Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95601) kpityu2 válasza mikk2000 (#95599) üzenetére


kpityu2
őstag

Úgy voltam vele, hogy később jól jöhet. Mérges voltam, hogy az új Tenda A8 nem jó. Tartok tőle, hogy nem a sávszél a gond. Meg a 1043ND-én is volt egy vinyó, most visszakerül a routerre. Kicsit többet költöttem ugyan mint terveztem és hát közeleg a tél...

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95602) tpeter77 válasza Multibit (#95587) üzenetére


tpeter77
addikt

EAP245 vagy EAP610
Ezekre a tplink oldalán 13-14W körüli fogyasztást írnak. Valójában mennyivel illene számolni a 14W helyett?

(#95603) Multibit válasza tpeter77 (#95602) üzenetére


Multibit
veterán

Megnéztem az EAP datasheet-et, számolhatsz 14W-tal. Csak azért voltam óvatos, mert az 245 típus 802.3af szabvány szerint készült (az olcsóbb TP-Link PoE switchek ilyenek), a 610 viszont 802.3at szabvány szerinti, ami feltételez nagyobb fogyasztást is.

(#95604) dudika10 válasza kpityu2 (#95600) üzenetére


dudika10
veterán

Ami azt jelenti, hogy a referencia elmelwti antennahoz kepest, a "legerosebb" iranyba mennyivel nagyobb teljesitmenyt sugaroz / nyel el.
A karakterisztikat probalja egy szammal jellemezni egy 3D grafikon helyett.

Osszesen 0.1W teljesitmenyt juttat a levegobe a 3 es a 9dBi-s is. Csak elobbi egyenletesebben, utobbi iranyitottabban. Szobal ha antennat cserelsz es a kituntetett iranyban vagy, akkor jol jarsz. Ha mas iranyban, akkor rosszul.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#95605) kpityu2 válasza dudika10 (#95604) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen. Botantennánál ez azt jelenti, hogy laposabb a fánk, de nagyobb az átmérő.
[link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95606) qqzs


qqzs
őstag

Meg tudnatok mondani mi a kulonbseg ket db mesh router es egy wifi extender kozt ami roaming (azaz masolja az SSID-t es passwordot is) modban mukodik?

Eladó: GTS450

(#95607) Alex91 válasza qqzs (#95606) üzenetére


Alex91
félisten

Amit biztos eszrevennel, hogy mesh alatt siman valt a kliens a ket eszkoz kozott, mig a masik esetben kevesbe, vagy egyaltalan nem ugy, ahogy szeretned :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95608) MaCS_70 válasza kpityu2 (#95600) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ennél azért egy fokkal bonyolultabb ez az antennakérdés. Amint egy ezzel profi szinten foglalkozó barátom szokta mondani: az RF fekete mágia...

Sajnos nem elég az impedanciát illeszteni. Vannak elvben azonos paraméterezésű antennák, amelyek teljesen máshogy viselkednek egy-egy eszközön.

A nyereség pedig nagyban kialakítás kérdése. Külsőre tök egyforma méretű botantennák eltérő nyereségűek lehetnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95609) Newlocal válasza Tompika777 (#95594) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Köszi! Akkor azt hanyagolom.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#95610) Patice válasza tpeter77 (#95582) üzenetére


Patice
nagyúr

A két AP között kb 10 méter van házon belül.
Nem egyszerre érkezett a két AP, így amikor még csak egy volt, akkor is lehetett fogni a jelét normálisan házon belül.
Persze voltak gyenge pontok, de nem is a ház középpontjához volt közel.
Az EAP610 Fogyasztása engem is érdekelt, megmértem:

Induláskor 2W, aztán ahogy kapcsolódott a hálózathoz felment 4-5W közé, néha bevillant 6W is.
Ekkor csak egy kliens (én a telefonommal) kapcsolódott ehhez az AP-hoz.
Biztos vagyok benne, hogy több kliens és több adat forgalmazása emeli a fogyasztását, tehát reális a TP-Link ajánlása a 14W max. értékkel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95611) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok! Egy tanyát szeretnék bekamerázni. A net, csak sim kártyával megoldható. Tehát keresnék egy 4g sim-es routert, ami tud esetleg már gigabit lan-t is (későbbiekre gondolva), valamint VPN-is kellene, mert a rögzítő az nem a tanyán lenne.
Eddig kb ezt találtam: [link]

Vagy érdemes usb stickes 4g modemben gondolkozni, amit bele dugok egy routerbe? Vagy ez így nem működik?

Köszi,
üdv

(#95612) MaCS_70 válasza pityaa23 (#95611) üzenetére


MaCS_70
félisten

A mobilnetes topicban éppen erről van szó.

Ha jót akarsz, Mikrotik SXT/LHG LTE-vonalon nézel szét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95613) pityaa23 válasza MaCS_70 (#95612) üzenetére


pityaa23
senior tag

Köszönöm! :R

(#95614) ptotti14


ptotti14
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan AX-es routert ajánlani, ami WIFI-n is tudja az FTTH 1 gigabites sebességét? Kis lakásról van szó, csak nem akarok mindig kábelt kötni, ha nagyobb fájlokat töltök le. Árban nem szeretnék túl drágát.

Köszi,
üdv!

(#95615) Dr.NX válasza ptotti14 (#95614) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szerintem ezt bármelyik ajánlott ax-es router tudja.
Milyen klienssel lenne használva?

Elfogadom a sütiket.

(#95616) ptotti14 válasza Dr.NX (#95615) üzenetére


ptotti14
csendes tag

M1-es Macbook Air. Most egy RT-AX55-t használok, de ez valami oknál fogva 600 Mbit fölé nem megy.

(#95617) szaboi6512 válasza ptotti14 (#95616) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha tudja a kliens wifin, az asus ax58U routert jószívvel tudom ajánlani.
Nekem az van. A routerrel egy helységben 950 mbit/s a letöltés.
Intel ax klienssel.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95618) Alex91 válasza ptotti14 (#95616) üzenetére


Alex91
félisten

Ha be van kapcsolva szuloi felugyelet, vedelem stb. a routeren, akkor nem is fog…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95619) ptotti14 válasza Alex91 (#95618) üzenetére


ptotti14
csendes tag

@Alex91: Azokat egyből kikapcsoltam.

@szaboi6512: Köszi!

(#95620) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok.

Jelenleg egy bivaly erős 120mbts internetünk van.

Most váltunk szolgáltatót, így az új már 1000mbts lesz. Viszont ehhez szeretnék egy erősebb wifi routert is, mivel a családi ház végébe már nem igazán ér el a jel. Van, de csak 1, ritkán 2 csík.

Most egy Asus Rt-N18U routerünk van. A családi ház sajnos vályog/tégla. Maga a router úgy helyezkedik el, mintha egy vonal 1/3-án lenne.

Melyiket ajánlanátok?

Árat nem tudok mondani, minnél oclsóbban szeretném a legjobb ár/érték arányban ami erősebb a jelenleginél

KöszI!

(#95621) Alex91 válasza Teasers (#95620) üzenetére


Alex91
félisten

Csak gyengebbet fogsz kapni tereroben. Tobb eszkozt kell bevetni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95622) kpityu2 válasza mikk2000 (#95599) üzenetére


kpityu2
őstag

Úgyy néz ki igazad volt, a bejövő rádiós WAN az instabil. :R Az ASUS logja szerint 4-5 óránként leszakad a kapcsolat, de amíg a Tenda nem csatlakozott vissza, az ASUS azonnal újraépíti a kapcsolatot. Gondolom a TP-Link is ezt csinálta, azért nem vettem észre.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95623) Teasers


Teasers
tag

Gyengébbet? :( É

És ha csak 1 helyen jön be az internet, akkor mi a megoldás? Mindig is 1 router volt a házban.

(#95624) Alex91 válasza Teasers (#95623) üzenetére


Alex91
félisten

Lesz mellette megegy :D . Jo, ez kicsit dragabb lesz…

Tudsz kabelezni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95625) Dr.NX válasza ptotti14 (#95616) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az AX55-nek is kell tudnia pedig a gigabit közeli wifit.
Speedtest appból mérsz Antenna Hungária szerveren?

Elfogadom a sütiket.

(#95626) Teasers válasza Alex91 (#95624) üzenetére


Teasers
tag

Fogjuk rá, igen. Akkor így már értem, mire gondolsz. :D

Akkor ehhez kellene 2 új router, ha jól gondolom :D

(#95627) Alex91 válasza Teasers (#95626) üzenetére


Alex91
félisten

Igen. Ha lehetseges, hogy 1/3 es 2/3 hosszban legyen egy-egy eszkoz kabellel osszekotve, akkor mesh rendszerrel megoldhato remelhetoleg jo minosegben.
[link] , ilyenbol mondjuk 2 db AiMeshbe kotve.

[link] , ez jelentosen olcsobb megoldas, de keves a tapasztalat itt vele.

[link] , talan ez se lenne rossz…

De ha csunya antennasat szeretnel arra is van lehetoseg :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95628) ptotti14 válasza Dr.NX (#95625) üzenetére


ptotti14
csendes tag

Igen, ott mértem. Viszont mindenképpen lecserélem egy AX58U-ra, mert amikor vettem sajnos nem figyeltem, hogy nincsen rajta USB port. Szerencsére még vissza tudom vinni.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#95629) Dino69


Dino69
aktív tag

Sziasztok,
Tp link ax53 -as routerben hol lehet kontrolálni a sávszéleséget a wifin csatlakozott eszközöknél?? Nem lelem a menüt :D :D Vegy esetleg a telefonos app - ban kellene ezt komolyabban keresni?? :))

[ Szerkesztve ]

(#95630) mikk2000 válasza Dino69 (#95629) üzenetére


mikk2000
őstag

A típusközeli emulátorokat nézve nem tudja, amúgy [link]

(#95631) Teasers válasza Alex91 (#95627) üzenetére


Teasers
tag

Ahha. Szóval, nem vagyok a téma ördöge, ezért kérek megerősítést.

Bejön 1 helyen a net kábel. Ott rákötöm az egyik routerre, majd abból a routerből átviszek egy netkábelt a másikba. Ez a mesh rendszer ? Ha így, akkor megtudom oldani. Más csavar van a dologban ? 😁

Háát, ezek jobban néznek ki, sokkal modernebb, de írnál esetleg antennás változatból is párost? ☺️

(#95632) Alex91 válasza Teasers (#95631) üzenetére


Alex91
félisten

Ugy kotod, igen. De ettol meg nem lesz mesh, csak akkor ha a keszulekek tudjak ezt… Szoval barmit barmivel igy osszeketve meg nem mesh. Es a gyartok mesh rendszerei altalaban csak sajat keszulekeik kozott kompatibilisek, sot van olyan is, aki tobb, kulonbozo fajta mesht gyart…

[link] pl. ebbol 2 db, bar meg a szoftverrel lehetnek gondok. Esetleg egy ilyen melle egy ilyen: [link] , vagy azt hiszem mar ez is tud mesht: [link] node-nak.
De szerintem a kulso antennatol sokkal jobb nem lesz, csak rondabb :DD !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95633) Tompika777 válasza Teasers (#95631) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nagyjából a lényege az, ahogy leírtad. A kiegészítés annyi, hogy csak azonos gyártó Mesh képes routereivel működik a dolog. Tehát pl. két mesh képes Asus összekötve képes AiMesh hálózatot létrehozni. Tehát vásárláskor oda kell figyelni, hogy mesh képesek legyenek az adott eszközök.
Ami csomagban van árulva(pl 2db-os), ott nyilván ez adott.

(#95634) Teasers válasza Alex91 (#95632) üzenetére


Teasers
tag

Köszi mindkettőtöknek.

Az antennás változatot csak az ár faragása miatt kérdeztem. :))
Szerintem akkor választok egyet az első, antenna nélküli ajánlások közül. ☺️

Még jelentkezem úgy is, ha sikerült telepíteni azért, ha nem, akkor meg azért 😜

(#95635) Alex91 válasza Teasers (#95634) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet antennas is, olcsobbnak olcsobban kijohet, de nem biztos, hogy lesz olyan jo, mint a dragabb… Bar lehet, hogy az is megfelelne :) .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95636) Teasers válasza Alex91 (#95635) üzenetére


Teasers
tag

Szóval ha esetleg antennás lenne mégis, akkor gondolom 2 mesh képes ugyan olyan routert kellene vegyek. Csak hát a xiaomi amit linkeltél 40e pénzért nem olyan vészes.

Antennásból pedig nemtudom mennyire érné meg a 10e ft körüli darabáras router. :D ha egyátalán ennyi pénzért az antennás tud mesht.

De szerintem marad ez a xiaomi ax3000. Néztem róla teszteket, szimpatikus. 😃

(#95637) Dino69 válasza mikk2000 (#95630) üzenetére


Dino69
aktív tag

Köszönöm szépen.

Írtam a supportnak, hátha történik valami..
Nem gondoltam volna, hogy ez 2022-ben egy feature...

(#95638) mikk2000 válasza Dino69 (#95637) üzenetére


mikk2000
őstag

Kinek mi fontos... ezért kell vásárlás előtt megnézni hogy az eszköz tudja-e amit szeretnénk. Utólag nem hiszem hogy beletennék miattad ezt a funkciót, egy eszköz árát nem csak a hardver határozza meg, hanem a szoftvere, annak bonyolultsága, összetettsége is (utólag is support költség). Vagy, eleve azok között szétnézni, amiket támogatják a custom firmware gyártók, és az tudja-e.
Persze nyugodtan megpróbálhatod a supportot... de szerintem elhajtanak.

(#95639) woodworm válasza Dino69 (#95637) üzenetére


woodworm
veterán

Az ax53 nem homeshieldes? Mert ott ráadásul fizetős opció.

(#95640) mikk2000 válasza woodworm (#95639) üzenetére


mikk2000
őstag

Én nem látok ilyen opciót... lehet én nézem rossz helyen [link]

(#95641) woodworm válasza mikk2000 (#95640) üzenetére


woodworm
veterán

Lap alján:
"Customizable Quality of Service With QoS, you can assign bandwidth to the devices you use most, keeping them running their best."

Hogy pontosan mit lehet kezdeni vele, azt meg kell nézni. Mert lehet itt emulátorozni meg brossúrát nézegetni, de úgy is a valóság dönti el, hogy mi az adott opció pontosan.

(#95642) mikk2000 válasza woodworm (#95641) üzenetére


mikk2000
őstag

Amit idéztél az nekem draft fordításban annyit tesz, hogy hogy kiválaszthatsz egy preferált eszközt amit előnyben fog részesíteni. A kérdező limitálni szeretné a sávszélességet, az szerintem más, azt a fejletteb routerek tudják a saját felületükön.

(#95643) woodworm válasza mikk2000 (#95642) üzenetére


woodworm
veterán

Tényleg rossz az angolom, de számomra ez azt jelenti, hogy sávszélességet rendelhetek egyes eszközökhöz. Az tény, hogy egyes leírásokban már "feature to prioritize the connection of a particular device" szöveg van. Ez lenne a előnyben részesítés (priorizálás).
Ezért írtam, hogy a gyakorlat dönti el, hogy a marketingszövegek közül mi a valóság.

(#95644) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy egy ASUS RT-AC59U AC1500 router mennyire jó vétel, ha egy régi TP-link routert kellene helyettesíteni, mert elég sok eszköz csatlakozik már rá és egyre gyengébben muzsikál? Olyan routert keresek, amire külső merevlemezt is tudok csatlakoztatni, hogy a családi videókat és képeket azon tárolva könnyen elérhető legyen. A lakás egy 60nm-es panel, a lefedettséggel eddig se volt probléma, csak a net lassú picit és szakadozik. Milyen router lenne erre a feladatra ajánlott?
Köszönöm, ha válaszolsz!
Alex

(#95645) Alex91 válasza AlexDaywalkr (#95644) üzenetére


Alex91
félisten

Mekkora sebessegu a neted?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95646) Dr.NX válasza AlexDaywalkr (#95644) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Attól függ mennyiért. 15 ezernél többet ne adj érte.
Ha vannak ax-es eszközeid (wifi 6), akkor inkább ax-es routert vegyél (20 ezertől indulnak).
Nem biztos, hogy azért szakadozik a neted, mert régi a routered.

Elfogadom a sütiket.

(#95647) AlexDaywalkr válasza Alex91 (#95645) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Csak 60-as, de hamarosan 500-asra váltok .

(#95648) kpityu2 válasza AlexDaywalkr (#95644) üzenetére


kpityu2
őstag

Kicsit visszaolvasol, pont a múlt héten voltam ugyanebben a cipőben. ASUS RT-AX1800U routert vettem, 25 ezerét, van rajta USB amire merevlemezt és mobilnetet is lehet csatlakoztatni (tudja használi terheléskiegyenlítésre és másodlagos biztonsági kapcsolatként is). Van rajta AiMesh, lehet bővíteni a wifi hatótávot extenderrel vagy egy másik AiMesh képes routerrel is.
Jelenleg a régi TP-Link routert tettem Bridge módba, azzal növelem a hatótávot, korrekt módon működik. A merevlemezt el lehet érni DLNA, FTP, Samba, stb. megosztással is. Pár nap tapasztalat után nem volt rossz vétel. Max sebességről nem tudok nyilatkozni mert a netem nem túl combos, a Youtube és videocset működik. :)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#95649) Alex91 válasza AlexDaywalkr (#95647) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ezt pl., bar szoftveresen meg reszelgetik kicsit. AC-s routert mar nem igazan erdemes venni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95650) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Köszönöm a segítségeteket! :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.