Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83251) BarsonyDavid válasza Multibit (#83250) üzenetére


BarsonyDavid
újonc

Ha jól értem akkor az amit routernek hívtam egy rádiós switch, ami egyben switch, router és wifiAP (ami nem tudom mi, de talán most lényegtelen), egy eszközben? Egy biztos, hogy router néven vásároltam.

Nem tudom hogy jól értelmezem-e a magyarázatot.
Amit biztosan tudok, hogy nálam csak egy eszköz van, a lakáson kívülről csak egy ethernet kábel jön be, ami csatlakozik a DLink DIR-842 megfelelő portjába, ugyanebbe a Dlink eszközbe csatlakozik az összes számítógép és szerver. Én raktam össze, úgyhogy biztos nincs más eszköz a dologban, hacsak nem a lakáson kívül a szolgáltató részéről, de ahhoz meg a saját hálózatnak nem szabadna hogy köze legyen ha jól gondolom.

Szóval a lényeg hogy a korábban leírt probléma a Dlink DIR-842-vel, bármi legyen is az, a most leírt setuppal, erről mit gondoltok? Jól gondolom hogy a DLinkkel lesz a baj és ha igen milyen eszközzel cseréljem ki hogy ne terhelődjön túl a dolog?

Vagy rossz fórumon érdeklődök, mert amit leírtam nem router?

[ Szerkesztve ]

(#83252) MaCS_70 válasza Pano (#83248) üzenetére


MaCS_70
félisten

Használd egészséggel!

Amennyire én tudom, a TrendMicro nem fogja meg komolyan az eszközt. Amikor AX58-asom volt, pár óráig próbálgattam vele és nélküle, de nem éreztem különbséget -- igaz, más terhelést (pl. torrentezés) én nem adtam neki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83253) Gubek-Einste válasza BarsonyDavid (#83251) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P alá nem érdemes menni ha router-t akarsz cserélni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83254) Soma01 válasza BarsonyDavid (#83251) üzenetére


Soma01
veterán

Arra nem válaszoltál még, hogy az említett nagy adatfotgalom milyen irányban zajlik? A saját hálózatodon belül, az otthoni gépek között, vagy az otthoni gépek és egy távoli gép között az interneten keresztül?

(#83255) zzola


zzola
félisten

Egy kis érdekesség:
Archer AX10 v1.0

Released Note:

New Features/Enhancement:
Add WPA3 security function;
Add Alexa Smart Home Skill function;
Enhanced Wi-Fi stability and PPTP security;
Enhanced system security and stability.

Bug Fixed:
1. Fixed the bug that the LAN PC cannot use DDNS address to control the router;
2. Fixed the bug that the in AP mode, the client list sometimes display not correctly;
3. Fixed the bug that HTTPS access shows "NET:: ERR_CERT_INVALID" in Chrome for macOS.

(#83256) lowzor


lowzor
veterán

Az AX56U egyelőre nekem nagyon bejött. :K
Sokkal nagyobb hatótávot ad, mint az N12D1. A földszinten ahol már az N12D1-gyel alig volt jel, ezzel maxon van. Plusz a lenti TV-n eddig nézhetetlen volt a Netflix és a Youtube repeater nélkül, ezzel simán jönnek 1080p-ben, tehát nem kell már a repeater. A böngészést és a videók betöltését is pörgősebbnek érzem.
Sajnos tempó szempontjából még nem tudtam kipróbálni, mert nem kötötték be még az új netet. Az AC57U V3-at is akkor fogom rákötni, ha az új net be lesz kötve.

[ Szerkesztve ]

(#83257) Soma01 válasza lowzor (#83256) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Majd írd meg a tapasztalatodat akkor is.

(#83258) lowzor válasza Soma01 (#83257) üzenetére


lowzor
veterán

Rendben. :)

(#83259) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szolgálati közlemény:

Úgy néz ki újabb szállítmány érkezett az ASUS RT-AC1200GU-ból, sok helyen újra kapható.

(#83260) PpenoO válasza Intruder2k5 (#83259) üzenetére


PpenoO
őstag

Vajon az AC1200GUnak vagy az AX55nek erősebb a Wifije?

(#83261) Pano válasza PpenoO (#83260) üzenetére


Pano
addikt

Én épp most vettem egy AX55-öt tegnap. Nagyobb panel lakásban lakom. Számomra megdöbbentő volt a lefedettség. Ahol eddig 40-60 megabitet mértem, ott most simán metvan a 380 megabites stabil sávszél (igaz wifi 6 képes eszközzel, de ez a hatótávon nem változtat).

(#83262) Soma01 válasza Intruder2k5 (#83259) üzenetére


Soma01
veterán

Ez a router miért "jobb" mint a AC57U V3? Drágább is és nem látom, hogy mivel tudna többet.
Ahogy néztem a sebesség ugyan az (ac1200 = 300+867), de a AC57U V3 tud MU-MIMO-t és van benne AiMesh is. Ezek az AC1200GU-ban nincsenek benne a honlap szerint. Az Asus szerint az AC57U nagy otthonok lefedésére is alkalmas, az AC1200GU pedig csak közepes méretűekhez ajánlott. Miért drágább akkor? Mit nem veszek észre?

(#83263) valakky válasza Soma01 (#83262) üzenetére


valakky
aktív tag

fel lehet pimpelni nem asus-os firmware-el, és akár egy kis házi mindenesként, NAS célokra is szolgálhat.
normál, hétköznapi használat során senki nem venné észre a különbséget egy ilyen, a GU vagy a másik nagy sláger a 65p között.
mondjuk 25e-ért már pont nem vennék AC-s routert, inkább AX környékén nézelődnék.

[ Szerkesztve ]

(#83264) Multibit válasza Soma01 (#83262) üzenetére


Multibit
veterán

Wifi sávszél, MIMO, lefedettség...
Ezek a home routerek nem csak "wifi-ből" állnak ;)
Pl. a SoC már nem is számít neked? Az Asus utóbbi időben követett gyakorlatát figyelve a v2, v3 stb. utódok sajnos butított, gyengített változatok.

[ Szerkesztve ]

(#83265) woodworm válasza Soma01 (#83262) üzenetére


woodworm
veterán

Mert gyakorlatilag ez a v1. Egyedül a mesh szól a v3 javára, már ha probléma mentesen működik.

(#83266) Soma01 válasza valakky (#83263) üzenetére


Soma01
veterán

Ez a gyártónak szerintem nem szempont. De tény, hogy így van. Az AC57U v3-ra valóban nincs (még?) cfw. De ezt sem találtam sehol, hogy milyen chip van benne. De mint ahogy Multibit is írta, valószínű, hogy a verziószám növekedésével, csökken a proci teljesítménye. Szerintem is, de nem találtam ilyen infót, erre a modellre vonatkozóan és a ram méretét sem találtam meg. De ha az árból indulok ki, így kell lennie.

Multibit!
Nem találtam információt a procira és a ramra vonatkozóan. De valószínű, hogy az van, amit írsz. Csökkentik a cpu teljesítményét a verziószám növekedésével.
(AC57U v3 vs AC1200GU)
"Wifi sávszél": nem látok különbséget. Bár a honlapon fura infók vannak (4x4, 1x1 vs 2x2, 2x2, az 1x1 hogy lehet 867 Mbps AC-n?), de (vég)sebességre ugyan azt írják, AC1200.
"MIMO": MU-MIMO vs MIMO az AC57U v3 e szerint jobb.
"Lefedettség": Az Asus szerint nagy vs közepes. Tehát fordítva van. Persze lehet, hogy a valóság más.

woodworm:
Most látom, hogy írtál... Akkor elvileg van/lehet van rá cfw. Megnézem ilyen szemmel is akkor, hogy a v1 = v3. Ezek szerint a v1 is tudott MU-MIMO-t. Nem figyeltem ezt eddig. Megnézem...

[ Szerkesztve ]

(#83267) woodworm válasza Soma01 (#83266) üzenetére


woodworm
veterán

Nem a v3 egyezik meg a v1-essel, hanem az ac1200gu. A v3 valószínűleg a v2-es továbbfejlesztése, kapott nagyobb flasht. A mu-mimonak úgy van értelme, hogy az asus már megint kamuzik a specifikációkkal, mert az n300-as rádió helyett n600-as van benne (4x4), mivel az ac57uv3, az ac58uv3 és az ac59uv2 hardvere és szoftvere megegyezik, csak az asus által megadott névleges specifikáció tér el.
Mindenesetre a soc jóval gyengébb, nem mondanám sokkal jobb vételnek.

(#83268) BarsonyDavid válasza Gubek-Einste (#83253) üzenetére


BarsonyDavid
újonc

Köszönöm a tippet! Esélyes hogy ő lesz a nyerő, ha csak valami más ki nem derül. :))

(#83269) BarsonyDavid válasza Soma01 (#83254) üzenetére


BarsonyDavid
újonc

Ó, valóban. Távoli gép nincs, a szerver ugyanabban a térben van mint a gépek, nagy adatforgalom a net felé esetleg a szerver 0-24-es felhő-backupja lehet. De belső hálózaton bonyolódik az említett nagy adatforgalom és olyan értelemben egy irányba, hogy a gépek a szerverről kérdezik le, illetve arra töltik fel a fájlokat, abban dolgoznak sokszor, de a szerver semmit nem csinál a gépekkel.

(#83270) Essejó válasza BarsonyDavid (#83268) üzenetére


Essejó
veterán

Én megnéznék egy Asus AX55-öt is, picit erösebb.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83271) norba69 válasza BarsonyDavid (#83269) üzenetére


norba69
senior tag

Számodra a megoldás egy 2.5 Gb-s switch, és a szerverbe 2.5 Gb-s hálókártya, ez ízlés szerint mehet a munkagépekbe is. Ha sokallod az árát, akkor cifu írt egy jó cikket a lehetőségekről.

(#83272) Soma01 válasza BarsonyDavid (#83269) üzenetére


Soma01
veterán

A belső forgalomra kell rágyúrni ezek szerint. Ahogy norba69 is írta, jó lenne egy gyorsabb hálózat. De ha a mostani is elég sebességben, csak legyen stabil, akkor elég egy jó gigás switch is. Az új router meg ott dől el, hogy mennyire terhelő a routernek a "szerver 0-24-es felhő-backupja". Ha az az irány is nagy adatforgalommal jár, akkor érdemes egy új router is. Egy olyan kellene, ami simán elbánik a gigabites net forgalommal, van benne erős proci és elegendő ram is. Bekötni meg majd úgy kellene, hogy a belő forgalomra vásárolt switchre legyenek kötve a gépek és a switch egyik portjába menjen a router egyik lan portja. A router többi lan portját ne is használd majd, csak a switchet, ami lehet több (8) portos is. A switch legyen valami izmos, ne valami vacak, legolcsóbb switch. Nem olyan drágák a jó gigabites switchek sem, neked nem kell smart sem menedzselhető sem, elég a sima nem menedzselhető is. Az meg a rászánt kereten múlik (és persze az igényen), hogy a gigabit fölé mész-e vagy elég a gigabit.
Az AX routereket érdemes meggondolni, ha most vásárolsz. Legyen időtálló. Kapsz majd itt ajánlást biztosan pl.: "Asus AC65P az AC eszközök közül, AX-ból pedig az Asus AX55/AX56U vagy TP-Link Archer AX10/AX20." Amelyiknek erősebb a procija és több a ram benne, azt válaszd. Majd itt megmondják, hogy melyik az. Én nem tudom fejből és most nem esek neki összevetni őket ez alapján... :)

[ Szerkesztve ]

(#83273) Soma01 válasza Soma01 (#83272) üzenetére


Soma01
veterán

... Ahogy így hirtelen látom, az Tp-Link AX20 (ez a legolcsóbb) és az Asus AX55 vagy AX56U erősebbek.

De majd a többiek leírják, mi az erő sorrend az említettek között. (szerintem kb úgy, ahogy felsoroltam, de az AX20 is elég jó már)

(#83274) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek /urak!

A héten már majdnem megrendeltem az ajánlott RT-AC57U V2-t aztán kicsit elbizonytalanodtam.

A mostani öreg WR841ND openwrt routeren 70-80 mega körül megy a letöltés kábelen 100/5 nettel. Wifit nem mertem az igaz, de ehhez a sebesség ez egyáltalán lenne valami előnye a gigabites routernek? Eszközök között nem nagyon másolok.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#83275) Multibit válasza kutga (#83274) üzenetére


Multibit
veterán

Csak a mának vásárolnál, vagy a jövőre is gondolsz?

(#83276) Essejó válasza kutga (#83274) üzenetére


Essejó
veterán

Én gigás port alá már nem mennék.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83277) kutga válasza Multibit (#83275) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez jó kérdés. Jelenleg teljesen feleslegesnek érzem a gyorsabb internetet.

Let the Zone take me if I am.

(#83278) kutga válasza Essejó (#83276) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha veszek akkor nyilván gigásat vennék én is.

Let the Zone take me if I am.

(#83279) MaCS_70 válasza kutga (#83277) üzenetére


MaCS_70
félisten

De mi az, ami miatt elégedetlen vagy a jelenlegi helyzettel, illetve, milyen többletszolgáltatást tudnál kihasználni?

Ha a válaszok nemleges tartalmúak, akkor használd a meglévő eszközödet, amit nem lesz igenlő bármelyik -- amit mondjuk a router halála egy pillanat alatt előidézhet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83280) kutga válasza MaCS_70 (#83279) üzenetére


kutga
nagyúr

Amiatt gondoltam újra mert a mostani szerintem már a tíz évet tapossa. Sebesség, szolgáltatások szerintem rendben vannak. Egyelőre nem váltok.

Let the Zone take me if I am.

(#83281) Goopher


Goopher
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok valami eszközt ajánlani mobil internet (Telenor) használatához? Zárt térben, külső kábel, stb lehetőség nélkül, kb 1m vastag "betonkockában" nagyon gyenge a Telenoros MIFI router vétele. Van erősebb eszköz (jobb a "vétele")? 4-5 készülék csatlakozna hozzá, ha lehet, nem csak böngészésre használnánk, hanem Netflixhez, stb.

Köszönök minden tanácsot!

(#83282) MaCS_70 válasza Goopher (#83281) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kábelt a kockából ki tudsz vezetni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83283) Goopher válasza MaCS_70 (#83282) üzenetére


Goopher
csendes tag

Nem, sajnos nem.

A kis MIFInek 4G egy-két pálcás a vétele, a Vodafone telefonban egy kicsit jobb, de nem tudtuk kipróbálni routerben.

(#83284) Goopher


Goopher
csendes tag

Javasoltak olyan routert, aminek van SIM kártyás slotja, de nem tudom, az erősebb-e, érdemes lenne-e rá költeni.

(#83285) Soma01 válasza Goopher (#83283) üzenetére


Soma01
veterán

A sebesség nem lesz jobb. Ki kell menni valahogy egy kábellel és ott kell venni a még jó minőségű jelet egy külső eszközzel. Olyan vastag betonon keresztül nem lesz jó a vétel. Esetleg valami nyílás, ablak nincs? Valahogy csak bemegy oda valami vezeték...

(#83286) Goopher válasza Soma01 (#83285) üzenetére


Goopher
csendes tag

Vagy 3 ajtón keresztül lehet bejutni, légkondi van csak, a kábelek mellett nem tudom behozni... A "levegőből" kellene kiszedni, de nincs nagy reményem.
Egy normális routernek nem erősebb a vevő része mint egy kis MIFInek? A mobilokban is van különbség, szerintem (de sajnos nem értek hozzá).

(#83287) Gubek-Einste válasza Goopher (#83286) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy külső antennás eszközzel lehet próbálkozni de garancia nincsen, hogy jobb lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83288) Goopher válasza Gubek-Einste (#83287) üzenetére


Goopher
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom!
Olyan készüléket keressek, amibe bele lehet tenni a SIM kártyát, vagy minden ajánlott router kezeli az USB-s 4G sticket? Ez utóbbinál a vételért a külső antennák felelnek vagy maga a kis stick?

(#83289) adika4444 válasza Goopher (#83288) üzenetére


adika4444
addikt

Olyat keress ami SIM kártyát fogad, és a rajta lévő antenna vagy antennák 4G-t tudjan(ak), mert sok ilyen eszközön az antenna wifi-re van, és - ha támogatja - külső 4G antenna kell rá, ami meg nem két fillér és jól meg kell választani.

üdv, adika4444

(#83290) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok jelenleg upc 500-as net van, ehhez szeretnék egy dual bandes routert nézni a jelenlegi 940n tp-link mellé. Érdemes mellé nezni asust vagy maradjon tp-link?
Csak pc-n lesz kihasználva az 500mbit, wifin 3 db tv és 2 mobil lesz csak rákötve.
A tvk ugye nem tudnak 5ghzen kommunikálni ha jól tudom?
Árban 15k-t szánnék rá.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#83291) Essejó válasza anonymus89 (#83290) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt nem tudom megerösiteni mert a mi Samunk az SSID alapján 5 GHz-en van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83292) anonymus89 válasza Essejó (#83291) üzenetére


anonymus89
addikt

Akkor akár azok is 5ghzen lennének.
C6 v.c5 v4, esetleg asus 1200gu?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#83293) Essejó válasza anonymus89 (#83292) üzenetére


Essejó
veterán

Én nagyon TPlink ellenző vagyok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83294) Goopher válasza adika4444 (#83289) üzenetére


Goopher
csendes tag

Köszönöm!!

(#83295) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Gyengélkedik a TP-Link 1043nd routerem ezért vennék újat.
Digi 1000/300 -as net van. Asztali gépen letöltés menne, wifi-n telefonok és okos eszközök, kamerák mennének (kb. 10 eszköz). A földszinten is van egy laptop oda is el kéne érnie (ne legyen gyenge a wifi). Hardveres NAT fontos lenne.
Itt többször ajánlották az Asus Ac65p [link] routert. Esetleg van más típus ami még jó lenne?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#83296) norba69 válasza < CyberBob > (#83295) üzenetére


norba69
senior tag

Igen! Dupla annyiért.

(#83297) Essejó válasza norba69 (#83296) üzenetére


Essejó
veterán

Inkább kb. egy 10-el többért. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83298) Gubek-Einste válasza Goopher (#83288) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

minden ajánlott router kezeli az USB-s 4G sticket?
Nem

Ez utóbbinál a vételért a külső antennák felelnek vagy maga a kis stick?
Maga stick mivel a router saját antennái csak wifi-ért felelnek.

Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/B535/E5180 (Cube)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83299) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#83292) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC1200GU jó választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83300) Gubek-Einste válasza < CyberBob > (#83295) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az Asus AC65P.

A földszinten is van egy laptop oda is el kéne érnie (ne legyen gyenge a wifi).
Garancia nincsen rá, sőt akár még rossz is lehet a vétel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.