Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82201) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Van még értelme venni egy ilyen ruotert? TP-LINK TL-WR-1043ND még nem tudom milyrn verzió számu, de zsír új bontatlan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82202) Kenderice válasza varmi2 (#82201) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ha nincs szükséged az 5ghz wifi sávra, akkor van értelme.
Nekem is volt de lecseréltem másikra ami tudja az 5ghz-s sávot.
A 1043-asra meg tettem ddwrt-t, most reapeter módban megy.

(#82203) varmi2 válasza Kenderice (#82202) üzenetére


varmi2
nagyúr

v 2.1 ez is jó?
Igazából nincs szükség az 5Ghz-re, mert 2.4-en is elvagyok, de jó volna a Gigabit lan.
Jelenleg egy 841nd van, azt váltaná.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82204) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, segítsetek kérlek. Digi netem van, csak egy kábel jön be. Volt egy 150mbit es tplink routerem. Azt csinálta folyamat letöltésnél, hogy töltötte, majd egyszer elkezdett esni a sávszélesség teljesen nulláig. Majd maga a net is elment. Lecsatlakozott a netről és azt írta a hálózatra, hogy nincs internet. Ajnálották, hogy telefonáljak be digihez, mert biztos nat-olt hálózat mögött vagyok és tetessem át ipv4-be. Már abban vagyok, újra ugyanezt produkálta. Vettem most egy új routert tplink gigabiteset. Ugyanazt csinálta, ma felhívtam digit tuti e az ipv4 és igen abban vagyok. Van valami ötletetek mit tudnék tenni? Rohadt idegesítő és megoldást nem igazán találok.

Köszönöm előre is.

üdv: Laci

(#82205) woodworm válasza varmi2 (#82203) üzenetére


woodworm
veterán

Csak akkor éri meg, ha jelentősen olcsóbb, mint az Archer C6-os, mert az gyakorlatilag a 1043-as egy 5GHz-es chippel és több rammal.

(#82206) Gubek-Einste válasza Pandimakaay (#82204) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82207) goli11


goli11
tag

Sziasztok!
Melyiket vegyem? Asus RT-AC57U v1 használtan garival vagy TP-Link Archer C5v4 újonan? (a kettő kb egy árban van)
Legfőképp a wifi teljesítmény ami fontos lenne mert a jelenlegi N18U nem igazán van a helyzet magaslatán. A jelenlegi router házfal mellett van és a fal túloldalán a kertben kb 10 méterre már van hogy eldobja a jelet a mobilom. 1Gigás DIGI nethez kellene.
Előre is köszönöm.

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#82208) -szabi- válasza woodworm (#82199) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Szóval ha gyári firmware-el lenne használva akkor semmi különbség és Intruder2k5 a padavan miatt ajánlotta C5 v4-et.
Köszönöm a részletes választ.

üdv

(#82209) shapphire


shapphire
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TL WR940N-es routert használok, de szűk keresztmetszet lett a 100-as LAN port.

Tégla fal, lakásban lenne használva. Kb. 2 Lan port lenne foglalt, meg nagyon max 4-5 mobil eszköz Wifin. Gigabites Lan port.
Alacsonyabb kategóriás, jó ár/érték arányú eszközre lenne szükség, 10-20 eFt között, ha lehet TP Link.

Előre is köszi!

(#82210) Gubek-Einste válasza goli11 (#82207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyértelműen az Asus AC57Uv1 legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82211) Gubek-Einste válasza shapphire (#82209) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C5 megfelelő lehet vagy Asus AC57U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82212) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Bevallom nem nagyon tudtam vissza olvasni, ezért elnézést.
Keresnék egy routert az emeletre, mert a szolgáltatói (sagem 5655v2) nem az igazi már fent. Az lenne a kérdésem, hogy vegyek routert vagy elég lenne esetleg AP is? A közeljövőben lesz villamossági felújítás a házban, szeretnék LAN-t vezetni mindenhova a házban, tehát a vezetékelés megoldott lesz, addig ideiglenesen tudok felvinni végpontot.
Most 300-as net van, 5 mobil eszköz, illetve 2 tv van most wifin. Gigás készülék kellene, a szolgáltatói tud 5Ghz-et is, ez sem lenne hátrány. (bár most nem használom, mert a készülékek folyamatosan dobták a wifit, amióta csak a 2.4 megy, azóta nincs ez a jelenség, de ez itt most nem releváns.)
Tehát router vagy AP? Ha konkrét típust is ajánlanátok, az maga lenne a tökély.
Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#82213) dkende4


dkende4
lelkes újonc

Sziasztok! FONTOS kérdéssel fordulnék hozzátok!
Az alábbi alaprajzú lakást szeretnénk lefedni gigabites wifivel. Megpróbálok minél több infót biztosítani.

Csatolok továbbá egy heat mapet, amit egy gyengébb routerrel mértünk, sajnos a távolabbi gép úgy csak kb 40 Mbps-t kapott, de minimum 150 kell neki munkához.

(Itt ugyanott van a router, ahol jelöltem)
A főbérlő nem szeretne fúrni a lakásban semmit, ráadásul a központi helységben (Hall) nincs áram, ezért lehet csak a jelölt helyen a router. Maximum 50 ezret tudunk rászánni, de inkább kevesebbet szeretnénk.

(Minden laptop 11ac-t tud, a cserélendő router kb 870-900 Mbps-t kap most, azzal nincs gond.)

[ Szerkesztve ]

(#82214) Gubek-Einste válasza Flowtation (#82212) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lenne egy AP is de router beszerzése olcsóbb lenne és jobban meg is érné.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU/AX58U/AX92U lenne az ajánlott eszköz.
Szóba jöhet még a TP-Link Archer C5 vagy az Asus AC57U is.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82215) Gubek-Einste válasza dkende4 (#82213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a jelenlegi eszköz?

Általánosan az Asus AC65P/AC1200GU lenne az ajánlott eszköz.
Az AC1200GU kezd kifutni így érdemes gyorsan megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82216) Alex91 válasza dkende4 (#82213) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ha mashol van aram...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82217) dkende4 válasza Gubek-Einste (#82214) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Panel lakásról van szó, vékony, de rendesen szigetelő falak sajnos. Szóval erős kell hogy legyen.
Egyéb igény nincs, de szívesen elszórakoznék egy usb3-as porttal :DD
Wifi 6-ra szerintetek érdemes a pluszt megfizetni?

(#82218) Gubek-Einste válasza dkende4 (#82217) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hosszútávra tervezés miatt megérheti az AX-s eszköz beszerzése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82219) dkende4 válasza Gubek-Einste (#82218) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Én is így gondolom, de van egy csomó AC-s router, ami meg nagyobb sávszélességet ajánl alacsonyabb áron. (Tudom, hogy más előnyei is vannak)
Meg nem tudom, hogy egyáltalán a közel jövőben fejlesztenek-e az országban 1 gigabit fölé, hogy ki is használhassuk az AX-et úgy igazán.

(#82220) Flowtation válasza Gubek-Einste (#82214) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Köszi a választ. En is úgy gondolom, hogy hosszú távon egy router jobban megérné.
A felső szintre kellene, gázszilikát falak vannak, ket szoba, közöttük egy előszoba ahol lenne a router.
Ha jól emlékszem akkor egy havernak is egy tp-link archer 1200at vettem itteni ajánlásra. Ez jó is lenne csak az volt vele a gond hogy nincs rá openwrt. Ha ez utobbi is megoldható az tök jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#82221) dkende4 válasza Gubek-Einste (#82218) üzenetére


dkende4
lelkes újonc

Elfelejtettem leírni, egy Tenda AC8-ast vettünk (utólag megbánva persze), ez adott kb 1 méteren belül 350-et max, lanon meg 870 körül. Ezért gondolkozok drágább eszközben.
Viszont a nem központi elhelyezés miatt nagyon fontos lenne, hogy tényleg jó legyen a range. Amiket ajánlottál, azokkal esetleg van személyes tapasztalatod?
Csak mert papiron a Tenda is hozza WiFin a 870-et, dehát....

(#82222) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Az Deco M4-hez miért olvasom azt több helyen, hogy kell egy normál router is?

(#82223) Chesterfield válasza Chesterfield (#82222) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Pontosítom a kérdésem:

Digis ZTE F618 router-hez kötném.
Ha jól láttam van 2 lan port a Deco eszközökön, nekem az elég is lenne, csak egy philips hue hub-ot szeretnék vezetékesen csatlakoztatni.

Ez így rendben lenne?

(#82224) Gubek-Einste válasza Flowtation (#82220) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC65P-re és AC1200GU-ra van OpenWRT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82225) Gubek-Einste válasza dkende4 (#82221) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amiket ajánlottál, azokkal esetleg van személyes tapasztalatod?
Nekem is Asus AC65P-m panelban van de csak mobillal van használva a wifi.

Csak mert papiron a Tenda is hozza WiFin a 870-et, dehát....
A link sebesség soha nem lesz mérhető sebesség!
Mindig csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy egy adott eszköz mire képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82226) Gubek-Einste válasza Chesterfield (#82222) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-i képességei elmaradnak a többi eszköz mellett, alapvetően AP-nak/mesh node-nak jó csak.

#82223
Digis ZTE F618 router-hez kötném.
Ha jól láttam van 2 lan port a Deco eszközökön, nekem az elég is lenne, csak egy philips hue hub-ot szeretnék vezetékesen csatlakoztatni.

Ez így rendben lenne?
Mondhatjuk

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82227) Flowtation válasza Gubek-Einste (#82224) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszönöm a segítségedet. Végül is némi olvasgatás után úgy döntöttem, hogy jelen esetben elengedem az openwrt-t, mint kritériumot, mivel csak szinte AP-re van szükségem. De hogy mégis legyen tartalék, ezért egy Archer C6 mellett tettem le a voksom. Itt olvastam kissé feljebb, hogy a C6 egy 1043 5ghz-el és több rammal.

Ezért még ezt is ajánlanád?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#82228) Chesterfield válasza Gubek-Einste (#82226) üzenetére


Chesterfield
senior tag

"Router-i képességei elmaradnak a többi eszköz mellett, alapvetően AP-nak/mesh node-nak jó csak."

Ez nekem így teljesen jó, most is 2 routert használok a lakásban AP módban, csak hogy legyen mindenhol wifi.

Köszi

(#82229) Gubek-Einste válasza Flowtation (#82227) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyira nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82230) -szabi- válasza Gubek-Einste (#82229) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Kettő napja egyik szóba jöhető routernek írtad Asus AC57U-t.
AC57U v2-es verzió SoC: Qualcomm QCN5502, Flash: 16MB, RAM: 128MB.
Archer C6 v2 SoC: Qualcomm Atheros QCA9563, Flash: 8MB, RAM: 128MB.
Asus 16000Ft, míg TP-Link 12500Ft áron kapható.
Mitől jobb Qualcomm QCN5502, mint QCA9563?
Volt már alkalmad a kettőt összehasonlítani?

üdv
szabi

(#82231) NORBl válasza Gubek-Einste (#82094) üzenetére


NORBl
aktív tag

(#82232) dkende4


dkende4
lelkes újonc

Végül egyébként a TP-LINK AX10-es routert vettük meg, jövőhéten hagyok itt róla egy értékelést mérésekkel, hátha valakinek még jól jön. Köszönöm a sok segítséget!

(#82233) vak_bottyan


vak_bottyan
tag

Sziasztok.Útban van az általatok ajánlott Asus AX92U.Jövő hétvégén be szeretném üzemelni és van pár kérdésem.Van VPN előfizetésem a NordVPN-nél és a Norton 360-hoz is adtak.Valahogy be lehet állítani a routeren ezek közül valamelyiket?Mennyire bonyolult,ha igen?Ha be lehet, akkor az összes wi-fi-n aktív,vagy lehet választani,hogy csak az egyiken legyen,a másik kettő meg használja a használat országát?Ugyan ez a LAN portokra is kérdés,hogy az is így használható!Nyilván a 4 port egy hálózat!A teljesítmény beállítását melyik országra kell megadni,ha azt szeretném,hogy a legmagasabb teljesítményt szórja?Olvastam itt Japánt és USA-t!Van különbség?Olvastam itt,hogy az okos eszközöket érdemes vendég hálózatra rakni!Alexa,Ring.A mosógép és szárító és a HUE és az elektromos fűtés (Nobo) Hub-ja is erre legyen kapcsolva,vagy az maradhat simán,maximum lekapcsolják.Vagy nem jól gondolkodom és azokon keresztül hozzáférnek a routerhez ha nem vendégként van rákötve?Köszönöm,ha tudtok ebben segíteni.Szerintem lesz még pár kérdésem,de most csak ennyi jutott az eszembe.Köszönöm még egyszer.

(#82234) Gubek-Einste válasza -szabi- (#82230) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus firmware-ben többet tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82235) Gubek-Einste válasza NORBl (#82231) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C1200 ugyan arra a hibás SoC-ra épül mint az Asus AC1200G+ így nagyon nem ajánlott.
Az Asus AC57U -ből már csak v2 van (esetleg v3) ami gyengébb mint a v1. az AC1200GU teljesen ugyan az mint az AC57Uv1

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82236) Gubek-Einste válasza vak_bottyan (#82233) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való ez már.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82237) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok! :)

Jelenleg egy Asus RT-AC66U AC1750 routerem van, amit szülőknek ajándékozok, mivel szükségük lett jobb wifire. Most azon tűnődöm, hogy helyette ugyanilyet vegyek megint, vagy ha már úgy is új router, érdemesebb-e egy kicsivel tovább nyújtózkodni és egy WiFi 6-os Asus RT-AX56U AX1800-at venni? Ahogy néztem, ebben 2x annyi mag és memória van, de pl. csak 2 antenna a 3 helyett. Utóbbi nem feltétlenül jelent gyengébb WiFi-t 1-2 helységgel odébb?
68 m2-es panellakásban lesz használva, sokat streamelünk pl. Chromecasten másik szobában is.

Korai még ez a WiFi 6 vagy érdemes lehet beruházni rá? :U

[ Szerkesztve ]

(#82238) vak_bottyan válasza Gubek-Einste (#82236) üzenetére


vak_bottyan
tag

Köszi,ott is feltettem most. :)

(#82239) -szabi- válasza Gubek-Einste (#82234) üzenetére


-szabi-
őstag

Ha van is plusz három módosítható beállítás a firmware-ben mindig írjátok, hogy a tényleges használhatóság csak helyszíni teszt során fog kiderülni.
Volt már alkalmad a kettőt összehasonlítani?

(#82240) Gubek-Einste válasza Sidorovich (#82237) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes AX-s eszközt venni de inkább az AX58U-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82242) Gubek-Einste válasza -szabi- (#82239) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem teszteltem egyiket sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82245) Sidorovich válasza Gubek-Einste (#82240) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszi. :R

AX56U és AX58U között árban is már elég jelentős (+50%) különbség van, ér annyival többet az 58U? :F

Mindkettőben fél giga RAM, de az 58U-ban csak 3 mag, 1-el kevesebb USB.
Az a +1 antenna, 160 Mhz és 3000 Mbps névleges WiFi sebességen kívül tud még valamivel többet ami indokolja ezt a 1,5x árat? :)

[ Szerkesztve ]

(#82246) -szabi- válasza Gubek-Einste (#82242) üzenetére


-szabi-
őstag

Kicsit sajnálom, hogy itt a PH-n mindig csak a drága cuccokat tesztelik de népszerű típusokat a leginkább érdeklődésre számot tartó árkategóriában nem hasonlítják össze.
Archer C6 és AC57U a két legkelendőbb típus ebben a kategóriában.
Nem tudom mennyire lehet adni az árukeresős véleményekre de C6-nak összesen 280 értékelése van amiből 81% 5 csillagos.
AC57U esetén 95 véleményből 74% az 5 csillagos.

(#82247) varmi2


varmi2
nagyúr

Melyiket vegyem? Archer c5 v4, vagy a c6-t? Csak normál használat, semmi különleges igénybevétele nem lesz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82248) Gubek-Einste válasza varmi2 (#82247) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Emiatt C5.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82249) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Sim kártyás (független) routert szeretnék venni, otthoni használatra. (semmi extra)
Melyiket ajánljátok Huawei B525 vagy B535? Nagy különbség van a kettő között? :R
Boltban már csak a B535 van, de sokan a B525-öt ajánlják.

Előre is köszönöm!

(#82250) ajapi


ajapi
tag

Huawei e5577-es mifi routert használok évek óta, eddig jól működött. Újabban állandóan ledob. Telenor adatkártyát használok, a Sim-et is kicseréltettem, de nem segített. Mostanában melegedett, akkut is cseréltem, hiába. Mi lehet az oka?
Ha újat kell venni, akkor milyet?
kösz

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.