Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82151) Pubszon válasza Gubek-Einste (#82150) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi.
Közben nézegettem és tényleg nem nagyon van olcsóbb.
Ez egyébként elég jó, a 4G antenna is cserélhető.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#82152) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok,

A gyári Digi-s ZTE routert akartam leváltani, mert 1 szobával arrébb már túl gyengének bizonyult a wi-fi jel erőssége. Itteni tanácsra lecseréltem egy Asus RT-AC57U AC1200 routerra.
Szomorúan veszem észre, hogy a jel csak még szarabb lett. 5 Ghz-en használom.
Érdemes valamit trükközni a beállítások között, vagy kuka ?

(#82153) szaboi6512 válasza MATEO6600 (#82152) üzenetére


szaboi6512
őstag

Padavan alatt megtáltosodik.
Érdemes megfontolni.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#82154) kissbp


kissbp
tag

Sziasztok!
Visszaolvasva is maradt bennem pár kérdés, így leírom az egészet, kérlek segítsetek megfelelőt találni.

Kétszintes családi házat és kertet(110nm,600nm) szeretnék wifivel belőni, routerrel szemben az alábbi elvárások vannak:
- 5 telefon, 5 tablet, 3 laptop ellátása megfelelő sebességgel a mindennapi használathoz
- 3 okosTV ellátása, azokon android, illetve kodi, illetve filmek nézése a routerre kötött NAS-ról.
- ~30 db IoT eszköz ellátása. Itt szempont, hogy ezek az eszközök külön vlanon legyenek, egymással kommunikálhatnak, az internetet láthatják, de ne lássák a többi eszközt és a NAS-t. Ha ez csak vendég hálózattal érhető el, az is jó, erre beáldozható az is, ha valóban tudja a fenti szempontokat.
- mesh topológiát szeretnék, itt előny, ha az eszközök egymással kábelen is ki tudják alakítani a topológiát.
- előny, de nem elvárt, ha a router támogatólag lép fel az IoT eszközök felé, tehát beépített Zigbee és BT előny.
- hosszabb távra tervezek, wifi 6 előny.
- mobilnet is előny, de nem elvárás
- idő viszont nem sürget, ha csak az év végével, jövő év elejével veszem az eszközöket, az bőven jó, tehát ha valakinek rálátása van egy új eszköz kijövetelére, ami optimális ide, akkor az is jó.
- irányár 100k alatt, de jobb lenne 50-80k

Első körben 2 db xiaomi ax1800-on gondolkodtam, ahogy látom már megy ott is a mesh, de nem tudom, hogy a vlan beállítások mennyire elérhetőek, illetve IoT támogatást gyanítom nincs.

Köszi, hogy elolvastátok.

(#82155) Moki2 válasza kissbp (#82154) üzenetére


Moki2
aktív tag

Válaszd kétfelé , pl xiaomi ax 3600 (wifi6 , aiot)és várd meg [link] ezt vagy [link] ez már forgalomban van . Ha láttam volna olyat ami ezt egyben tudja olyanom lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#82156) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Jelenleg egy ASUS RT-N66U routert használok routerként, viszont az a helyzet, hogy a födém nem barátja a wifinek, és egy szinttel és eltolva lévő garázsban sajnos már csak egy részen érhető el a wifi. Igazából ezt az egy teret szeretném lefedni wifivel. Kábeles összeköttetés nem opció sajnos, szóval egy repeater vagy repeaterként is funkcionáló routerre lenne szükségem. (2 eszközöm is van itthon, de egyik sem állítható be repeaterként, még CFW-vel sem) Nézegettem, hogy sokan Kínából vesznek egy konnektorba dugható repeatert és kész. Ha nem sokkal drágább, akkor a garancia miatt én szeretném hivatalosan itthon megvenni, az ördög sosem alszik. Nem kell 5 GHz, nem kell AC, 1-2 telefon lógna rajta meg egy őskövület laptop. Nyilván minél olcsóbban próbálnám megúszni ezt a dolgot.

Köszönöm! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82157) Konyika válasza DJ. Ru$y (#82156) üzenetére


Konyika
senior tag

Esetleg egy Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro. 4500 Ft körül van. Nekem bevált.

(#82158) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

Ennek a fajta routernek(TP-LINK Archer C7 AC1750) keresném az utódját. Két éve szívat azzal, hogy random időközönként csak fogja magát szétdobja a netet és újraindul. Mivel megoldást nem találtam a problémára, csak homályos utalásokat, hogy valami hardveres nyűgje van ennek a típusnak, inkább lecserélném, mert elegem lett belőle, meg az újraindulgatásaiból. Az árkategória kb maradhat ezen a vonalon(20-25k). Előre is köszönöm a javaslatokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#82159) Essejó válasza Pet84 (#82139) üzenetére


Essejó
veterán

Tudom nem az egyszerűbb megoldás, bár tuti a legolcsóbb. Lankábellel kösd össze őket.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82160) Kenderice válasza Nordic (#82158) üzenetére


Kenderice
senior tag

Én megpróbálnék a csere előtt egy DDWRT-t feldobni rá, hátha szoftveres a gond...

(#82161) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! 1000 bites nethez keresnék routert. Jelenleg egy
RT-AC57U V2 van. A wifi jel nagyon gyenge vele. Kinéztem egy tplink ax10-es routert. Ajánlott esetleg? Tudnátok ajánlani olyan routert aminek jó a wifi lefedettsége 5ghzn is? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#82162) Gubek-Einste válasza kissbp (#82154) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezekhez az igényekhez már sima router-re lesz szükséges hanem már valamilyen komolyabb hálózat kialakítására ami nem lesz olcsó, a 100k-s keret sem biztos, hogy elég lesz. a Fő gond a VLAN-ozás lesz mivel ez gyári firmware-ben nem szokott benne lenni az otthoni eszközöknél, CFW alatt lenne ilyen lehetőség de akkor a mesh támogatottság ugrana.
Ami a legideálisabb lenne az az volna ha lenne egy sima vezetékes router, egy komolyabb menedzselhető switch és a környezeti igényeknek megfelelő mennyiségű AP felfűzve a switch-re.
Net sebességet nem írtál ami elég fontos tényező lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82163) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#82156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82164) Gubek-Einste válasza Nordic (#82158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU lenne az ajánlott eszköz.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82165) Nordic válasza Kenderice (#82160) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Külföldi fórumokon is volt aki azzal kezdte, de nem segített. Külföldi fórumokon írták, hogy valami a hűtésével gebaszos gyárilag, és folyamat túlmelegszik, akármit csinálsz vele.

Gubek-Einste: Vályogház, 40-50cm-es falakkal(nem nagy amúgy, 67nm), szomszédok nem érdekelnek, egyrészt kertes ház, másrészt úgyis le lenne jelszavazva. Gigabites nethez kellene, nagyrészt csak telefon lóg a wifin, de később lehet lesz okostv, miegymás, szal nem baj, ha nem hasal meg több eszközzel(azért nem tudom pontosan, mert költözés előtt állok, és nem tudom mit hoz a jövő).

Különleges igényeim nincsenek, csak tudja a dolgát, és nem indulgasson újra.

[ Szerkesztve ]

(#82166) Gubek-Einste válasza Lazika (#82161) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU lenne az ajánlott eszköz.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni.

Kinéztem egy tplink ax10-es routert. Ajánlott esetleg?
Nincsen vele tapasztalat.

Tudnátok ajánlani olyan routert aminek jó a wifi lefedettsége 5ghzn is?
Környezet és kliens eszköz függvénye, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen lesz az elért eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82167) Moki2 válasza Nordic (#82165) üzenetére


Moki2
aktív tag

Akkor én azért lehet csak szétkapnám és pasztával raknék rá pár hűtőbordát 😁

(#82168) Gubek-Einste válasza Nordic (#82165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott eszközök megfelelőek lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82169) viktorhu válasza Lazika (#82161) üzenetére


viktorhu
veterán

Az 5GHz terjedése nem jó falakon keresztül. Érdemes kábelt átvinni másik szobába, és ott csatlakoztatni egy második routert AP módban, így lehet érdemben növelni a lefedettséget.

(#82170) kissbp válasza Moki2 (#82155) üzenetére


kissbp
tag

Szia!
Köszi. Segítesz, hogy hogy gondolod pontosan a szétválasztást?

(#82171) kissbp válasza Gubek-Einste (#82162) üzenetére


kissbp
tag

Köszi.
Ettől tartottam picit... Ebben az esetben bizonyos igényekből lentebb kell adnom. A net sebességet még nem nagyon tudom, mert még bőven költözés előtt vagyok, csak előre próbálok gondolkodni. Tehát szolgáltatókat még keresnem kell/át kell néznem.
Hálózaton belül pedig szerintem a legnagyobb sebességi tényező az lesz, ha egyszerre 3 TV boxon megy a a film a nasról.

A vlan dologra azt gondolom első körben, hogy megoldás lehet-e az, ha az iot eszközök vendég hálón lógnak. Bizonyos esetekben ez jelent valódi védelmet, bizonyos esetekben nem, mert vannak átjárható portok így is. Ez meg gondolom eszközspecifikus...

(#82172) Gubek-Einste válasza kissbp (#82171) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vendég hálózat esetén el vannak szigetelve az eszközök egymástól.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82173) Moki2 válasza kissbp (#82170) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ahogy írtam , olyan routert ne keress ami zigbeet és BT is tud , arra ott vannak javasolt HUBok .Zigbee 3 miatt érdemes kicsit várni aqara megoldása jobbnak tűnik , ha megjelenik már ha mi home vonalon gondolkodsz . Vlanrol nem tudok nyilatkozni , nem használom.

(#82174) kissbp válasza Moki2 (#82173) üzenetére


kissbp
tag

Értem, köszi. Az a baj, hogy nem lehet egy platformmal megoldani, amit szeretnék. Egyébként tuya-s lesz az eszközök jelentősebb része és csak pár db mihome-os lesz.

(#82175) Moki2 válasza kissbp (#82174) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ha nagyon vállalkozó szellemű vagy raspberry pi-n futtatott egyedi cuccal lehet , de az már nem az én pályám .

(#82176) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Digi gigabites nethez milyen routert ajánlanátok? 2 éve a TP-Link Archer C5 volt ajánlva, most kellene még egy.

(#82177) Nordic válasza Gubek-Einste (#82168) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hálás köszönet az ajánlásért! :R

(#82178) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlatok egy 100Mbit-es netre, amin tudna futni egy torrent kliens és van rajta külső usb-s csatlakozás háttértárnak - illetve a háttértár könnyen elérhető a routerre csatlakozott gépről a belső hálózaton?

Utoljára az év elején az Asus AC1200GU-t ajánlották itt, de akkor nem tudtam megvenni. Van valami ajánlottabb termék a piacon? Bármelyik router megteszi amelyik képes ezt a problémát kiküszöbölni.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#82179) Intruder2k5 válasza ParadoxH (#82178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Olyan ami ezeket gyárilag tudja, még mindig az RT-AC1200GU. Viszont már nagyon-nagyon kifutóban van, szóval ha meg akarod kapni, akkor futás. Múlt héten volt még Ipon-ban is, most már csak két üzletet listáz az árukereső, illetve az Euronicsban van még pár mutatóban itt-ott.

Persze ha megfelel CFW-vel is, akkor szóba jöhetnek más típusok is.

(#82180) ParadoxH válasza Intruder2k5 (#82179) üzenetére


ParadoxH
tag

Szia!

Romániai vagyok, de szükség esetén Mo.-ról is be tudom szerezni könnyedén, szóval elvileg 2 hét múlva venném meg.

Nyitott vagyok a buherálásra is, szóval ha csak ezen múlik nem baj.

(#82181) Intruder2k5 válasza ParadoxH (#82180) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A romániai kínálatot nem ismerem. Ebben az esetben viszont jó lehet a "slágertermék" RT-AC65P is, mert OpenWrt-vel azon is "bármi" megoldható.

(#82182) ParadoxH válasza Intruder2k5 (#82181) üzenetére


ParadoxH
tag

Köszi :R

(#82183) AttilaMvh válasza ParadoxH (#82180) üzenetére


AttilaMvh
tag

Romániában az RT AC1200 GU-t Flanco-tól vettem fél éve forma, elvileg még van nekik most is. Atomstabil, nálam AP módban osztja a 2.4 és 5 Ghz wifit, kábelen gigás Digit, lefedi a 3 szobás vagon típusú lakás két harmadát, a régebbi N18U megoldja a többi részt.

[ Szerkesztve ]

(#82184) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok, egy amatőr kérdésem van.
A mesh wifit csak olyan eszközökkel lehet kialakítani amik wifin csatlakoznak egymáshoz vagy lehet vezetékkel csatlakoztani az eszközötket, ezáltal -szerintem- a jobb minőség elérése érdekében? (vagy ezt mér lehet nemis mesh-nek hívják?)
Ha neten rákeresek mindig kábel nélküli verziók jönnek elő, a bridge, extender, stb meg ugye nem ugyanazt a wifit szórja tovább, ami nemjó...

(#82185) farkas-j


farkas-j
őstag

Új Wi-Fi 6 routert hozott Magyarországra a Huawei

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#82186) Gubek-Einste válasza banderasz77 (#82176) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU/AX58U/AX92U lenne az ajánlott eszköz.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82187) Gubek-Einste válasza sztomi1981 (#82184) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mesh esetén van lehetőség vezetékes backhaul is, általában wifi-n történő csatlakozás az általános de sok eszköz (pl az Asus AiMesh) támogat vezetékest is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82188) finest


finest
őstag

20k-ig mi most a legjobb választás Gigabites, 5G-t is tudó routerből?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#82189) Gubek-Einste válasza finest (#82188) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC1200GU lenne a legolcsóbb ajánlott eszköz de sajnos már 20k fölé ment egy kicsivel az ára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82190) Intruder2k5 válasza finest (#82188) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TP-LINK Archer C5 v4 - Megbirkózik az 1Gbit/sec sebességgel is, az ára is igen kedvező, és még Padavan firmware is elérhető rá.

(#82191) sztomi1981 válasza Gubek-Einste (#82187) üzenetére


sztomi1981
tag

köszi, ennek örülök, mert vna asus routerem is, de kérdés hogy másfajta asus routerrel össze lehet e kötni ami tudja az ai mesht vagy csak ugyanolyannal? (AC66U + ?)

(#82192) Gubek-Einste válasza sztomi1981 (#82191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen AiMesh kompatibilis eszköz használható egymással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82193) sztomi1981 válasza Gubek-Einste (#82192) üzenetére


sztomi1981
tag

köszi

(#82194) finest válasza Intruder2k5 (#82190) üzenetére


finest
őstag

Mit érdemes tudni az Asus AC57U-ról? Már nem ajánlott? Az AC1200GU-ról indulva jutottam el hozzá. 16k körül már megvehető.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#82195) beyruth82


beyruth82
veterán

Sziasztok!
Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni 1000 mb/sec-es nethez kis lakásba,két max wifi ac/5 kepes telefonhoz(OP 7T Pro és Samsung A71),samu okos tv-hez és egy asztali géphez(amit kábellel csatlakoztatok a routerhez)?
Huawei AX3 WS7100-20 vagy
TOTOLINK A7000R AC2600?
A wifi 6 képesség a fenti eszközök fényében kihasználatlan maradna ugye?

(#82196) Intruder2k5 válasza finest (#82194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annyit mindenképpen, hogy ami most megvehető belőle, az már nem az a verzió, ami hardveresen azonos volt az RT-AC1200GU-val. A v2 verzióról annyit tudok, hogy Qualcomm alapú és jelenleg nem létezik rá semmilyen custom firmware, ez pedig nálam kizáró ok szokott lenni az ajánlásból, mert ha bármiért a gyári szoftver nem felelne meg, akkor nincs alternatíva. A v3 meg még elég homály, így azt meg azért nem merem ajánlani. Sajnos ez a vonal kifutott.

(#82197) Gubek-Einste válasza beyruth82 (#82195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat egyikkel sincsen így nem is lehet róluk nyilatkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82198) -szabi- válasza Intruder2k5 (#82190) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Múltkori Archer C5 V4 vs Archer C6 kérdésemre az jött ha USB nem kell akkor utóbbi jobb választás a jobb wifi miatt.
Mégis te a C5 V4-et ajánlod.
Megkérdezhetem miért?
üdv

(#82199) woodworm válasza -szabi- (#82198) üzenetére


woodworm
veterán

Bár nem engem kérdeztél, de az a jobb wifi csak openwrt összevetésben jön ki. Ugyanis az opensource driver tényleg sokkal jobb atheros chipsetek esetében, mint a mediatek esetén. Viszont van rá padavan, az pedig a gyári wifi drivert használja nagyon jó hatásfokkal.
Nincs a v4-essel közvetlen tapasztalatom, csak megfordult pár mediatek eszköz a kezeim között. Általános felhasználásra én mindig a padavant ajánlom, nincs felróható hátránya az atheros-szal szemben. Sőt, 2x2-es kliensekkel nálam mindig magasabb sebesség jött össze vele. Tehát pl. a C6-osban lévő chipset elődei tudtak 70-80 Mbitet 2,4 GHz-en az eszközeimmel, addig a mediatek tudott 150 Mbitet.
Mivel wifiről van szó, természetesen nagy a szórás és teljesen más eredmények is kijöhetnek más környezetben vagy eszközökkel.

(#82200) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég tanácsot kértem Asus 4G-AC68U és Huawei B525 routerekkel kapcsolatban, amire érkezett is segítőkész válasz MaCS_70-től, amit köszönök, minden igaz volt.

A boltos srác odaadta mindkettőt, hogy próbáljam ki és vigyem vissza azt amelyik nem kell.

Pár napja használgatom őket és megdöbbentem mennyire közel van a B525 az Asushoz a számomra fontos dolgokban.
Megosztom a tapasztalatokat hátha segít valakinek.

Asus 4G-AC68U mellett:
-Rengeteg funkció (FTP, QoS, parental control, guest network, statisztikák...), nagyon jól paraméterezhető.
-Alap NAS funkciók az USB-re kötött meghajtóra.
-Beamforming pozitív hatása egyértelműen mérhető.
-Részletes 4G beállítások, beleértve LTE csatornaválasztást, ami a Huawei esetén csak külön szoftverrel megoldható.
-Jól kezel több magas adatforgalmú eszközt, nem tudtam úgy terhelni, hogy a 4k film szaggasson, míg a Huawei-en keresztül néha megakadt ha több lejátszás ment.
-5GHz-es WiFi jele erősebb, 2 falon keresztül a 4k lejátszás folyamatos volt, míg a Huawei-jel gyakran megakadt.

Huawei B525 mellett:
-4G-n 5-10Mbps-mal gyorsabb feltöltés mint az Asus esetén, letöltés azonos.
-Vezetékes hálózati meghajtókra stabilabb, gyorsabb írás és olvasás (kb 5MB/s-mal gyorsabb és nem ingadozik 20MB/s-t, sőt egyáltalán nem ingadozik)
-Gyorsan indul újra.
-Erősebb 4G vétel gyári antennával, jobb SINR (+3dB), RSRP (+6dBm), RSRQ (+8dBm) értékek azonos CellID és csatorna esetén.
-A kevés beállítási lehetőség is lehet előny valakinek.

Ugyan a Huawei routerben nem lehet LTE csatornát választani alapból, de külső program segítségével (LTEInspecteur, huaCtrl) ez orvosolható.

Szóval ha nem kellenek a funkciók, csak netet akarsz és a belső hálózat otthoni, nem irodai jellegű, szerintem a Huawei jobb választás lehet. Ettől függetlenül még nem tudom melyik marad. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.