Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) gboszi válasza WaterWave (#64850) üzenetére


gboszi
senior tag

mediaplayer, nas, settopbox, erősitő kábel; tv xbox wifi, de csak azert mert nincs annyi slotom :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#64852) kezo0 válasza WaterWave (#64850) üzenetére


kezo0
addikt

Azt a kapcsolatot, amin keresztül nagyméretű (ill. nagy bitsebességű) médiafájlokat akar az ember streamelni, mindenképp érdemes kábelen, és nem wifin keresztül megvalósítani. De úgy általában is, minden eszközhöz, ami nem mobil, hanem fix helyre van telepítve, erősen javasolt a vezetékes hálózati kapcsolat kiépítése.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#64853) WaterWave válasza kezo0 (#64852) üzenetére


WaterWave
veterán

Igen.. Nas-t vagy hálózati szervert kábelezel... De egy laptopot, egy tv-t, játékkonzolt minek?
Ne égessetek ki :DD
Nem beszélve komolyabb routereknél már azt mondom mindegy, bár ez internet-szolgáltató függő is.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#64854) R a y válasza WaterWave (#64853) üzenetére


R a y
senior tag

Azért egy tvt kábelezni nem hülyeség. Én most vagyok teljes felujítás alatt, TV-t, PS4et, mindent amit lehet kábelezni fogok, ezért is vettem 24 portos gigás switchet.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64855) bluemirage válasza WaterWave (#64853) üzenetére


bluemirage
őstag

A tv-t és a konzolt kábelezni KELL. Csak a telefon és pl egy mozgó (!) laptop ami jellemzően wifi.

Meliora sunt bono inimica

(#64856) Multibit válasza WaterWave (#64853) üzenetére


Multibit
veterán

Elképesztő vagy :W

(#64857) Xaels


Xaels
félisten

Ezen most ne vesszetek össze, egyéni preferencia kérdése otthoni szinten. Én nem szeretnék kábelezni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#64858) woodworm válasza Xaels (#64857) üzenetére


woodworm
veterán

Az a baj, hogy a wifi half-duplex volta miatt ugyanazon a sávon nem szimplán a sebesség a szűk keresztmetszet. Viszonylag gyors sebesség mellett is előfordulhat akadás a streamben több kliens esetén.

(#64859) killerjohn válasza rekop (#64829) üzenetére


killerjohn
addikt

Köszi! Frankón együtt tudnak dolgozni a TP-Link switch-el?

(#64860) killerjohn válasza WaterWave (#64853) üzenetére


killerjohn
addikt

Most kábeleztem be a PS4-et, a 4K TV-t és a notebookot amin letöltögetek. A gyerek ujjong hogy nincs lag FPS játékokban, a tv 4k youtube lejátszás alatt nem kannibalizálja a wifit. Szerintem ahova lehet, oda érdemes kábelt tenni.

(#64861) MaCS_70 válasza WaterWave (#64853) üzenetére


MaCS_70
félisten

A fizikával azért nem érdemes vitatkozni. A kábel stabil, megbízható átviteli közeg, a wifi lehet ugyan egyre jobb, de a zavarmentessége, stabilitása meg sem közelíti a kábelét.

Én ennek tiszteletére körbekábeleztem a házat. Tettem ezt annak ellenére, hogy az RT-AC87-esem történetesen nagyon jó wifi-jelet biztosít a legtávolabbi sarkokban is, mobilon, notebookon mégis renszeresen fordulnak elő akadások.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64862) Multibit válasza killerjohn (#64860) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem ahova lehet, oda érdemes kábelt tenni.
:K
Elég, ha ott szivatja magát az ember, ahol muszáj (mobil eszközök).

(#64863) rekop válasza killerjohn (#64859) üzenetére


rekop
senior tag

Igen, jelenleg nálam is SG1016DE és Erlite3 van, csak az AP-om más mint amit írtam. Nem egy ördöngösség beállítani ezt a routert sem, a vlan-os része a dolognak ami egy kicsit komplikáltabb.

(#64864) Cyrin


Cyrin
addikt

muszáj belinkelnem, bocs...lehet ez ontopic? :D

(#64865) WaterWave


WaterWave
veterán

Jó végtére megértem ezt is... de komolyan verjetek agyon (agyon, totálisan félholtra), ha értem, hogy a 4k tv-re minek kábel. Maximum akkor tudom elképzelni, ha plexen akarsz nézni tartalmat. De akinek van média szervere vagy bármilyen szerver amit kábelezéssel megold, utána minek kábelezni a tv-t azt nem értem.. hdmi-vel összekötöd, azon átmegy a kép, házimozi erősítő meg hdmi a hang.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#64866) Gubek-Einste válasza WaterWave (#64865) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sokan úgy használják, hogy van egy NAS/home szerver az otthonában és a tévé saját lejátszóját használják illetve vannak a különböző streaming app-ok (HBO Go, Netflix, stb) amelyek szintén közvetlnül a tévéről futnak így kell a tévé kábelezése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64867) R a y válasza WaterWave (#64865) üzenetére


R a y
senior tag

NASt hogy kötöd össze a TVvel hdmi segítségével? Sehogy.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64868) WaterWave


WaterWave
veterán

És a tv saját lejátszója maximálisan megbírkózik a feladattal?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#64869) Xaels válasza WaterWave (#64868) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem AndroidTV van. Megy rajta Kodi, Plex, VLC és stb.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#64870) WaterWave


WaterWave
veterán

Oké így értem... Mert el nem tudtam képzelni minek...
Nálam 4k lejátszó van (Himedia q10 pro), nyilván ha akarok 4k tartalmat vagy bármit nézni, akkor bekapcsolom és azon keresem ki a nas szerverét és a rajta lévő anyagot. q10 összeköt erősítővel hdmi, erősítő összeköt hdmi tv.
Itt minimum már spóroltál magadnak egy cat5e kábelt, mert fölösleges a tv-re kábel.
De persze megértem a tv-seket, is de szerintem nagyobb lehetőségek vannak egy 4k lejátszóban mint egy tv-be épített dologban. Ha csak a támogatásokat nézem akkor is.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#64871) MaCS_70 válasza WaterWave (#64865) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán értem, hogy mit nem értesz.

4K-s tapasztalataim ugyan nincsenek, de a sima FullHD stabil átviteléhez is gyakran nem elég a wifi.

Valamilyen adatkapcsolatnak lennie kell a forrás és a kijelző (mondjuk tévé) között, és mostanában a magamfajta hagyománybuzi őskövületeken kívül meglehetősen tipikus az, hogy a forrás nem a tévé alatt van, hanem valahol távolabb a hálózatban. Ennek a kapcsolatnak a stabil közege pedig a kábel.

Családi házban lakom, elég jó eszközeim vannak, de amikor a szomszéd társasházban a felém eső lakásokban elkezdik aktívan használni a wifit, máris elég zavaros lesz a vétel ahhoz, hogy már a FHD videók is be-beszaggatnak a notebookon.

Egyébként meg lehet, hogy ez túlzott idealizmus a részemről, de valahogy úgy gondolom, hogy nem illik feleslegesen terhelni egy korlátos erőforrást. A frekvenciák tipikusan ilyenek. Ha tehetem, maradok a saját drótomon belül -- nekem is jobb, és annak is, akinek jobb oka van wifizni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64872) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

routert szeretnék vásárolni teljesen általános otthoni használatra. Három jelöltem van. 1 különleges kérésem lenne a szoftverrel kapcsolatban, hogy a no-ip dinamikus dns szolgáltató elérhető legyen a szoftveren belül, illetve az se baj, ha van IPSEC vpn, de az már csak extra lenne, alap elvárás a no-ip. Az alábbi három közül melyikben található meg ez, illetve melyiket ajánlanátok a legjobban?

- ASUS RT-AC1200G Plus Dual-band wireless-AC1200 router
- TP-LINK Archer C1200 vezeték nélküli dual bandes router
- TP-LINK Archer C5 AC1200 vezeték nélküli Dual Band-es Gigabites Router

Gyorsan kiemelném, hogy szoftvert változtatni nem akarok, gyárit szeretném használni.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#64873) MaCS_70 válasza McSzaby (#64872) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon rövid kereséssel eljutottál volna odáig, hogy ezekből csak a C5 az ajánlott.

Kifejezetten sokszor, rendszeresen volt itt téma.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64874) McSzaby válasza MaCS_70 (#64873) üzenetére


McSzaby
őstag

jogos. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#64875) killerjohn válasza rekop (#64863) üzenetére


killerjohn
addikt

Milyen AP-d van ha szabad megkérdezni?

Szoftver architekteknek, azaz ex-szoftverfejlesztőknek - értsd: nem 'for dummies' szinten - tudtok valami jó leírást VLAN beállításról, vagy random túrjak fel egy hálózatos ebookot a témakörről?

(#64876) killerjohn válasza WaterWave (#64868) üzenetére


killerjohn
addikt

nekem a 4K TV simán megtalálja az összes DLNA szervert a lakásban és tökéletesen lejátsza az 40+GB méretű 4K .mkv fájlokat, felismeri a több hangsávot, feliratokat, mindent...

most még a tv alatti notebook-on van a DLNA szerver, de hamarosan 15 méterre, 3 db 50-es fallal arrébb lesz a NAS a kamrában... na ezért kell nekem kábel. Ráadásul simán agyf@szt kapnék ha a 4k playback alatt megfogná egy-két nagyobb művelet (PS4, hálózati backup, stb) a wifit és akadozna a filmem...

[ Szerkesztve ]

(#64877) .:GoliBali:. válasza rekop (#64749) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Köszönöm!

rekop: TP-link és Ubiquiti között mi a különbség? Árban ahogy látom közel azonos árban vannak. Illetve a vezérlő mindenképpen kell? Nem lehet azt pl egy kliens gépről webfelületen, kliens progival managelni?

Gubek-Einste: Újépítésü családiházba lenne, tégla belső falak többnyire 10cm, pár 30cm tartófallal, illetve vasbeton födémmel. Ezért is kell mindkét szintre egy AP. Alapterület kb 90nm egy szintnek, nagyából négyzet alaku, tehát durván max 15m-re kell elmennie házon belül. Kertvárosi rész, tehát max 1-2 wifijelet látok és azok is nagyon gyengék. Net: DIGI Gigabites.

Ár úgy alakul, hogy nem szeretnék csillagászati összeget költeni, de vezetéken menjen a gigabit, wifin meg minnéltöbb (értelemszerűen itt nem a gigabit a cél:) ).

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#64878) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Telekom 1000-es nethez a jelenlegi D-link DIR-842 szolgáltatós router helyett melyiket szerintetek? Stabilitás, jelerősség, sebesség, firmware ellátottság.

Egy USB-s külső vinyó is rá lenne dugva a Xiaomi Mi Box3-hoz, mint tárhely.

Asus RT-AC58U
TP-LINK Archer C7 AC1750

Köszi.

(#64879) rekop válasza killerjohn (#64875) üzenetére


rekop
senior tag

Nekem AP-ből még ez régi Unifi UAP van, de már vagy 6éve használom gond nélkül. A mai napi kapja még a frissítéseket(pl.: KRACK ellenit is kapta még tavaly), elég jó a támogatottsága ezeknek a termékeknek, a controller szoftvert is folyamatosan frissítik, javítják az esetleges hibákat, vagy új funkciókat kap.
A vlan-okról egy elég jó video szerintem, a beállítás mikéntje meg eszköz függő, de például edgeos-hez elég jó leírások vannak, például itt, amiből már lehet építkezni.

(#64880) .:GoliBali:. válasza .:GoliBali:. (#64877) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Amit még elfelejtettem írni, de gondoltam a legtöbb routert/switch tudja, és szeretném ha az enyém is tudná:
- több AP közötti roaming
- több SSID külön VLAN-ra. (pl vendégeknek külön wifi SSID, amin csak a netet érik el)
- portforwarding, mac-szűrés és társai ami egy SOHO router alapból is tud.

Jó ha van, nem követelmény:
- esetleg hálózat diagnosztika, akár külön VLAN-okra is.
- szülői felügyelet
- Egyes eszközök preferenciájának beállítása másokkal szemben.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#64881) killerjohn válasza rekop (#64879) üzenetére


killerjohn
addikt

:R

(#64882) killerjohn


killerjohn
addikt

A CloudKey-t még mindig nem értem, mit csinál :(
Ha van a hálózaton több PC, amire gond nélkül fel tudok telepíteni szoftvert, ráadásul ott van a "Mobile App for Easy Installation" ami még mobilon is simán fut, akkor miért kell a cloud key?

Ezen kívül vagy egy PoE adapter kell neki, hogy kapjon áramot, vagy egy microUSB-s fali adapter. Azt meg se merem kérdezni, hogy minek egy webes felülethez quad-core processzor :)

[ Szerkesztve ]

(#64883) R a y válasza killerjohn (#64882) üzenetére


R a y
senior tag

kis cucc amin folyamatosan futt a vezérlő szoftver, amivel elvileg távolról is tudod managelni a hálót. EAP245höz is van controller sotf meg fizikai vezérlő hardware, de az nem ilyen pici hanem azt hiszem hogy switch méretű. De majd a kollégák kijavítanak ha valamiben tévedtem.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64884) killerjohn válasza R a y (#64883) üzenetére


killerjohn
addikt

ezt a részt értem, azt nem tudom hogy vajon itt is csak opcionális-e a hardveres controller (mint az TP-Linknél), vagy itt mandatory...

(#64885) R a y válasza killerjohn (#64884) üzenetére


R a y
senior tag

elvileg nem kell, de jó ha van :DD

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64886) nepszter1


nepszter1
addikt

D-Link DIR-842 Router miért nem ajánlott kategória ?

(#64887) rekop válasza killerjohn (#64882) üzenetére


rekop
senior tag

Ezen fut a contoller szoftver, gyakorlatilag ugyanaz amit PC-re is telepítenél, csak ez ugye 0-24 ben működik, mindig rendelkezésre áll. Ezen keresztül tudod a beállításokat módosítani bármilyen eszközről(mobil,pc,tablet), és gyakorlatilag bárhonnan(miután megfelelően beállítottad). Ez tárolja a statisztikákat, forgalmakat, is. Ha több AP-d van, akkor ez is kell pl. roaming működéséhez. Úgy kell elképzelni, hogy az AP-nek nincs önálló konfigurációs felülete amit ip címmel elérnél(mint mondjuk a switch-ednek, vagy a routerednek), hanem kell hozzá ez a "vezérlő" program amin keresztül konfigurálod. Ha mondjuk egy pc-n beállítasz mindent, azt természetesen eltárolja az AP, és "elketyeg" úgy bármeddig. Viszont így lemondasz a folyamatos felügyeletről(már amennyiben ez érdekel) és több AP esetén a roaming-ról is. Ezek az eszközök inkább "vállalati" környezetbe lettek tervezve, de a kedvező áruk és a stabilitásuk miatt manapság elég sokan használják már otthon is. Én sem vettem meg még a uck-t, volt már synology/xpenology-n, jelenleg egy pi3-n van, de lehet később átteszem vps-re.

(#64877) .:GoliBali:.
TP-link és Ubiquiti között mi a különbség? Árban ahogy látom közel azonos árban vannak. Illetve a vezérlő mindenképpen kell? Nem lehet azt pl egy kliens gépről webfelületen, kliens progival managelni?
Vezérlő akkor kell, ha látni akarod a hálózati statisztikákat, bárhonnan/bármilyen eszközről elérni a hálózatot és esetleg módosításokat végrehajtani rajt(bár ez egy otthoni hálózatnál nem elsődleges szempont szerintem) és ha több AP-vel rendelkezel és roaming-ot is szeretnél használni. Ez vonatkozik az Unifi-re, Tp-link rendszerét nem ismerem de szerintem hasonló lehet az is.

(#64888) .:GoliBali:. válasza killerjohn (#64884) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Igen, igen erre én is kiváncsi vagyok. Tehát ha nem kell nekem az hogy 24/7-ben bármikor bárhonnan tudjam managelni a hálózatot, elég ha beconfigolom egy gépről és utána működik, akkor kell-e ez a plusz cucc. Illetve mi a pro konra a 24/7-es elérésen kívül?

Szerk:
Választ megkaptam :)

[ Szerkesztve ]

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#64889) killerjohn válasza rekop (#64887) üzenetére


killerjohn
addikt

Ohh, tehát a roaming nem is működik cloud key vagy 24/7 futó sw nélkül? dehát... fasza...

Mindenesetre most 1 db AP lesz (amíg nincs kész a kábelezés), szó szerint rárakva az EdgeRouter Lite tetejére... Akkor viszont most egyelőre csak a routert és 1x Ubi AC LR AP-t veszek, és amikor bővíteném, akkor megveszem a CK-t és újabb AP(ka)-t.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#64890) .:GoliBali:. válasza rekop (#64887) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Már csak egy kérdés.
Jól látom hogy Ubiquiti-ből nincs otthoni környezetben megfizethető 16-24-es switch? Tehát ott inkább a TP-linkes megoldás ami működhet?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#64891) R a y válasza .:GoliBali:. (#64890) üzenetére


R a y
senior tag

UBIbol nincs. Én egy hete vettem 24 portos switchet
TP-LINK TL-SG1024D kíváló switch!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64892) Xero


Xero
nagyúr

Sziasztok!

Szükségessé vált egy router beszerzése hirtelen felindulásból. Egy diginet500 kanócon fog ücsörögni, jellemzően 2 kábeles és 4-5 wifi klienssel.

Ami jó lenne: vpn server, ddns.

Az Asus RT-AC58U -t néztem ki gyorsan. Egészen normális áron elérhető edigitalnal jelenleg. Kaphatok rá egy áment, mielőtt elrohanok megvenni? :K

(#64893) rekop válasza killerjohn (#64889) üzenetére


rekop
senior tag

"Ohh, tehát a roaming nem is működik cloud key vagy 24/7 futó sw nélkül? dehát... fasza..."
Sajnos nem.

(#64890) .:GoliBali:.
A jelenlegi kínálatból ÉN nem venném otthonra egyiket sem, mert nincs rá szükségem. A legocsóbb 24-es talán az EdgeSwitch Lite 24(lehet más helyen van olcsóbb, de nem néztem utána). Nekem elég egy Tplink smart switch tudása is, én azt vettem.

(#64891) R a y
Ebben nincs vlan kezelés, akinek ez szempont az ne ezt válassza.

[ Szerkesztve ]

(#64894) sutszi


sutszi
veterán

A jelenlegi router egy Asus AC56U amit szeretnénk cserélni. Céges környezetről van szó, kb 10-15 embert szolgált ki egy időben a kliensek száma ennek kb 2-2,5X mobilokkal meg mindennel együtt...

Az új routernek ezt nézegettem: AC66U B1

Van valakinek konkrét tapasztalata? Ajánlott stabil router?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#64895) .:GoliBali:. válasza rekop (#64893) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Igen, én is így láttam, hogy switchek terén jóval drágábbakat ad, mit a tp-link (persze több tudással is, de az egy otthoni környezetbe nem kell)
Már csak az a kérdésem, (felmérve hogy a tp-link AP-i is szintén plusz controller szoftverrel configolhatóak, illetve monitoring dolgokat is ott lehet elvégezni) hogy az edge router és AP között valami funkció kapcsolat van, ami a márkán belüli, vagy akkor itt már a router nem befolyásolja hogy milyen márkájú AP-t veszek? Csak a tisztánlátás végett.
Az oldalukon nem láttam arra jelet, hogy ezek valamilyen közös funkciót tudnának. Pl ha a controller sw futna a router-en, nem lenne rosz.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#64896) MaCS_70 válasza sutszi (#64894) üzenetére


MaCS_70
félisten

Személyes tapasztalat, 1×5 havi kisirodai +otthoni folyamatos működés után: nem volt panasz az AC66b1-re.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64897) Proky22


Proky22
csendes tag

Sziasztok.
Venni szeretnék routert, de nem tom melyiket. 1 gigás netem van (lesz). Panellakás, 60 nm, vezetéken tv, laptop, számítógép, Xbox. Wifin min 4 teló, de van h jön hozzá még 2 néha. Amit néztem az a Tp-link archer C2 AC900 (van ahol úgy írják h C2 v3) most 9.900 Ft. Vagy a archer c2 AC750. Ezekről vélemény ill. van vmi más ötletek maximum 15.000-ig.
Segítségeteket előre is köszönöm.
UI.: Azért 1000-net net mert épphogy drágább volt az 500-tól
Még a D-link 842 is néztem, de azt olvastam sok rá a panasz

[ Szerkesztve ]

(#64898) Xero válasza Xero (#64892) üzenetére


Xero
nagyúr

Tovább nézelődtem és kicsit megakadtam.
Mivel nincsen AC-s eszköz a kliensek között, és egy ideig nem is lesz ott ahova a router kerül. Lehet érdemesebb lenne egy N18U-t vásárolni? Ahogy nézegettem, papíron erősebb N-en mint az AC58U. Árban jelenleg csak 2000Ft-al lenne olcsóbb a 18, így kicsit megakadtam.

(#64899) sutszi válasza MaCS_70 (#64896) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Ez jól hangzik. Van hasonló áron jobb szerkezet erre a célra, vagy nincs értelme tovább nézelődnöm?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#64900) kali válasza Xero (#64898) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Prociban erősebb az RT-AC58U, mert abban négymagos proci van, az RT-N18U-ban pedig csak egymagos, de RAM tekintetében utóbbi dupláz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.