Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82951) Gubek-Einste válasza szmatyi93 (#82950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/B535/E5180 (Cube)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82952) szmatyi93 válasza Gubek-Einste (#82951) üzenetére


szmatyi93
tag

Lehet de annak se látom értelmét hogy fizetek egy vagyont egy semmire való netért

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#82953) Gubek-Einste válasza szmatyi93 (#82952) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak azért írtam, hogy készülj fel, hogy nem 5-10-15k lesz egy ilyen eszköz ára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82954) humigabi válasza szmatyi93 (#82952) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Huawei B525-öt és B535-öt használok, mindkettő kifogástalanul működik, csak ajánlani tudom a két típust.

Üdv:

humigabi

(#82955) Coller225


Coller225
tag

Sziasztok!

Itthon szeretnék fejleszteni a wifi lefedettségen.
Jelenleg azt a routert használjuk, amit a szolgáltató hozott (T, 150/5Mbps csomag).
Budapest belvárosi tégla épület, a lakás ~73 négyzetméter. A képen a pirossal jelölt helyen van a T routere, ezzel többé kevésbé elégedettek vagyunk (néha ledobál, bár az utóbbi időben csak nagyon ritkán, 2 hetente/havonta 1x). A szürkével satírozott viszont részen már elég szenvedős a wifi, gyenge a jel, a feketével is satírozott részen pedig nem is nagyon lehet már csatlakozni, vagy ha mégis, akkor se lehet vele mit kezdeni. Ez eddig nem igazán okozott problémát, a kisebbik szoba üresen állt/lomtárként funkconált, most viszont home office, és az asszony új munkahelye kapcsán jó lenne kihasználni ha már van.
Arra gondoltam, hogy a T router helyére (vagy abba bedugva? :F ) kellene egy jobb, saját router, és a zölddel jelölt helyre a konyhaszekrény tetejére pedig jó lenne egy AP módban működő másik router, amivel már le tudnám fedni a szürke zónákat is.

Mi a véleményetek az elképzelésről, és milyen eszközöket ajánlanátok ehhez?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#82956) hushshs válasza Gubek-Einste (#82945) üzenetére


hushshs
kezdő

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Tégla négy emeletes társas ház. Lakás 52m2. Ha középre bevan téve, akkor egy falon elég ha átmegy, de max két fal.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
100as digi van most. De most néztem, hogy csak 200 forinttal drágább az 500-as szóval lehet az lesz most. Ha esetleg a van a jelen állapotra is egy minimális megoldás, meg egy jövőtt állóbb is az is szuper lenne és akkor ár függvényében eldöntöm.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
3 laptop, a 3 telefon maximum.
Mennyi lenne a beszerzésre?
örülnék, ha 20 körül lenne valami, de nem hiszem, hogy ez reális.
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
2 usb. szeretném megoldani, hogy legyen rajta egy vinya, amit elérnek a laptopok. Meg egy nyomtató is. Vagy később esetleg mobil net.

(#82957) aneda válasza humigabi (#82954) üzenetére


aneda
aktív tag

:K

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#82958) fa4hu válasza Essejó (#82949) üzenetére


fa4hu
őstag

Természetesen SD.

(#82959) Gubek-Einste válasza Coller225 (#82955) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Mi a véleményetek az elképzelésről
Teljesen jó, a másodlagos eszközt kábelen kellene bekötni az elsődlegeshez.

milyen eszközöket ajánlanátok ehhez?
Asus AC65P elsődleges eszköznek és egy AC57Uv2 pedig másodlagosnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82960) Gubek-Einste válasza hushshs (#82956) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a mostanság ajánlott router-eken csak egy USB port van de USB hub használható további eszközök csatlakoztatására.
Asus AC65P megfelelő lehetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82961) szmatyi93 válasza humigabi (#82954) üzenetére


szmatyi93
tag

köszi a tippet!

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#82962) PpenoO


PpenoO
őstag

Router vásárlása előtt állok.

Paraméterek:
1000/1000 net amin van adatforgalom (WAN és LAN is).
90nm-es, 3 szobás vályogház 30 nm terasszal és 1000 négyszögöles kerttel.

Prioritás:
1. Wifi lefedettség legyen minél nagyobb, a házat és a teraszt dropmentesen 5ghzen fedje le és jó lenne ha a kert házhoz közeli részén is működne a 2.4ghz. A sebesség másodlagos, a lényeg, hogy amennyire lehet stabilan és minél távolabbra küldje el a jelet.
2. 1000/1000 netet ki tudja szolgálni kábelen mind external mind belső hálón (4k stream).

Ár: legolcsóbb problémamentes és stabil router ami a fent említett elvárásokat kiszolgálja.

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#82963) Coller225 válasza Gubek-Einste (#82959) üzenetére


Coller225
tag

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Kábelen jelenleg egy PC csatlakozik, wifin pedig 2 telefon, 2 laptop és egy TV.
Ezeken kívül jelenleg semmi extrára nincs igény, de ha már veszek, akkor örülnék egy olyan eszköznek, amiben még van egy kis tartalék, mind csatlakoztatható eszközök terén, mind pedig lehetőségek terén. (A távoli jövőben el tudom képzelni, hogy lesz igény valamiféle fájlmegosztási lehetőségre vagy usb vinyóval, vagy nassal).

Mennyi lenne a beszerzésre?
Annyi, amennyi szükséges, ésszerű kereteken belül, alapvetően jó cuccot akarok venni, ami stabil, és nem lesz vele gondom később. Az említett eszközök árai szimpatikusak.

a másodlagos eszközt kábelen kellene bekötni az elsődlegeshez.
Ezt sajnos semmiképpen nem lehet megoldani, a másodlagos eszköz is wifivel kellene csatlakozzon az elsődlegeshez. :O Ez működhet?

Még az merült fel, hogy esetleg érdemes lehetne-e megpróbálni első körben csak egy eszközzel (Asus AC65P ? ), hátha ennek a jele erősebb annyival, hogy elégséges legyen a lefedettség a túlsó szobában is?

Egy ismerősöm ajánlotta a TP-Link Archer C80 AC1900 típust, erről nem találtam sok infót itt a fórumon. A most említett Asus AC65P jobb lenne ettől?

(#82964) Gubek-Einste válasza PpenoO (#82962) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

90nm-es, 3 szobás vályogház 30 nm terasszal és 1000 négyszögöles kerttel.
Ár: legolcsóbb problémamentes és stabil router ami a fent említett elvárásokat kiszolgálja.
Nem lesz olcsó mivel a wifi nagy ellensége a vályog, ide több eszközös rendszer kell majd. Kelleni fog legalább 3 eszköz, kettő a házba telepítve, egy pedig kintre, kábeles összekötéssel, így talán meg lesz a megfelelő lefedettség. Ár: router 30k, másodlagos benti eszköz 20k, kinti eszköz 25-30k, ez alá nem érdemes menni mert nem lesznek meg az igényeid.
Természetesen semmi sem garantált!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82965) Gubek-Einste válasza Coller225 (#82963) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

a másodlagos eszközt kábelen kellene bekötni az elsődlegeshez.
Ezt sajnos semmiképpen nem lehet megoldani, a másodlagos eszköz is wifivel kellene csatlakozzon az elsődlegeshez. :O Ez működhet?

Igen de jelentős sebesség csökkenés árán.

Még az merült fel, hogy esetleg érdemes lehetne-e megpróbálni első körben csak egy eszközzel (Asus AC65P ? ), hátha ennek a jele erősebb annyival, hogy elégséges legyen a lefedettség a túlsó szobában is?
Mindenképpen érdemes egy ilyen lehetőséget is számba venni, később még minden lehet bővíteni ha nem elégséges a sebesség/lefedettség.

Egy ismerősöm ajánlotta a TP-Link Archer C80 AC1900 típust, erről nem találtam sok infót itt a fórumon.
Nem került szóba, nem tesztelt típus.

A most említett Asus AC65P jobb lenne ettől?
Igen, már csak a CFW kompatibilitása miatt is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82966) hushshs válasza Gubek-Einste (#82960) üzenetére


hushshs
kezdő

Ez nagyon hasznos info nekem, hogy usb hub is megfelelő hozzá, nem tudtam. Köszönöm!

Miért ezt az eszközt ajánlod amúgy? Az usb 3.0 miatt, vagy mert úgy gondolod kell az 1750 wifi sebesség? És az asus miért éri meg az ár különbözetet a tp-linkekhez pl? Csak szeretném kicsit megérteni. Tartósabb, vagy már a működésben is jobb hiába tűnik ugyanolyannak a paraméterek alapján? Mert egy usb-vel már lennének olcsóbb eszközök, amivel bent lenne 20 alatt. Akár ASUSbab: ASUS RT-AC57U. Ez 16 vs a másik 28.

Meg egy ekkora térben már kevés a két antenna?

(bocs a sok kérdésért. csak ha már kicsit beleásom magam próbálok tanulni :) )

(#82967) Gubek-Einste válasza hushshs (#82966) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért ezt az eszközt ajánlod amúgy? Az usb 3.0 miatt, vagy mert úgy gondolod kell az 1750 wifi sebesség? És az asus miért éri meg az ár különbözetet a tp-linkekhez pl? Csak szeretném kicsit megérteni. Tartósabb, vagy már a működésben is jobb hiába tűnik ugyanolyannak a paraméterek alapján?
Erős, strapabíró eszköz, sokaknak van, hosszútávra is jó, gyári firmware-e is sokat tud, CFW-vel okosítható.

Mert egy usb-vel már lennének olcsóbb eszközök, amivel bent lenne 20 alatt. Akár ASUSbab: ASUS RT-AC57U.
Jelentősen gyengébb mint az AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82968) hushshs válasza Gubek-Einste (#82967) üzenetére


hushshs
kezdő

Jelentősen gyengébb mint az AC65P.

Melyik paraméter különbség a döntő? az 1750 vs 1200 vagy inkább az usb 3.0 nulla, mert a hdd-vel számíthat? vagy hogy kell ezt nézni?

(#82969) Soma01 válasza humigabi (#82954) üzenetére


Soma01
veterán

Én a B315-öt is ajánlom. Ha nem kell 5 GHz, akkor elég lesz ez is. Gigabites Lan ugyan úgy van. Igaz, hogy csak CAT4-es modem van benne (max. 150 Mbps) de legtöbbször elég ez a sebesség is. És olcsóbban hozzá lehet jutni, mint a nagyobbakhoz.

(#82970) Gubek-Einste válasza hushshs (#82968) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

SoC-ja gyengébb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82971) guerilla90


guerilla90
csendes tag

Sziasztok!
Router vásárlást tervezek, mivel a digi által adott eszközön csak 2 LAN port van és abból is csak az egyik Gigabites, de nekem hamarosan többre lesz szükségem, és akkor már a wifi lefedettséget is szeretném növelni. A net csomag 1000/300-as. A házikó 63m2. 40 cm-es kisméretű tégla főfalon és 2-3 gipszkarton falon keresztül kellene a jelet továbbítani. Telefonok csatlakoznak wifin, PC, TV és később NAS, esetleg nyomtató kábelen. Használtat keresnék elsősorban, de ha valami nagyon akciós, akkor nem zárkózok el az újtól sem. Max egy Deák igazolványt szánnék rá (20k) és extra igény, hogy a fentebb ajánlott ac65p álló mivolta miatt nem fér be a polcra (legalábbis ránézésre...de ha valaki leírja antennákkal együtt a pontos magasságát, azt megköszönöm), tehát valami fekvő típust szeretnék.
Ebben kérném a szíves segítségeteket! ;)

(#82972) hushshs válasza Gubek-Einste (#82970) üzenetére


hushshs
kezdő

Bocs, hogy tovább kérdezek :B :DDD De az, hogy a SoC-ja gyengébb az ténylegesen milyen különbséget jelent a két router között?

(#82973) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Routert szeretnék vásárolni. Asus -ban gondolkodom a merlin firmwer miatt. Van már eggyik és az tetszik.
Amire használni akarom az, torrent usb vinyóra, hállózati meghajtó megosztása, DLNA szerver, és némelyik hálózati eszközöm távoli elérése. 40/5 net lesz hozzá. Fontos hogy UHD filmeket wifin keresztül akadás mentesen tudja továbbítani a TV -nek.
Az volna kérdésem, hogy az AC68U megéri e a felárat az AC66U-B1 hez képest, vagy szügségem van e esetleg az elvárásaim teljesítéséhez drágáb modelre, AC86U vagy AC88U.

Vagy esetleg más merlin firmver kompatibilis modelt tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#82974) MaCS_70 válasza Garsza (#82973) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC68 az AC66b1 elődje, nagyon hasonló, szinte azonos, de kissé elavultabb tartalommal. Tehát felárat semmiképpen sem ér meg.

Arra pedig ne számíts, hogy UHD filmeket problémamentesen tudsz wifin továbbítani! Ha összejön, örülj, de semmi, de semmi garancia nincs arra, hogy ezt bármelyik router megbízhatóan teljesíti.

Ehhez kábel kell.

Az AC-s routereket szerintem már inkább felejts el. Az AC88 eleve egy kicsit furcsa konstrukció a két switchével, az AC86 pedig nem egy switchcsel sem túl megbízható. (Az Ipon szerint 7% a garaciálishiba-aránya, én is belefutottam egy hibás darabba.)

Neked vagy egy erős számítási kapacitású router kell (pl. AX92), vagy egy alap router és egy NAS.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82975) Garsza válasza MaCS_70 (#82974) üzenetére


Garsza
veterán

És az ax92 -re van merlin firmwer? Vagy valami hasonló? Hogy tudjak rá transmissiont tenni?

(#82976) szaboi6512 válasza Garsza (#82975) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha jó az információs oldal, jelenleg nem Merlin kompatibilis.
[link]
Ez egy speciális hálós csomag, amely csak néhány korlátozott piacon érhető el, nem "standard" modell. Túl korlátozott ahhoz, hogy érdemes legyen időt és erőfeszítést fordítani a támogatásra.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#82977) skt


skt
tag

Sziasztok!
Routert szeretnek venni, most jelenleg egy upc connectbox van. 500-as net, 100m2 egyszintes csaladi haz, jellemzoen kb 5-10 eszkoz van a halozaton. A laptopom tudja a wifi 6-ot szoval jolenne ha azt is tudna, a keret pedig maximum 25-30.
Ha kihagytam valamit jelezzetek :R

(#82978) PpenoO válasza Gubek-Einste (#82964) üzenetére


PpenoO
őstag

Ejha azt hittem fejlődött a technológia, utolsó routerem egy 1043nd volt. Most jelenleg Sagecom 5655v2 szolgáltatóit használok. Kábelen meglepően simán kiszolgálja az adatközpontot meg a 4k streamet, akár egyszerre, de a wifije nagyon gyenge. Mit érnék el egy AC65Pvel, mennyivel lennék előrébb lefedettségben? A terasz a routertől 5 méterre van. kb egy 30 méterig kéne szórnia a jelet mondjuk 10mbittel. Házon belül az 5/2.4 ghz közötti váltásoktól kapok idegbajt, ilyenkor mindig szakadozik a hangom a netes meetingeken és jobb ha 4gre váltok ha stabil kapcsolatot akarok.

szerk.: megköszönni elfelejtettem, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#82979) Micha3l


Micha3l
tag

Sziasztok!
T 1000 /1000 optikai internethez keresnek routert, eleg nagy a dilemmam TP-Link ASUS?.
A zold urlenyes cegnel beakcioztak 34e az AX 50 routert, rarepuljek, vagy ebben az arkategoriaban tudnatok mast ajanlani?
Nagyon koszi a valaszokat, Isten lassa lelkem olvastam .. olvastam, probaltam kihamozni mi az ami arban tudasban megfelelne de elveszem mint Jancsi es Juliska.
:R

(#82980) Gubek-Einste válasza guerilla90 (#82971) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57Uv2 vagy TP-Link Archer C5v4 ami szóba jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82981) Garsza válasza MaCS_70 (#82974) üzenetére


Garsza
veterán

Ezek közül Melyik volna a legjobb választás?

(#82982) Gubek-Einste válasza hushshs (#82972) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az erősebb SoC miatt az AC65P jobban bírja a terhelést és későbbiekben több mindenre lesz használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82983) Gubek-Einste válasza skt (#82977) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30k esetén nagyon korlátozottak a lehetőségek AX-es eszköz ügyében, ebben az ársávban még csak az alap típusok férnek be így ha ilyet akarsz akkor többet kell rászánod vagy meg kell elégedned az AC-s tudással.
Az Asus AC65P megfelelő lehetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82984) Gubek-Einste válasza PpenoO (#82978) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ejha azt hittem fejlődött a technológia, utolsó routerem egy 1043nd volt.
Fejlődni fejlődött a technológia de a fizika törvényei még mindig megkötik a lehetőségeket.

Mit érnék el egy AC65Pvel, mennyivel lennék előrébb lefedettségben?
Talán, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi lesz a helyzet.

A terasz a routertől 5 méterre van. kb egy 30 méterig kéne szórnia a jelet mondjuk 10mbittel.
Beltéri eszközzel egyébként sem nagyon jönne össze ez, vályognál pedig kizárt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82985) Gubek-Einste válasza Micha3l (#82979) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A zold urlenyes cegnel beakcioztak 34e az AX 50 routert, rarepuljek, vagy ebben az arkategoriaban tudnatok mast ajanlani?
Tapasztalat nincsen vele de egy próbát tehetsz, online rendelés esetén egyszerűen visszaküldöd ha nem válna be.
Asus AC65P lenne az ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82986) Gubek-Einste válasza Garsza (#82981) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AX58U lenne talán a legoptimálisabb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82987) Micha3l válasza Gubek-Einste (#82985) üzenetére


Micha3l
tag

3-4 mobiltelefon 1-3 evesek, altalaban 5 GHz, Internet radio, Amazon Alexa, Xiaomi levegoszuro, Laptop stb.
Vezetekesen 2 db TV (internetre, ritkan) 3 db aszali PC, Gigabiten (torrent, viszonylag nagy le es felfele terhelessel) Kamerak 3 db.
Szomszedok nem nagyon zavarnak a WIFIbe, kertes haz.
Meglepett az ara, hogy ennyire leakcioztak, ezert remegett a kezem, hogy akkor most vagy soha, mert 60e korul van az ara altalaban.
Koszonom a valaszod!
Megrendeltem, beszamolok ha le tudtam tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#82988) MaCS_70 válasza Garsza (#82981) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gubek-Einstéhez hasonlóan EZEK KÖZÜL én is az AX58-ast választanám -- próbáltam, jó.

A gyakorlatban viszont fogcsikorgatva lemondtam a Merlinről és lett AX92.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82989) guerilla90 válasza Gubek-Einste (#82980) üzenetére


guerilla90
csendes tag

Köszi!
Hardveraprón van AC66U B1 22k-ért, az esetleg megérné a plusz 2k-t?

(#82990) Gubek-Einste válasza guerilla90 (#82989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82991) hushshs válasza Gubek-Einste (#82982) üzenetére


hushshs
kezdő

Nagyon köszi, hogy győzted válaszokkal! És hallgatok rád, beszerzem az ajánlottat :K

(#82992) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok,

van a cégünknek sim kártyás mobilinternet előfizetése is 300/50-es sebességgel. De a szolgáltató amit adott hozzá anno Tp-Link USB-s laptopba dugható stick, az 20/5 sebességű, és a vétele sem túl jó...

Szóval kellene nekünk sim kártyát befogadni tudó stick az alábbi paraméterekkel:

- legyen minél jobb vétele, küső antenna sem gond, elfér az asztalon, nem kell, hogy bedugható legyen a laptopba, mint a mostani
- tudjon legalább 300/50-es sebességet
- jó lenne ha 2,4 és 5 ghz-s hálózatot is tudná
- jó lenne, ha akár routerként is működne
- nem gond, ha be kell dugni a laptopba, de wifi is megfelelő

Mit ajánlanátok?

Főleg arra kellene, amikor külső helyszínen előadunk (és nincs jó wifije a szállódának/étteremnek), azt mostanában fel szoktuk venni, illetve élőben közvetítjük a Kollégáknak, akik nem tudnak eljönni, illetve van, hogy külső előadó is online prezentál, és a msotani stickünkkel sajna beszaggat, rossz a képminőség, egyszerűen nem elég jó vétele, illetve sebessége.

(#82993) Dreadloord válasza Dreadloord (#82992) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Telekomtól 17e-ért lenne ez a típus az előfizetésünkhöz, ez jó lehet a fenti célokra?:

Huawei B535-232 Router

(#82994) kiir válasza hushshs (#82991) üzenetére


kiir
tag

Minden attól függ, hogy te személyesen mit szeretnél. Az itteni ajánlások általános igényekre vannak szabva, és a biztonság kedvéért inkább magasra állítják a lécet. Ezért van az állandó hivatkozás az erősebb SoC-ra, az időtálló megoldásra, meg a CFW-re (most őszintén, az itt érdeklődők hány százaléka telepít custom romot?). De ez mégis mind érthető: ha nem ismerem pontosan a megrendelőt (sőt, esetleg ő sem ismeri magát), én se ajánlanék olyat, ami lehet kevésnek bizonyul. Az ajánlások másik része a rossz tapasztalatokról szól: nagyon hasznos tudni, hogy melyek azok a szerkezetek, amiket biztos kerüljünk el.

Két hete beszereztem otthonra egy "aljadék" Mercusys AC12G-t. Nem routol, nem tűzfal, csak access point 300/20-as nethez, max. 5 eszköz használja lényegében internetezésre, ám igazából csak egy tudja kihasználni a teljes sávszélt. A szerkezeten mindenesetre átjön a sávszél. Természetesen olvastam, hogy alsóházas márka gyenge minőségbiztosítással, nincs tűzfala, és erős terhelésre melegszik majd szaggat -- de nálam eddig tökéletes. 8000 HUF, ha egy évig kihúzza, megérte.

(#82995) aneda válasza Dreadloord (#82993) üzenetére


aneda
aktív tag

Nekünk B525 van, direkt a szolgáltatótól vettem, hogy probléma esetén ne legyen egymásra mutogatás.
Kurva jó cucc, jól felszerelt, de kellett neki hogy az eszközök kábelen kapcsolódjanak hozzá. (router 4port + alatta 8 portos switch)
Wifi esetén lassú volt a fájl szinkronizáció, mivel kis (50-100kB) fájlokat mozgatunk a laptopok és a NAS között.
Mióta a laptopok kábelen vannak, egyáltalán nem érződik hogy mobilneten vagyunk, gyors és reszponzív a hálózat!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#82996) SimS


SimS
senior tag

Hallo

Keresek egy hálózati eszközt, ami:
- legalább két 10Gbase-T porttal (10Gbit RJ45) rendelkezik (modemtől és 10Gbit switch-be)
- képes DHCP szerverként működni (dynamic módon ill. static MAC addressekhez IP-ket bindolni), subneteket kezelni

wifi nem érdekel. Előny, ha 19" rack mountolható.

Rápróbáltam a Netgear GS110EMX-re, smart managed: tud 10Gbit uplinket is, de ip-t osztani nem. Vihetem vissza. Lehet a Netgear-nél is van, de nem tudok kiigazodni a termékeik között. Remélem itt tudtok ajánlani valami okosat!

Köszönöm előre is a segítséget.

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#82997) Intelligencs

Megvettem az Asus AX92U-t. Egyelőre nagyon bivaly. Az AC86U se volt rossz, de ezzel mintha valahogy gyorsabban megnyílnának a weboldalak is. Persze lehet ez csak placebo. Mindenesetre a wifije nagyon durva, a Google Pixel3a-val egy szobával arrébbról kihajtom a fullos UPC-s netemet, 512/22,5-öt mérek vele. :Y

Nem mintha kellene nekem ilyen sebesség a telefonon, csak kipróbáltam, ha már megvettem. Ami viszont nagyon jó, a két független 5GHz. Most már végre be tudok állítani egy külön 5GHz-et az LG tévének, mert az kizárólag akkor működik rendesen 5G-n, ha az alsó tartományban van a frekvencia. Az viszont sajnos már telített 5GHz-en is. A második, erősebb wifit meg feljebb tudom vinni, ahol senki sincs.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#82998) Alice90


Alice90
aktív tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlotok erős 2.4ghz és 5ghz wifi jellel (ami még 2-3 szobával arrébb is jó)

és régi eszközökön is működjön. (ezért a wifi6 kizárt)

és ha lehet fekvő router legyen ne álló.

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#82999) MaCS_70 válasza Alice90 (#82998) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt nem értem:

"és régi eszközökön is működjön. (ezért a wifi6 kizárt)"

Miért lenne a Wifi6 kizárt? Inkább csajánlott ott is, ahol még nincsenek AX-kliensek.

Egyébként lásd eggyel lejjebb: Asus AX92!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83000) Brogyi válasza SimS (#82996) üzenetére


Brogyi
senior tag

Te bizony 10Gbps router-t szeretnél. Az nem egy soho kategória.
Kell két 10Gbps kártya+alaplap+proci, és mehet a DIY.
- pfSense
- OPNsense
Alapbeállítása egy WAN, egy LAN. Ami abban nincs az biztos nem kell neked. Vannak aggályaim azzal kapcsolatban, hogy ez neked sok lesz, és itt nem az árra gondolok.
Esetleg nézz át a gizda topikba. Ott találsz olyan embert aki már látott 10Gbps LAN card-t.
Melyik hosting center-ben laksz, hogy 10Gbps a bejövő?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.