Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82051) cintula187 válasza Gubek-Einste (#82049) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor nem szarozok kissebbel köszi. Őt is akkor be tudok úgy üzemelni repeater módban, hogy nem kötök bele CAT kábelt?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#82052) Gubek-Einste válasza cintula187 (#82051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beállítás nagyon ajánlott kábelen megcsinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82053) cintula187 válasza Gubek-Einste (#82052) üzenetére


cintula187
addikt

Világos. Köszi!

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#82054) Thusor válasza Gubek-Einste (#82044) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a válaszodat. Egy [ilyen] LTE antenna csatlakoztatható lenne rá? Milyen csatlakozója lehet, SMA vagy FME?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#82055) -szabi- válasza Termi16 (#82046) üzenetére


-szabi-
őstag

(#81943) tomej

Hi
Érdekelne megoldódott e a problémátok?
üdv

(#82056) Pixx96 válasza Termi16 (#82046) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Digi eszköze átvan kapcsoltatva bridge módba? Mert ha nem akkor az hogy mind két eszköz natol tud ilyen gondokat okozni. Illetve olvastam már ilyen gondokat ezzel a routerrel elviekben CFW megoldotta ezeket a gondokat.

(#82057) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Az összefoglalóban az 500 mbps sebességig ajánlott routerek listája, 2016ban íródott. Bár lehet updatelve volt. Kérdés, akkor azok még mindig ajánlottak?

Edigital-nál most [link] ez akciós. Ez nem ajánlott?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#82058) Gubek-Einste válasza Thusor (#82054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom de elvileg megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82059) Gubek-Einste válasza olloczky (#82057) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most már nincsen olyan eszköz amelyik nem lenne megfelelő gigabites nethez is, az akkori eszközök között volt olyan amely csak ennyit bírt.
Tenda nem ajánlott gyártó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82060) gtx560unlock


gtx560unlock
csendes tag

hellóka. Láttam most fent aprón egy rt68u-t 25 ezerbe 3 év garanciával megéri megvenni? Néztem árúkeresőn azért nem egy mai darab.

(#82061) MaCS_70 válasza gtx560unlock (#82060) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes dilemma.

Az AC66u lényegében ugyanez az eszköz, némi ráncfelvarrással, jelenleg 33e Ft-nál indulva.

Kérdés lehet, hogy mégis milyen az a 3 év jótállás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82062) gtx560unlock válasza MaCS_70 (#82061) üzenetére


gtx560unlock
csendes tag

őőő firstshop a hírdetés szerint az arukereső szerint 2007-es bolt és megbízható.A router pedig 2020.07.07 verzió E1

(#82063) MaCS_70 válasza gtx560unlock (#82062) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem ismerem az E1 verziót, őszintén szólva még csak nem is hallottam róla.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82064) Termi16 válasza Pixx96 (#82056) üzenetére


Termi16
őstag

Nincs átállíttatva, mikor megvettem a Routert akkor már megbeszéltük itt egyszer, hogy az én esetemben nem kell bridge-be tenni. Persze lehet, hogy félre értettem.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#82065) Pixx96 válasza Termi16 (#82064) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Hát passz. Én úgy tudom akámilyen routert kötsz utána ajánlott bridge módba rakatni az ONT-t.

De mint írtam ha felnézel (arukereső) vagy épp itt az oldalon is sokszor olvastam már ezt a net akadozást 57u/1200gu-val kettő router ugyanaz szóval lényegtelen. Elméletben ha raksz rá Padavant akkor megjavul a helyzet.

De itt egy cikk számodra : [link]

Egy részlet a cikkből :

Lan
Sajnos a wifi gyengeségen felül van egy sokkal komolyabb probléma az Asus-szal:
Ha LAN kábellel egynél több számítógép kapcsolódik a routerhez (teljesen mindegy, hogy ezek a gépek közvetlenül a routerbe vannak kapcsolva, vagy egy switch-en keresztül), akadozós, darabos az internet: 5-10 percenként megakad minden betöltés. Ilyenkor Youtube videó is megáll, játék szerver kidob, weboldalakon képek nem töltődnek be.

(#82066) Termi16 válasza Pixx96 (#82065) üzenetére


Termi16
őstag

Mar telepul a padavan, koszi. Utana beszamolok.
Mondjuk szamomra kicsit gaz, hogy leirtam elore hogy 2 geppel kabelen hasznalnam a gepet de ennek ellenere ez lett ajanlva, de mindegy csak mostmar legyen kiraly az uj fwvel.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#82067) #70234880 válasza Pixx96 (#82065) üzenetére


#70234880
törölt tag

Hát passz. Én úgy tudom akámilyen routert kötsz utána ajánlott bridge módba rakatni az ONT-t.

Ezt azért szokták írni, mert ha pl VPN szolgáltatást akar a privát hálózati eszközén, akkor dupla nat ezt megakadályozza. És rendszerint problémát okoz a felhasználóknak. A másik amikor a saját eszközt a 192.168.1.xx állítja be. Ez is problémát szokott okozni. Szóval ettől független sokan használnak úgy saját eszközt hogy a PPPoE kapcsolat megmarad a szolgáltatói eszközön. És vagy ki DMZ-i a saját eszközét, vagy kényelmesen el van a dupla, tripla nat mögött. :D

(#82068) Gubek-Einste válasza gtx560unlock (#82060) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC65P jobban megéri ha nincsen olyan tulajdonsága ami miatt jobban megfelelő lenne számodra az AC68U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82069) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#82063) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi verzió, ez az amely teljesen megegyezik az AC66U B1-gyel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82071) -szabi- válasza Termi16 (#82066) üzenetére


-szabi-
őstag

Nekem UPC van tplink routerrel.
Saját router használatához UPC cuccát modem módba kellett tennem.
Megértelek én sem szeretnék új eszköz vásárlásakor egyedi fw telepítéssel kezdeni a megfelelő működéshez, pláne egy annyira ajánlott router esetén.
Kíváncsi leszek a tapasztalatodra.

(#82072) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#82069) üzenetére


MaCS_70
félisten

Éljen az Asus nevezéktana!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82073) Termi16 válasza -szabi- (#82071) üzenetére


Termi16
őstag

Felment a Padavan Firmware, azóta 20 perce szakadás nélkül megy folymatosan a digi online. Nem akarom elkiabálni, de jónak tűnik. A topikot nem offolnám tovább, de ha érdekel még infó akkor privátban írok majd.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#82074) Kenderice válasza MaCS_70 (#81495) üzenetére


Kenderice
senior tag

Úgy néz ki LHG lesz.
Mikrotik eszközöm még nem volt.
Milyen routert ajánlasz mögé?
Legyen az is mikrotik?

Amúgy ez a router (LHG) tud portforwardot és ddns logint?
Vagy ezt a mögöttes routerben konfigoljam inkább?

Köszönöm.

(#82075) MaCS_70 válasza Kenderice (#82074) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez már önmagában router is, természetesen a Mikrotik Router OS-ével, ami kb. mindent tud.

A nagy kérdés az, hogy a teljesítménye elég-e. (A routerigényeidre már nem emlékszem.)
Ha nem, akkor érdemes az LTE interface-ét az Eth1-re irányítani (passthrough), és akkor simán modemként fog menni, azt Eth1 meg csatlakozhat a mögöttes router WAN-portjára. Nálam is így megy.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82076) Kenderice válasza MaCS_70 (#82075) üzenetére


Kenderice
senior tag

Kelleni fog mögé router a wifi miatt.
Vagy az is lehet, hogy csak egy jó AP-t fogok mögé tenni mert megoldható, hogy minden eszköz WIFI-n csatlakozzon a hálózathoz.

(#82077) -szabi- válasza Termi16 (#82073) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia
Annyira nem tartom offnak, mivel itt ajánlották szóval ha bárki rákeres a típusra lássa a gondokat is.
Ha mégsem itt akkor az Asus routerek vagy a Router gondok topikokban leírhatod a többiek és az én okulásomra, mennyire gáz lehet manapság egy ajánlott router használata.
Remélem megoldódik és továbbiakban használni tudod. :)
üdv
szabi

(#82078) zozokaa


zozokaa
csendes tag

Ezzel a routerrel van valakinek tapasztalata, mennyire ajánlott?
Xiaomi Mi AIoT AC2350

(#82079) Obyboy


Obyboy
addikt

Szükségem lenne a legalapabb routerre amit apósoméknál a telekomos ONT mögé AP módban UTP kábelen be tudok kötni. Bőven elég ha csak 2,4GHz-t tud, ez is elég böngészni és netrádiót hallgatni. A lényeg annyi, hogy az ONT lefedi wifi-vel a házat az AP módban mögé tett routert pedig kivinném a melléképületbe így az udvaron is lenne wifi.
Lehet elég lenne egy wifi extender is de azokat ahogy néztem kb 2-2.5 dBi-s antennával vannak szerelve az alap routerekben pedig már 5dBi-s antenna van így jobb a hatótávjuk.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#82080) MaCS_70 válasza Kenderice (#82076) üzenetére


MaCS_70
félisten

Wifi is van a Mikrotik LHG-ben, bár kétségtelen, hogy nem a legpengébb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82081) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Tenda Nova MW3 AC1200 Mash-ről? Egy 2 szintes családi ház + terasz lefedésére elegendő lehet? Szintenként 100nm.
Egyáltalán ez a mesh dolog hogyan működik?

(#82082) MaCS_70 válasza SPeti1984 (#82081) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem senkinek nem lesz róla itt tapasztalata.

A Tenda azon gyártók közé tartozik, amibe kevesen mernek belevágni, lévén nem tűnik túl acélosnak a szoftveres háttér.

Nincs pasztalat, azért nem veszik, ezért nincs tapasztalat, ezért nem veszik........

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82083) kalozhun100 válasza Gubek-Einste (#81962) üzenetére


kalozhun100
őstag

Hello, egy 62négyzetméteres lakásba kellene, 4 emeletes tégla társasház még 1945 előtti. 2. Emeleti lakás, tégla falak, olyan 15-20as falak vannak, router közelébe még van egy szimpla karton fal is. Igazából most egy cisco epc3925 hgwről megy a net 150/5ös kábel, elhelyezkedésre az egyik utcafalnál van a szobába. Nagyjábol a lépcsőháztól van elhelyezve egy kisebb extender, de harmat gyenge a wifi. Keret az nagyon nincsen megszabva, eszközök: 3 okostelefon, tablet, laptop, 2 okostv. Max egy xbox, de az általában vezetéken üzemel.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#82084) Gubek-Einste válasza Obyboy (#82079) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND de ilyen felhasználásra bármilyen típus megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82085) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#82081) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda nem ajánlott gyártó, inkább TP-Link vonalon nézelődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82086) Gubek-Einste válasza kalozhun100 (#82083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az Asus AX58U vagy AX92U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82087) kalozhun100 válasza Gubek-Einste (#82086) üzenetére


kalozhun100
őstag

Köszi, honnan érdemes beszerezni? A drágabb megéri a felárat, tud annyival többet?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#82088) Obyboy válasza Gubek-Einste (#82084) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszönöm a segítséget. :R
Már majdnem kiválasztottam egy Tendát, de végül a TP-Link TL-WR844N lett a befutó.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#82089) Gubek-Einste válasza kalozhun100 (#82087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megbízható boltból mindenképpen (pontos beszerzést sajnos nem tudok mondani).
Ezt neked kell eldöntened de szerintem neked elég lesz az AX58U is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82090) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

https://fototrend.hu/tema/t-online_internet_t-home_tv_hdtv_barmi_gondod_van_gyere_es_megoldjuk/hsz_115716-115716.html

Szóval min 5 port kéne, 1 gigabites a net, és el kéne szórnia jól a jelet kb 13 méter messzire, ami között van egy pár szekrény, lambéria, és egy jó ~ 30 centis téglafal.

De olyan 10-11 méter messze alszunk, ugyan abban az irányban, nem gázak ezek a wifi jelek így az alvásra nézve?

(#82091) MaCS_70 válasza kalozhun100 (#82087) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint Gubek-Einste is mondta, ezt Neked kell eldöntened. A 14 napos kipróbálási idő a barátod -- amint az enyém is az volt. A három szintes házunkba éppen kevésnek bizonyult az 58-as, jött helyette a 92-es, ami már bőségesen elég.

A 92-esben még érdekes lehet a dedikált mesh backhaul rádió 5 GHz-en.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82092) nuke7


nuke7
veterán

Sziasztok,

Asus RT-N18U vagy RT-AC57U lenne jobb, időtállóbb választás..? Wifi sebesség kevésbé számít, egy szobában vannak a wifis cuccok a routerrel, inkább a kábeles és net-sebesség lenne érdekes, meg persze hogy mit tud kezdeni az USB porttal...
(55nm, tégla lakás - van wifis modemem, de csak egy wifi router-t használok ami eddig egy airport extreme volt, de sajnos feladta kb. 9 év után :( )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#82093) Samuka8008 válasza Moby (#81821) üzenetére


Samuka8008
friss újonc

Ac 2100 csak hengeres ax 1800 a tégla. A tégla már wifi6-os.

(#82094) Gubek-Einste válasza NORBl (#82090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU/AX58U/AX92U lenne az ajánlott eszköz.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni.

el kéne szórnia jól a jelet kb 13 méter messzire, ami között van egy pár szekrény, lambéria, és egy jó ~ 30 centis téglafal.
Szinte biztos, hogy egyetlen eszközzel nem fog sikerülni.

De olyan 10-11 méter messze alszunk, ugyan abban az irányban, nem gázak ezek a wifi jelek így az alvásra nézve?
Nem de időzíthető a wifi ki/be kapcsolás így ha nagyon aggódsz akkor éjszakára ki is kapcsolhatod ha akarod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82095) Gubek-Einste válasza nuke7 (#82092) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Asus RT-N18U vagy RT-AC57U lenne jobb, időtállóbb választás..?
Az N18U csak 2.4 GHz-s típus így társasházi környezetben a zsúfolt viszonyok okán nem ideális. Az AC57U-ból már csak v2 van (esetleg v3) ami hardveresen gyengébb mint a v1 így kevésbé ajánlott. Az AC1200GU hardverben ugyan az mint az AC57Uv1 így ajánlott lenne de már kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni ha azt választod, az AC65P még hosszútávra is megfelelő lesz. AX-s eszközben is lehetne gondolkodni, most még drágábbak mint a hasonló szintű AC-sok de hossztávra mindenképpen megéri ilyen eszközt beszerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82096) Gubek-Einste válasza Samuka8008 (#82093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kétféle AC2100 router van a Xiaomi kínálatában, a fekete Xiaomi Mi Router AC2100 és a fehér Redmi Router AC2100.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82097) -szabi- válasza attilav2 (#82041) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Archer C5 V4 és Archer C6 azonos áron vannak.
Ez esetben nem jobb választás C6?
üdv
szabi

(#82098) nuke7 válasza Gubek-Einste (#82095) üzenetére


nuke7
veterán

- 500as net van, de tervezem a gyorsabbra váltást amint lehet
- 1-2 asztali gép, apple tv, nas, media player, 1-2 telefon
- 10 körül nézelődtem, airport extreme-ért kiadnék 20at is, de sajnos csak eggyel régebbi verziót találtam már csak :(
- hát nagy igények nincsenek, ezért is elég a 2.4Ghz nekünk tulajdonképpen... 4-5 ethernet port jó lenne nagyon, a wifi csak ilyen plusz extra :D
ja meg az ilyen upnp, samba, stb. hálózati megosztási dolgokat jó lenne ha támogatná, de gondolom ezek már alap dolog az újabb cuccoknál...

https://youtube.com/user/nuke7

(#82099) Alex91 válasza nuke7 (#82098) üzenetére


Alex91
félisten

Ez kicsit tobbe fog fajni... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82100) UNauthorized


UNauthorized
csendes tag

Sziasztok!
Nézegettem az ajánlót, de nem annyira tudom eldönteni,hogy melyik opció lenne a megfelelő számomra.
Ugyanis egy digitális keverőhöz (Behringer X-Air 18) szeretnék egy routert.
A mixerhez minden eszköz (6 mobil,1 laptop) a routeren keresztül csatlakozna.
Ha jól értem, akkor célszerű lenne 5ghz-s, mert koncerteken is használjuk a keverőt. és a 2.4 ghz könnyebben meggajdul (ha jól értem).
20k-ig bezárólag van valami használható router erre a célra?

Előre is köszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.