Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) ohway


ohway
tag

Sziasztok!
Adott egy fővárosi polgári lakás 45m2 körüli és DIGI 500-as net.
Mostanáig egy ASUS RT-AC57U volt szolgálatban, de elromlott, szerencsére még garanciális volt ezért jóváírták a vásárlási összeget.
Szeretnék egy új routert a helyébe nagyjából 20e Ft-ig.
Amire szükségem lenne: Gigabit Lan, erősebb wifi (57U-nál már a szomszéd szobában alig volt jelerősség).
Konzol, telefonok, laptop, tv, tablet lenne rajta. (Konzol kábelesen).
Eltelt már egy kis idő, most melyek az ajánlott routerek, illetve a leírtak figyelembevételével beleférek-e anyagilag a megadott keretbe?
pl. a lentebb írt [AX10] jó választás lenne-e vagy Asus márkán belül maradva más típus?

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#82702) -szabi- válasza zzola (#82700) üzenetére


-szabi-
őstag

Azt szépen leakciózták.

(#82703) zzola válasza -szabi- (#82702) üzenetére


zzola
félisten

Vettem is egyet gyorsan.

(#82704) -szabi- válasza zzola (#82703) üzenetére


-szabi-
őstag

Kettő hete vettem Archer C6-ot, most biztos ezt venném.
Legyen benne örömed és majd számolj be róla.

(#82705) zzola válasza -szabi- (#82704) üzenetére


zzola
félisten

Mindenképp!
Egy Asus RT-N18U-t fog váltani.

(#82706) MaCS_70 válasza amargo (#82694) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, nyár elején vettem az SXT-t (R11e-vel) 42e Ft-ért a zöld marslakótól.

Velence sajnos kiesik...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82707) Ptech válasza zzola (#82700) üzenetére


Ptech
őstag

Köszi, behúztam egyet.

(#82708) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#82706) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyébként most találtam:

SXT 40e Ft az Aquánál

Nagyon alaposan nem néztem meg, de a leírás szerint teljes kit.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82709) SaltyDave válasza osonte (#82698) üzenetére


SaltyDave
csendes tag

Végül is a TPLINK AX1500 lett, köszönöm a segítséget mindenkinek, különösen a tippet hogy MM-ban lekanyarítottak 10k-t az árából. Jobbkor nem is jöhetett volna.

(#82710) SaltyDave válasza SaltyDave (#82709) üzenetére


SaltyDave
csendes tag

Pontosság kedvéért: AX10 wifi6 AX1500.

(#82711) Gubek-Einste válasza ohway (#82701) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos most nincsen igazán ajánlott típus 20k-ért, az Asus AC57Uv2 van de az visszalépés a v1-hez képest. 30k alatt lenne az Asus AC65P mint lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82712) amargo válasza MaCS_70 (#82708) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm a linket, ez a "sima" lte, lte6-ot nézek igaz a 10/100 miatt nincs nagy jelentősége esetleg tud bővebb carriel aggregation-t, ami jól jöhet: [link]

Pedig a hétvégén még isteni volt a víz :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#82713) ohway válasza Gubek-Einste (#82711) üzenetére


ohway
tag

Értem, köszönöm a választ!
Megpróbálkozom az AX1500-al, az most akciósan belefér a keretbe és egyelőre nem látom, hogy megéri-e a pluszt az általad javasolt.

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#82714) Vynx


Vynx
tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok, van kettő kiszemelt darab, árban kb. ugyan azok, meg tudásban is. Nem tudom, hogy melyik érné meg jobban:

ASUS ROG Rapture GT-AC2900
ASUS RT-AC86U AC2900

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#82715) MaCS_70 válasza Vynx (#82714) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC86-ról tudok nyilatkozni.

A netes források szerint is problémás típus, az Ipon szerint 7%-os meghibásodási aránnyal. Nálam is rossz volt a dobozból kivéve.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82716) Vynx


Vynx
tag

Még esetleg szóba jöhet ez az ASUS RT-AX58U AX3000 típus, tudom, hogy tudja a wifi-6-ot, WPA3-at, modernebb. Csak ez azért nem tetszik annyira, mert nem álló, mint az előzőek. Ha álló lenne egyből ezt venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#82717) libit válasza Vynx (#82714) üzenetére


libit
tag

van valami konkret tulajdonsaguk, hogy miert ez a ketto?
eszerint: [wikidevi] a belsejuk ugyan az, csak a csomagolas mas
ebben az arsavban mar (nem is akarmilyen) AX-es routerek is vannak, pl. Asus RT-AX92U

designe szempontjabol a sokat amlegetett 65P is allo :D

[ Szerkesztve ]

(#82718) MaCS_70 válasza Vynx (#82716) üzenetére


MaCS_70
félisten

Volt AX58-asom, nagyon jól ment, gyors volt, de az egész három szintes ház nem minden sarkába ért el a wifije. Az AX92 körbe a kertet is lefedi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82719) Gubek-Einste válasza Vynx (#82714) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82720) mrmft válasza Vynx (#82716) üzenetére


mrmft
senior tag

Kb. 10%-al dragabb az AX92U, ha mar "ennyit" raszansz es meg belefer, erdemesebb lenne azt valasztani, MaCS elmondta miert.
Esztetika szubjektiv, szerintem szep az AX58U is, vagy mar megszoktam...

[ Szerkesztve ]

(#82721) Vynx válasza Gubek-Einste (#82719) üzenetére


Vynx
tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
- 1-2 téglafalon menne át, a kertben én csak néha vagy nagyon ritkán használom a wifit, van egy padlásszoba oda meg van egy repeaterem/range extenderem amivel megoldottam a wifit. Csak az 1-ik szomszédban van/látok wifit azt is én állítottam be neki (nem telített a hálózat mivel falun lakom, kertes házban)

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
- Gigabites net mellé

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
- 4-5 eszköz menne a wifin azok se mindig egyszerre (TV, laptop, telefon, asztali gép)

Mennyi lenne a beszerzésre?
- amit MaCS és mrmft írt AX92U-t is meg tudnám venni

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
- IGMP képes legyen, nyomtatószerver funkció legyen benne, DDNS-t tudja, online játékokhoz is használnám + torrentezést is birja, a wifi sebessége nekem nem olyan fontos.

Végül is felesleges lenne megvennem a korábban felsorolt routereket elég lenne nekem ez a TP-LINK Archer AX20 AX1800 is, mivel azok csak azért drágábbak mert gyorsabb a wifijük, meg lehet nagyobb a hatótávolságuk.

[ Szerkesztve ]

(#82722) Redplee


Redplee
senior tag

Van egy Asus AC65P routerem amivel nem vagyok elégedett... Ahogy a PC ben levő adapterrel sem... Az USB-AC68.

Egyrészt a 110m2 es lakás "sarkában" már nincs jel, másrészt a 2.4 és az 5ghz hálózatot nem tudtam normálisan megoldani valamiért (a 2.4ghz hálózaton levő okos eszközt nem tudom az 5ghz-s hálózaton levő eszközzel irányítani, ha csak át nem váltok 2.4re, pedig állítólag uaz a hálózat, ugyan ez musiccast hangszórókkal) másrészt ledobál a netről ha elkezdek tölteni valamit és nagy adatforgalom lesz. Az USB stick is random "disconnectel" a gépről, és csak usb ből ki majd újra be ami megoldja.

Mit ajánlanátok most, ami ennél jobb és erősebb?

Duplagipszkarton falak vannak, a legtávolabbi ponton 3 ilyen falon át megy és ott már gyenge a jel. A net koax, Sagemcom fast 3886 v2 modemmel, 300mbit. 2.4ghz hálózatot okos eszközök, lámpák, klíma stb használja ezekből van kb 15db, az 5ghz-et 2 mobil, 2 ipad, 3 számítógép. Árban 60k fölé nem mennék ha nem muszáj.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#82723) Gubek-Einste válasza Vynx (#82721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- amit MaCS és mrmft írt AX92U-t is meg tudnám venni
Akkor tedd meg.

Végül is felesleges lenne megvennem a korábban felsorolt routereket elég lenne nekem ez a TP-LINK Archer AX20 AX1800 is, mivel azok csak azért drágábbak mert gyorsabb a wifijük, meg lehet nagyobb a hatótávolságuk.
Tapasztalat nincsen vele de tehetsz egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82724) Gubek-Einste válasza Redplee (#82722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiből már AX-s eszközt lenne érdemes választani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82725) Redplee válasza Gubek-Einste (#82724) üzenetére


Redplee
senior tag

AX92U-t néztem egyébként. Az milyen?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#82726) vicces válasza Redplee (#82725) üzenetére


vicces
addikt

g3cilYÓ!

én is kora tavasszal vettem egyet. beállitgattam. 1x egy héten magától csinál egy rebootot. mindig van net.MINDENHOL! még a ház elött a parkolóban is és a kocsiban is. ez elött 2 routerem volt egyszerre, de ez túltesz rajtuk! picit langyosabb, de én felfúrtam a falra. így talán jobban átszellőzik a háza. sokat agyalok, hogy vennék még 1 második aimesh routert mellé, hogy kimaxoljam a képességeit. viszont mégsem veszek, mert egyszerűen nem kell. az tényleg csak MARHA NAGY családiházaknál/irodáknál kell alkalmazni. ha van gempa vedd meg nem fogsz csalódni és 1 gonddal kevesebbel éled az életed ;]

ax92

[ Szerkesztve ]

:)

(#82727) MaCS_70 válasza Redplee (#82725) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vicces +1

Csak ismételni tudom magamat: AX92, három 80 négyzetméteres szint + kert:

2,4 GHz-en teljesen kiszolgálva, 5 GHz-en a szélső sarkok és a kert ebből lejön.

Gyors és okos és erős.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82728) micimacko


micimacko
aktív tag

Sziasztok,

Segítsetek légyszíves, mert kezdem a maradék hajam is kitépni.

Vettem egy TP-Link AX10-es routert, majd összecsatlakoztattam ugyanúgy, ahogy az előző (TP-Link TL-WR1043ND) routeremet.

Egyszerűen nem akar menni. Folyamatosan azt írja, hogy WAN port unplugged. Visszaraktam a régi routert, és minden tökéletes. Ismét az AX10, és nem működik. A státusz részen is inaktív a WAN port ikonja.

Az viszont a legfurább, hogy ha olyan kábelt csatlakoztatok a WAN portra, amelyiknek a végén valamilyen eszköz van (PC, NAS, TV, switch...stb.), akkor azonnal aktív lesz az ikon. Most azt csináltam meg, hogy a régi routertől jön egy kábel az AX10-es WAN portjára, és így AP-ként működik, aktív a WAN port is.

Digi (FFTB) hálózat, tehát a kábel (mondjuk úgy, hogy) közvetlenül a falból jön, és PPPoE kapcsolattal kellene kapcsolódnom.

Mi a bánatot kellene állítanom, hogy működjön?

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#82729) Gubek-Einste válasza micimacko (#82728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82730) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Sziasztok!
Új hába költöztünk és a digi 1gigás csomagja van. A hánhosszú, ezért a wifi jel nem megy el. Van utp kábel az egyik szobában és oda raknék egy routert. Melyik ajánlott? Asus vagy más márka?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#82731) libit válasza Vynx (#82721) üzenetére


libit
tag

az AX20 adatlapjan (amit te is linkeltel) nem szerepel:
"nyomtatószerver funkció legyen benne"

(#82732) Vynx válasza libit (#82731) üzenetére


Vynx
tag

Igen láttam.

(#82733) jerry311 válasza Quqesz (#82730) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igen, az Asusok közt van ajánlott.
Összefoglalót olvastad?

(#82734) Essejó válasza Redplee (#82722) üzenetére


Essejó
veterán

Kicsit vissza keresel, sokszor le volt már írva, hogy az AC65p wifije hajlamos ilyenre, tessék CFWt-tenni rá az megoldja. Egyébiránt engem ha bottal vernének akkor sem bohockodnék asztali gépben wifi kártyával. Volt kiprobáltam, olyan 6-8 éve a routerrel egy szobában. Úgy is egy hulladék volt. Azóta amihez csak lehet, lankábelt viszek. Pedig volt, hogy 50-es falat kellett átfúrnom miatta.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82735) Quqesz válasza jerry311 (#82733) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen nézegettem. Akkor az asusból érdemes választani, csak pár már kifutott modell.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#82736) libit válasza jerry311 (#82733) üzenetére


libit
tag

ha az ajanlott routerek miatt kerded, akkor annyira nem vetnem a szemere ha nem olvasta :) - nem epp mai darabok szerepelnek benne, lasd:
"Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU/AX58U/AX92U lenne az ajánlott eszköz.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni."
...bar kicsit visszaolvasva ezt is megtalalna.

(#82737) Quqesz válasza libit (#82736) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezt is néztem, de a wan 10/100-as, nem 10/100/1000

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#82738) woodworm válasza Quqesz (#82737) üzenetére


woodworm
veterán

Azok mind gigabitesek, valamit rosszul néztél. Az ac1200-asokból van pár hasonló nevű, figyelni kell velük.

(#82739) Redplee válasza Essejó (#82734) üzenetére


Redplee
senior tag

én még semmire nem tettem CFW-t de akkor ezt kipróbálom még, mielőtt veszek AX92u-t.

A lan kábel sajna nem játszik :(

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#82740) blakey válasza Redplee (#82725) üzenetére


blakey
titán

Mintha 3 db AC65P-d lenne de egy dobozban.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82741) Redplee válasza blakey (#82740) üzenetére


Redplee
senior tag

OpenWRT ről van szó?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#82742) blakey válasza Redplee (#82741) üzenetére


blakey
titán

A hsz-ben, amire reagáltam, egy AX92U-ról van szó. OpenWrt-vel jobb lesz de gyengébb az AX92U-hoz képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82743) Redplee válasza blakey (#82742) üzenetére


Redplee
senior tag

Azért megpróbálnám, de sajnos nem vágom, hogy kell... Elolvastam leírást, de fogalmam sincs, mi ez az scp stb, nem tudom, hogy kell felrakni. Esetleg tudnál segíteni?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#82744) Essejó válasza Redplee (#82743) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg az Asus Routerek topikban hamarabb link illetve
OpenWRT PH topik
link

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82745) Quqesz válasza woodworm (#82738) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#82746) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Tudnátok mondani valamit erről?
: Arris tg1652s (ha gyorsabb netet szeretnék, ez kell.. :U )
A szolgáltatóm szeretné ilyenre cserélni a mostanit.
De jelenleg a Cisco tökéletesen jó, mert egy Asus RT-AC65P-vel van összekötve.
Leginkább az érdekelne hogy mennyire lenne visszalépés?
Esetleg az Arris tud Bridge módot? :R

Press "F" to pay respects.

(#82747) Gubek-Einste válasza Imilenni (#82746) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leginkább az érdekelne hogy mennyire lenne visszalépés?
Szolgáltatói topikba kellene megkérdezni, hogy mennyire van lebutítva mert a szolgáltatók előszeretettel csinálnak ilyet, hogy nem kelljen supportálni őket olyan szinten mint amit gyárilag az eszköz tud.
Valószínűleg beállíthatóságban biztosan visszalépés lesz, főleg, hogy a saját eszközre tehetsz CFW-t is ha nem lenne elég a gyári firmware tudása.

Esetleg az Arris tud Bridge módot?
Szolgáltatónál kell erről érdeklődni és/vagy a szolgáltatói topikban.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82748) Intelligencs

Sziasztok, AC86U ment vissza gariba, mert egyszerűen nem lehetett azzal mit kezdeni, hogy 1 nap vagy 1 hét után 5Ghz-en autentikációs hibát jelzett minden kliensnek (2.4 működött tovább). Csak az újraindítás segített. Utánaolvasva ez a hiba javíthatatlan. Asus szerviz nem is kötözködött (ezért piros pont nekik).

AX92U-t néztem ki. Viszont kissé már kezdek csalódott lenni az Asusban, mert az ezt megelőző N66U-val és AC66U-val sem voltam maradéktalanul elégedett, az AC66U aztán el is romlott. Egy fórumon azt olvastam, hogy az Asus mérnökei egyszerűen képtelenek jó szoftvert írni routerre, tákolás az összes. Ezért kérdezném az itt jelenlevő AX92U tulajdonosokat, van-e bármilyen, akár csak a legkisebb hibája is a doboznak? Lehet használni gondozásmentesen? (Értsd: maximum a szoftvert frissítem rajta.) Például az AC86U fentebb leírt hibáját is sokan jelentéktelennek tekintik, de szerintem nem az. Ha nekem rendszeresen vagy rendszertelenül újra kell indítanom az eszközt, meg gugliznom kell napokat, hogy mi baja van, az nem normális működés.

@vicces: Írtad, hogy az AX92U-t hetente ütemezetten újraindítod. Miért? Indokolja ezt valami?

Másik ötletem, hogy szakítok ezekkel a kommersz routerekkel, és veszek mondjuk egy Mikrotik hAP ac²-öt. Teljesen testre szabható és meglepően olcsó. Tudom, hogy csak 200-300 megát tud a wifije, de ha nem rossz a lefedettsége nekem jó. Egy 130 nm-es lakást kell lefedni, de nagyjából pont középen van a router, szóval szerintem nem nagy kunszt. Eddig minden routerem lefedte. Tudom, hogy konfigolósabb téma, de hát végül is Cisco routereket konfigolok a melóhelyemen, biztos megtanulom pár nap alatt ezt is.

A Synology NAS-omat beállítom a sarokba, és évente leporolom. Ilyen kellene routerből is, nekem már nincs idegrendszerem az állandó hibakereséshez itthon is. :O

Szívesen meghallgatok minden ötletet és tanácsot.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#82749) Intelligencs válasza Essejó (#82734) üzenetére

Pedig fateréknál megoldottam. Egy AC86U router meg egy PCE-AC88 az asztali gépükbe. Emlékeim szerint 600 Mbit/s felett teljesít a cucc.

(Tényleg, jut eszembe az előző hozzászólásomhoz, fater AC86U-ja nem dobálja el a klienseket 5GHz-en 1 hónap után se. Mondjuk az egy évvel újabb gyártású mint az enyém volt, lehet közben valamit mókolt az Asus.)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#82750) Quqesz válasza micimacko (#82728) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ma vettem én is egy ilyet, szintén digi kábel. Webes felületen végigmentem és működik.

Végül tp-link ax10 lett a nyertes az MM-ben.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.