Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) #19482368 válasza rekop (#64298) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ok, de azt is nézd mennyi tűzfalszabály vehető fel úgy, hogy meg se kottyan neki. ER-x sfp azért 130db már tisztességesen dolgozik. Gondolom, az új 4-es meg hümmög hogy ez nektek terhelés. :D :D :D

(#64302) Gubek-Einste válasza #19482368 (#64301) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó volna látni egy komolyabb valós életi tesztet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64303) Headbang válasza Gubek-Einste (#64299) üzenetére


Headbang
aktív tag

Köszi szépen a választ:)
Az hogy gyenge az 5ghz es jel azt még be tudom nyelni. Az elég ha csak abban a szobában hasznalható ahol van a router. A 2.4Ghz-es legyen erős és stabil. Bár lehet akkor el kéne engednem az 5ghzes vonalat és az erős 2.4ghzre koncentrálni...

(#64304) Gubek-Einste válasza Headbang (#64303) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a jelerősség gyenge, hanem az 5 GHz-s sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64305) WaterWave válasza Headbang (#64303) üzenetére


WaterWave
veterán

kicsit lehet nem ide lesz való a téma, de leirom...

nem feltélten jó az 5ghz.. pl mostanság jöttem rá, hogy a ps4 konzol kikapcsolt állapotban majd bekapcsolás után nem tud felmenni az 5ghz-es hálózatra... ledobja hibaüzenettel, és nem a router a probléma, hanem bugos a konzol. 2.4 ghz-en nincs ilyen gond... Hiába jobb az 5ghz-es freki, de nem minden eszköz jó vele... ki kell tapasztalni...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#64306) Headbang válasza Gubek-Einste (#64304) üzenetére


Headbang
aktív tag

Így tényleg nem sok értelme van, hogy belerakják az 5ghzet :/
Az a baj, hogy a rá szánható összeg eléggé bekorlátoz...
Okés, akkor 2.4Ghz /n szabvánnyal stabil típus ami lefedhet 3 szobát?
Valahol ezt a típust olvastam ebben a kategóriában:TP-LINK TL-WR1043ND V4

Mégegyszer köszönöm nektek a segítséget így péntek este.

(#64307) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Kb 2 hete vettem munkahelyre egy TP-Link TL-WR1043N v5 routert. Főként a belső hálón való gigabites net kiszolgálása volt a cél. Az egyik rajta lévő szerveren WSUS van és a kliens gépek rendszerfrissítését oldja meg a szerver. Elég nagy a távolság is a szerver és a gépterem között, kb 30 méter kábelben (CAT 5e) nézve. Simán hozza a 800 Mbps+ értékeket, néha még 900 Mbps felé is ugrik. Könnyű volt behangolni, fix ip-t adtam 2 gépnek, nyitottam pár portot és megy. Ajánlom mindenkinek mert ilyen áron tökéletes vétel. :C (Itthon egy ASUS RT-N18U van, az egy kicsivel jobb, de majdnem dupla annyiba kerül).

Wifit kikapcsoltam a routeren, a jelerősségéről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#64308) R a y válasza #19482368 (#64271) üzenetére


R a y
senior tag

VLAN nem fontos és szerintem a közeljővőben sem.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64309) R a y válasza Cirbolya_sen (#64270) üzenetére


R a y
senior tag

Zyxel 325v2, kicsit utánanéztem, és szerintem nem lehet controllert rátenni. Ubnt forumon is csak egy kérdés volt ezzel a nassal a controllerrel kapcsolatban

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64310) Gubek-Einste válasza Headbang (#64306) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus N18U legyen, hardveresen erősebb és gyári firmware-rel is többet tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64311) Multibit válasza MaCS_70 (#64292) üzenetére


Multibit
veterán

Jó néhány területen többet nyújtanak (pl. kifinomultabb konfigurálhatóság).
Most mégis egy másik területet említek példaként. Egy másik routeres topikban egy fórumtárs vetette fel a témát, ő panaszkodott. A kolléga úgy látta, hogy korábban egy olyan kliens kapcsolódott a hálózatába, akinek nem szabadott volna. Viszont a routere csak az aktuális kapcsolódó klienseket mutatja. Ő pedig szeretne valami historyt időpontokkal, IP címekkel, MAC címekkel. Szerinte ez egy tízezer forintos noname routernél is alapszolgáltatás kéne legyen. Én is, más is közöltük vele, hogy tévedésben él, de ő tovább duzzogott és fel van háborodva a dolgon. Egy másik kolléga felhívta rá a figyelmét, hogy ez meglehetősen erőforrás igényes és tárhely kapacitást igénylő dolog, használja (és analizálja) a syslogot.
Tehát egy kifinomultabb rendszer megmutatja azt is, hogy - akár kiválasztott időszakokban - mikor milyen wifi, vagy vezetékes kliens használta a rendszert, mindezt igen részletes és felhasználóbarát módon. Azaz, egy okosabb szoftver (legyen az opensource CFW, vagy gyárilag kialakított), a logolás tekintetében tud nagyon sokat nyújtani - hogy csak a példánál maradjunk.

(#64312) aicon


aicon
senior tag

5 GHz (nem kell 2.4, se POE) access pointnak mit érdemes most beszerezni?
Csak egy helységet kell lefedjen és 1-2 tabletet kellene kiszolgáljon,
többnyire média, film, stb. streamelésre. (Plex).
Inkább olcsóbb kategóriában.
köszönöm

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#64313) Multibit válasza aicon (#64312) üzenetére


Multibit
veterán

Bármelyik wifi router alkalmas AP-nek. Van amelyiken még szoftveres támogatás is van erre a funkcióra. Keress egy használt 5 GHz-képes routert! Ez a leginkább költséghatékony megoldás.

(#64314) #19482368 válasza MaCS_70 (#64292) üzenetére


#19482368
törölt tag

Le se lehet írni pár sorban mi mindenben más. De elnagyoltan megpróbálom.
1. Központi felügyelet,
2. Táv felügyelet.
3. Rendszeres frissítések.
4 Átláthatóság.
5. Több tűzfalszabály felvétele.
6. Szabályozhatóság.
7. Teljes körű naplózás, Értsd mikor mi, mennyit hova stb... Intelligens DPI ami megmondja mennyi forgalom ment el pl Youtube, és melyik eszköz. És mikor. Ez pl ahol gyerek van, akkor könnyedén kimutatható hogy mit is csinált a gyermek tanulás időben. :D
És még sorolhatnám, mennyi mindenben más. Pl ha normális okos otthon kiépítésében nagyon meg tudja könnyíteni az ember életét. És ahogy bele mélyül az ember úgy jönnek azok a + kényelmi funkciók, amiért sokan szeretik ezeket az eszközöket használni.

(#64315) Devilstudio


Devilstudio
tag

Szeretnék tanácsot kérni!
Tényezők: beton és tégla falak.
A modemnél a jelerősség 50mb/s. Ahol kéne a net ott 2-10 mb/s jelerősítővel.
A távolság a kettő között 8m.

Szeretnék egy olyan Routert ami baromi erős és jó nagy a lefedettsége.
Az ár 20-30k között.

Több eszköz is csatlakozik rá:
2 telo
2 tv
1 laptop

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#64316) Gubek-Einste válasza Devilstudio (#64315) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg milyen eszközök vannak használatban?
Megoldható a kábelezés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64317) Devilstudio válasza Gubek-Einste (#64316) üzenetére


Devilstudio
tag

Amit felsoroltam.
Nem....sajnos.

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#64318) szasanyi


szasanyi
félisten

Szeretném a segítségeteket kérni 2 router kiválasztásához, Elolvastam az összefoglalót, de mivel ott sok a számomra nem pontosan értelmezhető adat és kevés az ami igazán érdekel, így konkrét javaslato(ka)t kérek! :R

1. Saját részre max. 25k árú megbízható működésű routert szeretnék, amihez WiFi-n 4 eszköz valamint vezetékkel 1-3 PC csatlakozna ill. egy PS4 (esetenként egyszerre, online / coop játékokhoz is). Panel épületben lenne működtetve (ez nyilván fontos a WiFi rész miatt) és jelenleg 1000 Mbps sebességű net van.

2. A másik esetben egy lényegesen olcsóbb, 10-15k árú megoldásra lenne szükség, ami szintén panel épületben lenne üzemeltetve de itt "csak" 500 Mbps a netsebesség. Erre 2-3 WiFi és vezetéken 1 PC csatlakozna.

(#64319) MaCS_70 válasza #19482368 (#64314) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, ezt én is tudom, ezért kérdeztem, hogy "ténylegesen miben és főleg honnan ". Tettem ezt azért, mert egyre több helyen látom, hogy Mikrotik és Ubiquiti eszközöket adnak el olyan SOHO környezetbe, ahol annak még nem látom értelmét. Erre vonatkozik a kérdésem "honnan" része, azaz, hogy kb. milyen kiépítettségtől, milyen igényektől van ennek gyakorlati értelme.

Friss példa: kis iroda, 3-5 munkahellyel + mobileszközök. Mindezt egyetlen Asus RT-AC56u router látja el. Új munkatárs férje ezen kiakad, hogy mennyire igénytelen megoldás ez, ő bekerülési áron kb. 120e forintért összehoz egy rendes hálózatot. Tulajdonos: mennyiben lesz az jobb nekünk, csak mert nincsenek problémáink, minden működik. Válasz: az egy igényes rendszer lesz. Tulaj: oké, de ha megvesszem, másnap a munkatársak munkájuk során milyen előnyét érzik majd? Válsz: Ezen a szinten azonnal még semmilyet, de egy rendes rendszer lesz a gépek mögött egy csomó lehetőséggel. Tulaj: Oké, majd ha felmerül valamilyen igény, amit a jelenlegi eszköz nem elégít ki, akkor szólok. Válasz: Teljesen rossz mentalitás, igénytelen hozzáállás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64320) Devilstudio válasza Gubek-Einste (#64316) üzenetére


Devilstudio
tag

8m távolság.

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#64321) #19482368 válasza MaCS_70 (#64319) üzenetére


#19482368
törölt tag

Én értem mind kettő fél véleményét. És valahol mind a kettő félnek igaza van.
De, csak mert nincsenek problémáink, minden működik
Az hogy minden működik, nem jelenti azt hogy nincsenek problémák, max nem veszi észre a korlátozott beállítási, rálátási lehetőségeket biztosító eszközön. Az hogy létre hozza az internet kapcsolatot közel je jelenti azt, hogy minden rendben van.
oké, de ha megvesszem, másnap a munkatársak munkájuk során milyen előnyét érzik majd?
Valóban ők ebből semmit, nem vesznek észre. De nem mindegy hova mennek az adatok még, nem mindegy mennyire tudja kontrollálni az IT az adott hálózatot. stb... Közel se olyan egyszerű, mint hogy csak abból álljon, hogy megy a net.

Teljesen rossz mentalitás, igénytelen hozzáállás.
Osztom véleményét, miért kell megvárni amíg gond nem lesz? Ettől sokkal komolyabb infrastruktúrákban is előfordulnak problémák. Amiket csak relatív normális hálózati eszközök segítségével könnyebben fel lehet térképezni. stb... Túl bonyolult és összetett már ez, és nagyon nem helyénvaló gondolkodás miszerint addig amíg nem vesszük észre hogy bejönnek az ajtón, és lopnak el számunkra fontos dokumentumokat, addig nincs probléma. Ez olyan strucc politika, főleg napjainkban,

(#64322) Multibit válasza Devilstudio (#64320) üzenetére


Multibit
veterán

A router rossz helyen, ehhez jön még a “kábelezés nem megoldható” kifogás... tipikus. Adott lenne a megoldás, de a wifi-től várod a csodát.
Tuti a screenshot ;]

(#64323) Devilstudio válasza Multibit (#64322) üzenetére


Devilstudio
tag

Haverom ragaszkodik hozzá, nem én. Nem az ő lakásuk így nem furhat faraghat kedvére....sajnos.

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#64324) Multibit válasza Devilstudio (#64323) üzenetére


Multibit
veterán

Értem. Így viszont marad a próbálgatás, azaz a routerek cserélgetése. Ha szerencséje van, talán valamelyik teleszórja a lakást.

(#64325) Gubek-Einste válasza Gubek-Einste (#64316) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a kliens eszközökre gondoltam, hanem a repeater-re és a router-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64326) Gubek-Einste válasza szasanyi (#64318) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és rendeléssel), TP-Link Archer C5 (nem C1200!!!)

2; Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és rendeléssel)

Panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális a csak 2,4 GHz képes eszközök, ezek közül az Asus N18U vagy TP-Link 1043N lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64327) Gubek-Einste válasza #19482368 (#64321) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

"Ami működik, azt nem kell megjavítani" elvet vallják sokan, illetve minél olcsóbban megoldani amit csak lehet, lehetőség szerint plusz költség nélkül.
De nem is kell céges környezetben menni hasonlókért, elég az itteni dolgokat olvasni és hamar kiderül, hogy még egy egyszerű otthoni eszköz beszerzésnél is érvényesülnek ezek az elvek, akkor mit várjon az ember a munkában?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64328) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok!
A Digitől kaptam egy Huawei EchoLife HG8121H típusú routert,az össze van kötve egy Tp-Link routerrel de nagyon gyenge a jel szóval csak a Huaweit használom wifinek.
Milyen routert vegyek,hogy ki tudjam használni a max. sebességet?
Gondolom a Huaweit nem tudom kiiktatni...

(#64329) Gubek-Einste válasza Olyasmi (#64328) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Huawei rakasd át bridge módba, vetesd ki magad a NAT-ból ha eddig nem tetted volna meg.
Milyen típusú a jelenlegi TP-Link?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64330) Olyasmi válasza Gubek-Einste (#64329) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Azt a módot hol találom?
A router típusa TL-WR841N
Egy panel lakásban használjuk,kb.5méters körzetben.
1000Mbit-es Digi lett most bekötve.

(#64331) aicon válasza Multibit (#64313) üzenetére


aicon
senior tag

Köszönöm, bár nem akarok a C7 mellé egy másikat vagy hasonlót.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#64332) #19482368 válasza Gubek-Einste (#64329) üzenetére


#19482368
törölt tag

A Huawei rakasd át bridge módba,

Annál is inkább mert kívülről elérhetőek ezek az eszközök.

(#64333) Adam8199


Adam8199
tag

Sziasztok.
A napokban lett bekötve nálam a 30megás internet,akik bekötötték javasolták,hogy vegyek egy jobb routert a mostan Tenda helyett.Kérdésem milyen routert tudtok ajánlani 20-25ezer ft között,ami megbírkozik ezzel a sebességgel?Ps4-en lenne rákötve kábellel,meg pár eszköz wifivel.Válaszokat előre is köszönöm.

Audi A4 B5

(#64334) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#64327) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt azért szeretném finomítani egy kicsit!

Az adott munkahelyen van egy darab router, nem is rossz fajta, jól beállítva.
A gépeken megfelelő védelem van.
Évek óta nem volt probléma semmilyen hálózathoz kapcsolódó szolgáltatással, sem funkció, sem sebesség nem hiányzik senkinek.
Az egészet felügyeli valaki, igaz, távolról, de minden értesítést megkap.

Így szerintem tökéletesen felesleges lenne egy felsőbb kategóriás rendszer, és az alapparaméterek szerint ez egy meglehetősen elterjedt felhasználástípus.

Minek kellene itt áttekinthetőbbnek, jobban / központilag menedzselhetőnek lennie?
Híve vagyok a minőségi eszközök használatának, és kissé bosszant a "legyen kilométeres wifi vasbeton falak között, gigabites torrent, szolgálja ki az egész rokonságot, és minderre 10e forintom van...", de szerintem érdemes, némi ráhagyással, beállítani egy plafont az igények szerint. Nem szeretem a feleslegesen megfizetett, ki nem használt szolgáltatásokat, pláne, ha további extra pénzbe kerülnek.

Ezért is érdekelne az eredeti kérdésre a válasz: nyilván nincs éles határvonal, de mégis kell lennie egy tartománynak, ahonnét már érdemes feljebb gondolkozni.

Lássuk be, ez a topic jellemzően egyszerűbb, típusigényekről szól, és ha az ideírók elolvasnák az összefoglalót, drasztikusan csökkenne a forgalom. Éppen ezért lenne jó, ha a Mikrotik/Ubiquiti-vonalat is érdemben tárgyalni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64335) kali válasza Adam8199 (#64333) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A 30 Mbps sebességű internethez például egy olcsó TL-WR841N(D) vagy egy RT-N12 D1 is sima ügy (még a duplájához, vagy valamivel felette is), de ha többet rászánsz, mármint az általad írt összeget, akkor jóval erősebb hardverű, jobban terhelhető típust vehetsz.
Amennyiben elég a 2.4 GHz wifi, mert olyan környezetben és/vagy eszközökkel lesz használva, úgy RT-N18U, vagy a valamennyivel gyengébb TL-WR1043ND (v2 és felette) de ha kell az 5 GHz is, akkor Arher C5 (valóban C5 legyen, mert néhány helyen a szintén AC1200 jelülésű C1200-ad adnák helyette, ami nem annyira jó).

[ Szerkesztve ]

(#64336) Adam8199 válasza kali (#64335) üzenetére


Adam8199
tag

Köszönöm a választ,nem hiszem,hogy kellene nekem az 5ghz szóval marad az asus.Egyébként miben jobb az 5.0ghz mint a 2.4ghz?

Audi A4 B5

(#64337) kali válasza Adam8199 (#64336) üzenetére


kali
legenda

Gyorsabb sebességre képes (pláne az AC), de ami sokszor fontosabb, miszerint sűrűn lakott helyen a 2.4 GHz-es hálózatból olyan sok van, hogy nehéz megfelelő csatornát beállítani, akadást, lassulást, szakadozást okoznak az ütközések, olyankor nagyon jól jön az 5 GHz kapcsolat, mert az fogékonyabb az akadályozó tényezőkre és emiatt nem ér át a sokadik szomszédoktól is.

[ Szerkesztve ]

(#64338) WaterWave válasza Adam8199 (#64336) üzenetére


WaterWave
veterán

tisztább a tartomány... 2.4 ghz-et használja minden,, mikrotol kezdve vezeték nélküli egérig...
5ghz-en kevesebb az interferencia bár hatótávolsága kisebb

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#64339) Adam8199 válasza kali (#64337) üzenetére


Adam8199
tag

Köszönöm,ennek tudatában megfontolandó a C5.

Audi A4 B5

(#64340) szasanyi válasza Gubek-Einste (#64326) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos a CFW nem ismert, így nem buherálnék. A kínai menüvel mit lehet kezdeni? :F

Konkrétan melyik lenne ezek közül [link] jó? Illetve jobb-e ez mint az ASUS N18U? Azt váltaná ugyanis.

(#64341) Gubek-Einste válasza Olyasmi (#64330) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Telefonon kell kérni az átrakást a szolgáltatónál.
Panel esetén dual band eszköz beszerzése lenne az ideális.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64342) Gubek-Einste válasza #19482368 (#64332) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Meg eleve a szolgáltatói eszközök korlátozott képességei (nem csak biztonsági szempontból) miatt sem ajánlott a használatuk ha már vesz az ember egy tisztességes eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64343) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#64334) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt inkább csak eszme futtatásnak szántam, nem konkrétan az említett esetre.
Nyilvánvalóan igazad van de céges környezetben már érdemesebb ezen a szinten gondolkozni, természetesen csak hosszú távra értve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64344) Gubek-Einste válasza szasanyi (#64340) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek valóban C5-ök, megvehetőek.
N18U után AC58U-t vagy AC66U B1-t lenne érdemes venni.

A kínai menüvel mit lehet kezdeni?
Chrome fordítója egész jól fordítja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64345) #19482368 válasza Gubek-Einste (#64342) üzenetére


#19482368
törölt tag

Így van, éppen ezért írom hogy felejtősek. És a többi Allone eszköz is. Mert azzal csak 1% van beljebb az ember, De ezt már párszor megbeszéltük. És ki is fejtettem, erről a véleményem, sok ember nem tetszése ellenére. Azért szoktam írni a ubi cuccokat, amiért páran neheztelnek is rám, mert bár drágább, de lakossági szinten is hosszú távon meg tudja hálálni. Legalábbis jelen pillanatban. Okos TV, NAS Tablet, mobilok, kamerák stb.. mind olyan eszközök amik már egyszerűen megkövetelik a normális, lakossági szinten is felügyelt, átlátható hálózatot. Csak azt nem értem, hogy miért pont az egyik legfontosabb szempont van a leghálátlanabbul kezelve. És valamiért háttérbe szorítva. Mikor ennek pont fordítva kellene működnie. A jól kiépített, biztonságos átlátható felügyelt hálózat, és utána jöhet a nas, az okosTV, és a többi. Na mindegy. Tudom, én látom rosszul ezt a kérdést.

(#64346) Gubek-Einste válasza #19482368 (#64345) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem rosszul látod, csak idealista realista vagy ami nem baj.
Főleg a beállítások okoznak gondot sok embernek, sokan szeretik a Next -> Next -> Finish menetet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64347) MaCS_70 válasza #19482368 (#64345) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem látod rosszul, csak a valós helyzet árnyaltabb.

Első sorban látni kell, hogy a router menedzsment és biztonsági szolgáltatásai a legkevésbé látványosak, sőt, a legkevésbé ismertek az átlagfelhasználó számára. Sőt, továbbmegyek: ezekről kapni a legkisebb felvilágosítást az átlagos számítógépboltban, műszaki áruházban.
Ez hiba, nincs mese.

Másodsorban viszont tudomásul kell venni, hogy meglehetősen árérzékeny a magyar piac. Ez legjobb esetben is azt jelenti, hogy még a jól tájékozott felhasználó is minimum optimalizál, azaz megnézi, hogy mennyi pénzt ad ki milyen szolgáltatásért. Itt egy felsőbb kategóriás router többletszolgáltatási bizony alacsony határhasznot mutatnak, magyarán: azt a pénzt máshol, akár a rendszeren belül is hasznosabban is el lehet költeni.
Az Általad felsorol előnyök valósak, de alaphelyzet-közeli esetekben gyakran értéktelenek, kihasználhatatlanok.

Másfél éve vettem az Asus RT-AC87-esemet itthonra. Megnéztem a Mikrotik és a Ubiquiti kínálatát is, és készítettem egy elég részletes Excel-táblát. Az jött ki, hogy komoly felárért szinte biztosan kihasználhatatlan előnyöket és kezelhetőségi, kiépítési szempontból nagyon is érzékeny hátrányokat kapnék.

A Mikrotik felől pár hete (ide is írtam) tudatosan érdeklődöm, és a valóban profi hálózatos kapcsolataimtól rendre azt kapom vissza, hogy jó eszközök, de ők inkább kerülik, ha dolgom is lesz vele, akkor inkább Ubiquiti.

Az Ubiquiti nagyon tetszik, ha építkezek/felújítok a közeljövőben, úgy intézem, hogy mindehova vezessen kábelcsatorna, legyenek kiépített, optimalizál AP-helyek, és csomópontok a routernek és a switcheknek. És akkor megint megnézem, hogy mi kell egy jól kezelhető, stabil, optimalizált hálózathoz, és persze némi felár is belefér a kommersz fölött, tehát az Ubiquiti megint kap egy esélyt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64348) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#64346) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért ennek van némi alapja.

Legtöbben nem is értenek más beállításhoz, még azok sem, akik egyébként tudják is, hogy mit állítanak be.

Az ember szereti a kényelmet, különösen, ha egy folyamat eleve kívül esik a komfortzónáján. Az életünk tele van kényelmetlenséggel, nem csoda, ha ahol lehet, a kényelmet részesítjük előnyben, akár áldozatot is hozunk érte.

Én más területen épp a minap dobtam el egy elég jó megoldást, mert csak konfigurációs fájlokkal és parancssorból lehetett menedzselni. Úgy döntöttem, hogy ez nekem hosszú távon nem kell, egy csomószor ezért nem fogok vele foglalkozni, mert két kattintás helyett egy fárasztó nap végén éppen semmim nem fogja kívánni a másfél perccel hosszabb, odafigyelést igénylő, azonos eredményt hozó beállítást.
Tudom, hogy ez nem hangzik szakmailag túl "geeken", ha valamit meg lehet oldani gyorsan és egyszerűen, akkor én inkább úgy...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64349) #19482368 válasza Gubek-Einste (#64346) üzenetére


#19482368
törölt tag

De erre is lenne megoldás, ha valaki nem ért hozzá, vagy csak egy bizonyos pontig jut el a beállításokban, még mindig ott a lehetőség hogy szakemberhez forduljon. Egy normálisan kezelhető, beállítható eszközökkel egy szakember is tud mit kezdeni. De az amiket nagy átlag használ, gyakorlatilag esélye sincs a szakembernek. Tulajdonképpen, pont ezért próbálom felhívni a figyelmet erre a megoldásra. Mert így van esély arra hogy ha probléma merül fel, azzal egy szakember tud mit kezdeni. Persze, nem csak ubi, és mikrotik van a világon, vannak más gyártók is, akik ezt az irányt képviselik. De gyakorlatilag a Magyar fórumokon, erről semmilyen információ nincs, se tájékoztatás. Csak úgy, mint pl a jelszókezelő programokról, vagy éppen a yubikey mint hardveres 2 faktoros azonosítás aminek némelyik darabja támogatja az nfc-t is. Persze lehet én keresek rosszul az interneten, de amiket találni leírást is elég szűkszavú. Persze azt értem, hogy Magyarországon ennek kevés a piaca, de akinek lenne rá igénye, az se talál semmit ezekről a megoldásokról.

(#64350) szasanyi válasza Gubek-Einste (#64344) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. A kínai verzió nem jött be, míg a két ASUS router tetszik... gondolom a magasabb számozású lenne a jobb választás. Ugye? Mi a különbség közöttük, ill. utóbbi esetben fontos a B1 jelzés? Mert olyat normális áron normális üzletben egy helyen van [link], de itt semmiféle B1 jelzést nem látok. Ez is már nagyon maxim ár nekem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.