Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) TeeJay válasza Mauzes (#63798) üzenetére


TeeJay
félisten

13-as csatornát nézted?
viszonylag kevesen használják mert az emberek 90+ %-a auto módon hagyja a wifi-nél a csatorna beállítást
és az auto mód 1-11között állít főleg 1 és 6 és 11 csatornákra
nálam pl a 13-as tökéletes
szobán belül maxon megy és stabil, lakás másik végében meg nem netezek

5GHz-en a másik vég ugyanennyi lenne
amúgy ha teheted rendelj egy 3-4ezres range extendert vagy egy TP-Link 841ND routert
és ki tudod terjeszteni a wifi-t vele
5GHz-et is 2 routerrel lehet igazán lefedni panelban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63802) Mauzes válasza TeeJay (#63801) üzenetére


Mauzes
őstag

Sajnos nem jobb: csatornák

(#63803) Janó1999


Janó1999
tag

Sziasztok.
Visszaolvastam, de nem tudtam jobban leszűkíteni a választási lehetőséget, ezért tanácsot szeretnék kérni Tőletek.

Sok éve használok egy RT-N56U routert. Az elején semmi gond nem volt. ~1 éve szaggatni kezdett pont az a port amibe a média lejátszó volt dugva. Sokáig a lejátszóra gyanakodtam, de a váltás óta jól működik. Nyáron behalt a 2.4-es wifi. Ott van az, csak semmire sem jó. (nem zavarja semmi, másikkal teljesen jó) Két laptop között cserélgetjük az 5G-s usb adaptert, ami nem vidám. Egy hónapja a nyomtatót majdnem minden alkalommal ki kell húzni. Azt hiszem végleg elhalálozott.
Hasonló felhasználásra keresek routert.
Torrent (tudom, hogy gányolás, de eddig teljesen jól működött egy 500GB-os HDD-vel, nekem teljesen megfelelt az eredmény)
Nyomtató megosztás
Családi házban élünk, de inkább az a fontos, hogy a régi teljesítménye is jó volt. Mondjuk 5G-n az alagsor már gázos volt.
Ezekre tudtam szűkíteni:
AC66U
AC66U B1
N66U
AC58U
AC87U
AC68U AiMesh

A mostanira is tettem módosított szoftvert, de nem bánnám, ha nem kellene. Tehát ha jó lenne az eredeti is.

Melyiket javasoljátok az említett felhasználásra?

Fontos lenne az üzembiztos stabil működés, és az élettartam.

Köszönöm a segítséget!!

(#63804) Gubek-Einste válasza Janó1999 (#63803) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A sima AC66U és az N66U kivételével bármelyik jó lesz, AC66U B1 már elég lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63805) Janó1999 válasza Gubek-Einste (#63804) üzenetére


Janó1999
tag

Köszönöm!
Közben a 87U kiesett, az ára miatt.

Mi lenne a javasolt sorrend? (ritkán vásárolok, de akkor jó legyen sokáig)
AC58U > ~27e
AC66U B1 > ~31e
AC68U > ~43e

Jelentenek valamit a számok?
Évjárat/tudás?

(Néhány napja átforrasztottam benne amit tudtam, azóta jó a nyomtató :) A wifi sajnos nem)

(#63806) pzstm


pzstm
titán

Sziasztok,

új router után kutakodok, de az utobbi iőben nemigazán követtem az eseményeket.

Linksys van jelenleg, külső antenna nélküli, viszont ha minden jól megy 2 héten belül az 50-es netet 1000/200-ra cserélem.

30ezer körüli összegben gondolkodtam, de ha több lesz és normálisan kiszolgál akkor jöhet.

Sajnos adok design-ra is, így nem baj ha nincs külső antennája, de kompromisszum-képes vagyok.

Előre is köszönök minden tippet! :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#63807) MaCS_70 válasza Janó1999 (#63805) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC66-os szerintem mindenképpen megéri a felárat az 58-ashoz képest, egyben nekem sokkal jobb vételnek tűnik, mint a nagyon hasonló, ám régebbi AC68-as.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63808) Gubek-Einste válasza pzstm (#63806) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Milyen router van használatban?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63809) pzstm válasza Gubek-Einste (#63808) üzenetére


pzstm
titán

50m2-es lakást kell tudnia lefedni. Nem tervezek media szervert és semmi egyéb nyalánkságot csinálni vele.

Társasházban, szóval szomszéd van bőven.
N-es és AC-s eszközök lennének rajta Wifin, illetve a TV és egy Xbox vezetékesen.

Átlagosan négy mobil és három-négy laptop lóg rajta most wifin.

Linksys EA6900-ast is néztem, az nem ajánlott?

EA2500 van linksys-től jelenleg.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#63810) Gubek-Einste válasza pzstm (#63809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik ajánlott jó lesz.
A Linksys-szel nincsen tapasztalat de ha gondolod tehetsz vele egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63811) F.B.I. válasza pzstm (#63809) üzenetére


F.B.I.
veterán

Amiket találtam róla véleményeket 50-50%-ban írnak róla, hideget-meleget, firmware nem a legjobb, újraindulgat.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#63812) pzstm válasza Gubek-Einste (#63810) üzenetére


pzstm
titán

:R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#63813) carr


carr
őstag

Sziasztok! :)

Szeretnék érdeklődni, hogy telekomos (jelenleg 30Mbps (~20al van összeállva) netet a nyáron lehetőség lesz optikára bővíteni. 100M a cél, aminek az upja 10M. A kérdés, hogy az optikai modemben 90%, hogy nem lesz wifi, emiatt kell 2 routert vennem, egyet a 3 szintes ház udvari részére, a másikat a modem mellé, az emeletre.
Jelenleg egy Speedport W724V Type Ci van a madzag végén. Ha azt átrakom wifi only módba (úgy emlékszem lehet), akkor csak 1 router kell.
300N-es-t elegendőnek gondolom a 100M mellé, de ha van javaslatotok, örömmel fogadom.
Köszönöm. :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#63814) Gubek-Einste válasza carr (#63813) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A T már wifi-s ONT ad csak így lesz a kapott szolgáltatói eszközben wifi biztosan.
A jelenlegi elfogják vinni így nem fog megmaradni.
100-as net mellé már gigabites portokkal rendelkező típus az ajánlott.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63815) carr válasza Gubek-Einste (#63814) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm! :R Idézve válaszolok. :)

A T már wifi-s ONT ad csak így lesz a kapott szolgáltatói eszközben wifi biztosan.
A jelenlegi elfogják vinni így nem fog megmaradni.
100-as net mellé már gigabites portokkal rendelkező típus az ajánlott.

A W724v elvileg saját, kiírta anno kollega a nevemre. Szóval lehet marad. :) Ezzel így a hátsó udvarban, sőt, a 80m-re lévő szomszéd telken is van (legvonal 80m) net. kb 2es a 4ből. :) Ha marad, akkor megoldva, mert akkor átrakom repeater módba. ;)

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Vastag tégla falakból (kb 40cm a külső, és 15cm a belső válaszfal vastagsága) áll az épület, fentebb írtam, h erős a W724V, de vannak vakfoltok. Többnyire 3+ notebbook, és 3+ android teló van fenn, persze nem folyamatosan. de 1+1 szinte állandóan itt lóg.
Beszerzés minél nyomottabb áron, ha nem megy a jelerősség rovására. Nem lényeg, hogy mindenhol menjen 100al a dolog, de egy elfogadható sebességet produkáljon. Pl 10/1 már elég. :D
Nagy igény nincs, torrentet tudjon kezelni, portokat nyitni. Bár azt úgyis az ONT-ben kell konfigolnom. gondolom...

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Xiaomi Mi Router 3G <- ezt megnézem. 2 xiaomi is van a családban. :))

Hálás Köszönet még 1x. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#63816) Janó1999 válasza MaCS_70 (#63807) üzenetére


Janó1999
tag

Köszönöm.
A gyári szoftverrel lehet torrentezni?
Az N56U-n akkoriban cserélni kellett, mert a gyári letöltőmester (vagy mi a túró) nem volt jó semmire.

(#63817) Gubek-Einste válasza carr (#63815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A W724v nem tudod másra használni mint xDSL HGW-nek, nincsen semmilyen alternatív funkciója.
Már elég régóta nem ad el ilyen eszközt a T, anno még D-Link 360R T1-t lehetett venni de HGW-t/ONT-t soha sem volt/lett az előfizető tulajdona, csak az előfizetés idejére adja/adta ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63818) Gubek-Einste válasza Janó1999 (#63816) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van benne ilyen lehetőség de CFW alatt van több lehetőség is erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63819) carr válasza Gubek-Einste (#63817) üzenetére


carr
őstag

Akkor ezt a félkövért nem értem.

Change device password
Save settings
Restart&Reset
Firmware update
System information
External modem - Allow an Internet connection on socket LAN1/link via external modem.

Use device as modem - Allow additional Internet connections

hmm....
external modem, más végzi a betárcsázást. pl az ont...
megvan:
Function on: you can connect an external modem, e.g., an optical fiber modem (ONT). The internal DSL modem is deactivated. An Internet connection is not possible over the DSL socket.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#63820) Gubek-Einste válasza carr (#63819) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Honnan származik ez a leírás?
A T erősen kiheréli a kiadott eszközök firmware-ét így nem valószínű, hogy menne.
A Use device as modem pedig azt jelenti, hogy a HGW csak modemként működik így az utána kötött saját router-ben kell megadni a PPPoE user/pass párost és publikus IP címet fog kapni a saját router-ed.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63821) Bl@tty


Bl@tty
tag

20 ezresért a D-Link DIR-879 EXO mennyire "ajánlott"? Látom, hogy 30-ig mik az ajánlottak, de erre is volt jó vélemény, ha jól láttam és a "normál" ára is bőven 30e fölötti.
Jelenleg egy TP-Link 1043ND v2 teljesít digi-s 100/100 net mellett szolgáltatot 55nm panelban gyári fw-rel. A jövőre való tekintettel (gyorsabb net, 5GHz-s eszközök) szeretnék bővíteni és ez is képbe került. USB-t nem használom, bár a TP-Link is megmarad és azon meg van, ha mégis kellene...
Tudom, a Xiaomi olcsóbb lenne, de az kiesik a 2 LAN port miatt.
Köszönöm előre is.

(#63822) Gubek-Einste válasza Bl@tty (#63821) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alig van vele tapasztalat így saját felelősségre vehető csak meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63823) woodworm válasza Bl@tty (#63821) üzenetére


woodworm
veterán

Inkább xiaomi 3g + switch, mint dlink, amire nincs cfw. Nem tudok bízni bennük.

(#63824) Strezi válasza Bl@tty (#63821) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem az van kb két hónapja. Igen nagy előrelépés volt egy tplink wdr3600 - ról.
Erős hardver, sok rammal, de nimcs usb és nem gyári szoftver rá. Viszont nem is kell babusgatnicsak megy.
20000ft körül bőven megéri.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#63825) carr válasza Gubek-Einste (#63820) üzenetére


carr
őstag

Beléptem az agyába! :D
Kimásoltam, voila.
Tudok angolul, értem amit ír.
Nem állítottam át, de gondolom menne, ha bennehagyják.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#63826) RSteve


RSteve
tag

Van esetleg valakinek ötlete hogy a Digi1000-nél az új TPLink C7 v4-re miért nem tudok kintről rájelentkezni?

Minden megy frankón, a rádugott külső vinyót is látom, de a TPLinkes DDNS-el és IP-vel sem tudok külső hálózatról csatlakozni a router-hez. Elvileg mindent úgy csináltam ahogy kell. Valamit benézhettem vagy van valami trükk amiről nem tudok?

(#63827) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Olyan olcsó routert keresek (20k-ig), ami kimondottan sok wifi eszközt képes egyenrangúan kezelni. 2 laptop 2 telefon kombónál pl ha az egyik laptopon valamilyen stream szolgáltatás megy (netflix, amazon prime, yt), akkor a telefonom már nem csatlakozik, fb messenger csak kapcsolódni próbál. Jelenleg szolgáltatós modem van, szomszédok alig, a lakás sem nagy. Netsebesség 80 mbit, ergo nem kell a leggyorsabb készülék, se usb, vagy ac, inkább stabil legyen. Egy új router megoldaná a fenti problémát?
*Tp-link készülékek eddig nagyon beváltak, most is simán vennék.

(#63828) kali válasza jookomak (#63827) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Archer C5 kapható még néhány helyen és belefér a keretbe, de arra figyelni kell, hogy valóban C5 legyen, mert azonos AC1200 jelöléssel szeretnek helyette C1200 típust adni, ami nem olyan jó.

RSteve: Nem NAT-old IP címet kaptál véletlenül a Digitől?

[ Szerkesztve ]

(#63829) bluemirage válasza jookomak (#63827) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha olyan környezetben kell használnod ahol nem telített a 2,4Ghz-es sáv. Ez már szinte már csak a kertvárosi, családi házas környezetről jelenthető ki látatlanba. Na ez esetben az ASUS N18U-t ajánlanám a célra, ami egy jól terhelhető és stabil 2,4 Ghz-es router.
***
Ha a terhelt környezet miatt viszont már dualband kellene, ami gyakorlatban AC-s routert jelent... akkor ott a 20 tHUF eléggé korlátozó tényező:

Az egyik a D-Link 860L B1, de csak CFW-vel. Tehát a gyári firmware-t cserélned kell. A topikjában tudnak segíteni.
Másik lehetőség, hogy kvázi garancia nélkül, gombokért a Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel érkezik). Itt is a topijában tudnak segíteni.
Ez a kettő még vállalható olcsóbb Dual Band-es router. Megbízhatóak.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#63830) RSteve válasza kali (#63828) üzenetére


RSteve
tag

Kösz a tippet ezzel nem is voltam tisztában. Akkor ezt este megnézem otthon. Remélem simán lehet kérni a Digi-nél hogy ne legyen NAT.

(#63831) kali válasza RSteve (#63830) üzenetére


kali
legenda

Igen, telefonálni kell és kérni publikus IP címet, általában gyorsan visszaállítják.
Egyszerűen lehet ellenőrizni, a NAT-olt IP cím jellemzően 100-as kezdetű a WAN esetén, de a whatismyipaddress.com és társai nem azt dobják vissza, hanem a publikus IP címet, ha viszont nem NAT-olt, akkor a WAN is a publikust írja ki.

(#63832) RSteve válasza kali (#63831) üzenetére


RSteve
tag

Igen betelefonáltam, mondta a hölgy kedves hangon hogy igen látja hogy NAT-olt, jelzi a kollégáknak, 72 órán belül visszaállítják, majd szólnak telefonon.

Tök rendes volt elbeszélgettünk pár szót, mondta hogy a felhasználók döntő többsége ezt észre sem veszi, akinek meg kell a publikus cím annak meg beállítják.

(#63833) RSteve válasza RSteve (#63832) üzenetére


RSteve
tag

12:27-kor írtam az ügyfélszolgálatnak, de 12:40-kor telefonáltam is a publikus IP miatt. Most kaptam választ a levelmre hogy 12:58 óta publikus az IP címem. 18 perc alatt megoldották. :R

Azt hiszem egy darabig még maradok a Digi-nél. :C

(#63834) hunaqua válasza RSteve (#63833) üzenetére


hunaqua
addikt

December elején,egy szombat du. 4-kor küldtem hiba bejelentést.Írtam benne,hogy nem tudja az én mérésem szerint a sebességet a(1000/200) csomag. Nagy meglepetésemre vasárnap de. 10-kor hívnak,hogy 20 percen belül érkeznek. :Y

...azért ez most a Digi-nél teljesen rendben van.Ez így tényleg korrekt.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#63835) RSteve válasza hunaqua (#63834) üzenetére


RSteve
tag

Haza sem kellet mennem kipróbáltam mobilról és működik minden frankón távolról, de tudok jelentkezni a routerre is a TPLink DNS-el és ftp-vel elérem a mobil vinyót is távolról. :DD

(#63836) Risard


Risard
aktív tag

Egy gyors kérdés xiaomi mi 3g router t tudom használnj mobil nettel?

(#63837) woodworm válasza Risard (#63836) üzenetére


woodworm
veterán

Ehhez padavant vagy openwrt-t kell rátenned, de a többség egyébként is így tesz.

(#63838) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Erősen úgy néz ki, hogy bedöglött az RT-N18U routerem és kellene vegyek helyette egy másikat, mi az ajánlott jelenleg ebben a kategóriában? Azóta jött ki valami utódja, vagy valami hasonlóan ajánlott modell?

Nekem elég a 2.4Ghz-es Wifi is, a kertvárosi környezet miatt, de nem zárom ki az 5Ghz-et sem, mert azzal nagyobb sebesség érhető el ha jól emlékszem.
Net sebességben tudnia kellene az 1gbit-et kábelen átvinni, tehát kell a gigabites port is.

Ha ezeket tudja, az előnyt jelent:
- custom fw támogatás (a HGG tetszett az Asus-on, de sajna leálltak a fejlesztésével)
- valami egyszerű QoS beállítás pl. játékokra, hogy ne kelljen egyenként konfigurálni minden egyes játékhoz
- Wifi teljesítmény növelés

Tudnátok írni pár ajánlott típust?

u.i.: az RT-N18U-m amúgy lehet hogy hibás volt eleve, mert a fw-ben 96-97fok-ot írt a cpu-ra korábban, ami nagyon sok.
Szét is szedtem, kicseréltem a két kis thermal padot a borda a cpu-t védő fém "kupak" között pasztára, ezzel csak egy fokot nyertem, így valszeg a fém "kupak" nem érintkezett a cpu-val. Mondjuk közel három évet élt, de ezt a hőfok problémát csak egy hete vettem észre kb.

[ Szerkesztve ]

(#63839) trapi007


trapi007
tag

Sziasztok!

Jelenleg ez van: TL-WR2543ND és DI-524. Am szerintem az utóbbinak jobb a wifi-je.
LAN-on 5-6 pc van. Négynél több egyszerre ritkán megy.
Wifi-n: tv, mibox, tab, ami jobban használja, + 4 telefon, + egy kamera. (még két kamera lesz)
A tp link igencsak a határait feszegeti. A dlinken a dhcp tiltva.

Milyen router lenne a javasolt?
a két wifi-vel egész jó a lefedettség. és a 6 gép miatt a két eszköz amúgy is kell.

az ac66u b1 tetszik, az archer c7 is, de gyengébb a hw, viszont kevesebbet fogyaszt(?).
A c7-ből van v1, v2, v4. -ez mindegy?
Esetleg egyéb javaslat max 35e-ig?

Köszönöm.

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#63840) Gubek-Einste válasza -FreaK- (#63838) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak 2,4 GHz-s wifi-vel nincsen nála jobb eszköz, csak dual band-ben lenne előrelépés számodra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63841) Gubek-Einste válasza trapi007 (#63839) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC66U B1 megfelelő lesz.
Az Archer C7-ből v2 vagy v4 kapható csak itthon de mindegy melyiket kapod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63842) trapi007 válasza Gubek-Einste (#63841) üzenetére


trapi007
tag

Köszönöm.
A c7 az ed-nál 25e. az barátságosabbá teszi az asusnál. :)

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#63843) -FreaK- válasza Gubek-Einste (#63840) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi!
Mit ajánlasz dual band-es esetben?

[ Szerkesztve ]

(#63844) Gubek-Einste válasza -FreaK- (#63843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63845) -FreaK- válasza Gubek-Einste (#63844) üzenetére


-FreaK-
veterán

Vidéki környezet, sima tégla falak, mondjuk 3-at kéne átlőni vele. Az N18U a 2.4Ghz-en, 70%-os adó teljesítménynél már bőven elég volt, itt nyilván az 5Ghz nem fog ennyit tudni, de bent a lakásban gyorsabb lesz, ha kell.
A közelben két Telekomos router van mindössze, de a teló gyengén látja őket, tehát az interferencia miatt nem aggódok.

Két gép kábelen (kell a gigabites LAN) + egy NAS van tervben. Wifi-n telefonok/laptopok vannak, néha akár 7-8 is lehet egyszerre.

A 30k-s kategóriát céloztam meg, de nincs konkrét limit, ha azt mondod 40-ért lenne egy best-buy, akkor belefér.

Egyéb igények:
-CFW támogatás
-Wifi adóteljesítmény növelés jól jönne, mint az N18U-nál.
-Egyszerű adaptív QoS beállítás játékok-hoz
-Illetve szeretnék minél újabb típust venni ha lehet, jobban bízom a tovább tartó FW támogatásban ha újabb, valamint talán CPU terén is fejlődnek azért.

Az AC66U B1-et meg az Archer-eket nézegetem most, csak ez utóbbiakról nem sokat tudok. A 68U picit drága és régebbi.

(#63846) Gubek-Einste válasza -FreaK- (#63845) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Maradj Asus vonalon és vedd meg az AC66U B1-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63847) gombii


gombii
tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy minden router tud működni Access Point üzemmódban?

Fenti szinten van egy routerünk (ASUS AC66U), de mivel padlófűtés van lenti szintet nem fedi le. A routerből vezetéken le van vezetve a net és ott szeretném újra vezeték nélkül szétküldeni újra. Egy Xiaomi Mi WiFi Router 3 szerintetek képes erre?

Köszi a választ!

(#63848) woodworm válasza gombii (#63847) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, a dhcp-t kikapcsolva és lan to lan csatlakoztatva a gyári fw is tudja, de így csak egy szabad lan port marad.
Padavant rakva rá tudja dedikált módban is gombnyomásra, openwrt/lede nem tudom, hogy van-e rá működőképes, pandoraboxot lehet esetleg találni hozzá.

Ha most akarod beszerezni, akkor ügyelj rá, hogy 3G legyen, minimális az árkülönbség, és jóval erősebb hardveresen.

[ Szerkesztve ]

(#63849) gombii válasza woodworm (#63848) üzenetére


gombii
tag

Köszi a választ és a tanácsot is! :)

(#63850) cellukx


cellukx
tag

Sziasztok!

Adott két Családi ház, pontosabban ikerház. 2db fal gázszilikát és 1db fal tégla. A szomszédok idősek, így nincs zavaró wifi jel, de a mérések alapján a 11-es csatorna volt a legmegfelelőbb.
Az egyik házban van bevezetve a net 50/5Mbps (T-online), amelyhez a szolgáltató DCM-704 DOCSIS 3.0 Kábelmodemet adott. Ez csatlakozik egy TP-Link TL-WR1043ND v1-es fő routerbe (legfrissebb gyári firmware-el). Ehhez kapcsolódik egy PC, egy TV kábellel és egy nyomtató wifin keresztül.
A másik házban szintén egy TP-Link TL-WR1043ND v1-es router (legfrissebb gyári firmware-el) van elhelyezve, amely WDS-el van összekötve az előbbivel. (Ezt kimértem és a jel erőssége -20dBm. A két router között légvonalban kb. 5m távolság van.) Ebbe pedig egy NAS, illetve egy PC csatlakozik kábelen. Ezek mellett három mobil és egy notebook wifin. Már 5 éve gond nélkül üzemel a rendszer.

Az utóbbi hónapokban, sajnos amikor NAS-ról megy a film és közben pörög a PC-n a multi, akkor néha belehal és nincsen netkapcsolat. Újraindítás után helyreáll. A router gondok topicot is megjártam és minden lehetséges megoldását megpróbáltam, de nem segített. 2-3 naponta előjön a hiba. Nagyon úgy tűnik, hogy az idő eljárt a routerek felett.

Kérdésem az lenne, hogy melyik típust ajánlanátok? Max. 40000Ft-ot szánok rá, mivel 2db routerben gondolkodom. Néztem a TP-Link 1043ND v4-t, de most alig lehet kapni, illetve az Asus RT-N18U-t. Az 5GHz nem szükséges, mert 3 falon keresztül kell biztosítani a wifi-t és a kábelezés nem megoldható.

Előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.