Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83851) Alex91 válasza StLui (#83849) üzenetére


Alex91
félisten

TP-Link Deco sorozat M4 es folotte, minimum 3-as pack, ha keves, akkor meg lehet hozza vasarolni eszkozt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#83852) blakey válasza #54625216 (#83850) üzenetére


blakey
titán

AC57U több verziót is takarhat, V1-ben van és az megegyezik az 1200GU-val, V2-ben is talán van és akkor ezek szerint a V3-ban nincs, tehát nem biztos, hogy hamisan hirdetnek bármit is, nagyon körültekintően kell ezeket figyelni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83853) Xtomi


Xtomi
tag

Sziasztok!
Olyan routert szeretnék venni, amelyik gyári vagy moddolt firmwarerel képes dinamic dns-re és külföldről tudjam használni mint proxyt (lehetőleg jelszóval). Előre is köszönöm.

(#83854) StLui válasza Alex91 (#83851) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, :R ilyesmire gondoltam, ha még ajánlott is akkor pláne, (gondolom az ár miatt nem annyira) Win 95 óta küzdök a hálózatokkal, de még most sem megy igazán, nekem való bolondbiztos otthonra. Meg is néztem egy-két leírást, videót róluk, mert elég sokféle van jó nagy árszórással. :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83855) MaCS_70 válasza Xtomi (#83853) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asusokban van xxx.asuscomm.com-os DDNS és többféle VPN szerver/kliens.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83856) #54625216 válasza blakey (#83852) üzenetére


#54625216
törölt tag

Értem én, sőt már meg sem lepődöm. Jogilag nyilván lefedezték magukat, ettől függetlenül az ilyen "apróbetűkben rejtettük el" átk..rósdi már aliexpress-es kínai ratyi szinvonal.
Mindegy, megy vissza a cucc, asust meg többet a büdös életben semmit. Ennyit értek el vele.
Mondjuk ha már az AC57U ajánlottként van megjelölve, érdemes lenne odaírni, hogy pontosan melyik verzió, mert ezek szerint lényegi különbségek vannak.

(#83857) MaCS_70 válasza #54625216 (#83856) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig mostanában több kategóriában is erősen az Asus a legjobb vétel. Arról pedig, hogy a kereskedő hülyén adja meg az adatokat, nem a gyártó tehet.

A nevezéktanuk ettől függetlenül szerintem is borzalmas, de ez sajnos már nemegyedi jelenség. Oda kell figyelni.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83858) Xtomi válasza MaCS_70 (#83855) üzenetére


Xtomi
tag

Köszi, de nem VPN-t akarok, hanem hogy Proxy szerverként működjön bizonyos porton az internet felől és jelszóval.

(#83859) Intruder2k5 válasza Xtomi (#83858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha valamivel akkor OpenWrt-vel biztosan megoldható, de erről inkább érdeklődj a firmware topikjában, mielőtt feleslegesen költesz bármilyen hardverre. Ha ott azt mondják megoldható, akkor például az RT-AC65P jó lehet neked. De arra készülj, hogy ezt minden bizonnyal neked kell majd telepíteni és konfigurálni, mert én eddig nem hallottam hasonló igényről, szóval olyan kész fw nem lesz, ami ezt tartalmazza.

(#83860) gaben919


gaben919
csendes tag

Sziasztok jelenleg egy tp link 1043 v2 öt használok ami elöregedett és valami oknál fogva ujraindulgat wrt vel meg gyári frim el is.Ha lecserélném mi lenne a megfelelő?Padlásteres 82+46 nm. Tégla épület.Ez a router szépen kiszolgált 7 évet.Wifi lefedetségben ami stabil és hozza a régi szintjét minimum mi lenne a megfelelő?5 ghz nem lenne fontos most sincs.egy 30/10 netet kellene kiszolgálni.Köszi

(#83861) Xtomi válasza Intruder2k5 (#83859) üzenetére


Xtomi
tag

Nagyon köszönöm.

(#83862) Zsöti90


Zsöti90
tag

Sziasztok!

Melyik jobb a kettő közül?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#83863) Localmatador válasza Gubek-Einste (#83809) üzenetére


Localmatador
tag

Pöpecül üzemel az így frissen összerakott AC66U_B1 + AC58U_V3 kombóval az Ai-Mesh rendszerem. Olyan erős és összefüggő lett a rádiós jel az egész lakásban (két szint, tégla falak, beton födém), hogy az eddig üzemelő 2,4 GHz SSID-t lehet ki is kapcsolom, mindenhová stabilan eljut a gyorsabb 5GHz.
Köszönöm a supportot :-) illetve mindenkit biztatok az ASUS-féle Mesh kipróbálására, aki repeaterrel vagy AP- kal vacakol, mint én évek óta. A két router együtt ~ 50 ezerből kijött.

[ Szerkesztve ]

(#83864) Gubek-Einste válasza gaben919 (#83860) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C5v4 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83865) Gubek-Einste válasza Zsöti90 (#83862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83866) Zsöti90 válasza Gubek-Einste (#83865) üzenetére


Zsöti90
tag

54 négyzetméteres panelba lenne, 500 megás diginet lenne rákötve, itt csak wifi lenne használva, kábellal meg tv és pc lenne rákötve, meg konzol. most egy TL-WR940N van, de ez csak 10/100-as. Extra igényeim nincsenek. A WR940N a másik szobában már nem túl erős de működik azért. Plusz gondolkoztam olyanon, hogy több xiaomi okoseszközt veszek, amit nyílván appból lehet vezérelni. Olyan 15-16-nál többet nem szeretnék ráfordítani.

[ Szerkesztve ]

(#83867) Gubek-Einste válasza Zsöti90 (#83866) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C5v4 vagy Asus AC57U lenne most az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83868) Dave567 válasza Dragon3000 (#83843) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm Szépen!!! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#83869) Dave567 válasza Gubek-Einste (#83848) üzenetére


Dave567
addikt

Az első emeleten lakok, oda jön be optikán a Digi, na már most, lekerül a garázsba a modem, oda lesz rakva a a Router is, 1 patch kábel fel jön hozzám, vagy kettő, azt még nem tudom, és bele megy a NAS-ba, meg a média lejátszóba, kb 15-20 m lenne ez a távolság, ezért is kell a minőségi router, mert REMUX filmeket nézek általában, ami 20-40 giga kb, és azért ne akadjon a film. :D

kamera rendszer lesz rajta.
külön porton egy Wifi erősítő, mert van egy mellékház is, és oda lenne wifi , meg két porton patch kábel, ez is nagyjából 25-30 méter lenne. Szóval kell az erő. :DD :R


HA közbe iktatok még egy eszközt akkor nem fog romlani az átvitel? :R

(#83870) viktorhu válasza Dave567 (#83869) üzenetére


viktorhu
veterán

AP módban berakhatsz plusz routert, igaziból csak jobb lesz tőle a terhelésmegosztás miatt.

De miért nem fönt lesz a router? Attól még az ONT lehet a garázsban.

Szerk: már sejtem, gondolom a garázsban is kell a wifi. Akkor meg ennyi, AP módban router a lakásban, és onnan mehet a wifi is meg onnan ágazhatnak ki a madzagok is. Ugyanígy a melléképületbe is egy madzag, és ott is rá egy AP módú router.

A fő router legyen erős, az AP-nak nem kell sok izom igaziból.

[ Szerkesztve ]

(#83871) Totis


Totis
aktív tag

Sziasztok!

Van egy nemrég vásárolt AC1200GU-m. Viszont most szükség lenne Mesh-re. Van értelme lecserélni egy AC58U V3-ra? Most 20e-ért tudnék venni. Egy Asus AC55 repeater mellé menne.
Előre is köszönöm!

Üdv.:
Totis

[ Szerkesztve ]

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#83872) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok,

Inviteles 1G-s optikai net mellé kellene router. A ház többszintes, azt ajánlották, hogy legalább 3 antennás legyen. A routerre maximum 1-2 laptop és 3-4 telefoncsatlakozna WIFI-n egyszerre, de nagy általában csak 1 laptop és 1 telefon. Mivel idősebb szülőnél lenne, ezért nem sok mindent használna a routerem pluszba.
Amiket néztem:
Xiaomi Mi 4A Gigabit Edition
TP-Link Archer C6 AC1200 (MU-MIMO)
TP-Link Archer C5 AC1200 V4
TP-Link Archer C1200 AC1200
Láttam, hogy ezeket nem ajánljátok. Ezek nem "jók"? Mit ajánlotok esetleg?

Előre is kösz!

(#83873) Dragon3000 válasza Dave567 (#83869) üzenetére


Dragon3000
veterán

NAS-ba, meg a média lejátszóba, kb 15-20 m lenne ez a távolság, ezért is kell a minőségi router, mert REMUX filmeket nézek általában, ami 20-40 giga kb, és azért ne akadjon a film.

Ettől nem kell félni, nekem csak egy ac65p van digi1000 net mellett, nason megy a torrent és minden adatom azon van, közben minden gond nélkül mennek a 60-80GB-os 4k remuxok is a nagy gépen. A nas és a gép is kb 5m kábellel van bekötve a routerre, sőt a nasnál még toldás is van, mert az első kábel hibás volt, aztán csak két rövidebb volt, mivel 4 éve hibátlanul megy így is a hálózat gigabittel, így nem érdekelt, hogy cseréljem egy kábelre.

[ Szerkesztve ]

(#83874) Gubek-Einste válasza Totis (#83871) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kell az AiMesh akkor talán de inkább AC57Uv3 legyen mert olcsóbb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83875) Gubek-Einste válasza Tarokk79 (#83872) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A ház többszintes, azt ajánlották, hogy legalább 3 antennás legyen.
Miért?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Láttam, hogy ezeket nem ajánljátok. Ezek nem "jók"? Mit ajánlotok esetleg?
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Xiaomi Mi 4A Gigabit Edition
Tapasztalat nincsen vele, nem olyan mint a régi 3G volt.

TP-Link Archer C6 AC1200 (MU-MIMO)
TP-Link Archer C5 AC1200 V4

A C5v4 jobb választás a CFW kompatibilitása miatt.

TP-Link Archer C1200 AC1200
Hibás SoC-ra épül, sok a gond emiatt vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83876) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Van valakinek Redmi AX5 routere?

PapÍron elég jó vas, meg a szoftver is elvileg frankó Ha be tudnék lépni :D
Lényeg hogy lenne pár kérdésem ha valaki találkozott vele!

Köszi!

(#83877) osonte válasza jézusom (#83876) üzenetére


osonte
senior tag

Nekem van és tényleg jó router, de az első pár lépést full kínaiban kell megtenni. :(( Írják, hogy a Google fordítót használd, de amíg nincs internet, addig az sincs. A kínai karaktereket meg érdekes lehet kézzel beírni a telefon fordítójába... Nekem úgy sikerült beállítani, hogy kb. elképzeltem, hogy mi lehet a kérdések logikus sorrendje és egyszer csak volt internet. Amúgy a telefonra le lehet tölteni a Mi WiFi appot, azzal is lehet állítgatni és az angol. Ahhoz kell elvileg Xiaomi fiók.

...Nekem se kellett volna szenvednem, most kipróbáltam és a Google fordító a telefonon megy a kamerával is, így már sokkal egyszerübb beállítani...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#83878) Totis válasza Gubek-Einste (#83874) üzenetére


Totis
aktív tag

Nagyon köszi az infót!
Hirtelen felindulásból megvettem az AC58UV3-at éjfél után. Most vettem át. Nem tudom mi a különbség. Gondolom az AC57UV3 újabb hardware. 2000.-Ft-vel olcsóbb most. Na mindegy... Csak legyen jó.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#83879) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. 2 szintes ház lenne az alany 20cm-es betonfalakkal. Már több router is járt nálam, de nem sikerült teljesen lefedni wifivel (2db AX3 Pro Global meshben ez van jelenleg, AC57U V1, Meg valami TP-link). Melyik router lenne a legjobb megoldás? Most már belefáradtam a sok keresgetésbe és hajlandó lennék venni egy drágább eszközt csak legyen végre jó. Amik használva lennének wifin: 5-6 telefon, 4 okosTV, 1 nyomtató meg esetleg pár okoseszköz a jövőben. AX92U-t láttam visszaolvasva, hogy többen is elégedetten használják többszintes házakban. Megfelelő lenne? Esetleg kellene mellé még 1 eszköz AIMesh-el? Mindkét szintre megoldható 1-1 eszköz elhelyezése vezetékes összeköttetéssel viszont 100000Ft-nál többet azért nem szánnék rá ha lehetséges. Mi lenne a legjobb megoldás? Előre is köszönöm :R

(#83880) Alex91 válasza Atish19 (#83879) üzenetére


Alex91
félisten

Rakjal meg be a meshhez ujabb routert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#83881) Atish19 válasza Alex91 (#83880) üzenetére


Atish19
őstag

Lehet rosszul fogalmaztam. AX3 Pro helyett lennének az újabb eszközök. Erősebb eszközt keresnék nem ''még több'' eszközt.

(#83882) Alex91 válasza Atish19 (#83881) üzenetére


Alex91
félisten

En ertem, hogy mit akarsz, de szerintem ha a lefedettseggel van alapvetoen bajod, akkor tobb eszkoz kell esetleg, mint ketto...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#83883) Tarokk79 válasza Gubek-Einste (#83875) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Most kb. egy TL-WR741N két antennás van a régi nethez, de a két szint között nem megy át a jel. Gondolom ezért ajánlotta az Inviteles szerelő a 3 antennásat.
Ez egy kétszintes családi ház, elég sok fallal (mondjuk kb 2 átlagosan). Ráadásul régi építésű, úgyhogy anyag is van benne (szerintem vastag tégla). Nem nekem lesz, hanem anyósomnak.

Szerintem nem lesz rákötve sok eszköz, ezért talán nem kell erős processzor bele. Ráadásul nem nekem lesz, ezért keresek valami ár/értékben elfogadható ajánlatot. Persze, ha veszek 15k-ért egyet ami nem működik az rosszabb, mintha 20-ért veszek egyet, ami erős.

A szomszéd házba esetleg hogyan érdemes átvinni a wifi-t? Van pár extenderem is itthon pl. egy tplink re200 (v.2.1)-es is.

(#83884) jézusom válasza Atish19 (#83881) üzenetére


jézusom
addikt

A wifi jelet nem lehet csak úgy erősebbre csinálni, a gyártóknak be kell tartani az előirásokat. Esetleg irányítottal irányba téve lehet trükközni. Lefedettséget növelni több eszközzel lehet.

(#83885) jézusom válasza osonte (#83877) üzenetére


jézusom
addikt

Hali! Köszi, hogy válaszolsz!
Nekem telefonról sikerül belépnem az appal. Na de úgy hogy net az nincs, és ez a kÍnai csoda szerintem a kinai felhőn keresztül kommunikálna, mert semmit nem csinál csak karikázik. Ha meg másik működő netes routerre megyek akkor meg nem látom sehogy ezt a fost.
A webes felületre meg nem tudok belépni, mondjuk laptop wifivel rá megyek a redmire, de rohadtul nem fogad el semmi jelszót. Oda a mi accountot kell beÍrni?

(#83886) osonte válasza jézusom (#83885) üzenetére


osonte
senior tag

Úgy emlékszem a jelszó admin volt. Miután beállítod webes felületen a routert, utána a wifi jelszóval tudsz belépni a webes felületre. Használd a telefonon a Google fordítót és ott kamerára át tudsz váltani, utána beállítod, hogy kínairól magyarra fordítson és akkor könnyen ki tudod tölteni a webes felületet.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#83887) jézusom válasza osonte (#83886) üzenetére


jézusom
addikt

Most valahogy van net ezen a redmin keresztül is. Na de úgy hogy laptopon néztem a szolgáltatói router dhcp kiosztásokat, és egyszerre mutatott 0 meg 31es tartományú cÍmeket!
Most át állitottam az eredeti routeremet is 31esre, ott vagyok a redmi belépő oldalán, net is vanb rajta de nem tudok belépni. Admin nem jó! A telefonos app egy nagy kaki csak karikázik...

(#83888) Gubek-Einste válasza Tarokk79 (#83883) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most kb. egy TL-WR741N két antennás van a régi nethez, de a két szint között nem megy át a jel. Gondolom ezért ajánlotta az Inviteles szerelő a 3 antennásat.
Az antennák számának semmi köze a lefedettséghez, csak a sebességet befolyásolja.
Ha egy eszközzel nem megfelelő a lefedettség/sebesség akkor egy másodlagos eszköz beüzemelés az ajánlott kábeles kapcsolattal az elsődleges eszközzel.

A szomszéd házba esetleg hogyan érdemes átvinni a wifi-t? Van pár extenderem is itthon pl. egy tplink re200 (v.2.1)-es is.
Távolság és környezet függő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83889) Tarokk79 válasza Gubek-Einste (#83888) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Köszi ezt nem tudtam :(.
Akkor hiába cserélném le a TL-WR741N-et egy TP-Link Archer C5v4-re, mert az sem viszi át nagy valószínűséggel a szintek közötti födémet, csak lenti szinten lenne gyorsabb a net?
Sajnos kábelt elvezetni csak nagyon csúnyán tudnék, de megnézem majd pénteken...

(#83890) Gubek-Einste válasza Tarokk79 (#83889) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor hiába cserélném le a TL-WR741N-et egy TP-Link Archer C5v4-re, mert az sem viszi át nagy valószínűséggel a szintek közötti födémet, csak lenti szinten lenne gyorsabb a net?
Valószínűleg így lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83891) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok ismét router beszerzésben vagyok, van már AC57U és Archer C5v4 is itthon.
Érdemes lenne mostmár egy AX10-et kipróbálni mondjuk, vagy maradjak a régi beváltaknál?
A gép már képes lenne az AX kezelésre de a szolgáltatás nem tudja a gigabitnél nagyobb sebességet.

:R

(#83892) blakey válasza Hoffer (#83891) üzenetére


blakey
titán

AC57U-ról AX10-re szerintem nem éri meg váltani, ha komolyabb sebességet és Wifit szeretnél akkor AX58U vagy inkább AX92U.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83893) valakky válasza blakey (#83892) üzenetére


valakky
aktív tag

végül is, ac-n nekem max. 500/350 (ezt tudta tartósan, ha olyanja volt), min. 350/250 (ez alá sose ment) körül volt 57u v1-en, a tp ax10-essel, ugyanazzal a laptoppal, csak ax kártyával ugyanott, max 880/750 min. 650/500.
egyébként a tp-n ha csökken a sebesség (mert készenlét, jövök-megyek a laptoppal) akkor wifi on/off és megint tudja tartósan a maxot.
ac-n az asussal volt, hogy csak az újraindítás segített.
de hozzátenném, hogy én használtan, de garival 16-ért vettem az ax10-et. és 22e fölött már elgondolkodnék, hogy mennyire éri meg.
ellenben az ax50 már tud 160 mhz-et, és 35 környéke. ha 25-ért hozzájutnék, asszem behúznám az ax10 helyett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83894) blakey válasza valakky (#83893) üzenetére


blakey
titán

Nekem itt az AC57U V1 Padavan firmware-el és az AX92U, nyilván az utóbbit csak akkor érdemes az előbbihez hasonlítani ha azonos szintre "butítom" és akkor nincs olyan nagy különbség. Tehát ugyanazon a csatornán, ugyanolyan beállításokkal érdemes összehasonlítani. Egyébként az AX92U-val, AC-n, nálam megvan a gigabit is, igaz kell hozzá kliens is ami legalább 1300Mbps linksebességgel bír.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83895) valakky válasza blakey (#83894) üzenetére


valakky
aktív tag

hát, ha elkezdjük az almát a körtével, akkor eljuthatunk végül is a szilváig akár.
de egyébként igen, gigabit közeli sebességet már hozza az AC is 160 mhz-en.
de én 80 mhz-en azért azt látom, hogy 1,5 szeres a sebességtöbblet az AX-nél és sokkal stabilabban hozza a vastagabb sávszélt.
ha 20 környékében gondolkodik valaki és irreleváns számára a cw fw, de fontos a minél gyorsabb wifi, akkor ha GU és az ax10 között választani kellene (mert esetleg megint lesz 20 környékén) akkor ax-es eszközhöz már mindenképp azt javasolnám.
25 környékén meg továbbra sincs párja az ac65p-nek. viszont arra én már biztos nem ruházok/ruháznék be. ahogy a legolcsóbb ax-es asusra se, vagy az ax20-ra.
attól pár ezressel drágább az ax50, de attól meg már csak egy ugrás a 160 mhz-es asus ax.
szerintem pont most nem éri meg még váltani, bővíteni.
de olyan alkalmi vétel volt az az a tépé nekem, és amúgy is folyamatban volt egy ax-es kártya, mert tele volt már a hócipőm ezekkel a wifis hangulatingadozásokkal, gondoltam hátha ezzel nem lesz ilyen bohóckodás ac -n mint a 7260-al, amit tényleg mindenhol csak köpködtek.
ennyi pénzért, amennyiért összehoztam, gigabit közeli wifi... nekem bőven megérte. (napi szinten mozog a helyi hálón a kis házi szerverem és a laptop között időnként, igaz ritkán azért, 100 giga is)

[ Szerkesztve ]

(#83896) blakey válasza valakky (#83895) üzenetére


blakey
titán

hát, ha elkezdjük az almát a körtével, akkor eljuthatunk végül is a szilváig akár.
de egyébként igen, gigabit közeli sebességet már hozza az AC is 160 mhz-en. - még 1X leírom, lebutítva hasonlítottam és pontosan ugyanolyan körülmények között, ugyanolyan beállításokkal, és 80Mhz-en is megy a gigabit. Nem hasonlítok almát körtével, te is pontosan ugyanolyan körülmények között, ugyanolyan beállításokkal és ugyanazokkal az eszközökkel tesztelj, nem lesz ekkora különbség.
Gondolom te is érzed, hogy az AX92U azért komolyabb cucc ahhoz hogy ne legyen jobb, de ha lebutítom és ugyanúgy használom ahogy az AC57U V1-et akkor nincs ilyen különbség mint amit te ide beírtál, 500/350 vs. 880/750. Olyan 30Mbps a különbség az AX92U javára. Ha az AX92U-t úgy használom ahogy "elő van írva" akkor meg brutális a különbség, de ez elvárható egy ilyen routertől.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83897) valakky válasza blakey (#83896) üzenetére


valakky
aktív tag

mondjuk tényleg, 3 spatial stream esetén az tényleg 1300.
de ehhez milyen eszközöd van a másik oldalon? mert itt már kb. annyira vagyok képben, hogy az ax200 tud 2x2-őt, de az ac-s kártyáknak már utána se néztem, csak régebben. de én mostanában 3 antennás lapossal már nem is találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#83898) blakey válasza valakky (#83897) üzenetére


blakey
titán

de ehhez milyen eszközöd van a másik oldalon? - 2017-es iMac

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83899) valakky válasza blakey (#83898) üzenetére


valakky
aktív tag

mondjuk almáék tényleg ki tudják maxolni az adott időszak technikai hátterét, míg pc-n megy az olcsójánoskodás :DDD
mindenesetre nekem megérte az ac57v1-ről ax10-re váltani, ax-es eszközhöz. az egész történet megállt 24e forintba (kellett egy minipcie/m2 fordító még hozzá). ha meg lett volna 2x2-es, 160 mhz-et tudó ac-s kártyám, akkor meg lehet, a 65p lett volna a nyerő.
frusztráló volt látni, hogy tegnap ment 350-en felfele, ma meg alulról nyalja a 200-at. helyette most mindig megvan a stabil 500-am, de jellemzően 600 felett teljesít. sajnos ax200-al se ment az 57-en, 400 fölé a feltöltés, annyit meg nem próbáltam, hogy mennyire esett volna le hosszútávon.
ax50-re váltani meg ennyi pénzért innentől nem éri meg, igaz, akkor tényleg legrosszabb állapotában is ki lenne maxolva fel/le a gigabit.

(#83900) zsoe85


zsoe85
csendes tag

Sziasztok
Adott egy 5-6 éve vásárolt 2-3 éve üzemelő TP-Link 300M Wireless N Gigabit Router (model nr: Tl-WR1043ND.
1 gigás netünk van a Diginél. Kábelen viszonylag nagy sebesség jön, viszont a router Wi-Fi jel továbbítójával akadnak gondok.
Panelben lakunk (nem nagy 53m2) a router az előszobában.
Nappaliban a jelerősség 1-2 megára lecsökken (nagyobb hálózatveszteség régebben is volt, de nem ekkora). (A digi által adott ZTE-vel hasonló gond volt, de azért még használható volt míg tönkre nem ment...)
Home office miatt, többet használom itthon és feltűnt, hogy az utóbbi időben már szakadozik is nem olyan messze a routertől.
Csatornákat Wi-Fi analyzer-rel szoktam nézni telefonon, hogy mennyire telítettek és manuálisan állítom be.
Kérdéseim:
Ennél a típusnál létezik, hogy a beton miatt olyan gyenge a jel, hogy nem olyan nagy távolság alatt 0-1 megára (azaz használhatatlanra) csökkenti a jelerősséget?
Érdemes lenne váltani nagyobb hatótávolságú router-re, vagy azt is a beton ilyen mértékben fogja befolyásolni?

Tudnátok olyan router-t ajánlani amely ezeknek a paramétereknek megfelel?

Ezeket néztem
[link]

a legszimpatikusabbak

ASUS RT-AC65P AC1750
Xiaomi AIoT Router AC2350

Esetleg TP-LINK (bár a hatótávra úgy látom sokan panaszkodnak)
Köszönöm előre is
Szép napot

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.