Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63951) Bl@tty válasza Multibit (#63945) üzenetére


Bl@tty
tag

Az ASUS 1GHz? Az ajánlóban még 800MHz van, ahogy a legtöbb helyen a neten, legalább is így láttam. De ha mégse, akkor javítani kellene.
De persze nincs értelme ez alapján összehasonlítani a D-Linkkel. Ezt az általad idézett hozzászólásomban is írtam...("más gyártó, más technológia")
De ezen tényleg ne rugózzunk, csak kérdeztem, hogy ér-e annyival többet... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63952) woodworm válasza Bl@tty (#63951) üzenetére


woodworm
veterán

Van A1 és B1 hardver revizió. Most már szinte csak az utóbbit kapni.

(#63953) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Netgear R7800-ról mik az általános vélemények? Sok jót olvastam róla, valamint ha jól látom nagyon erős hardverrel van szerelve.
Dual WAN lehetőség van a gyári felületen? (PPoE+LTE) Vagy csak CFW formájában?
CFW-kkel jól el van látva a kütyü?

:R

https://utdetailing.hu/

(#63954) Gubek-Einste válasza tibcsi0407 (#63953) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tűnik rossz eszköznek de CFW-t támogatottságra nem találtam adatot.
Dual WAN-ra sem találtam bizonyítékot de nem olvastam el UG-t de általában az általános leírásban már szokták jelezni ha tudja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63955) tibcsi0407 válasza Gubek-Einste (#63954) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én sem találtam rá. R7000 tudja Tomato-val, az biztos, viszont a 7800 sokkal menőbb. Sajnos webui demo sincs róla sehol.
DDWRT-t lehet 7800-ra is tenni, elvileg van belőle Kong verzió is. Ott paranccsorból be lehet lőni a dual-WAN-t.
Jó lett volna valós tapasztalat.

https://utdetailing.hu/

(#63956) woodworm válasza tibcsi0407 (#63955) üzenetére


woodworm
veterán

Openwrt/lede. Innentől egy kazal leírás a dual wan beállításáról.

(#63957) tibcsi0407 válasza woodworm (#63956) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez szuper hír!
Nézegettem az R8000-et is, de ott a nagyobb sávszélességen kívül más előnyhöz nem jutok. Régebbi konstrukció, gyengébb SoC. Cserébe arra van Tomato.

https://utdetailing.hu/

(#63958) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#63957) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na nem vacakoltam, megrendeltem az R7800-at Amazonról. :)

https://utdetailing.hu/

(#63959) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Digi1000-es net, Asus RT-AC66U B1. Befolyásolja a sebességet, ha a WAN kapcsolat típusa Automatikus IP-re vagy pedig PPPoE-re van állítva? Lehet akár 200-250Mbps-sel is lassabb a speedtest az egyiknél, mint a másiknál?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#63960) matta2003


matta2003
tag

Sziasztok!
Jól sejtem, hogy akármilyen routert teszek az 500-as netem és az itt látható LAN-kártya közé, soha sem lesz (elméleti) 100-nál nagyobb a letöltési sebességem?

nem 21 éves vagyok...

(#63961) kali válasza laktop (#63959) üzenetére


kali
legenda

Szia,

DIGI esetén a kapcsolat PPPOE, ha direktben kapja a router a szolgáltatótól a netet.
Ha szolgáltatós eszköz LAN portjából megy a kábel a router WAN portjába, akkor konfiguráció függvénye, de ha a szolgáltatós eszköz már betárcsázott, akkor a router automatikus IP-t kap.
A nem megfelelő beállítás okozhat problémát szélsőséges esetben a sebesség tekintetében is.

[ Szerkesztve ]

(#63962) laktop válasza kali (#63961) üzenetére


laktop
tag

Igen, a modem LAN portjából megy a router WAN portjába a kábel. Vettem a hét elején egy ilyen Asust, amit azóta már visszavittem sebesség problémák miatt, de most jutott eszembe, hogy csak Automatikus IP módban próbáltam, PPPoE-ben nem. :U
Az igaz, hogy az általános lassabb sebesség mellett az is probléma volt, hogy ha pl bekapcsoltam a "Forgalomelemző"-t, akkor bármilyen sebesség volt előtte mérhető, akkor is mindig tovább csökkent a sebesség 100-150Mbps-sel.
Viszont ha mindennek csak a WAN kapcsolat típusának a beállítása volt a problémája :W , akkor szívesen megpróbálkoznék még egyszer az Asussal, mert nagyon bejött a sok beállítási lehetősége, és egyéb hasznos dolga van. Viszont ciki lenne, és nem is szívesen vinném vissza a másodikat is sebesség problémák miatt.
Esetleg lenne egy bátor jelentkező, aki kipróbálná a két beállítási lehetőség közötti sebesség különbség ellenőrzését? :)

[ Szerkesztve ]

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#63963) kali válasza laktop (#63962) üzenetére


kali
legenda

A nem megfelelő WAN kapcsolati mód alapesetben nem a sebesség csökkenését okozza, hanem azt, hogy van kapcsolat, vagy nincs, a többihez viszont tudni kellene, hogy nálad mi a helyzet, milyen módban van a a szolgáltatós eszköz - önmagában a router mód a valószínű, ha külön nem állíttattad át - és kapcsolódókat, mert szélsőséges esetben lehet probléma a sebességgel is, emiatt pedig más hiába fogja próbálgatni, nem feltétlenül az lesz a helyzet, mint nálad.

[ Szerkesztve ]

(#63964) laktop válasza kali (#63963) üzenetére


laktop
tag

A modem router módban van, az tuti, mert korábban azt néztem. Minden más pedig abban, amit a Digi beállít. A modemet sosem állítgattam. Most konkrétabban nem tudok mondani semmit sem, mert pár napig nem vagyok otthon.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#63965) tibcsi0407 válasza matta2003 (#63960) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Így van. De van ilyen PCI portos hálókártyából gigabites is. Igaz, nem teljes sávszélen megy, de 500-at simán bírja.

https://utdetailing.hu/

(#63966) matta2003 válasza tibcsi0407 (#63965) üzenetére


matta2003
tag

Laptopban van... :(
Azt lehet vajon cserélni?

nem 21 éves vagyok...

(#63967) tibcsi0407 válasza matta2003 (#63966) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem, de vannak jó USB-s megoldások is, ha minden kötél szakad. :K Ha van egy USB 2.0 portod szabadon, akkor azzal 480 Mbit/s elméleti sebességre lesz képes. Bár szerintem 400 fölé nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#63969) Clark78 válasza Gubek-Einste (#63911) üzenetére


Clark78
tag

Köszönöm a válaszokat!
Akkor az lesz amit ketten is javasoltatok, azaz megveszem az új, combosabb routert (márcsak a sebesség miatt is), és amennyiben az alapproblémámat ez sem oldja meg, akkor a régit beiktatom a hálózatba AP üzemmódban.

(#63970) woodworm válasza tibcsi0407 (#63967) üzenetére


woodworm
veterán

Ebből a szempontból az usb is olyan, mint a wifi, csak a drót miatt stabilabb. Usb2-őn a hasznos átvitel valahol 30MB/s környékén tetőzik, ez 240Mbit.

(#63971) tibcsi0407 válasza woodworm (#63970) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kicsivel több is tud lenni, de valóban 30 MB/s a stabil. Viszont ez még így is 2.4x több, mint a 100 Mbit. :K

https://utdetailing.hu/

(#63972) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! Kicsit OFF, de úgy gondolom tudjátok rá a választ. Tehát van két Asus router, egy a nappaliban (N12D1), egy pedig itt nálam (AC55U). A nappaliban lévő kapcsolódik a modem-hez, a nálam lévő pedig media bridge módban van, így van itt is netem és kábellel van összekötve a gépemmel. A kérdésem, hogy az itt lévő router adminját hogy érem el? A 192.168.1.1 alatt az N12D1 adminja jön be. Illetve ilyenkor nem tudom wifivel tovább adni a jelet az AC55U-val?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#63973) Gubek-Einste válasza CptAdamica (#63972) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63974) CptAdamica válasza Gubek-Einste (#63973) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi. :)

Megyen!

(#63975) jety91


jety91
őstag

Sziasztok!

USB-s 4G-s stick-et keresek, amely WiFi-n keresztül osztja meg a mobilnetet, USB-n csak áramot kap. (Kocsiba, fejegységre rádugva használnám, amelyben van beépített WiFi)
Telenor-nál megkérdeztem, elvileg ilyet ők sajnos nem forgalmaznak.

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#63976) Strezi válasza jety91 (#63975) üzenetére


Strezi
őstag

Használt windows phone vagy android telefon, "gombokért" ?!
Sim bele, hálózatmegosztás(hotspot) usb-táp, mindez a kesztyűtartóban..

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#63977) Bl@tty válasza jety91 (#63975) üzenetére


Bl@tty
tag

Ha Strezi mobilos ötlete nem tetszene, akkor a "4g usb mobile hotspot" kifejezés elég sok találatot dob a keresőben... :U :DDD
Úgy tudom a "piros" mobilszolgáltatónak amúgy van ilyesmije (R218 hordozható WiFi hotspot (MIFI)), de tapasztalatom nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#63978) coqito


coqito
tag

Sziasztok, 15000ig keres egy barátom panellakásba minél jobb routert (használt sem akadály). 500as diginetük van, ehhez a lehető legjobb router kellne ebben az árkategóriában. 5g-s hálózat nem feltétel mert nem igazán van eszközük ami jelenleg használná, de nyilván jó ha van. Köszönöm!

(#63979) Gubek-Einste válasza coqito (#63978) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Panelos/társasházi környezetben a sok idegen wifi hálózat okozta zavar miatt érdemes dual band eszközt venni, 15k alatt csak a Xiaomi Mi Router 3G van mint lehetőség külföldi rendeléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63980) vizimento


vizimento
senior tag

Milyen routert ajánlanátok a következő feladatra?

1) 4G mobil stick jelét ossza tovább, teljes sebességen (most egy Asus RT-N18U látja el ezt a feladatot Tomato fw-vel, de sajnos max 20Mb/s sebességre képes, míg a gépbe közvetlen rakva a sticket 70-80Mb/s, pedig ugyan ott próbáltam helyileg, tehát nem a térerő voltozás a gond, és a teszt erejéig kábelen is próbáltam wifi helyett, de nem azzal sem nőtt a sebesség, és más fw-k sem segítettek...)

2) Az egyik gép ami wifin kapcsolódik a routerhez, hálózati tárolónak van használva. Szintén wifin kapcsolódik rá egy android tv stick. Így szoktunk filmet nézni, de sajnos nagyon gyakran akadozik (pedig sima SD felbontás)

3) Emeletes téglaház, jó térerő kellene minden szobába, minden emeleten.

(Nyilván az ideális az lenne, ha azt a PC-re kötött külső 2.5 HDD-t amit hálózati tárolónak használok rá lehetne kötni a routerre, de a) nagyon leszűkíti a lehetőségeket ha két usb kell a routeren b) nagyon erős router kellene hozzá, mert amikor ilyenekkel próbálkoztam, sokkal gyakoribbak voltak az olyan hibák, amiket csak a router restart oldott meg... Szóval asszem egyenlóre marad így, a későbbiekben meg majd beruházok egy NAS-ba, amit UTP kábelen vagy wifin tudok a routerhez kapcsolni. Vagy esetleg egyéb ötlet? )

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#63981) cellukx


cellukx
tag

Sziasztok!

Előzmény

Egy kicsit kutakodtam és átgondoltam a 2.4/5GHz-es lehetőségeimet. Nyitnék az 5GHz felé is és nem lenne szerintem akkora veszteségem 3 falon keresztül, hogy ne érné meg. Ebből kifolyólag bővítem az összeghatárt és kitolom nagyon maximálisan 60000Ft-ig (30e/db).
Ennek megfelelően, milyen routert tudnátok ajánlani, amely kezeli az 5GHz-t is?

Előre is köszönöm!

(#63982) adorjant válasza vizimento (#63980) üzenetére


adorjant
senior tag

ha lecseréled az N18U szoftverét pl Tomatora,akkor lesz teljes sebességű 4G neted,plusz hálózati lejátszásod is :)

(#63983) vizimento válasza adorjant (#63982) üzenetére


vizimento
senior tag

Mint írtam, Tomato van rajta.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#63984) MasterMark válasza cellukx (#63981) üzenetére


MasterMark
titán

Szvsz ennyiért már Unifi AP-k, de rendesen bekábelezve...

Switch Tax

(#63985) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Az otthoni hálózatomat szeretném egy kicsit korszerűsíteni.
Jelenleg 2db 10/100-as 300Mbites wifis Tplink router van összekötve Cat 5e kábelekkel, az egyik a földszinti, a másik meg emeleti, a földszinti a forgalom irányító, ami a 8mbit-es netet ossza szét.
Ha minden jól megy akkor végre felénk is elér a modern technika, és köttethetek majd Gbit-es netet, aminek a max áteresztő képessége elméletileg 300 Mbit.

Ehhez szeretnék előre korszerűsíteni.

A házban van 2 asztali gép, és egy laptop.
Lemértem, a 2 gépet direktbe összekötve a háttértárak átlag 60-70 esetenként 90 Mbyte-al másolnak.
Ez ha a maxot számolom akkor 720mbit, szóval olyan hálózatot szeretnék kiépíteni, ahol nem a hálózat áteresztő képessége a szűk kereszt metszet.

A routereket szeretném lecserélni Gbit-esekre, amik wifi-n is tudják ezt az elméleti 720 mbit-et, illetve ha muszáj akkor a hosszabb kábeleket is lecserélném Cat6-ra, vagy ha nagyon a távoli jövőbe nézek akkor Cat 7-re.

Illetve szeretnék egy nas-t is beszerezni, ami hálózati tároló ként, és nyomtató szerver ként üzemelne.

Olyan routert szeretnék, amivel normálisan szét lehet osztani a netet.
300 Mbit-et 3 felé, 3x100 Mbit-re, a jelenlegi Tplink routerem is tud sávszél osztást, csak sajnos nagyobb adatforgalom esetén letérdel az egész...
Szóval olyan routert szeretnék, fő routernek, ami ilyen téren megbízható.

Illetve ne legyen a hálózatban lassulás, ha mondjuk az egyik gépen letöltenek, a nasrol meg hálózaton keresztül néznek hd filmet.

Ezt szeretném a lehető legolcsóbban kihozni, ha lehet.
Használt routerek is szóba jöhetnek felőlem. :)

A segítséget, tippeket előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#63986) cellukx válasza MasterMark (#63984) üzenetére


cellukx
tag

Nem lehet kábelezni.

(#63987) MasterMark válasza cellukx (#63986) üzenetére


MasterMark
titán

Lehetni mindent lehet, csak akarni kell.

De amúgy megoldható a második AP repeaterként ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#63988) cellukx válasza MasterMark (#63987) üzenetére


cellukx
tag

Nem csak vezeték nélküli eszközök vannak és hidd el, ha lehetett volna kábelezni, nem kérnék ajánlást itt ebben a topicban :)

(#63989) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

egy barátom szeretne családi házba routert vásárolni 15 és 20ezer forint között.
Érdeklődni szeretnék, hogy ebben a kategóriában milyen modelleket érdemes megvenni?

- Helyi szolgáltatónál van internet előfizetése (20MBit)
- családi házas környék, kevés vezeték nélküli hálózattal
- extrák nem fontosak, maximum a minél nagyobb hatótáv
- újat szeretne mindenképpen

Köszönöm szépen!

Üdv,
z

(#63990) MasterMark válasza cellukx (#63988) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, látom, nem tudom, hogy az AP ethernet portja ilyenkor tud-e switch lenni. Akkor egy olcsó switch kellene csak.

Bár nem tudom mennyire akarod szeparálni a két hálót.

Switch Tax

(#63991) kamu01


kamu01
újonc

Szerintetek mi az oka annak, hogy az ASUS RT-AC66U B1 -et 31 eFt környékén, míg a simát (B1 nélkülit) 38 eFt környékén árulják. (Ld. pl. Aqua). Én vettem tőlük egy B1-et 31.5-ért, és az valóban B1 volt. (USB3, 2 magos proci, stb.) Az alap verziónak (tehát a nem B1-esnek) elvileg lényegesen gyengébb a hardvere, egyetlen előnye a cserélhető antenna. Sehol sem találok arról infót, hogy kijött volna valami frissített verziójú alap modell. Van tippetek, hogy miért drágább?

(#63992) Sanyo77


Sanyo77
tag

Sziasztok!

Beruháznék egy új routerre. A feltételek ami alapján választok:
- ha tudja akkor majd előfizetek a digi net 1000-re
- torrent. Nem ipari felhasználásra, de nem is olyan kevés, asszony néha meg tud lódulni a sorozatokkal.
- nincs igény semmilyen különleges wifi-re az alap tökéletes
- panelban lakok, zajos a környezet
- WEB-es elérés jó lenne
- 2db USB előny

Árban nem garasoskodnék.
Az összefoglaló alapján csak az asus a jó nekem. Néztem ezt: ASUS RT-AC56U de a topikjában sok negatív vélemény van.
Van jól bevált, ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#63993) Pöttön válasza Pöttön (#63985) üzenetére


Pöttön
őstag

Erről esetleg vélemény?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#63994) Gubek-Einste válasza vizimento (#63980) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 860L B1 CFW-vel, TP-Link Archer C7 CFW-vel ami jó lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63995) Gubek-Einste válasza Pöttön (#63985) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

720 Mbps wifi nem lesz meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63996) Gubek-Einste válasza zapikanka (#63989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63997) Gubek-Einste válasza Sanyo77 (#63992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC56U már nem kapható típus.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63998) Woodslave válasza Gubek-Einste (#63996) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem is ugyanez lett volna a kérdésem, de akkor arra még rákérdezek, hogy az asus meg a tp-link között van vmi lényeges különbség. Szintén családi ház, egy laptop, 3-4 telefon, meg egy tv lenne egyelőre a hálózaton. Lényeg a hatótáv, meg hogy a tv-n tudjak szakadásmentesen a laptopról nézni filmeket.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#63999) Pöttön válasza Gubek-Einste (#63995) üzenetére


Pöttön
őstag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
A lenti fő routernek a nappalit kellene tudnia wifivel beteríteni, így nincs fal, ha esetleg a konyhába is szeretném, hogy legyen net, akkor 1 falon (b30 tégla) keresztül kellene átmennie a jelnek kb 15 méter távolságba.
De ez már nem lényeges.
A fenti routernek a gyerek szobába, és a hálószobába is el kellene érnie, ami egy darab közfalat (b30 tégla) jelent és kb 10métert.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
2 asztali gép, és egy laptop kapna fix ip-t, (a laptop wifin keresztül) és ezeknek kellene tudnia a routernek szétosztania a netet 3x100mbitre.
A mobil eszközöknek a dhcp szorná az ip-t.
A dhcp tartományát 20 eszközre maximalizálnám, és 10mbit-et kapnának max.

Mennyi lenne a beszerzésre?
60k lenne a 2 routerre, de ha ez jelentős kompromisszumokkal járna, akkor inkább megtoldom a keretet.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Az hogy nagy adatforgalom esetén is stabilan ossza szét a netet, és ne lassuljon be a hálózat.
Több eszköz egyidejű használata esetén se.

720 Mbps wifi nem lesz meg
Kb mennyi lenne a várható ezzel a routerrel?

Mennyibe kerülne egy olyan router, ami tudná wifin is ezt a sávszélt?

Egyedül a laptopnál lényeges ez, az meg az esetek 90 %-ban a nappaliban van a router-től kb 2 méterre.
De ha nem tudnék a laptopra 720mbit-el hanem mondjuk csak 480-al, azzal együtt tudok élni. :))
Jelenleg 64 Mbittel másolok rá, ami néha nagyon lassú tud lenni...

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#64000) Pöttön


Pöttön
őstag

Most néztem, hogy a laptopom 802.11b/g/n wifit támogat, amiből az n tud 600Mbit-et, ha ezt tudná is az új routerrel az már bőven jó lenne nekem... :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.