Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63251) thomasvold válasza Gubek-Einste (#63246) üzenetére


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Ajánljátok többször is ezt a Xiaomi 3G routert, ami árban jó lenne, mert 10 ezer körül van az ára, viszont teljesen kínai nyelvű, nem lehet semmilyen más nyelvet állítani. Esetleg van valakinek ez az eszköz? Most elgondolkodtam rajta, mert a másik jelölt a C7-es lenne, de az ugye kb. 15 ezer ft-al drágább. Csak az tart vissza, hogy bosszankodás lesz a kínai nyelv miatt. Van olyan routere is a Xiaomi-nak, amin van angol nyelv, csak az sajnos nem gigabites. Ha esetleg van valakinek a 3G és tudja mit kell nyomni a sok csirkeláb között, azt megköszönném :)

(#63252) szaboi6512 válasza thomasvold (#63251) üzenetére


szaboi6512
őstag

[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63253) thomasvold válasza szaboi6512 (#63252) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm :R

(#63254) woodworm válasza thomasvold (#63253) üzenetére


woodworm
veterán

Ez egyébként egy teljes fw csere gyáriról customra. Ha csak a gyári felület beállítására gondolsz, akkor a böngészők fordító opciója jól működik chrome és firefox alatt is. Egyetlen probléma, hogy aktív netkapcsolat kell hozzá. Sima dhcp-vel automatikusan elindul az adminfelület és a wifi jelszavazása után, pppoe beállítása nehézkesebb így.
Ha youtube-on rákeresel találsz videót a beállításról.

(#63255) lyp válasza Gubek-Einste (#63237) üzenetére


lyp
csendes tag

Azt néztem, de úgy láttam azon OpenWRT alatt nincs NAT accelerate.
Esetleg más javaslat?

(#63256) Multibit válasza lyp (#63255) üzenetére


Multibit
veterán

Egészen pontosan mit értesz "NAT accelerate" alatt? Mert OpenWRT-vel nincs hw NAT a routereken. Egyiken sincs! Létezik egy FastTrack (vagy mifene), amivel feljebb lehet tornászni a NAT-olás sebességét, de az még nem része a hivatalos LEDE buildeknek. Tehát mit is keresel?

(#63257) Ano válasza Gubek-Einste (#63242) üzenetére


Ano
őstag

:R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#63258) lyp válasza Multibit (#63256) üzenetére


lyp
csendes tag

Ezt írják a D-Link DIR-860L fórum összefoglalójában:
"Az erős 2 magos (és MIPS MultiThread-ot támogató) SoC-nak köszönhetően a legtöbb támogatott típussal ellentétben OpenWrt/LEDE alatt is elérhető közel gigabit NAT sebesség hw NAT használata nélkül. Ugyanakkor Padavan alatt a hw NAT is támogatott, de természetesen ott is hozza nélküle is a sebességet."
Forrás: https://itcafe.hu/tema/d-link_dir-860l/

Olyat szeretnék, aminél egyáltalán nem terheli vagy minél kevesebb processzoridőt visz el a NAT.

(#63259) lyp válasza lyp (#63258) üzenetére


lyp
csendes tag

Ez OpenWRT alatt tényleg nem megoldott?
Mindenesetre megpróbálok utánanézni ennek a FastTrack-nek...

(#63260) Multibit válasza lyp (#63259) üzenetére


Multibit
veterán

Ez OpenWRT alatt tényleg nem megoldott?
Ha a hw NAT-ra gondolsz, akkor a válasz: nem! Nem is lesz "megoldva". Már csak azért sem, mert megoldani problémát lehet, de ez nem probléma, ez a normál működés. Többször volt már róla szó.

(#63261) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok! December 6-án vásároltam egy Asus RT-AC-1200G+ routert. Tegnap este betelt a pohár, a folyamatos újraindulásokon felül az hogy állandóan elfelejti a 2.4-es hálózatot és nem tud csatlakozni a tv, vagy a párom telefonja, s állandóan ki kell kapcsolnom, mert hogy az újraindítás nem segít rajta, ez nekem már sok... Próbáltam a korábbi FW-ket, ugyanaz a helyzet. Ráadásul szimulátorozok, s semmi kedvem attól rettegni közben hogy fél óra és 30 kör közben egy online bajnokságon vajon újraindul-e vagy sem. Most hívtam a boltot, természetesen ők nem tudnak arról hogy típushiba ennél a készüléknél, eddig még senki sem panaszkodott. Hétfőn vissza viszem, ki kell várnom a szokásos 3 hetes garancia procedúrát. A kérdésem az lenne, hogy mire számíthatok. Kicserélik? Vagy merjek bízni abban hogy levásárhatom majd a 2-3 hetes procedúra után és veszek most másikat és visszakapom majd a különbözetet.
ASUS router RT-N66U 450Mbps Wireless
ASUS router RT-AC66U 1300Mbps fekete
ASUS router RT-AC58U 1300Mbps fekete
TP-Link extender TL-RE580D AC1900

Ezek vannak 30k magasságában. Digi 1000-es net van. Meleg helyen van, szóval mem ártana ha bírná a melegedést is. Melyiket ajánljátok? Más márka is szóba jöhet. A lényeg hogy fontos hogy stabil legyen a szimulátorozás miatt, meg egyébként is.

[ Szerkesztve ]

(#63262) MaCS_70 válasza zeee (#63261) üzenetére


MaCS_70
félisten

Készülj kimerítő küzdelemre, a hibák tagadására és végtelen javítási kísérletekre.

A felsoroltak közül szerintem egyértelműen az RT-AC66u B1 a nyerő.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63263) harry válasza Gubek-Einste (#63197) üzenetére


harry
veterán

Ez egy PC labor, radios halozatokkal, a wifi-rol (router, acces point, mindegy) levesszuk az antennakat, s vezetekkel behuzzuk kis zart dobozokba (isobox), ahol a belso antenna szorja a jelet. Kis dobozokrol van szo, fel kobmeter kb, 2-4 telefon /doboz, de eleg minimalis az adatforgalom / sebesseg igeny, most szerintem sima G-s wifi van bent, szoval ez nem annyira szempont.

Lenyegben ugy kell elkepzelni, mintha skype beszedet akarnek atvinni rajta, egyszerre 0-10 user lehet aktiv, ez valtozo, atlag szerintem 3-5, de azok sem forgalmaznak folyamatosan. Azert mondtam, hogy inkabb stabil legyen.

Elsore azt mondanam az ASUS RT-N12D1 jo lehet, szerintem teszunk ezzel egy probat - de johet mas tipus is, ha van javasolt. Csak legyen 2 (vagy tobb) kulso leveheto antennaja (s lehetoleg belso ne, mert a szobaba nem kene szorjon, csak a dobozokba a kivezetett antennan keresztul).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#63264) theuprising


theuprising
tag

Sziasztok,

USB-s mobilnettel működő routert keresek, amire rá lehet tenni a DDWRT-t. A ddwrt honlapja szerint ez támogatja, illetve USB-ről megy a mobilnet, ha a 4G/LTE modemet csatlakoztatom.
Tudtok esetleg más routert, vagy ez amit találtam jó lesz? Van valakinek tapasztalata ezzel?

Köszi

(#63265) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!

Asus RT-Ac53 vs Tp-link WDR3600. Van egy D-link dir-842 ac is ,de azt nem tudom.
Cél a stabilitás és a nagyobb távolság házon belül.
Szerintetek?

Köszönöm a választ!

Üdv

fagyi

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#63266) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Segítsetek pls, melyik router az, amit:
- hálózat tesztelésre, mérésekre használnám
- wifi egyáltalán nem érdekel, ha van rajta, maradhat, de jobb lenne, ha nem lenne
- jelenleg is könnyen be lehet szerezni, pl. iponból
- a processzor erő, azon belül is az egyszálas teljesítmény számít
- a ram mérete számít
- teljesen openwrt kompatibilis, van benne még hely saját mókolásra
- ha kivitelezhető, jó lenne 8 lan oldali ethernet, de ha ez túl nagy igény, akkor ez kimaradhat.
- ha rá tudok dugni 8 lan oldali cuccot, akkor százon innen, ha nem, akkor 50-60 a felső határ nettó.

kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#63267) Multibit válasza bambano (#63266) üzenetére


Multibit
veterán

(#63268) grigo válasza Gubek-Einste (#63247) üzenetére


grigo
őstag

60m2, két szoba, tégla, 2 tévé, 2 telefon, 2 laptop. De az eszközök még bővülhetnek. Társasház, szomszédokról nem tudok semmit. Diginet100pro (bővülhet még), keretben nem szeretném a 40ezret elérni, a 35-öt sem.
Sok időre szeretnék routert venni ami stabil, nem indul újra, jó lenne egy felhő az itthoni munkáim megosztására biztonsági problémák nélkül. Később majd NAS-t szeretnék, de még nem érzem hogy sürgető szükséget szenvednék

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#63269) Gubek-Einste válasza harry (#63263) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz az N12 D1 vagy az N18U is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63270) Gubek-Einste válasza theuprising (#63264) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz de csak a B1-s verziót szabad megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63271) Gubek-Einste válasza Fagyi (#63265) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Milyen típusú a jelenlegi router?

Az AC53 nem ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63272) Gubek-Einste válasza grigo (#63268) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63273) mitibi válasza Gubek-Einste (#62167) üzenetére


mitibi
csendes tag

Sziasztok!
Először is köszönöm, az ajánlatokat.
Szokásomhoz híven amit lehetett itt a fórumon végigolvastam, és sajnos nem tisztult a kép, sőt egyre zavarosabb. Megpróbálom összefoglani amit értettem:
Asus AC58U - jónak találom, azt írtátok, néha lefagy, illetve nem lehet torrentezni.
D-Link 860L B1 - erős hardver, de valahogy nem tetszik, hogy mindjárt cfw cserével kell kezdeni.
TP-Link Archer C5/C7 - na itt már homályos a sok verzió változat, meg ha jól értem az ajánlott verzió ritka nehezen kapható.
Külső tanácsként ajánlották az Asus Wireless N300 Cloud Router RT-N14U. Nem tudom egyáltalán mennyire ajánlott, de már az elején a 2,4GHz - et kizártam, mert a telefonomon 5 vagy 6 hálózatot látok, a 10-15 éve amióta a Linksys - t használom, voltak lassúlások, de hogy azok a hálózat interferenciája miatt voltak vagy csak azért mert..., senki sem fogja megmondani.
Közben a fórum elején a topik téma összefoglalót böngészve, találtam rá az ASUS RT-AC66U B1. Ez szerintem hardverileg jobb mint a fent említett Asus(2db USB), plusz több gyári alkalmazás és talán még az a plusz 5000Ft belefér, de kevés véleményt olvastam róla.
Bocsánat a hosszú szövegért, további segítségeteket, véleményeteket előre köszönök ! :R

(#63274) Gubek-Einste válasza mitibi (#63273) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C5-t nehéz találni, helyette inkább a C1200 van ami viszont nem ajánlott. A C7 rendben van, az összes kapható verzió megfelelő.
Az Asus N14U helyett inkább N18U legyen mert ez már gigabites portokkal rendelkezik és hardveresen is erősebb. Az AC66U B1 teljesen rendbe van, nincsen vele semmilyen gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63275) mitibi válasza Gubek-Einste (#63274) üzenetére


mitibi
csendes tag

Köszi a gyors választ.
Miért is ne az ASUS RT-AC66U B1 - ek, három HW verziója van, ha jól értettem az A1 és B2 AMD flashes. Ennél a kettőnél, a gyári firmware cserélhető a RT-AC68U Merlin szoftverével. A B2 HW Zentel flashes, de erről nincs infom.
Jól értelmeztem az angol szöveget?
Valaki akinek van ilyen routere, kell bántani a gyári szoftvert?

[ Szerkesztve ]

(#63276) mitibi válasza mitibi (#63275) üzenetére


mitibi
csendes tag

Bocs.
A B1 HW Zentel flashes, de erről nincs infom.

(#63277) thomasvold


thomasvold
őstag

Valaki talált itt egyáltalán Archer C7-esből V4.0-ásat? Megkérdeztem pár webáruházat, de mindenhol V2.0-ás van.

Szerintetek Asus RT-AC58U vagy Archer C7 ?

[ Szerkesztve ]

(#63278) bluemirage válasza thomasvold (#63277) üzenetére


bluemirage
őstag

A topikjában olvass vissza, vagy ott kérdezd mar sok helyen van v4.
A C7 műszakilag jobb, az asusnak szebb a menüje.
A c7-nek jobb (lesz) a cfw támogatása szerintem.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#63279) Soma01 válasza bluemirage (#63278) üzenetére


Soma01
veterán

Miért kell annyira a v4-re hajtani? Mitől jobb?

(#63280) bluemirage válasza Soma01 (#63279) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem jobb, van előnye hátránya. Többször volt itt is téma, a saját topikjában meg pláne.
Megtisztelnél, ha a v4 -szót beírnád a jobb felső sarokba. :R

Meliora sunt bono inimica

(#63281) thomasvold válasza bluemirage (#63278) üzenetére


thomasvold
őstag

Akkor egyértelműen C7. Köszönöm szépen. Nem tudtam, hogy van topikja, megnézem...

(#63279) Soma01 : Nem hajtok rá, csak gondolom jobb, ha minél újabb verziószámú. Az lesz, mikor rendelem, megjegyzésben leírom, hogy lehetőleg olyat küldjenek, más lehetőség nincs.

(#63282) Brandynew


Brandynew
őstag

Hogyha érdekel valakit, akkor GearBest-re a HNYear113 kupon még érvényes, most vettem vele egy Xiaomi Mi WiFi Router 3G-t 9 ezer Ft-ért. A hasonló hardverű Asus-ok, D-Linkek legalább a duplájába kerülnek (Gigabit WAN és AC-wifi), szóval szerintem jó vásár volt. Padavan CFW-t teszek majd fel rá, azzal megy a torrent és az IPv6 Digi alatt (is).

[ Szerkesztve ]

(#63283) bambano válasza Multibit (#63267) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#63284) ati84f1


ati84f1
újonc

Sziasztok! Sokat olvasgattam itt és talán tisztult egy kicsit a kép is. A helyzet hogy hozzánk is elért a T optikája és az ezres nethez kevés a szeretett Tp-link wr1043ND routerem. Kétszintes családi ház, plusz udvar, melyet a fenti router teljes egészében le tud fedni. Sokat tanakodtam és olvastam, hogy mire kéne cserélnem, és jelenleg nálam a Tp-link archer c8 a befutó, nagyon nagyon hajlok rá, bízva abban hogy ennek az antennája is hasonló erősségű és ugyanúgy mint az 1043 lefedi a házat. Vélemény? Ellenvélemény? Tudásban, árban esetleg javasolt konkurencia? Köszönöm.

(#63285) WaterWave


WaterWave
veterán

Ha segít valakinek majd és ilyet akar venni, bár nem lesz tömegcikk... Tp Link ad7200 routert bátran ajánlom mindenkinek diginethez.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#63286) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi!

Az alábbi három router közül melyik lenne a legmegfelelőbb az alábbi feladat elvégzésére:

- 2,5 szobás panellakás
- Diginet1000
Vezetéken (maximum):
- 2 TV
- 1 Mediaplayer
- 2 PC
- 2 NAS

Wi-Fi-n:
- 1 Laptop (5 Ghz.-en)
- AV erősítő
- 3 db Androidos (1db 5 GHz.-en)
- 1 db Windows Phone telefon.

Fő csapásirány a médiamegosztás a NASok-ról a TV.-kre, letöltések-feltöltések, felhőszolgáltatások használata.
Tehát a három kiszemelt versenyző közül melyik? ... és ha lehet: Miért?

- Asus RT-AC87U Wireless AC2400 Dual-Band Router 48 710.-Ft + posta
- Netgear Nighthawk R7000 AC1900 53 130.- Ft + posta
- Synology RT1900AC Router 48 000.-Ft, ingyenes szállítás

Ha esetleg alternatív javaslatotok lenne, azt is szívesen meghallgatom!

Nagyon köszönöm!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#63287) Core2duo6600 válasza Agyzuzo (#63090) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha PPPOE módban szeretnéd használni, akkor az általad említett eszköz gyenge lesz.

(#63103) PlatiaAmos
Vagy a másik megoldás, hogy beköttetsz egy második elérést egy másik szolgáltatótól, és akkor nem kell a sim kártyával vacakolni.

(#63104) pezo00
Ragaszkodj a 4 g hez, mert a 3 g napjai megvannak számlálva.

(#63105) gyurus75
Elösször is kábel használata, az hogy wifi n milyen rengeteg dologtól függ.

(#63106) Energie X
Egyik sem ér semmit, ezzel nem vagy jobban védve
Az általad használt mac címet pillanatok alatt meg lehet szerezni, egy wifis laptop, és némi türelem kell csak hozzá, a ssid rejtése már a windows elöl sincs elrejtve

Lásd a 63066

(#63107) Ezekiel Ston
A gipszkarton elég nagy ellensége tud lenni a wifi nek nedves időben
Nem tartom kizártnak, hogy egy AP kevés lesz ehhez, és a másodikat kábelen kellene felkptni a routerre

(#63108) zeee
Ha nem műkődik, akkor minden további nélkül gariztatni lehet, ha csak kicsi a teljesítménye, akkor nincs mit tenni.

(#63112) Daywalkerke
ha https akkor titkosított, ha sima akkor nem az, már ami a böngészést illeti, ha bank alkalmazást használsz azok titkosítottak szoktak lenni.
Az egyéb meg hol így hol úgy.
A wifi törhető, a kérdés mennyi idő alatt.

(#63118) Strezi
Jahh ls jó szarokat is.
Egy mikrotiket ne hasonlítsunk egy soho net megosztásra talán alkalmas ipari hulladékkokkal.
De az igaz, hogy az RB2011 kevés az 1000 es nethez

(#63124) jézusom
Ha nem fontos, hogy managelhető switch legyen, akkor csak a port számot nézzük, esetleg azt, hogy van - e ventilátora vagy nincs ha olyan helyre kerül, ahol zavaró, a buta swiitchből mindegy melyiket választod, de ne totál noname legyen.

(#63127) Energie X
Hát a VPN-t nem mindegyik tudja, de amiket felsoroltál igényeket az ennyiért nincs.

(#63132) gyurus75
Erre lehet, egy AP nem lesz elég.
Az asztalit, meg az xbox ot mindenképpen kábellel lenne javasolt bekötni,
és ha kell a második AP akkor azt is,
és akár az is megoldható, hogy az IPTV kábelén jöjjön át vlan ban,
ehhez persze 2 smart switch kell, nem próbáltam még de elvileg mennie kell !

(#63136) iminet
1100 Hx4 ről tettem be eredményt az csont nélkül viszi a gigabitet.

(#63138) Agyzuzo
A switchbe legyen minden dugva, így a lan másolásnál a router nem is tud róla, ergo nem lassul semmi sem.

(#63156) jenco73
Egy routerrel se tervezz 3-4-5 évnél tovább, ha profibbat akarsz, amit rendes routernak hivnak, akkor többet kell költeni, és azokat addig célszerű használni, amig támogatottak, vagyis jönnek rá a frissítések.

(#63165) Bzzz
Az, hogy a ház felvan készítve az IT kábelekre nagyszerű, godnolom minden szobában legalább 2
Valahol bejönnek az utcáról oszlopról az optikával, nézz körül, ki lehet találni.
És ott kellene egy "router , switch helységet szekreényt kialakítani akár rack szélességűt is"
És ide mehet minden.
Majd inenn tovább az összes szobába.

(#63174) thomasvold
Ez egy nevesincs hulladék, valami rendes gyártót nézzél ki.

(#63173) Soma01
Így igaz, és egy keményebb nyáron akár a hűtése is szükséges lehet eme szektrénynek vagy az egész háznak szobának.

(#63177) jézusom
Akármelyik gigabites switch

(#63181) Soma01
Igen támogatom, mert majdnem minden 2-3 kérdés erről szól.

(#63184) ati84f1
Ennyi pénzből ezt nem gondolod komolyan ugye ?
1043 v2v3v4 lesz a te barátod, de csak 2,4 es wifi fel.

(#63182) jézusom
Csendes kell vagy lehet venti benne? hova kerül ?

(#63188) MaCS_70
Szerintem ezért nincs a normális gyártóknál (Pl. Ubiquiti, Unifi, Mikrotik) wifi vel egybeépítve nagyobb teljesítmányű router.

(#63190) harry
A külső antennával lehet, hogy rontasz is rajta.
Nem véletlenül van akkora rajta amekkora, azzal lett tervezve.

(#63196) Gubek-Einste
Annyit azért tegyünk hozzá, hogyha egy rendes AP ét felteszünk a mennyezetre akkor azért eléggé tervezhető a történet.

(#63208) Nicker
Ha optikán jön a jel, akkor a telekom szarát át kell rakatni bridge módba és egy rendes routert mögé tenni.
Ha koaxon jön, akkor nem teszik bridge be, bár műszaki akadálya nincs, hogy a routeren átjöjjön az iptv és a megfelelő helyre kerüljön a stream, persze normális routeren amit erre be lehet idomítani.

(#63216) Hunork
Panelba inkább egy 5 ghz es wifi képességgel rendelkezőt kellene taláni, de az ennyiért nincs.

(#63286) Julot
+1 a Syno ra.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63288) Bzzz válasza Core2duo6600 (#63287) üzenetére


Bzzz
senior tag

Aztaaa,de komoly vagy :R Köszi válaszod! :)

A "router , switch helységet/szekrényt gondolom nem a tetőn kéne kialakítanom ha nincs leszigetelve (télen 0C nyáron várhatóan 60C lesz) hanem a lakótérben valahová a mennyezet alá a kábeleket összegyűjtve és esetleg egy szekrénnyel elrejtve?!

[ Szerkesztve ]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#63289) Gubek-Einste válasza ati84f1 (#63284) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet, esetleg még az Asus AC66U B1 is szóba jöhet ha dual band típust szeretnél, ha elég a csak 2,4 GHz-s wifi akkor Asus N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63290) Gubek-Einste válasza Julot (#63286) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem a Synology legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63291) Energie X válasza Core2duo6600 (#63287) üzenetére


Energie X
őstag

Komolyan nyomod absolute respect :) :R Most egy TP-Link 841N-t használok itthon. A VPN az szoftveres, openvpn nevű progival csatlakozom a munkahelyem hálózatára és távoli asztalon dolgozom (jelenleg is).
Ha az SSID elrejtése és a MAC cím szűrés (csak az engedélyezett eszközök tudnak csatlakozni a routerhez vagy mintha mostanság ezt whitelistnek hívnák) és megvan adva, hogy a dhcp max hány eszköznek adhat ip címet a lakásban - panelban - nem jó akkor vajon mi? Hogyan lehet védeni a hálózatom anélkül hogy heteket töltenék azzal, hogy állítgatom és tesztelgetem a routert?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#63292) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#63287) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

(#63196) Gubek-Einste
Annyit azért tegyünk hozzá, hogyha egy rendes AP ét felteszünk a mennyezetre akkor azért eléggé tervezhető a történet.

Viszonylag kevés ember tesz ilyet, az általánosan használt eszközök esetén nem ez a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63293) Gubek-Einste válasza Energie X (#63291) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan lehet védeni a hálózatom anélkül hogy heteket töltenék azzal, hogy állítgatom és tesztelgetem a routert?
Alapnak WPA2+AES hosszú értelmetlen jelszó amelyben van kis és nagy betű valamint számok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63294) Energie X válasza Gubek-Einste (#63293) üzenetére


Energie X
őstag

Ez is megvan: kisbetűk nagybetűk számok. Ha most jól szűröm le akkor igazából lehet tök látható a hálózat nevem nem kell mac szűrés, nem kell max eszközszámot számot adni a dhcp-nak csak maradja wpa2-aes-en és 48 karakterből álló jelszót találjak ki mert az nem törik fel.
Mondjuk én laikus vagyok, de hogy a többi beállítás tényleg 0-t ér? Ezt azért kicsit nehéz elhinni.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#63295) Klara_ válasza Julot (#63286) üzenetére


Klara_
őstag

Ha 5GHz-el biztosra akarsz menni a 87U-t hagyd ki az eletedbol, nalam tobb klienssel problemazott mint amivel nem, gyakorlatilag csak a gond volt vele. (Nezd meg a 86U-t, de az mar a kereted felett van)
Synologynak van topicja olvassgass bele!

(#63290) Gubek-Einste, megvalaszolta.

[ Szerkesztve ]

(#63296) Hunork válasza Core2duo6600 (#63287) üzenetére


Hunork
veterán

Nem semmi vagy! :R A Válaszoló lesz a neved ezután. :K
Amúgy kockáztattam. Megnéztem pár videót, aztán teszteket olvastam, és végül berendeltem akciósan 20k pénzért a D-Link DIR 879 Exo-t. Nincs rajta USB, de nekem nem is kell. Meglássuk, mire megyek vele, ennyi pénzért ilyen tudás szerintem megfelelő, tudja a dual band-et, papíron gyors is, van Smart Connect, a kérdés persze majd a való életben derül ki. Majd jelentem.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#63297) Gubek-Einste válasza Energie X (#63294) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nullánál valamivel többet de komolyabb próbálkozás ellen nem használ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63298) Energie X válasza Gubek-Einste (#63297) üzenetére


Energie X
őstag

Értem. Ha esetleg valaki tudna adni egy how-to-t kezdőknek h mit érdemes otthon beállítani azt megköszönném.
Úgy gondoltam ma bepróbálom az Asrock routert. Hát nem... Mindenhol visszament az ára 40k fölé. Éreztem, hogy akkor meg kellett volna vennem. FCK.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#63299) Core2duo6600 válasza Bzzz (#63288) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Persze, hogy a lakótérben, vagy ha olyan a ház kialakítása akár a pincében is.

(#63291) Energie X
Egy olyan routerral amit rendesen be lehet állítani, az is igaz, hogy ezek nem olcsó eszközök, amennyiben a teljesítmény is szükséges. Minimum egy Ubiquiti Edge router lite, ill. a hamarosan megjelenő 4 es.
A wifi-t a lan hálózatttól célszerű leválasztani, 2 külön alháló
Továbbá olyan switch alkalmazása, amin beállítható a port védelem, ez annyit tesz, hogy portonként megadod, a mac adresz, és hogy csak az az 1 statikus mac lehet rajta, ezen switchek sem a legolcsobbak :( 30 000 alatt nincs 8 portos
Eddig a kábeles védelem.

Ez a megoldás wifin nem, vagy korlátozottan alkalmazható
Ott fel kell venni magát az AP ét, és a klienst is ha egy van, akkor a max statikus mac et 2 re tenni.
Azok a minden egyben routerek, amik itt is az ajánlóban vannak erre alkalmatlanok.
Wifin elsőnek a kódolás legyen wpa2 és aes titkosítás, és jó hosszú értelmetlen jelszó,
amiben spec karakterek is vannak, ez a minimum.

(#63292) Gubek-Einste
Akkor viszont ne az legyen a kérdés, miért csak 50 Mbit /s -el megy....
valamint ne akarjon mindent wifin használni.

(#63294) Energie X
Kb jól érted.

(#63298) Energie X
Mit szólnál ahhoz a megoldáshoz, hogy Ubiquiti router, és külön egy AP
40 ből akár ez is kijöhet

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63300) Core2duo6600 válasza Energie X (#63298) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezeknél az olcsó eszközöknél amit megtehetesz az hogy hosszú értelmetlen jelszó, wap2 aes titkosítással.
És reménykedsz. . ., de nem lehetsz nyugodt

Viszont, ha korábban, magát a típust valaki már feltörte avagy talált egy kiskaput amit nem foltoztak be, és beépítette egy scanner programba, akkor nagyjából mindegy, hogy mit csinálsz, mert ráeresztik az ip édre, és mindent kiír, igen mindent.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.