Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) dni


dni
őstag

Sziasztok,

az AX20-as Tp-Linkről van már esetleg tapasztalata valakinek? Érdemes lehet beszerezni egyet egy 55nm körüli társasházi lakásba, vagy magasabb kategóriást modellt volna célszerű nézni, ha már WiFi 6-os routert szeretnék a Telekomos eszköz helyett?

(#82402) L4mie válasza Kenderice (#82399) üzenetére


L4mie
veterán

Hali, Asusról nem tudok nyilatkozni,
Ha nem kell usb és elég 3 lan port, akkor:
nekem most pozitív tapasztalatom volt az AC2350-el, global, szóval nem kell a fordítással mókolni.
Igaz a UPC-s fosszar connectbox-hoz viszonyítva van a tapasztalatom.
Ahhoz képest pár napos teszt alatt közel dupla sebességet és teljes stabilitást tapasztaltam. Térerőt nem teszteltem.
A UPC-s egy VB falon át, nem bírt stabil kapcsolatot produkálni egy TV + dongle-vel kapcsolt PC-vel.

Itt jön a kérdés: van az új xiaomi routereknek külön topicja? Mert lenne egy olyan kérdésem az AC2350-vel kapcsolatban amit szeretnék feltenni. (konkrétan, hogy hogyan kell kiiktatni előtte a upc-s Connectboxot, hogy az csak egy mezei modemként menjen, és a router feladatokat az AC2350-re tudjam bízni, topicot csak az ax3600.ra találtam, az ac2350-re nem)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#82403) Intruder2k5 válasza L4mie (#82402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kérdésed a UPC Vodafone topikba való.

(#82404) L4mie válasza Intruder2k5 (#82403) üzenetére


L4mie
veterán

Köszönöm :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#82405) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Csak jelezni szeretném, hogy abban a társasházban, ahol az AC65P 2 fallal már nem bírkózott meg, úgy néz ki, hogy a Deco m4 beválik.

(#82407) Kenderice válasza MaCS_70 (#82075) üzenetére


Kenderice
senior tag

"érdemes az LTE interface-ét az Eth1-re irányítani (passthrough), és akkor simán modemként fog menni, azt Eth1 meg csatlakozhat a mögöttes router WAN-portjára."

Ezt egyszerűen be lehet állítani, vagy agyon kell konfigolni? Merthogy így szeretném megcsinálni. Mögöttes routerrel.

Köszi.

(#82408) MaCS_70 válasza Kenderice (#82407) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mint azóta ráébresztettek, az LHG-ban csak egy Ethernet interface van. (Az SXT-nek van kettő -- el vagyok kényeztetve...)

Erre egyébként egyáltalán nem nehéz átirányítani az LTE-t, de igazából úgy egyszerű elmagyarázni, ha előtted van a GUI.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82409) Gubek-Einste válasza AxBattler (#82400) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

a szolgáltató által kínált Sagemcom 5655v2 mennyire alkalmas általános (wifis) router-nek?
Alap szinten megteszi de érdemes saját eszközt használni, a szolgáltatói meg menjen csak modemként.

Mennyit szánnál a saját eszközre?

Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU/AX58U/AX92U lenne az ajánlott eszköz.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82410) Gubek-Einste válasza dni (#82401) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele de egy próbát megérhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82411) AxBattler válasza Gubek-Einste (#82409) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, akkor felejtő, legfeljebb az ősöknek lesz jó. Magamnak olyan 20-25k HUF körül gondoltam venni, pl.: TP-Link Archer C7, vagy Asus RT-AC65P.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#82412) Gubek-Einste válasza AxBattler (#82411) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyértelműen az Asus a jobb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82413) AxBattler válasza Gubek-Einste (#82412) üzenetére


AxBattler
félisten

... és a drágább választás. Kérdés, hogy megéri-e számomra?

Bár végül is a mostani alap Netgear-t kb. 10 éve használom, és még mindig jó.
Ha ugyanennyi ideig kihúzza az Asus, akkor teljesen megéri. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#82414) Alex91 válasza AxBattler (#82413) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem routeren nem igazan erdemes sporolni... Inkabb kicsit a jelenlegi igenyek fole erdemes beloni az eszkozt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82415) AxBattler válasza Alex91 (#82414) üzenetére


AxBattler
félisten

Valszeg' ez lesz... csak lehet kell még egy switch is (attól függően, hogy be tudok-e húzni még egy UTP-t), úgy meg már 30k HUF felett vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#82416) MaCS_70 válasza Alex91 (#82414) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Én is rendszeresen ismételgetem, hogy könnyen lesz az olcsóbb sokkal drágább, és hogy havi fél gombóc fagyi árán nem biztos, hogy érdemes spórolni, de kaptam már ezért lecseszést.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82417) Essejó válasza AxBattler (#82415) üzenetére


Essejó
veterán

Én lehet elgondolkodnék egy ilyenen link Cseh raktárból 3-5 nap a posta. Némi írás róla link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82418) AxBattler válasza Essejó (#82417) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de ha ilyen egzotikumokra vágynék, akkor Xiaomi-t választanám inkább!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#82419) Alex91 válasza AxBattler (#82418) üzenetére


Alex91
félisten

Pedig ennyiert nem tunik rossz vetelnek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82420) varmi2 válasza AxBattler (#82418) üzenetére


varmi2
nagyúr

Semmi egzotikum nincs a huawei routereiben, itt egy magyar teszt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82421) Ijk


Ijk
nagyúr

Milyen olcsóbb sim kártyás router ajanlott nyaraloba elvinni, telekomos domino kártyát bepattintani nethez?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#82422) L4mie válasza Essejó (#82417) üzenetére


L4mie
veterán

reméld, hogy nem úgy van cseh raktáron mint az ax3600 volt ;)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#82423) Intruder2k5 válasza Ijk (#82421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az asztali SIM kártyás routerek nem olcsók, de ez persze mindig relatív fogalom. Olcsóbb megoldás lehet, hogy veszel erre egy telefont, és megosztod azon a netet, vagy akár egy mobil MiFi routert, amit egy USB-s táppal is használhatsz, vagy kiviheted a kertbe akkuval.

Ha mindenképp asztali SIM kártyás router kell, akkor szerintem Huawei B535, vagy a TP-LINK valamelyik 4G/LTE eszköze jöhet szóba. De ezek úgy 30-35k körül vannak.

[ Szerkesztve ]

(#82424) mrmft válasza Loretto (#82364) üzenetére


mrmft
senior tag

Egy biztos az AC68U supportja maig kivalo, hiaba koros modell. Mesh kompatibils, van fizikai WiFi gomb es cserelheto antenna - ha baleset erne. Ha az ara is megfelel, akkor hajra!

[ Szerkesztve ]

(#82425) Ijk válasza Intruder2k5 (#82423) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem jó hordozható is, sőt azt máshova is magammal tudom vinni időnként.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#82426) MaCS_70 válasza Ijk (#82421) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez azért a nyaraló és a torony elhelyezkedésétől is függ.

Nálam 2 km távon a Mikrotik wAP jó volt (2 dBm), de az SXT (9 dBm) még jobb. A szomszédomban a Huawei 525 is elég jó, szintén kis nyereségű antennákkal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82427) Ijk válasza MaCS_70 (#82426) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehet hogy akkor először megnézem telefonnal a jelerősséget, aztán az alapján keresek routert.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#82428) DannyL81


DannyL81
tag

Sziasztok!

Talán itt nem annyira off a téma...

Ma volt nálam a T-Home és router-t cseréltek. 300Mbit/s elvileg a garantált letöltési sebesség. A laptopomon jön is wifi-n keresztül az teljesen rendben van.

Viszont az asztali gépem az vezetékes és jelenleg 10/100-as ethernet kártya van benne, amit /1000-esre kellene cserélnem.

Tudnátok segíteni, hogy ebbe az alaplapba, ami PCI-E 2.0 x16 foglalatú, milyen gigabites ethernet kártyát vegyek? Nem teljesen tiszta nekem a dolog.
Alaplapom: Gigabyte GA-EP43-S3L

Ez pl. jó lehet?
[link]

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#82429) varmi2 válasza DannyL81 (#82428) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ja értem, igen jó lesz bele.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82430) Kenderice válasza DannyL81 (#82428) üzenetére


Kenderice
senior tag

Az alaplapi integrált gigabites hálókártya nem működik rajta?

(#82431) DannyL81 válasza varmi2 (#82429) üzenetére


DannyL81
tag

Baromi fura amúgy, mert az AIDA is látja az integráltat meg a PCI-E-est is. Lefrissítettem a drivereket is, de hiába dugom át, egyszerűen nem érzékeli. Az integrálton nincs net. A másikon igen. Nem is értem...

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#82432) DannyL81 válasza Kenderice (#82430) üzenetére


DannyL81
tag

Így van, igen.

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#82433) DannyL81


DannyL81
tag


Ez a PCI-E amin van net, felette az integrált. Vagy legalábbis azt hiszem...

Ezt írja a másikra:

Vagy ez nem is az integrált? Lehet nem is látja az AIDA se?

[ Szerkesztve ]

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#82434) kezo0 válasza DannyL81 (#82431) üzenetére


kezo0
addikt

Nincs véletlenül a BIOS-ban letiltva az alaplapi?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#82435) Dragon3000 válasza DannyL81 (#82433) üzenetére


Dragon3000
veterán

A hálózati kapcsolatoknál nézd meg az integrált lan-t, ha ott lehet állítgatni, akkor nézd meg, hogy nincs e véletlen fix ip meg átjáró beállítva, ha van, tedd vissza automatikusra és nézd meg úgy is.

(#82436) DannyL81 válasza kezo0 (#82434) üzenetére


DannyL81
tag

Nem találtam ilyen beállítást a bios-ban.

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#82437) DannyL81 válasza Dragon3000 (#82435) üzenetére


DannyL81
tag

Automatikus (DHCP) van beállítva.

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#82438) Kenderice válasza DannyL81 (#82437) üzenetére


Kenderice
senior tag

BIOS-ban lennie kellene letiltási lehetőségnek.
Minden, az alaplapra integrált dolgot le lehet tiltani elvileg.

(#82439) Dragon3000 válasza Kenderice (#82438) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha biosban le lenne tiltva, akkor a rendszer nem látná.

(#82440) Brogyi válasza DannyL81 (#82437) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem értlek. Oda van írva, hogy csak 100Mbps tud az alaplapi LAN. Ott a neve. Az nem tud többet.
Ha 300Mbps jön be akkor az alaplapi bukta így is, meg úgy is. Nyilván azért vettél gigás LAN kártyát, hogy kihasználd a sávszélességedet. Szóval ha működik, ha nem az már mindegy szegény 100Mbps-es kártyának.
A helyedben letiltanám a BIOS-ba, és használnám a PCIe-es kártyát.
Szóval mit is akarsz akkor?
A probléma ott van, hogy a Gigabyte oldalán a nevezett lap Realtek 8111C chip-pel 1Gbps tud, de a tied nem az a chip. Az egy 100Mbps tudó valami. Esetleg elírtad az alaplap típusát, vagy nincs szerencséd, mert az Aida jól olvasta ki. Használd a PCIe-s kártyát. Azt nem írtad milyen a sebességed az új kártyával. 300Mbps?
Útóljára, még rossz is lehet. Az egy ezer éves lap. Mindig a LAN romlik el először, mert ott jön be a villám.
Zárjuk le ezt a meddő csevejt. Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#82441) Gubek-Einste válasza DannyL81 (#82437) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való téma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82442) Dragon3000 válasza Brogyi (#82440) üzenetére


Dragon3000
veterán

Olvasd el újra, az alaplapi gigabites lan nem megy ezért használ egy külön kártyát, ami csak 100-as, azért kérdezte, hogy jó lenne e a linkelt gigabites a 100 helyett.

(#82443) DannyL81 válasza Dragon3000 (#82442) üzenetére


DannyL81
tag

Így! :) Olvas, értelmez.

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#82444) DannyL81 válasza Brogyi (#82440) üzenetére


DannyL81
tag

Nem írtam el az alaplap típusát és nem vettem még új kártyát.

Van egy alaplapi ami nem működik és ezek szerint, amit te mondasz ha működne se tudna többet 100-nál. Meg van egy PCI-E ami szintén 100-as. Azért próbáltam életet lehelni az alaplapiba mert volt aki szerint /1000-es a cucc. Lehet tévedett.

Holnap veszek egy ilyet: [link] aztán ámen.

A biosban egy olyan opció van hogy "green lan" vagy mi. Ez ha jól értem annyit csinál, hogy ha nincs bedugva kábel, akkor lekapcsolja azt az ethernet csatlakozót. Erre gondoltatok? Mert mást nem találtam.

Osztan zárhatjuk a "meddő csevejt".

[ Szerkesztve ]

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#82445) Dragon3000 válasza DannyL81 (#82444) üzenetére


Dragon3000
veterán

A sok keverés után, az alaplapi ha működne az gigabites lenne a gigabyte honlapja szerint.
Szokott lenni egy olyan rész, mint az alaplapi audio ott enabled/disapled választási lehetosegek szoktak lenni. A green részt is nézd meg, hogy kikapcsolod, lehet hogy nem érzékeli a kábelt ezért lekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#82446) Brogyi válasza DannyL81 (#82444) üzenetére


Brogyi
senior tag

Csak a kedvemért olvasd le mi van a LAN chipre írva. RTL8111C, vagy RTL8139. Köszönöm.
Ha öreg vagy keríts egy nagyítót, ha meg fiatal vagy, akkor menni fog. Nyilván a LAN csatlakozóhoz közel lesz.
Például valami ilyesmit kell látnod.

[ Szerkesztve ]

(#82447) Essejó válasza kovbandi82 (#82386) üzenetére


Essejó
veterán

Egy ilyesmi esetleg? link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82448) silentkiller


silentkiller
senior tag

Akinek esetleg aktuális, most 60e Ft az Asus AX92U az ED-ban! Rendeltem belőle.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#82449) nitro16 válasza silentkiller (#82448) üzenetére


nitro16
senior tag

Én is néztem, de sokkalom még azt a 60k-t. Jó lenne ha bemene egy 50k-ra, iponba alapból 65k akció nélkül. Szóval ez a 85k és abból az akció azért egy nagy kamu.

(#82450) mrmft válasza nitro16 (#82449) üzenetére


mrmft
senior tag

Arra meg varhatsz egy jo ideig, plane ilyen gyenge forinttal...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.