Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82351) Gubek-Einste válasza rostiron (#82348) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha meg vagy elégedve a jelenlegi eszközzel és csak a LAN port szám kevés akkor elég lesz egy sima switch is. Ha esetleg többre vágysz akkor próbálkozhatsz az Asus AC65P-vel.
A Huawei-jel nincsen tapasztalat, van egy elég részletes bemutató videó róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82352) Gubek-Einste válasza NoMagix (#82349) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC65P pont belefér a keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82353) TeeJay válasza WZP (#82350) üzenetére


TeeJay
félisten

legnagyobb érv a 65P mellett hogy abban van normális HWNAT és 1gigás pppoe netet vígan viszi torrent alatt is gond nélkül :K
A 66UB1 torrent alatt már köhögött ha feltöltés is volt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82354) NoMagix válasza Gubek-Einste (#82352) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm szépen! :R :R
Jó lesz, pont erről írt wzp kolléga is! :R

[ Szerkesztve ]

(#82355) Loretto


Loretto
veterán

Sziasztok!

Kicsit túrva a nem kevés hszt, Digi 1000 mellé van valami extra ok ami miatt nem illene Asus RT AC68U?
55 nm tégla lakás, 2 TV, 2 laptop, 3 telefon, egy tablet és egy XO lenne a fogyasztó, nyilván nem egyszerre.
Semmilyen külön kívánság nincs, nincs extra torrent, a WiFi megfelelő sebességű6erpsségű osztása lenne a fő kívánalom.
Ha van alternatív ajánlat szívesen veszem, a keret a fenti eszköz árszintje.

Asusék 3 évet adnak minden routerre?

Köszömöm!

Soirée...

(#82356) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
SIM kártyás 4G/LTE-Dual Band WiFi routert keresek. Segítsetek dönteni vagy ajánljatok más típust, ha jobbat tudtok.
A kiinduló helyzet az, hogy 2,4GHz-en körbe vagyok szórva rendesen (tömblakás). Az 1-es csatornától a 11-esig minden van. Igazából nem tudom magam elpakolni egy ideális csatornára a 6-osról. Egy régebbi telóról hotspot-olom magam (ASUS Zenfone2), amiben nem nagyon tudom buherálni a csatornákat. A keresgélés egyik oka ez, a másik meg az ősöreg Android5 rendszer, amin keresztül jön a "della".
Ránéztem a telómmal (1+7T) az 5GHz-es sávra, szinte kihalt. Néha beesik a 36-os és 52-es csatornán ilyen -90-nél két SSID. Az szinte semmi, ha jól értelmezem.
Ha a 64-es csatornára be tudnám magam lőni 5GHz-en, akkor nem igazán zavarna senki. Jól gondolom?
Ezt a két routert néztem ki:
[link]
[link]
A specifikációkból én úgy nézem, hogy 5GHz-en a MikroTik jobb teljesítménnyel bír. Árgép alapján olcsóbb is, mint az Asus. Ez utóbbiból van egy 1200GU is üzemben a családban máshol, amivel maximálisan meg vagyok elégedve.
Viszont a RouterOS-t meg szeretném megismerni, nem óckodok tőle.
Egy 57nm-es téglablokkos lakást kéne lefedni Wifi-vel, 3 eszköz 5GHz-en 1 meg 2.4GHz-en.
Felhasználást tekintve semmi extra, böngészés-YT. Torrent és online game nem kritérium.
Mi a véleményetek? Én a kistyúkot venném.

[ Szerkesztve ]

(#82357) MaCS_70 válasza májkimiki (#82356) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Mikrotik wAP LTE-vel nagyon kedvező tapasztalataim vannak (éppen váltok róla), bár a wifijét főüzemben nem használtam, sőt, az egész csak modemként ment.

Az LTE-része közepes vételi viszonyok között jobbnak bizonyult, mint a Huawei B525.

Melyik környéken vagy?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82358) májkimiki válasza MaCS_70 (#82357) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem Mo-on. :(
A B525-ről tudom, hogy az egyik ilyen ajánlott eszköz. Viszont én most más gyártó felé mozdulnék inkább.
Egyszemélyes felhasználás lenne több eszközzel, de nem egy időben minden.

[ Szerkesztve ]

(#82359) MaCS_70 válasza májkimiki (#82358) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor sajnos nem tudok odaadni kipróbálásra.

Megjegyzem: fix telepítés esetén inkább SXT vagy LHG.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82360) májkimiki válasza MaCS_70 (#82359) üzenetére


májkimiki
őstag

A fix telepítést hogy érted?

(#82361) májkimiki válasza MaCS_70 (#82357) üzenetére


májkimiki
őstag

A jelenlegi szolgáltatóm vételi viszonyai itt is közepesnek mondhatóak, van 4g/LTE, de nem full lefedettséggel beltéren. Bár a csomagom is 30Mbit/s-ra limitált, továbbá szerintem látják, hogy ez egy telóban van és bár nem löknek ki belőle. De átlagban 15-nél nagyobb sebességet ne tudok mérni, jó lefedettség mellett.
Az ilyen diszkont feltöltős only net csomagoknál kitétel, hogy ne telóban használd. Hanem valamilyen "cube"-ban(mobil router).
Igazából nekem még ez a korlátozott sebesség is elég,csak a wifi által nem akarok rontani a helyzeten. Néha úgy tapasztalom, hogy az interferencia 2.4GHz-en csapja agyon a kommunikációmat.
Ezért mennék át 5GHz-re és áldoznék egy "normális" 4G/LTE router-re.
Használok Linux-ot (inkább, sőt 95%-ban) és Win10-et is.

[ Szerkesztve ]

(#82362) MaCS_70 válasza májkimiki (#82360) üzenetére


MaCS_70
félisten

Úgy, hogy a helyzet az adótoronyhoz képest nem változik.

Tehát mondjuk lakásban.

A Mikrotik wAP egy alapvetően mobil eszköz, körkörös antennákkal (2 dBm), 12 voltos csatlakozóval (is).

Ha viszont tudsz célozni, akkor az SXT máris sokkal erősebb a 9 dBm-jével, az LHG meg a tükrével ugye távoli galaxisok jelét is veszi.

Tudtommal a hardver egyébként szinte megegyezik -- de ennek utána kell nézni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82363) Gubek-Einste válasza Loretto (#82355) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Digi 1000 mellé van valami extra ok ami miatt nem illene Asus RT AC68U?
Régi eszköz, van már sokkal újabb is nála.
Inkább az a kérdés, hogy van-e valami olyan ok ami miatt ezt vedd meg? Az AC66U B1 hardverben ugyan az mint az AC68U de olcsóbb, az AC65P újabb eszköz, erősebb hardverben is de gyári firmware-ben kevesebbet tud egy kicsit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82364) Loretto válasza Gubek-Einste (#82363) üzenetére


Loretto
veterán

Köszönöm válaszod!

Alapvetően nincs semmi, ami miatt az AC68 kellene, inkább az itteni tapasztalatok alapján jutottam erre. Ám ha van újabb és hasonló teljesítményű, ami ráadásul olcsóbb is annak csak örülök.
Tekintve a felhasználást, az kevesebbet tudó fw szignifikáns jelentőségű?

Soirée...

(#82365) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok!
D-Link DIR-869-et cserélnék le valami újabbra, erősebbre. Panelban lenne, 2-3 fal is lehetne a wifis eszközök és a router között, sajnos rossz kiosztású a lakás ilyen szempontból.
Mi a következő szint, vagy utód generáció ami jobb? Mert már ennél is "Extreme Wifi Range" virít a dobozán, de ugyan azt a hatótávot tudta mint a 1043ND...
Előre is köszönöm a segítséget. :R

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#82366) Gubek-Einste válasza Loretto (#82364) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak néhány esetben okoz hátrányt de CFW-vel pótolható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82367) Gubek-Einste válasza k.soma (#82365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU/AX58U/AX92U lenne az ajánlott eszköz.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82368) májkimiki válasza MaCS_70 (#82362) üzenetére


májkimiki
őstag

Az SXT és LHG csak a mobil vételben segítene, ha jól értem. Ahhoz még kellene nekem egy beltéri Wifi router, hogy tovább osszam. Egy mobil torony van, jó rálátással kb. 10-15 km légvonalban a hegytetőn. A beltéri vételem meg nem annyira drasztikus, hogy ennyire célzott eszköz kellene. Az ötletet azért köszönöm.

(#82369) MaCS_70 válasza májkimiki (#82368) üzenetére


MaCS_70
félisten

10 km légvonalban azért már elég komoly távolság. Nálam 2 km a táv, de a wAP LTE beltérben éppen hogy stabil vételt biztosított.

Ezek az eszközök egyébként teljes értékű routerek is, csak switch nincs bennük (wifi van, amolyan közepeske).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82370) Kenderice válasza MaCS_70 (#82369) üzenetére


Kenderice
senior tag

Mikrotik topikban azt írták, hogy nincs bennük wifi amikor rákérdeztem.

Egyik oldal specifikációiban sincs írva, hogy lenne benne wifi.

Na most akkor van vagy nincs?
Mert már összezavarodtam.

(LHG Lte kit-ről lenne szó.)

(#82371) k.soma válasza Gubek-Einste (#82367) üzenetére


k.soma
senior tag

Környezet: Panel ház, vasbeton falak, legalább 1-2-3 fal is lehet "légvonalban". A lakás alapterülete 72m2.
A szomszédoknak van wifije, kb 6 lehet a környezetben.
A net sebesség jelenleg 100/100 de ha hozzánk is elér az FTTH akkor 1000Mbit-esre is jó lenne ha készen állna az eszköz.
Felhasználás: Egyszerre 3-4 eszköz lenne rajta, néha annyi se. De legfeljebb 6-8. Ezek között van PlayStation, 2db TV, 2 számítógép, 2-3 telefon. (PS5 is tervben van)
Árkategória: Mondjuk azt, hogy mindegy. De persze nem vagyok a pénzem ellensége, meg mint láthatod, láthatjátok, nem ipari felhasználásra kell a router.
Igények: Nem akarok a routerről torrentezni, ha stabil a gyári FW akkor nem cél az alternatív FW megléte sem. A cél, hogy minden szobában legyen stabil a net, jó válaszidővel. A korábbi routeremmel jó jelszint mellett is sokat homokórázott még telefonon is a youtube, weboldalak. A sávszélesség wifin kevésbé fontos, inkább kábelen keresztül oldom meg ami sokat igényel.

Itt az alaprajz. Ahova a bogyókat rajzoltam ezeken a helyeken lehetne a routert elhelyezni. [kép]

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#82372) Alex91 válasza k.soma (#82371) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , mesh rendszert ide...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82373) MaCS_70 válasza Kenderice (#82370) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha ott azt mondják, hogy nincs, akkor biztosan nincs.

Ez esetben elnézést kérek a félretájékoztatásrét. Abból indultam ki, hogy amikor keresgéltem, azt a tájékoztatást kaptam, hogy a wAP-SXT-LHG vonal csak az LTE antennában tér el -- márpedig a wAP-on másfél évig nézegettem a wifit.

Ahogy nézem a Mikrotiknél, tényleg nem jelzi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82374) májkimiki válasza Kenderice (#82370) üzenetére


májkimiki
őstag

Nincs benne. Közvetlen egy eszközre tudod kötni 10/100-as Ethernet porton, vagy egy routerbe és onnan osztod tovább.
[link]
Ugyanígy az SXT is ilyen.
[link]

Minden esetre jó tudni ezekről az eszközökről, hogy vannak.

[ Szerkesztve ]

(#82375) MaCS_70 válasza májkimiki (#82374) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek szerint az tévesztett meg, hogy a RouterOS-ben ugye megjelenik a wifi -- én meg az SXT-nél már nem kattintottam rá, így nem érzékeltem, hogy nem működik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82376) Kenderice válasza MaCS_70 (#82375) üzenetére


Kenderice
senior tag

Viszont van benne mini pcie csatlakozó.
Abba nem lehet tenni wifi kártyát?
Le tundá kezelni?

(#82377) MaCS_70 válasza Kenderice (#82376) üzenetére


MaCS_70
félisten

Maga az R11e LTE-kártya foglal egy PCIe helyet -- és szerintem nincs abból több. Ez a rendszer így moduláris.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82378) Gubek-Einste válasza k.soma (#82371) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Talán a hármas szobába jó lehet.
Asus AC65P megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82379) Kenderice válasza MaCS_70 (#82377) üzenetére


Kenderice
senior tag

Értem. Azt hittem az LTE integrálva van és így van egy szabad bővítőhelye...

(#82380) MaCS_70 válasza Kenderice (#82379) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem, nincs integrálva -- és ezért is kell nagyon vigyázni a vásárlásnál, mert könnyű beleszaladni az LTE nélküli verziókba, amelyek jóval kevésbé olcsóbbak a kit-verzióknál, mint amennyibe külön kerül az R11e modul!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82381) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Gondoltam átböngészek pár terméket és az adatok alapján egyértelmű lesz mit kell vennem. Sajnos nem így történt.
Adott egy upc connect box aminek sajnos a házon belüli hatótávja problémás.
Úgy 15m és 3 falon keresztül teljesen használhatatlan lesz a jel.
Esetleg van e routerből jobb alternatíva 40 ezer körül?
Elég sok ketyere használja a netet: 3 gép, 2 TV, PS4, 2 telefon és egy tablet is.
Jelenleg 500/20-as a net sebesség.
Köszönöm a segítséget!

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#82382) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok. Mennyivel jobb a wifije az asus ac65P nek a mostani MI3g ( padavan ) hoz képest ?
Megéri lecserélni ? Nem tudok dönteni.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#82383) Gubek-Einste válasza ZrogNV (#82381) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU/AX58U lenne az ajánlott eszköz.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82384) Gubek-Einste válasza rostiron (#82382) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt nehéz megmondani.
Mik az igényeid és milyen környezetben lenne használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82385) ZrogNV válasza Gubek-Einste (#82383) üzenetére


ZrogNV
tag

Családi ház, a legnagyobb távolság 15-16m lenne.
3-4 fallal kellene megbirkóznia, ezekből 1db 40cm vastag a többi mind 20cm.
Téglából készült.
Munka és szórakozás az általános felhasználás, igazából a connect box sebessége idáig megfelelő volt, szóval az alá nem szeretnék menni, az se baj ha gyorsabb valamivel :)
Én erre akadtam, de ha az általad ajánlott is jó, akkor legalább olcsóbban megúszom. :)

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#82386) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. A következőben kérném a segítségeteket. Mobil sticket kezelő, vagy sim kártyás routert keresek. A fontos, hogy 5V-ról tudjon üzemelni (autó usb aljzat), ha áramot kap, egyből elinduljon, ne kelljen külön bekapcsolni.
Az autó kesztyűtartójában lakna, a lényege, hogy a kocsiban a fejegységnek és a gyerekeknek osszon netet. Mivel a kesztyűtartóban fog "lakni", fontos a kompakt méret.
A jelöltek idáig a TP-Link MR3020 és az Alcatel W800, de meghallgatok minden alternatívát.
Ami van Wifi hotspotom, azt külön be kell kapcsolni sajnos, akkor is, ha akku nincs benne.

(#82387) rostiron válasza Gubek-Einste (#82384) üzenetére


rostiron
őstag

Panel lakás, vasbeton falak. A piros a router helye, a konyhába a zöld karikánál kellene kicsit jobb wifi. Jelenleg olyan -63-70dBm a jelerősség és 40 Mbps linksebesség a telóval.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#82388) Kenderice


Kenderice
senior tag

Van két xiaomi router.
Szerintetek melyiket vegyem meg?
Xiaomi Mi AIoT AC2350 [link]
vagy
Xiaomi Mi Router AC2100 [link]

Egy Tplink Archer C5-öt váltana le mert a wifi része nem működik üzembiztosan.

Köszönöm.

(#82389) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok! Egy Asus routerrel megfelelően együtt tud működni egy TP-Link jelerősítő vagy inkább vegyek hozzá Asust? (ami 2x annyiba kerül). Köszi a válaszokat! :R

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#82390) MaCS_70 válasza h1mpi (#82389) üzenetére


MaCS_70
félisten

A repeaternek (ami csak nagyon eufemisztikus megfogalmazásban jelerősítő) tök mindegy, hogy milyen márkájú forrásból veszi a jelet. Olyan, mint bármilyen wifis kliens, ami csatlakozni tud.

Fogja az adatot, aztán megismétli. Értelemszerűen felezett sebességgel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82391) viktorhu válasza ZrogNV (#82381) üzenetére


viktorhu
veterán

A 3 fal elég komoly akadály, főleg 5 GHz-en használva. Jobb lenne vezetéken elvinni a jelet a lakás másik végébe, és oda is tenni egy wifi AP-t.

(#82392) Gubek-Einste válasza ZrogNV (#82385) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele de tehetsz egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82393) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#82386) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi a gond a bekapcsolással?
Sajnos nem nagyon fogsz találni olyan eszközt amit ne kellene bekapcsolni és kompakt méretű.
Inkább SIM kártyás típus lenne az ajánlott mert stick esetében figyelni kell a kompatibilitásra is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82394) Gubek-Einste válasza rostiron (#82387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyesmit nem lehet előre megmondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meg lesz-e a kíván eredmény vagy sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82395) Gubek-Einste válasza Kenderice (#82388) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Más eszköz is szóba jöhet ezeken kivül?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82396) Gubek-Einste válasza h1mpi (#82389) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosan bármilyen eszköz megfelelhet a célnak de lehetnek olyan szolgáltatások amelyek azonos gyártó esetén használható lenne egy több eszközös rendszerben.

Konkrétan mely eszközöket szeretnéd párba kötni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82397) Kenderice válasza Gubek-Einste (#82395) üzenetére


Kenderice
senior tag

Vidéki családi házas a környezet.
Max. 2 téglafal van közben minden irányban.
Nem sok 2,4GHz-s eszköz van a környéken, 5GHz-s meg csak az enyém.
1000-es digi net van.
Kliens eszközök: Egy PC, egy noti és két set top box UTP-n; két okostelefon, egy noti és egy repeater (hogy a kertben is legyen net) wifi-n.
A jelenlegi tplink Archer C5 is jó, de hetente 1-2 alkalommal összefossa magát a wifi része, olyankor restartolni kell (a vezetékes része ilyenkor is használható). Ez zavaró, mert digimobilos mindkét telefon és a digimobil térerő olyan gyenge itt, hogy csak a VoWifi-t használva lehet telefonálni.
Ezért akarom lecserélni.
Ennek a C5-nek az elődje egy 1043ND volt amire DD-WRT-t tettem fel és most az működik repeater-ként. Ezt is csak azért cseréltem le a C5-re mert nem dual band-es a wifije.
TP-link-et nem szeretnék. Xiaomi cuccokkal meg vagyok elégedve, gondoltam a router is lehet az.

(#82398) Gubek-Einste válasza Kenderice (#82397) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P is megfelelő lehetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82399) Kenderice válasza Gubek-Einste (#82398) üzenetére


Kenderice
senior tag

Úgy látom ugyanaz a Soc van benne mint a xiaomi AC2100-ban. Még a RAM is ugyanakkora.
Azért meg nincs értelme többet fizetni, mert ASUS név van rajta...

(#82400) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Idén lesz Telekom-os optikán keresztül új netem, és kérdezném, hogy a szolgáltató által kínált Sagemcom 5655v2 mennyire alkalmas általános (wifis) router-nek?

A szempontok:
- egyenlőre 2-3db PC, 1db TV, 1db konzol lenne rákötve, de ez lehet, hogy később módosul;
- 40m2-es tégla lakás lenne lefedve, több belső válaszfallal, de egyik sem támfal, csak sima 100mm-es (erkélyen kibírom, ha picit lassúbb a kapcsolat);
- nem kell csúcs wifi, de atomstabil legyen (többek között játékok stream-elése miatt), nem tudom, hány antennás a cucc;
- firmware-, és biztonsági frissítések rendszeresen jöjjenek rá.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.