Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83551) viktorhu válasza kmarci25 (#83550) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha új routerrel próbálkozol, akkor az elhelyezéssel érdemes játszani majd.

Hardveresen nem kell erős router, mert elég, ha AP módban használod, tehát kb. switch + wifi AP-ként fog menni, inkább az adás erőssége az érdekes a te esetedben, bár mondom az is ronthat is akár a helyzeten ahelyett, hogy javítana.

A szomszéd is a 13-asra költözött? Érdemes lenne egy mobillal körbejárni a lakást a wifi analyzer alkalmazással, hogy melyik szobában melyik csatorna lenne a leghasználhatóbb.

(#83552) Intruder2k5 válasza kmarci25 (#83550) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdemes lenne elgondolkodni egy komolyabb, mondjuk Ubiquiti UniFi Access Point-on is.

(#83553) kmarci25 válasza viktorhu (#83551) üzenetére


kmarci25
veterán

A nappali számít igazából. Nem, a 13-as volt még a legtisztább. 5 GHz-en kevesen vannak, az oké is, csak van több eszközöm, ami meg nem támogatja.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#83554) viktorhu válasza kmarci25 (#83553) üzenetére


viktorhu
veterán

És a nappaliban van most a Sagem? 20 MHz-en?

(#83555) humigabi válasza kmarci25 (#83553) üzenetére


humigabi
aktív tag

Amit Intruder2k5 MODERÁTOR ajánl az nagyon jó, de ide neked elég lenne egy ilyen is Tp-Link EAP225 outdoor. Kábellel összekötni a szolgáltatói routerrel, keresni neki a nappaliban egy jó helyet, routeren lelőni a wifit, AP-n beállítani mindkét sávot (2.4-5), SSID-ket, aztán hadd menjen. Nekem ilyenek vannak Mesh-ben, bitang jók.

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#83556) siminhu


siminhu
tag

Sziasztok,

Szeretnék tőletek javaslatot kérni.

- Vodafon 500mp net
- 2.4 és 5Ghz-es wifis kliensek (nyomtató, laptop, telefonok, IP kamerák, okos tévék, netflix és hbogo stream, online játékok...25+ eszköz Wifin)
- Okos tv (100) és nas vezetéken csatlakozik (1000)
- 60nm-es lakás, PANEL
- biztonságos firmware
- árban max max 30k

Köszi,

Zoli

(#83557) kmarci25 válasza viktorhu (#83554) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, ott van. A 20 MHz-et nem tudom, azt majd ha hazaérek.

humigabi: én most ilyesmit néztem. Xiaomi AC2100
Nem tudom, hogy egy ilyen mennyire szolgálna ki.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#83558) humigabi válasza kmarci25 (#83557) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ezt csak a próba tudja megmondani. Az EAP225 nekem azért tetszett meg annak idején, mert két külső antennája van és jól is tolja, de jól is fogja a klienseknek/től a jelet. Lesz két routered, de nem biztos, hogy jó lesz a hálózatod. Az EAP itthonról rendelhető, ki tudnád próbálni, ha nem vált be, 14 napon belül visszaküldöd.

humigabi

(#83559) ZolikaE46 válasza valakky (#83531) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Megnéztem. Asus RT AX55-lesz akkor azt már többen javasoltátok.

[ Szerkesztve ]

(#83560) MaCS_70 válasza humigabi (#83558) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt azért ne feledd el hozzátenni, hogy Te az EAP225 Outdoor verzióról beszélsz! A simának nincsenek külső antennái.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83561) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Kérlek még annyit írjatok le mi legyen a kis tesója?

(#83562) kmarci25 válasza MaCS_70 (#83560) üzenetére


kmarci25
veterán

Ott van az előző hsz-ében.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#83563) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg DSL routerem van, de annyira rossz minűségű internetet tud csak adni a jelenlegi szolgáltatóm, hogy át kellene váltanom mobil internetre.
Elsődlegesen olyan routert keresek, amibe tehető SIM kártya, eddig a FRITZ!Box 6890-et dícsérték, de ha lehet nem költenék rá most kb. 100e Ft-ot.
Az a megoldás is jó lenne (ha stabil a kapcsolat), hogy egy router USB portjába menne a mobil internet stick és ezen keresztül lenne internet, ehhez is örömmel fogadnék router ajánlásokat.

(#83564) MaCS_70 válasza kmarci25 (#83562) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, tudom, követem is humigabi beszámolóit, amelyeket lelkiismeretesen megoszt velünk.

De ha valaki csak elolvas egy hozzászólást, amelyben csak annyi áll, hogy EAP225 (ami önmagában egy létező típus), nem fog keresgélni, hogy a kommentelő véletlenül nem EAP225 Outdoort értett-e alatta.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83565) humigabi válasza MaCS_70 (#83560) üzenetére


humigabi
aktív tag

Kedves MaCS70!

Itt #83555 mi van leírva?

Üdv:

humigabi

(#83566) humigabi válasza MaCS_70 (#83564) üzenetére


humigabi
aktív tag

Igazad van, a legtöbben nem olvasnak vissza, ezt már többször tapasztaltam.
Figyelni fogok, hogy ne tévesszek meg így senkit.

Üdv:

humigabi

(#83567) MaCS_70 válasza humigabi (#83565) üzenetére


MaCS_70
félisten

okafogyott....

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83568) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

(#83561) erre kérnék még egy sos választ, köszönöm.

(#83569) valakky válasza ZolikaE46 (#83568) üzenetére


valakky
aktív tag

én a legolcsóbbat, a RT-AC57U V3-at választanám, de tényleg nem találni róla semmi értelmes tesztet, mi a belseje, mennyire stabil.
amazonon sincs különválasztva, viszont nem is kutyázza senki, hogy a v3 szar.

[ Szerkesztve ]

(#83570) ZolikaE46 válasza valakky (#83569) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Rendben nagyon köszönöm!

(#83571) Springfieldx


Springfieldx
csendes tag

Sziasztok,

Nem biztos, hogy jó topicba írok, a kérdés valahol a "Milyen routert vegyek?" és a "Hogy oldjam meg az otthoni wifi-t?" közt mozog.

Ami adott:
- Hosszú parasztház, T alakban nappali hozzáépítve
- Összesen 4 szoba, emelet nincs
- Nagyon vastag kő/vályog falak, 60-90cm
- PR telekom szolgáltató, 500-as friss net bekötve, router jelenleg a kiszögellő nappali részben, Wifi mindenhol máshol használhatatlan.

Kell egy viszonylag stabil wifi home office-hoz. Vodafone-ról való betárcsázás nem opció, dupla lemez tető van, térerő mint a mesében, hol volt hol nem volt...

Én wifi 2 opcióról tudok jelenleg:
1. Veszek még egy router-t, UTP-n rákötöm a szolgáltató által adott routerre, és 2 hálózattal megpróbálom lefedni a házat.
2. Valamelyik gyártó MESH rendszere, de ez tudomásom szerint 50k körül kezdődik, szeretném elkerülni, ha van rá mód.

A helyi szakik azt mondták, hogy ezek a vastag falak sajnos ilyenek, és a drága router sem fog jelentősebben átmenni rajta. Van ezzel kapcsolatban tapasztalat? Esetleg 15-20k körül van router, amelyik képes lehet megugrani ezt a feladatot? Amit érdemes megrendelni, kipróbálni... Ha meg nem tudja, akkor visszaküldöm.

Köszi

(#83572) Alex91 válasza Springfieldx (#83571) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , mondjuk lehet, hogy erdemes lenne egybol 3-as pack-kal kezdeni...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#83573) BTom1970


BTom1970
tag

TL-WR940N 450 Mb/s N-es router
Kérdezik hogy
- ebben van modem is, vagy csak router ? (gondolom nincs)
- milyen hálózaton használható? Annex A vagy B ? (ezt nem tudom)
Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#83574) Intruder2k5 válasza BTom1970 (#83573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs benne modem.

(#83575) Springfieldx válasza Alex91 (#83572) üzenetére


Springfieldx
csendes tag

Köszi. Ezeket gondolom nem mindegy, hogy hova teszem le. Mi van akkor, ha ott lenne optimális, ahol épp nincs konnektorom? Illetve, egyenként ezek sem erősebbek, mint egy router? Tehét úgy kell letennem, hogy nagyjából rálássanak egymásra?

(#83576) Alex91 válasza Springfieldx (#83575) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem egy router valoszinuleg keves lesz, barmilyet is veszel. Lehet kabelezni is oket, vagy mennek wifivel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#83577) Gubek-Einste válasza siminhu (#83556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83578) Gubek-Einste válasza biega (#83563) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/B535/E5180 (Cube)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83579) BTom1970 válasza Intruder2k5 (#83574) üzenetére


BTom1970
tag

Annex A vagy B ?
Vagy ez csak akkor van, ha lenne benne modem?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#83580) Intruder2k5 válasza BTom1970 (#83579) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az csak az ADSL modemek jellemzője, de ez csak router.

[ Szerkesztve ]

(#83581) humigabi válasza biega (#83563) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Valószínűsítem, hogy családi házról van szó. De egy, vagy kétszintes, téglafal, gipszkarton, betonfödém, mi az amivel kalkulálni kell?
Nagymértékben befolyásolják az építőanyagok a rádióhullámok terjedését, akár a mobinetről, akár a wifiről van szó, ezért kellene tudni, miből van a ház.
Én is mobilnetet használok, próbáltam anno routerbe dugott stickkel, hát az nem volt az igazi, inkább azt ajánlom, felejtsd el.
Aztán vettem egy Huawei B525 routert, ami kitűnően működött, csak a híd funkció hiánya miatt lecseréltem egy Huawei B535-re.
Az 525-ös szórt wifit is (míg a főroutert kicserélték), 2.4 Ghz-en földszint és emelet, 5Ghz-en csak földszint, B535 csak híd funkcióban továbbítja a netet (nincs külső wifi antennájuk).
Viszont van külső Lte antenna csatlakoztatási lehetőség, méghozzá MIMO, vagyis kétcsatlakozós változatban.
Ez azért jó, ha a beépített anyagok nagyon árnyékolják a toronyról érkező jelet, lehet egy kültéri Lte antennát csatlakoztatni hozzá (nekem is így van) és mindjárt minőségibb a jel. Sebességet nem kimondottan emeli, de a jelminőség-jelerősség lényegesen javulhat.

Én mindkét eszközt bátran ajánlom, igaz B525-öt már csak használtan kapsz, de akkor figyelj, nem szolgáltatói-e a készülék, mert akkor kártyafüggő lesz. B535-öt kártyafüggetlen változatban már kapsz 30k körül és ha nem vált be, van 14 napod visszaküldeni.

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#83582) humigabi válasza Springfieldx (#83571) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Ha azt akarod, hogy mindenhol legyen stabil wifi ilyen falakon keresztül, azt még 50k-ból sem fogod megúszni.
Az szerintem több lesz.

humigabi

(#83583) siminhu válasza Gubek-Einste (#83577) üzenetére


siminhu
tag

Köszi

(#83584) biega válasza Gubek-Einste (#83578) üzenetére


biega
aktív tag

Köszönöm, ezek közül melyikkel járnák a legjobban? Fontos, hogy stabil legyen a kapcsolat.
TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/B535/E5180 (Cube)

[ Szerkesztve ]

(#83585) biega válasza humigabi (#83581) üzenetére


biega
aktív tag

Szia!
74 m2-es lakás tégla falakkal. A router a lakás közepén lenne elhelyezve.
Jelenleg a szolgáltató kínálatában ezek elérhetők, de megveszem máshonnan, ha jobbat találok.

- Alcatel HH71
- HoT WLAN-Router ZTE MF286R1 CAT 6
- ZTE Wlan-Router (ZTE MF927U)

(#83586) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! A digi behúzza az optikai kábelt ,ezzel ajelenleg 100-as netből 1000-res lesz.
Érdeklődnék, hogy szükséges-e mindenképp lecserélni a tplink 840n (300mbit) routerem valami erősebbre? Kábelen egy tv box és egy pc+ ps4 kapja a netet, wifin a laptopom amiben Broadcom 802.11n network adapter van, és 3 mobil teló használná (ebből 2 tudja az 5ghz-et).

Érdemes beszerezni mondjuk egy [link] ilyet vagy elég a mostani is.
Köszi!

(#83587) Lacko32 válasza Gubek-Einste (#83577) üzenetére


Lacko32
tag

Apropo, AC65P..

Megjött a szajré, beállítottam, kapott új firmwaret, viszont a zipben volt egy verziószámra és kiterjedésre is nagyobb fájl. Azt feltöltöm, de nem tolja fel..
Az valami másé lenne..? :F

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#83588) Essejó válasza beach head (#83586) üzenetére


Essejó
veterán

A 840n csak 100 Megás a lanportja, és csak 2,4-es wifit tud. Szóval igen illene cserélni a Gigás net mellé.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83589) fpaja1982


fpaja1982
csendes tag

Sziasztok
kérdésem az lenne hogy milyen rootert érdemes venni,mert ami volt a tplink ac1200 as,az eldobálta az 5 ghz es jelet,és amit most néztem a Tplink AX10 attól viszont félek hogy az is el fogja dobálni

(#83590) woodworm válasza Lacko32 (#83587) üzenetére


woodworm
veterán

Milyen zip, milyen fájl?

(#83591) humigabi válasza biega (#83585) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ennek tudatában tényleg ajánlom a Huawei B525, vagy B535 modem routert.
Ekkora területre szerintem a kettő közül bármelyik megfelelő lesz, lehet külső antenna nélkül is, de ez majd kiderül.

humigabi

(#83592) Lacko32 válasza woodworm (#83590) üzenetére


Lacko32
tag

Asus oldaláról RT AC65P típushoz, 2020/6/18 kiadás.
Firmaware amit felengedett az a 3.0.0.4.382_52272
A másik fájl pedig ez 3.0.0.4.382_52287

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#83593) woodworm válasza Lacko32 (#83592) üzenetére


woodworm
veterán

Biztos az asus oldaláról töltöd? Nekem nincs benne semmi más!

(#83594) Lacko32 válasza woodworm (#83593) üzenetére


Lacko32
tag

Bakker, az egy másik router firmware...
Boink, ezt benéztem :DDD

Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

(#83595) WeAreVenom


WeAreVenom
friss újonc

Sziasztok

Elolvastam a téma összefoglalót, ott a konkrét típust amit kinéztem, nem találtam. Gondolom régi lehet a cikk.

Kérdésem:
Adott nálam egy telekom által szolgáltatott ONT ami sokszor leáll erős terheléskor (ftp, plex média szerver). Több alkalommal bejelentettem a gondot, a válasz mindig az volt, hogy nem náluk van a gond és korlátozzam le a feltöltési sebességet 200 Mbit köré ami a garantált sebességet adja és ennél a sebességnél nincs leállás. Többszöri bejelentés után döntöttem úgy, hogy elég volt, vásárlok egy routert amit rákötök az ONT -re.
A szolgáltatótól nem tudok venni routert, ezért routerkeresés előtt állok.
Kaptam kölcsönben pár hete egy D-link DIR 842 -s eszközt. A gond vele az volt, hogy a feltöltési sebessége 500 Mbites volt ami kevés volt a megszokott sebességben. Az ONT 2 Gbitet ad letöltésre (2 porton ) és 1 Gbitet feltöltésre.
Pppoe passthrough miatt gondolom nem lehet 1 Gbitet használnom a routeren és 1 Gbitet az ONT -t (1 porton menne a net egy másik pc -re). A feltöltés az 1000 megás netnél 300-400 Mbit, ezért használom a legnagyobb 2000 -s netcsomagot.

A kinézett típusok:
TP-Link Archer AX20 vagy Mikrotik Hap Ac2
E 2 típus kapja rendszeresen a firmware frissítést, régebbi eszközöknél elég hamar leállt a támogatás.

Kérdésem:
A fent leírt típusokkal elérhetem -e azt a sebességet amit az ONT szolgál ki nekem ?
Ami még fontos: stabilabb wifikapcsolat, bírja az erős terhelést valamint az IGMP támogatás az iptv felé.
30 ezer magyar ft összegben gondoltam a routervásárlást.
Személyes tapasztalatok is érdekelnek, tippek-tanácsok esetleg egy másik eszközre ha problémás eszközök típusait említeném meg.

(#83596) Gubek-Einste válasza WeAreVenom (#83595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A feltöltés az 1000 megás netnél 300-400 Mbit, ezért használom a legnagyobb 2000 -s netcsomagot.
A T 1/1-es net ad.

A kinézett típusok:
TP-Link Archer AX20 vagy Mikrotik Hap Ac2

Ha van tudásod a Mikrotik-hez akkor azt vedd meg.

30 ezer magyar ft összegben gondoltam a routervásárlást.
Személyes tapasztalatok is érdekelnek, tippek-tanácsok esetleg egy másik eszközre ha problémás eszközök típusait említeném meg.

Asus AC65P megfelelő lehet ha nem kell az AX-s wifi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83597) WeAreVenom


WeAreVenom
friss újonc

Köszönöm a válaszát.

A megemlített típus az 2 magos. Amit felírtam, ott 4 magos a router. Próbálok lehető legerősebb típusra vadászni, nehogy a jövőben leálljon ismét.

(#83598) homann75


homann75
csendes újonc

Sziasztok! Digi 1000 mbps-os nethez keresek routert. Eddig Asusom volt mindig. Most kinéztem párat, de nem tudok dönteni. Xiaomi AIoT Router AC2350, ASUS RT-AC57U v3, TP-Link Archer AX10 AC150, TP-Link Archer C7 AC1750. Ebben az árkategóriában. Lakás kb. 80m2-es. Esetleg még ezt is néztem: ASUS RT-AC58U AC1300 Melyiket javasolnátok megbízhatóság, kezelhetőség, hatókör szerint? :B

(#83599) Brogyi


Brogyi
senior tag

A 2000-es tempóhoz ha valaki ki akarja használni a következő funkciók kellenek: dual WAN, 802.3ad.
Persze nem kell mind a kettő funkció, de a példában szereplők tudják.
Néhány Asus típus a példa kedvéért: RT-AX86U, RT-AX88U, és egy régebbi RT-AC88U.
Az AX86U-nak van 2,5G-s portja is (Valaki már ért el 1800 feletti tempót is).
Egy igazi hátránya van, kb. 3x annyit kell rá költeni. Drága.

(#83600) beach head válasza Essejó (#83588) üzenetére


beach head
senior tag

No igen. Az említett [tplink] egyébként megfelel ehhez a nethez? Gondolom a 300mbs 2.4ghzes wifi sebességnél nagyobb nem kell ha csak n-es szabányú amúgy is a wifi a laptopba.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.