Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95401) barizo


barizo
tag

Üdv

Kicsit elbizonytalanodtam, köszönöm a tanácsokat
A régi Asus Rt-Ac66U befejezte pályafutását.
Helyette vásároltam egy Asus AX-58U-t, ami nem működött megfelelően.
Így 3 napon belül vissza is vittem , jó fejek voltak vissza a pénz.
Helyette hoztam egy Tp-Link Deco E4-et.
Beüzemeltem, szuper. 100nm tégla családi ház, tőle hátul udvaron egy könnyűszerkezetes garázs kb 15m-re.
A második egységet ide helyeztem el.
Működik , megy szépen. Majd az egész udvaron (garázs mögött még van vagy 20m.) van hálózat.
Aztán a sebesség mérés során , sem a lakásban sem a kinti nem volt hajlandó 80-90Mbs nagyobb sebességet produkálni.
Ekkor nézem figyelmesen, hogy ez az E4 modell bizony csak 10/100LAN portokkal operál
Na azért most Csalódott vagyok. 250-es netem van, hogy nem maxolom ki egy dolog, de igazság hogy ezzel a max100 -as LANal megérkeztem a maxhoz 🤔
Szóval hiába a frissítés,fejlesztés a hálózatba nem lenne már több.
Ki mit javasol?
Sonoff , MiHome okos rendszerek, Ip kamera, Ip kaputelefon, 2-3 okos tv, Netflix, Disney+, laptop, telefonok, pc, konzol.
Szóval van fogyasztó, 4 fős család.
Csereljek vissza (rafizetessel) az Asusra, vagy Deco M4 már megfelelő lenne?
Ha hátul az udvaron is lenne net az előnyös lenne. (Asusal nem volt)
Köszönöm

(#95402) Dr.NX válasza barizo (#95401) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Deco M4

Elfogadom a sütiket.

(#95403) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
10 emeletes panelban hasznalnank, van par fal.
n1.gif Jelenleg egy netgear jo 15 eves routert hasznalunk, ha azzal eljut a jel a halobol a furdoig, akkor az ujjal se lesz gondolom gond. :)

■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Van 1 tv, 2 laptop, 2 telefon. Talan majd uj iphone lesz, ami wifi 6-os lesz, de jelenleg 0. De gondoljunk a jovore.

■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1000-es Digi
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
25-30 max
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Semmike

Neztem az ajanlot es az Asus Rt-ax55 es Tplink archer ax20 kozott vacilalok. Van barmi lenyeges kulonbseg vagy a fenti adatokkal barmelyik jo lehet? Par ezer ft a differecnia.
ax55 - 29
ax20 - 26

Gondolom egyikkel se lonek melle. Jobban huz az asus fele a szivem (sose volt meg asus termekem :) ) , bar jelenleg hasznalatba van regrol egy tp link wr841, amivel mind a mai napig nincs
baj.

Koszonom elore is.

(#95404) MaCS_70 válasza frank04 (#95400) üzenetére


MaCS_70
félisten

A routernek nem lesz baja a kisebb teljesítményű tápegységből, legfeljebb bizonyos üzemállapotokban elbizonytalanodik, leáll. A tápegység viszont túlmelegedhet, megsülhet.

Általában ugyan elég az 1 A, hiszen ha USB-s, akkor fel kell készíteni 2 HDD táplálására + csúcsra járatásra is, tehát ha pl. nem kötsz rá külső lemezt, akkor vélhetően nem lesz gond. Mondjuk úgy, hogy nagyon ideiglenesen, minimális kockázattal elég lehet az 1 A, de ajánlani azért nem ajánlanám.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95405) tpeter77 válasza Soma01 (#95399) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,

Üzleti kategóriás router és AP-ból mutatnál konkrét típust? Kiváncsi lennék árban mennyi lenne.
De természetesen az Omada rendszer az elsődleges, mi (az infósok) azt támogatjuk, ezt is fogjuk a pénzügy felé majd elővezetni.

(#95406) Gubek-Einste válasza swoody (#95403) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neztem az ajanlot es az Asus Rt-ax55 es Tplink archer ax20 kozott vacilalok. Van barmi lenyeges kulonbseg vagy a fenti adatokkal barmelyik jo lehet?
Mind a kettő megfelelő lehet de az Asus a jövő szempontjából rugalmasabb lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95407) Patice válasza tpeter77 (#95405) üzenetére


Patice
nagyúr

TP-Link Omada párja a Ubiquiti Unifi.
Ott nincs tápegység az AP-okhoz, ott muszáj POE-s switch hozzá + ha vezérelni is akarjátok, akkor csak a saját eszközük alkalmas erre (pl. Dream Machine).
Omadás rendszerhez képest szerintem egy dupla szorzó árban, amit leírtam.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95408) Soma01 válasza tpeter77 (#95405) üzenetére


Soma01
veterán

Írok majd, de most egy nagy kérdés még van számomra az Omadával kapcsolatban, amire még eddig nem találtam választ. Konkrétan, hogy kell-e az a OC200 Omada Cloud Controller?
Mert az AP-k jó árban vannak. Nem igen lesz lényegesen olcsóbb más se. A kinézett router is jó. A switch-en lehet faragni, pláne, hogy adnak az AP-khoz tápot. Az OC200 meg szerintem egyszerűen nem kell. Legalábbis a jelen "tudásom" :B alapján. :U

(#95409) Alex91 válasza Soma01 (#95408) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd meg a hasznalatijukat az AP-eknak, en ugy vettem ki, hogy van webes felulet is az AP-khoz…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95410) Patice válasza Soma01 (#95408) üzenetére


Patice
nagyúr

A TP-link AX-es AP-ok standalone módban is tudnak működni mindaddig, amíg nem csatlakozik hozzájuk egy szoftveres vagy hardveres Omada kontroller.
Csak standalone módban külön van minden wifi hálózat (2,4 meg 5 GHz), külön jelszóval, külön SSID-vel, nincs se MESH, se seamless roaming, tehát a funkcióinak a felét nem tudod kihasználni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95411) Soma01 válasza Patice (#95410) üzenetére


Soma01
veterán

Igen, erre lennék inkább kíváncsi. Minek az a vezérlő a roaminghoz??? Az AP-knél a 3 emlegetett szabvány már maga is biztosítja a gyors roamingot. Vagy a Tp-link nem engedi, hogy a kliensek használják ezt a 3 szabványt az AP-n? Akkor meg minek írjak rá az AP-kra? Szerintem simán megy a roaming OC200 nélkül is. Ha nem, akkor belepiszkált valamibe nagyon a Tp-link. Ezeknek a szabványoknak pont az a lényege, hogy ne kelljen vezérlő. Ubiquitihoz sem kell, meg a Mesh rendszerekhez sem kell. Amit én olvastam a 802.11 r/k/v szabványokról, az alapján megy az a roaming vezérlő nélkül is, mivel a kliens dönt, nem egy vezérlő. Igaz, hogy a kliensnek is tudnia kell ezt. Azt írták, hogy az IPhone a 4-es óta támogatja, az Android még régebb óta. Windows, Linux is már nagyon régóta. Ezért kérdezem én, hogy minek az a vezérlő? Mi tesz az hozzá a roaminghoz? Vagy inkább mit vesz el a vezérlő hiánya?
Nekem gyakorlati tapasztalatom nincs, csak olvasgattam ezekről és nem értem a vezérlő(k) szerepét a r/k/v szabványok mellett.

(#95412) MADcat válasza MADcat (#95082) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Folytatnám kínlódásom. :W

Nálam ez a KAON csoda, de vissza kell küldjem. Vagy én vagyok béna, vagy vak vagyok, de ez egy kiherélt valami.
Kb semmit nem tudok rajta beállítani, csak jelszavakat, meg a Mac szűrést. Nem tudom kapcsolni külön a wifi-ket. Nekem muszály az egyik egységnek 2.4-en szórnia az okos relék miatt. Nem tudom megoldani. Nem tudok vendéghálózat létrehozni, ip címet foglalni, semmit. Ez így nekem csalódás. Nagyon. Vagy user error, amit vállalok.

Szóval még mindig keresek dupla (max3) rendszert, lakás és a kert lefedésére. A net ezres, telekom a szolgáltató.
Köszönöm a türelmet. :R

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95413) Multibit válasza Patice (#95407) üzenetére


Multibit
veterán

Ott nincs tápegység az AP-okhoz, ott muszáj POE-s switch hozzá
:N
Két Unifi AP-t használok itthon PoE switch nélkül.

+ ha vezérelni is akarjátok, akkor csak a saját eszközük alkalmas erre (pl. Dream Machine)
:N
OPNsense routerem van. Az Unifi AP-im pedig kiválóan vezérelhetők egy Synology NAS-on futó kontroller szoftverrel. Jól érzik magukat és a roaming is tökéletes ;)

[ Szerkesztve ]

(#95414) Patice válasza Multibit (#95413) üzenetére


Patice
nagyúr

Bocsánat, siettem az előző hsz.-emnél. :R
Igaz, nem kötelező hozzá a POE-s switch, de külön kell venni hozzá tápegységet, mert alapból nincs benne.

A vezérléshez kell valamilyen eszköz, ami ugyanúgy fut az AP-okkal, ha nincs semmilyen ilyen cucc a hálózaton, akkor kell gyári vezérlő.

Nekem is itthoni szerveren fut az Omada szoftveres vezérlője. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95415) Multibit válasza Patice (#95414) üzenetére


Multibit
veterán

Rég vettem már az Unifi cuccaimat, de akkor volt hozzájuk csomagolva PoE feladó. Persze, akkoriban is lehetett 5-ös csomagokat kapni, azokhoz valóban nem adtak feladót. De a szóló cuccokhoz igen. Lehet, hogy ma már nem így van, amikor az AC Lite-ot és az AC Pro-t vettem, még ez volt a helyzet.
A vezérlő szoftver csak akkor fut, ha éppen beállítok valamit az AP-kon. Telepíthettem volna Windows-ra is, nem kell, hogy folyamatosan fusson.

(#95416) Soma01 válasza MADcat (#95412) üzenetére


Soma01
veterán

Az általa biztosított lefedettség elég volt?
Hány eszköz volt elég hozzá?
2,4-et hogyhogy nem sugároz? :F
A főegységen nem lehet ezeket állítani?

(#95417) MADcat válasza Soma01 (#95416) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Elég volt.
Két eszköz.
Sugározni sugároz. De csak egyszerre. Nem tudom kikapcsolni őket. Annyit tudok tenni, hogy más más nevet adok nekik. Így tudom szűrni, melyik melyik. Na de ez az alap routeren is csak egy pipa. Na ne már….
A főegység igen. App-ban és böngészőben is egy fapados valami fogad.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95418) swoody válasza Gubek-Einste (#95406) üzenetére


swoody
senior tag

Koszonom szepen.

Van amire figyelni kell amugy? Ujabb, regebbi kiadas vagy kulonbozo Verzio szamok?
Vagy ennyit kell nezni: Asus RT-AX55 [link]

[ Szerkesztve ]

(#95419) Essejó válasza MADcat (#95412) üzenetére


Essejó
veterán

Nem értelek, vagy még is? A T-s okos wifi az egy 2 db os Kaon? Jujj gáz! Ha a Kaon koaxos HGW-ből indulok ki. Mondjuk Szerintem IP-t foglalni és egyebeket az ONT/HGW-n kellene és nem a MESH-en, de nem értek hozzá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95420) Gubek-Einste válasza swoody (#95418) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen az AX55-ből különböző verziók.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95421) barizo válasza Dr.NX (#95402) üzenetére


barizo
tag

Szia
Van valami konkrét érv, pro/kontra a Deco M4 mellett/szemben az Asushoz képest?
Mi alapján ajánlod ?
Köszönöm :R

(#95422) tonic85


tonic85
csendes tag

Sziasztok!
Router választáshoz kérnék segítséget!
Egy tégla (10 és 30cm vastag válaszfalak is vannak) építésű L alakú 120nm-es házat családi kellene lefedni WiFiel. Ha jutna a kertbe is (30cm tégla és 15cm szigetelés a főfal) még jel, az se lenne baj.
LAN kiállás van 3 ponton: az L szárainak végén, és a sarokban.
Elérhető a háznál optikai kiállás, és szeretném is ha reszponzív lenne az otthoni hálózat is. Szóval ha 50e vagy 100e-be fog fájni, akkor is meg fogom venni ami kell, de szeretném ha mindenütt jó hálózat lenne, minden szobából lehessen laptoppal/telefonnal csatlakozni (kb 10-15 eszközzel számolok hogy folyamatosan lesz hálózaton).
Köszi előre is!

(#95423) Alex91 válasza tonic85 (#95422) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen sebessegu nethez?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95424) MADcat válasza Essejó (#95419) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igazad van. Ip-t ne ezen akarjak foglalni, jogos. De hogy szinte semmit nem tudok rajta állítani, az is gáz.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95425) Essejó válasza MADcat (#95424) üzenetére


Essejó
veterán

Ha abból indulok ki, hogy a Tkom szinte faék eszközöket ad, beállítás szempontjából, akkor ez sanszos volt. De nem is konzekvensek, pl a 3890v3on én az upnp-t nem tudom ki be kapcsolni mert nem biztonságos, míg optikán nincs ilyen korlátozás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95426) MADcat válasza Essejó (#95425) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Arra rájöttem, hogy kalap kaki.
Akkor asus vonal vagy xiaomi?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95427) Dr.NX válasza barizo (#95421) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A TP-Link általában olcsóbb, de pl. most az ASUS ZenWifi AC Mini CD6 (2-Pack) Router 35 ezerért durván jó ár.

Elfogadom a sütiket.

(#95428) Essejó válasza MADcat (#95426) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem mesh terén nincs tapasztalatom. Szóval max szimpátia alapján tudnék javasolni. Pl a Xiaomi Ax 1800 duo pack-ról jókat írtak az Árukeresőn, de ezzel nem biztos, hogy előrébb lennél.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95429) swoody válasza Gubek-Einste (#95420) üzenetére


swoody
senior tag

Koszi szepen.

(#95430) Gubek-Einste válasza tonic85 (#95422) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mesh hálózat kialakítása lenne az ideális, Asus AiMesh irányába kellene elindulni.

Szóval ha 50e vagy 100e-be fog fájni, akkor is meg fogom venni ami kell, de szeretném ha mindenütt jó hálózat lenne, minden szobából lehessen laptoppal/telefonnal csatlakozni (kb 10-15 eszközzel számolok hogy folyamatosan lesz hálózaton).
Asus AX86S vagy TUF-AX5400 mint elsődleges eszköz lenne az ajánlott, másodlagosnak (ha szükséges akkor többet is) Asus AX55 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95431) Brekkk


Brekkk
senior tag

Olyan router keresek ami megbírkózik 15+ eszköz egyszerre történő használatával.
Van olyan érzésem, hogy a (UPC)Vodafone által bitosított CH4765VF nem képes ennyi eszközt kiszolgálni.
4 eszköz káblen lóg a többi Wifi-s cucc. Van közte több aminek 0-24-ben kellene mennie.

(#95432) jerry311 válasza Brekkk (#95431) üzenetére


jerry311
nagyúr

A kérdés, hogy mennyit forgalmaznak, mennyi kapcsolatot tartanak életben? A kapcsolatok száma, ami felzabálja a memóriát, és aztán jönnek a problémák.

(#95433) Brekkk válasza jerry311 (#95432) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nem tudom mennyi kacsolatot generálnak, de van olyan ami sokat, és van olyan is aminek nagyobb az adatforgalma.
Inuljunk ki abból, hogy olyan router kellene aminek nem gond a nagyobb adatkapcsolat és a magasabb adatforgalom.
Van ilyen router?

(#95434) Gubek-Einste válasza Brekkk (#95433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van ilyen router?
Van de a következőeket jó lenne tudni:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95435) Brekkk válasza Gubek-Einste (#95434) üzenetére


Brekkk
senior tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?

- 3 téglafal amit át kellen vigyen.
- 15 méteres körben kellene üzemelnie
- csak 1 szinten
- Nagyvárosi környezet (Budapest) Van itt vagy 10 - 15 idegen router a közelben amik zavarhatnak.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
5-6 Wifi 5G-s Tablet, Számítógép, telefon
5-6 Wifi 2,4 Telefon, Számítógép, okosezközök
3-4 Vezetékes eszköz. Számítógép

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
300 mbit-es Net van jelenleg. (Ha kevesebb van WIFI-n nem probléma)

Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Középkategóriág mehet.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Minnél kisebb helyet foglaljon. Energiatakarékos legyen.

(#95436) Gubek-Einste válasza Brekkk (#95435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- 3 téglafal amit át kellen vigyen.
- 15 méteres körben kellene üzemelnie
- csak 1 szinten
- Nagyvárosi környezet (Budapest) Van itt vagy 10 - 15 idegen router a közelben amik zavarhatnak.

Lehetséges, hogy egy eszköz nem lesz elég, több eszközös rendszerben lenne érdemes gondolkodni.

Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Középkategóriág mehet.

Konkrétabban?

Minnél kisebb helyet foglaljon. Energiatakarékos legyen.
Egy router nem fogyaszt sokat, méretük pedig alapvetően a kiépítésüktől függ.

Amiben érdemes lenne gondolkodni az az Asus AX56U és felette lévő eszköz, másodlagosnak megfelelhet egy AX55 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95437) zolnagy


zolnagy
őstag

Munkatársam szeretné a kinti külön bejáratú vendégházban felerősíteni a wifi jelet. A wifi router ugyebár a "nagy" házban van. Egyenlőre még nem tudom, milyen routere van. Állítólag ebben a kinti házban már elég gyenge a jel, de még van egy kicsi. Nincs nagy elvárás és csak alkalmanként lenne használva. Tisztában vagyok, hogy a mesh hálózat lenne a legjobb megoldás, de most egy repeater is elég lenne az összes hátrányával.
Szóval van-e ajánlott repeater, vagy olcsóbb egy egyszerű router repeater üzemmódban? (kábelezést nem szeretne)

(#95438) jerry311 válasza zolnagy (#95437) üzenetére


jerry311
nagyúr

Attól függően, hogy miként van bekötve az elektromos hálózat, lehet hogy jobb lenne egy PowerLine-os repeater.

(#95439) zolnagy válasza jerry311 (#95438) üzenetére


zolnagy
őstag

Erre gondoltam, mondtam is neki, de állítólag külön fázis...

(#95440) ujtordai


ujtordai
tag

Helló
Egy kis segítséget kérnék.
WiFi6 (ax) mesh routert szeretnék ami legalább 3 tagból áll.
Szintes ház alul két router felül egy, falba behúzott Cat5E kábellel csatlakoznának a mesh szett tagjai.
Milyen mesh szettet ajánlanátok ami stabil és ár érték arányban is jó?
Bejövő net 1gb (Digi)

Előre is köszönöm.

☻♂♫

(#95441) MaCS_70 válasza zolnagy (#95439) üzenetére


MaCS_70
félisten

A külön fázis nem gond, nem nagy tétel egy phase coupler.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95442) Alex91 válasza ujtordai (#95440) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ebbol 3 db..
[link] , esetleg ennek,is utananeznek….

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95443) zolnagy válasza MaCS_70 (#95441) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem vagyok benne biztos, hogy vállalná a felszerelését. Ha meg kihív egy villanyszerelőt, az egész többe kerül, mint amit megér...
Ennyire gáz a repeater? Vagy vannak vele rossz tapasztalatok?

(#95444) ujtordai válasza Alex91 (#95442) üzenetére


ujtordai
tag

Alex91

Jó tipp, köszönöm!
Nem tudok dönteni. :-(
Amit még néztem
-TP-Link Deco X20
-Huawei mesh 3 (ax3000)
-Netgear SXK30B3-100EUS

Asust és a Xiaomi-t is gondolom lehet kábelen keresztül összekapcsolni.
De lövésem nincs melyik lenne a legjobb.

☻♂♫

(#95445) Multibit válasza zolnagy (#95443) üzenetére


Multibit
veterán

Ennyire gáz a repeater?
Nem, csak tisztában kell lenni a használatának feltételeivel.

A repeater, ahogy a neve is jelzi jelismétlő (és nem jelerősítő)! Gondolom, a wifi forrása a házban/lakásban van és a kinti külön bejáratú vendégház attól távolabb, a telken található. A repeatert egy olyan helyre kell helyezni, ahol a rádiójel még kellően erős! Tehát, nem a vendégházba. Ki kell tapasztalni, hogy hol van ez a pont. Ez jó eséllyel valahol a wifi forrás és a vendégház között lesz. A távolságról, árnyékoló tényezőkről nem szóltál. Rosszabb esetben több repeaterre is szükség lehet. Arról még nem is esett szó, hogy egy repeater felezi a sávszélességet, azaz a sebességet.

(#95446) jerry311 válasza zolnagy (#95443) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csak a rajz miatt: [link]
Ha kölcsönösen látja egymást a WiFi forrás és a repeater, akkor menni fog. A sebesség nyilván függ ezer dologtól, cserébe még feleződik is, ha csak 1 rádió van az eszközben.

Illetve lehet még irányított antennás eszközökkel bűvészkedni, azok átvihetnek nagyobb távokat is.

(#95447) Essejó válasza zolnagy (#95437) üzenetére


Essejó
veterán

Ha kábelezni nem szeretne, akkor nem lesz erősebb wifi a kisházban. Nincs olyan eszköz ami a minimum wifiből combosat csinál.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95448) artru60


artru60
csendes tag

Sziasztok!

UPC-s Connectbox kiváltására keresek megfelelő routert.
500-as Vodafone net van.
Jelenleg egy TPLink 841ND UTP-kábellel összekötve AP módban adja Wifi-t a nappaliban és az apartmanban.
A ház L alakú. A hosszabb oldal 20m. Tufakő falak vannak, 25 cm-es. A nappaliban és a apartmanban 50cm falak vastagsága.
Wifin: 2 telefon, 2 laptop, 2 tablet, kamera csatlakozik, tervben van 4-5 db ESP32.
vezetéken: médiabox, NAS, számítógép, tv, és egy Yetteles jelerősítő.
Ez kisebb akadásokkal működik is, de ha jönnek hozzánk, akkor már wifi problémák vannak.
Keret az nem sok 30K körül, esetleg több lépcsőben lehet kicsit több.

Előre is köszi

(#95449) zolnagy válasza jerry311 (#95446) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ és a tippeket. Azt hiszem, el kell mennem hozzá, és megnézni, hogy mi a helyzet élőben.

(#95450) Alex91 válasza ujtordai (#95444) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, itt altalaban az Asus es TP-Link cuccokkal van tapasztalat. Sajnos aki meg mast hasznal, nem igazan ir ide.

Azt tudom mondani, hogy nezzel teszteket, olvass felhasznalatikat. Merd fel az igenyedet, es az alapjan donts! Es ha megvan a cucc, akkor szamolj be rola! :)
(Csak egy pelda, megy-e a MESH AP modban is? Ha nincs ra szukseged lenyegtelen, de ha a szolgaltatoi eszkoz maradna a fo router, akkor mar lehet, hogy ez is szempont. Vagy pl. asus nem erheto el,kivulrol dupla nattal, mig esetleg mas rendszer igen.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.