Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) Talala


Talala
senior tag

Üdv ismét. Előzőleg kapott tanácsokra illetve az itt olvasgatott ajánlások hatására úgy döntöttem felviszem az új eszközre szánt keretet.
Meg is van a 2 jelölt.
TP-LINK TL-AC1200 ARCHER C5 új ~18k
TP-LINK Archer C7 AC1750 használt/vagy kéz alól, de bontatlan ~22

Gondolom ezt a kevés különbséget megérné a C7. Routerek esetében annyira nem tényező a használt állapot, vagy rosszul gondolom?

(#63052) Core2duo6600 válasza Daywalkerke (#63017) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem.
Eleve a Wifi használata nem túl biztonságos abban az értelemben, hogy jóformán az nem megy be a hálózatba aki nem akar.

(#63038) Rolvik
Felviszel egy kábelt, és rá egy AP.

(#63047) Fleed
Legalább az AP ék között kábelezz.

(#63049) Darko_addict
Nem arról van szó, hogy nem fogadjuk el, hogy nem tudsz kábelezni, hanem arról, hogy a wifi nem arra való, hogy kvázi lan hálozatként üzemeljen.
NAS, tv, és egyebek,
az hogy egy telo vagy egy tablet elketyeg az rendben van.
De a normális megoldás az igényesen megcsinált kábelezés.
Wifi ből is lehet jobbat építeni, de ott is az AP kig kábelezni kell ! és a pénztárcába nyúlni.

Ezek az egyszerű kis routerek, amiket sokan keresnek alapvetően a net elosztására valóak, erre többé kevlésbé alkalmasak is, de nincs bennük védelem, és a wifi is sok esetben kértéses, hiszen egy soc látja el az összes feladatot kompromisszumokkal.

Míg ha egy rendes vállalati megoldást használsz, akkor minden eszköz saját soc al megy, és ezáltal stabilabb az egész rendszer.
Nálunk a cégnél kis routerek és olcsó AP-ék adták a wifit max N-esek 2,4 Ghz-en, 2017 decemberéig.
Nincs túl sok wifi hálózat a környéken
Nem volt olyan hét vagy inkább nap, hogy ne panaszkodott volna valaki, hogy ez vagy az van, nem megy, nem kap ip címet, stb. . .

Majd váltottunk Unifire, és azóta csend van, egy panasz sem érkezett !
Hát ez a különbség. A wifiken 99 % ban telok vannak, tehát nem nagy az adatmennyiség.

Azt nem mondom, hogy egy Unifi rendszer alkalmas arra, hogy a nastól kezdve mindent kizárólag wifin használj, de megfelelő tervezés és kivetelezés mellett sokkal kevesebb a gond.

(#63051) Talala

A C5 nél figyelj arra, hogy tényleg C5 legyen !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63053) bluemirage válasza Darko_addict (#63049) üzenetére


bluemirage
őstag

... és fleed.

A levegős összeköttetés (működési elvéből adódóan) felezi a link sebességet. Nektek ezt kell megérteni.
A Wifi... router-kliens közötti kapcsolatra megoldás... és ott is max(!) csak néhány 100 mbit-re és a közelben. A hálózati eszközök között kábelezni KELL. Vagy el kell fogadni a durva kompromisszumokat.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#63054) #19482368 válasza Core2duo6600 (#63052) üzenetére


#19482368
törölt tag

Azt nem mondom, hogy egy Unifi rendszer alkalmas arra, hogy a nastól kezdve mindent kizárólag wifin használj, de megfelelő tervezés és kivetelezés mellett sokkal kevesebb a gond.

AP függő melyiknek mennyi a max eszköz amit ki tud szolgálni.
Teljes körű tájékoztatót a UBNT oldalon lehet olvasni, és annak megfelelően kiválasztani az igényeknek megfelelő eszközt.

(#63055) Core2duo6600 válasza #19482368 (#63054) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Így van,

A NAS nak és egyébb nagy forgalmú eszköznek, vagy azoknak ahol fontos az alacsony késleltetés, ott a kábel a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63056) Darko_addict válasza bluemirage (#63053) üzenetére


Darko_addict
őstag

Én, és szerintem Fleed is elfogadtuk a kompromisszumokat. Egyszerűen azt akarjuk, akartuk, hogy ez a kompromisszum a lehető legkisebb legyen, mindezt annak tudatában, hogy nem a tökéletesre, hanem a lehető legjobbra fókuszálunk.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#63057) Gubek-Einste válasza Zsmester89 (#63048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 jobb választás lenne de a TP-Link is megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63058) Gubek-Einste válasza PlatiaAmos (#63050) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 jó választás lenne ebben az esetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63059) Gubek-Einste válasza Talala (#63051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De pont, hogy tényező, a kondik elöregedése/kiszáradása a fő hibaforrás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63060) Gubek-Einste válasza Darko_addict (#63056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem tudok/akartok kábelezni akkor marad a helyezgetés, hogy jó jobb egy kicsit de alapvetően nem szabad sokat várni a jelenlegi eredménynél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63061) Talala válasza Gubek-Einste (#63059) üzenetére


Talala
senior tag

Értem, köszi ! C7 mellet maradok sztm. ~4 000 Ft felárat megér simán a c5-hoz képest nem? V2.0 variánsról van szó. Nem emeletes lakásba kell, olvastam hogy oda nem ajánlott ez a verzió.

(#63062) Zsmester89 válasza Gubek-Einste (#63057) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszönöm! Wifi erőssége jobb lehet az asus-nak?
Hardwerére panaszkodnak többen, a tp-ben erősebb gép dolgozik?

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#63063) MaCS_70 válasza Zsmester89 (#63062) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az RT-AC66u B1 hardverére én még nem láttam panaszt. Kifejezetten jól összerakott eszköz, stabil, általános háztartási igényeket bőséges tartalékkal kiszolgáló teljesítménnyel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63064) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

Névleges 100Mbit/s Vida nethez keresnék keresnék routert mivel a szolgáltató alapból nem biztosít:

"Az internet-szolgáltatást csak egy számítógéphez biztosítjuk. Az ügyfél ugyanakkor routerrel megoszthatja a szolgáltatását."

Kínálnak 2 készüléket: 1. ASUS RT-N12 Plus
2. ASUS RT-AC53 ......egyiket sem láttam az ajánlottak között...

Régről van egy Linksys WRT54GL V1.1 routerem, szabad e használnom ha elég a WLAN hálózatban az 50Mb/s, ...és LAN porton az elméleti 100Mb/s ha a szolgáltató biztosítja.

Családi ház 2 Wi-Fi hálózatot látok a közelben, lakáson belül lenne a net ( főként ) használva, 2-3 gép lan hálózaton + telon és 1 notebook wlan hálózaton keret 20-45k között, extra igény nincs...nem hátrány. ha egyszerűen beállítható, ( menürendszerre gondolok).

Szabad e linksys routerben gondolkodnom, vagy vannak sokkal jobb ár-érték arányú routerek.

(#63065) iminet


iminet
tag

Hello

Bónusz kérdésem lenne.
Nekem nem kell wifi a routerbe. Az önálló rendszerként működik a wifi nem akarom lecserélni.
Digi 1000-hez viszont egy gyors router kellene.
A wifi kikapcsolás természtesen működhet de, ha van valakinek ettől jobb eszköz/tapasztalat/teszt az jól jönne.
Előre is kösz

[ Szerkesztve ]

(#63066) Multibit válasza iminet (#63065) üzenetére


Multibit
veterán

Ubiquiti vagy Mikrotik routerek között keresgélj a pénztárcád szerint. Az utóbbi sajnos csak borsos áron kínál "alapból" gigabitet NAT-olni képes routert.

(#63067) iminet válasza Multibit (#63066) üzenetére


iminet
tag

Mikrotik van most, jó kis cucc 450-es gígás de 300-ig bírja, NAT - PPPOE megeszi a procit.
Tesztelek egy 3011-es az 500-700 ig bírja :(
Ubi a wifim de arról még nem találtam tesztet mit tud PPPOE - NAt környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#63068) Multibit válasza iminet (#63067) üzenetére


Multibit
veterán

Nem véletlenül emlegettem a borsos árat. Állítólag ez már képes PPPoE gigabitet NAT-olni.

Az Ubiquiti választékában több router van, ami "tudja a gigát". ER-Lite-tól felfele.

(#63069) PlatiaAmos válasza Gubek-Einste (#63058) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Valami erosebb hardverrel nem tudsz ajanlani? Nem baj ha picit dragabb es nem asus. Ddos vedelem meg fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#63070) iminet válasza Multibit (#63068) üzenetére


iminet
tag

Kösz a tippet. Mepróbálok egy tesztre szerezni egyet.
A Ubiról van esetleg tapasztalat ? A wifim ubi cuccokból áll és így nekem is eszembe jutott hogy a router is erre cserélem.

(#63071) Multibit válasza iminet (#63070) üzenetére


Multibit
veterán

Ubiról van esetleg tapasztalat ?
Van.

(#63072) Secreted


Secreted
csendes tag

Sziasztok
Segítségetek kérném milyen router válasszak.
Adott egy 4 emeletes társasház ahol az egyik szomszéddal közös internetet használunk :) A szomszéd routerét nem akarom kicserélni .
Jelenleg nálam egy tp-link tl-wr1043nd V2-n (gyári 5 dBi anntenna) fut open wrt amin clientként csatlakozok és aztán AP módban tovább osztottam hogy a lakásomban saját wifivel 2 telefonra és egy laptopra fel tudjak csatlakozni.
jelenlegi értékek:
Channel: 1 (2.412 GHz) | Tx-Power: 20 dBm
Signal: -69 dBm | Noise: -95 dBm
Bitrate: 28.9 Mbit/s | Country: US
speedtest 26Mbps letöltést mérek.
Ti milyen routert ajánlanátok amivel nagyobb jelerősséget és így letöltési sebességet tudnék elérni?
vagy antenna csere nagyobbra?
Pl lenne egy ASUS RT-N18U Router?

(#63073) Core2duo6600 válasza Multibit (#63068) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezt tanusíthatom, most mértem:

(#63069) PlatiaAmos
3 -al olvass vissza , meg az elötted lévő posztot.

(#63072) Secreted
Leginkább saját net előfizetést, és akkor nem vagy kiszolgáltatva.
A wifi tovább osztása alapban felezi a sebességet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63074) PlatiaAmos válasza Core2duo6600 (#63073) üzenetére


PlatiaAmos
tag

de semmi más alternatíva nincs? csak ez az asus van ebbe az árkategóriába?

(#63075) Core2duo6600 válasza PlatiaAmos (#63074) üzenetére


Core2duo6600
veterán

63066 os postban lett említve a
Mikrotik és a Ubiquiti

A mikrotikből az 1100 Hx4 es eredményét linkeltem, ez viszi a gigabitet izomból, a másik kollega az EdgeRouter™ Lite -ot említette, https://www.ubnt.com/edgemax/edgerouter-lite/

Ott az Edge router 4-es is a weben már fent van, az még erősebb. csak még nem kapni itthon.
Kb. ezek amik normális routerek, és többet adnak mint a soho vackok. Ezek alkalmasak az általad említett védelemre, persze rendesen be kell állítani őket !

Az edge router lite jelenleg 30 000 környékén van.
De többet ad mint akár egy 100 000 es Asus beállíthatóságban, testreszabhatóságban. VLAN kezelés, stb...
Ha erősebbet szeretnél mint amit ajánlott a hozzászoló, akkor kb ez 2 értelmes variáció van.

A Mikrotik egy kicsit más világ, de megtanulható, és az sem űrtechnika.
Egyik sem plug and play, ami azt jelenti, be kell konfigurálni, és akkor azt csinálja, amit szeretnél.

Most olvasom, hogy usb sticket szeretnél használni, akkor a mikrotik 1100 Hx4 kiesik, mert nincs usb portja.
Akkor lehet, hogy jobban jársz egy olyan routerrel amibe sim kártyát lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63076) Daywalkerke válasza Core2duo6600 (#63052) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ.
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a LAN sokkal biztonságosabb mint egy WLAN elérés, de mivel ismerősömnek a mobiljához kellene csak a router amin sem netbankot, sem egyéb bizalmas dolgokat nem intéz, ezért sem kell drága router (az más kérdés, hogy pénze sincs rá), és mivel csak 1db mobillal használná ezért a legalapabb router is megfelelő, a lényeg, hogy az "amatőr" hackerek ellen védjen, mert azzal én is maximálisan tisztában vagyok, hogy a profi hackerek ha nagyon akarnak bárhova bemennek.

Igazából most már csak az az egy kérdés maradt, hogy a WPA2 sebezhetőséget kihasználó KRACK sérülékenység mennyire számít, mert ez ellen a Linksys WRT54GL router 2016-os hivatalos firmware-jében ugye még nincs benne javítás, de az ASUS RT-N12 D1 routerben aminek a legfrissebb firmware-je 2017. novemberi már igen, de olvastam, hogy igazából ez a sérülékenység csak a https-t nem használó oldalaknál lehet gond, de tekintve, hogy ma már a nagyobb oldalak döntő többsége https-t használ ez már szintén nem hátrány, a nagy kérdés számomra, hogy az androidos applikációk (pl. facebook, twitter, stb.) titkosított kapcsolatot használnak-e vagy nem?
Mert ha nem akkor igazából egyértelműen az ASUS RT-N12 D1 router a befutó amin már javították a KRACK sérülékenységet.

(#63077) Multibit válasza PlatiaAmos (#63074) üzenetére


Multibit
veterán

de semmi más alternatíva nincs?
Már hogyne lenne. Több is. Viszont kaptál már ajánlást, de nem tetszett. A további ajánláshoz tudnunk kéne, hogy mi a nyafogás oka! Mert az nem derült ki, hogy az eddigiek miért nem felelnek meg neked.

[ Szerkesztve ]

(#63078) Cirbolya_sen válasza Core2duo6600 (#63075) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Egy alternativa ciscoban, edgemax lite kategoriaban, hat nem olcsobb 😈

https://www.cisco.com/c/en/us/products/collateral/routers/small-business-rv-series-routers/datasheet-c78-738374.html

Amugy most mar az edgemax x is tudja a giga pppoet, csak nem kell agyig rakni szaballyal

Cirbolya_sentinel

(#63079) Multibit válasza Cirbolya_sen (#63078) üzenetére


Multibit
veterán

A Cisco soha nem az olcsóságáról volt híres. ITT egy demo a wifi-s változathoz. Tudja amit kell.

(#63080) Cirbolya_sen válasza Multibit (#63079) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Hat nem, ez most a leirasok alapjan egesz jonak tunik, hasznaltunk eddig is rv42, rv130 cuccokat. Talan ennek mar a vasa is eleg lesz a mostani internet sebessegekhez. Ettol meg nem egy otthoni szerkezet ez sem :))

Cirbolya_sentinel

(#63081) zso73 válasza Gubek-Einste (#63031) üzenetére


zso73
veterán

Mevettem az Archer C7-et. Nagyon király cucc! V2 van. Jól mgkérték az árát ( 27 e Ft) de nagyon jó. Mindent tud, és Gyors. Hiányolom belőle a torrent klienst. Amúgy tökéletes. Köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#63082) Core2duo6600 válasza Daywalkerke (#63076) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha csak 1 telo, akkor lényegében mindegy, hogy wifi vonalon melyiket választod.
Megfelelő lehet az Asus amit említettél.

(#63078) Cirbolya_sen, (#63080) Cirbolya_sen
Nem tudom, hogy a többi rv milyen lett, de a 325 ös gyenge mint a harmat, 300 körül vége PPPOE-t használva.
Holott azt hiszem, ugyanaz a cpu van a Edge router lite ban is, abban meg megy a hw nat rendesen
Ebben meg nem, és nem is találtam módot a bekapcsolására.
Tehát részemről messziről kerülendő !!!
Drága és sz*r

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63083) Brogyi válasza Cirbolya_sen (#63080) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem meg kár a Cisco-val foglalkozni. Nézd meg [ezt]. Megeszem a sapkám ha a gagyi digi kiakasztja. :D
Ez inkább az erős vonalas forgalomra való. OpenWrt-től kezdve szinte bármi rátehető. Maradtam a pfSense-nél a FreeBSD miatt. Rinyálósoknak tűzfal is van, Csak egy kicsit foglalkozni kell az elején vele. Jelenleg kizárólag az fw update-nél van újraindítva. VPN, squid, zabix, snort,siproxd... is van benne. Mit akarsz még? Wifi-n keresztül nem tud torrentezni.
Több wan-t is tud kezelni. Akár két digis kapcsolatot. (Nem teszteltem.)
A drága soho router-ek többet fogyasztanak. Ezt a NETGEAR is igazolta.
Ez is egy lehetőség. Erősebb procival minden igény kielégíthető ami már túlmutat az amatőr szinten. Szerintem már ez is.

[ Szerkesztve ]

(#63084) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok,

segítsetek kérlek. Szükség lenne routerre egy viszonylag nagyobb családi házba. 100Mbit/s-es internet van. Ami fontos, hogy viszonylag sok eszközt kéne szimultán kiszolgálnia(10-12), tehát a stabilitás fontos lenne, illetve egy emeletes házról van szó. Itt ha tudtok olyat javasolni, ahol könnyen kiterjeszthető a jel stabilan (+eszközzel), akkor azt megköszönöm (vagy ha csak a rotuer könnyen elviszi távolra).
Árban 20-40-es kategória férne bele.

Köszi

(#63085) bluemirage válasza nauro (#63084) üzenetére


bluemirage
őstag

Asus n18u. Másodlagos eszköznek, - ha szükséges -, asus n12 d1. Lehetőleg kábellel összekötve... de ez a párosítás levegőben is tűrhetően dolgozik össze.

Meliora sunt bono inimica

(#63086) bluemirage válasza bluemirage (#63085) üzenetére


bluemirage
őstag

Annyiban még kiegesziteném, hogy 40ig 2db asus n18u fér bele. Azokat együtt pedig családi házas környezetben nem lehet túlterhelni.
Továbbra is jobb esetben kábellel összekötve. De ez a kettő a levegőben is gyorsabban kapcsolódik össze.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#63087) Cirbolya_sen válasza Core2duo6600 (#63082) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Draga es szar, stim, ez az uj talan normalisabb.

Cirbolya_sentinel

(#63088) PlatiaAmos válasza Multibit (#63077) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Annyit szeretnék, hogy ha szakad a kábeles internet, ne dobjon le semmilyen szerver váltson rögtön át mobilnetre.

Az ASUS-ról csak olvastam negatív tapasztalatokat is hardver szempontból.

Nem nyafogásnak szántam, tényleg az első mondat a leglényegesebb ha tudja ezt az Asus b1-es router akkor szuper és mea culpa!

Core2duo
Köszi. Ez nagyon jó ötlet nem is hallottam még ilyenről.
Milyen router van itthoni piacon amibe helyezhető SIM és nem kell hozzá űrbéli tudás? :) Mert a földi is hiányzik néha.. :))

[ Szerkesztve ]

(#63089) Gubek-Einste válasza PlatiaAmos (#63088) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A net kapcsolat váltás miatt lesz szakadást, ezt nem lehet elkerülni.

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200/MR400, Asus 4G-N12/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-921.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63090) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

1000-es DIGI mellé keresek egy Routert, mert a ZTE amit hoztak elég hitvány sajnos (főleg ha sok eszköz van raggatva). Ezt néztem ki egyelőre: MIKROTIK RB2011UiAS-2HnD-IN.

Rajta lesz a gépem, egy NAS, TV, erősítő, játékkonzol, médialejátszó (kábelen) + WiFi-n laptop, telefonok, tabletek, stb. Panellakás, jelenleg a hátsó szobában már alig van jel, sűrűn eldobálja, ezért olyan kéne ami a WiFi-t is elég erősen szórja (az iPhone elég háklis rá, állandóan eldobja a jelet a hátsó szobában, a Droidos teló nem, de nem is megy túl gyorsan).

Van esetleg ennél jobb opció 40k környékén? Az ASUS-okat néztem még, de azért szimpi ez a Mikrotik mert jó sok Ethernet port van rajta, ezért a Switch-et akkor nem kéne bekötnöm (jelenleg az is van a ZTE-re kötve a sok eszköz miatt).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#63091) woodworm válasza Agyzuzo (#63090) üzenetére


woodworm
veterán

A második lan csoport 10/100-as, maradhat?

(#63092) Agyzuzo válasza woodworm (#63091) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Igen, az nem gond, mert az eszközök egy része csak 100-as (TV, médialejátszó).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#63093) Fleed


Fleed
aktív tag

Megertettem h wifin nem lesz az igazi, de előrébb leszek 2 darab D-Link DIR-869 AC1750-T egybekotve ( most tp link 940 és 840 van összekötve)? Köszi

(#63094) Asztii


Asztii
tag

Sziasztok.

Routert szeretnék venni Digi500 net mellé, 3 eszköz lenne kábelen rácsatlakoztatva + 2 wifin kerszetül.
20k körül szánnék rá, mit tudnátok ajánlani?

Előre is köszi a segítségeket! :)

(#63095) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Szüleimnek szeretnék egy 4g képes wifi routert, az én mobilinternetem lenne náluk adatmegosztó kártyával. Nem kell nagyon drága :)

Köszönöm a segítségeteket előre is!

(#63096) Gubek-Einste válasza Asztii (#63094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63097) Gubek-Einste válasza pezo00 (#63095) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200/MR400, Asus 4G-N12/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-921.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63098) Multibit válasza PlatiaAmos (#63088) üzenetére


Multibit
veterán

A dual WAN igény elsőre is világos volt. De azután már a teljesítmény lett a probléma, mert az Asus RT-AC66U B1-nél erősebb routert kerestél. :F
Kaptál ajánlást SIM-et fogadni képes routerekre de azok nem extrém erősek. Ha valóban erős router kell (AC66U B1-nél jelentősen izmosabb) és mobil netet használnál, akkor egy drágább USB-s típust kell választanod (pl. a nagyobb Synology, Netgear R7800, Linksys WRT1900ACS, stb, stb).

[ Szerkesztve ]

(#63099) #19482368 válasza Daywalkerke (#63076) üzenetére


#19482368
törölt tag

Bár semmi közöm nincs hozzá, de nagyon le egyszerűsítitek a problémákat. Amikor valaki átveszi az irányítást a hálózati eszköz fölött, lényegesen többről van szó, mint azt sokan gondolnák.
Egy tájékozottabb amatőr "hacker" én csak simán faszkalapoknak hívom, simán át tudja venni az irányítást bizonyos hálózati eszközök fölött. Akinek van erre affinitása, mindent el fog követni, céljai elérés érdekében.
A gond ott van, hogy nagyon sok minden le van dokumentálva, és sok esetben ha megfelelően keres az ember, akár youtube csatornákon is megtalálja, hogyan lehet bosszúságot okozni a másiknak. Abban igazad van, hogy nincs tökéletes védelem, és bármikor beüthet a probléma akár komolyabb eszköz használata esetén is. Lehet már jelen is van, csak éppen nem veszed észre, mert azt nem teszi lehetővé a jelenleg is használt eszközöd.
Azt kell megérteni, hogy bár lakossági szinten teljesen ki van szolgáltatva az ember, de komolyabb, drágább eszközök használata esetén jelentősen csökkenteni lehet, a visszaéléseket. Olcsó húsnak mindig híg volt a leve, és az is marad.
Persze, lehet érvelni hogy megkíván némi tudást, és ez teljesen helytálló. De mi van akkor, ha a megfelelő beállításokat szakemberre akarod bízni? Szarból ő se tud várat építeni. Mint ahogy senki. Minél komolyabb, eszközre áldoz az ember, annál nagyobb az esélye, hogy egy szakember is hatékonyabban tud segíteni a probléma megoldásokban. Igen persze, én csak youtube, és facebook, stb... és akkor azt hiszed nem tudnak a nevedben más embereknek kellemetlenséget okozni? Vagy éppen nem élhetnek vissza személy azonosságoddal? És még sorolhatnám, mi minden aljas eszközt, bevetnek bizonyos szociálisan sérült emberek. Régen volt olyan hogy betyár becsület, mára ez más sci-fi kategória. A mi nap beszéltem egy emberrel akinek ez a feladata, hogy megpróbálják felelősségre vonni az ilyen .... Elég érdekes dolgokat mondott, abban a tekintettben, hogy milyen állat az ember. Mindenki vonja le a konzekvenciákat, és annak megfelelően el lehet dönteni, hogy valójában miért is nem lenne szabad, ezt ennyire lazán kezelni.

(#63100) Asztii válasza Gubek-Einste (#63096) üzenetére


Asztii
tag

Panelban, fal 1-2 táv 5-6 m.
Ps- pc- és tv lenne kábelen csatlakoztatva + wifin 1 laptop meg 1 tablet.
kb 20k lenne rászánva de pár ezren nem múljon.
Igény annyi h digi 500-at ki tudja maxolni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.