Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82551) woodworm válasza Rick4 (#82548) üzenetére


woodworm
veterán

Vegyél visszább egy kicsit.
Mielőtt itt retardáltnak festesz le, add meg a pontos opciókat, mert van egy pár, nem próbáltam végig mindet.

(#82552) Dragon3000 válasza Rick4 (#82550) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mennyiből volt összesen pár ember? 100-ből 10? Hogy te miért korlátozod le a fórumra a hibás routerrel rendelkezőket, azt nem tudom, de nem is érdekel, ha hiszed, ha nem, vannak akik nem fórumoznak, mégis volt asus routerül, és javíttatniuk kellett..

Ezt írtad nekem korábban, itt nyugodtan cseréld ki az asus-t xiaomira vagy tp-linkre vagy amire akarod... Én írtam egy boltot, ami közli a hibaarányt erre jön a fórum, na innen kezdve kár is beszélgetni veled. Azt leszögezném, hogy nem az asus miatt kérdeztem, lehetett volna akármelyik márka.

Amúgy arra még nem kaptam választ, hogy itthon 27e-ért a xiaomi tudását meglehet kapni itthon is érvényesíthető garanciával, akár az említett xiaomit?

(#82553) blakey válasza nitro16 (#82539) üzenetére


blakey
titán

Az a helyzet, hogy nincs mit írni, qrva jó gyári FW-vel is. Az első olyan routerem (több, mint 10 után különböző kategóriákból) ahol nincs gondom a gyári FW-el, jó a lefedettség, a térerő, a sebesség, CFW-vel még jobbá lehetne tenni de azok valószínűleg apróságok lennének. Én még drágábban vettem és nem bántam meg, hogy nem vártam, nekem akkor kellett és azóta is "csak megy", nem kell naponta ránézni, nem kell "simogatni, hogy működhön", stb. Tartalékba van egy AC57U V1 Padavannal ha netán gond adódna de remélem, hogy nem lesz gond. Szóval részemről ajánlott, 2,4 GHz-en és 5GHz-en is a legjobbak között van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82554) NJanika


NJanika
aktív tag

Sziasztok, lehet nem a tökéletes kategória ,de nézzétek el nekem :)

Adott egy TplinkTL-WR841N router ami jelenleg a nappaliban foglal helyet . Ehhez kiegészítésként vásároltam egy Tplink AC750-es Ranger Extendert a szobába bízva abban ,hogy a letöltési sebességem nőni fog.

Egy 25mb/s-es netem van ami jelenleg a nappaliban található xboxom kb 10mbittel tölt le. Viszont a szobában a pc csak 2mbittel tud letölteni .

A jel erősség nőt mobilokkal ellenőriztem.

A speedtest a nappaliban 25 a szobában 18 mbitet mért (letöltés )

Mi okozhatja ,hogy nem képes 2mbit felé menni a torrent letöltés ? Miylen megoldást tudnátok javasolni ? Köszönöm. :))

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#82555) Alex91 válasza NJanika (#82554) üzenetére


Alex91
félisten

Vezeteket...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82556) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Sziasztok,

Már egy ideje megvan az a gépem amit az adatlapomon láttok, és ugye csak babrálja a fantáziám a Wifi6 szabvány. Kétségek merültek fel sokszor hogy kell-e, de most hogy 20-30 méter kábeleket kell húzni a gépekig így kicsit fejlődni szeretnék. Már annyira nem dominál a PC multiplayer gamma hogy a késleltetésért aggódjak, inkább az hogy könnyen mozgatható a PC ide-oda.
Jelenleg családi házról van szó inkább csak válaszfalakkal, egyszintes. 75nm2 belterület. Ide érkezik egy 1000MBit-es Optika a Telekomtól. Na ezt szeretném megspékelni egy jó routerrel, mondjuk a telekom alap routere semmiféle téren se kiemelkedő. Nekem amíg voltak routereim TP link-ek voltak, sose volt bajom velük, de vevő vagyok másra is ha ár/érték arányba jók. Mivel csak a PC-m tudja egyelőre a Wifi6-ot, de esetleg később telefonok is tudni fogják így ahhoz mérten kellene egy nagyobb sebesség.
Milyen ajánlanátok nekünk? -persze nem akarok 100e forintért, mert egy 4 fős családnak feleslegesnek tartom.
Köszi a válaszokat előre.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#82557) NJanika válasza Alex91 (#82555) üzenetére


NJanika
aktív tag

10m és 2 szoba az akadálya :( amúgy az extendert már vezetékkel is osszekotottem a pcvel ,de semmi javulás.

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#82558) Alex91 válasza NJanika (#82557) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel uj routert, esetleg 2 db-os mesh rendszert..

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82559) Tonyk válasza woodworm (#82551) üzenetére


Tonyk
veterán

Mondjuk, annyira azért nem atomfizika ez ;) :

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#82560) CirrMee válasza NJanika (#82554) üzenetére


CirrMee
addikt

A szobában nem megabyte az, amit mérsz? Mert a 18mbit kb pont annyi.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#82561) woodworm válasza Tonyk (#82559) üzenetére


woodworm
veterán

Még egyszer, nem vagyok hülye, csak nem próbáltam végig az összes variációt. Egy ajánlónak pont az lenne a lényege, hogy pontos információkat adok.

(#82562) Tonyk válasza woodworm (#82561) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem is állítottam, hogy az vagy! Csak mire kitaláltad a fegyelmezéses szöveget, legépelted, addig a kombinációval is meglettél volna bőven.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#82563) woodworm válasza Tonyk (#82562) üzenetére


woodworm
veterán

Egy lekezelő, személyeskedő hozzászólásra írtam, hogy vegyen vissza, bocsánat a fegyelmezésért! Inkább kattintgattam volna.

(#82564) libit válasza Tonyk (#82559) üzenetére


libit
tag

...es mennyi a postakoltseg? (kep alljan epp lemaradt)
nalam (szlovakiaba) +41 dollar, ami osszesen 130 USD akarhogy is szamolom nekem nem jon ki a 27e...

+ forgalmi ado, vam, kezelesi koltseg;
a szopasrol nem is beszelve, ha megis lenne vele valmi

(#82565) Gubek-Einste válasza tuzpenge (#82546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82566) Gubek-Einste válasza NJanika (#82554) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82567) Gubek-Einste válasza Kupszi (#82556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX58U vagy AX92U megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82568) Kupszi válasza Gubek-Einste (#82567) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Szia, és ezek mennyire tudják tartani a Gigabit sebességet wifi fronton?

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#82569) Tonyk válasza libit (#82564) üzenetére


Tonyk
veterán

...hárompont.... link az eredeti hozzászólásban.... nagy doboz, nehéz, tuti felkelti a figyelmét a vámosnak.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#82570) kezo0 válasza blakey (#82553) üzenetére


kezo0
addikt

Ha esetleg van a routerre USB-n rádugva HDD, megírnád, hogy hálózaton keresztül milyen read/write sebességeket lehet elérni erre a vinyóra?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#82571) Gubek-Einste válasza Kupszi (#82568) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Körülményektől függően mint minden más esetben.
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82572) Kupszi válasza Gubek-Einste (#82571) üzenetére


Kupszi
aktív tag

A gépház hiába másik szoba szabadon ráfog látni a Routerre. Nem lesz akadály, 5-6 méter de még annyi sem. Azért kérdezősködök erről , mert szeretném már nyugdíjazni az UTP rendszerem, és azért a letöltés azért mennyen annyin amennyin kell. Persze nem is hatalmas elvárás ez. A kérdésem jobban affelé irányul hogy, amit ajánlottál nem-e melegednek túl , esetleg throttling, vagy szimplán 300Mbitel fog jönni..max. De gondolom egy 50e forintos Routernél már ilyen csak nemfordul elő.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#82573) apollo12


apollo12
veterán

Hali szerintetek melyiket érdemes meg venni [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#82574) Intruder2k5 válasza apollo12 (#82573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ebben az árkategóriában ezt: TP-Link Archer C5 AC1200 v4

(#82575) Batistuta7


Batistuta7
tag

Sziasztok

Van egy xiaomi ac2100-as routerem . A problémám az hogy bármilyen dns szervert is állítok be a routerben , a gépen az ip config parancsra a default router szerver ip címét mutatja. Már minden újraindítottam de nem sikerült rájönnöm mi a baj. Tud segíteni esetleg valaki?

(#82576) viktorhu válasza Batistuta7 (#82575) üzenetére


viktorhu
veterán

A xiaomi route-ol, vagy a szolgáltatói eszköz?

(#82577) NORBl válasza Gubek-Einste (#82094) üzenetére


NORBl
aktív tag

AC1200GU lett végül megvéve.

Mit érdemes róla tudni?

0 tudással mivel kezdjek, mit csináljak azon kívül vele, hogy össze pattintok mindent, hogy legyen netem? Torrentezni szokom. Érdekel a cyber téma is.

(#82578) Gubek-Einste válasza Batistuta7 (#82575) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82579) Gubek-Einste válasza NORBl (#82577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt érdeklödjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82580) Konyika válasza Rick4 (#82550) üzenetére


Konyika
senior tag

Mutass már képeket erről a csoda routerről. Mert még a saját topikjában sem láttam!

Nálam egy AC ennyit tud...

(#82581) Konyika válasza Konyika (#82580) üzenetére


Konyika
senior tag

Na pont a képet hagytam le :D

[ Szerkesztve ]

(#82582) woodworm válasza Konyika (#82580) üzenetére


woodworm
veterán

Azért nem sok ac-s router tud 160MHz-es csatornaszélességet. Az ára pedig az ax-esek mellett is kiugró.

(#82583) Konyika válasza woodworm (#82582) üzenetére


Konyika
senior tag

Hááát nem. Linksys wrt 3200 az tuti :K..........(60 körül volt)

Tavaly sokáig keresgéltem. 80+80-at tud néhány alternatív firmware-el de az nem ugyan az!

[ Szerkesztve ]

(#82584) MaCS_70 válasza nitro16 (#82539) üzenetére


MaCS_70
félisten

Április óta használom az AX92-est, elég sokat írtam róla, és amire tudtam mindig válaszoltam. Többen is így vagyunk ezzel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82585) silentkiller válasza nitro16 (#82534) üzenetére


silentkiller
senior tag

Egy rövid összefoglaló az AX92U-ról, ahogy kérted, ma délelőtt átvettem. Viszonyítási alapok: N56U (Padavan AC-vel) és utána egy teszt erejéig Xiaomi AX1800. AX92U-t beüzemeltem, beállítottam, fut, szokásos ASUS minőségű szoftveres alapokkal. Ami tapasztaltam:
+ kis helyen elfér, gyakorlatilag alig kétszer vastagabb, mint az N56U, sajnos, az AX1800 nem fért el a router korábbi helyén, így ha azt kellett volna választanom, akkor új helyet kellett volna kiépítenem erre.
+ nagyon jó fedettség, még a kertben is van wifi
+ gyorsan, könnyedén beállítható szoftver, frissítéssel már AiMesh kompatibilis
+ nem szükséges p2p/felhő account a beállításhoz!

Ami kevésbé tetszik:
- 5 Ghz-en a sebessége megegyezik egy ugyanott felállított "standard" (tehát közepesre állítva) erősségű AX1800 teljesítményével!
- az emeleten (ott található a második N56U-t amelyet erre az időre kikapcsolva) a betonfödém felett 3 szobával arrébb már nincs jel 5 Ghz-en, az AX1800 (std.) még két "sugár" erősséget adott iPhone 11 Pro-n (ami kb.: 80-90 Mbps).
- melegszik, számomra szokatlanul meleg!
- 3x annyiba került, mint egy AX1800...

Vélemény: szuper router de nem ér 3x annyit (akciósan), mint egy AX1800! Az utóbbit most alig több, mint 16-17e Ft-ért lehet rendelni, kérdés, megéri-e úgy, hogy p2p/felhős a bejelentkezés és autentikáció az Asusra pedig 36 hónap hazai garancia van.
Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.
Én, lehet holnap visszaviszem az AX92U-t és visszateszem a helyére a másik N56U-t, 2/3 sebességet 5 Ghz az is tud és amúgy is kettő van belőle a házban.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#82586) woodworm válasza silentkiller (#82585) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a sebessége megegyezik az ax1800-assal, akkor az vagy korlátozott tudású kliensre vagy beállításbeli hibára utal (hiányzik a 160MHz-es csatornaszélesség).

(#82587) MaCS_70 válasza silentkiller (#82585) üzenetére


MaCS_70
félisten

"a betonfödém felett 3 szobával arrébb már nincs jel 5 Ghz-en, az AX1800 (std.) még két "sugár" erősséget adott"

Csodákat azért ne várjunk! Az, hogy egy másik eszköz hány vonalat produkál, nyilván utal valamire, de azért még nem minden.

Melegnek minden broadcomos eszközük meleg. Ez mennyiben számít?

És miért kéne felhős account a bejelentkezéshez???

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82588) lipitloty


lipitloty
csendes tag

Sziasztok! 4G-s mobilinternetet tervezek vásárolni valószínűleg tőlük: http://olcsopercdij.hu/

Szeretnék egy routert, amibe be tudom rakni a SIM-kártyát, és kábellel lehetőleg 3 felé tudom osztani a netet (PC munkára, PS5 majd játékra, és TV 4K Netflixre), és wifit is szeretnék. Ha jól értem, a 4G maximális sebessége a gyakorlatban 150 MBps körül van, tehát nem nagyon érdemes ennél nagyobb tudású routert vásárolnom. Meg tudnátok erősíteni, hogy jól gondolkozok-e, illetve hogy van ebben a kategóriában valamilyen ajánlott router? A téma összefoglalójában már nagyon régiek a linkek.

Köszönöm! :R

(#82589) Nightmare666 válasza lipitloty (#82588) üzenetére


Nightmare666
tag

Én egy Zyxel simkártyás routert használok, igaz csak okosotthonos cuccokhoz. De szerintem a sávszélességed nagyban fog függeni a lefedettségtől. Vidék 4gjével (B20) ne várj csodákat... Városban ahol van (B1-B3) ott jobb a helyzet. Lefedettséget ellenőrizd és az eszköznél, ha veszel, hogy mely sávok támogatottak.

[ Szerkesztve ]

(#82590) Kenderice válasza lipitloty (#82588) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ha csak mobilnet kell, szerintem jó az IQpro is.
5000 Ft/hó, korlátlan net (1000GB).

(#82591) Flashback


Flashback
addikt

Milyen jó WiFis routert érdemes most venni?
A lényeg hogy tudja az 1000mbit-et LAN-on, esetleg DDWRT menjen fel rá.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#82592) Flashback


Flashback
addikt

Konkrétabb leszek.
Tp-Link C7 vag AX10 ?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#82593) nitro16 válasza silentkiller (#82585) üzenetére


nitro16
senior tag

Köszi szépen :R Érdekes lett az eredmény. Bár laikusként úgy, gondolom, hogy egyértelmű attól függetlenül, hogy egy nagyon jó router és komolyabb, de nem vált ki 2 db középkategoriás routert összekapcsolva lefedetségben.

Most megint van 60k-t az edigitalba. Viszont szépen beállt az ára, 7-8 nagy bolt is 65-68k-t árulja alapáron, így szerintem ahogy én gondoltam lesz ez fekete péntek felé 50k körül akcióba. De majd meglátjuk.

MaCs_70 Igen láttam, azért is írtam, hogy szerencsére voltak olyanok akik írtak róla. És köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#82594) NORBl válasza Gubek-Einste (#82265) üzenetére


NORBl
aktív tag

Nah az van, hogy összedugdosva minden, Telekom megtalálja lan kábelt, és IP címet is, kapcsolódik, jön Eszmeráldá a fogd a kezemben, majd pár másodperc múlva képszakadás, és nudli.

Tudsz segíteni, hogy miért nem megy?

(#82595) Gubek-Einste válasza lipitloty (#82588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/B535/E5180 (Cube)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82596) Gubek-Einste válasza Flashback (#82591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU/AX58U/AX92U lenne az ajánlott eszköz.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni.

#82592
Konkrétabb leszek.
Tp-Link C7 vag AX10 ?

Miért pont ezeket nézted ki?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82597) Gubek-Einste válasza NORBl (#82594) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82598) Flashback válasza Gubek-Einste (#82596) üzenetére


Flashback
addikt

Net: 1GBit Digi
Elosztás: 2 emelet, téglafal, több szoba, kertbe repeater viszi a jelet.
Beszerzésre: ~30K
Egyéb: 1gbites port NAShoz LAN-on. UPNP (de ez már alap szerintem)

C7-ről sok a pozitív tapasztalat van DDWRT, AX10 támogatja AX szabványt, erős proci.
Előd: TP Link TL-WDR3600 DD-WRT-vel.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#82599) Gubek-Einste válasza Flashback (#82598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC65P megfelelő lehet.
A C7-et nem éri megvenni az AC65P ellenében, az AX10-zel tehetsz egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82600) lipitloty válasza Gubek-Einste (#82595) üzenetére


lipitloty
csendes tag

Köszönöm szépen! Egyelőre adok még egy esélyt a Telekomnak a kábeles megoldásra, de ha nem megy, innen fogok szemezgetni. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.