Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82451) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!

Nagyjából 100m2-es lakásba keresek wireless megoldást.
4 helyiség+terasz van, a net gyakorlatilag a bejárati ajtó felett jön be, szóval a lehető legmesszebb a szobától illetve a terasztól.

Emiatt olyan eszközt keresnék, ami több egységből áll.
Minden helyiségben van kiépített UTP csatlakozó, így 2 esetleg 3 eszköz esztétikus elhelyezése sem probléma.
Várhatóan 500Mbit/s Vodafone internet lesz.

Ami lényeges:
- Az eszközök között seamless roaming legyen, tehát wifivel döccenőmentes legyen a váltás az eszközök (AP vagy mesh point) között.
- Az AP/mesh eszközök vezetékkel csatlakozzanak a "központi routerhez"

Ha PoE táplálást is tud, az pozitív.

Árban azt mondom, hogy nincs korlát, de azért jó lenne ha mondjuk 200.000Ft fölé nem menne a szett (Router, AP/mesh point, PoE switch adott esetben)

Előre is köszönöm a segítséget!.

(#82452) MaCS_70 válasza Gyurike (#82451) üzenetére


MaCS_70
félisten

A legegyszerűbb a TP-Link Deco és az Asus Lyra megoldása. Mondjuk egy Asus AX58u router és egy szatellit, igény szerinti Lyra egység.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82453) Gyurike válasza MaCS_70 (#82452) üzenetére


Gyurike
tag

Köszi!
TP-Link-el korábbi rossz tapasztalataim vannak, nem tudom milyen a mostani Deco széria.

Ha már Asus, akkor amire én gondoltam esetlegesen, az az Asus RT-AX92U 2 db-os szett.
Nem tudom viszont, hogy miként működik a seamless roaming és az ethernet backhaul két eszköz esetén. (Nincs nagyon használható vélemény)

Ha esetleg lenne PoE valami, akkor arra is szívesen áldoznék.

(#82454) MaCS_70 válasza Gyurike (#82453) üzenetére


MaCS_70
félisten

Próbáld meg egy AX92-essel! Nem valószínű, de nem is kizárt, hogy egyedül is elég lesz. (Nálam durván 3×80 négyzetméterre elég egy.)

A kettős szett-tel viszont nem sokat kockáztatsz. A beállítás nekem egyszerűnek tűnik, simán menüből kell kijelölni az adott eszközön, hogy ő AIMesh csomópont szeretne lenni, és a fő router ezt meg is látja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82455) EmThor


EmThor
addikt

Hali, Asus N18U routerek teszik a dolgukat itthon de kellene az 5ghz mert 2.4-en lassú a felhő alapú játék ezért 1 routert cserélnék.

- Ezek a dual band routerek 5ghz és 2.4ghz egyszerre tudnak sugározni egyébként? Mert vannak régebbi eszközök a családban, vagy olyan ez a technika, mint a upc connect box, hogy vagy ez a freki vagy az? Nem egyértelmű és nem volt még ilyen eszközöm. Köszönöm!

- Asus-ból 2-ből szeretnék választani: AC65P amit írtatok jó árban van és többet tud mint a mostani router, ugye már az 5ghz miatt is, vagy AX56U-ba érdemes befektetni a jövő miatt hogy az már wifi 6-os, viszont nem 25-30e hanem 40e. ?! :F

Köszönöm a segítséget!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#82456) MaCS_70 válasza EmThor (#82455) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen,a dualbandes routerek már triviálisan egyszerre kiszolgálják mindkét frekvenciát.

Én az AX-est választanám, de főleg az a kérdés, hogy a szolgáltatásaikból melyekre van szükséged.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82457) India


India
aktív tag

Sziasztok Mesterek!

E ketton gondolkozok
ASUS RT-AX56U vagy ASUS RT-AX58U vagy ASUS RT-AX92U melyik jobb ? Koszi valaszotokat :) :R

[ Szerkesztve ]

(#82458) blakey válasza nitro16 (#82449) üzenetére


blakey
titán

A tudásához mérten a 65e már nagyon jó ár, jobb, mint pl. az AX58U 50e-s ára volt. Az AX92U jelenleg nem az 50e-s kategória, talán leviszik, de ez egyáltalán nem biztos. Én 80e-ért vettem és egyáltalán nem bántam meg.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82459) India válasza blakey (#82458) üzenetére


India
aktív tag

59.990 Ft most

(#82460) EmThor válasza MaCS_70 (#82456) üzenetére


EmThor
addikt

Igazából az 5ghz hiányzik itthonról, meg egy 2.5" hdd van rárakva külső tokban az usb-re a routerre, onnan nézünk filmeket. És köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#82461) nitro16 válasza mrmft (#82450) üzenetére


nitro16
senior tag

Igen ez egy jó érv, de előtte se volt olyan nagy szám a forint. Annyira nem sürgős az ügy, csak mostanában gondolkoztam, hogy jó lenne egy komolyabb router és ezt ajánlották itt, illetve néztem tesztet is róla és elég jól muzsikál.. Szerintem fekete péntek fele vagy karácsony fele lesz még bőven akciós.

(#82462) EmThor válasza EmThor (#82460) üzenetére


EmThor
addikt

Szal tud-e annyival többet a wifi 6-os ax56u router mint az ára indkoloja, vagy az csak azért drágább mert wifi 6, egyébként meg, ha minden másban jobb (hardveresen) az ac56p, akkor választanám az AC-sat. Akcióról lemaradtam most de árban 8e kb a különbség.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#82463) MaCS_70 válasza EmThor (#82462) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha minden igaz, az AX56u már AIMesh-képes.

Azt, hogy ez Neked számít-e nem tudom.

Ja, és a gyári FW-ében benne van a Download Master, és van rá Merlin. Ezek azért elég ütős érvek mellette!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82464) blakey válasza India (#82459) üzenetére


blakey
titán

Tudom, de azt még meg is kell kapnod, mert ugye nincs raktáron. :D
Én nem akkor veszem meg amikor olcsó hanem amikor szükségem van rá és biztosan bontatlan terméket veszek át ráadásul azonnal.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82465) silentkiller válasza silentkiller (#82448) üzenetére


silentkiller
senior tag

El is fogyott... :DDD

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#82466) India válasza blakey (#82464) üzenetére


India
aktív tag

Ezzel azt akarom mondani nem lesz bontatlan lesz a termek Extreme Digital ? Nekem ra er :)
Jovoheten szerdan jon meg :)

(#82467) blakey válasza India (#82466) üzenetére


blakey
titán

Volt már rá példa, én is jártam így, néhány évvel ezelőtt olyat küldtek ami kiállított lehetett vagy visszavitt. Nem volt vele gond, azóta is működik de nem volt tökéletesen bontatlan. Remélhetőleg nem azt kapsz, de ha elfogyott (ahogy írták) akkor esélyes, hogy akár visszavitt, kiállított terméket kapsz.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82468) India válasza blakey (#82467) üzenetére


India
aktív tag

Akkor elallok tole rogton , de ahogy latom majdnem minden Asus Router Extreme Digital-nal l ara csokkent.

[ Szerkesztve ]

(#82469) Gyurike válasza MaCS_70 (#82454) üzenetére


Gyurike
tag

Köszi MaCS_70!
Néztem még az RT-AX88U routert.
Ezzel is megoldható a vezetékes backhaul, ha beszerzek hozzá egy RT-AX92U-t?

(Tehát nem két RT-AX92U lenne összekötve, hanem RT-AX88U<->RT-AX92U)

A 88-as a több lan-portja miatt jobb lenne "központi" routernek...

Előre is köszi!

(#82470) vicces válasza Gyurike (#82469) üzenetére


vicces
addikt

mivel mind a 2 router aimesh-képes ezért igen!
fog működni. :K

:)

(#82471) CirrMee


CirrMee
addikt

Egy megbolondult Asus N56U-B1 pótlására szeretnék javaslatot kérni. Asus oldalról AC65P AC1750 van kinézve (vagyis másik topicban ezt javasolták), a kérdés az, hogy TP Link vonalról mi áll közel ehhez a szinthez.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#82472) kalozhun100


kalozhun100
őstag

2 darab ax92u 115k-ba gondolom megéri nem?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#82473) MaCS_70 válasza Gyurike (#82469) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AX88 volt az első fecske, kevésbé korszerű, mint az AX92, és ráadásul nem problémamentes a két különböző switchből álló switchblokkja.

Jobban jársz az AX92-essel + egy switchcsel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82474) Gubek-Einste válasza CirrMee (#82471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

a kérdés az, hogy TP Link vonalról mi áll közel ehhez a szinthez.
Nincsen ilyen eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82475) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

AC-s routert keresnék, úgy látom, hogy az ajánlott AC1200GU nagyjából elfogyott. Pénteken megpróbálom az utsót elhozni helyi euronics-ból. Ha nem sikerül hasonló árban melyiket lenne esetleg érdemes megvenni?
Pl. ezt?
https://euronics.hu/termekek/asus-rt-ac53-dual-savos/p/210365

Szeretnék 20 eFt alatt maradni. AC mindenképp kell bizonyos csatlakozó eszközök miatt
Környezet: max. 1 fal + 1 mennyezeten (gerenda + poroterm tégla) kell átmennie a jelnek. egyszerre 7 IP kamerát + max. 3 telefon + max 2 laptopot kell kiszolgálnia. Telefonokon, laptopokon csak internet böngészés, filmnézés, semmi egyéb.

Meg szabad fentire ezeket venni? vagy nagyon mást ajánlanátok?

(#82476) Gubek-Einste válasza Lasersailing (#82475) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyira nem ajánlott de ha nincs más.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82477) Lasersailing válasza Gubek-Einste (#82476) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm válaszod!
Esetleg a miértet is kérdezhetem? AC65P-nél olcsóbban van valami ajánlott? vagy most már az AC65P a legolcsóbb jó szívvel ajánlható?

(#82478) Essejó válasza Lasersailing (#82475) üzenetére


Essejó
veterán

Itt még elvileg van link és 20K feletti ezért ingyen küldik

Vagy esetleg 20K alatt link
Cseh raktárból egy hét alatt.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82479) Essejó válasza AxBattler (#82418) üzenetére


Essejó
veterán

Nem azért, de ha azt hiszed, hogy az összes többi amit itt olvasol szintén nem ott klszül: Második Dzsunka balra. Akkor nagyon tévedsz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82480) MasterMind


MasterMind
tag

Sziasztok!
Kicsit blőd kérdés lesz, de azt szeretném tudni, hogy létezik-e olyan switch, ami wifire is képes. Helyzet a következő: Jelenleg van egy router az alsó szinten (ott található a bejövő fali aljzat) ami lenn szórja wifin a jelet. Viszont a felső szinten is kell net, ráadásul lanon és wifin egyaránt, szóval az alsó router kábelen össze van kötve egy másik routerrel az emeleten de ez csak switchként üzemel. Ma bekötötték az 500-as netet, de kiderült, hogy a felső routeren nincsenek gigabites portok, szóval cserélnem kell. Effektív nincs szükségem egy router funkcióira fenn, ezeket a feladatok megoldja az alsó, de kell a wifi fentre is, szóval erre keresek eszközt. Nem tudom, hogy ezt csak router tudja megoldani, vagy vagy van-e wifis switch. Rákeresek és ilyen wifis villanykapcsolgatós cuccokat találok. Köszi előre is!

(#82481) viktorhu válasza MasterMind (#82480) üzenetére


viktorhu
veterán

Egy switch és egy AP kellene neked, ezt pedig legolcsóbban egy routerrel tudod megoldani. Erős hardver sem fog kelleni hozzá, mert route-olni nem kell majd neki.

(#82482) Essejó válasza MasterMind (#82480) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem legolcsobban úgy jössz ki ha fentre veszel egy gigabites switchet és a mostani fenti routert AP-ként rákötöd, hogy szórja a wifit. Ha esetleg IP Tv is van, akkor feltétlenül IGMP képes switchet vegyél.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82483) Gubek-Einste válasza MasterMind (#82480) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak router van ami egybe eszköz, illetve switch és AP mint két eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82484) mrmft válasza India (#82457) üzenetére


mrmft
senior tag

Arban es teljesitmenyben/tudasban is ez a sorrend. Ezt ugy mondom, hogy mind volt/van a kezem ugyeben. Ha lehet inkabb az AX58U-tol felfele nezelodj, WiFi-n az AX56U gyengebb mint a nagyobbak, ha sok a beton a kornyezetben. AX58U teljesen jo, az AX92U pedig hozza azt tobbletet amit az ara sejtet. Ha van ra keret, akkor AX92U es egy jo darabig nem kell router cseren gondolkodnod.

@(#82472) kalozhun100
Igen.

[ Szerkesztve ]

(#82485) AxBattler válasza Essejó (#82479) üzenetére


AxBattler
félisten

Tisztában vagyok vele, hogy kb. minden IS a távol-keleten készül.
Sőt, könnyen lehet, hogy pl. egy utángyártott TV távirányító ugyanazon a futószalagon készül, mint a gyári, csak nem szitázzák rá a márkanevet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#82486) WZP


WZP
aktív tag

RT-AC65P úgy bejött az ajánlásotokra, hogy ismét próbát tennék.

Faternak kéne balatonparti nyaralóba olyan 4G router, amin vagy alapból jó nagy antenna van, vagy rá lehet csavarozni olyat, mivel aránylag kevés ott a térerő. Nemtudom mi ilyenkor a jó megoldás, akár kivezetni a házból valami kültéri antennához vagy nemtudom... hordozhatóság nem fontos, áram van. Csak jó sok jelet szedjen össze 4G-ről. Gondolom ezeken mind alap a 4 gigabites port. Köszi.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#82487) Gubek-Einste válasza WZP (#82486) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kültérre rakott antenna jó megoldás lehet. Vagy egy kültéri 4G eszköz és egy normál beltéri eszköz párosa is megfelelő lehet.
Mennyi lenne a beszerzésre?
Mekkora terhelésre kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82488) Kenderice


Kenderice
senior tag

Kicsit off leszek talán.
Segítség kellene.
Adva van egy Huawei B525 mobilnetes router de a wifis része nagyon lassú. Ősszel le lesz cserélve egy mikrotik lhg lte kit-re.

Viszont addig is nagyon kellene a gyors belső hálózat.
Van két eszköz amik wifin kommunikálnának.
Az egyik eszköznek viszont ki kell mennie a netre.

Van pluszban egy xiaomi mi3 router.
Ezt be tudom tenni a Huawei után úgy, hogy csak ezen keresztül kommunikálna egymással a két eszköz és ez mellett az egyik lássa a netet is?

Azt akarom kiküszöbölni, hogy a Huawei-n keresztül menjen a két eszköz forgalma.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#82489) WZP válasza Gubek-Einste (#82487) üzenetére


WZP
aktív tag

30-40-50 akár, ha jó.

2 ember netezne rajta, youtube, 1080p netflix

Inter Arma Enim Silent Leges

(#82490) Kenderice válasza WZP (#82489) üzenetére


Kenderice
senior tag

Nekem is ez a gondom.
Ősztől mikrotik lhg lte kit lesz.
Az egy aktív eszköz, 21dbi-s parabola antennával de kell mögé egy jó router is mert csak egy utp portja van.
Jelenleg olyan 60 körül van

(#82491) Essejó válasza Kenderice (#82490) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor nem elég mögé egy 5-8 portos switch?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82492) Kenderice válasza Essejó (#82491) üzenetére


Kenderice
senior tag

Router van. Három is.
A wifi a lényeg mert azon kommunikálna egymással a két eszköz.
A Huawei wifije szar.
500-600 kilobyte a max sebessége két eszköz között LAN-on ami kevés, mert tv adást kell streamelni.

A Huawei mögé tett router wifivel kapcsolná össze a két eszközt de az egyiknek ki is kellene mennie a netre.

A lényeg, hogy a két eszköz kommunikációja ne a netre néző Huawei routeren keresztül menjen, hanem a mögötte lévő eszközön.

[ Szerkesztve ]

(#82493) májkimiki válasza WZP (#82486) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem olcsó és router is kell, ha nem csak 1 eszközt kell kiszolgálni.
[link]
Vagy
[link]

(#82494) MaCS_70 válasza WZP (#82486) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is hasonló helyzetben használom a Mikrotik SXT LTE-t. Tökéletes LTE-s router, de switch nincs benne.

A sorrend LTE-antennaérzékenyég és ár vonalán egyébként wAP > SXT > LHG. Nálam 2 km-re a toronytól a wAP is jó volt, de az SXT stabilabb az olyan forgalmas napokon, mint a mai.

Melyik környék és milyen messze van a torony?

MaCS

Szerk:
Amint látom, májkimiki is írta. De ezek valójában működnek routerként, és elég mögésük egy switch is, nem kell másik router. És sokkal olcsóbban is megvehetőek, és pár hete 40e Ft-ért vettem az SXT-t.

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82495) májkimiki válasza MaCS_70 (#82494) üzenetére


májkimiki
őstag

Wifi nincs bennük a spec. szerint. Akkor csak kell valami utánuk, ami szórja a wifit.
Buta switch+AP?
Vagy egy meglévő wifi routert >> to LAN (DHCP off) AP-ként beüzemelünk.

[ Szerkesztve ]

(#82496) Essejó válasza Kenderice (#82492) üzenetére


Essejó
veterán

Ez most hogy jön ide? Azt írtad, hogy a mikrotiknek egy utp-je van, arra írtam, hogy tegyél mögé egy switchet ami az egy lanportból többet csinál. A Huawei gyenge wifijéröl szó se volt a mikrotikre cserélés után.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82497) Kenderice válasza Essejó (#82496) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ez a helyzet addig lesz így, amíg nem lesz kicserélve a huawei egy LHG-re.

Te keversz valamit...

(#82498) Kenderice válasza májkimiki (#82493) üzenetére


Kenderice
senior tag

Amúgy mi haszna van az LTE6-nak, ha az eszközön csak 10/100-as UTP csatlakozó van?
Ki lehet így is használni az LTE6 által adott lehetőségeket?

(#82499) adika4444 válasza Kenderice (#82498) üzenetére


adika4444
addikt

Sokszor a 4G+ (azaz a sávösszefogás) nincs több mint 100 Mbps, de a stabilitáson sokat javít, illetve én rendszeresen mobilneteztem az elmúlt két évben olyan helyen, hogy volt B20, illetve gyenge B3, na ha látta a B3-at a router akkor 60 Mbps a B20-szal összefogva, ha nem, alig 20 volt...

Szóval ha van rá keret, én a LTE6-osat venném, de tény, hogy itt már lenne létjogosultsága a gigás portnak, bár ahova az LHG kell, olyan helyen kétséges a 100+ Mbps.

Szerk:
Az eredeti problémádra. A Xiaomi-t rakd be switch / AP módban, és annak a Wi-Fi-jére rakd a két eszközt, akkor azon fog átmenni a belső forgalom. De fura amit írsz, azért a B525-nek többet kéne tudnia.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#82500) Gubek-Einste válasza Kenderice (#82488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható de ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.