Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95051) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok! Szeretnék modernizálni, és a jelenleg tökéletesen üzemelő Asus RT-AC86U-mat lecserélni egy AX típusúra. Az újdonságok közül az Asus RT-AX86U-val és a Synology RT6600AX-al szemezek. Döntően a kérdésem az lenne, melyiket javasolnátok a kettő közül? Nekem eddig bevált az Asus, az egyetlen hátránya, hogy többek között a synology NAS-om belső és DDNS külső címét sem tudom vele elismertetni megbízható címként, bármit varázsolok a certificate és beállítás vonalon. A synology fórumban azt mondták, ez azért van, mert nem tudja a NAT loopbacket a routerem. Eléggé idegesítő, de nyilván tudok vele élni, csak jó lenne, ha mondjuk az új Asus már tudná.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
42nm tégla lakás, a lakás egyik szélén van a router, innen a mostani is jó lefedettséget ad. Szomszédok miatt nem telített a környék.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Wifin csatlakozik néhány okos eszköz (konnektor, porszívó), AC és AX kompatibilis laptopok és iPhone-ok. Kábelek Synology DS218+ NAS, TV, erősítő, médialejátszó, illetve néhány további okos eszköz bridge
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1Gbit/40Mbit Vodafone (régi UPC)
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
bruttó 150k alatt
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Vendéghálózat, egy SSID alatt futó 2,4 és 5GHz, tűzfal, egyszerű konfigurálás

(#95052) macii97 válasza macii97 (#95015) üzenetére


macii97
senior tag

Végül megrendeltem két RT-AX58U V2-t, ma meg is érkezett.
Ugyanoda kerültek, ahol a korábbi router+repeater voltak.
Beüzemelés megtörtént, hasít az ax wifi a házban :DD
Ahol eddig max 20-30 mbit volt a sebesség, most kimaxolva 100/10 pedig wireless backhaul a kapcsolat. Ha lesz rá mód és idő, kapnak egy kábelt, de így is már sokkal jobb.

By the way, a V2-re ugyanazt a frissítő csomagot kell feltenni, mint a V1-re. :K
Amit észrevettem, hogy restart után az aimesh node 2.4 ghz-en kapcsolódik és panaszkodik a gyenge kapcsolatra. Ha rámegyek hogy "optimalizálás" akkor gyorsan átmegy kitűnő 5g-re. Remélem ezt nem kell minden áramszünet után eljátszani ;]

(#95053) Gubek-Einste válasza kokosmith (#95051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha eddig megfelelő volt az Asus, akkor most is azt válaszd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95054) w.miki


w.miki
veterán

Ötleteket szeretnék kérni. Erősebb wifi kellene a házba.
Adott egy 2 szintes tégla sorház, födémmel elválasztva. Alaprajz.
Emeleti Cisco EPC3212 Modem-be jön a net.
Megy tovább ASUS AC2600 Router-be. Az csinál wifi2, wifi5, és wifi_vendeg hálózatokat.
LANon továbbítja Dell e6540 PC1-nek. USB-n rá van kötve egy 5TB HDD is, Samba-n megosztott Filmekkel.
LAN kábelen megy tovább a másik szobába Tenda W311R+ Router-be. Az csinál wifi2t hálózatot. LANon továbbítja Fuji E5915 PC2-nek.
Wifi hálózaton van több telefon, és egy tablet is.
Az alsó szinten, és a távolabbi sarkokon már gyenge a wifi jel.
Szeretnék erősebb wifi-t, de nem szeretnék túl sokat rákölteni az eszközökre. Mit tegyek?
a., Tenda W311-et cseréljem le AX-s routerre, pl. ASUS RT-AX56U
b., 2 db. eddigiekkel kompatibilis MESH eszközt tegyek le a valahova, pl. ASUS ZenWifi AC Mini CD6. Ilyenkor nem kell kábeleznem, igaz?
c., 3 db. eddigiekkel NEM kompatibilis MESH eszközt tegyek le a valahova, pl. Mercusys Halo S12 (3-Pack) . MESH eszközöket LAN kábelen össze kell kötni, vagy elég csak Tenda router helyére kerülő eszközt be/ki kötni?
d., egyéb ötlet, és megoldás.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#95055) pappkarcsi válasza BB9000 (#95050) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Bakker! Ez érdekes! Hetek óta nézem, de az AX1800U a hivatalos oldalon biztosan azt írta, hogy NEM mesh ready.
Persze mára már le is rendeltem az AX55-öt, ki is fizettem. Az AX55 mellett az szól, hogy 4 magos, míg az AX1800U pedig tud USB-t, ami backup netre jó is akár...
Hát ez jó kérdés most.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#95056) Alex91 válasza w.miki (#95054) üzenetére


Alex91
félisten

Gondold at, hogy mit is szeretnel, es megfontoltan donts, mert igy csak feleslegesen égeted a penzt…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95057) woodworm válasza pappkarcsi (#95055) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanez volt az ax53u-val is pár hete. Szerintem megint jött egy iker készülékpár és az ár dönthet a kettő között, mert a hardver ugyanaz.

(#95058) Alex91 válasza w.miki (#95054) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , [link] esetleg ezen is elgondolkoznek…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95059) Soma01 válasza Alex91 (#95058) üzenetére


Soma01
veterán

Ez tud AP módot (bridge mód) , Mesh módban?

[ Szerkesztve ]

(#95060) Alex91 válasza Soma01 (#95059) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , hatha ebbol kihamozod…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95061) Soma01 válasza Alex91 (#95060) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Úgy latom, hogy tud. Gondolom, mert azt nem láttam leírva, hogy a Mesh is megy AP mód alatt.

(#95062) Jona00


Jona00
csendes tag

Új routert szeretnék/kellene vásárolnom. Az ok, hogy a jelenlegivel (TP-Link Archer C5v2) a lakás másik felére nem/vagy csak nagyon gyenge wi-fi jelet sugároz. A kérdésem, hogy milyen routert vegyek, amelynek nagyobb a hatótávja, mint a jelenleginek?

(#95063) Essejó válasza Jona00 (#95062) üzenetére


Essejó
veterán

Pl
https://banggood.onelink.me/zMT7/2jfyl5n1

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95064) w.miki válasza Alex91 (#95058) üzenetére


w.miki
veterán

Szimpatikus ez az AX3000.
Kérdés, hogy kínai verziót kell rendelnem kínai webáruházból, vagy ha itthon veszem eu modellt, abban is erős wifi van?
Esetleg még felmerült, hogy veszek egy régebbi Asus routert, amire van HGG firmware, amiben beállítható nagyobb wifi teljesítmény. Pl. egy AC56u-ra felteszem a HGG-t, és felhúzom max.-ra a wifi teljesítményt.
Erről mi a véleményed?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#95065) Alex91 válasza w.miki (#95064) üzenetére


Alex91
félisten

Meg mindig csak egetned a penzt… :DD . Ne olcson akard meguszni, hanem arra torekedj, hogy jo legyen…. Amert a sok probalkozassal tobbe jossz ki, mintha vennel mar most egy normalis rendszert, es csak nyomdo bele a penzt, meg az ideget, azt sose lesz jo a tul nagy sporolas…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95066) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Xiaomi AX9000-ről van tapasztalat?
(AP-ként használnám 2/1G nethez, akár 2-t is Meshben, de utóbbiról már letettem, szóval különleges igényeim nincsenek, csak hogy mindenhol a lehető leggyorsabb hálózat elérhető legyen. XT8 leszerepelt, Zyxel G5, Qnap 310 áll még a sorban)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#95067) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Van egy exUPC előfizetésem, egy mostanság már nagyon lite-os 150 megás előfizetéssel (cca 5-10 éves) Kaptam hozzá anno, egy Technicolor 7200 routert , ami egy átlagos usernek még mindig elmegy (2,4/5 GHz, Gigabit)
Van még egy 9 éves Acer lapitopim SATA SSD-vel és egy viszonylagos friss media playerem is, amik szintén Gigabitesek. Így őket összekötve LAN-on , ha a "virágboltos" filmeket/sorozatokat másolok (lapitopiról a media player-re kötött, USB 3-as HUB-on keresztüli 3.0-ás vinyókra) cca 70-80Mb/s-es másolási sebességgel.
Mivel nagy fájlokat szoktam mozgatni 4K filmek/ komplett sorozatok, fontos lenne a minél nagyobb sebesség.
Hogy tudnám ezt a sebességet feljavítani?
- a. ha előfizetnék egy nagyobb csomagra a Vodánál, amihez kapnék egy egyenfehér modernebb routert?
- b. Vagy ha vennék a meglévőhöz egy Archet AX23-as TP Link routert?
(a Wifi 6-ra azért gondoltam, mert őszre szeretnék venni egy új laptopot, amin már nem lesz LAN, de ax-es lenne a wifi-je)
Melyikkel gyorsulna fel a másolási sebességem?
Mivel nagyon nem értek hozzá, remélem nem kérdeztem hülyeséget.
Thx

(#95068) Alex91 válasza Kapanyél (#95066) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , errol blakey esetleg tud mondani par szot…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95069) Alex91 válasza Technoman (#95067) üzenetére


Alex91
félisten

Kosd a kulso vinyot a laptopra, azt onnan jatszd le halozaton keresztul a mediaplayerrel… Azt nem kell masolgatni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95070) mikk2000 válasza Technoman (#95067) üzenetére


mikk2000
őstag

Kicsit zavaros, mert másolási sebességről kérdezel, aminek routerekhez nem köze van. Tehát ha végülis usb3-on másolgatod végül ami lejött, akkor a 70-80MB (nagy B-vel mert az BYTE) az teljesen jó, reális sebesség. Az USB 3.1 és 3.2 nagyobb sebességre képes, nem tudni neked melyik van, az USB 3.1 2013-ban jelent meg, tehát feltehetően a pont annyi idős laptopban nem az van, és ügye mindkét oldalnak támogatnia kellene a magasabb szabványt.

Amúgy én is akartam írni ha hálózatról játszod le, nem kell másolgatni.

(#95071) Technoman válasza mikk2000 (#95070) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi szépen a választ. Úgy érzem, nálad a pont (nemhiába, nem értek hozzá)
Megnéztem a technikákat: USB 3.0-ásnak írják a Media player bemenetét, az USB Hub-ra is 3.0 van írva. A két 12TB-s WD -ből csak az egyik, a Book a 3.2. A másik, az Elements csak 3.0-ás.

(#95072) dudika10 válasza Technoman (#95067) üzenetére


dudika10
veterán

A tobbiekhez hozzatennem, hogy a gigabites halozatodon az elerheto maximalis elmeleti sebesseg 125MB/s, amit sose fogsz elerni.
Ezen felul ha HDD-t hasznalsz, akkor annak az irasi sebessege is a 70-125MB/s tartomanyba esik.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#95073) Dragon3000 válasza dudika10 (#95072) üzenetére


Dragon3000
veterán

A hdd sebessége több is lehet, ez mellett kérdés, hogy a médialejátszó mennyire tudja kihasználni a gigabites hálózatot, illetve az usb 3.0-n valójában mire képes, na meg ott van az usb hub is.

(#95074) dudika10 válasza Dragon3000 (#95073) üzenetére


dudika10
veterán

A 125-ot a gigabites port miatt irtam felso hatarnak.
De a hordozhato jellemzoen 5400rpm-es HDD-knek hamarabb is vege lehet.
De a lenyeg az volt, hogy jelentos javulashoz minden elemet cserelni kell, es draga is lesz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#95075) Technoman


Technoman
őstag

Köszi srácok a felvilágosítást (ma sem fogok, hülyén meghalni)

(#95076) w.miki válasza Alex91 (#95065) üzenetére


w.miki
veterán

Értem, tehát ne egy régebbi Asus HGG-vel, hanem ez az AX3000, ez talán magában beszórja a két szintet.
Vehetem itthonról, vagy kínai verziót kell keresni? Vagy a global is engedi az erősebb wifi jelet?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#95077) Alex91 válasza w.miki (#95076) üzenetére


Alex91
félisten

Semmi se fogja neked beszorni egymagaban… Foleg, higy a haz sarkaban van a router. Szerintem minimum 3 eszkoz kell, ha 2 db-ot oda teszed ahol jelenleg vannak. Ja, es a mostani cuccaidat nyugodtan kidobhatod… Es ha nem tudsz a masik szintre kabelt huzni, akkor a 3. eszkoz elhelyezesere is ugyelni kell, hogy jo wif-t kapjon felulrol…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95078) w.miki válasza Alex91 (#95077) üzenetére


w.miki
veterán

Oké, akkor te mit csinálnál? A sarkos routert nem tudom áttenni, ott jön be a net. Rajz.
De mellette a fűtéscsőnél talán le tudna menni egy LAN kábel.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#95079) Takitoca22


Takitoca22
csendes tag

Sziasztok.
Bekoltozes közelében vagyunk és lassan össze kéne raknom egy hálózatot.
Ehhez kellene segitseg.
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Egy szintes ház, Ytong lambda falak (20 cm falak) fofal 30-as.
110 nm a haz körülötte 700 nm telek.
Egyik sarokban van betéve a központ - itt jön majd be a net, ide vannak behuzva a jövőbeli IP kameraknak a kábelek stb.
A ház másik két sarkában lesz egyik helyen a nappali - másik oldalon a dolgozószoba.
Főhelyre tennék egy routert és a másik két szobába valami kisebbet.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Nincs most nagyon a wifi6 de jövő tekintetében inkább azt hasznalnék.
Egy NAS - 3-4 telefon , 2 ( később 4 telefon) , pár okos kütyü , konzol.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Egyelőre mobilnet lesz szóval szükségem lesz egy 4Gs antenna rá és modemre később 1gbit körüli csomag.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
80-100 körül számoltam, de nem tudom mennyire ugrottak meg az árak szóval fentebb menet picivel.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Perpill nem tudok vezetékes netet bevinni a házba amíg ez meg nem oldódik - 4G modemre lesz szükségem ( valószínűleg antennaval együtt ).

Ki mit ajánlana ? Korábban azt hiszem egy erősebb fő asus routert és két kisebbet ajánlottatok, de nem tudom azok közül van-e aminek van 4G-s modulja?

koszi előre is.

(#95080) Alex91 válasza w.miki (#95078) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel 3 db Xiaomi-t, esetleg Asus-t, vagy TP-link Deco-t, es mesh-be kotod oket, 2 marad az emeleten 1 meg a foldszinten, lehetoleg kozepre, ha nem megy, akkor lehet, hogy kell meg 1 egyseg.
Asus AiMesh eleg rugalmas, de ezert talan dragabb. A tobbire nincs akkora ralatasom, hogy azoknal hol lehet esetleg buktato…
Ha esetleg van kiserletezni kedved, akkor esetleg egy Xiaomi Ax3600-al lehet megprobalni, kinai firmwarerel sok mokolassal, hogy hatha 1 router is ki tud szolgalni, bar…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95081) w.miki válasza Alex91 (#95080) üzenetére


w.miki
veterán

Mesh esetén nem kell LAN kábellel összekötni őket, csak be kell nyomni a gombot, automatikusan összekapcsolódnak, igaz?
PC2 tud netet kapni Mesh2-től LAN kábelről?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#95082) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy teszek egy próbát a telekom mesh rendszerével. Kaon.
Látom, hogy árulják páran, itt az aprón is például az eszközt.
Tekintsünk el ennek jogszerűségétől, de tudom integrál a saját hálózatomba? Van ennek szolgáltatói akadályozása?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95083) Dragon3000 válasza dudika10 (#95074) üzenetére


Dragon3000
veterán

Attól, hogy 5400-as, még bőven lehet gyorsabb, mint a gigabit. De a többi rész is fontos, mert lehet, hogy maga a médialejátszó se képes többre gigabiten, illetve usb3.0-án, ez mellett kérdés még az usb hub is hogy szól bele a sebességbe.

(#95084) Gubek-Einste válasza Takitoca22 (#95079) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Korábban azt hiszem egy erősebb fő asus routert és két kisebbet ajánlottatok, de nem tudom azok közül van-e aminek van 4G-s modulja?
A 4G-s router-ek nem olcsóak.

Ki mit ajánlana ?
Egy normál router-ekből álló mesh rendszer kiépítése lenne az optimálisabb, mellé egy kültéri mobilnetes router modem módban amit később el tudsz adni ha már lesz vezetékes netes. 100k-ból egy három darabos mesh rendszer és egy mobilnetes router nem fog kijönni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95085) Gubek-Einste válasza w.miki (#95081) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mesh esetén nem kell LAN kábellel összekötni őket, csak be kell nyomni a gombot, automatikusan összekapcsolódnak, igaz?
Annyira nem egyszerű, gyártónként változik, hogy hogyan kell beállítani de erre nem érdemes számítani.
A legjobb az ha az egységek kábellel vannak összekötve.

PC2 tud netet kapni Mesh2-től LAN kábelről?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95086) Gubek-Einste válasza MADcat (#95082) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más eszközzel nem kompatibilis, csak saját magával építhető ki mesh hálózat de más eszközökkel általánosan használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#95087) MADcat válasza Gubek-Einste (#95086) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nem mással. Ugyan olyan eszköz. Csak árulja valaki.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95088) w.miki


w.miki
veterán

PH-n láttam egy jó leírást, hogyan kell két/több routert összekötni úgy, hogy az első adja a netet, a többi osztja tovább. Be tudná linkelni ezt valaki?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#95089) szaboi6512 válasza w.miki (#95088) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha erre gondolsz

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95090) mikk2000 válasza w.miki (#95088) üzenetére


mikk2000
őstag

Megelőztek, AP módnak hívják. Ha a router eleve támogatja, akkor lehet a beépített AP funkciót is használni mivel az egyszerűbb (csak be kell kapcsolni a router menüben és kész), viszont esetleg nehezebb lesz megtalálni a router címét majd (mivel a forrás router ad neki)., illetve ilyenkor többnyire a második router WAN portjába kell dugni a kábelt, és nem a LAN-ba mint a manuális változatnál.

(#95091) w.miki válasza szaboi6512 (#95089) üzenetére


w.miki
veterán

:R köszi. A végén a DHCP-t vissza lehet kapcsolni R2-n?
Hogy állítom be, hogy az R2 milyen címeket oszthat ki?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#95092) Alex91 válasza w.miki (#95091) üzenetére


Alex91
félisten

Eleg egy dhcp a halozaton, minek tobb :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#95093) mikk2000 válasza w.miki (#95091) üzenetére


mikk2000
őstag

Az az egész lényege, hogy R1 lesz a dhcp, ezért az R2-n a dhcp-t tiltani kell. Ha be akarod állítani hogy a dhcp milyen címeket osszon ki, azt R1-en kell megtegyed. Tehát bármilyen eszköz kerül R2-re, az az IP címeket R1-től kapja majd (hacsak nem állítod az IP-t fixre, R1 dhcp-n kívüli tartományán).

(#95094) w.miki válasza mikk2000 (#95093) üzenetére


w.miki
veterán

Akkor ami a kiterjesztett R2 wifi hatókörébe esik, az is R1-től fog IP címet kapni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#95095) MADcat válasza w.miki (#95094) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igen.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#95096) mikk2000 válasza w.miki (#95094) üzenetére


mikk2000
őstag

A dhcp lényege az, hogy dinamikusan kapnak ip-t az eszközök, hogy ne mindig egyesével kelljen állítani. Néhány eszköznél még megoldható fixre, de többnél már bonyolódnak a dolgok. Amúgy ahogy írták előttem, egy eszköznek kell dhcp "szervernek" lenni, többnek nem nagyon van értelme, hacsak nem kommunikálnák le egymást közt hogy te kinek mit adtál és mikor... :)

(#95097) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!
A digi által kínált wifi 6 megoldás lehet, hogy nem igényel plusz routert bevonni a hálózatba?
Az eddig használt vodás torony ezt nem tudta megugrani.
Vagy inkább csodát ne várjak?

(#95098) Dr.NX válasza bostone (#95097) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Két dolog lehet:
ha az ONT, amit adnak (optikai "modem"+router kombó) a Huawei OptiXstar HG8147X6 típus, akkor nem kell külön ax router, mert ez tud WiFi 6-ot.
Ha nem ilyened van, akkor bizonyos területeken lehet 250 Ft/hónapért DIGIs tulajdonú routert bérelni, ami valamilyen olcsóbb TP-Link, pl. TP-Link AX1500.

Elfogadom a sütiket.

(#95099) baro32


baro32
aktív tag

Egy új infót találtam a neten jön a MERLIN firmware az ASUS ax5400-ra is!
Én személy szerint nem tudom hogy mennyivel lesz jobb így a router de olvasgatva azt látom hogy jobb lesz valamivel de átlagfelhasználásnál is hoz valami többletet az passz nem tudom.
Már létezik valami alfa/beta firmware hozzá amit le is lehet tölteni innen: [link] .
Vállalkozó kedvűek már tesztelhetik is :) én még nem próbáltam de erősen gondolkodom rajta mert ha rossz is aszt írják gond nélkül vissza lehet rakni rá a gyári firmware-t :)
Ezt azért is osztom itt meg ha valaki netán a merlin miatt nem választotta ezt a routert!

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#95100) blakey válasza baro32 (#95099) üzenetére


blakey
félisten

Ez egy Merlin fork, az, hogy milyen azt nem tudni, a "gyári" Merlin fejlesztője nem foglalkozik vele.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.