Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) Multibit válasza zamar (#63747) üzenetére


Multibit
veterán

A kábelezés csodákra képes! A beltériket mindenképpen UTP-re kéne lógatni. Csak úgy garantálható az akadásmentes tv vétel. A wifi-nek mindig lehet valami gyíkja.
Ha kábelt használsz, a maradéknak elég lehet egy 2.4 GHz only router által szolgáltatott wifi-sávszél. Egyébként a 20 ezer kevés lesz egy vállalható dual band routerre.
Ja, az ajánlott Xiaomi 3G nem lesz jó az IPTV miatt!

(#63752) Mtomasz81 válasza MaCS_70 (#63740) üzenetére


Mtomasz81
tag

Az a baj, hogy nem midegyik router dobozon láttam feltüntetve az EIRP összteljesítményt... Ilyenkor mit tegyek?

(#63753) Sanyi.mTs válasza MaCS_70 (#63698) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

+MasterMark

Köszi. Végül c5 lett. Még használható az SZ1 szobában. Ez az egyetlen 5GHz-es jel, amit a wifi analyzer mutatott.

Viszont a tplink oldala szerint a c5 "lejárt élettartamú termék". :O

(#63754) Strezi válasza zamar (#63747) üzenetére


Strezi
őstag

Dlink 879 exo
Elég bika, 19990 Ft, edigital
Nekem két tv(4k, 1080p) megy róla szimultán 5GHz-n, plusz rakat cucc 2.4-en. Plusz kábelezve két komolyabb pc, VPN munkával napi gigás töltésekkel, 24/7 stabilan, nem kell babusgatni. 120nm ház, két harmadoló 38-as föfallal, de egy szintem.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#63755) szadam123


szadam123
csendes tag

Sziasztok!
Előre is elnézést kérek, hogyha badarságokat írok/kérdezek, de sehol nem találtam a legjobb megoldást.
Diginet 100/50-es nem van bekötve 68nm-es panellakásba, ahol sajnos a felújításkor még nem gondoltam, hogy a jövőben probléma lenne a wifivel, így nem lett a lakásba végighúzva UTP kábel és a router elhelyezésén se gondolkodtam, így bekerült a bejárati ajtónál lévő szekrénybe. Nem gondoltam, hogy a falak ennyire megfogják a jelet, és hogy kb 20-25 router lesz 2,4GHz-s sávon. Mivel a gépek a lakás átellenes szobájában vannak és kb. 3 falon kell keresztülmennie a jelnek, így hamar kiderült, hogy a 100-as netből kb 5-8mbitet jut el a gépekhez 2,4ghz-n. Lecseréltem az akkori routeremet egy 1043 v1-re de ezzel sem sikerült jobb eredményt elérni, pedig végigpróbáltam mindegyik csatornát.
Mivel a szekrényben, ahol a router is van, van két db konnektor is, így elkezdtem nézegetni a powerline adaptereket. Vettem használtan egy "D-Link Powerline AV 500 Adapter Starter Kit"-et bedugtam a szekrényben és a gép mellett lévő konnektorba. Összekötöttem a gép mellett lévő 1043nd v1-el és innen osztom tovább UTP-vel 2 gépre. Így ezzel a felállással 25-30mbit sávszélt sikerült elérni. Mivel ez két gépre osztódik, ezért szeretném növelni a sávszélt. Több verzió van, amit kigondoltam, kérlek segítsetek választani, vagy ha van jobb ötletetek azt is szívesen veszem, kivéve azt, hogy húzzak be kábelt, mert ehhez szét kellene verni az egész lakást.
1. verzió: Előfizetek az 1000/200-as netre, ami +700Ft-ba kerülne havonta. Viszont ha jól gondolom ez a változtatás biztos nem javítana mert a powerline adapternek 100-as portja van, max annyit,hogy ennek a netnek a garantált sebessége is 300/50mbit, de ez sem tudom hogy számít-e.
2. verzió: Írtátok, hogy a 3g verziójú xiaomi router, az ajánlott eszköz. Így az 2. verzió az, hogy veszek egy ilyen routert és kipróbálom 5ghz-en a történetet. Tehát a powerline adapter nélkül. Van 5ghz-s adapterem a gépben, igaz nem AC-s hanem csak n-es. A félelmem az, hogy az 5ghz-s jelet nem is fogom látni 3 falon keresztül.
3. verzió: A mostani rendszert használni, csak lecserélni a most 100-as porttal rendelkező powerline adaptert egy gigabites porttal rendelkező powerline adapterre és az 1000-es netre előfizetni.
Előre is köszi hogyha elolvastátok, és a segítséget is.

(#63756) MasterMark válasza szadam123 (#63755) üzenetére


MasterMark
titán

A 30 mbit-es sávszél jónak mondható 1 linken.

1 kábelt húzz ki addig a szobáig, és ott legyen egy normális 5 Ghz-s router.

Switch Tax

(#63757) Rolly


Rolly
veterán

milyen routert ajánlotok emeletre (AP-ként és switchként van használva) jelenleg egy RT-AC1200-as asus van...

vagy a fő router helyére GIGAbites net mellé milyen jó AC-s routert ajánlotok? Jó árérték arány fontos de lehet drágább modell is...

(#63758) metalman


metalman
csendes tag

Sziasztok!

Az itt olvasottak alapján nagy reményekkel vásároltam egy Asus RT-N18U routert. Vettem mellé egy D-link DWM-222 LTE adaptert is. Ezzel a kettővel szerettem volna összehozni egy mobil internettel működő Wifi hálózatot, de egy istenért sem megy. A mobilinternet a Telenornál van és tudom a helyes betárcsázási beállításokat, az adapter külön működik is.

1. A gyári Asus firmware-el be tudtam állítani úgy, hogy legyen internet, de Wifi soha semmilyen körülmények között nem volt beállítástól függetlenül. Gyakorlatilag be tud tárcsázni a router és lehet netezni ethernet kábelen keresztül, de a Wifi az már luxus lenne. Valószínűleg az a baja, hogy nincs bedugva a WAN kábel, amit nem is kéne használnia, mivel beállítottam, hogy ne legyen dual WAN és csak az USB portot használja.

2. Kénytelen voltam feltenni a DDWRT firmware-t is. Ennél már volt Wifi, de soha semmilyen beállítással nem tudott betárcsázni, hogy működjön a Mobile Broadband. Az összes létező opciót végigpróbáltam, de semmi. Pedig ugyanazokat a beállításokat használtam, mint amivel Asus működött és még annál sokkal többet is.

3. Kínomban felraktam az Advanced Tomato firmware-t is. Belépek, a Wifi ugyanúgy megy, de mobilinternet az semmi. Minden beállítási lehetőséget végigpróbálgattam mobilnetnél, de egyikkel sem ment. Jelenleg most itt tartok.

Tényleg ennyire reménytelen eset ez a router? Van akinek működik ez a szar laboratóriumi vagy egyéb körülmények között?

[ Szerkesztve ]

(#63759) Highground


Highground
aktív tag

Nagyon egyszerű kérdés: DIGI-n váltok 100-asról 1000-es netre. Jelenleg egy régi TP-Link tl-wr841n-es routerem van, ami ugye csak 100-ig bírja. Csak egy megbízható minőségi routerre vágyok, semmi extra. Elsősorban (1) PC-hez kell meg egy mobil (néha 2). Egyáltalán nem értek a routerekhez, már egy márkanév is elég ha az köztudottan megbízható. (Pl.:Maradjak a TP-link-nél vagy váltsak ASUS-ra?)
:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#63760) MaCS_70 válasza metalman (#63758) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is DWM222-est használok az N18-asba dugva, és semmi gondom a wifivel. Gyakorlatilag semmi, de semmi hatása nem volt a wifire, sem gyári rendszeren, sem HGG-n.

A gondom vele csupán annyi, hogy lassú.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63761) MaCS_70 válasza Mtomasz81 (#63752) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megkockáztatom, hogy a jobb routerek wifi-teljesítménye egységesen 100 mW EIRP.
Több ügye a szabályozás miatt nem lehet, a kevesebb pedig versenyhátrányt jelent egy olyan területen, ami a felhasználók számára kiemelt fontosságú, és minden létező teszt részletesen, vastag betűkkel boncolgatja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63762) Necromance


Necromance
kezdő

Inkább vettem a telenortol korlátlan mobilnetet igy sporolta ma router árán. + ne mcsak otthon tudom használni hanem bárhol.

(#63763) Gubek-Einste válasza szadam123 (#63755) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek a szekrényből kellene kiszedni a router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63764) Gubek-Einste válasza Rolly (#63757) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Milyen router-ek vannak használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63765) Gubek-Einste válasza metalman (#63758) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63766) Gubek-Einste válasza Highground (#63759) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63767) kamu01


kamu01
újonc

Sziasztok!

Rendszerteljesítmény kérdésben szeretném a segítségeteket kérni:

Ezt a topicot hosszasan böngészve megvettem egy ASUS RT-AC66U B1-et és feltettem rá az Asus-Merlin firmware-t. Rendben megy, de sajnos a jelerősség 2.4 GHz-en nem erősebb mint az előd Linksys WRT-54GL-nél. :( Sebaj, de a sebessége azért sokkal-sokkal jobb. (3 szintes ház közepén van. Azon a szinten és felette (fa födém) szárnyal az 5GHz, a földszinten azonban (vasbeton födémen keresztül) gyakorlatilag nincs 5G.

A napokban kézhez kaptam azonban egy TP-Link Archer C7 (v4)-et. Gyorsan beüzemeltem, majd mindkét routerrel végeztem a ház sok pontján átviteli sebesség tesztet iperf-el. (Tehát házon kizárólag belül: csak egyetlen laptop Wifi-n keresztüli átvitelét mértem egy másik laptop irányába, amelyik dróton volt a routerre kötve. Minden más Wifit lekapcsoltattam, a családtagjaim legnagyobb örömére ;) ) Azt tapasztalom, hogy bizony a C7 nem elhanyagolhatóan jobb jelerősséget produkál (ide vagy oda a 2,4 GHz-es belső antennáinak) és ennek megfelelően nagyobb sebességet is ér el. (Tipikusan 1,5x-2x -set)

A kérdésem a következő lenne: vajon összességében is gyorsabb lesz-e majd a rendszer, amikor a teljes család rákapcsolódik: 6 teló, 4 laptop, 3 iPad vagy ott már az lesz a szűk keresztmetszet, hogy a C7 hardvere lényegesen gyengébb? (Asus RT-AC66U B1: 1 GHz (2 magos) CPU, 128 Flash, 256 MB RAM - vs. - TP-Link Archer C7: 750 Mhz (1 magos) CPU, 16 MB Flash, 128 MB RAM)

A C7-et gyakorlatilag ingyen megkapnám (kiderült, hogy a szüleimnek mégsem kell), az ASUS-t azonban legkésőbb hétfőn vissza kellene vinnem, hogy a webes 15 napon belül legyek... (Nyilván az ingyen bárminél jobb, de mivel már régóra nyögi a család a régi routert, ami nem ennyi emberre lett kitalálva, szeretném azt megtartani, amelyik jobb. De nyilván, ha minimális a különbség, akkor inkább visszaadnám az ASUS cserébe a 31.5-ért.)

(#63768) Gubek-Einste válasza kamu01 (#63767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet előre megmondani, hogy mi lesz a helyzet de az Asus mindenképpen jobban tudja viselni a nagyobb terhelés az erősebb hardvere okán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63769) woodworm válasza kamu01 (#63767) üzenetére


woodworm
veterán

Ha már kísérletezgettél, szerintem másik laptop wifijével is mérned kellett volna és reprodukálni a valós körülményeket több klienssel, hogy akkor melyik router produkál jobb eredményt.
Rendelkezésedre állt minden lehetőség és most mi adjunk választ látatlanba?

(#63770) Rolly válasza Gubek-Einste (#63764) üzenetére


Rolly
veterán

Megpróbálok mindenre válaszolni:

1. Két helyszín van jelenleg és 3 router. Azért kezdem innen mert
- az irodában van egy RT-AC56U router jelenleg 150Mbites majd hamarosan Gigabites Telekom netre (teljesen külön helyszínen)
- itthon van egy RT-AC66U router gigabites digi netre (nem nagyon jön rajta keresztül de directbe sem a gigabit :( ) Ez a router a földszinten van s mivel monolit vasbeton födém van a házban az emeletre már kevés
- itthon van egy RT-AC1200+ router az emeletre csak nem túl stabil :(

2. Irodában 1 közfalon kell átmennie a jelnek.
Itthon.
- földszinten van egy főfal amin át kell mennie plusz egy közfal
- emeleten csak közfalak vannak max 3 falon megy át a jel

Kliensek Irodában:
- laptopok és telefonok (kb 4-6 laptop és ennyi telefon)

Kliensek otthon:
- 3 klíma, 2-3 laptop, 2-3 telefon, 4-5 egyéb eszköz (netatmo időjárás állomás, bosch smart termostát, netatmo camera, netatmo termosztát) és 8-10 esp8266-os wifis eszköz

3. 1 routert szeretnék és a másik kettőt úgy átszervezni, hogy optimális legyen az elhelyezkedés :). Ha lehet itthonra vennék (mert az a legegyszerűbb, de ha nem bírja el az AC56U a gigabites netet akkor az irodába kell új routert vennem)

Nem tudom ilyen egyéb igények lehetnek, ha openvpn szervert tud futtatni az nem rossz de igazából szerverrel ezt meg tudom oldani... Itthon van külön microszerver nasnak és média szervernek így az megoldva... Irodában is van külön szerver biztonsági mentésnek.

Köszi előre is

(#63771) kamu01 válasza woodworm (#63769) üzenetére


kamu01
újonc

A gond az, hogy 2x egymás után pontosan ugyanazt a terhelést produkálni, méghozzá sok klienssel, rendkívül nehéz. Én abban reménykedtem, hogy Ti, akik tudtok olyanokat, hogy melyik 3 router az ami jelenleg 30k körül ajánlható, bizonyára azt is tudjátok, hogy ezek hogyan viselkednek terhelés alatt. El tudom képzelni, hogy van olyan tapasztalat, hogy mondjuk a C7 azért x kliensen túl már nem az igazi, de bezzeg az ASUS. Nekem semmi tapasztalatom nincs abban, hogy milyen erős CPU és mekkora RAM kell ahhoz, hogy ennyi klienst ki tudjon szolgálni a router és a kifelé menő (most 120 Mbps-es, de a jövőben nyilván folyamatosan növekvő sávszélességű digi-s) vonalat jól ki lehessen használni.

(#63772) TeeJay válasza kamu01 (#63767) üzenetére


TeeJay
félisten

a poén az hogy az Archer C7 V4 már osztott antennás tehát a 2,4 és 5GHz is a külső antennán megy
nincs beépítve 3 darab 2,4GHz-es kis antenna az csak a V2 és V3-ban volt

ma már szinte minden router ilyen vagy a jobbak 4antennásak és 2+2 antenna van külön 2,4 és 5GHz-re is
vagy a mégjobb MU-MIMO-s 4antennás de az meg baromi drága

amúgy ezek a routerek már annyira bika procival rendelkeznek hogy 8-10 wifi klienst simán tolnak gond nélkül
gigabites netig mint a huzat bírja kábelen és wifin is kitolja 24/7-ben is amit kell
elmúlt már az az idő mikor éppen hogy 50-60megabiteket tudtak a router procik
és mókolni kellett hogy egy kis teljesítmény javulás legyen
AC-s router már kapja a sávot rendesen oda nem rakhatnak gyenge HW-t azért van 128MB RAM is
ami bőven elég
a flash meg csak a FW miatt kell lényegtelen melyik mennyi
a TP-Link fapadosabb FW-t ad de mindenre elég az is, nem kell hogy csilivili legyen
1x beállítod aztán pá

Asus többet tud de kérdés használod-e bármikor is

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63773) Gubek-Einste válasza Rolly (#63770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63774) woodworm válasza kamu01 (#63771) üzenetére


woodworm
veterán

A wifi teljesítmény maximumon és a 40 MHz-es csatornaszélesség is engedélyezve volt az asuson méréskor? Nagyon nagynak tartom a leírt különbséget a két router között, de általában ez mindig környezetfüggő. Nálam pont a tplink teljesített "rosszul", igaz nem asusszal összehasonlítva.
Sok kliens esetén a ram és a cpu erő mindenképp meghálálja magát, bár ebben a párosításban van mit behozni.

(#63775) Joe1 válasza Highground (#63759) üzenetére


Joe1
tag

Ugyanebben a helyzetben voltam én is, TL-WR741N-ről váltottam a DIGI 1000-es Net miatt TP-LINK TL-WR1043ND V4-re. Egy hónapig kínlódtam vele, mert alig volt jobb a 741n-től, és gyakran ledobálta a klienseket. Garanciában vissza és cseréltem ASUS RT-N18U-ra, mert nekem egyenlőre a klienseim miatt nincs szükségem az 5 GHz-re. Néhány napja használom, de minden szempontból elégedett vagyok vele. A nyomtatót is kb 5 perc alatt rátettem. Ég és föld a különbség a 2 márka között. A firmware mindegyiknél gyári, nem szívesen mókolnám. Simán megy át a panel falakon.

(#63776) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok!

UPC Connect Box helyett szeretnék egy hozzá hasonló tudású routert, de stabilabbat, ami nem dobálja el a hálózatot időnként. Az elsődleges cél, filmek streamelése LAN-on. Wifi szinte mindegy, de azért csiga lassú ne legyen. 3-400 Mbit bőven elég lenne. Fontos a Gbit-es Lan és üzembiztos működés. Ha tudnátok segíteni, nagyon megköszönném. Árban 25-35e körül gondoltam. Előre is köszönöm..

"csak a zene van"

(#63777) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni.

TV-n nézek filmeket a számítógép merevlemezéről Serviio-n keresztül.

Most ennek van pár hátulütője, nevezetesen, hogy mindig mennie kell a gépnek, ill. a külső vinyónak rá kell kötve lennie a gépre. (a gép igazából egy 2 in 1 tablet, csak egy kicsi ssd van benne)

Most fejleszteni szeretnék.

Veszek egy külső merevlemezt, ami a hálózatról kapja az áramot.
Az ezen lévő filmeket szeretném elérni a helyi hálózatra kötött okostévén.

Ráköthetem a vinyót USB-n keresztül a TL-WR1043ND V1 routeremre és akkor automatikusan megosztódik a tartalma, vagy van még valami specialitás?

A másik, hogy nem akarom hogy egész nap feleslegesen menjen a vinyó a routerre kötve.
Van annyira okos, hogy csak akkor pörög föl ha használom?

Köszönöm előre is a segítséget, és ha esetleg rossz topikba írtam volna, kérlek irányítsatok a megfelelőbe.

(#63778) grizlisandor válasza Gubek-Einste (#63745) üzenetére


grizlisandor
addikt

Kicsit utána járva, beszélve informatikus kollégával kiderült, hogy a wifi jelerősség tök jónak kellene lennie a TL-WR741ND-vel az egész házban, akkor esett le, hogy a család gondolt egyet és lecserélte az antennát egy Canyon csodavalamire, visszarakva a gyárit, rögtön van jel mindenhol. :U

Utána olvasva, nekem szerintem nem kell DB-s wifi, így marad WT1043N. E-magról rendelhetem? 11k, 3 év gari és ingyen posta.

Vagy ismerőstől lehet tudnék venni egy WR1042ND-t, megvette-beüzemelte, pár hónapra rá a szolgáltató hozott egy új AC-s routert, így másfél éve őrzi a szekrényben. Mennyit érhet kb? Megfelelne nekem ez is?

(#63779) Gubek-Einste válasza dgyuri0123 (#63776) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63780) Gubek-Einste válasza Aske (#63777) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide nézzél be ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63781) Gubek-Einste válasza grizlisandor (#63778) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a 1043N-t vedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63782) Highground


Highground
aktív tag

Srácok, nagyon szépen köszönöm! ASUS RT-N18U lett belőle. Most már csak várnom kell, hogy bekössék az új 1000-est :)) Ugye majd szólnom kell, hogy "bridge" módba tegyék a digi-s routert? Ha jól olvasom a kollégák hozzászólásait a másik (DIGI net) topikban. :R
Glubek: Semmi extra elvárás nincs vele szemben amúgy. Általában pár méterre van a teló a routertől. Rokonok ha átjönnek akkor max. van 2-3 téglafal (nem panel beton). A telítettség hálistennek annyira nem gáz, a közelemben 4-5 wifi van(2-5 csík). A többi "egy csíkos" (kb. 8-10).
Megvettem az ASUS-t de még nem mertem kibontani, mert először azt hittem feleslegesen vettem az 1000-es digi net mellé. Meg is ijedtem :) De aztán most mondogatják páran, hogy lehet nem is adnak külön (digi-s) eszközt, hanem behúznak új kábelt. Bár tuti infó nincs. Szóval egyenlőre nem mertem beüzemelni, mert ha el kell adjam, akkor jobb fóliásan :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#63783) Highground válasza Highground (#63782) üzenetére


Highground
aktív tag

*Gubek
Ne haragudj, kicsit fáradt vagyok és gyorsan gépeltem :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#63784) grizlisandor válasza Gubek-Einste (#63781) üzenetére


grizlisandor
addikt

Rendben, köszönöm szépen a segítséget! :R

(#63785) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Panelban a 2,4 GHz iszonyatosan túlterhelt, nem kimondottan gyenge, de nagyon instabil. Ezért kellene egy 5 GHz-es router, viszont azt sem szeretném, ha 2 fal a hálószobámig szarrá gyengítené az 5 GHz-et.

Tudtok ajánlani olyan router-t, aminek 5 GHz-en is erős az átvitele? Gyakorlati tapasztalatok alapján kérdezem, mert a gyárilag megadott max. sebesség általában nem releváns. Nem arra törekszem, hogy a router mellett legyen nagyon szuper az átvitel 5 GHz-en, hanem hogy viszonylag nagy területen legyen jó, stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#63786) WaterWave válasza Mauzes (#63785) üzenetére


WaterWave
veterán

Mondanám vegyél olyat ami nekem van, mert az átviszi 5ghz-en is a 3 téglafalat, de elküldenél szerintem... Én azt mondom egy TP-LINK Archer C7 megbírkózik a kéréseddel.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#63787) Gabis válasza Mauzes (#63785) üzenetére


Gabis
őstag

Szia, instabil alatt pontosan mit értesz?

(#63788) woodworm válasza Gabis (#63787) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs tapasztalatod túlterhelt környezetben? :DDD

(#63789) Highground válasza woodworm (#63788) üzenetére


Highground
aktív tag

Mikor mondhatjuk, hogy túlterhelt? (Kapcsolatok száma?)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#63790) TeeJay válasza Mauzes (#63785) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig az 5GHz vasbeton falon nem igen fog átmenni...
2,4GHz is megszenved 2 fal után már nemhogy az 5GHz
mi 53nm-es L alakú erkélyes 1+2félszobás panelban vagyunk és a nagy szobában kirakott router a konyhából már elég karcosan megy
majd azt fogom csinálni hogy húzok ki kábelt az előszobába és oda kiteszek egy 841ND-t kiegészítő wifinek

amúgy szobán belül 2antennás cuccal simán hoz 80megabitet a 2,4GHz-es router is csak jó csatornát kell találni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63791) woodworm válasza Highground (#63789) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, a rengeteg rádiójel zavarja egymást.

(#63792) Gabis válasza woodworm (#63788) üzenetére


Gabis
őstag

De van sajnos. Eddig egy mezei 841N-em volt ami az elmúlt két hétben naponta többszőr is eldobta a netet. Most két napja van nálam kölcsönbe ennek elődje. Azóta semmi gond. Jelenleg a megfelelő routert keresem, de nem könnyű.

(#63793) dgyuri0123 válasza Gubek-Einste (#63779) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszönöm a válaszod.

Bocs, nem voltam gépközelben..

Társasház, a routerre lanon kapcsolódik 3 eszköz, wifin max. 3-4 telefon.
Egy tégla válaszfal van mindössze. Van pár wifi a közelben, kb. 7-et látok...

"csak a zene van"

(#63794) kezo0 válasza dgyuri0123 (#63776) üzenetére


kezo0
addikt

Azzal azért legyél tisztában, hogy nem a UPC-s HGW helyett keresel valamit, hanem az itt ajánlott eszközt majd a Connect Box után kell kötni, a CB-ot pedig bridge módba állítani, hogy csak sima modemkent funkcionáljon. Mert a szolgáltatói eszköz modem funkcióját nem lehet másik eszközzel megoldani, csak azzal, amit a UPC ad. A routolás terhét viszont tényleg érdemes levenni a válláról, és saját eszközre bízni.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#63795) dgyuri0123 válasza kezo0 (#63794) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok. Menüben megnéztem, nem bonyolult dolog, csak át kell tennem egy pipát egy másik kockába. Most jutott eszembe, melyik aljzatot válasszam ki CB-on arra hogy átküldjem a jelet az új routerre? Vagy ez mindegy ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#63796) kezo0 válasza dgyuri0123 (#63795) üzenetére


kezo0
addikt

Elvileg bármelyik LAN-aljzatból küldhető a kábel a saját router WAN-portjába.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#63797) Gubek-Einste válasza Mauzes (#63785) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63798) Mauzes válasza Gabis (#63787) üzenetére


Mauzes
őstag

Lásd pl.itt és itt.

WaterWave: attól még mondhatod, hogy milyen van neked, legfeljebb túl drága lesz nekem.

TeeJay: az a baj, nálam már nincs jó csatorna, lásd a fenti második linket. Ezért a 2,4 GHz kiterjesztése mint olcsó megoldás már nem annyira praktikus. Ráadásul nem is kábelezném körbe a panelt, ha nem muszáj. Persze értem, lehet, hogy kompromisszumot kell kötnöm.

(#63799) Gubek-Einste válasza Mauzes (#63798) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

WaterWave: attól még mondhatod, hogy milyen van neked, legfeljebb túl drága lesz nekem.
TP-Link AD7200

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63800) Mauzes válasza Gubek-Einste (#63797) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez az AD7200 már Syknet szint :).

Az N18U topikból jövök, azzal van problémám jelenleg. Nagyon valószínű, hogy a környezet miatt.

- Szóval ez egy 60 m2-es panel. A nappalin kívül, ahol a router van, a többi szoba egy, de inkább kettő vasbeton fallal van elválasztva.
- "Sok" szomszéd van, rengeteg wifi jel érzékelhető nálam is, 2,4 GHz-esen nincs olyan, hogy jó csatorna. Az 5 GHz viszonylag okésnak tűnik, bár egyre több a UPC-s connectbox, ami router beruházás nélkül elérhetővé teszi az embereknek az 5 GHz-et.
- UPC 240 Mbites hálózat, amit kábelen használ egy NAS és egy médialejátszó, emellett wifin 2 telefon és 2 laptop használja, de utóbbiak közül általában csak két eszköz van egyszerre használatban.
- Mivel a letöltési, megosztási feladatokat a NAS végzi, így a routernek nem kell tudnia semmi extrát, csak hogy jó sebességet adja tovább a netet, stabilan, lehetőleg az egész lakásban.
- Az árát még nem lőttem be, mert nem tudom, melyik ársáv mit tud, de azért nem akarok túlzásokba esni. Hiszen egyszerűen arról van szó, hogy jelenleg itt-ott néha gyenge vagy akadozik a wifi jelem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.