Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95501) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok, valakinek esetleg van gyakorlati tapasztalata Cudy márkájú routerekkel?
Megbízható ez a brand?
Ár-érték arányban milyen?
Pro és kontra?
Ti vennétek, vagy ugyan abban az árban inkább mást?
:R :R :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#95502) Brekkk


Brekkk
senior tag

Beüzemeltem az ASUS AX68U-t minden korábbi gondom a megszünt.
Végre az oldalak betöltése nem akadozik.
Minden eszközöm üzemel. Akár vezetékes akár WI-fis.
A lakásban a wifi lefedettség jobb lett.
A VODAFONE CB router helyett állt csatasorba. Ami 2 hónappal ezelőttig szépen ment. De jöttek rá az újabb és újabb frissítések és onnantól teljesen hasznavehetetlen lett.
Volt olyan, hogy a CB router szoftverébe sem tudtam már belépni, annyira belassult.

Akinek gondja van a CB-vel sajnos lehet egy router beszerzése fog segíteni.

(#95503) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani olyan wifis routert amin be tudom állítani, hogy naplózza a wifin keresztüli meglátogatott webes oldalakat?
Lehetőség szerint valami költséghatékonyabb típust szeretnék.

Köszönöm!

(#95504) jerry311 válasza NdrewSunix (#95503) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pi-hole.

(#95505) jeni


jeni
félisten

Üdv,
Az EU és az USA piacra szánt azonos márkájú,típusú routerek közt melyek azok a paraméterek amiben eltérnek egymást közt?

(#95506) kpityu2 válasza jeni (#95505) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha jól tudom az USA verziók nagyobb teljesítményt engednek meg, illetve olyan csatornákat is használhatnak amelyek az EU-ban nem engedélyezettek.

[link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95507) NdrewSunix válasza jerry311 (#95504) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

A cél az lenne, hogy a wifi hálózatra csatlakoztatott mobiltelefonok adatforgalmát naplózza.
Nincs a háttérben folyamatosan futó szerver vagy PC. E miatt lenne fontos egy olyan router ami a naplózást megtenné önmaga.
Vagy nem létezik ilyen?

(#95508) kpityu2 válasza NdrewSunix (#95507) üzenetére


kpityu2
őstag

Esetleg ha felteszel a routerre egy OpenWrt-t meg a szükséges monitor/log plugineket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95509) artru60 válasza Multibit (#95499) üzenetére


artru60
csendes tag

A CB-t modem módba raknám mert nincs a helyzet magaslatán, a TpLinket meg nyugdíjaznám ezért kellene 2 router akkor meg ha lehet mesh volna az egyszerűbb szerintem.
Ha van valami jó ötleted szívesen fogadom.

(#95510) tpeter77 válasza Patice (#95493) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia, mire váltottál? Az egy AC68U helyett mit vettél?

(#95511) Jaks


Jaks
csendes tag

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy a TL-WR841N v8 routerünk kezdi megadni magát és ehelyett keresnék egy újat. A hálózatban nem ez a fő router, hanem egy TP-Link AX20. A WR841N ehhez csatlakozik wifin keresztül, majd ez (a WR841N) a lan porton keresztül adja a netet a pc-hez. Olyan készülékre lenne szükségem, ami tudja ugyanezt a kapcsolódási módot. Ha jól értem, a Range Extender mód ezt lefedné, de abban nem vagyok biztos, hogy a lan porton keresztül is jönne-e a net. Egyenlőre az Archer C54-et néztem. Ha lehet, TP-Link vonalon maradnék és direkt router-t keresek wifi kártya helyett.

(#95512) Gubek-Einste válasza Jaks (#95511) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami neked kell az a kliens módba, ha nem kell a wifi-s továbbosztás, ezt gyári firmware-ben kevés eszköz tudja. Van a WDS ami egy elég képlékeny működési mód, bizonytalan, hogy mennyi működik vagy sem.
Mivel a jelenlegi router-ed OneMesh kompatibilis így érdemes lenne ebben az irányba lemenni és beszerezni egy RE605X repeater-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95513) Patice válasza tpeter77 (#95510) üzenetére


Patice
nagyúr

2x TP-Link EAP610 + meglévő szerveren szoftveres Omada kontroller fut.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95514) Jaks válasza Gubek-Einste (#95512) üzenetére


Jaks
csendes tag

Átmeneti megoldásról lenne szó 0.5-1 évre, így minél kevesebbet szeretnék beleinvesztálni (nem elvárás a wifi 6 sem, 40mbit-es netről van csak szó, a lényeg a stabil kapcsolat), mert utána felesleges lesz, illetve egy routert még utána is könnyebb más módon újra felhasználni. Ha csak OpenWRT-vel oldható meg, nem gond, a WR841N-n most is DD-WRT megy, de ez még gyárilag is tudta ezt a funkciót. Én úgy számoltam, hogy legrosszabb esetben egy Powerline adapter kit is megtenné, ebből egy Mercusys MP500 KIT-et néztem, ahogy olvastam ez a TP-Link budget almárkája (ez a márka is megfelelne router-ből), de ahogy írtam, ez is feleslegessé válna később.

(#95515) Button válasza macii97 (#95470) üzenetére


Button
aktív tag

Igen, 2.4GHz-en kb ugyanazt tudja a AX58U V2 mint az N18U.
Nem is ezzel van a bajom pillanatnyilag, hanem hogy a gyárilag fent levő 45518-as fw-t lehetetlen lecserélni. Automatikusan a 48908-at ajánlja fel, de reboot után a 45518 van fenn.
Ha egyesével lépegetek kézzel letöltve, akkor is mindig a 45518 marad fenn reboot után.
Ez most kicsit több mint aggasztó, de holnap még piszkálom. Gyakorlatilag akkor is így van ha gyári visszaállítás után csak ezt próbálom.
Nekem az is fura, hogy a V1-re és a V2-re ugyanazok a gyári fw-ek vannak, holott pl merlin meg csak V1-re van.. :F

(#95516) mikk2000 válasza Button (#95515) üzenetére


mikk2000
őstag

Próbáltad rá feltenni a merlint? Ez megmagyarázná hogy már nem tudod normálisan frissíteni az fw-t.

(#95517) osonte válasza Button (#95515) üzenetére


osonte
senior tag

Ezzel a verzióval kezd a frissítést manuálisan: 3.0.0.4.386.47029. Egészen eljutva a legfrissebbig. Egy fájlban két firmware van és amikor telepíti, akkor a megfelelő felét tölti fel. Ezért lett dupla méretű a fájl, amikor megjelent a V2 verzió.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#95518) mikk2000 válasza osonte (#95517) üzenetére


mikk2000
őstag

Ehhez képest pont az általad emlegetett fw mondja kifejezetten azt, hogy ez előtt muszáj feltenni a 45898-at. :))

(#95519) szaboi6512 válasza Button (#95515) üzenetére


szaboi6512
őstag

Tegnap vettem,AX58U V2, manuálisan töltöttem fel a 3.0.0.4.386_48908 fw-t.
2. nekifutásra frissült le.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95520) osonte válasza mikk2000 (#95518) üzenetére


osonte
senior tag

Biztos sokra megy a 45898-al, amiben csak a V1 firmware van benne: [kép] .

Nekem így sikerült frissíteni, tapasztalatból írtam! Amúgy meg az Asus oldala ír sok mindent, például hogy 3 magos a router... Rákérdeztem a supportra és azt írták, hogy nem tervezik az oldal kijavítását. Így meg nem kell mindent elhinni, amit leírnak.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#95521) mikk2000 válasza osonte (#95520) üzenetére


mikk2000
őstag

A frissítés leírása annyira precíz, hogy kizárt hogy hülyeség legyen. Hogy mit leveleztél a supportal, azt nem tudhatom.

Azt sehol nem látom, hogy a dupla méret azért van, mert kettő firmware verzió van benne. Ha te úgy frissítettél, hogy nem a leírást követted, akkor feltehetőleg nem megfelelő a telepített fw akkor sem, ha amúgy a verziószám jónak látszik. Nem lehet hogy te is próbáltad feltenni a merlint v2-re korábban ami szétcseszte neked az fw-t?

Ettől függetlenül lehetséges hogy úgy van ahogy írod, de akkor ez igen gáz, hogy totál hülyeség van az asus support oldalán, mert magukkal tolnak ki.

(#95522) Button válasza osonte (#95520) üzenetére


Button
aktív tag

Igen. Köszönöm. Ez a megoldás :R

Megjegyzem volt pár asusom de ilyen gyatra helyzettel még nem találkoztam. Az egy dolog, hogy az auto update nem megy, de ez a honlap kifejezetten félrevezető, mert valóban csak azt az egyet nem próbálja az ember. Egyébként meg a legutolsóról sem képes az auto update megcsinálni, azt is kézzel kell. Méltatlan az asushoz. Inkább adták volna ki egy más típusszámra, mert így keveredik a szezon a fazonnal..

(#95523) Button válasza mikk2000 (#95521) üzenetére


Button
aktív tag

Én sem tettem fel a merlint..

(#95524) szaboi6512 válasza mikk2000 (#95518) üzenetére


szaboi6512
őstag

Innentől kezdődik a fw amiben már mindkettő benne van, és azt teszi fel amilyen kiadású a router. Benne a nevében Combo.
RT-AX58U_combo_3.0.0.4_386_48631.
De ez az ajánlott, a legújabb:3.0.0.4.386.48908

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95525) Gubek-Einste válasza Jaks (#95514) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor bármilyen custom firmware kompatibilis router megfelelő lesz.

a WR841N-n most is DD-WRT megy, de ez még gyárilag is tudta ezt a funkciót.
Max WDS amit tudott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95526) mikk2000 válasza szaboi6512 (#95524) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez nem meggyőző nekem, így indulnak a pletykák. Ettől függetlenül lehet így van.

(#95527) osonte válasza Button (#95522) üzenetére


osonte
senior tag

Nekem is ráment egy délelőtt mire minden sikerült, pedig gyorsan túl szoktam lenni az ilyeneken. Minden információt az SNBForums végigolvasásával szereztem (természetetrsen csak ami a V2 routerrel kapcsolatos), ott írják, hogy egy fájlban van a kettő fw. A Merlines ember is ad információt ott. Mások is leveleztek az Asus support-tal, mert mindenki szerint ez így gáz és másnak is ugyanazt a választ küldték, hogy nem tervezik az oldal rendbetételét/ v1 és v2 szétválasztását.

mikk2000 : Merlint meg sem próbáltam, mert nincs rá. Minden fw frissítés után alaphelyzetbe állítottam a routert. Jelenleg a legfrissebb fw van rajta és 2db is van AiMesh-ben. Stabilan működnek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#95528) MaCS_70 válasza Button (#95515) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én éppen egy AX86S-en vagyok képtelen Merlint frissíteni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95529) szaboi6512 válasza osonte (#95527) üzenetére


szaboi6512
őstag

Van a v2 verziónak támogatási felülete de fw nincs csak Recovery és Discovery program.
Tutira egyben van a fw a 2 modellnek.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95530) macii97 válasza Button (#95515) üzenetére


macii97
senior tag

Nyugi, engem is szivatott, azthittem ennyi frissítés van, vagy háromszor lefuttattam :DD kezdtem ideges lenni.
Utána manuálisan rátöltöttem a legfrissebbet és simán felment azóta is minden gond nélkül megy mindkettő.

(#95531) tpeter77 válasza Patice (#95513) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia, végre, van tapasztalata valakinek pont ezzel.
Milyen a wifi jelszint azóta? Ugyanolyan, vagy javult a lefedettség?

(#95532) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,

4 AP és egy OC200 meghajtására keresek switchet, két típust találtam, ami tetszik/ajánlott:
TP-Link TL-SF1009P vs TL-SG2008P
Jó lehet mindkettő a feladatra? Az 1009P szimpatikusabb a 8 PoE port miatt.

(#95533) NdrewSunix válasza kpityu2 (#95508) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

És milyen routert kell nekem ahhoz vennem, hogy ezt meg tudjam tenni?

(#95534) kpityu2 válasza NdrewSunix (#95533) üzenetére


kpityu2
őstag

Gyakorlatilag bármilyet. Próbaképpen fogod az egyik nem használt routeredet, felmész az OpenWrt oldalára és megnézed, hogy arra a típusra fel lehet-e tenni az OpenWrt valamelyik firmware-ét. Azután megismerkedsz vele és és megnézed, hogy pontosan milyen plugin kell az általad igényelt funkcióhoz. Úgy képzeld el, mintha feltennél egy linuxot rá és a szükséges programokat. Szóval nem három kattintás. Amúgy ha beállíthatsz munkára egy PC-t, azt is bekonfigurálhatod proxynak és a HTTP Toolkit nevű progival logolhatod az adatforgalmat. Vagy bármilyen más adatforgalom monitorozó progival.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95535) dudika10 válasza tpeter77 (#95532) üzenetére


dudika10
veterán

A 1009P-n 100-as portok vannak. 2022-ben en biztos nem vennek mar ilyet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#95536) Multibit válasza tpeter77 (#95532) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy kéne PoE switchet venned, hogy már vásárlás előtt tudod, hogy mennyi lesz a fogyasztók maximális (össz)teljesítménye! Ha mind a 4 AP 802.3at-t igényel, nem biztos, hogy elég lesz a 62W, amit a TL-SG2008P kínál.

(#95537) qqzs


qqzs
őstag

Egy bejovo optikai huawei telekomos routeren van egy Asus rt68u es egy olcso xiaomi 3G ap modban A xiaomi annyira jol bevalt hogy szinte mindennel arra csatlakozom, de mostanaban elkezdett vacakolni naponta ketszer is 10-20percekre elerhetetlen vagy ujra kell inditani.
Ezert lecserelnem egy megjobbra de nem tudom mik a kulonbsegek? A legdragabb a legjobb legnagyobb hatosugar a sok antenna miatt? Xiaomi AX 1600 q800. 3200 3600 vagy valami mesh ajanlotok egy ket emeletes 180m2 csaladi házba? Mondjuk nem tudom mi a mesh es kell e nekem

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#95538) Patice válasza tpeter77 (#95531) üzenetére


Patice
nagyúr

A két AP máshová került, kb. a házunk két végébe, így egyenletesebb a térerő mindenütt a házon belül.
Házon kívül is jobb a helyzet, de a főfalak már sokat csillapítanak.
A másik amit megfigyeltem: nagyon nem mindegy, hogy mi a kliens, és annak milyen wifije van. Pl. kertben a régi Huawei Mate 20 nem tudott akadásmentesen zenét tolni BT hangfalra, ezt egy iPhone 12 simán veszi, stabilan. Pedig mindkét telefon dual-band-es, AC-s. Azt nem tudom, hogy melyiknek hány antennája van, de nagyon érezhető volt a különbség.
Wifi sebességek stabilak, eddig szépen, hibamentesen szolgálnak nálam az EAP610-es AP-ok.
Ha van kérdésed szívesen válaszolok.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95539) Alex91 válasza Patice (#95538) üzenetére


Alex91
félisten

Iphone 12 wifi mar AX-es…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95540) Gubek-Einste válasza qqzs (#95537) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

valami mesh ajanlotok egy ket emeletes 180m2 csaladi házba?
Igen

Mondjuk nem tudom mi a mesh es kell e nekem
Egy több eszközös rendszerben már érdemes mesh irányába elmenni.

A legdragabb a legjobb legnagyobb hatosugar a sok antenna miatt?
Az antennák számának nincsen köze a hatótávhoz.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95541) qqzs válasza Gubek-Einste (#95540) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi, 38as tegla fal 11x11m alapterulet ket emelet hátsó kert 600m2 előkert 150m2. van egy csomó eszkoz most 70-bol 50 van online. 'gigas bejovo optikai van. A sebesseg nem fontos inkabb a terero.
Most nezem az AX3200 routertt es a Xiaomi AX 3000 mesh dupla packot mediaban.Mi a kulonbseg egy router es egy ilyen mesh pack kozott?
Ez a Mesh azt jelenti hogy egy wifi lesz az egesz hazba? Most egy Asus es egy xiaomi AP modban szorja a wifit a Huawei bejovo optikai meg a router. Az AX3000 pl tud AP modban mukodni vagy inkabb a Router modban hasznaljam ? Ilyenkor a bejovo huawein (telekom) kell valamit allitani?

Max 50 et szanok ra es a eros jel a fontos a hazban es a kertben is jo lenne.

Eladó: GTS450

(#95542) qqzs válasza qqzs (#95541) üzenetére


qqzs
őstag

Még annyi hogy mindketto AP modban mukodo routerhez most vezetek megy a bejovo routerbol

Eladó: GTS450

(#95543) Gubek-Einste válasza qqzs (#95541) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a Mesh azt jelenti hogy egy wifi lesz az egesz hazba?
Igen

Az AX3000 pl tud AP modban mukodni vagy inkabb a Router modban hasznaljam ?
Router-ként lenne ajánlott, a szolgáltatói eszköz legyen csak modem.

Ilyenkor a bejovo huawein (telekom) kell valamit allitani?
PPPoE passthrough módba kell tenni.

Max 50 et szanok ra es a eros jel a fontos a hazban es a kertben is jo lenne.
A házban még elérhető a megfelelő jelszint egy mesh-be kötött eszközpárral de a kertbe más semmi sem garantál semmit sem, arra lehet, hogy további eszközök kellenek majd.

Megfelelő lehet a Xiaomi mesh páros.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95544) qqzs válasza Gubek-Einste (#95543) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi szepen. Meg annyit mondjal meg légyszi mi a kulonbseg ket ax3000 es es ket ax3200 kozott. Ha jol tudom a 3200 is tudja a mesht akkor miert hivjak egyiket mesh systemnek a masikat meg routernek.
Es hogy az ax3000-nek nincs antennaja kisebb a hatosugara?

Eladó: GTS450

(#95545) Alex91 válasza qqzs (#95544) üzenetére


Alex91
félisten

Van a nak is antennaja, csak nem latszik :DD . Szerintem sokszor csak optikai tuning az a sok nagy antenna a routeren… :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95546) tonic85 válasza Gubek-Einste (#95430) üzenetére


tonic85
csendes tag

Köszi szépen az ajánlást!

(#95547) kpityu2


kpityu2
őstag

Sziasztok, Tudtok javasolni AC routert ~10 eszköz kezelésére max 25 ezerig? Nemrég vettem egy Tenda AC8-at, de dobálja a WAN-t, a ping 10-15 normális után egy lassú, arra tippelek, hogy a proci (RTL8197FH - 1GHz) nem győzi.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95548) mikk2000 válasza kpityu2 (#95547) üzenetére


mikk2000
őstag

Első körben azért az user oldalt nézném meg, elég ha a 10 kliensből egy torrentezik és vége mindennek. De ha mondjuk ha 5 eszköz elkezd egyszerre 1k/2k youtube videót nézni az se semmi. A szolgáltató mennyire terhelhető, milyen csomagod van? Nekem egy olcsó tplink router van, azon van proci kihasználtság kijelzés, nézd meg hátha a te routered kezelőfelületén is elérhető. De látatlanban valóban úgy tűnik, neked egy komolyabb router kell, de a komolyabbak újonnan ax-esek lesznek már, úgy tudom az ax-es szabvány pont a nagyobb számú kliensek kezelésében jobb (persze ezt a user oldalnak is támogatni kell nyilván).

(#95549) kpityu2 válasza mikk2000 (#95548) üzenetére


kpityu2
őstag

Semmi megterhelő nincs. 3 mobil, 2 okoskonnektor, 1 bébiőr 50-150 KB/s forgalommal meg 2 alsókategóriás böngészős pécé. Valójában tizenévig dolgozott egy TL-WR1043ND V1, de a vírusirtóm nyavalygott a firmware támadhatósága miatt ezért cseréltem. Gyakorlatilag csak áramszünet esetén bontott. Ezt a Tendát meg naponta 3x kell újraindítani, hogy újraépítse a netet. A Tenda kábé semmilyen infót nem ad, a log-ot ki lehet menteni, azon látni, hogy 4-5 óránként leszakad akár éjjel akár nappal.
Igazából nem is tudom miért a Tenda-t választottam, mindig TP-Linket szoktam. A bótós gyerek mondta, hogy űberfasza, jó akkor legyen. :DDD Azért gondolom, hogy procis, mert a turkálás során láttam, hogy 1GHz-es a procija ami erősen az alsó kategória. A netem 8Mbit/8Mbit, de tényleg annyi mert szolgáltatói korlát, azt tudja ha esik ha fúj. Nekem elég. Szóval azért mondtam, hogy valami olyasmi kéne ami hardveresen győzi a több klienst, de a forgalom nem igazán magas.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95550) mikk2000 válasza kpityu2 (#95549) üzenetére


mikk2000
őstag

Megzavartál a szerinted lassú 1Ghz procival. A Tp-Linknek amit nyugdíjaztál meg elárulom 0.4Ghz procija van :) Persze a freki csak egy adat a sok közül.

Én visszaraknám a régi routert, hiszen azzal semmi baj nem volt. A vírusirtót nyugdíjaznám, vagy megnézném, a beállításaiban nem-e lehet eltüntetni ezt a fajta spam szintű értesítést.

Ha a régi tplink router elbírt mindent, akkor kb. bármilyen router jó neked (a tendát kivéve) :)

Ez valami vezetéknélküli bejövő net lesz a hatalmas sebességből kiindulva a puszta közepén, annak meg a stabilitásában nem vagyok biztos, lehet az új routerek érzékenyebbek a kapcsolat ingadozásokra, van egy szolgáltatói eszköz, amire lan csatlakozik a router, vagy a router tárcsáz be (PtPPoE)?

Első körben azért nézz a tendán van-e újabb fw, bár ahogy néztem nagyon új nincs. Figyelj rá melyik verziót melyikre lehet frissíteni. Ha nem működik a router vissza kell kérni a pénzt, mivel használhatatlan.

Szerintem a topik ajánlóban ajánlott routerekkel nem nagyon lőhetsz mellé, a gyakorlatban hardveraprón 4-5 ezerért szerintem egy használt TP-Link 1200-as bármivel elleszel (aminek van olyan új fw-je hogy nem nyihog rá a vírusirtó).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.