Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83801) Intelligencs válasza MaCS_70 (#83797) üzenetére

Szerintem ez nem pongyolaság, hanem inkább szakzsargon. Mondjuk egy újságcikkben kiírhatták volna, de mi meló közben abszolút így használjuk, levelezésben is akár. (Hálózatosok vagyunk.)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#83802) #54625216 válasza Gubek-Einste (#83793) üzenetére


#54625216
törölt tag

Köszi a választ, akkor valószínűleg AC57U lesz. (CFW-vel nem akarok kísérletezni.)

(#83803) StLui


StLui
veterán

Sziasztok. 1043ND V2 leváltására keresnék routert, esteleg több eszközt is. 2 szintes ház, lent 160m2, fent 80m2 amit le kellen fedni. Jelenleg emeletre fel van víve egy UTP kábel, és arra ráfűzve egy másik TPL-Link router, AP-nak (de így nincs fent tévé, mert azt a káblelt használtuk erre a célra). lent hosszúkás a ház kevés vbolt mindíg az egy router, szerintem kéne vagy 3 eszköz, de jó lenne ha nem kéne vezeték közéjük. Invitel opikai netünk van, most lett Digi, megvette, remélem lesz ezres net belőle, most 250-es. Jelenleg xbox, tévé, pc kábelen van, és 5-6 telefon, tablet biztos lenne wifin. Eddig csak TP-Link volt, de mindíg a saját szoftverével, nem tudk open akármiket rakni rá, inkább fizetnék most többet egy jó és felhasználóbarát rendszerért. köszi a segítséget előre is! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83804) MaCS_70 válasza Intelligencs (#83801) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, de sajnos nem értek egyet Veled.

Más követelmények vonatkoznak a belső és a külső kommunikációra. Szerintem nincs olyan gyakorlat, ami megengedné, hogy egy eszköz kiadott paramétereinél a hivatalos mértékegységeket egyszerűsítsék. (Meg általában: mértékegységet írásban soha...) Ez általános norma, de a jelen esetben még tovább rontja a helyzetet az 5G / 5 GHz / 5 Gbps összekeverhetősége.

Egy forgalmazótól, gyártótól ez szerintem az eligénytelenedés egyértelmű jele. Remélem, tényleg csak a marketingesek részéről.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83805) Gubek-Einste válasza StLui (#83803) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg emeletre fel van víve egy UTP kábel, és arra ráfűzve egy másik TPL-Link router, AP-nak (de így nincs fent tévé, mert azt a káblelt használtuk erre a célra).
Miért nincsen?

lent hosszúkás a ház kevés vbolt mindíg az egy router, szerintem kéne vagy 3 eszköz, de jó lenne ha nem kéne vezeték közéjük.
Pedig pont az vezetékesen felfűzött eszközök lennének az ajánlottak.

inkább fizetnék most többet egy jó és felhasználóbarát rendszerért. köszi a segítséget előre is!
Ha nem feltétel a seamless roaming akkor elsődleges eszköznek egy Asus AC65P, másodlagosnak Asus AC57U (ebből több is lehet igény és hely viszonyok szerint).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83806) Localmatador


Localmatador
tag

Sziasztok!

Meglévő rendszert szeretnék upgrade-elni, ebben kérek tanácsot. Bejövő net 150/15 Mb.
Jelenleg egy Asus RT-AC66U_B1 üzemel a kétszintes lakásban az emeleten. A földszinti igen gyengusz térerő miatt lehúztam egy UTP kábelt az egyik LAN portjáról. Az gigabit switch-en lát el 3 db vezetékes fogyasztót és egy Asus RP-AC52 dobozkát, ami Acces point- ként működik, wifi jele erősebb, mint ami lejut a fenti Asusból. Csak sajna 2,4- en ~70 Mb, 5GHz-en pedig ~90 Mb a legnagyobb sebesség, és a kicsi AP átlag 5-6 csatlakoztatott eszközzel is erősen melegszik (ráadsául eltérő SSID, mint az emeleten, a roaming assist-ot nem tudtam normálisan beállítani, kikapcsoltam). Fent 5GHz-en jön a maxi 150 Mb szépen.

Elegánsabb és stabilabb megoldásként keresek Ai-Mesh képes második routert a földszintre. Kérdéseim:
- jól gondolom, hogy akkor a repeater és a switch is felesleges lesz? Vezetékes fogyasztók mehetnek az új router LAN portjaira?
- ugye így azonos SSID- ket használhatok ezentúl? Eddig némely mobilteló igencsak izzadt a fenti és lenti hálózat között, az istennek sem akarták elengedni a gyengébbet, sokszor kézzel kellett megtenni
- a legfontosabb: legolcsóbb kompatibilis Ai-Mesh node szerintem az AC58_V3. Jó lesz nekem erre a célra? Stabil, jó vas?
- van még, amire nem gondoltam?

Köszi előre is

(#83807) Gubek-Einste válasza Localmatador (#83806) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- jól gondolom, hogy akkor a repeater és a switch is felesleges lesz? Vezetékes fogyasztók mehetnek az új router LAN portjaira?
Igen

- ugye így azonos SSID- ket használhatok ezentúl? Eddig némely mobilteló igencsak izzadt a fenti és lenti hálózat között, az istennek sem akarták elengedni a gyengébbet, sokszor kézzel kellett megtenni
Igen, AiMesh mellett meg lesz a seamless roaming.

- a legfontosabb: legolcsóbb kompatibilis Ai-Mesh node szerintem az AC58_V3. Jó lesz nekem erre a célra? Stabil, jó vas?
Igen, tapasztalat nincsen még vele de a v2 alapján megfelelő lesz.

- van még, amire nem gondoltam?
Nagyjából ennyi lesz az upgrade.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83808) Localmatador válasza Gubek-Einste (#83807) üzenetére


Localmatador
tag

Szuper, köszönöm. Azt nem írtam, de persze a két router közti kapcsolatra felhasználom a meglévő kábelt a két szint között.

(#83809) Gubek-Einste válasza Localmatador (#83808) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen ajánlott a vezetékes backhaul használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83810) StLui válasza Gubek-Einste (#83805) üzenetére


StLui
veterán

Miért nincsen?
mert koax helyére egy utp-t tudtak csak behúzni, ott voltam én is nagyon nehéz volt azt is áthúzni, így vagy a tévét kötöm rá vagy net megy rajta. net-hez, técéhez másik dobozból (talán modem) kell indítanom a kábelt. Konyha felé földszinten végképp nem tudok sajnos kábelt vinni (illetve ott is a tévét buknánk akkor)
Ha nem feltétel a seamless roaming
Ez nem tudom mi.
:R

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83811) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Próbálok visszaolvasni, illetve googlen keresni, de hátha itt közben jobban képbe tudtok tenni a problémámmal kapcsolatban.
Adott egy vezetékes korlátlan internet. Ezt egy routerrel osztom meg házon belül az okos eszközök között.
Nincs nagy igényem, de sajnos az internet szolgáltatásunk nem épp a legstabilabb, emiatt gyakran akad meg, áll le pár percre az internet szolgáltatás (sajnos kicsi a település, nincs konkurencia ez van ezt kell szeretnem).
Azonban ilyenkor a router nem kapcsolódik vissza, vagyis míg nem áramtalanítom mind a tápellátással (egy switchet szerelt fel a szolgáltató a lankábel beérkező /szolgáltatói/ és kimenő /routerhez csatlakoztatott/aminek külön tápellátása van), mint a saját adapterével addig nem kapcsolódik újra a net.
Ez addig nem probléma míg mellette vagyok, de este, vagy ha dolgozom nem mindenki tudja "megoldani" az újrakapcsolást.

Tehát a kérdésem az volna, hogy létezik-e olyan wifi router ami képes internetszakadás esetén ilyen formában újrakapcsolódni?

(#83812) Gubek-Einste válasza siege5 (#83811) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83813) siege5 válasza Gubek-Einste (#83812) üzenetére


siege5
aktív tag

Áá értem, bocsi, azt hittem konkrét típus keresésekor jobb ez, de persze akkor ott folytatom hátha

(#83814) ANT


ANT
őstag

Frissen bekötött 1000-es DIGI FTTH-hoz milyen routert ajánlanátok max. 15 kHuf-ig? A stabil wifi fontos lenne, fw mókolás nem érdekel. Márkahűség miatt a TP-Linket preferálnám, de ha van jobb, ne titkoljátok. :D

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#83815) Alex91 válasza ANT (#83814) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem itt lemaradt egy 1-es... Nem 115k huf-ra gondoltal? :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#83816) Norby-007 válasza nelsonmanian (#83542) üzenetére


Norby-007
tag

Én ezzel szemezek :

[link]

(#83817) HTomee


HTomee
tag

ASUS RT-AX86U router 2.5G-s portja önálló WAN is tud lenni? Csak mert a Telekom már 2.5G-s LAN portú ONT-t ad a 2000/1000 nethez. De mivel ez is Sagemcom ezért nem szeretném a teljes forgalmat rá bízni, hanem saját routert keresek. A fenti Asus szimpatikus, ha tudja a 2.5G WANt.

[ Szerkesztve ]

(#83818) Gubek-Einste válasza ANT (#83814) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83819) Gubek-Einste válasza HTomee (#83817) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A fenti Asus szimpatikus, ha tudja a 2.5G WANt.
Használható LAN és WAN portnak is a 2.5 Gbps-es port.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83820) Ulf


Ulf
tag

Sziasztok!
500Mbit-es nethez keresnék routert. A routerhez kábellel szeretnék, hozzákötni egy TV-t és egy RPi-t. A tévén Netflix UHD menne. Illetve csatlakozna még egy PC és telefon Wifi-n. Ha lehet jó lenne megállni 20k alatt :), de ha a hosszabb távú boldogságoz több kell, akkor legyen...

(#83821) mike1334


mike1334
veterán

Üdv.
Budget kategóriában keresnék olyan routert, ami tud egyszerre 2.4 és 5ghz-t is "sugározni", és (ez a bajosabb) van rajta rf (koax) csatlakozó. ~50nm-es panelben lenne használva.
Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#83822) Gubek-Einste válasza Ulf (#83820) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

TP-Link Archer C5v4 vagy Asus AC57U lenne most az ajánlott 20k alatt.
20k felett kicsivel az Asus AC1200GU jobb választás lenne az erősebb hardvere és a CFW kompatibilis miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83823) Gubek-Einste válasza mike1334 (#83821) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Koax-os router-ből saját Magyarországon nem használható, csak a szolgáltató által adott eszköz.
Amit tehetsz az az, hogy a szolgáltatói eszközt átrakod/átrakatodod bridged/modem módba és utána kötsz egy normál router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83824) mike1334 válasza Gubek-Einste (#83823) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi!
Az nem lesz egyszerű, bérelt lakás, és mivel UPC (Vodafone), ezért csak akkor lehet állítani, ha a szolgáltató (meg a tulaj) is úgy akarja...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#83825) Gubek-Einste válasza mike1334 (#83824) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC-s/Vodafone eszközök a felhasználok által is átállíthatóak, kivéve az új gigás eszközt (csak telefonon kérhető) és az IPv6-os mód esetén (kérni kell az IPv4-re visszaállítást és akkor lesz manuális átállítási lehetőség.).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83826) Ulf válasza Gubek-Einste (#83822) üzenetére


Ulf
tag

Köszi!
Amúgy társasház, kis lakás a falak téglából vannak 10cm-es. Egyéb igényem nincs mint, hogy gördülékenyen menjen minden ezköz szimultán használat esetén is.
AC1200GU belefér :)

(#83827) mike1334 válasza Gubek-Einste (#83825) üzenetére


mike1334
veterán

Az eszköz régi (ubee evw3226), de IPv6-os módban van, így ha jól értem, akkor nem lehet kikerülni a szolgáltatót.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#83828) Gubek-Einste válasza mike1334 (#83827) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos igen, telefonon kell kérni, hogy állítsanak vissza IPv4 módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83829) mike1334 válasza Gubek-Einste (#83828) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#83830) Mr_Rob


Mr_Rob
tag

Sziasztok!

TP-Link AX10 és AX20 között vacilálok. Ahogy nézem a kettő között CPU-ban és a független FEM-ben van különbség. Engem főleg az utóbbi dolog érdekelne. Valóban jobb jelminőség/lefedettség érhető így el? Okoz-e ez a plusz FEM egyéb bonyodalmat? Azt a pár ezer Ft-ot nekem megéri a jobb térerő :)

Köszi,
Robi

(#83831) mike1334 válasza Gubek-Einste (#83828) üzenetére


mike1334
veterán

Bocs az újabb kérdésért, de még az jutott eszenbe, hogy ahhoz is kell a szolgáltató, ha az ubee-t 5ghz-re állítom, és rákötök egy másik routert access pointként, ami 2.4 ghz-s wifit adna?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#83832) Gubek-Einste válasza mike1334 (#83831) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahhoz nem kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83833) StLui válasza StLui (#83803) üzenetére


StLui
veterán

Esetleg erre valami még? :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83834) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg van egy Asus RT-AC53 routerem, s arra lennék kíváncsi, hogy megérné-e lecserélni egy TP-Link Archer C6-ra? (vagy hasonlóra, ilyesmi árkategóriában, nyitott vagyok a javaslatokra :) )

Amik miatt gondolkodok a cserén:
-csak 2 lan port
-433mbps 5ghz-n összesen max 750mbps (ha gigabites netet köttetek akkor lehessen is kihasználni...)
-nincs firmware update, egy ideje (2019 01 az utolsó)
-másik szobába vasbeton falon át TV-ig alig ér el a jel, streamelni így eléggé esélytelen
-nincs rá custom firmware (mondjuk ez a legkevésbé érdekel)
-nincs usb port (ez se létszükséglet)

Előre is köszönöm!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#83835) zsoltp


zsoltp
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a döntéshez!
Eddig ezek közül választanék, de lehet, tudtok megfelelőbb eszközt ajánlani.
ASUS RT-AX58U
ASUS RT-AC86U

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1000-es Telekom

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
LAN:
2 PC
TV
RPI

WiFi:
2 n-es teló
3 ac-s teló
1 n-es laptop

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Erős, jó esetben cfw-támogatott típus
Ára jóval 100k alatt legyen, inkább közelebb az 50k-hoz
Előre is köszi!

(#83836) blakey válasza zsoltp (#83835) üzenetére


blakey
félisten

Ha AC86U akkor már inkább AX92U, még nincs rá semmilyen CFW cserébe nagyon erős.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83837) xylevi


xylevi
tag

Sziasztok, jelenleg egy kis Huawei e5577-es kutyuvel osztom meg sim kartyarol a mobilnetet itthon, egyelore nem tervezek vezetekes netet kottetni...ezt az e5577-est szeretnem lecserelni egy normalis routerre, mivel ennek a jelerossege a masik szobaban mar eleg gyenge.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Jelenleg sim kartyarol osztom a netet, 4G-n jon, de nem zarnam ki egy erosebb vezetekes net kesobbi tamogatasat sem.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
2 notebook
2 telefon
esetleg kesobb egy TV

WiFi:
ezekkel nem vagyok annyira temaban, n-es vagy nem n-es...ami hasznalna: egy premium Thinkpad, valszeg tud mindent, egy Galaxy S10, szerintem tud mindent, egy regebbi Thinkpad, valszeg nem tudja a legujabb dolgokat, valamint egy Redmi 4X, az se hiszem, hogy minden uj tipusu csatlakozast tud.

A haz csaladi haz, kulso falai 50 centisek, regi epitesu, egy szoba hozza lett epitve, tehat 50 centis falat jo lenne ha at tudna vinni a router, nem tudom ez mennyire lehetseges. Meg akkor az udvaron is lehetne normalisan csatlakozni a routerhez. A haz 100 negyzetmeter.

Esetleg ha a routernek a mobil halozati vevo antennaja cserelheto erosebbre is kesobbiekben, az plusz pont.

A keret ra ugy max. 50 ezer, de inkabb alatta. Nem tudom ebbol le tudom-e fedni az igenyeimet...koszi elore is a segitseget.

(#83838) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Van egy Xiaomi mi router 3G-m padavannal, ezt szeretném kiegészíteni egy masik routerrel, aminek a feladata az lenne, hogy wifin venné a jelet, majd kábelen tovabbítaná.
Sajnos a kábelezés most nem megoldható egyszerűen. Ahol el lenne helyezve a Oneplus 7 Pro 250 mbit felett tud 5 Ghz-en, ez elég lenne az eszközöknek. Valami olcsóbb eszközt szeretnék, akár használt is lehet.

(#83839) ANT válasza Gubek-Einste (#83818) üzenetére


ANT
őstag

Gigabites nethez kell a router. 2 asztali gép és egy laptop csatlakozik rá kábelen, wifin max. 3-4 eszköz egyszerre (telefon, tablet). Nincs torrent, csak stabil működés kell. A helyszín másfél szobás panellakás beton falakkal, de ezt leküzdötte az eddigi WR1043ND router wifije is.
Amúgy már vettem egy Archer C5 V4-et, be is üzemeltem. Eddig minden oké, a jövőt meg nem látjuk. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#83840) mike1334 válasza Gubek-Einste (#83832) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi ismét! :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#83841) triklin


triklin
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni router illetve hálózatépítéssel kapcsolatban.

Adott egy tanya, nincs semmiféle vezetékes internet.
A mostani rendszer és az igények a mellékelt nem léptékhelyes de mértékadó professzionális terven láthatóak.

[kép]

Leírás:

Mobilinternetet fogja egy Huawei b525 "B"épület (külső mimo-s antennával, ennek a helye fix, csak itt van jó vételem. Innen egy s-ftp kábelen föld alatt átmegy az "A" épületbe, és egy tp-link tl_WDR4300 szolgáltatja a wifit. (itt szükséges feltétel az hogy az egész épületben legyen wifi, ami jelenleg teljesül)
Működik, de vannak új igények.

A huawei routertől másik, "C" épülethez is ki van építve a kábel, de egy eszköz helyett annak a végére is egy routert szeretnék, 3 lan porttal wifivel.

A "D" épületbe pedig szeretnék "720p youtubeozáshoz" wifit.

Hogyan valósítsam meg?

A tl_wdr4300 helyére nagyobb nyereségű router, olyan ami a "D" pontban is szolgáltat wifit, a tl-wdr4300-at pedig átteszem a "C" helyére?
Ebben az esetben Fal--fal-15m-fal lenne a távolság az A-D között Falak: vályog

40.000 ft lenne rá, de ha olcsóbb is képes lenne ellátni ezt a feladatot, nem költeném el.

Köszi előre is.

Szerk.: se gigabit, se 5ghz nem feltétel..

[ Szerkesztve ]

(#83842) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Jelenleg a Diginél vagyok, ugye optikán jön be a NET, és a modem egy AN5506-02-FG.
1000/300-as a NET, sajnos csak két port van a Modemen abból is csak egy tudja ezt a sebességet.

Milyen minimum 8, de lehet 10 portos routert tudtok ajánlani lehetőleg 100000 ft alatt.

És egy kb 1-2 portos is kellene még..


A nagyobbikon belső hálózat lesz, ezért fontos a 10/100/1000 és mindegyik porton tudja ezt a sebességet.

Köszönöm. :R :R

(#83843) Dragon3000 válasza Dave567 (#83842) üzenetére


Dragon3000
veterán

Olcsóbb egy jobb router Asus AC65P az AC eszközök közül, AX-ból pedig az Asus AX55/AX56U vagy TP-Link Archer AX10/AX20 és mellé egy switch.

(#83844) Gubek-Einste válasza racskobalazs (#83834) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

-másik szobába vasbeton falon át TV-ig alig ér el a jel, streamelni így eléggé esélytelen
Ez valószínűleg az eszköz cserével sem fog javulni.

Inkább Archer C5v4 mint a C6 mert CFW kompatibilis.
Másik ajánlott eszköz az Asus Asus AC57U lenne, többet tud a gyári firmware-e de nincsen rá custom, a v3 már AiMesh képes is.
20k felett kicsivel az Asus AC1200GU jobb választás lenne az erősebb hardvere és a CFW kompatibilitása miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83845) Gubek-Einste válasza xylevi (#83837) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, D-Link DWR-953, Huawei B525/B535/E5180 (Cube)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83846) Gubek-Einste válasza flegga92 (#83838) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C5v4 megfelelő lehet a célra CFW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83847) Gubek-Einste válasza triklin (#83841) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A huawei routertől másik, "C" épülethez is ki van építve a kábel, de egy eszköz helyett annak a végére is egy routert szeretnék, 3 lan porttal wifivel.
Erre bármilyen wifi router megfelelő lesz AP módban.

A tl_wdr4300 helyére nagyobb nyereségű router, olyan ami a "D" pontban is szolgáltat wifit, a tl-wdr4300-at pedig átteszem a "C" helyére?
Ebben az esetben Fal--fal-15m-fal lenne a távolság az A-D között Falak: vályog

Jó megoldás a jelenlegi eszköz áttelepítése a másik helyszínre.
A vályog a wifi nagy ellensége így inkább kültérre telepített eszköz lenne az ajánlott.

Egy Asus AC65P vagy AC1200GU megfelelő lehet új eszköznek a jelenlegi TP-Link helyére.
A TP-Link EAP110-Outdoor még belefér a keretbe mint kültéri eszköz de hosszútávra jobb lenne inkább egy EAP225-Outdoor.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83848) Gubek-Einste válasza Dave567 (#83842) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
30k felett: Asus AX55/AX56U/AX58U/AX92U

Milyen minimum 8, de lehet 10 portos routert tudtok ajánlani lehetőleg 100000 ft alatt.
A négynél több portos router-ek drágák, sokkal olcsóbb megoldás egy sima 4 portos típus és egy 8-16 portos switch beszerzése.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83849) StLui válasza StLui (#83803) üzenetére


StLui
veterán

Még egyszer próbálkozom, hátha kapok más ötletet is, ez a két routeres téma is macera nekem, nehezen tudtam beállítani amikor sikerült, valami elment fent azóta sincs wifi. A kapott válaszba a visszakérdezés felét sem értettem, ahogy jeleztem is. Jobban szeretnék routerek helyett valami csomagban megvett eszközkupacot, amit csak össze dugdosok, párosítok max és húde jó:

Sziasztok. 1043ND V2 leváltására keresnék routert, esteleg több eszközt is. 2 szintes ház, lent 160m2, fent 80m2 amit le kellen fedni. Jelenleg emeletre fel van víve egy UTP kábel, és arra ráfűzve egy másik TPL-Link router, AP-nak (de így nincs fent tévé, mert azt a káblelt használtuk erre a célra). lent hosszúkás a ház kevés vbolt mindíg az egy router, szerintem kéne vagy 3 eszköz, de jó lenne ha nem kéne vezeték közéjük. Invitel opikai netünk van, most lett Digi, megvette, remélem lesz ezres net belőle, most 250-es. Jelenleg xbox, tévé, pc kábelen van, és 5-6 telefon, tablet biztos lenne wifin. Eddig csak TP-Link volt, de mindíg a saját szoftverével, nem tudk open akármiket rakni rá, inkább fizetnék most többet egy jó és felhasználóbarát rendszerért. köszi a segítséget előre is

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83850) #54625216


#54625216
törölt tag

Ahogy elnézem az AC57U-ban nincs printer szerver.
Egy csomó helyen (pl. amazon) hamisan hirdetik, mert említik a printer sharing-et:
"1 USB 2.0 port allows you to connect printers or hard drives for convenient file sharing"
Asus oldalán meg:
"1 USB 2.0 port allows you to connect USB disk for quick file sharing"

A termék megnevezése elég durván félrevezető, mert évek óta van egy AC56U-m, abban van hálózati nyomtató szerver, erre kiadnak egy számmal nagyobbat és kivesznek belőle egy alapvető funkciót. A hardver tudná, a szoftver tudná, usb port van, de printer szerver nincs, mert mert.
Eszembe sem jutott, hogy a printer szervert meglétét ellenőrizzem, annyira abszurd már a feltételezés is, hogy kivették belőle, de hát ez van.
Tanács: minden fícsörnek kérdezz utána független fórumokon ha új terméket veszel, ne dőlj be a termék számozásnak, marketing anyagoknak, stb.

Szvsz az ilyen nívótlan szarrágás egy cég részéről a "hogyan tegyük tönkre egy márka hitelességét" mintapéldája, de ez már legyen az Asus baja.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.