Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83201) Gubek-Einste válasza libit (#83192) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC65P és a TP-Link Archer C7/A7 összehasonlításában értettem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83202) Soma01 válasza kutga (#83197) üzenetére


Soma01
veterán

Ha el tud odáig kábelezni, akkor jó. De ettől még nem lesz Mesh, csak egy új hálózat, aminek az adott helyen jobb a jelerőssége.

(#83203) Gubek-Einste válasza huan (#83196) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi jel-erősítőt, hatótáv-növelőt szeretnék vásárolni.
Melyik típus ajánlott, vagy bevált kétszintes ház esetében?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használva?
Kábelezés megoldható?

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

Sosem értettem (valószínű egyedül vagyok ezzel), hogy ha az eszköz látja még a router jelét és az erősítőjét is, akkor addig arra csatlakozik míg az egyik meg nem szűnik?
Új nevű hálózatot hoz létre egy erősítő?

Mivel nem vezérelt a hálózat így a két eszköz (eredeti router és a repeater) két egymástól független wifi hálózatot hoz létre.

Lehet ugyan olyan nevű, mint az erősítendő hálózat?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83204) fulton válasza Soma01 (#83166) üzenetére


fulton
addikt

Reset volt. Most megint működik egyelőre. De tuti be fog ismét lassulni. Majd megfigyelem. Köszönöm a javaslatot.

(#83205) huan válasza Gubek-Einste (#83203) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm!

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Tégla építésű kétszintes lakás. Alsó szinten a router (Telekom), emeleten szeretnék erősített wifi-hálózatot. Kevés szomszéd, kb.5db idegen wifi-hálózat.

Milyen router van használva?
A Telekom-os router(wifi-kikapcsolva) után kötve egy D-Link DIR-850L , a wifi-t ez adja.

Kábelezés megoldható?
Nem. A D-Link-sem helyezhető túl messze a Telekom-tól, ezért az emeleten keresném a megoldást.

Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
Így van most, csak sajnos így a kábelezés korlátai miatt az alsó szint ok, csak a felső nem.

Mivel nem vezérelt a hálózat így a két eszköz (eredeti router és a repeater) két egymástól független wifi hálózatot hoz létre.
Olvasok egy Roaming-opcióról, hogy pont ezt a problémát küszöböli ki, azaz az erősebb hálózatra csatlakozik, hiába elérhető még a gyenge eredeti hálózat. Jól értem?
Azaz ugyan olyan nevű hálózatot hozható létre ezzel az opcióval és nem kell manuálisan váltanom?

(#83206) kutga válasza Soma01 (#83202) üzenetére


kutga
nagyúr

A kábelekkel vagyok én is bajban, nem tudom mi a jó megoldás az elvezetésükre, úgyhogy egyelőre wifi stickel használom a pc-t.

Let the Zone take me if I am.

(#83207) Gubek-Einste válasza huan (#83205) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tégla építésű kétszintes lakás. Alsó szinten a router (Telekom), emeleten szeretnék erősített wifi-hálózatot. Kevés szomszéd, kb.5db idegen wifi-hálózat.
Födém miből van?

Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
Így van most, csak sajnos így a kábelezés korlátai miatt az alsó szint ok, csak a felső nem.

A felső szintre kellene a kábelezést megoldani.

Olvasok egy Roaming-opcióról, hogy pont ezt a problémát küszöböli ki, azaz az erősebb hálózatra csatlakozik, hiába elérhető még a gyenge eredeti hálózat. Jól értem?
Azaz ugyan olyan nevű hálózatot hozható létre ezzel az opcióval és nem kell manuálisan váltanom?

A Roaming Assist csak egy megadott jelszint alatt ledobja a kliens eszközt, manuális váltást tudja kicsit kikerülni de nem teljesen, inkább több Asus eszközös hálózatban hatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83208) huan válasza Gubek-Einste (#83207) üzenetére


huan
őstag

TP-Link RE305 AC1200 wifi hatótávnövelő (range extender), a hozzászólások között pont a problémáról írnak:
Kb egy óra internetes kutakodás után kötöttem ki emellett a típus mellett, jókat olvastam róla. Többszintes ház alsó emeletén csinál korrekt hálózatot úgy, hogy korábban ott gond volt a lefedettséggel. Konkurenciához képest jó áron. Külön kiemelném, hogy számomra kellemes meglepetés volt az extenderben, hogy nem az eredetitől független hálózatot hoz létre, hanem az eredetihez lehet csatlakozni rajta keresztül, így a készülékek automatikusan visszakapcsolódnak a router hálózatára, ha az az erősebb.

(#83209) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok,

Albérletbe, 500-as Diginethez mi a legolcsóbb már jó megoldás? :)

Köszi!

(#83210) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Gyors kérdés, most nézem, hogy a korábban ajánlott Asus, illetve inkább ez, már IPTV képes. Érdemes lenne ezerkre kötni a Telekom tv-t, vagy jó az a szolgáltatói eszközben ahogy van?

Let the Zone take me if I am.

(#83211) Soma01 válasza szkorhetz (#83209) üzenetére


Soma01
veterán

ASUS RT-AC57U V2 (14-ért, most megéri itt: [link] )

(#83212) Soma01 válasza kutga (#83210) üzenetére


Soma01
veterán

Az IPTV-hez ha jól tudom, csak a szolgáltató eszközét lehet használni fő eszközként. Az után már lehet kötni más eszközt, pl a net+wifi miatt vehetsz saját routert, amit a szolgáltatói eszköz (modem, ONT) után köthetsz.

(#83213) lowzor


lowzor
veterán

Az Asus AX56U + N12D1(AP-ként) párosról mi a véleményetek? Tudom, hogy így nem lenne roaming, de nem zavarna annyira, hogy 2 SSID van.
Később vennék az AX56U mellé még egy Aimesh képes routert.

(#83214) Soma01 válasza lowzor (#83213) üzenetére


Soma01
veterán

Hogyan lennének összekötve? Kábel, vagy kábel nélkül köznéd őket össze?
Ha mind a kettő Asus, akkor olyat vegyél ahol mind a kettő tudja a "Roaming Assistant"-ot.

(#83215) lowzor válasza Soma01 (#83214) üzenetére


lowzor
veterán

Kábellel egyértelműen. Később vennék még egy Aimesh képes routert az AX56U mellé, tehát csak átmenetileg lenne ráköve AP-ként az N12D1.

(#83216) szkorhetz válasza Soma01 (#83211) üzenetére


szkorhetz
őstag

Köszi!

(#83217) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy ac66u b1-et használok, viszont költözök és lehet beneveznék másra. Nem kell nagy területet lefednie, 2 szobáról van szó. Kérdés, hogy jelenleg mi lenne a legoptimálisabb választás jelen esetben? Kevesebbért valamilyen ac router (melyik) vagy egy kategóriával feljebb pl. ax58? Gigás t net, telefonok, tv-k, laptop és xbox csatlakozna rá

(#83218) PpenoO válasza Gubek-Einste (#82984) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi szépen, egyelőre nem fektetnék be egy ekkora beruházásba, már az is elég lenne, ha házon belül (90nm, 3 szobás 1 szintes, amerikai konyhás, vályog) lenne stabil Wifi. Ahogy olvasgattam AC1200GUról írták, hogy erős Wifivel rendelkezik, viszont azt is olvastam róla, hoyógy újraindulgat és bugos a firmwareje.

Melyik Router jöhet szóba 20-30e (AC) illetve 30-45e (AX) forintos sávban?

[ Szerkesztve ]

(#83219) MaCS_70 válasza Draken (#83217) üzenetére


MaCS_70
félisten

Visszafelé lépegetni szerintem kár lenne. A 66-os nagyon jó eszköz, ha az adott területet kiszolgálja, akkor másik AC-s eszközre váltani szerintem botorság lenne -- hacsak nem valami definiált ok miatt történne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83220) MaCS_70 válasza lowzor (#83213) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az N12D 2,4 GHz-es AP-ként stabilan bevált. Ha megvan, akkor rajta, próbáld ki, teljesen jó az elgondolásod!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83221) Gubek-Einste válasza huan (#83208) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nem lett leírva, hogy milyen router-rel és kliens eszközzel van használva így nem sokat mond ez.
Mivel a repeater OneMesh kompatibilis (v3 csak) így ha a router is az akkor valóban lehetséges a seamless roaming.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83222) Gubek-Einste válasza Soma01 (#83214) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

olyat vegyél ahol mind a kettő tudja a "Roaming Assistant"-ot.
AsusWRT képesség így minden eszköz tudja amin gyári alapú firmware van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83223) Gubek-Einste válasza PpenoO (#83218) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahogy olvasgattam AC1200GUról írták, hogy erős Wifivel rendelkezik, viszont azt is olvastam róla, hoyógy újraindulgat és bugos a firmwareje.
Az AC1200GU-nak semmi ilyen gondja nincsen, a problémás eszköz az AC1200G+ (vagy más néven AC1200GP) ami hibás SoC-ra épül, firmware gondja nem is volt.

Melyik Router jöhet szóba 20-30e (AC) illetve 30-45e (AX) forintos sávban?
Asus AC65P az AC eszközök közül, AX-ból pedig az Asus AX55/AX56U vagy TP-Link Archer AX10/AX20.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83224) Soma01 válasza Gubek-Einste (#83222) üzenetére


Soma01
veterán

Na, ez jó hír! Köszi! :R
Akkor elég lesz neki az az alap router is AP-nak. Így első körben.

(#83225) Draken válasza MaCS_70 (#83219) üzenetére


Draken
őstag

Inkább úgy fogalmazok, hogy rokonnak itt hagyom a meglévő routert és vagy egy kicsivel megbízhatóbb ac-s routert veszek vagy ax-t, csak sajnos kissé borsos még az ára az ax58-nak :U

(#83226) Soma01 válasza Gubek-Einste (#83223) üzenetére


Soma01
veterán

A sima AC1200 V2 is megfellelne lowzor számára? Most csak egyezressel több mint a N12D1. Feltéve, hogy még nem vette meg ez utóbbit.

(#83227) lowzor válasza Soma01 (#83226) üzenetére


lowzor
veterán

Az N12D1 már megvan 4 éve, azért került képbe. :)
Használtan vagy újonnan még szóbajöhet valami olcsóbb az N12D1 helyett, aminek gigabites lan portja van.

(#83228) MaCS_70 válasza Draken (#83225) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre szoktam teljes komolysággal mondani, hogy az árkülönbözetet el kell osztani az eszköz várható élettartamával, mondjuk hónapokban. Havi egy gombóc fagylalt alatt lesz a különbség.

Persze mindennek csak akkor van értelme, ha legalább elméleti esélye van annak, hogy a drágább eszköz többletszolgáltatásait, többletminőségét használjátok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83229) Gubek-Einste válasza Soma01 (#83226) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC1200v2-nek csak 100-as portjai vannak így nem lesz megfelelő hosszú távra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83230) Gubek-Einste válasza lowzor (#83227) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyit szánnál rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83231) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Keresnék magamnak végre egy normális routert. Sajnos évek óta szívok a routerekkel és egyik sem bírja hosszútávon a terhelést. Ahogy telik az idő egyre többször kell újraindítgatni őket vagy lassul be a wifi (kinek mi ugye, nekem a 70-80 mbit lassú, főleg a kezdeti 280 mbithez képest :D ).
Sajnos valamiért mióta nagyobb digis netem van, mint a 100 megabit egyszerűen sorra meghajlanak alatta a routerek.
Amihez kellene:

Környezet: nagyobb panel lakás
Internet: Digi 500 Megabit, optikai.
Eszközök: 2 laptop, 2 telefon, 1 asztali PC.

Jelenleg egy TP-Link ac1750-t használok.
Tudnátok ajánlani valamit 20-25-ig max? Nem kell kimaxolni a keretet ha nem muszáj. A fő notim tudja a wifi 6-ot, bár szerinem ez még drága extra jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#83232) MaCS_70 válasza Pano (#83231) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jelenleg még fizetős extra az AX, de a következő routered élettartamán belül már szinte alapszolgáltatás lesz.

Mondjuk érdemes lenne kiokoskodni, hogy miért lassult le az előző routered, mert ez azért nem egy szokásos életpálya.

Én az Asus RT-AX55 vagy 56 alá nem mennék le. Tudom, hogy drágább a megjelölt összegnél, de szerintem még költségesebb lenne olcsóbban venni egy nem megfelelőt. Ha csak 4 éves élettartammal számolsz, havi egy gombóc fagylalt a felár.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83233) Gubek-Einste válasza Pano (#83231) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő lehetne, csak nem fér be a keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83234) Soma01 válasza lowzor (#83227) üzenetére


Soma01
veterán

Mi számít olcsónak? 8.000 Ft?
Nekem van pár ügyfél, aki vett magának olcsó routert, de én állítottam be nekeik AP-nek. Évek óta mennek gond nélkül. Ha a route-olás is rá lenne bízva, lehet nem lennének ennyire elégedettek, de AP-nek tökéletes a Mercusys és a Tenda is.

(#83235) lowzor válasza Soma01 (#83234) üzenetére


lowzor
veterán

15000 körül.
Csak AP lenne az AX56U mellett.

(#83236) Pano válasza MaCS_70 (#83232) üzenetére


Pano
addikt

+(#83233) Gubek-Einste

Nagyon szépen köszönöm az ajánlásokat.
Szerintem mind a kettőt megfontolom, ártól függetlenül. Lehet inkább megemelem a keretet, csak végre legyen jó. AC65 meg annyival nem drágább. Bár nehéz rávenni magam, hogy ennyit kelljen költeni routerre, de ha kell, akkor kell. :D
Az AX55 most akciós egyik helyen, 35-ért van. Meglátjuk, hogy bele invesztáljak-e egy AX-be.

[ Szerkesztve ]

(#83237) Soma01 válasza lowzor (#83235) üzenetére


Soma01
veterán

A roaming könnyebb és simább megvalósítása miatt jobb lenne az Asus vonalon maradni. (Roaming assist és aiMesh) Ezt, ahogy én láttam, legolcsóbban a
- AC58U V3-tól kapod meg kb. 20-22.000-ért. 2.4 GHz 4 x 4, 5 GHz 2 x 2, gigabites portok, mu-mimo.
- Vagy. Kb. 11-ért van, AC1900, 2.4 GHz 4 x 4, 5 GHz 3 x 3, gigabites portok, mu-mimo. De nincs Roaming assist és AiMesh. :U :( (kliensnek jó lesz később ha meglesz az másik AiMesh-es Asus :) meg ha nem kell AX és van router/routerek ami ki is szolgálja(k))

[ Szerkesztve ]

(#83238) BarsonyDavid


BarsonyDavid
újonc

Szép napot!

Nem kifejezetten értek a hálózatokhoz, mondjuk úgy hogy tutorialok és fórumok alapján el tudok botladozni valahogy a megoldásig, de amúgy... A lényeg:
Úgy tippelem túl van terhelve a mostani Dlink DIR-842 routerem, egyre gyakrabb hogy egy-egy percre egyszerre elmegy a net és a saját hálózat is megszűnik, majd megjavul magától.

Feltételezem egy nagyobb forgalmat bíró új router lesz a megoldás. Tudtok ilyet ajánlani 30k alatt? Ha nem akkor akörül?

1000-es DIGI netet kell szétosztania, plusz van egy belső hálózat igen nagy forgalommal: a routerbe csatlakozik wifin majd: 2 telefon, 2 laptop; kábelen: 2 munkaállomás jellegű asztali PC, 1 FileServer (amiről 0-24 felhőbe biztonsági mentés megy szinkronizációval, napközben meg róla dolgozunk, minden fájlunk ott van és nem word dokumentumokra kell gondolni hanem nagy mennyiségű, komoly, nehéz fájlokra, nagy képek tonnaszámra, projektfájlok, videók töménytelen mennyiségben).

A wifi abszolút másodlagos szempont, kb nem érdekel hogy milyen, mert a lényegi forgalmat kábelen bonyolítjuk, és feltételezem a router ami bírja ezt a forgalmat már elfogadható vezetéknélküli kapcsolattal rendelkezik. Viszont szeretném ha a router bírná a fent említett forgalmat, megbízhatóan és stabilan, hosszútávon.

Gondoltam switch-re, de az én tudásom alapján nem megkerülhető vele a router és az lesz a hálózat bottleneck-je mindenképp. De ez a megoldás is érdekel ha egyszerű a setup és maximum pár menübeállítás az egész.

Először írok ilyen fórumra, lehet hogy ezt étdemes megjegyeznem. Előre is köszönöm! :R

(#83239) woodworm válasza Soma01 (#83237) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac57u v3 ugyanaz, mint az ac58u v3.

(#83240) valakky válasza woodworm (#83239) üzenetére


valakky
aktív tag

és az hardveresen egyébként milyen? mert nem találok rá sehol semmit, csak a sima RT-AC58U-ra.

(#83241) woodworm válasza valakky (#83240) üzenetére


woodworm
veterán

Tippre ugyanaz, csak kapott nagyobb flasht és aimesh támogatást.

(#83242) Soma01 válasza woodworm (#83239) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor az jó hír. Köszi! :R

AC57U v3 is tud AiMesh-t, de a v2 nem. Erre vigyázni kell majd vásárláskor. Ez olyan 16 ezer körül van (van ahol csak 15, most akciósan), kicsit drágább, mit a v2, de olcsóbb, mint az AC58U v3.

Akkor ez jó lenne lowzornak az AX56U mellé a lefedettséget növelni, AP-nak. Így akkor nem is a 22 ezres AC58U a legolcsóbb AiMesh router, hanem ez az AC57U v3!

(#83243) Soma01 válasza BarsonyDavid (#83238) üzenetére


Soma01
veterán

A router sebessége abban a forgalomban játszik szerepet, ami a net felé és felől jön. Ha hálón belül másolgattok és azt nem bírja, akkor switch kell majd, valami rendesebb. De ha megy a netre a fel-le töltés is sokat, akkor izmosabb router kell.

(#83244) norba69 válasza BarsonyDavid (#83238) üzenetére


norba69
senior tag

Egy ilyen switchen, és megfelelő hálókártyákon a fileszerverbe és a munkaállomásokba elgondolkodnék, sokat segítene a belső háló sebességén. (Ha nem a fileszerverben levő háttértár sebessége a szűk keresztmetszet).

[ Szerkesztve ]

(#83245) lowzor válasza Soma01 (#83242) üzenetére


lowzor
veterán

Köszönöm, az AC57U V3 tökéletesnek tűnik. :K

(#83246) Soma01 válasza lowzor (#83245) üzenetére


Soma01
veterán

Az emag-on 15-ért láttam most akciósan. Annyit megér.

(#83247) lowzor válasza Soma01 (#83246) üzenetére


lowzor
veterán

Meg is rendeltem, köszi! :R

(#83248) Pano válasza MaCS_70 (#83232) üzenetére


Pano
addikt

No, becsörtettem az extreme digitalba és megvettem az AX55-öt, remélem beválik. Eddig jónak tűnik. :) Köszi az ajánlást még egyszer.

Van ilyen trend micro forgalomellenőrző a router funkciói között ("antivirus"). Ez mennyire terhelheti le a router erőforrásait?

(#83249) BarsonyDavid válasza Soma01 (#83243) üzenetére


BarsonyDavid
újonc

Köszönöm a válaszokat!

Alapvetően a sebességgel nincs gond, az aggodalmam, hogy a router feltételezem túlterhelődik és bár nem kapcsol ki, mert a ledek világítanak, de olyan mintha kikapcsolna. Nem csak befagy vagy belassul, teljesen elmegy a net. A gépek nem csak nem tudnak oldalakat betölteni a neten, megszűnik a kapcsolat, a szervert sem lehet elérni.

Minden kábel a routerbe megy, hogyhogy nem a router felel a saját hálózatért? Nem a routeren keressztül meg minden adatforgalom? :F

[ Szerkesztve ]

(#83250) Multibit válasza BarsonyDavid (#83249) üzenetére


Multibit
veterán

Amit Te routernek hiszel, az a home "routerek" esetében általában egy router+switch+wifi AP (rádiós switch). A LAN forgalom - ismét csak általában -, a switcheken keresztül zajlik. Ebből adódik a félreértés részedről. A kábeleid közül, csak a WAN kábel megy a routerbe, a többi az integrált switchbe csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.