCS_70 (#95367) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ez relatív..
Ha nincs és nem is tervez AX eszközt venni, akkor ennyiért megfelelő lehet....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95369) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#95368) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ez relatív.. Ha nincs és nem is tervez AX eszközt venni, akkor ennyiért megfelelő lehet....
Pláne hogy AC routert is keres...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95370) MaCS_70 válasza szaboi6512 (#95368) üzenetére


MaCS_70
félisten

SZERINTEM már nem, illetve csak az vegyen nem AX-es eszközt, aki pontosan tudja, hogy valamiért nem azt akar. A vélelem már átbillent oda, hogy alapból AX-est kell venni. Tök mindegy, hogy milyen eszközök állnak vele jelenleg párban, a router élettartama alatt azok is átmennek AX-esbe.

Az AX-nek számos előnye van az AC-vel szemben, hátránya viszont nincs. 3-5 évre pár ezer forint árelőny pedig szerintem inkább ráfizetéssé válik a későbbiek miatt.

Szerintem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95371) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#95362) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelőek lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95372) tcarina válasza MaCS_70 (#95303) üzenetére


tcarina
csendes tag

Macs_70, jerry311, most kerültem net közelébe,köszi a segítséget.

(#95373) Soma01 válasza MaCS_70 (#95354) üzenetére


Soma01
veterán

...plusz a WiFi 5 wave 2 is tudott már 160 MHz-et.

(#95374) Soma01 válasza Soma01 (#95363) üzenetére


Soma01
veterán

"Látszik, hogy az s-es az erősebb." Ezt meg jól elírtam. A C-s az erősebb csomag.

(#95375) babcehh

Sziasztok!

Apósom új routert szertne vásárolni, mivel felszereltetett egy klímát, az pedig nem mindig tud csatlakozni a jelenlegi routerre. Jelenleg 100-as internettel rendelkeznek, ez erősebb nem igazán lesz, a település végett. Mit javasolnátok a képen látható router helyett [kép] ?
Körülbelül 15,000Ft-ot szeretne rászánni, cél a nagyobb hatótáv a klíma végett.

Más funkciója a routernek annyira nem érdekes, kábelen nincsen használva, csak telefonokhoz és laptopokhoz.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#95376) MaCS_70 válasza babcehh (#95375) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem nem pénzkidobás 20e Ft-ot áldozni egy Asus AX53-asra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95377) cs.zs. válasza babcehh (#95375) üzenetére


cs.zs.
addikt

A lényeg hogy mindenképp AX routert keressetek, és valóban 20e Ft körül indulnak.
TP-Link-ből az
AX10,
AX23,
EX220-G2U,

de kinek mi, széles a termékpaletta

...

(#95378) AthlonXP válasza cs.zs. (#95377) üzenetére


AthlonXP
őstag

TP-Linket pl. én sem akartam mert, mint fentebb írtam, nekem is olyan van, igaz, már egy régebbi modell. Van vele egy olyan gondom, hogy néha pár másodpercre, megszakad a net kapcsolat vele, lanon és wifin is. Néhány másodperc az egész és utána, gond nélkül helyre áll a dolog. Nem vészes, de néha bosszantó tud lenni.
Na, most nézegettem több TP-Link routert is árukeresőn, amik jónak tűntek, AX-esek is voltak köztük, de szinte mindegyiknél volt olyan komment, amiben említették ezt a fenti hibát. Volt, aki azt írta, soha többet nem vesz ilyet, mert több modellt kipróbált és mind produkálta ezt, így váltott másikra. :(
Igazából az a baj, hogy szinte mindegyik típusnál lehet olvasni elég ijesztő, negatív kommenteket, gyártótól függetlenül.
Asusnál is írtak olyanokat, hogy a menübe pl. nem tudott belépni az egyik felhasználó, csak, ha resetelte a készüléket, mert bármilyen felhasználó és jelszó párost állított be, azt nem tudta használni a következő belépésnél... :F

Szóval ilyenkor meg jön az "átlagjúzer", aki csak szeretne venni egy számára megfelelő terméket ( bármit ), azt végre megtalálja, majd elolvassa az értékeléseket és örül a sok pozitív értékelésnek, majd hirtelen belefut a negatív hozzászólásokba, ahol meg olvas olyanokat, hogy azt is megbánja, hogy egyáltalán felkelt aznap és mindentől elmegy a kedve!
Már én sem tudom mi legyen, de minden esetre, a tanácsotokra hallgatva, megrendeltem az Asus RT-AX53u routert. Hétfőn érkezik és bízom benne, hogy jó lesz!

Most, ahogy nézem, észrevettem, hogy a ma reggel írt hsz.-om, nem szerepel itt a fórumon valamiért, pedig elvileg elküldtem! :U
De mindegy is, köszönöm szépen a segítséget és a tanácsokat a választásban, ha gondom lesz a termékkel, úgy is jövök még! :) :R

(#95379) MaCS_70 válasza AthlonXP (#95378) üzenetére


MaCS_70
félisten

A fogyasztói oldalak felhasználói véleményeinek relevanciája erősen a nullához tart.

Az viszont általában elmondható, hogy minél jobb nevű egy gyártó, annál kisebb a veszélye annak, hogy ordenáré nagy hibákat produkáljon szériában.

Sokáig voltam TP-Linkes, átszoktam az Asusra. Nekem jobban bejön, úgy érzem, hogy többet kapok a pénzemért, de ettől a TP-Link is megbízható gyártó.

Az AX53-mal szerintem elégedett leszel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95380) cs.zs. válasza AthlonXP (#95378) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nekünk ez a 4. TP-Link routerünk, mindig ilyen volt, mind hibátlan volt, több év működés után adtuk el őket, és vettük a következőt. Mindig volt egy szolgáltatói router/modem, ami mögött másodlagos elosztó volt a TP-Link.
Ez a mostani, tök új , Archer AX55 AX3000 az első olyan a sorban, ami nem úgy működött, hogy kiveszem a dobozból, bedugom, és megy - hanem mindenféle programozások kellenek, és persze sokminden automata üzemmódban van.
Néhány nap szopás után nem voltunk felhőtlenül boldogok, és 2 opció is lebegett: az egyik hogy visszaküldjük, a másik hogy felgyújtjuk. Cisco programozásban jártas programozó is van a családban, hidd el, nem nulláról indultunk. Ha ezt egy átlag magyar mamika dobozolja ki/üzemeli be, kb sokkot kap.

Mondjuk összesen 10 órát biztosan görnyedtünk felette, de meglett a mostani beállítás, és hibátlanul megy, és nincsenek akadások.
Nekünk soha, egyiknél sem voltak.
Mostmár szeretjük, ez is kitűnő darab.

...

(#95381) BB9000 válasza cs.zs. (#95380) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem kb 30 percem ment rá, hogy egy két egységből álló ASUS AiMesh hálózatot összelőjek. Mindent a leírás alapján csináltam és elsőre működött. Utána a finomhangolás kb újabb 30 perc volt. Azóta is kb 3 hónapja működik a rendszer probléma mentesen. Ezt várom el az ASUS-tól. Az a 10 óra sz@pás szerintem elég sok.

(#95382) Tompika777 válasza cs.zs. (#95380) üzenetére


Tompika777
senior tag

Hát nem tudom....Én nem vagyok ilyen szintű profi user, de ugyanez a routerem van két extenderrel OneMesh-ben, és az egész nem volt egy háromnegyed óra, azóta is atomstabil mindenhol, nem kell piszkálgatnom.

(#95383) cs.zs. válasza Tompika777 (#95382) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mindent elkövettünk az ügyben pl, hogy ha beledugunk egy USB 3.0 háttértárat, akár a Telekom Sagemcom-ba, akár ebbe a TP-Link-be, akkor mindenki lássa, az is, aki a másik routeren van. Ezt végigpróbáltuk AP és Router módban is, WPA2 és WPA3-titkosítással is, utóbbinál már nem látta a telefon a routert, de persze ez akkor nem derült ki, csak később vettük észre, és nem tudtuk mi a baj, vissza minden, és végül nem jött össze, Sagemcom nem hajlandó együttműködni.
Végül csak akkor lehetséges, ha TP-Linkben van, és csak azok látják, akik ugyanazon vannak.
Távoli elérés pedig se itt se ott nem megy, még konzultálni kell Telekommal.

Ha automata sávkiosztás volt, akkor kb 20%-kal kisebb volt a netsebesség. Nem értettük, hogy a gigabit az miért csak 700-800 megabit, 2,4 GHz-en meg csak 250-300...
Ezzel is szórakozni kellett, ezért lett 2,4G fix 40MHz 13-as sáv, 5G fix 160MHz, 48-as sáv. Így max sebesség van.

Be volt rajta kapcsolva az intelligens kapcsolódás is, nem értettük, hogy az egyik laptop, meg az egyik telefon miért 2,4-re akar kapcsolódni, miért nem 5G-re. Na az a pipa is jól el volt dugva, akkor már idegállapotban voltunk, kb nem láttuk a fától az erdőt

Egyik nap AP-mód és kísérletezgetés, másnap WirelessRouter és kísérletezgetés...

ilyesmik...
:B

...

(#95384) babcehh válasza cs.zs. (#95377) üzenetére

Köszönöm mindkettőtöknek, valószínűleg az asus lesz a nyerő, a további kommenteket olvasgatván.

(#95385) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Igen, a kommenteket olvasva, én is örülök, hogy az Asus-t vettem! Ilyen cumi hegyek után, amiket fentebb olvastam, én a csukott ablakon vágtam volna ki az emeletről a routert az tuti, pedig én se vagyok "gyök kettő", informatikai téren! :)
Mondjuk szerencsére, nálam egyszerűbb a helyzet, mert csak két telefon és néha 1-1 mellékes PC menne wifiről, meg 1 tv és egy fő, napi használós PC van fixen, kábellel rákötve a routerre, semmi hálózati fájl és nyomtató megosztás, az usb-n, meg hasonló okosságok.
A biztos, stabil net kapcsolat és a jó wifi térerő lenne a lényeg, meg ugye az aktív, szoftveres támogatás, mert nem akartam olyat venni, amihez 4-5 éve nem jött már új firmware frissítés, a biztonsági szempontok miatt.

(#95386) faresz5


faresz5
senior tag

Sziasztok!
MIlyen routert javasoltok a következő problémára?

KB 40 user Vpn,(openvpn) több telephely, cél egy nas elérése lenne.
Szolgáltatói router bridge módban van már. Wifi nem kell.
Sajnos tplink 7206-s nem csatlakozik ppoe kapcsolaton (wan láb). Míg egy régi 10k-s routerben 5 perc alatt bellett állítva, ugyanazon beállításokkal ahogyan a 7206-son nem működik.
Ezért keresek egy hasonló tudású stabil eszközt. Amit beállítok és működik. (beállítás része nem probléma a stabilan működő a lényeg.)

(#95387) Soma01 válasza faresz5 (#95386) üzenetére


Soma01
veterán

"Sajnos tplink 7206-s nem csatlakozik ppoe kapcsolaton"
Ennyi? Van egy 70 ezres routeretek és "Hát..., nem csatlakozik..." A szolgáltató vagy a gyártó cég (Tp-link support) nem tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#95388) Multibit válasza faresz5 (#95386) üzenetére


Multibit
veterán

A log-okból nem derül ki semmi? Azt azért jó lenne tudni, hogy valóban a router teljesítménye kevés, ha már cserélni akarsz. Nem tudom, hogy milyen hardver van a TP-Link dobozában (CPU, RAM), pedig ez fontos lenne ahhoz, hogy erősebbet találjon az ember.

(#95389) rferee


rferee
csendes tag

Sziasztok!
egy kis segítségeteket szeretném kérni.
Hamarosan olyan helyre költözünk ahol nem lesz elérhető vezetékes szolgáltató, mivel mikrós és parabolás szolgáltatók drágák és kis sávszélességet adnak, ezért úgy gondoltam, hogy mobilnettel látnám el a házat (arról netteznénk, menne online tv adás, stb.). Két szolgáltató korlátlan mobil internetével (Vodafone, Telekom) gondoltam redundánsan megoldani ezt. Bár mind a két szolgáltató ad wifis modemet, amibe kártyát tudok rakni, de jó lenne inkább egy wifis router, ami egyszerre tud két SIM-et kezelni, esetleg megfelelően elosztani a beérkező igényeket a kártyák között, tudtok ilyet ajánlani?

(#95390) Marcsello31 válasza rferee (#95389) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Nálam dettó, ugyan ez a probléma van, nálunk is egyenlőre a drága wifi szolgáltatás adja a netet, de én is gondolkozom a mobil megoldáson. első tippre ha meg tudjátok oldani, akkor két sim kártyás routert raknék kötnék össze egy hálózatra márha ez megoldható.
Nálunk dübörög a vodafone 4g+ de olyan ára van hogy elhasalok rajta mikor megnézem.
Telekom és a Yettel lenne jó. Wifis szolgáltatóm is ilyen beigérnek 20megát, abból valójában 12stabil de ha le vannak terhelve az éződik, de nem panaszkodom, mert vagy ez vagy lóf@sz.
Csak egy tipp, nem e lehet azt megoldani hogy két külön simkártyás routert veszel, és egy hálózatra dugod őket? Vagy épp amelyik kellene. :R . "ha hülyeséget írtam elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#95391) Gubek-Einste válasza rferee (#95389) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bár mind a két szolgáltató ad wifis modemet, amibe kártyát tudok rakni, de jó lenne inkább egy wifis router, ami egyszerre tud két SIM-et kezelni, esetleg megfelelően elosztani a beérkező igényeket a kártyák között, tudtok ilyet ajánlani?
Az ilyen tudású eszközök ritkák és nem is olcsóak.
Teltonika RUT950 megfelelő lehet.
A Mikrotik SXT LTE kit is jó lehet, melléje egy beltéri router-rel, ez a megoldás sem olcsó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95392) rferee válasza Gubek-Einste (#95391) üzenetére


rferee
csendes tag

Hát ez tényleg nem olcsó …
inkább akkor marad az a megoldás, hogy manuálisan osztom szét a két eszköz között a “fogyasztókat”.
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#95393) Gubek-Einste válasza rferee (#95392) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy dual WAN képes router-rel, modem módú szolgáltatói SIM-es eszközzel megoldható a két netes felállás is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95394) Soma01 válasza rferee (#95392) üzenetére


Soma01
veterán

Vagy 3-4 eszközzel meg is oldható.
Vagy ahogy írod, majd te szétosztod, de az nem lesz dinamikus.
Vagy egy komolyabb Mikrotik, két LTE modemmel.

[ Szerkesztve ]

(#95395) faresz5 válasza Soma01 (#95387) üzenetére


faresz5
senior tag

Túl sok idő ment el rá, megy vissza a nagykerbe. Egy 70k-s levélnehezék. Wan porton nem képes ppoe kapcsolatra valamiért. Szolgáltató se boldogult vele. Hibás nagy val szerint.

[ Szerkesztve ]

(#95396) Soma01 válasza rferee (#95392) üzenetére


Soma01
veterán

Ha a 100-as lan port nem elég, akkor ezt kellene venned például: Mikrotik RBLtAP-2HnD&R11e-LTE6 de ehhez kell majd még egy AP bent a lakásban is. Ennek legalább gigás portjai vannak és LTE Category 6 (300Mbit/s Downlink, 50Mbit/s Uplink) modem van benne.

(#95397) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,

Alternatívát keresek az Omada rendszer mellé. Az Asus-os AiMesh-re gondoltam, hogy azt is bemutatjuk, hogy milyen, legyen összehasonlítási alap, melyik hogy néz ki, anyagilag mi a különbség, melyik a hatékonyabb, és jobban fejleszthető. És végül, női szemmel melyik a szebb! :)

TP-Link Archer C7 routert cserélnénk le és Asus AX routerer menne a helyébe.

40 wifi eszközt használunk összesen, ebből 3 laptop, 2 tablet, a többi telefon.
Mind a 4 router kábelesen is össze lenne kötve egymással, hogy a Mesh hálózat hatékony legyen.
Milyen routert ajánlanátok a célra?

(#95398) Alex91 válasza tpeter77 (#95397) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , mondjuk, de szerintem oda inkabb omada…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95399) Soma01 válasza tpeter77 (#95397) üzenetére


Soma01
veterán

Itt a sok csatlakozott eszköz miatt kell aggódni. Ezért kell üzleti célra szánt AP és nem soho kategóriás router. Más márkákat nézhetsz, ha olcsóbb kell, de ott is az üzleti vonalról válassz majd.
Amit én néztem, olcsóbb alternatívaként, az is 100e Ft lenne plusz a vezetékes router. De csak 5 portos PoE switch és AC-s AP, nem AX-es. Lehet, hogy ez Tp-linkből is kijönne ennyiből. Ezt nem számoltam ki.

(#95400) frank04


frank04
tag

Sziasztok,
az Asus routeremhez tartozó tápegységet elvesztettem pár költözés miatt.
2 Amperes van ráírva, de kipróbáltam és működik 1 Amperes tápegységgel is, amit találtam itthon.
Mehet-e így is, vagy gond lehet később a kisebb tápegység miatt?

Köszi a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.