Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82501) Gubek-Einste válasza WZP (#82489) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A talán a legoptimálisabb megoldás egy MikroTik kültéri LTE eszköz és egy normál beltéri router lenne, nem olcsó de legalább stabil lenne a hálózat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82502) Zola007


Zola007
veterán

megbízható működésű
gyári szoftverrel VPN szervert tudó (l2tp preferált)
Gbps
dual-band
Wan+Wifi routert keresnék
közepes árfekvésben
:R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#82503) norba69 válasza Zola007 (#82502) üzenetére


norba69
senior tag

A vpn-t milyen sávszéllel szeretnéd?
Zabálja a processzort, mint a nyavaja, középkategóriás routerrel behatároltak a lehetőségeid.
Router az router, nem vpn szerver, nem fájlszerver, és főleg nem torrentszerver, ha teljesítmény; sávszélesség kell, akkor dedikált eszközre van szükséged, egyébként csalódás lesz a vége.
Ha tisztában vagy a korlátaival, és nem vársz rendes teljesítményt, akkor még akár jó is lehet.

(#82504) májkimiki válasza Kenderice (#82498) üzenetére


májkimiki
őstag

Jó kérdés. Utána néztem én is, hogy csak 100-as port.
Hát most mit mondjak, mobilnetből ha ki lehet csikarni 100 körüli sebességet és azt tovább lehet osztani. Olyan helyen, ahol beltéri lefedettség 0. Akkor azt mondom, ez erős kompromisszum. Viszont van neted. Tartalom fogyasztásra elég szerintem. Torrent király meg nem így leszel.
Ettől függetlenül nekem nagyon szimpi mind három eszköz. Majd hogy nem a semmiből lehet csiholni netet, kiváltképp az irányított LHG szériával.
Nem kell elfelejteni, hogy ezek speciális eszközök speciális szituációkra.

(#82505) Gubek-Einste válasza Zola007 (#82502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU/AX58U/AX92U lenne az ajánlott eszköz.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82506) MaCS_70 válasza májkimiki (#82495) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre már sokféle lehetőség van -- tulajdonképpen előnymek is tekinthetjük, hogy a Mikrotik LTE egységeit modemként használva teljes a szabadság LAN-oldalon.

A wAP-ban egyébként van wifi, de azt ajánlanám legkevésbé távol a toronytól, fix telepítéssel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82507) májkimiki válasza MaCS_70 (#82506) üzenetére


májkimiki
őstag

Meg azt elég fura kitenni kültérre és a wifijére meg bentről csatlakozni.

(#82508) Tonyk


Tonyk
veterán

Asus AC65P és TP-Link Archer C7 AC1750 között vacillálok az ár miatt.
Családi házba kellene, két szint (beton falak!). Wifin Tv, telefonok, laptopok + lenne 3-4 kültéri wifis kamera rajta (5-10m). A többi madzagos : nas, gépek 3db, kamerarendszer rögzítője. (Esetleg iptv-t vinni rajta még kábelspórolásilag (VLAN?) )

Megéri az Asus azt a 7e felárat?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#82509) Gubek-Einste válasza Tonyk (#82508) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megéri mert az Asus hardverben erősebb és gyári firmware-ben is többet tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82510) Rick4 válasza Tonyk (#82508) üzenetére


Rick4
félisten

AC65P-ről váltottam Xiaomi AX3600-ra, azonos, kb 26-27 ezer forintos áruk van, nyilván utóbbi ennyiért kb 3-4 hét alatt ér ide.
Az asust ráadásul sokakhoz hasonlóan rögtön javíttatnom kellett, eleresztette az egész mindenséget 4-8-10-12 naponta, se net, se semmi, de a ledek szépen villogtak, márkaszerviz sem tudott vele mit kezdeni, úgyhogy cserélték gariban újra, leadás előtt vettem másik AC65P-t, ami hibátlan volt, viszont a Xiaomi csúnyán lelépi minden tekintetben. Jelerősség és sebesség +50%, de fixen. Ott is van net, sőt, 100Mbites sebesség, ahol az asus már nem látszott. Oneplus 9 pro-val linksebesség 1200Mbit, ez okból wifin is mérhető az 1000-es netem teljes sávszélessége, amit 6 magos PC-vel, gbit-es belső hálón, vezetéken is tudok, 910-930 mbit.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#82511) Kenderice


Kenderice
senior tag

Azért kíváncsi lennék, hogy a xiaomi és más erősebb wifi-vel rendelkező routereknek mekkora kimenő teljesítményük van.
A megengedett maximum -ha jól tudom- 100mW EIRP.

Ha egy gyártó routere ezt túllépi naná, hogy erősebb a wifi...

(#82512) Dragon3000 válasza Rick4 (#82510) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a sokak pár ember volt eddig itt a fórumban, mellette a sok hibátlanul működő tulaj nem írt semmit. Ez alapján ilyen konklúziót kár levonni.
Wifiben persze, hogy erősebb ax vs ac, ez kb olyan mint almát körtével. A nagyobb hatótáv jó, ha kell.
Múltkor kérdeztem, de nem válaszoltál rá, mi értelme van telefonon ennek a többletnek? Ahol az asus 250Mbitet tudott, ott a xiaomi 650 körül, ezt írtad. Telefonra hova kell ekkora sávszél, még a 250 is a bőven sok? Nem ellene vagyok csak kíváncsi lennék rá, notebook esetén megértem, ha nem kábelezik az ember és ott azért lehet bőven nagy adatforgalom.

(#82513) Rick4 válasza Dragon3000 (#82512) üzenetére


Rick4
félisten

Mennyiből volt összesen pár ember? 100-ből 10? Hogy te miért korlátozod le a fórumra a hibás routerrel rendelkezőket, azt nem tudom, de nem is érdekel, ha hiszed, ha nem, vannak akik nem fórumoznak, mégis volt asus routerül, és javíttatniuk kellett.. Engedd meg, hogy én őket is bele akarjam számolni. Köszmár. :D De ha nem lépünk túl a fórum keretein (mert a nyitott gondolkodásnak ugye ez a lényege) végülis csak marad itt is jb 10% hibaarány. A többiek, tp-link, tenda, xiaomi, dlink, stb stb is itt tartanak? Dehogy, ott töredéde a hibás készülék.
Na ebből kell a konklúziót levonni, amit én írtam, az az egésznek csak egy kis szeletkéje.

Nincs alma meg körte, 27 ezer forintos routert a 27 ezer forintos routerrel hasonlítottam. Lehet, hogy válaszoltam, már nem tudom, te voltál-e, de gondolom magad is sejted, hogy ahol eddig nem volt már jel, most van, ahol eddig 10Mbit volt a sebesség, ott most 80.
A linksebesség, és közvetlenül a router mellett mérhető +50% csak egy mérőszám a sokból, ha azon a ponton használnék vezeték nélküli eszközöket, egy 8 ezer forintos router is elég lett volna, de pont úgy, mint mások, néha falak, háztartási berendezések és mások is árnyékolnak. Erre való egy jó router.
Ez nekem elég, nyilván a kérdésből sejtem, hogy neked ez se jó. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#82514) Dragon3000 válasza Rick4 (#82513) üzenetére


Dragon3000
veterán

Olyan weboldalak, ahol jelzik ott 3-4% ez a hibaarány, így a Te 10%-od valahogy nincs köszönőviszonyban a boltokéval. A többi márka meg hasonló értékeket produkál, a d-link az 5-6%-ig is elmegy. Szerintem nagyobb adathalmazzal rendelkeznek, mint Te.

A 27e-res xiaomi-ra van itthon is érvényesíthető garancia?

A konkrét adatokat írtál és arra kérdeztem, mert számodra az volt fontos, abban az írásban, hogy 250 helyett 650-nel mér a telefon egy vagy több falon túl, ezért erre kérdeztem. Igen válaszoltál kb az, hogy gyorsabb pfff nagy válasz :D

[ Szerkesztve ]

(#82515) Tonyk válasza Gubek-Einste (#82509) üzenetére


Tonyk
veterán

(#82509) Gubek-Einste
(#82510) Rick4

Köszi mindkettőtöknek!

Mindenkihez:

Esetleg ebben az árkategóriában (25-30) körül van olyan vállalható, AC65P -hez hasonlító , ac-s router amire pl. freshtomato felmegy?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#82516) Zola007 válasza Gubek-Einste (#82505) üzenetére


Zola007
veterán

Tégla, 1 fal, max 7 méter, szomszéd nem ellenfél :)
Digi 1 gbps, de nincs kihasználva. ha 300-at tud nettóban LAN porton, nekem már jó.
4 mobil, 3 notebook, dróton TV + NAS + PC
Árat nem írok, a szükséges funkciókkal bírjon
Új, bolti, számlás beszerzés lesz.

Nincs speciális igény, nem kell nyomtatószerver, 1db Usb 3.0 elég.
Annyi, hogy ne valami hétszögletű csicsás "gamer" design legyen, routert akarok venni, nem Rubik kockát.

(#82503) norba69: 30 mbps már jó lenne

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#82517) zsocy válasza Rick4 (#82513) üzenetére


zsocy
őstag

Megkérdezhetem honnan rendelted a Xiaomit? Angol vagy kínai a nyelve?

(#82518) Gubek-Einste válasza Tonyk (#82515) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82519) Gubek-Einste válasza Zola007 (#82516) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott típusok jók lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82520) Tonyk válasza Gubek-Einste (#82518) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszi, az Asus AC66U-B1 vagy AC68U (ok, ez egy picit több)?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#82521) Sedwick26


Sedwick26
tag

Sziasztok! Vissza olvastam és kezd körvonalazódni mit is szeretnék, de a véleményetekre volnék kíváncsi. 500 as UPC netem van. 70 nm, panel. Vezetéken a következők lennének rákötve: 1 PC, 1 TV, külön audió stream, külön 4k video stream, mindkettő nasról. Wifin csak 2 telefon, max 1 fal távolságban. Extra igények nincsenek ezeken felül. Stream miatt stabilnak kéne lennie. Torrent nem kell. AC1200GU vagy AC65p, vagy más amit nem vettem észre. 20-30 lenne a keret. Időtállóbb megoldás sem lenne baj. Köszönöm!

(#82522) rostiron válasza Gubek-Einste (#82394) üzenetére


rostiron
őstag

Rendeltem egy huawei ax3 quad-core routert, kiváncsi leszek rá.
Remélem nem csalódok, huawei tablet és telefonok vannak itthon.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#82523) Nightmare666 válasza Rick4 (#82510) üzenetére


Nightmare666
tag

@Rick4 Megírnád, hol sikerült 27ért beszerezni az Ax3600-t?
Nézegettem egy Xiaomi AC2350-t, mondjuk ez már Global verziós, de 27ért nagyon megérné AX3600.

(#82524) silentkiller válasza rostiron (#82522) üzenetére


silentkiller
senior tag

Én is hasonlóan gondolkodtam az AX1800 beszerzése és eladása után (nem fért el). Végül rendeltem egy AX92U-t de továbbra is kiváncsi vagyok mint tud a Pro változat, úgyhogy várom a beszámolódat. Arra is kiváncsi lennénk, hogy milyen teljesítményt mérsz behajtott antennákkal!

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#82525) WZP válasza Gubek-Einste (#82501) üzenetére


WZP
aktív tag

köszi mindenkinek.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#82526) rostiron válasza silentkiller (#82524) üzenetére


rostiron
őstag

Mi volt a baj az AX1800-al ?
[itt] a xiaomi a jobb. :D Lehet rosszul választottam :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#82527) Gubek-Einste válasza Tonyk (#82520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem rosszak de már régebbiek, az AC66U B1 és az AC68U hardveresen azonosak így nem éri meg megvenni az AC68U-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82528) Gubek-Einste válasza Sedwick26 (#82521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz mindkettő, bár az AC1200GU már szinte sehol sem kapható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82529) Zola007 válasza Gubek-Einste (#82519) üzenetére


Zola007
veterán

biztos?
sehol nem írnak az RT-AC1200GU adatlapján VPN server funkciót :F
sima, U és P végűek közt mi a különbség?

TP-Link Archer C7 AC1750 lehet alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#82530) Gubek-Einste válasza Zola007 (#82529) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most újra megnéztem és tényleg nincsen VPN funkció benne.

sima, U és P végűek közt mi a különbség?
Sima: Csak 100-as portokkal rendelkezik
U: MediaTek alapú eszköz, ugyan az mint az AC57Uv1
P vagy +: Broadcom alapú eszköz, hibás SoC-ra épül, nagyon nem ajánlott

TP-Link Archer C7 AC1750 lehet alternatíva?
Inkább az AC65P legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82531) Tonyk válasza Gubek-Einste (#82527) üzenetére


Tonyk
veterán

:R

(#82523) Nightmare666

"@Rick4 Megírnád, hol sikerült 27ért beszerezni az Ax3600-t?
Nézegettem egy Xiaomi AC2350-t, mondjuk ez már Global verziós, de 27ért nagyon megérné AX3600."

Nézegettem én is. Jelenleg 38e-ért aliról van szlovák raktárból ingyenes szállítással.
98$-tól + 14$ szállítással kínából. De hogy ezt megfogják a vámon ekkora dobozzal az tuti. Tehát még erre 27% ÁFA... + 4000 vámolási költség.
Viszont engem elriaszt a p2p / felhős konfig, (mintha csak ezt a lehetőséget láttam volna benne.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#82532) silentkiller válasza rostiron (#82526) üzenetére


silentkiller
senior tag

Alapvetően semmi baj nem volt vele, szuper gyors volt még “standard” beállítással, ott is volt 5 GHz lefedettség ahol eddig nem volt. Banális dolog, de nem fért el a neki kijelölt helyen, ezért adtam tovább.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#82533) rostiron válasza silentkiller (#82532) üzenetére


rostiron
őstag

Én meg akkor leszek szomorú, ha a Huawei ax3 nem iptv képes.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#82534) nitro16 válasza silentkiller (#82524) üzenetére


nitro16
senior tag

Ha majd megérkezet és letesztelted az AX92U-t, írnál egy kis összegzést róla? Szerintem többen is örülnénk neki, előre is köszi.

(#82535) MaCS_70 válasza nitro16 (#82534) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kiváló router, nagyon erős wifivel.

Mire lennél még kíváncsi?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82536) silentkiller válasza nitro16 (#82534) üzenetére


silentkiller
senior tag

Rendben! A jövő hét közepére várom.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#82537) nitro16 válasza MaCS_70 (#82535) üzenetére


nitro16
senior tag

Pár helyen már körbe néztem, de az mindig más ha van valaki akinek friss az élmény és itteni tag, ráadásul le is tudja tesztelni. Nekem is ugye ez van kinézve, csak sajnáltam a 60k-t rá, illetve mint írtam várni még tudok szerintem lesz ez november/december fele 50k.

Mióta beírtam azóta követem a topikot, és azért vannak ellentétes vélemények/tapasztalatok, más routereknél annak ellenére, hogy ajánlva van.

silentkiller: köszi

(#82538) blakey válasza nitro16 (#82537) üzenetére


blakey
titán

Elég sok AX92U tulaj van, így tapasztalat és vélemény is van. Szerintem ne sajnáld a 60e-t egy ilyen routerért. Ha gyengébb kell akkor ott az AX58U vagy a Xiaomi AX3600-as.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82539) nitro16 válasza blakey (#82538) üzenetére


nitro16
senior tag

Igen ezeket olvastam már. 2-3-an köztük te is hasznos dolgokat írtatok le, de sok ebből csak kérdezek és annyi, tipikus max ha meg is veszi utána többet nem is ír be a topikba fórumos.

Most fekete péntek/ december eleji időszakot megvárom már mert annyira nem sürgős.

(#82540) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Helló! AC1200GU vs AC65P? Ami számomra fontos:

- jó LAN kezelés
- ha már valamivel jobb a ZTE-nél a WiFi jelerőssége, az már elegendő
- nem szükséges, hogy a WiFi hatalmas sebességeket tudjon
- USB korrekt hálózati meghajtó kezeléssel custom firmware nélkül is

DIGI 1000-re kerülne, egy ZTE ZXHN F618 jelosztóra, ami eddig szarul kezelte a port kiengedéseket és mindent. Ezt vajon megoldja a saját router, tehát teljesen átruházható a hálózat kezelése a routerre? :R

1. Jól sejtem, hogy a fentiek szempontjából a lényeges különbség az az, hogy az AC1200GU csak USB 2-t tud?

2. Illetve milyen USB-s meghajtót érdemes rákötni? Gondolok itt arra, hogy szükséges-e, hogy tudja az automatikus leállítást maga a meghajtó, mint pl. a gyári WD külső merevlemezek, vagy az is elegendő, ha egy random küólső tokban mellékelem a 3,5 colos HDD-t?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#82541) CirrMee válasza SpaceJam (#82540) üzenetére


CirrMee
addikt

-szolgáltatói eszköztől Digi fronton jellemzően csak jobbat találhatsz
-USB meghajtó vs speed: kb mint mobilok esetén, hiába van rajta akár USB3.0, ha a hardver annyit sem tud átpréselni, ami a 2.0 kereteit feszegetné. Igaz nem 3.0, de az N56U B1 routerem sem képes 11Mb/s tempónál többet, pedig a 2.0 alapján a többszörösét kellene tolni. Most szereztem be helyette egy N86U példányt, az pl egész jól kezeli a lemezeket.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#82542) Rick4 válasza Nightmare666 (#82523) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem 19 ezer volt, de az egy másik történet, egy itteni kolléga adta el, mert neki zörgött belül valami, bár szerintem bele akart nézni, neki nem jött össze, valamit lepattinthatott, én 3 perc alatt szétszedtem, két letört csavardarab volt.

Alin volt akkor is, meg most is 87.77-ért: [link] MKB kereskedelmi devizaárfolyammal 26564Ft. Most is van belőle.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#82543) Rick4 válasza Dragon3000 (#82514) üzenetére


Rick4
félisten

Mutatsz nekem olyan weboldalt, ahol ez a hibaarány látható? Nekem elég a router topicja is, meg a saját tapasztalatom is, pont az a lényeg ebben a kis mintában, hogy egyik sem user error, hanem a router foschta össze magát. Minden más garis javításos sztori, amit a nagymuter, nagyfater intézett, simán lehet elállításból származó ügy, én az ilyen mendemondákkal nem foglalkozom, nekem elég az, hogy olvastam jópár hasonló esetet, és az enyémet se tudta feltámasztani az asus márkaszerviz, tehát nem csak valami apróság volt.
Lépjünk is túl ezen, a topicokban ott vannak a megtörtént esetek, mindenki eldönti, hogy ő akart-e a következő ilyen sztori lenni vagy sem. Aki Asus routerben gondolkodik, az figyeljen nagyon a gari meglétére, Xiaomi esetén az elmúlt pár év tapasztalatai ealapján a garijegy csak egy papír lenne a sok közül, én nem tudok meghibásodott eszközről, de zte biztosan tudsz ugyanolyna arányban, mint egy Asus routeres csoportból, gondolom linkelni sem lesz nehéz, ha számokat mertél írni.
És akkor hogy legyen még konkrétabb is:
Az egyik barátom egy számtech céget vezet, önkormányzatokat, iskolákat, egyetemeket vállalkozásokat szolgálnak ki számítástechnikai hálózatépítés, hibaelhárítás, fejlesztés terén, egy kapcsolt nagyker is van már mellettük, annyi a beszerzés. Kérdeztem őt is Asus router ügyben, azt mondta, ők nem érnek arra rá, hogy asus routert helyezzenek üzembe, majd napok- hetek múlva ismét kimenjenek, kicseréljék, és a garis dolgait intézzék, egyszerűen kizárt, hogy bent legyen a listában asus router, régen rengeteget szívtak velük, meg úgy általában asus eszközökkel is. Nem hittem neki.
Amúgy ha már mindig ezt az alma- körte hasonlatot hozzátok elő, mutatsz nekem ax AX3600-zal azonos képességű, itthon érvényesíthető garis routert 27 ezres alatt?

Konkrétan nem érted még mindig, hogy a jelerősség nem a router mellett állva fontos, hanem 5-6 fallal arrébb? Ahol az egyik router már nem ad jelet, ott a másik még 80 mbit-tel tolja. Nekem ennyi elég. De ezt leírtam az előbb is, azóta nem változott semmi, ezek szerint abból se értettél meg semmit, parttalan vita ez, amikor a routerek topicjai tele vannak azzal, hogy 1 emelettel, meg 4 falla arrébb milyen a jelszint, meg a sebesség. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#82544) woodworm válasza Rick4 (#82542) üzenetére


woodworm
veterán

Mire beállítod az opciókat, nem 27ezer a vége. Ha már olcsóért számolod, akkor ajánlós topik lévén adj valós beszerezhetőséget.

(#82545) Gubek-Einste válasza SpaceJam (#82540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem ha biztosra akarsz menni akkor az AC65P-t választod, az AC1200GU már szinte sehol sem kapható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82546) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Sajnos úgy néz ki kapcsolódnom kell azok táborához akiknél az asus router meghibásodott. Egy hónap múlva lesz 3 éves az RT AC58U routerem ami nem volt éppen a legolcsóbb kategória. Kb fél évvel ezelőttig nem volt semmi probléma. Onnatól viszont elkezdett előjönni az hogy az 5Ghz-es hálozatra ugyan azt jelezte, hogy elérhető de nem volt rajta semmi forgalom. Ez magától helyreáll de elég idegesítő hogy ilyenkor át kell váltani 2,4 Ghz-re manuálisan. Ez mára odáig fajult hogy teljesen random előjön a hiba. Van hogy naponta többször is, de van hogy 2 napig se. Nagyon zavaró. Nem vagyok egy hard user nem is értek annyira hozzá, csak használom úgy ahogy annak idején (3 éve) bellítottam. Az eszközök is ugyan azok. Esetleg van valami ötlet hogy milyen beállítást próbáljak meg?
Megpróbálom garanciáztatni, de nem sok reményt fűzök hozzá, mivel lehet hogy 2 napig sem jön elő a hiba így valószínűleg elhajtanak vele. Majd most kiderül hogyan kezelik a garanciális eseteket. Hova érdemes küldeni, vagy vegyem fel a kapcsolatot a hellyel ahol vettem?
Ha valakinek van ötele kérem ossza meg. Köszönöm!

ˣ

(#82547) SpaceJam válasza Gubek-Einste (#82545) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

:R Múltkor 26-ért volt az Alza-ban leárazva, azt hiszem, várok vele, hátha megint lesz hasonló akcióban, és akkor az úgy valóban tuti.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#82548) Rick4 válasza woodworm (#82544) üzenetére


Rick4
félisten

Nézd meg még egyszer, és ezt a fals infós hozzászólásodat töröltesd nyugodtan.

Csak halkan kérdem, ki az, aki az alap router csomagra, azaz 88.77-es árra egy 150Ft-os hálózati adapterre kiad 114.44$-t, mikor az unniverzális adapterrel 88.77$-ért megveszed, majd mire hazaér, beszerzel egy átalakítót 150Ft-ért? :D Te? Szp teljesítmény..
Tudod ez az első teszt, az alin, itt buknak ki azok, akik a saját korlátaik között élnek, és képtelenek onnan kilépni, tudja ezt jól a kereskedő, hogy európából lesz egy csomó hülye, aki a 150Ft-os EU adaptert választja, és kifizet érte 25.67$, na ők meg is érdemlik...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#82549) Dragon3000 válasza Rick4 (#82543) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nézd meg ipont, ott vannak hibaarányok, de veled kár is bármiről beszélni, ha az itthoni garanciára annyi a válasz, hogy az csak egy papír a xiaomi mellett.

Amúgy ha már mindig ezt az alma- körte hasonlatot hozzátok elő, mutatsz nekem ax AX3600-zal azonos képességű, itthon érvényesíthető garis routert 27 ezres alatt?

Mutass 27e-ért itthon is érvényesíthető garanciával ennyiért egy ilyen tudású routert. Mert veled ellentétben én egyik márkában sem bízom, mindegyiknél lehetnek hibás darabok, akkor meg baszhatom, hogy ez többet tud, ha közben mehet a kukába.

Konkrétan 1 vagy 2 falat említettél a másik topicban, ahol az asus is ment 250Mbps-kel, Te írtad nem én, na én erre kérdeztem rá, de csak a mellébeszélést kaptam válaszul, a másik topikban is csak annyit írtál, hogy gyorsabb. Persze erre jön már az 5-6 fal... megnézném csak ac képes eszköz esetén is hogy változnak az adatok a xiaomival, gondolom akkor kb ugyanazt hozza, mint az asus, mert nincs mindenkinek ax képes eszköze és csak ezért nem hiszem, hogy egyből váltaná a drága eszközét.

Választ már nem is várok a kérdésemre, mert az eddigiek alapján a konkrét kérdésre neked sincs válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#82550) Rick4 válasza Dragon3000 (#82549) üzenetére


Rick4
félisten

Namost ha egy router gyorsabb, akkor 1-2 fal mögött is gyorsabb, meg 5-6 fal mögött is. A saját 1-2 falamról beszéltem, meg a topicokban olvasható kérdések között fellelhető 5-6 falas kérdésekről. Te ezt a kettőt csodák csodájára egyszerűen összemostad, annak ellenére, hogy nyilvánvaló, 1 fal mögött is, meg 5-6 fal mögött is gyorsabb lesza két ezsköz közül az egyik. A Két routernek ilyen szinten semmi köze egymáshoz, az egyik gyors 1-2 fal mögött, és rendben működik 5-6 fal mögött, a másik nem annyira gyors 1-2 fal mögött, és már réges-rég nem működik 5-6 fallal arrébb.. .

Akkor leszel szives xiaomi routeres csoportokban olvasgatni, ha már statisztikát keresel, megpróbálj meg az asushoz hasonló hibaarányt felállítani. Nehéz lesz, mert egy xiaominál a meghibásodás egyedi eset. Nem én állítom, olvass bele a csoportokba. Részemről ennyi, kérlek ne is válaszolj, értelmetlen, amíg szándékosan (vagy véletlenül) félreértelmezel, félremagyarázol dolgokat. Ha pedig minden úgy működik, hogy az eddigekből tényleg csak ennyit értettél meg, felesleges beszélgetnünk, a tények mindenki számára leellenőrizhetőek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.