Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95851) Essejó válasza DJMDJM (#95850) üzenetére


Essejó
veterán

A Mesh nem úgy működik, hogy kell egy vezérlő és 1,2,x db AP? Mert akkor érthető.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95852) Alex91 válasza DJMDJM (#95850) üzenetére


Alex91
félisten

Kabelezve jol van? AP LAN-ba, a node meg WAN-ba?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95853) DJMDJM válasza Essejó (#95851) üzenetére


DJMDJM
tag

Az első a main, a többi utána node. Így is van.

(#95854) DJMDJM válasza Alex91 (#95852) üzenetére


DJMDJM
tag

Ha arra gondolsz, hogy az AP egyik LAN portjából megy a node WAN portjába, akkor igen.

Update:
Ha nem változtatom meg a main router IP címét, tehát hagyom a gyárin és úgy próbálom beállítani AP módban is megcsinálja. Ha ezután megváltoztatom az IP-t a main routerben szétesik a MESH, eltűnik a node. Vhol itt van elásva a kutya. Nézem még.

[ Szerkesztve ]

(#95855) Alex91 válasza DJMDJM (#95854) üzenetére


Alex91
félisten

Az AP a routerrel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95856) DJMDJM válasza Alex91 (#95855) üzenetére


DJMDJM
tag

Az is így.

(#95857) Alex91 válasza DJMDJM (#95856) üzenetére


Alex91
félisten

Marmint a router lan portjabol megy az AP lan portjaba a kabel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95858) kpityu2 válasza DJMDJM (#95850) üzenetére


kpityu2
őstag

Az AiMesh beállításokban bekapcsoltad ez Ethernet backhaul módot?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95859) DJMDJM válasza Alex91 (#95857) üzenetére


DJMDJM
tag

Igen, de próbáltam anélkül is, hogy lenne internet betápja, nem változtatott semmin.
#95858 kpityu2 Igen, próbáltam vele és nélküle is. Próbáltam csak wi-fin összehozni, ugyanaz az eredmény. Tehát ha nem a gyári IP marad, hülye vagy hülye lesz. :)

(#95860) Alex91 válasza DJMDJM (#95859) üzenetére


Alex91
félisten

Nem ertem ezt az ip-t… milyen ip-t irsz te at?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95861) kpityu2 válasza DJMDJM (#95859) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha már beállított mesh alatt megváltoztatod a main ip-jét, akkor persze, hogy szétesik, mert a node-ok az eredeti ip-n keresik a főnököt. kapcsold ki a mesh-t, sima router módban állítsd át az ip-t, indítsd újra, majd kapcsold be a mesh módot és add hozzá a node-okat. Nem tudom ezt a leírást olvastad-e: [link]
Van itt egy reddit bejegyzés, az emberke szerint a backhaul mód nem igazán működőképes a 3-as firmware-el. Talán van benne hasznos infó: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95862) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus router beállítását ITT folytatások.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95863) fekpet


fekpet
csendes újonc

Mostanában vacakol a routerem: RT-AC57U V3
Minden nap 'kiakad': látszik az ssid, de nem lehet hozzá csatlakozni és ilyenkor marad az újraindítás.
Döglődik? vagy mi lehet vele? mondjuk még 2 éves sincs, szóval nem szívesen dobnám ki.

(#95864) szaboi6512 válasza fekpet (#95863) üzenetére


szaboi6512
őstag

Garanciális? Akkor szerintem szerviz....
Ha mázlid van újat kapsz...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95865) MaCS_70 válasza fekpet (#95863) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez is inkább a router gondok vagy Asus routerek topicba való.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95866) fekpet válasza szaboi6512 (#95864) üzenetére


fekpet
csendes újonc

az 'aqua'-ban vettem kb másfél éve. azt gondolom garanciális lehet, de meg kell keressem a számlát.

tuti, hogy szervíz?

(#95867) mikk2000 válasza fekpet (#95866) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha nem ismersz valakit aki ráolvasással gyógyítani tudja, akkor igen. Meg lehet próbálni rajta firmware-t frissíteni, de ha eddig jó volt, ott valami nagyobb gubanc lesz.

(#95868) szaboi6512 válasza fekpet (#95866) üzenetére


szaboi6512
őstag

A jelzett üzletben 3 év garancia van.
Hát ha ennyi a baja, akkor esélyes.

Hard resettel nem próbálkoztál?
Ne állítsd vissza mentésből, konfiguráld újra.
Ennek még lehet esélye, hogy megoldódik.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95869) fekpet válasza mikk2000 (#95867) üzenetére


fekpet
csendes újonc

elvileg a legfrissebb van rajta ami március végi, a hiba viszont júliusban jött elő, gondolom akkor nem valószínű, hogy a firmware okozza.

(#95870) fekpet válasza szaboi6512 (#95868) üzenetére


fekpet
csendes újonc

hard reset az a gyári visszaállítás?
ebben az esetben az eredeti firmware fog 'előjönni'?

(#95871) Viktor77


Viktor77
titán

Sziasztok!

Tenda AC10U jó lehet egy Netgear WNR3500Lv2 lecserélésére? Ebben az árban gondolkozom, 10-12K, használt is jó.)
Tudom nem ajánlott, de nem nagyok az igények (a Netgear 180mbps-t tudott kábelen, a net 500-as Digi).
1 Gigabit lan port kell, meg 1-1 falat kell átvinnie (egy középső szobában lesz).
Illetve, mivel több az AC8-nál és az AC10(sima)-nél?

Full hülye vagyok ehhez, bocs a kérdésekért.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#95872) szaboi6512 válasza fekpet (#95870) üzenetére


szaboi6512
őstag

1.Igen
2.Nem, a telepített firmware, csak nem konfigurálva.Mintha most kapnád kézhez a fw-el, ami a routeren van. Esetedben a március végi.
Ha jól sejtem ez: Verzió 3.0.0.4.386.21649

De tényleg máshol folytassuk ezt, kikapunk.....

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95873) fekpet válasza szaboi6512 (#95872) üzenetére


fekpet
csendes újonc

melyik topicban lehet folytatni?

(#95874) fekpet válasza MaCS_70 (#95865) üzenetére


fekpet
csendes újonc

ok vettem az adást, csak átsiklottam a válaszodon.
bocsi.

(#95875) szaboi6512 válasza fekpet (#95873) üzenetére


szaboi6512
őstag

Itt vagy itt

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95876) DJMDJM válasza Alex91 (#95860) üzenetére


DJMDJM
tag

Gyárilag 192.168.50.1-vel jön az eszköz. Én egy AP-t akarok belőle csinálni és mivel szeretném elérni a grafikus felületét böngészőből, ezért adok neki fix IP címet a saját hálózatom subnetének megfelelően. Ami nem 192.168.50.x

#95861 kpityu2 Köszi, megnézem majd a leírást. Az a baj, ha előre beállítom az IP-t, akkor is rossz lesz, hacsak nem hagyom meg a gyári IP-jén.

#95862 Gubek-Einste Ezt már beküldtem ide, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#95877) Viktor77 válasza Viktor77 (#95871) üzenetére


Viktor77
titán

Illetve, az Asus AC65P jobb lehet mindnél?
Jókat olvasok itt róla.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#95878) Vege


Vege
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni otthoni wifi hálózat kialakításában.
Digi 1000Mb/s
2 felnőtt, 2 gyerek (lassan ők is elkezdik használni a netet)
Én IT-s vagyok, otthonról dolgozom, így gyors, stabil net elvárás.
Netflix, YouTube több eszközről is szokott menni egyszerre, letöltések minimálisan vannak.

Várhatóan 30-40 vezeték nélküli eszköz lesz a lakásban (telefonok, laptopok, tv-k, klímák, lámpák, porszívók, printer, stb) , jelenleg még csak 3 AX-es.

A lakás két szintes, hálózat jelenleg kialakítás alatt. Falak téglából vannak, két szint közt vasbeton. Kicsi kert van a ház körül kb 5-10 méteren, ott is legyen használható. Csatolok két képet az alaprajzról. A rajzon gardróbként van feltüntetve a leendő office, tehát ott fontos lenne a jó wifi (kábellel nem akarok vacakolni)

Jelenlegi lakásban egy MIKROTIK hAP ac2 látja el a router és a wifi szolgálatot, őt vinném tovább a másik lakásba is.

Tanácsokat kérnék, hogy milyen eszközöket lenne érdemes elhelyezni, és hova.
Keret kb 100.000 Ft. Nem a legolcsóbb megoldás keresem, hanem a legoptimálisabbat.

Pl ha az emeleti közlekedő plafonjára ha feltennék egy UBIQUITI UniFi 6 PRO-t az vajon elég lenne-e? Vagy több, gyengébb AP-al jobban járnék? Esetleg valamilyen mesh rendszer (pl Deco)?

[alaprajz1] [alaprajz2]

Előre is köszi a segítséget!

(#95879) Alex91 válasza Vege (#95878) üzenetére


Alex91
félisten

TP-Link Omada rendszeret neznem meg elso korben…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95880) Gubek-Einste válasza Viktor77 (#95877) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus AC65P-t választ, ismert/kipróbált eszköz sok tapasztalattal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95881) Viktor77 válasza Gubek-Einste (#95880) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, közben olvastam oda-vissza két topicot, le is foglaltam egyet holnapra. Köszönöm.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#95882) Gubek-Einste válasza Vege (#95878) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A rajzon gardróbként van feltüntetve a leendő office, tehát ott fontos lenne a jó wifi (kábellel nem akarok vacakolni)
Pedig ha stabil kapcsolatot akarsz, főleg munkához, akkor csak is kábelben lenne érdemes gondolkodni.

Tanácsokat kérnék, hogy milyen eszközöket lenne érdemes elhelyezni, és hova.
Szintenként legalább 1-1 AP kellene, érdemes lenne valamilyen módon vezérelt hálózatba kötni őket.

Pl ha az emeleti közlekedő plafonjára ha feltennék egy UBIQUITI UniFi 6 PRO-t az vajon elég lenne-e? Vagy több, gyengébb AP-al jobban járnék?
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mennyi eszközre lesz szükséges.

Esetleg valamilyen mesh rendszer (pl Deco)?
Mikrotik mellé inkább Ubiquiti UniFi vagy TP-Link Omada lenne az ideális.
Mesh-ből Asus AiMesh de akkor a Mikrotik-ot is le kellene cserélni és több lenne mint 100k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95883) Essejó válasza Vege (#95878) üzenetére


Essejó
veterán

Szóval IT-s vagy, a gyors és stabil Net elvárás, de nem akarsz kábellel vacakolni, helyette a bizonytalan Wifi-t preferálod az otthoni irodába.
Szerintem ezt gondold át még.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95884) kpityu2 válasza Vege (#95878) üzenetére


kpityu2
őstag

Az office fix helyen van, a kábelezés meggondolandó. Ha oda felhúzol egy kábelt, akkor onnan le tudod fedni az emeletet. Ha nagyon nem akarsz fúrni, akkor Powerline adapter esetleg?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95885) Soma01 válasza Vege (#95878) üzenetére


Soma01
veterán

Plafonra vagy falra tudsz/akarsz (ilyen elhelyezésre szánt) AP-kat szerelni? Vagy az is elég lenne, ha 2db, AP módban üzemelő, hagyományos kialakítású routerrel oldanád meg? Ez utóbbi, szerintem olcsóbb lenne.

(#95886) Multibit válasza Vege (#95878) üzenetére


Multibit
veterán

hálózat jelenleg kialakítás alatt
Vagyis, most van lehetőség létrehozni egy tisztességes hálózatot. Ha kihagyod a lehetőséget és nem kábelezed be mindkét szintet, magaddal cseszel ki :K Azt meg, hogy IT-sként meg akarod úszni kábel nélkül egy ekkora ingatlanban, inkább nem minősítem :B
Ami neked ideális lenne: egy erős router valahova (akár elrejtve, nem is kell, hogy wifi-s legyen), egy vezérlő (sw), plusz néhány jól elhelyezett ufó a plafonra. Ja, ez nem lesz meg 100-ból :U

[ Szerkesztve ]

(#95887) Vege válasza Gubek-Einste (#95882) üzenetére


Vege
csendes tag

Először is, köszi az eddigi hsz-eket. Próbálok egyben válaszolni az eddigiekre.

@Gubek-Einste
@Essejó
@kpityu2
@Alex91
Laptopon dolgozom, van, hogy fotelből, kanapéról, ágyból, konyhaasztalnál, stb. Csak akkor ülök a munkaasztalhoz, amikor komolyabb feladatot végzek, és jól jön a plusz monitor, egér, stb. Emiatt nem szeretnék kábelt dugdosni a gépembe, mert a munkaidőm kisebb-nagyobb részében nem asztalnál ülök.
Természetesen az AP-khoz kihúzatnék UTP-t.
A TP-Link Omada katalógus szerint szimpatikusnak tűnik, főleg, ha két darab EAP610-el le tudnám fedni a lakást. Valós tapasztalatot még nem nagyon olvastam róluk. Ami cikkeket találtam, azok mind csak 1-1 eszközt teszteltek, az extra funkciókat (failover, roaming) nem láttam tesztelni.

@Soma01
Plafonra okés a felfúrás, mert álmennyezet lesz mind két szinten, oda könnyű UTP-t behúzni. Ha POE-t tud az AP, az még jobb, egyszerűbb.

@Multibit
Erős router - remélem a Mikrotik hAP ac2-vel ezt ki tudom pipálni.

Két ufó EAP610 pont beleférne a megálmodott keretbe. Kérdés, hogy ez elég-e, illetve hova lenne érdemes elhelyezni? Jól gondolom, ezek nem zavarják annyira egymást, mint a hagyományos AP-k, tehát akár a két szinten ugyanazon a helyen is lehetne, pont egymás alatt?

(#95888) Multibit válasza Vege (#95887) üzenetére


Multibit
veterán

remélem a Mikrotik hAP ac2-vel ezt ki tudom pipálni
Ha eddig elégedett voltál a teljesítményével, akkor jó lehet.

Két ufó EAP610 ... Kérdés, hogy ez elég-e, illetve hova lenne érdemes elhelyezni?
Ezt mindenképpen kísérletezéssel kell kideríteni. Azaz, mielőtt felfúrnád a helyére, a próba idejére helyezd el szekrény tetején, vagy akár egy magasabb létrán. Előre nem érdemes kijelölni neki helyet.

(#95889) Alex91 válasza Vege (#95887) üzenetére


Alex91
félisten

En minden fontosabb helyisegbe vinnek kabalt, aztan nem kell mindenhova AP-t tenni, de meglenne ra a lehetoseg.

Elviekben talan azt a 100 m2-et szintenken 1-1 AP is elviheti, de ugye ez nem biztos.

Es ezert mondom, hogy ugy erdemes gondolkodni, hogy bovitheto legyen a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95890) Vege válasza Alex91 (#95889) üzenetére


Vege
csendes tag

Minden szobában lesz TV kiállás coax és utp kábellel, szóval a lehetőség meg van rá. Ennek ellenére én simán szobákba nem szívesen raknék AP-kat (pl hálóban, gyerekszobában nem néz ki jól, nem oda való...), inkább közlekedőben, nappaliban, és ott is leginkább plafonon való elhelyezés, ami tetszik. Kevés (nulla) látszó kábel, nem porosodik, nem kell pakolgatni...

(#95891) Vege válasza Multibit (#95888) üzenetére


Vege
csendes tag

Az a baj, hogy most kell megmondani a helyét, mert most viszik oda a a kábeleket, ahova mondom. Később, amikor felkerül az álmennyezet, nem nagyon lehet új kábelt vinni a megfelelő helyre.

(#95892) Multibit válasza Vege (#95891) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor most kell kikísérletezned az AP-k helyét. Amúgy a sietség nem szül jó eredményt. Mi van, ha kiderül, hogy a két AP-n kívül szükség lesz többre?

(#95893) Alex91 válasza Vege (#95891) üzenetére


Alex91
félisten

Egyet tennek a nappaliba, emeleten meg a kozlekedobe. Ha szerencsed van, akkor eleg lesz.
Meg azt is nezni, hogy hol varhato a nagyobb felhasznalas. Szoval azert esetleg a dolgozonak kikialtott helyre is felszerelnek egyet, vagy legalabb a helyet kialakitanam.
Meg ha esetleg udvar is jatszik, akkor a kulterbe is vinnek egy vezeteket.

Es szerintem maradj az Omadanal, ha mar most van lehetoseg normalis vezetekezest kiepiteni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95894) Soma01 válasza Vege (#95891) üzenetére


Soma01
veterán

Ha álmennyezet fölött lesz, ott elfér jópár méter kábel pluszban. Így nem kell megmondani a pontos helyét. Úgyis PoE-s lesz. 220 nem kell oda. Pár másik szobába is húzass UTP-t. Ott is el lesz... Az álmennyezet felett meg lehet simán fúrni ha majd később kellene arrébb vinni a kábelt.

Az Omadához vezérlő is kell. Számolj azzal is.

(#95895) Vege válasza Soma01 (#95894) üzenetére


Vege
csendes tag

Az ötlet jó, húzatok még 1-2 helyre UTP-t a plafonba. csak még azt nem látom, hogy beépítés után hogyan tudom majd elővarázsolni szükség esetén... :))

Próbáltam az elmúlt órákban utána olvasni, és láttam, hogy a mesh funkciókhoz kell vezérlő. Van egy Raspberry pi 3b-m, pihole és Home Assistant fut róla. Remélem, még az Omada Controller SW-t is fel tudom rá varázsolni, mert nem szívesen vennék egy HW Controllert 40-50k-ért.

(#95896) Multibit válasza Vege (#95895) üzenetére


Multibit
veterán

a mesh funkciókhoz kell vezérlő
Huhh... Nézz utána jobban! A mesh-hez nem kell vezérlő. TP-Link Omada, vagy Ubuquiti Unifi rendszerhez kell vezérlő. Szoftver, vagy hardver, kinek, mi tetszik.

(#95897) Patice válasza Vege (#95895) üzenetére


Patice
nagyúr

Szia!
Nekem 2x EAP610-es rendszer van itthon saját szeveren (Dockerben) futó szoftveres Omada vezérlővel. Kábelen lógnak az AP-ok jelenleg még POE nélkül. A mi házunk is 110 nm alapterületű a ház előtt is hasonló előkerttel, tetőtér beépítés nélkül. A két AP a ház két végébe van a középen végigfutó folyosó két végén, így a kertben is jelenleg elég a wifi ereje 1 tégla(fő)falon át.

Megnéztem az alaprajzokat, szerintem is kell a két AP nálad is szintenként egy.
A közfalak elég vékonyak lesznek ahhoz, hogy jó legyen a térerő mindenütt, a vasbeton födém miatt viszont kell a kettő.
Alsó szinten a nappali plafonjára raknám az egyiket, ha lehet közelebb a teraszajtóhoz, így a teraszon és a környékén is még jó lehet a térerő.
A felső szinten pedig a folyosón a gardróbszoba/office-hoz közeli végébe, hogy ott is biztosan elég legyen a térerő.

Ha most kell megmondani, hogy hová mennyi kábelt húzzanak, akkor én is azt tanácsolnám, hogy ahol álmennyezet lesz, oda rakatnék be legalább plusz csöveket, akár plusz kábellel is, hogy a később felmerülő igényekre is legyen közeli, kábeles megoldás.
Szobánként én több kábeles kiállást rakatnék, mint egy. Kettő már jobb, hárommal már egész jól be lennél biztosítva szoba átrendezések esetére is. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95898) Vege válasza Multibit (#95896) üzenetére


Vege
csendes tag

Bocs, ha nem volt egyértelmű, Omada mesh-ről beszéltem (Soma01-nek válaszoltam), nem úgy általánosságban.
Az Omada mesh funkciókhoz kell a controller, mert egyébként az Auto Failover és Fast Roaming funkció nem megy.

Q3: Does Mesh network require Omada Controller to keep running?
Yes, all the Mesh related configuration should be done in the Omada Controller. And if you want to use Mesh network, please keep your Omada Controller running. To build Mesh network, you’ll need Omada Controller 2.7.0 or higher version.
Note: If your Omada Controller is accidentally shut down, as long as the Mesh relationships among Mesh APs are not changed, the Mesh network can maintain the basic Wi-Fi coverage, but it can’t be managed or changed, the Auto Failover/Fast Roaming and most of the advanced features will not work.

(#95899) tha_answer válasza PpenoO (#95719) üzenetére


tha_answer
őstag

Hello
Alaprajz, mi hol lenne, falvastagsag nem artana. Bar valyognal nem fogod meguszni a kabelezest.

Latatlanba es feltetelezve hogy kabelen megy a nyuzas, wifin csak zombulda en megtartanam az ax55-t, kabel ahova csak lehet, majd megneznem hova nem er el az ax55 ereje.

Ha ai mesht akarsz akkor asust vegyel pluszba,
ha zombulda kell csak akkor pl mercusys ac10ek a kebelek vegere wifinek. Kb 5k darabja ac1200as wifivel de csak 100mbites Lannal. Ha ez nemgond akk ez lesz a legolcsobb.

Ha komolyabbat akarsz csinalni akkor dedikalt szoftvertuzfal a microserveren i350es kartyaval, gb switch, ap-k.

(#95900) tha_answer válasza Vege (#95878) üzenetére


tha_answer
őstag

Hello

Ahova lehet mindenhova legalabb cat6a de en a helyedben cat7 kabelt huznek. Magyarul minden helysegbe. Aztan később vagy lesznek hasznalva vagy nem.

Cat7 10gbitet tud, ha 10+ evre terveztek ott lenni, mnkeppen azt huznam.

Ha ez megvan akkor csak rajtad all hogy melyik wifi redszerrel kiserletezgetel.

Ha mar it's vagy akkor egy pfsense, utana gb switch(ek) aztan tetszoleges apk.

Az apkat neked kell kisakkoznod. Mi hiaba mondunk barmi, a hullamterjedeseket nem latjuk elore.

Hint: ne egy-egy kabelt huzz mindenhova.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.