Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83751) AXisBOLD válasza bluemirage (#83750) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi így egyértelmű!

hehe néztem MM-ben is egy 156k-s TP-Link modellt, valami AX11000 modellnévvel.
Hát ez már más világ, elleszek én a C5-tel :)

Aurea mediocritas

(#83752) Dragon3000 válasza bluemirage (#83750) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ilyen nyomot áron legalább lenne minimum 2 lan is 2,5Gps-re képes és akkor az ember legalább két eszköz között megoldhatná routeren keresztül is a gyors hálózatot vagy legalább lehetne 2,5Gps-es olcsón switchet kapni, de egyelőre nagyon prémium áron mérik eme eszközöket.

(#83753) HurricaNe


HurricaNe
csendes tag

Sziasztok!
Egy kollégámnak szeretnék segíteni router vásárlásában és az lenne a fő szempontja, hogy minél messzebbre sugározza a wifi jelet. 4 falon menne át, ami 90 centis meg egy 30 centis falon kb 10 méter távolságra. Melyik lenne az olcsóbb döntés, ha egy komolyabb routert választaná vagy megoldaná 5ezer forintos jelerősítőkkel? Nagyon szépen köszönöm a gyors és segítő válaszokat! :R

(#83754) Gubek-Einste válasza Dragon3000 (#83752) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gigabit feletti igény otthoni környezetben nagy elenyésző, céges felhasználásnál sem túl gyakori.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83755) Gubek-Einste válasza HurricaNe (#83753) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide valószínűleg egy több eszközös rendszer kell, kábel kapcsolattal az eszközök között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83756) Dragon3000 válasza Gubek-Einste (#83754) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem a 100-150e-res routerre sincs nagy igény otthonra, mégis van, ha már van rajta 2,5Gbps wan, akkor lehetne lan is, az árba beleférne.

(#83757) juarez21


juarez21
csendes tag

Sziasztok!

Egyik haveromnak Tp link TL-WR1043ND
Elvileg tudja a gigás netet, de hosszabb hálókábelen (kb 5-6 méter) már a névleges 500 Mbit/s helyett már csak 90 körül jön, rövidebb kábelen 4x-ennyit mér másik gépen. Érdemes lenne lecserélni? Ha igen milyen lenne jó vétel max 50 ezerig?

(#83758) Dragon3000 válasza juarez21 (#83757) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem csak hibás a kábel és csak 100Mbites kapcsolatot épít fel a géppel, de ezt ellenőrizni is tudjátok, a gépen a hálózati részen.

(#83759) DGery válasza Dragon3000 (#83758) üzenetére


DGery
aktív tag

vagy eleve CAT5? :F Sokaknak lapulnak még régi kábelek a fiókjaikban, amit elővesznek és remélik jó lesz.
Én is belefutottam egyszer. Aztán azóta az összes CAT5 (és CAT5e) a kábelhulladék mennyiségét növelte az újrahasznosítóban...

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#83760) MaCS_70 válasza DGery (#83759) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Cat5 is gigabites, de legalábbis rövidebb távon illik annak lennie.

Ha 100 Mbps alatt kevéssel áll meg a sebesség, az nagyon nagy valószínűséggel 2×2 működő eret jelent. (Kb. Cat3)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83761) kushwavez válasza DGery (#83759) üzenetére


kushwavez
senior tag

Én is belefutottam többször is, az ISP adott a gigabites eszköz mellé egy CAT5 kábelt (lol), sosem használtam de elővettem 2 PC összekapcsolására másoláshoz, és csodálkoztam miért csak 20-30 MB/s a sebesség, hát a kábel volt az oka. CAT5e-re váltva már ment szépen 115 MB/s-al

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#83762) MaCS_70 válasza kushwavez (#83761) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nam az volt a gond, hogy Cat5, hanem az, hogy gyenge minőségű, és valamelyik csatlakozása vélhetően bizonytalan volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83763) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Szereztem egy Redmi AX5 routert, gondoltam teszek fel egy mini tesztet. Banggood vásárlás volt 18 ezer párszáz Ft Cseh raktárból, ami 1 hét alatt megérkezett: [link] . Elég jó paraméterei vannak ami linken olvasható és MESH kompatibilis Xiaomi AX1800/AX3600, Redmi AX6 routerekkel. Hátránya a kínai menü és hálózati adapter. Amit küldtek hozzá átalakítót (EU adapter) az kuka, vettem egy normális minőségűt 1000 Ft-ért.

A teszteléshez egy Poco F2 Pro (5Ghz, WiFI 6) telefont használtam és panelben lakom, ami így néz ki: [kép]

Zölden jelöltem a tesztelés helyét és a netem Digi 500/300Mbit:

- router mellett: [kép]
- hálószoba: [kép]
- konyha: [kép]
- fürdő nyitott ajtóval: [kép]
- fürdő csukott ajtóval: [kép]

Fájlt másolni a telefonra a router szobájában maximum 110MB/s (880Mbit) tudok.

Vezetékes tesztről nem írok, mert az nem kérdés, Gigabites netnél lenne értelme, de a régi Asus AC57U v1-ből is kihoztam 970Mbit-et (akkor máshol laktam), gondolom ez is megugraná.

(#83764) zozek


zozek
tag

Sziasztok!
Jelenleg asus rt-n18u routerem van.Kellene valami 5ghz-es helyette. Az rt-ac57u-t néztem. Ez mennyire jó,milyen stabil a wifi a n18u-hoz képest. Vagy valami tplink? 15 körül keresek.

(#83765) juarez21


juarez21
csendes tag

Ki lett cserélve a kábel, egyből jön is a megfelelő sebesség. Köszi

(#83766) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! Digi 1000-es net behozva optikán. Valami noname ONT eszközt adtak. Az Bridge módba kapcsolva. A 4-es lan portjából (elvileg az a gigabites) megy a hozzá adott rövid cat5e kábel a tplink archer c6ba ami pppoe módba csatlakozik rajta keresztül a neten. A letöltési sebesség 150 mbit a speedtest szerint, felfele sebesség 200 felett.
Mi lehet a gond? miért ilyen gyér a letöltés?

(#83767) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Tp-Link TL-WDR3600 leváltását eszközölnénk, mert nem elég erőteljes a szignál amit tol ki magától. DD-WRT van rajta, de ez nem jelentett semmit.
Erősen 20 alatt nézelődünk. Az ajánlottak közül az Archer C5 v4 jó választás lehet? Mi van még ami szóba jöhet

- 250Mbps a jelenlegi sávszélünk. (több remélem lesz egyszer)
- Nagy nappali, fal mögött van a router fej magasság felett sajnos.
- Jelenleg újabb eszközökön sem mérek többet vezeték nélkül mint 25-60Mbps, és a jelszint sem jó a hát alsó szintjén ahol van. Fenti szinten más router van.
- A kábel cserélve lett CAT5e-re, én magam csináltam. Vezetékes részen nincs gond, mértem direkt párat.

Ezért gondoltunk erősebb AC-s eszközre, hátha profitálnánk belőle. :R

(#83768) Gubek-Einste válasza zozek (#83764) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő választás lesz az AC57U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83769) Gubek-Einste válasza beach head (#83766) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83770) Gubek-Einste válasza czanga (#83767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az Archer C5v4, Asus AC57U lenni mint lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83771) samfishR


samfishR
senior tag

Sziasztok,

Routert szeretnék, aminek a jele sok+vastag falon átmegy. Csúsztatott szintes lépcsőházas házba kellene, vastag tégla falak vannak.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
-vastag tégla fal, kb 3 fal+lépcsőház
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
-kb 5-7 eszköz lenne rácsatlakoztatva (TV, laptopok, telók)
Mennyi lenne a beszerzésre?
-40ezer max
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
-mi a különbség ezek között?
Router Wi-Fi 4/n
Router Wi-Fi 5/ac
Router Wi-Fi 6/ax

Köszönöm előre is a válaszotokat! :R

(#83772) Alex91 válasza samfishR (#83771) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#83773) MaCS_70 válasza samfishR (#83771) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alex jól mondja: több fal átvitelére már nem feltétlenül elég egy AP, az ajánlott megoldás egy egységes wifi-hálózat kiépítése.
Ez ugyan vélhetően drágább lesz, viszont működni is fog.

Az N-AC-AX az egyes, egyre újabb, gyorsabb, korszerűbb wifi-szabványok betűjelei. Ezek visszafelé kompatibilisek, és szerintem már nem érdemes nem AX-es központi eszközt vásárolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83774) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!
Milyen routert ajánlotok?
Gigabites net van.

TP-LINK Archer C7
ASUS RT-AC59U V2 AC1500

Vagy van esetleg ezeknél jobb 30e ft-ig?
Köszönöm! :)

(#83775) Gubek-Einste válasza DJZoliboy (#83774) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

20k alatt: Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83776) san2000


san2000
tag

Sziasztok!

A XIAOMI AC2350 router tetszene a dedikált IOT antenna Openwrt és kedvező ára miatt.
Mennyire jó router?
Tp-Link Archer C7 váltanék ki.Kertes házba vályog falak miatt kell cserélnem.
Vagy inkább a TP-LINK AX10 ajánljátok ?

köszi a válaszokat!

(#83777) tovades


tovades
csendes újonc

Sziasztok! Olyan stabil routert keresnék, ami elbír akár 30-50 eszközt is egyszerre. A wifi (2,4+5G) együtt legalább 1500MBps legyen. Milyen routerek ajánlottak a témában? 20e körül lenne rá keret.

(#83778) Gubek-Einste válasza tovades (#83777) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ami elbír akár 30-50 eszközt is egyszerre
20e körül lenne rá keret.

Üti egymást mert ilyen szintű terheléshez már kell a vas.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83779) DJZoliboy válasza Gubek-Einste (#83775) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

3. emeleti tégla lakás, jobb és bal oldalt szomszéd, 3 fal, 50m2 lakás egyik szélső pontjába lenne

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

laptopok, mobilok, tv, xbox, PC
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Gigabites legyen, dual band

Köszi! :)

(#83780) tovades válasza Gubek-Einste (#83778) üzenetére


tovades
csendes újonc

Mennyi lenne egy olyan, illetve milyen típust ajánlotok, ami elbír 30 eszközt?

(#83781) samfishR válasza MaCS_70 (#83773) üzenetére


samfishR
senior tag

találtam M4 mellett E4-et is, 500Mbit/s nethez melyiket ajánljátok? Gondolom a gigabites M4 féle verzió a jó?

[link] , vagy
[link]

Köszönöm!

(#83782) Alex91 válasza samfishR (#83781) üzenetére


Alex91
félisten

M4-et. Mondjuk, ha valamelyik egysegre nem lesz vezeteken kotve semmi, es WiFi-n kapcsolodik a tobbi egyseghez, akkor E4 mehet pluszban...

Szoval vedd meg az m4 3 packot! :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#83783) miku84


miku84
tag

Sziasztok,
Vettem 1 szép új Asus RT-AC57U V3 - at és nagyon elcsodálkoztam, h ebben nincs print server.
Az USB nyomtatómat nem tudom használni vele.
[link]
Vkinek van vmi javaslata? A v2- ben volt még pl?
köszi

(#83784) Gubek-Einste válasza DJZoliboy (#83779) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik ajánlott típus megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83785) Gubek-Einste válasza tovades (#83780) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Céges vagy magán hálózat?

Kettő de inkább három eszköz kell majd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83786) valakky válasza tovades (#83777) üzenetére


valakky
aktív tag

az emagon 21 környéke volt legutóbb az archer ax10, kb. az az egyetlen, aminek ebben az ársávban lehet esélye.
bár szerintem az asus 65p is megbirkózna azért ezzel. bár kérdés, hogy mi a felhasználási cél.

[ Szerkesztve ]

(#83787) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Sziasztok!
Adott egy netkábel kiállás a falból, ami a telekom tv dobozába megy be, ez elé szeretnék egy routert rakni és onnan be a tv-be. A wifiről csak a netflix és max 2 telefon menne. Ez a nappaliban van, nincsenek betonfalak. Milyen routert ajánlanátok? TP-link tlwr840n-et ajánlották, azt vehetem erre a célra?
Köszi

Védd a fákat, egyél hódot!

(#83788) Gubek-Einste válasza Dirtyz (#83787) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, elvileg tudja az IGMP Proxy-t és IGMP Snooping-ot ami kell az IPTV-hez de nem éri meg 100-as portokkal rendelkező eszközt venni, hosszútávon sokkal jobban járnál egy Archer C5v4-gyel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83789) Dirtyz válasza Gubek-Einste (#83788) üzenetére


Dirtyz
őstag

Köszönöm, meg is rendeltem az Archert!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#83792) #54625216


#54625216
törölt tag

TP-Link Archer C6 AC1200-ról mi a vélemény?
Egy 37nm-es lakásba kellene, tehát nagy távolságok, betonfalak nincsenek.
PC etherneten lenne rajta, Apple TV ac wifin (vagy ethernet, még nem tudom), meg 2 telefon és egy iPad.
Tervezünk még beszerezni egy wifi biztonsági kamerát.
Fontos lenne az automatikus dyndns frissítés, hogy kívülről elérjük a kamerát.

(#83793) Gubek-Einste válasza #54625216 (#83792) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C6 AC1200-ról mi a vélemény?
Inkább Archer C5v4 mint a C6 mert CFW kompatibilis.
Másik ajánlott eszköz az Asus Asus AC57U lenne, többet tud a gyári firmware-e de nincsen rá custom, a v3 már AiMesh képes is.
Az Asus AC1200GU jobb választás lenne az erősebb hardvere és a CFW kompatibilis miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83794) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Puffognék egy kicsit...

Megjelent egy rövid hír a ComputerWorldön egy új Zyxel routerről:

... Vezetékek tekintetében az Armor G5 10G Multi-Gig Ethernet LAN portja hatalmas ugrást jelent a legtöbb routernél található 1G, 2,5G és 5G LAN portokhoz képest. ...

És akkor csodálkozunk, hogy egyre többen vannak gondban a mértékegységekkel és alapfogalmakkal??? :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83795) valakky válasza MaCS_70 (#83794) üzenetére


valakky
aktív tag

alapvetően nem a cikkírók, fórumozók teremtettek egy teljesen felesleges heterogén közeget ebben, hanem az úgynevezett szakemberek egy akkor még belterjes közegben. aminek kb. annyi haszna lett a végére, hogy a marketingesek meglátták ebben a számháború legálisan megtévesztő lehetőségét.
rég ki kellett volna vezetni innen már egy csomó tökfölösleges mértékegységet.

[ Szerkesztve ]

(#83796) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#83794) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gyártói oldalon érdemes nézelődni:
WAN port csak 2.5 Gbps-es, csak az egyik LAN port 10 Gbps-es, a másik 4 pedig csak 1 Gbps-es.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83797) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#83796) üzenetére


MaCS_70
félisten

Magukkal az adatokkal nincs bajom. Az 1G, 2,5G és 5G LAN portok-tól ráz ki a hideg.

Az ilyen szintű pongyolaság rettenetesen zavar. Egy állítólagos szakportál vajon miért nem tudja kiírni, hogy Gbps???

Ez annál is inkább zavaró, mert az 5G egy létező, más, de közeli fogalmat takaró elnevezés.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83798) valakky válasza MaCS_70 (#83797) üzenetére


valakky
aktív tag

Mert a zyxel oldaláról vették át, hogy "Az Armor egy többgigás 10G / 5G / 2,5G / 1G Ethernet LAN porttal"
[link]
és mert ez egy, már meglévő elnevezés a gyártók részéről?

[ Szerkesztve ]

(#83799) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#83797) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én már az ilyeneket fel sem veszem, megszoktam, hogy nincsen normális leírás semmiről, csak a marketing duma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83800) kezo0 válasza MaCS_70 (#83797) üzenetére


kezo0
addikt

És akkor azt ne is említsük, hogy a laikusok simán összekeverik az 5G-t az otthoni wifi 5 GHz-ével...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.