Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83951) Vladek83 válasza Gubek-Einste (#83950) üzenetére


Vladek83
tag

Szia!
Köszönöm a részletes választ! :R
Maradtam a márkánál, eddig bevált így a [TP-Link Archer AX20] lett a befutó. :)

üdv,

(#83952) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

TP Link Archer C5v1-es routerbe nem találom az AP módot.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#83953) Gubek-Einste válasza cellpeti (#83952) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dedikált AP mód nincsen benne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83954) cellpeti válasza Gubek-Einste (#83953) üzenetére


cellpeti
veterán

Érdekes, pedig sztem nem egy "xar" routerről van szó. Ez működhet vajon?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#83955) Gubek-Einste válasza cellpeti (#83954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdekes, pedig sztem nem egy "xar" routerről van szó.
Ennek semmi köze ehhez, viszonylag kevés router-ben van dedikált AP mód.

Ez működhet vajon?
Igen, így kell beállítani a másodlagos eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83956) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok,

Olyan routerre lenne szükségem, ami tudja az alábbiakat:
- gigabit WAN
- gigabit LAN (bár ezt manapság talán ki sem kellene emelni)
- 2,4 és 5 GHz
- USB-re dugható tárhely, ami SMB-vel megosztható
- használható torrent kliens időnként letöltésre (web UI, magnet link kezelés) nem, nem ezzel akarom seedelni a 270 TB-os videó könyvtáramat
- legyen azért normális teherbírása (PC, laptop, telefon, tablet, RPi, tévé, PS5 csatlakozna rá, meg időnként ha valaki vendég jön esetleg)

Köszi!

(#83957) jézusom válasza #16820480 (#83956) üzenetére


jézusom
addikt

Én most vettem redmi ax5-öt elég bika árához képest is, de usb nincs rajta, viszont gyárilag a szoftver openwrt. Rendesen grafikus felülete van, csak valahol láttam az openwrt feliratot :) Hátha lesz hozzá custom firmware :)

(#83958) MaCS_70 válasza #16820480 (#83956) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mekkora / milyen területet kell wifivel lefedni? Mesh kell-e? Wifi6 kell-e (ajánlott)?

Az Asusok többsége kielégíti az igényeidet, de teljesítményben van szórás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83959) #16820480 válasza MaCS_70 (#83958) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lakóházban egy 45-50nm lakást, max 1 téglafal lenne a router és a készülékek között, ezért Mesh felesleges, WiFi6 nem kritikus, bár gondolom jó ha van, főleg ha sok eszköz csatlakozna WiFi-re egyszerre.

Én is Asus-t néztem, de annyi modelljük van, hogy nem teljesen világos melyik mit és mennyire jól tud.

(#83960) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Sziasztok! Lenne 2 kérdésem, rajzoltam is hozzá. :DD

Az első kérdésem az, hogy ilyen felállásban mennyire kapok stabil internetkapcsolatot a PC-n, jobb mintha a PC csatlakozna wifi-vel az első routerre?
(a 2 router között kb. 3db tégla fal lenne)

A második kérdés pedig, hogy erre a célra milyen router(eket) vegyek? Semmi más szempont nem érdekes, csak hogy stabil kapcsolat legyen.

(#83961) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Vettem ma egy Xiaomi AC2350-et. Gyors teszt, vélemény róla:

- Viszonylag gyors és könnyű konfolni.
- Az elején régiót kell választani, de MO nincs. Én németet választottam, mert az volt kb. a legközelebb. Amennyire számomra kiderült, ennek kb csak az időzóna tekintetében van jelentősége. Utólag nem lehet módosítani!
- A webes és a telefonos felület is eléggé fagolyó. Nem nagyon lehet lobotómiázni. Ami számomra eddig a legfájóbb, hogy nem lehet DNS resolver-t változtatni (pl. DHCP esetében). Az sem kerül ki, hogy mi a beleégetett.
- Digi 500/500-as csomaggal az alábbiakat max kisajtolni (speedtest/Antenna Hungária):
Kábel: 520/317
Wifi: 443/280 (router mellett állva)
- Tetszik, hogy az app szól, ha új eszköz csattant fel a hálózatra.
- Tetszik, hogy az app-ban lehet monitorozni, hogy melyik device milyen forgalmat generál. Az viszont nem, hogy ez csak live data, hisztorikus nincs.

Összességében jobb a teljesítménye, mint a régi TPLink Wrt1043nd v2 (suste/headless)-nek és ami kell, azt tudja többnyire. ~12e körül szerintem jó deal lehet.

De én még mindig a mikrotik-re esküszök, persze az jóval másabb árszint (3-4x-es különbség!). hAP ac-n gondolkoztam erősen, de kíváncsi voltam, hogy mi tud ez a ketyere ("hivataos" xiaomi buzernyákként). Szóval kicsit almát a körtével szitu. Lehet azért van hiányérzetem, mert SOHO kategóriában a RouterOS-hez viszonyítok.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#83962) valakky válasza cellpeti (#83954) üzenetére


valakky
aktív tag

ha van benned kalandvágy, akkor felrakhatod rá a padavant mint cw fw-ert. abban van ap mode.
bocs, nem, csak elnéztem a verziószámot.

[ Szerkesztve ]

(#83963) valakky válasza jézusom (#83957) üzenetére


valakky
aktív tag

a tp ax10 kapcsán olvastam egy külföldi fórumon, hogy valami openwrt fork van rajta egy alap tudású felülettel. de a broadcom belseje miatt sose lesz rá közösségi openwrt.

(#83964) Gubek-Einste válasza #16820480 (#83959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő lehet de gyári firmware-ben nincsen torrent kliens, OpenWRT-vel már lenne.
Az Asus AC1200GU-ben van gyári firmware-rel is torrent kliens.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83965) Gubek-Einste válasza Winzsolt (#83960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagy valószínűséggel ilyen távolságra falakkal útközben nem fog összejönni a kapcsolat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83966) MaCS_70 válasza #16820480 (#83959) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én az Asus RT-AX56-ost ajánlanám.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83967) #16820480


#16820480
törölt tag

Köszi mindkettőtöknek :R Átgondolom megér-e +10 ezret a WiFi6, de könnyen lehet, hogy megér, ha hosszabb távra tervezem, akkor ez nem annyira nagy különbség azért. Bár most ránézve a cuccaimra, semmi nem támogat köztük még ax-et :D

(#83968) Essejó válasza Winzsolt (#83960) üzenetére


Essejó
veterán

Ez a tipikus felejtsd el kategoria. Ilyen tvolságban nem hogy stabil hanem esetleg van valami kapcsolat. Kösd össze kábellel, úgy lessz stabil kapcsolat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83969) Veron


Veron
őstag

A következő eszközt keresem - ha létezik.
2.4/5 GHz Wireless router, min. 1 Gb ethernet porttal és belső antennával nagyjából 30e Ft-ig.
Köszönöm!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#83970) Hoffer


Hoffer
őstag

Ha már AX szabvány akkor AX20 vagy AX50?
Megéri a némi felárat?

(#83971) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy kissé fura helyzetben router választáshoz.
Sebességre nem volna nagy igény, se LAN port se wifi tekintetében. 150MBit/s a net sebessége, telefonok laptopok csatlakoznának rá, extra igény tényleg nincs.

5GHz se számít, ilyen távon úgyis rossz, ahogy kísérleteztem.

Ámde az alábbi "csodaszép" skicc szerinti helyzetben létezik olyan router, ami a "kisházban" jópár csatlakozó kliens esetén stabil megoldást nyújtana? *Ablakok néznek egymás felé a két házon

(MR3220, WR841 képtelen erre, ilyeneket tudtam kukázni a pinyóból, folyamatosan ledobják a klienseket, újraindul stb.)

Ilyen helyzetre mit ajánlanátok? :R

[ Szerkesztve ]

(#83972) Gubek-Einste válasza Veron (#83969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Miért kellene belső antennás eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83973) Gubek-Einste válasza Hoffer (#83970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Környezet és használat függő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83974) Gubek-Einste válasza csubuka (#83971) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg kültérre telepített eszköz a másodlagos helyszín lefedésére (elsődlegesben is kell egy saját).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83975) Dave567


Dave567
addikt

Az Asus AX58U/AX92U csak a Wifi sebességben különböznek igaz?
Mert akkor a kisebbet rendelem.

(#83976) csubuka válasza Gubek-Einste (#83974) üzenetére


csubuka
addikt

Ha ilyen bonyi (kintre a hátsó homlokzatra fúrni, meg ablakkeretet fúrni nem akarnék a kinti eszköz bekábelezéséhez), akkor lehet megpróbálok behúzni a földalatti kábelvédőcsőbe egy UTP kábelt (az sem volna egyszerű, sőt kb. lehetetlen szerintem). Csak abban erősáram megy, nem tudom, hogy ez mennyire lesz zavaró tényező, meg, hogy így utólag mennyire lehet behúzni oda bármit is ilyen hosszon. A kisház a nagyházból kap villanyt.

Nincs valami nagyobb teljesítménnyel adó router? Vagy a baj ott volna, hogy a kliensek a gyengék válaszolni? Lehet, hogy akkor valamilyen repeater kéne a kisház ablakába, meg az ellen-router a nagyház ablakába...

*A DD-WRTs MR3220 menne a nagyház ablakba routernek. A kisház ablakba meg vevő és repeaternek az egész kisházat ellátni a WR841 DD-WRTs verziója. Ez érdemes lehet kipróbálásra?

[ Szerkesztve ]

(#83977) blakey válasza Dave567 (#83975) üzenetére


blakey
titán

Nem, a lefedettség is jobb az AX92U-ban,

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83978) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Kis segítség szeretnék kérni..
Telekom 1000 net váltás történt , a kérdés az lenne milyen router vásárolják mellé...Wi-fi lefedetség nem kell mert a nappali lenne és inkább a letöltés és a stabil net pl ps hez !!!?
Ubiquiti Amplify HD esetleg vagy Asus Rog AC 2900 valamelyik típus vagy esetleg melyik jöhet még szóba?
Köszönöm

(#83979) Veron válasza Gubek-Einste (#83972) üzenetére


Veron
őstag

2x55 m2, téglafalak, alsó szinten az egyik szoba kb. sarkában lenne.
1000 mbit FTH Digi net mellé kell
2 laptop, 2 telefon, 2 tablet, TV, NAS, mediabox es kb. 15-20 egyéb okos eszköz (3 kábelen, többi wifin)
stabil legyen, legyen 5 GHz wifi és Gbit LAN
mert nem fér el a polcon, ha csak nem vízszintesen hajtogatok max. két antennát
kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#83980) Richvargas


Richvargas
tag

Sziasztok!
Segítsetek, mert tőlem is kérdezték, és némi infó gyűjtés uán sem tudok konkrét választ adni, mert valamit nem értek. Családi házba régi N-es cucc helyett kéne valami jövő álló dolog, AC jött szóba, aztán kiderült, hogy az AX már nem is olyan drága, mint korábban, így a kérdések:
- Melyik jobb, egy 1800, vagy 2300 körüli ac, vagy egy 1200 körüli ax?
- Jobban/stabilabban/gyorsabban tudja az ac-t egy ax-es, mint egy sima ac-s?
- Manapság, átlagos eszközökkel, sebességtől eltekintve a wifi6 szolgáltatásban tényleg jobban kihasználható, mint a wifi5?
- Giga net mellé ne is nézzen az ember sc-s eszközt?
- A lilazöld webshopban az AX10-nek csak negatív kommentjei vannak, itt mégis ajánlott. Mi ehet az oka?
- Mit kell nézni, ha nem az a lényeg, hogy három utcára is legyen jel, hanem házon belül legyen jó?
Köszönöm előre is a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#83981) Gubek-Einste válasza csubuka (#83976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbálkozni lehet de garancia nincsen, a föld alatti kábelezés jó megoldás volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83982) Gubek-Einste válasza hello28 (#83978) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
30k felett: Asus AX55/AX56U/AX58U/AX92U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83983) Gubek-Einste válasza Veron (#83979) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2x55 m2, téglafalak, alsó szinten az egyik szoba kb. sarkában lenne.
mert nem fér el a polcon, ha csak nem vízszintesen hajtogatok max. két antennát

Nagyon rossz az ilyen elhelyezés, csak a baj lesz a wifi-vel mert két szintet ilyen árnyékolás mellett nehezen lehet lefedni, a főleg a födém miatt.
Mostanság már elég ritkák a belső antennás típusok.
Sajnos nem tudok olyan ajánlott típust mondani ami megfelelő lehetne erre az igényedre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83984) Gubek-Einste válasza Richvargas (#83980) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- Melyik jobb, egy 1800, vagy 2300 körüli ac, vagy egy 1200 körüli ax?
Használattól függ, milyen kliens eszközökkel lenne használva és mire.

- Jobban/stabilabban/gyorsabban tudja az ac-t egy ax-es, mint egy sima ac-s?
Erre nem lehet egyértelmű választ adni.

- Manapság, átlagos eszközökkel, sebességtől eltekintve a wifi6 szolgáltatásban tényleg jobban kihasználható, mint a wifi5?
Nem lehet ez eldönteni, sok tényezős kérdés.

- Giga net mellé ne is nézzen az ember sc-s eszközt?
Ha a wifi sebesség/kihasználás nem lényeges akkor egy AC-s eszköz is megfelelő lehet de hosszú távon mindenképpen AX-ben érdemes gondolkodni.

- A lilazöld webshopban az AX10-nek csak negatív kommentjei vannak, itt mégis ajánlott. Mi ehet az oka?
Webshop-ban sok a user error-os komment, itt gyakorlati tapasztalat és rendes beállítás melletti használat alapján van az ajánlás.

- Mit kell nézni, ha nem az a lényeg, hogy három utcára is legyen jel, hanem házon belül legyen jó?
Sok a befolyásoló tényező, falazat/távolság/nagyobb berendezési tárgyak amik leginkább meghatározzák, hogy mi is lesz a helyzet így csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen is lesz a sebesség/lefedettség, előre csak becsülni/jósolni lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83985) jézusom válasza valakky (#83963) üzenetére


jézusom
addikt

Hát igen. Ez qualcomm, az is ilyen zárt? [link]

(#83986) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok, a következő 3 router közül melyiket ajánlanátok:
Asus RT-AC66U B1
TP-LINK Archer C2300
TP-LINK Archer AX20

Az AX20 az ax szabvány miatt kerül ennyibe, vagy tudásban a másik kettőhöz hasonló? Illetve, mennyire hátrány az Asus esetén a MU-MIMO hiánya. Ezt az Asust nagyon sok helyen dicsérik, ahogy olvastam.
Családi ház, semmi hardcore felhasználás.

Köszi!

(#83987) hello28 válasza Gubek-Einste (#83982) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Nappaliba lenne oda jön be kintről a net...
És kábelesen szeretném használni a ps el legfőképp!!
Wifi része szórás nem elsődleges mert stabil net ami fontos !!
Kaon router hozott a telekom és ami érdeke Wi-fi merek 600-700 körül kabelesen 150-250ig és nem értem ..ha Wi-fi rakom össze pl a ps akkor sem mérek 600-700 at..csak Teloval....
Nemtudom mi lehet a gond..
jelenleg dlink van és ha adok kábelen netet neki az sem lesz több...
Legfontosabb a letöltés és a ps..de ez egy légtérben lenne..
Ár pedig 60eft ig kb..
Ezért említettem a Ubiq és az Asus Rog ac2900

(#83988) jack982


jack982
aktív tag

AX10-es tudja a WPA3-t? weboldalukon csak 1.0-s szerepel, viszont van 1.2-is állítólag.

(#83989) Gubek-Einste válasza Mátésum (#83986) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Asus RT-AC66U B1
Inkább AC65P legyen helyette.

TP-LINK Archer C2300
TP-LINK Archer AX20

AX20 legyen inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83990) Gubek-Einste válasza hello28 (#83987) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P vagy AX58U legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83991) Gubek-Einste válasza jack982 (#83988) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen AX10?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83992) Veron válasza Gubek-Einste (#83983) üzenetére


Veron
őstag

köszi azért.
sajnos ha az ONT mellé teszem, az szintén a lakás sarka, tehát nem jobb ebből a szempontból - bár ott nem zavarna az antenna. a többi LAN csatlakozó végéhez pedig azért nem tehetem, mert akkor a NAS-t (nappali) nem tudom gigabiten etetni. szóval marad az ONT melletti hely ill. a nappali. :(

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#83993) hello28 válasza Gubek-Einste (#83990) üzenetére


hello28
aktív tag

Köszönöm
Megnézem őket !!

(#83994) Dave567 válasza blakey (#83977) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm.

Akkor az AX92U-t veszem. :R

(#83995) csubuka válasza Gubek-Einste (#83981) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, megnézem mennyire reménytelen új kábel behúzása a két házat összekötő védőcsőbe. :)

Aztán valószínű marad a gányolás, tekintve, hogy nem túl egyszerű a nyomvonala a védőcsőnek. Olyan egyszer berakós, úgyhagyós.

(#83996) MaCS_70 válasza csubuka (#83995) üzenetére


MaCS_70
félisten

Cérna vattapamaccsal-porszívóval áthúz, cérnával erősebb zsineg áthúz, erősebb zsineggel beszilikonozott UTP-kábel behúz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#83997) csubuka válasza MaCS_70 (#83996) üzenetére


csubuka
addikt

Megnézem a helyzetet, ez azért elég lutrinak tűnik. Elsőre az ablakba a repeater, fele sávszél kinyírása jobbnak tűnik. Már ha az stabillá tehető. A sávszél nem lényeg :DD

(#83998) jack982 válasza Gubek-Einste (#83991) üzenetére


jack982
aktív tag

Tplink

(#83999) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy routert, mert elegem van a régi T-s router mikrolagjaiból. Kicsi lakás és jelzavar sincsen. Ami fontos, hogy a konzol ami wirelessen kapcsolódik stabil legyen illetve a TV is vezeték nélkül és sokszor nézek filmet megosztva. Archer c5v4-et szoktátok ajánlani. Nekem cfw nekem nem kell akkor is vagy inkább c6? Mu-Mimo fontos, érezhető?

(#84000) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok

Tavaly vettem egy asus AC1200 v1 routert, nagy megelégedettségemre.
Akkor valaki mondta hogy a v2 nem jó, azóta megoldódott ez?
ilyen 10-15 körüli kategóriábn kellene valami jó, megbizható, nem akarjuk hackelni :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.