Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) Gubek-Einste válasza Nordic (#64090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pont emiatt nem ajánlott ez a típus mivel ugyan arra a SoC-ra épül mint a szintén problémás Asus AC1200G+.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64102) Gubek-Einste válasza Szatesz. (#64091) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64103) Gubek-Einste válasza MikaVejneGI (#64092) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én Asus párti vagyok és mivel a jelenlegi is az így érdemesebb lenne maradni a gyártónál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64104) Gubek-Einste válasza csonka (#64098) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A távolság már gondot jelenthet az új eszközzel is így érdemes lenne a jelenlegit másodlagos eszköznek beállítani kábeles kapcsolattal.

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64105) Nordic válasza Gubek-Einste (#64101) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát pont ezzel a problémával szembesültem utólag.

A kérdésekre a válaszok:

- Sima családi házban lenne használva, sima szilikát falak, nem is vastagok, szóval elégedett lennék egy átlagos wifi erovel, ami átvisz 2-3 falat.
- Jelenleg 500 megás UPC Fiber powerpoint nethez kellene, egyelőre nem is hiszem, hogy lesz gyorsabb.
- Pc+ egy mobiltelefon
- 25k körül gondoltam
- egyéb igényeim nincsenek(meg az AC szabvány se fontos), csak ne kelljen már állandóan idegeskednem, hogy ugyan minek indul újra magától. Működjön rendesen anélkül, hogy folyamat csesztetni kelljen.

(#64106) Gubek-Einste válasza Nordic (#64105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik ajánlott eszköz jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64107) C0d3r válasza Nordic (#64105) üzenetére


C0d3r
addikt

Mellékes megjegyzésként írom, hogy mielőtt kukázod az egész eszközt és újra beruházol, én adnék egy esélyt a helyedben a tápegység cserének. Tipikus hibajelenség amikor haldoklik, új router árához képest filléres tétel.

(#64108) Nordic válasza C0d3r (#64107) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én csak azért gondoltam a routerre, mert feltűnően sokan panaszkodtak erre a hibára a külföldi fórumokon.

(#64109) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Le szeretném cserélni Tp-Link wr842n típusú routeremet, mivel mostanában egyre többször dobálja el a kapcsolatot az xboxommal, valamint a fürdőszobában egyáltalán nincs jel.
55nm-es panellakásról van szó, a fürdőt 2 fal választja el a routertől. Általában 2 telefon, az xbox és a tv van a hálózaton diginet 200 megás nettel.
A közeljövőben akarunk váltani gigabites netre, szóval olyan router kellene, ami kihasználja, árban 10-20 ezer között gondolkodunk. Előre is köszönöm.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#64110) csonka válasza Gubek-Einste (#64104) üzenetére


csonka
tag

Köszi!

A gond az, hogy ez a router már másodlagos kapcsolatként funkcionál a házban és több kábelt nem tudok/akarok kihúzni.
A WR841N-nél erősebb jelet adó routerek ezek, amiket javasoltál egyébként?

(#64111) Gubek-Einste válasza hülyegyerek (#64109) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi használja a fürdőszobában a netet???

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64112) Gubek-Einste válasza csonka (#64110) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A törvényi előírásnak megfelelőek (gyári firmware-rel biztosan) így ez irányúan nem lesz előrelépés de új eszköz lévén lehetséges, hogy jobbnak fogod észlelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64113) hülyegyerek válasza Gubek-Einste (#64111) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Én a fürdőkádban :)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#64114) csonka válasza Gubek-Einste (#64111) üzenetére


csonka
tag

Mondjuk robotporszívó használná a wifi-t a fürdőben. :)

(#64115) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Nem közvetlenül routerrel kapcsolatos kérdésem lenne, de azért kapcsolódik hozzá.

Vettem egy Xiaomi Mi Router 3G-t. A gépemben pedig egy Intel 3165NGW wifi kártya van.

A problémám a következő: a letöltési sebességem wifin max. 50 Mbps, a feltöltési viszont 95 Mbps (kábelen átviszi le és föl is a 95 Mbps-t).

Talán az lehet itt a probléma, hogy a wifi kártyám 1x1 MIMO-s, a router pedig 2x2 MIMO? Mondjuk azt nem értem, hogy a feltöltési sebesség miért van meg rendesen (?!).

Hogyha azt mondjátok, hogy ez azért van, mert a kártyám csak 1x1 MIMO-s, akkor vennék egy 2x2 MIMO-sat, és csak az a kérdés marad, hogy a három közül melyiket?

Intel 7260NGW
Intel 8260NGW
Intel 8265NGW

Árban a számozás szerint megy felfelé, szóval kérdés, hogy megéri-e nem a 7260-ast venni, nagyobb sebesség vihető-e át a másik kettővel?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#64116) Gubek-Einste válasza Brandynew (#64115) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van kiépített antenna a 2x2:2 MIMO képességhez mert ha nincsen akkor felesleges a csere.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64117) Brandynew válasza Gubek-Einste (#64116) üzenetére


Brandynew
őstag

A laptopon külső antenna nincs. Miért felesleges a csere?

(És amúgy felfele miért van meg a max. sebesség?)

(#64118) Gubek-Einste válasza Brandynew (#64117) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem külső antenna kell, hanem, hogy a kártyához van-e kiépítve még egy antenna csatlakozó, az antenna általában a képernyő keretben van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64119) Brandynew válasza Gubek-Einste (#64118) üzenetére


Brandynew
őstag

Őőőő, nem tudom. Hogy tudom ezt megállapítani anélkül, hogy nagyon szét kelljen szednem a gépet? Ha 2 kis kábel van rápattintva a kártyára, az azt jelenti, hogy 2 antennás? Vagy az egyik a Bluetooth?

[ Szerkesztve ]

(#64120) kali válasza Brandynew (#64115) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem azért van, az a wifi modul AC módú 433 Mbps kapcsolaton 200 Mbps feletti le- és feltöltési hasznos sebességet is tud.
Amennyiben nem a környezeti tényezők befolyásolják adott szinten, úgy ellenőrizni kell a wifi modul speciális beállításait, esetleg frissíteni az illesztést, illetve a router beállításait is, valamint a firmware verziót.
Ja, és a wifi modulnál az antennák csatlakozására is ránézhetsz.
2 antennás a modul, így minden 2 antennával rendelkező másmilyen modul jó bele.

#64121: Akkor marad az, hogy ki-ki alapon kipróbálni a routert másik eszközzel és a wifi modult is másik routerrel, hogy azokban a felállásokban mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#64121) Brandynew válasza kali (#64120) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszönöm a választ, sajnos mindent kipróbáltam, amit leírtál :( Kb. 2 hete minden nap eltöltök 1 órát az állítgatásával, frissítgetéssel stb. Nem tudom 50 Mbps felé vinni a sebességet, és ami nagyon érdekes, hogy a feltöltési sebesség 95 Mbps.

(#64122) Brandynew válasza kali (#64120) üzenetére


Brandynew
őstag

Esetleg látsz valamit a kártya beállításainál, ami ezt a problémát okozhatja?

(#64123) TeeJay


TeeJay
félisten

ugye jól látom hogy az Asus AC66U B1 erősebb mint az AC68U?
összefoglalóban mindkettőre BCM 2magos 800MHz-es SOC van írva
de wikidevi a 66U B1-re azt írja hogy 1GHz-es 2magos SOC van benne
flash 128MB ram 256MB mindkettőben

melyiket éri megvenni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#64124) Thunderzolee

Üdv!

Wifis routert szeretnék, olyat, amivel stabilan tudok használni egy emeletes családi házban akár rácsatlakozott 10 mobil eszközt egyszerre.

egyik szoba: laptop, tablet, telefon, asztali gép wifis vevővel
másik szoba: két telefon, tablet
harmadik szoba: még két telefon, plusz egy playstationba dugott wifi vevő - amivel online TV adást szoktak streamelni (remélem nem HD-ban)
negyedik szoba: telefon
plusz vendégek érkezésekor még 2-3, vagy akár több telefon

Ezek természetesen nem mind egyszerre vannak használva, de 6 telefon és a két tablet szinte folyamatosan rá van csatlakozva a wifire.
Sajnos a jelenlegi router szakadozik, gondolom azért, mert nem bír ennyi készüléket egyszerre ellátni.

A net az 35/6-os Invitel, amihez a szokásos Zyxel eszköz is járt.
Amíg kevesen használtuk, nem volt gond, de a jelerőssége az emeleten már nem volt kielégítő, meg azt vettem észre, h ha többen használtuk, rendszeresen újra kellett indítani, mert kapcsolódni lehetett ugyan hozzá, de nem ment a net. (Ha hetekig megint csak 1-2 ember használja, akkor megszűnik a probléma, ezért gondolom, h nem bírt ennyi felhasználót egyszerre kiszolgálni.)

A Zyxel eszközt már csak én használom (laptop, telefon, tablet), a probléma megszűnt, nem kell újraindítani már sosem.
Rákötöttem egy routert pluszban, a többiek annak a wifijére tudnak csatlakozni, de ha többen is használják, akkor az is hajlamos a leblokkolásra. Csatlakozni lehet hozzá, de nem megy a net.. Újraindítás, utána egy napig-kettőig jó, aztán kezdődik elölről, annak függvényében, h egyszerre hányan csatlakoznak rá.
Ez egy Edimax BR-6428nC. A 9dBi-s antennái miatt került egykor megvételre, két szomszédos háznál volt használva, jól is működött, de költözés után dobozba, szekrénybe került, évek óta nem használtam. Előszedtem, de ha sokan használják egyszerre, gondolom ez se bírja.
Vagy még amire gondoltam, h az online TV adás vételére való kütyü lehet ami bezavar (azért az mégiscsak folyamatosan küldi az adatcsomagokat, ha használva van), az mondjuk nem mindig megy, ezt még nem volt módom kifigyelni, h ha mellőznék a használatát, akkor is kifekszik-e a router a rácsatlakozott többi eszköztől.

A TP-Link 1043-as Jolly Jokerét ajánlották többen is, vagyis amolyan pavlovi reflexként ez ugrik be mindenkinek. Ez rendben is van, de mielőtt veszek egyet, gondoltam megkérdezem, h ez alkalmas lesz rá, h 10 eszközt kiszolgáljon a wifin egyszerre anélkül, h rendszeresen újra kelljen indítani?

Vagy ha ilyen igényeink vannak, akkor sajnos valamilyen drágább routert kell vennünk? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#64125) Gubek-Einste válasza TeeJay (#64123) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC66U B1 frissebb eszköz és olcsóbb is valamivel de alapvetően mind a kettő ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64126) Gubek-Einste válasza Thunderzolee (#64124) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit csak lehet azt érdemes lenne kábellel használni.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64127) Multibit válasza Thunderzolee (#64124) üzenetére


Multibit
veterán

Olvasva az igényeket, eleve nem egy eszközben gondolkodnék! Egy router + a szükséges mennyiségű AP. Persze, csak ha komolyan gondoltad a stabil jelzőt. Ha UniFi rendszert építesz ki, egy kotroller segítségével a roaming is megoldható az AP-k között. Tehát: UniFi Security Gateway, mint router, hozzá a kívánt típusú és számú UniFi AP. Amennyiben van otthon egy állandóan üzemelő gép (pl. egy Synology NAS), akkor elég egy UniFi Controller szoftver, ha nincs, kontrollerként egy UniFi Cloud Key. Sokba fog fájni, de így lesz kellő wifi sebesség és stabilitás.
Nagy szerencsével összejöhet mindez egy routerrel, de - a házban bizonyos helyeken - csak minimális sebességgel.

(#64128) Multibit válasza Thunderzolee (#64124) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy nézem, Te ott is a wifi-t erőlteted, ahol a kábelezés adja magát (asztali gép, konzol). Ez nem csak azért rossz, mert stabilitásban nincs verseny a drót és a rádió között, hanem azért is, mert kicsi a rendelkezésre álló össz sávszélesség! Kiemelted, hogy egyszerre lenne használva, sok kliens által a hálózat. Márpedig ilyenkor az a 35 Mbps van szétosztva, ami nem túl acélos :N

(#64129) TeeJay válasza Gubek-Einste (#64125) üzenetére


TeeJay
félisten

csak az összefoglalóban nem stimmel az infója
2magos 1GHz-es :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#64130) Gubek-Einste válasza TeeJay (#64129) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Frissítettem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64131) jmuranyi válasza Brandynew (#64122) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, csak egy ötlet:
a legalsó sorban van a wireless mode, ha oda tudsz valami olyan
értéket állítani, amiben szerepel az "n" vagy esetleg az "ac" betű,
az talán segíthet...

(#64132) Brandynew válasza jmuranyi (#64131) üzenetére


Brandynew
őstag

Már próbáltam sajnos.

(#64133) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Adott egy családi ház (~ 170m2 alapterület), 1 szint + alatta szuterén. A lakó rész egyik végében jön be a Digi 1000/200, egész ház bekábelezve, gigabit switchcsel (tl-sg108e) a ház két vége összekötve, főfal tégla, válaszfalak gipszkarton.
Digi modem bridge módban.
Használok egy tp-link 841et meg egy 901et, ezek adják a wifit (közös ssid). Torrent és dlna nason fut.

Cél:
Szeretném a Digi netet maximálisan kihasználni vezetéken (nem a mennyiség miatt, hanem idösporolás céljából), valamint szeretném, ha az egész lakásban, beleértve a pincét (beton födém van) lenne jó és gyors wifi telefonoknak, tableteknek, notinak...
Hosszú távra tervezek.

A bejövő oldalon kevesebb wifi használat van, oda archer c5öt gondoltam, de nem tudom ki tudom e használni vele maxon a digi netet. Másik oldalra archer c7 ap módban. Ár másodlagos, de túlzásba sem szeretnék esni, valamint használt is szóba jöhet.

Köszönöm előre a segítséget!

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#64134) MaCS_70 válasza Real_Necro (#64133) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért jó lenne tudni, hogy mégis hol van a költségvetési sapka.

A 170 négyzetméter egy szintre vonatkozik? Mert ha legalább kettőre eloszlik (benne van a szuterén), akkor egészen más lesz a leányzó fekvése.

Kell-e az 5 GHz?

Ha a lakótér egybe 170 négyzetméter, akkor szerintem érdemes egy-egy Asusban gondolkodni.
2,4 GHz-ben az N18 verhetetlen, ha kell az 5 GHz (lassan már azért érdemes számolni vele), akkor szerintem AC66b1 vagy feljebb. Ez a fő, valós router helye, a másodlagos, AP-re vélhetően olcsóbb is jó, de arra nem merek tanácsot adni.

És még egy apróság:
"Használok egy tp-link 841et meg egy 901et, ezek adják a wifit (közös ssid)."
Ne legyenek azonosak az SSID-k!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64135) Real_Necro válasza MaCS_70 (#64134) üzenetére


Real_Necro
veterán

Föleg 1 szintet kell ellátniuk. Miért baj a közös ssid? Más csatornán vannak... költségben attól függ kell e 2 eszköz vagy 1 is elég?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#64136) MaCS_70 válasza Real_Necro (#64135) üzenetére


MaCS_70
félisten

170 nm-t horizontálisan nagyon nem biztos, hogy egy AP el tud látni. 2,4 GHz-en egy kissé emelt teljesítményű egység talán. Mondjk van olyan ismerősöm, ahol egy AC87-es Asus 100 mW-tal kiszolgál közel ekkora területet, de azért nem hibátlan a dolog. 400 mW-tal (2x elvi lefedettségi sugár) a 2,4 GHz már szépen teljesített, de ez egyrészt nem igazán szabályos (tehát a szomszédokra is figyelni kell), másrészt wifinél ugye nincsenek garanciák.

Az azonos elnevetésű dolgokat kerüljük! Buta összeakadásokat tud okozni az azonos területre sugárzott két azonos nevű SSID -- és nincs semmi értelme.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64137) Real_Necro válasza MaCS_70 (#64136) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm, megnézem a Asust, akkor ezek szerint archerek nem jó út.

A közös ssid nálam évek óta tökéletesen üzemel. Munkahelyemen Unify és Mikrotik eszközökkel hajtunk 2 wifi hálózatot közös ssidn és különböző csatornákon. Abszolut problémamentes évek óta. Ezért sem értem miért baj.
Másként hogyan oldod meg, ha mobil eszközzel sétál valaki a területen és wifit használ? Bejelentkezteted pl 6 ssid alatt?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#64138) woodworm válasza Real_Necro (#64137) üzenetére


woodworm
veterán

Ami működik mikrotik és ubiquiti vonalon, az nem jelenti azt, hogy ez tp-linkkel is megy. Gyári fw-vel nem is fog.

(#64139) uriember


uriember
aktív tag

Sziasztok, melyik a két router közül a jobban ajánlott (kliens 2x2:2 Mimo), tehát TP-link WR1043NDv2 vagy Asus RT-N18U? Melyik a stabilabb, melyik ad erősebb wifi jelet? Most TP-link van, 80-110 Mbps általában a wifi sebesség, de inkább a 80 a jellemző. LAN Digi 1000.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64140) Real_Necro válasza woodworm (#64138) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezek szerint akkor eddig az emlitett eszközökkel mazlim volt? Asus routerem egyébként még nem volt, eddig tp-link eszközeim voltak.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#64141) Gubek-Einste válasza uriember (#64139) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus hardveresen erősebb és gyári firmware-rel is többet tud de a wifi-n nem nem valószínű, hogy jobb lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64142) Gubek-Einste válasza Real_Necro (#64140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem azt mondtuk, hogy nem működik, hanem, hogy van egy bizonyos szintű bizonytalansága.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64143) Real_Necro válasza Gubek-Einste (#64142) üzenetére


Real_Necro
veterán

Értem.
Egyébként pl egy RT-AC87U nem tudja az egész épületet lefedni?

Ha két eszköz, akkor a router oldalon elég lenne egy gigabit wan gyengébb wifivel, meg egy ap erösebb wifivel, többnyire az van használatban vezeték nélkül.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#64144) uriember válasza Gubek-Einste (#64141) üzenetére


uriember
aktív tag

A TP-link kapcsolati sebessége általában 300Mbps-t mutat, néha 180-t, néha 18-t...Ennek nem stabil 300-t kéne mutatnia? Vagy ez csak tájékoztató jellegű? A kliens(laptop) a router mellett van 30centire...Nem szaladgálok vele és eközben változik :) . Ugyanakkor speedtesten, ha 18Mbps-t is mutat a kapcsolati sebesség, akkor is 80-100 Mbps a letöltési sebességem...

Sok dolgot tanultam már tőletek a 0-hoz képest, de ez még nem tiszta. Normális ez az ugrándozás? Jelminőség általában maximális.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64145) Gubek-Einste válasza Real_Necro (#64143) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Nem rossz elgondolás, hogy a kevésbé terhelt helyen rosszabb wifi képességű legyen az eszköz és a jobban terhelt helyen legyen a jobb MIMO képességű de az AP ára sincsen jelentősen elmaradva a router-ekétől így sokat nem nyersz a csak AP-val.
Ha kell a dual band akkor két darab Asus AC66U B1, egyik router, másik AP módban.
Az Asus eszközeiben van dedikált AP mód vagyis menüből állíthatóak át rája.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64146) Gubek-Einste válasza uriember (#64144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg kellene, hogy legyen összefüggés a kettő között.
Ha ilyen közel vagy akkor használj inkább kábelt, a túl közeli vétel sem jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64147) uriember válasza Gubek-Einste (#64146) üzenetére


uriember
aktív tag

Kábel van a router és a laptop között, de ha kihúzom és wifin csatlakozom, esetleg elviszem a routertől messzebbre , akkor is ez a jelenség van (kapcsolati sebesség nem állandó, hanem ingadozik). Elvileg, ha közel vagyok a routerhez, akkor kellene konstans 300Mbps-t mutatnia, ha távolodok, akkor esetleg a távolság függvényében csökkenhet. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64148) uriember válasza Gubek-Einste (#64146) üzenetére


uriember
aktív tag

Ezért kérdeztem az elején, hogy az Asus RT-N18U, mivel hardveresen "keményebb", segíthet-e ezen, illetve javulhat-e a wifi sebessége, megszűnhet-e (a kliensen látható) kapcsolati sebesség ingadozás. Mert ennek-szerintem-állandónak kellene lennie...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64149) Real_Necro válasza Gubek-Einste (#64145) üzenetére


Real_Necro
veterán

A hosszú táv miatt hoztam most fel a 87est, meg van pont egy eladó aprón, igaz gari már alig van rá. A gipszkarton válaszfalak miatt lehet elég lenne, de azt pl le tudom tesztelni, hogy ha most az apt lekapcsolom es a router wifi teljesitmenyet maxra allitom, mit eredményez.
Szóval nem feltétlen állnék meg a jelenlegi igények kielégítésénél, mehetünk feljebb. Ja és a hirdetésben van még egy repeater is...

Szerk.:
Közben látom asusra 3 év gari van? Ez esetben lehet jobb választás az új...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#64150) csako


csako
veterán

Üdv!
Lett végül egy Xiaomi 3G routerem :)
Szeretném kérdezni, hogy ez a wifi kártya vajon jó lehet-e? Elvileg Intel 8265AC chip van rajta. Elméleti sebességben passzol hozzá, csak hátha van itt valakinek bármiféle tapasztalata vele, hogy jó-e vagy sem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.