Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83451) Essejó válasza KaiotEch (#83432) üzenetére


Essejó
veterán

Ha esetleg van is ilyen eszköz, annak az ára tuti nem fér bele az általad megjelölt összegbe. Gondolkozz el inkább egy a benti routertől a garázsba kihúzott lankábelen. Olcsób, és biztos működik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83452) Beri válasza KaiotEch (#83432) üzenetére


Beri
addikt

És ha vennél 2000 forintért az apróról egy ap-t és kiraknád a garázsba?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#83453) Essejó válasza _q (#83445) üzenetére


Essejó
veterán

Valahol azt olvastam, hogy az ac 65p cfw-vel szárnyakat kap.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83454) Multibit válasza _q (#83445) üzenetére


Multibit
veterán

Általában mi az ajánlott router panelbe megfelelő wifi jelet figyelembe véve?
Elsősorban a router megfelelő elhelyezése :(((

(#83455) KaiotEch válasza Essejó (#83451) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én is ezt javasoltam a kollégának(mert neki kéne), de azt mondta, hogy nem akar kábelezni. Most van egy DS-Link valamije, az épp, hogy elér odáig.

(#83456) Essejó válasza KaiotEch (#83455) üzenetére


Essejó
veterán

Szokta itt írni valaki, hogy az ax92 beszór egy 80nm-es háromszintes házat, és még a kertben körbe vagy 20métert, de az a legolcsób helyen is bő 3x annyiba kerül mint amit a kollégád szánna rá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83457) KaiotEch válasza Essejó (#83456) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Biztos jó lehet akkora sugárzással abban a házban élni :D Hogy jön ki 3 szintnek a 80nm?

(#83458) Essejó válasza KaiotEch (#83457) üzenetére


Essejó
veterán

Alapterület.

A háttér sugárzáshoz képest szvsz elenyésző.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83459) Gubek-Einste válasza Celtis (#83448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább Archer C5v4 mint a C6 mert CFW kompatibilis.
Az Asus-nak többet tud a gyári firmware de nincsen rá custom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83460) Gubek-Einste válasza _q (#83449) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egyben kérdés is hogy a jelenlegi Asus 65P ennyire gyenge lenne annak ellenére hogy ajánlott vagy kellene ilyen kicsi lakásba is egy 2. router AP módban?
Nem kellene mert ekkora területet le kellene tudnia fedni.

Tehetsz egy próbát a Xiaomi AX3600-zal de nem garantált, hogy jobb lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83461) Gubek-Einste válasza Lacko32 (#83450) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Asus AC65P az AC eszközök közül, AX-ból pedig az Asus AX55/AX56U vagy TP-Link Archer AX10/AX20.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83462) lck válasza Gubek-Einste (#83460) üzenetére


lck
senior tag

65P nálam a gyári firmware-rel hasonló ( ha nem gyengébb ) teljesítményt nyújtott mint a régi TP-link TL-WR841N.
"Merlin" CFW-rel, határozott a [javulás.]
Nyilván az eredmény környezetfüggő ( is lehet ).

(#83463) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!

Egy elég spéci dologhoz keresnék routert és ehhez kérném ki a tanácsotokat.
Adott egy digitális keverőpult, melyet wifin távoli eléréssel lehet vezérelni. Ehhez szeretnék tenni egy külső routert, melynek a következő paramétereknek kellene mefelelnie:

2,4GHz elég lenne, mert ahol használva lesz többnyire, ott nincs más zavaró hálózat. Előfordulhat, hogy repeater-el hatótávot kell növelni, amihez egy USB-s Mi Wifi Amplifier lesz segítségre egy powerbankkal.
Ettől független jó lenne, ha a hatótávja / jelerősség elég erős lenne, hogy a fentebbi módszert csak tényleg nagyon szükséges esetben kelljen használni.
Alapjában véve egy légtérben (4-500m2 egyik sarkában lesz a router főként) lesz használva az eszköz és a vezérlés, de előfordulhat, hogy emeletet kell mászni és jó lenne, ha nem dobálná el közben a kapcsolatot.
Esetleg cserélhető atena is játszhat a dologban...

Különböző funkciók (tűzfal, USB, kiskutyafüle) nem kellenek, minden ki lesz rajta úgyis lőve...

Ha kijönne 10e ft-ból, annak örülnék, de persze pár ezressel flé tudok menni.

Köszi! :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#83464) Essejó válasza lck (#83462) üzenetére


Essejó
veterán

Azt a javulást mivel mérted? Probáltam a Play-ban keresni kép alapján, de még hasonlót se találtam.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83465) Essejó válasza DGery (#83463) üzenetére


Essejó
veterán

Ha találsz ilyet ennyiért, ami stabilan tudja, akkor írd már meg ide is.:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83466) lck válasza Essejó (#83464) üzenetére


lck
senior tag

(#83467) Soma01 válasza DGery (#83463) üzenetére


Soma01
veterán

A keverőre akarsz csatlakoztatni egy AP-t? (routert írtál) Milyen csatlakozó van a keverőn?

(#83468) Lacko32 válasza Gubek-Einste (#83461) üzenetére


Lacko32
tag

Házba lenne, 85nm alapterület. Téglaépítés, még a régebbi vékony téglából. Igazából a két szobát egy fal választja el, ajtók a konyhába nyílnak, szóval a 85nm számokban szép, de a ház maga picinyke :)
A router nálunk van, mivel mellette van a PS, kábelen kimérem a 300megát. Szomszédok messze a sövényen túl, ők nem jelentenek gondot.
300/20-as nethez kellene, de a lényeg, hogy wifin is tudjon hasítani.
Használná telefonok, két okos tv, PlayStation, laptop, táblagép, illetve vendég eszközök.
A beszerzésre max 40menyétet szánnék.
Talán a legnagyobb elvárás, hogyha kimegyek a fürdőbe, akkor ne eldobja, vagy megszakítsa a kapcsolatot. Illetve az udvarról is lehessen használni, ez a routertól kb. 8-10m , és két fal választja el, plusz 10centis hungarocell szigetelés.
Talán minden leírtam.
Köszönöm a segítséget!

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#83469) KRoli92


KRoli92
tag

Abban tudna valaki segíteni, hogy a TPD mit takar?( TP-Link TL-WR841N(TPD)). Illetve még az érdekelne, hogy egy 72nm panellakást vajon lefedne?(Jelenleg egy Tenda F3 van, ezzel van wifi mindenhol, de ezt vissza szeretném vinni oda ahol vettem, ez helyett venném a TP-Linket.)

[ Szerkesztve ]

(#83470) Gubek-Einste válasza Lacko32 (#83468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott eszközök megfelelőek lesznek de a kültéri lefedettségre nincsen garancia.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83471) Gubek-Einste válasza KRoli92 (#83469) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

az érdekelne, hogy egy 72nm panellakást vajon lefedne?
Garancia nincsen rá, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy összejön-e vagy sem.
Mivel 2.4 GHz-es a router és panel környezetben sok a zavaró hálózat így lehetnek gondok a sebességgel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83472) KRoli92 válasza Gubek-Einste (#83471) üzenetére


KRoli92
tag

Értem, köszönöm a segítséget!

(#83473) Lacko32 válasza Gubek-Einste (#83470) üzenetére


Lacko32
tag

Köszönöm a segítséged, megfogadom, és ráveszek egy AC65P-re. Ebből van v1 v2, vagy csak egy típus létezik belőle?

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#83474) Gubek-Einste válasza Lacko32 (#83473) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak egy verzió van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83475) DGery válasza Soma01 (#83467) üzenetére


DGery
aktív tag

Nem én, én csak egy fórum nélküli ismerős szószólója vagyok :)

Sima LAN csatlakozási lehetőség van rajta. A saját beépített WiFi router az eszkozben nem valami stabil, de így jól működik. Jelenleg egy TPlink TL-WR741ND látja el ezt a feladatot, de kezdi magát megadni (nem egy mai darab, első szériás). Ez sem ide volt eredetileg tervezve, csak a polcon kallodott amikor kellett egy router a dologhoz....

(#83465) Essejó
Nem én határoztam meg sem az összeget, sem azt, hogy mire kell. Kondtam, h még dobjon rá valmennyit az illető, de azt kondta, h edd8g is egész jólment egy ilyen olcsó cuccal (nem volt akadás, észlelhető késés, heti max 3x 1.5 órát van használva) így nem akr rá többet áldozni. Egyik ismerősénél is hasonló setup megy talán 2ik szériás Xiaomi routerrel minden hiba nélkül... Szóval én nem kotekedtem vele, úgysem lehet rábeszélni...

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#83476) Lacko32 válasza Gubek-Einste (#83474) üzenetére


Lacko32
tag

Szuper, köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#83477) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Huawei 535-ös LTE routernél a CPE és a sima verzió között mi a különbség? Ugyanazon a webshopon belül is lehet mindkét fajtát venni, előbbi kicsit drágább.

(#83478) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Pontosan egy éve az AC57U routert ajánlottátok, amit mostmár nem találok az ajánlottak között, jelenleg ebben a kategóriában mi az ajánlott? AC58U?
Vagy kicsivel többért van valami jobb?

:R

(#83479) SZATA


SZATA
senior tag

Sziasztok!

Négyemeletes, 70 m^2-es panelbe, Digi 100 nethez keresek routert 10-15e Ft környékén.

A legfontosabb a wifi hatótáv és stabilitás, mert a régi még extenderrel is nagyon bizonytalan volt. Nem szakadt le látszólag, csak nem jött adat.

Köszi!

(#83480) Gubek-Einste válasza Hoffer (#83478) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mert jelenleg már csak v2/v3 verzió van ami jóval gyengébb mint anno ao v1 volt.
AC1200GU ami most van, hardveresen ugyan az mint az AC57Uv1, vagy drágábban az AC65P ha nem kell AX-s wifi támogatás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83481) Gubek-Einste válasza SZATA (#83479) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C5v4 vagy Asus AC57U lenne az ajánlott ebben az árkategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83482) valakky


valakky
aktív tag

volt már valakinél már tp archer ax20 router, vagy van valami infója róla, tudja vajon a 160mhz-et?
mert találtam ax10, ax20 tesztet, gyakorlatilag ua.
[link]
[link]
meg egyébként bőven jó meg impresszív a 800/500 megabit (ac-n ez nálam most 500/350 80hz-en, ha éppen olyanja van, de van amikor csak a fele pedig semmi se változott, csak a laptopot hozom-viszem meg megy sleep-be) viszont nyoma sincs annak, hogy az ax20 ezt tudja, az intel ax200 az igen. ha igen, akkor mennyivel nő a sebesség-
az ax10 viszont biztosan nem tudja, csak a 80 hz-et.
tippem szerint az ax20 se.

[ Szerkesztve ]

(#83483) Hoffer válasza Gubek-Einste (#83480) üzenetére


Hoffer
őstag

Az Archer C6 miért nincs az ajánlottak között?

(#83484) Gubek-Einste válasza Hoffer (#83483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C5v4 jobb választás a CFW kompatibilitása miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83485) Soma01 válasza DGery (#83475) üzenetére


Soma01
veterán

Így már jobban értem. De mivel moat egy 741ND-vel oldja meg most, ezért viszont, kicsit mégis összezavarodtam. Az csak egy sima router, alapesetben nem tud AP kliens módot. Ezek szerint nem is kell ezt tudnia? Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy az AP mód jó ha ott lesz a routerben. Olyan eszközöket néztem, amiknek az antennái gyárilag viszonylag nagy nyereségűek és kijönnek 10.000 Ft környékén. Ahogy láttam, (akcióssan ~9.000-től) ~10-13.000 forintért már van ilyen eszköz.
Leírnád, hogy hogyan működik az a rendszer? Mi kapcsolódik mihez? A keverőHÖZ kapcsolódnak más eszközök? Vagy a keverőNEK kell kapcsolódnia pl. a netre vagy ez csak 2 spéci eszköz kapcsolata?

(#83486) DGery


DGery
aktív tag

Semmi extra nincs a dologban. a keverőpult simán LAN-on csatlakozik a routerbe (pl LAN1), van egy fix IP-je, amire böngészőből (tablet, altop) IP alapján belépünk. Saját GUI-ja van az eszköznek. szóval semmi extra nincs benne, mintha bármilyen más eszközköz csatlakoznánk egy meglévő hálózaton.

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#83487) Soma01 válasza DGery (#83486) üzenetére


Soma01
veterán

Amivel rácsatlakoztok, az a laptop vagy táblagép az fix helyen van egy-egy rendezvény időtartama alatt? Vagy mentek vele "össze-vissza" néha vagy folyamatosan? (az antenna kialakítás miatt kérdezem)

(#83488) DGery


DGery
aktív tag

95%ban táblagép (valamilyen iPad). Rendezvény közben altalaban egy helyen (ez bem fix, hogy hol), de Mozgás is elofordulhat. kezelve viszont mindég egy helyen megállva, tehát nem mozgás közben.

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#83489) Hoffer válasza Gubek-Einste (#83484) üzenetére


Hoffer
őstag

AC57U-ra van valami ajánlott CFW ami jobb mint a gyári?

(#83490) Intruder2k5 válasza Hoffer (#83489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A v1-re van Padavan és OpenWrt, az újabbakra tudtommal semmi.

(#83491) Hoffer válasza Intruder2k5 (#83490) üzenetére


Hoffer
őstag

Van valami olyan amit érdemes egy az egyben feltenni mert esetleg stabilabb stb.?

(#83492) Intruder2k5 válasza Hoffer (#83491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nekem nem elsődleges routerem az ASUS RT-AC57U, de Padavan-t használok rajta, és ezt is szoktam ajánlani.

(#83493) SZATA válasza Gubek-Einste (#83481) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszönöm!

Az AC57U-ból a v2 vagy a v3 passzolna inkább a kritériumaimhoz (nagy wifi hatótáv)?

(#83494) Hoffer válasza Intruder2k5 (#83492) üzenetére


Hoffer
őstag

Ehhez van valami telepítési útmutató? Ha ez felkerül az eredeti még visszarakható?

(#83495) szaboi6512 válasza Hoffer (#83494) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ez alapján működik oda-vissza.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#83496) Gubek-Einste válasza SZATA (#83493) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt kapod ami van, most van verzió váltás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83497) Soma01 válasza DGery (#83488) üzenetére


Soma01
veterán

Aha. Felfogtam szerintem. :) Ezek szerint a jelenlegi "router" nincs összekötve kábellel a keverővel. De ott van közel hozzá, mert a keverő beépített Wi-Fi modulja nem tud nagy hatótávot. Most a "router" egy központi AP szerepet tölt be. Azon megy keresztül minden forgalom.
Ezt a központi "router" AP-t jobb lenne kábellel összekötni a keverővel ha lehet.
Tehát neked egy olyan router kell ami stabil, jó lefedettséget tud biztosítani, ezért pl. nem gond ha nagy méretű az antennája (5-7-9 dBi) és elég ha 2,4 GHz-en tud csak kommunikálni. Jó ha tud AP kliens módot is, esetleg jelismétlő módot is a későbbiekben esetleg felmerülő igények miatt. Hagyományos körsugárzó antennák kellenek rá, de nagy nyereségűek. (dBi) Árban max. kb. 10-13.000 Ft-ig, de inkább ez alatt.
Így van? :DDD

(#83498) SZATA válasza Gubek-Einste (#83496) üzenetére


SZATA
senior tag

Ahogy néztem, még lehet mindkettőt rendelni. Azt lehet tudni, melyik miben jobb? Köszi!

(#83499) DGery válasza Soma01 (#83497) üzenetére


DGery
aktív tag

Dee,lanon csatlakozik kábellel, fentebb írtam is :)

#83486
"a keverőpult simán LAN-on csatlakozik a routerbe (pl LAN1), van egy fix IP-je"

A többi dolog nagyjából stimme, bár már én is kezdek elveszni 😂

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#83500) Gubek-Einste válasza SZATA (#83498) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardver-ben nem ismert a különbség (v3-ra nincsen pontos adat), a v3 már AiMesh képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.