Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83651) mackosajt válasza Gubek-Einste (#83649) üzenetére


mackosajt
addikt

Melyik a jobb? Tényleg kérdezem, mert anno a 1043 volt az ász, vagy valami hasonló.
A sima Asus ac1200 öreg? Vagy mi? Tudom, olcsóbb is. Nem ez a szempont, csak vicc a számozás.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#83652) Gubek-Einste válasza mackosajt (#83651) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC65P erősebb, az AC1200GU olcsóbb.
A sima AC1200 csak 100-as portokkal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83653) mackosajt válasza Gubek-Einste (#83652) üzenetére


mackosajt
addikt

Ahham. Köszönöm!
Akkor nagyjából el is dőlt.
Legyen inkább erősebb.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#83654) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Ajánlott routerek közül sok már nem kapható, ezért kérdezek. 15k-ig valami best buy? Egy kb 10 éves TP linket cserélne. Az csak 50mbit-ig tudja szórni a jelet. Ennél kéne nyílván nagyobb, meg akkor jó lenne ha a hatótáv is nőne. Földszintes családi ház. Sok minden nem lenne rákötve (1-2 laptop, 1-2 telefon, 1-2 konzol..).

(#83655) blakey válasza mackosajt (#83653) üzenetére


blakey
titán

Azért annyira nem erős, hogy hanyatt ess tőle illetve a gyári szoftvere buta. OpenWrt-vel jobbá tehető .Az 1200GU gyári szoftvere jobb valamint az sem gyengébb wifi lefedettségben, sőt. Wifi sebességben gyengébb, utóbbira van OpenWrt és Padavan.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83658) mackosajt válasza blakey (#83655) üzenetére


mackosajt
addikt

Tp linkek manapság mennyire jók?
Egyébként. Vagy csak az Asus?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#83659) Gubek-Einste válasza KisTücsök (#83654) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C5v4 vagy Asus AC57U lenne most az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83660) Gubek-Einste válasza mackosajt (#83658) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus azonos árért többet nyújt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83661) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

[erre] aminek [ez a kiegészítése] valaki esetleg? :U

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#83662) libit válasza szetcsuszott (#83661) üzenetére


libit
tag

pl. par hozzaszolassal elotted volt rola szo...
[link]

(#83663) szetcsuszott válasza libit (#83662) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Azt láttam, de neki kizárólag belső sim modemes cucc kellett, és az egyéb elvárások is nagyobbak.
Én semmiképp nem vennék újat ennyiért, sőt, a "belső simes" eszköz sem kitétel.
Olcsó legyen, nem baj, ha használt, sőt.
Nem baj, ha egy olcsó használt stickmodembe kell rakni hozzá a simet és arról lövi ki a netet.
Legyen rajta legalább 1 lan port. A modem, a wifis riasztó központi egysége és az NVR is ott lesz egymás mellett, szóval a hatótáv sem lényeg, erről nem lesz böngészés, yutube, ilyesmi.

Megfordítom a kérdést:
Egy ilyen [USB modem] például, egy ilyen [routerbe] dugva egy 4G-s kártyával működik szerintetek? Telefonnal mérve 30-40 letöltési sebességem van telekom hálózaton, és 10-20 feltöltési.Csak kamerarendszer élőképének néha megnézésére használnám, telefonos appból.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#83664) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok,

Lett egy 1000mbit-es Digi vonalam nemrég, viszont sajnos a "router", amit adtak mellé, leginkább csak papírnehezéknek alkalmas, még az 5GHz-es Wifit sem tudja.
Nincsenek különösebben extra igényeim, van egy háziszerverem, ami gigabites LAN-on lenne, illetve egyszerre max. 3-4 laptop és 2 darab telefon Wifin. Erre a célra a TP-Link Archer C5 AC1200 V4-et néztem ki. Meg tudtok erősíteni ebben a választásomban?

Előre is köszönöm!

(#83665) cocker10


cocker10
csendes tag

Sziasztok!

Elég sokat visszaolvastam a fórumon, de nem jutottam jelentősen előrébb.
Leendő gigabites nethez szeretnék olyan routert, ami nem szűkíti le a net sebességének keresztmetszetét, különösképp kábelen. (2 LAN port elég)
A wifivel szemben csak annyi kritériumom lenne, hogy legyen stabil. (nem kell nagy lefedettség és sebesség sem, mert majdnem mindent kábelen oldok meg)
15-20e-t szánnék rá.
Olvastam, hogy ebben az árban TP-Link Archer C5v4 vagy Asus AC57U lenne most az ajánlott, viszont azt is írtátok páran, h ezek közül egyik sem ad atombiztos/korrekt sebességű netet kábelen. Szóval, milyen routert vegyek?
(Jelenleg egy RTN14U -t használok, nagyon stabil, csak kevés lesz a 10/100.)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#83666) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Lennétek szívesek ajánlani egy megbízható, erős wifi-vel rendelkező routert az alábbi igényekre?

Gigás net menne rá. Kábellel PC, NAS, TV és egy Vodafone / UPC set-top box lenne rákötve.

Erős wifi, mert sajnos a haló kicsit falakkal fedett részen van, így állandó az ingadozás film vagy twitch nézés közben. Wifi-nél a stabilitás és a minél nagyobb sávszál lenne a cél.

Beállítások terén törekednék a minél egyszerűbb beállításra, magától a router-től nem várnék wifin és kábeles net megosztáson kívül egyéb extra funkciót, mert van NAS-om is.

A jelenleg a Voda új router-e van nálam, amit a gigás nettel kaptam, de sajnos nagyon szar a wifi-je.

Köszönöm szépen a segítségetek előre is! :R

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#83667) la_cc válasza la_cc (#83666) üzenetére


la_cc
addikt

Még egy infó kimaradt: erős user szintű torrent felhasználás is van. :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#83668) viktorhu válasza la_cc (#83666) üzenetére


viktorhu
veterán

Sajnos ott ha a fal az akadály, akkor bármilyen eszköz próba szerencse alapon fog működni. A legjobb lenne kábelen átvinni a netet, és oda is egy access pointot berakni.

(#83669) la_cc válasza viktorhu (#83668) üzenetére


la_cc
addikt

Lehet próbálkozzak valami range extender-rel előbb vagy azok szart sem érnek? Egy L alakú folyosót képzelj el, ahol kb a közepén van a router egy szekrényben kb. 2 méter magasan, a másik végén meg a háló kb. 3-4 méterre.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#83670) viktorhu válasza la_cc (#83669) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha kivennéd a szekrényből, már előrelépés lenne. Ha be tudnád tenni az L sarkába a routert, akkor a folyosó mindkét végéről látható lenne, és megint sokat javulhatna a helyzet.

A lényeg, hogy minél jobb legyen a rálátás, főleg 5 GHz esetében.

Ha ez a két dolog nem elég, akkor még mindig próbálkozhatsz repeaterrel (ott számolhatsz feleződő sávszélességgel), azzal is számítani fog, hogy a repeater mennyire lát rá a routerre.

(#83671) libit válasza szetcsuszott (#83663) üzenetére


libit
tag

latom elegge kevered az ezkozoket...

amit linkeltel "USB modem"-nek az sima "bovitokartya" - PC, NB USB porton keresztul wifi kepesse tetelere
talan ilyesmire gondoltal: [link]
ez olyan routerrel, ami USB porton kezeli a mobilinternetes stickeket megoldhato amit szeretnel, felteve ha kompatibilisek es nem varsz el tul nagy sebesseget
(paran USB stick helyett mobilt kotnek igy a routerre)

egy szo mint szaz, 5000 forintbol nem uszod meg
a masik linkeden szolgaltatoi modem/router (HGW) van, amit altalaban a koaxialis kabelen jovo internethez adnak

legolcsobban? helyedben #83621Gubek-Einste altal irt ezkozoket keresnem HA-n

[ Szerkesztve ]

(#83672) Gubek-Einste válasza R.P. (#83664) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Erre a célra a TP-Link Archer C5 AC1200 V4-et néztem ki. Meg tudtok erősíteni ebben a választásomban?
Megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83673) Gubek-Einste válasza cocker10 (#83665) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olvastam, hogy ebben az árban TP-Link Archer C5v4 vagy Asus AC57U lenne most az ajánlott, viszont azt is írtátok páran, h ezek közül egyik sem ad atombiztos/korrekt sebességű netet kábelen. Szóval, milyen routert vegyek?
Megfelelőek lehetnek de jobban járnál egy Asus AC65P-vel vagy AC1200GU-val.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83674) osonte válasza cocker10 (#83665) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Nekem nyers erőben a TP-Link AX 10 volt a legjobb: 3x1.5Ghz és 256 MB memória. Ez érezhető is a sebességén. Volt előtte Asus RT-AC57U v1 (ugyanaz mint RT-AC1200GU): 2mag 4szál 880Mhz, 128 MB memória. Asus RT-AC65P: ugyanaz a processzor, csak 256 MB memóriával. Bár a TP-Link 1-2 ezer Ft-tal több mint a rászánt kereted.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14

(#83675) R.P. válasza Gubek-Einste (#83672) üzenetére


R.P.
aktív tag

Egy kb. 50 négyzetméteres lakásban, annak is szinte a közepén lenne, az előszobában. Társasház, amennyire tudom, tégla falakkal, viszonylag kevés szomszéd (kb. 3 Wifit látok a sajátomat leszámítva). Nem tűztem ki konkrét összeget a dologra, de úgy ítéltem meg, hogy nincsenek annyira extra igényeim, hogy ennél drágábbat vegyek. Viszont rögtön lehet, hogy cáfolom is magamat, mert egyéb igények kapcsán még két dolog jutott eszembe. Egyrészt elképzelhető, hogy középtávon szeretném úgy beállítani a szerveremet (ami jelenlegi főleg médiaszerverként üzemel), hogy automatikusan lekapcsoljon, ha X ideig nem szolgál ki semmit, és vissza, ha van request. Nem ismerem egyelőre a pontos technikai követelményeit ennek, de gondolom valamilyen wake on LAN dolgot kellene a routernek is tudnia. Ez a kevésbé fontos szempont.
Ezen kívül amint lesz időm utánanézni és megcsinálni, mindenképpen szeretném, hogy a szerver ne csak a belső hálón, hanem neten keresztül is elérhető legyen néhány fix kliens számára. Nem tudom, hogy ez jelent-e valamilyen speciális szempontot a routerválasztásra való tekintettel (de feltételezem, hogy így mások lesznek a biztonsági követelmények).

Nagyon köszönöm a segítséget és a tippeket.

(#83676) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

AC57U padavan firmware, azonban a Digi 500 netemből wifin, közvetlen közelből "csak" 200-at tud átvinni.
Ez mitől lehet? Lehet a router nem képes többet átvinni?
Esetleg a sokat ajánlott Tplink AX10 többet tudna ennél wifin?

:R

(#83677) woodworm válasza Hoffer (#83676) üzenetére


woodworm
veterán

Mindenki a routerre gyanakszik! Pedig legtöbbször a kliens tud kevesebbet.

(#83678) Intruder2k5 válasza Hoffer (#83676) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

De bizony képes, megfelelő klienssel és ideális körülmények között elérhető akár 5-600Mbps is, tehát ez nem csak a routeren múlik.

(#83679) Hoffer válasza Intruder2k5 (#83678) üzenetére


Hoffer
őstag

Hogyan tudnám kideríteni, hogy a klienssel van e a gond?
Ez egy két éves gamer Lenovo laptop ac wifivel.

(#83680) blakey válasza Hoffer (#83679) üzenetére


blakey
titán

Megnézed, hogy mekkora a linkebességű, 433Mbps mellett kb. 320Mbps-re képes .

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83681) Hoffer válasza blakey (#83680) üzenetére


Hoffer
őstag

Kapcsolat sebessége fogadás/küldés: 54/433 Mbps
Sebesség: 433 és 390 között váltakozik, max jelminőséggel.
Ez lehet az?

[ Szerkesztve ]

(#83682) v3g374


v3g374
tag

Sziasztok,

Csak beszámoló... Asus AC65P nagyon bevált. Config könnyű volt, bár az RDP megszivatott, más portot kell használni, mint a TPLinkemen. :D
1000/1000 kapcsolaton nagyon jól muzsikál. Újraindítani sem kellett még. :C

(#83683) szaboi6512 válasza Hoffer (#83681) üzenetére


szaboi6512
őstag

Igen.
Az a sebesség normálisnak mondható, azzal a kártyval 500-as csomagnál.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#83684) Hoffer válasza szaboi6512 (#83683) üzenetére


Hoffer
őstag

Ha vennék egy ilyet: Tplink Archer T3U
Akkor elérhető lenne a valós bejövő sebesség is wifin?
Ugyanis kábelen megvan az 500 körüli érték.

(#83685) szaboi6512 válasza Hoffer (#83684) üzenetére


szaboi6512
őstag

Személy szerint én wifi kártyát cseréltem.
Intel 8260-ra.
Az már tud 866 mbps link sebességet.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#83686) Hoffer válasza szaboi6512 (#83685) üzenetére


Hoffer
őstag

ok, de ha ez képes 433-ra akkor miért nem tudja ezt valójában?
Egy másik kártyával vagy usb eszközzel tudnék jobb sebességet?

(#83687) szaboi6512 válasza Hoffer (#83686) üzenetére


szaboi6512
őstag

A linksebesség és a valós sebesség nem ugyanaz.
Az általam említett kártyával biztosan elérhető nagyobb sebesség, bár wifi esetén erre nincs semmi garancia.
500-as csomagnál ha a fele megvan wifin az már jónak mondható.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#83688) Hoffer válasza szaboi6512 (#83687) üzenetére


Hoffer
őstag

Az 500-as csomagnál miért elfogadható a fele? ha kábelen megvan az 500 akkor wifin miért nincs? Ez csakis a routeren múlik akkor nemigaz?

(#83689) blakey válasza Hoffer (#83686) üzenetére


blakey
titán

Egy 433Mbps linksebességre képes telefonnal lemértem, hogy mire képes, AC57U V1 Padavan firmware alatt 80Mhz-en 320Mbps körüli értéket sikerült elérnem, AX92U-val 355Mbps-t, szóval valahol itt lehet a maximum ilyen linksebesség mellett. A 200Mbps kevésnek tűnik, lehet, hogy az a kártya ennyit tud, a router többet tud mint amit mértél.

#83687 szaboi6512
500-as csomagnál ha a fele megvan wifin az már jónak mondható. - szerintem nem, ahogy láthatod, 355Mbps amit mértem és nekem is 500Mbps netem van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83690) Gubek-Einste válasza Hoffer (#83684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen köröm piszok méretű antennával rendelkező adapter nem sok mindenre jó, inkább egy normál méretű vagy külső antennás típust kellene nézned.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83691) hugeboy


hugeboy
tag

Sziasztok!

Volt egy ASUS RT-AC57U routerem az alábbi problémával.
Amikor volt net, akkor nagyon jó volt, de rendszeresen csinálta, hogy az 2,4GHz hálózaton volt net, az 5GHz-esen nem, vagy fordítva.

1. Ez minden ilyen modellre jellemző? (Nekem garanciában cserélték. Ha nem típushiba, akkor megfontolom egy új vásárlását.)
2. Hasonló árban (15k) mi az ajánlott router, ami egy Digis gigabites netet a legjobban kihasznál az alábbi feltételek mellett?
a) csak gyári firmware-t használok, azon kívül, hogy először beállítok rá egy jelszót egyáltalán nem akarok vele foglalkozni. Tegye a dolgát és ennyi.
b) csak vezeték nélküli hálózat számít, vezetékkel nem használom. A lényeg, hogy stabil legyen.
(Használat: kb. 80 nm lakás, vékony téglafalakkal.)

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#83692) szaboi6512 válasza blakey (#83689) üzenetére


szaboi6512
őstag

Kétségtelen hogy nem az általam írt érték a max.
Nekem az C57U V1 Padavan firmware alatt 80Mhz-en Intel 8260 kártyával, a router közelében 5-600 Mbps-t hoz a router közelében.
AZ Asus 65P meg Intel AC-9260 160 Mhz-es kártyával 7-800 Mbps a router közelében 5 Ghz-en.
Ezzel a FW-el.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#83693) Gubek-Einste válasza hugeboy (#83691) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen verziós volt az AC57U?

1; Nem típus hiba.

2; TP-Link Archer C5v4 vagy Asus AC57Uv2/v3 lenne most az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83694) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#83692) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fiam laptopjával is 500Mbps fölött mértünk vele az RT-AC57U-n.

(#83695) hugeboy válasza Gubek-Einste (#83693) üzenetére


hugeboy
tag

V2
Erre gondolsz?

Kettő között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#83696) Gubek-Einste válasza hugeboy (#83695) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre gondolsz?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83697) DGery válasza hugeboy (#83691) üzenetére


DGery
aktív tag

Igaz V1-el, de hasonlókat tapasztaltam. Épp gondolkodtam a cserén, akkor ajánlották itt a Padavan CFW-t (igaz, az csak V1-re van... :( ). Az megoldotta az eldobálás és a sebesség problémákat is... Nem tudom V2-re milyen CFW megoldások lehetnek...

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#83698) NoMagix


NoMagix
addikt

Üdv mindenkinek! Lehet nem jó helyen járok a kérdésemmel, akkor bocsi!

Mit kell vennem akkor, ha van egy nagy főépület és tőle kb. 20 méterre egy konténer bázis, ide kellene netet varázsolni pár készülékhez! Mobilnet gyatra! Kábelezni nem lehet, ezért valami erős wifi kapcsolatra gondoltam amivel elcsípnénk a főépület jelét!
Gondolom valami külső időjárás álló antenna is kellene!?
Köszönöm szépen!

(#83699) Gubek-Einste válasza DGery (#83697) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom V2-re milyen CFW megoldások lehetnek...
v2/v3-ra semmilyen CFW sincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83700) Gubek-Einste válasza NoMagix (#83698) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy kültéri AP megfelelő lehet a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.