Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63101) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok! Adott egy Asus RT-AC 1200G+ Router. Kb egy hónapja vettem, eddig nem is volt vele gond. Volt firmware frissítés, s most már ott tartunk hogy a párom iphone-4-ese abszolút nem is látja a routert. (Van még 2 db iphone meg egy ipad ami csatlakozik, azokkal nincs gond) Van valami ötletetek, mi lehet a gond. Én a firmware frissítésre gondolok, de nem sokat értek az egészhez.

(#63102) Intruder2k5 válasza zeee (#63101) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Rossz topikban vagy, próbáld meg itt.

(#63103) PlatiaAmos válasza Gubek-Einste (#63089) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Köszi hát az asus csúcsmodelljét egy helyen találtam meg 100 000-ért.

Ér közel 70e ft differenciát ha bedugom a mobile sticket ebbe és ezzel az Asus AC66U B1 állítom be a dual want?

Ezt nem tudom eldönteni.. ha azt mondod így is úgyis szakadni fog ahogy átváltok a másik netre menet közbe, akkor nem biztos h megér ekkora horror összeget a sim kártyás megoldás.

(#63104) pezo00 válasza Gubek-Einste (#63097) üzenetére


pezo00
tag

Köszi a segítséget!

Ha nem ragaszkodunk a 4g-hez akkor is ilyen drágák? 3g is elég nekik facebookhoz meg emailezéshez szerintem.

(#63105) gyurus75


gyurus75
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket kérem, mert tanácstalan vagyok, nem mellesleg járatlan a témában.
Telekom-os, 50 Mbit/s-os internetünk van, de a szolgáltató ZTE router-e nagyon lassan adja az internetet és a ház különböző részeiben (emeletes családi ház, 120 nm) már nagyon gyenge a jelerősség. Eszközök, melyeket folyamatosan használunk: 3 okostelefon, 1 db laptop, 1 db asztali gép, 1 db XBOX.

Segítsetek, milyen készülék lenne ideális? Nagyon sok tesztet átnéztem, de nem tudok dönteni. Olcsóbb is jó, vagy inkább drága?
Ezeket néztem: TP-LINK Archer C60 AC1350, TP-Link Archer C7 AC1750. Vagy esetleg valami más?
A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#63106) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Router csere miatt szeretnék segítséget/információt kérni tőletek.

Szóval elgondolkoztam router cserén mivel láttam Asrock G10-est emberi áron. Jelenleg egy tp-link 841n-t használunk itthon Diginet100-al de hamarosan lejár a hűség és feljebb mennék Diginet 500-ra. Az eszközök amiket kiszolgálna: 2 laptop -1db n-es 1 db ac-s - 2 mobil ez is ugyanilyen felállásban illetve 1 PS4. Amikor átjön a család az ő telefonjaik is felmásznak a (+4 db).

Mire lenne érdemes lecserélni a jelenlegi routert? Amit be szoktam állítani az SSID rejtése és a MAC cím szűrés (csak a saját eszközök csatlakozhatnak)
Úgy láttam a G10-essel nincs tapasztalata senkinek és vagy én vagyok vaksi, vagy nincs benne a user manualban a mac cím szűrés...
(A lakás 2 szobás panel)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#63107) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy jó választás lehet e egy TP-link Archer c7 a következőkre:
72nm lefedése társasházban...
Okostévére küldeni a jelet wifin, később valószínű kábelen, ha mellé teszek majd egy Synology nas 218play-t...
Igazából a wifi lefedettség a lakásban fontos lenne számomra. Falak téglából és gipszkartonból állnak. (tudtommal)
Mostani DLink DIR 840 routerem elég karcsún produkál de annyira, hogy a nappaliba van behejezve, és a dolgozószobámban ami 2,5 falon megy át max 5 méterre már majdnem hogy elveszti a jelet.
Szóval ezt szeretném főleg megoldani és a jövőbeni multimédiás tartalmak és lefedettség problémáját.
Nem feltétlen a TP link jöhet szóba, bármire kíváncsi vagyok ami jó lehet. Keret kb 40 ezer...

(#63108) zeee


zeee
senior tag

Érdeklődni szeretnék hogy 1 hónap után van e lehetőségem vissza vinni a routert a boltba és az asztalra dobni.
Egy Asus RT-AC1200G+-ról van szó. Az utóbbi firmware frissíétesek gázosak voltak, behalt a 2.4 hálózat, amire szükségem van egyéb eszközök miatt. Most sikerült halálra resetelni de ami kiverte a biztosítékot, hogy az 1000-es netem több mint lefelezte, 370-380-akat mérek. Nekem ez már sok! Milyen indokkal érvelhetek a boltban? A firmware frissítések utáni szopással, vagy azzal hogy csökkent a router teljesítménye?

(#63109) Intruder2k5 válasza zeee (#63108) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Visszaviheted, de szerintem csak javításra fogják átvenni. Más kérdés, hogy javítani meg nem fogják, minden bizonnyal cserés lesz, vagy levásárolhatod az árát, de ki kell várni a garanciális átfutási időt.

A topikjában keringett egy béta fiirmware, amivel sokak elégedetten használják, és a korábbi akár napi szintű reboot-okat követően már több-száz napos uptime-ok is voltak.

(#63110) iminet válasza Agyzuzo (#63090) üzenetére


iminet
tag

Valószínűleg az 1000-est se fogod tudni a WAN porton kihasználni teljesen ha PPPOE-t használsz.
Ha még nem használtál mikrotiket akkor azért olvass utána a konfigurálásnak mert egész más mint a routerek többsége. Mondjuk itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#63111) Fleed válasza Fleed (#63093) üzenetére


Fleed
aktív tag

Vagy legyen inkább TP-LINK ARCHER C7 ? 5 ezer ft-tal drágább, mint a D-Link DIR-869 AC1750. Megéri a felárat? Vagy jó a D-link is? Vagy inkább 20ért D-Link DIR-879 Exo AC1900?

[ Szerkesztve ]

(#63112) Daywalkerke válasza Core2duo6600 (#63082) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Abból a szempontból talán mégsem mindegy, hogy ahogy írtam nem tudom, hogy androidon az applikációk által forgalmazott adatforgalom titkosított-e vagy sem, mert ha nem akkor a Linksys WRT54GL router kiesett, mert ott a legfrissebb firmware 2016-os, de az ASUS RT-N12 D1 routerben aminek a legfrissebb firmware-je 2017. novemberi már javítva van a WPA2 (KRACK) sebezhetőség, ezért lenne fontos tudni, hogy az androidos applikációk adatforgalma titkosított-e vagy nem, akinek erről van információja azt szívesen elolvasnám.

(#63113) sbazsi válasza Gubek-Einste (#63043) üzenetére


sbazsi
veterán

Köszönöm a tanácsokat! :R

(#63114) Agyzuzo válasza iminet (#63110) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ezt hogy érted? Kevés hozzá a Router? Mi lenne jobb alternatíva? Azt néztem hogy ez egész hardkór cucc, kicsit macerásabb beüzemelni, viszont onnantól állati stabil, ami nem gond, inkább szívok vele kicsit ha megéri. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#63115) Gubek-Einste válasza Asztii (#63100) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott eszközökkel kábelen meg lesz a teljes sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63116) Gubek-Einste válasza PlatiaAmos (#63103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem nem ér meg annyit de szakadás mindenképpen lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63117) Gubek-Einste válasza pezo00 (#63104) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olcsóbban csak szolgáltatótól lehet szerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63118) Strezi válasza Agyzuzo (#63114) üzenetére


Strezi
őstag

Nem ismerem konkrétan, de már a procija is gyengének tűnik giga lanhoz.
100-as portok kicsit viccesek ma már, amikor 4000Ft egy 5 portos gigás switch. Mindez 40 000Ft????
25 000Ft környékén kapsz modern routereket 2x1GHz procival, 4x2 antennás WiFi-vel...

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#63119) Gubek-Einste válasza gyurus75 (#63105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A TP-Link Archer C60 nem ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63120) Gubek-Einste válasza Energie X (#63106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63121) Gubek-Einste válasza Ezekiel Ston (#63107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G
30k felett van az Asus AC66U B1, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63122) Gubek-Einste válasza Fleed (#63111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D-Link gyári firmware-ére elég sok a panasz így inkább más eszközt válasszál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63123) Strezi válasza Fleed (#63111) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem a 879 EXO váltott egy TP link 3600-at, az ac wifi miatt. Elégedett vagyok vele, átlagos házban pár fallal érezhetően gyorsabb a WiFi kapcsolódás. Az 5Ghz meg hasít, a kliensek a limitek. Pl. Egyszerre lóg rajta egy 4k tv HDR anyaggal meg egy FHD Netflixen...

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#63124) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Nem routert, de switchet szeretnék, csak nem akartam új topikot...

Archer c2 alá kellene, valamilyen 16, esetleg 8 portos gigabites switch. Kamerákat kellene ( 5-8db 4-8Mb/s sávszél) UHD video streamet NAS-ról lekezelnie.

Van valami HW spec proci órajel RAM méret amit szoktatok nézni? Mi alapján lehet összehasonlítani? Használtat érdemes venni? Ebayen elég sok van.

Köszi!

(#63125) Multibit válasza Agyzuzo (#63090) üzenetére


Multibit
veterán

Az általad kinézett Mikrotik kevés az 1000 Mbps nethez. Gyenge hozzá a hardver.

(#63126) Multibit válasza Agyzuzo (#63114) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy itt többen is írtuk, az erejével (annak hiányával) van gond, nem a tudásával. Ha ragaszkodsz a Mikrotikhez, közel 100 papírt kell költened (mivel ezek a gépek nem hw NAT-osak).

(#63127) Energie X válasza Gubek-Einste (#63120) üzenetére


Energie X
őstag

22k. Amúgy átlagos felhasználás lenne a cél. Videónézegetés, esetleg fullhd stream nézése tv-n, néha letöltés, egy kis játék illetve VPN-s csatlakozás munkahelyre.
Az ár is fontos, én 40k-t nem adnék ki routerért. Tudom sokan nem szeretik ezt a kifejezést de lehetőleg minél olcsóbb. Kb 15k lenne az ideális, de ha nagyon drágán vannak akkor ~30k és később váltok diginet 500-ra.
A routeren annyit szoktam még állítgatni, hogy ne a default 192.168-as tartományban legyek illetve meg szoktam szabni, hogy a dhcp max mennyi eszköznek oszthat ip címet. Ja igen jó ha van a routerben tűzfal. OpenWrt meg DDwrt nálam nem játszik garancia miatt, meg amúgy sem akarok ilyenekkel foglalkozni. Nekem tökéletes a gyári fw, és kifejezetten jó ha frissíti is azt a gyártó. Kb ennyi.
ASUS eszközökkel (alaplap és VGA ) az elmúlt 15 évből elég sok rossz tapasztalatom van, ezért nálam a gyártó nem részesül túl pozitív fogadtatásban, de ha a routereik jók nem zárkózom el előlük, de végiggondolom párszor...

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#63128) iminet válasza Multibit (#63126) üzenetére


iminet
tag

Friss tesz eredmény:
Hétvégén sikerült elkövetni ezzel a vassal
Alig lett 700 nál nagyobb sebesség digi1000-nél. Tűzfal szabály egy se volt :-) csak PPPOE.

[ Szerkesztve ]

(#63129) woodworm válasza Energie X (#63127) üzenetére


woodworm
veterán

Vagy megvan a következő árbajnok erőmű, vagy valami nagy gebasz van azzal a routerrel. Mivel az asrock új játékos és a specifikációt elnézve a két soc-s felépítést választotta rögtön belépőnek, én nem próbálkoznék vele, másnak is beletört ebbe a bicskája.
Az igényeid és a megadott keret nagyon nehezen fog találkozni, talán csak az archer c5 vagy c7 fog beleférni, ha lemondasz az 5GHz-ről, akkor asus rt-n18u, tp-link 1043. Egy kis pótlással az asus rt-ac66u b1.

(#63130) Gubek-Einste válasza jézusom (#63124) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sima unmanagment switch esetén teljesen mindegy milyet vegyél mert lényegében csak a márkát kell megfizetni.
Pl a TP-Link TL-SG1016PE jó lehet, 16 portos amiből 8 PoE+-os

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63131) bluemirage válasza Energie X (#63127) üzenetére


bluemirage
őstag

Ennyire leszűkítve a korábban ajánlott archer C5 és C7-re még egy +1-es ajánlás. :K
De a C5-nél van néha egy kis keveredés. Fontos, hogy tényleg C5 legyen és ne C5x vagy AC1200 vagy valami hasonló, mert csak a sima a C5 ami gigabites és megfelelően stabil.

Az only 2,4Ghz-es ajánlást hagyjad, mert hiába olcsóbb, zavar esetén nem lesz meg a FHD stream, ha más 2,4Ghz-es eszközök bezavarják. Ilyet tapasztaltam magam is, amíg az adott kliens nem volt csak az 5Ghz-es SSID-re ráerőszakolva... Szerencsére ez esetben a kliens is tudta az 5Ghz-et.... egyéb.

Meliora sunt bono inimica

(#63132) gyurus75 válasza Gubek-Einste (#63119) üzenetére


gyurus75
újonc

- A falak blokkból készültek, router a földszinten van elhelyezve a nappaliban
- Földszinten: router-től maximum 12 méterre mindenhol megfelelő jelerősség mellett kellene használni (asztali gép 3 méterre, egy fallal arrébb van a router-től), főleg mobiltelefonokat (3 db) + 1 laptopot, maximum kettő falon keresztül. Az IPTV kábelen jön, a többi eszköz mind WI-FI-vel kapcsolódik a hálózatra.
- Emeleten: fiam xbox-a venné a WI-FI jelet, egy falon keresztül.
- Szeretnénk, ha az udvaron is lehetne jó minőségben venni a jelet, (kb 10-18 méterre a router-től, egy falon keresztül) de ez nem számottevő feltétel!
- Árban nem gondolkoztam, hajlandó vagyok 20-40 ezret is kifizetni, ha az minőséggel és megbízhatósággal párosul. :)

(#63133) Gubek-Einste válasza gyurus75 (#63132) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G
30k felett van az Asus AC66U B1, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63134) gyurus75 válasza Gubek-Einste (#63133) üzenetére


gyurus75
újonc

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)

(#63135) Multibit válasza iminet (#63128) üzenetére


Multibit
veterán

1. Mire nem elég a 700 Mbps? ;)
2. Viszont a tűzfal nélküliség nem nevezhető normális üzemnek!

(#63136) iminet válasza Multibit (#63135) üzenetére


iminet
tag

Ja a mostani 300-hoz képest jelentős többlet :DDD, amúgy meg legyünk telhetetlenek, ha már van gigabit :D .
RB450G helyett keresek másikat és tudtam egy ilyet tesztelni 800-ra mondták hogy azt tudni fogja. Nekem nem jött össze. :-(. A következő Mikrotik a RB1100AHx4 árban kicsit más igaz több portot kínál.
Megnézek egy Unifi SG-t aztán majd meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#63137) csanady97 válasza Gubek-Einste (#62616) üzenetére


csanady97
tag

ASUS RT-N12D1 és ASUS RT-N12 PLUS mi a különbség? Repeaternek lenne használva.

(#63138) Agyzuzo válasza Multibit (#63126) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Akkor egy újabb ötlet:

DIGI ethernet kábel bele ebbe: UBIQUITI EdgeRouter ER-X.

Itt egyik portba menne a gépem, a másikba egy Cisco gigabites switch (az van itthon jelenleg is üzemben) + rá a kütyük.

Az uccsó PoE-s portba pedig menne ez és fel a plafonra: UBIQUITI UniFi Access Point.
Ha jól értem így megúszok egy power brick-et, mivel az AC kapja a tápot a Router-től.
(Vagy ha az gyenge akkor ez: UBIQUITI UniFi Access Point AC LR)

Ez így életképes vagy van jobb megoldás?

Ami lényeges - gépemen kijöjjön a gigabit, illetve NAS-ra ha másolok ne haljon meg a hálózat (jelenleg az van hogy ha másolok 60-70 mega/sec-el megy át a cucc a NAS-ra, de kb. lehal az egész hálózatom, illetve ha a media lejátszóval játszok le valamit folyamatosan akadozik a lejátszás meg eldobálja a netet).

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#63139) Soma01 válasza jézusom (#63124) üzenetére


Soma01
veterán

Neked POE-s switch kell?
"Kamerákat kellene ( 5-8db 4-8Mb/s sávszél) UHD video streamet NAS-ról lekezelnie."
Ez a mondat mit jelent?
Tehát van 8 db UHD (4k) (biztonsági?) kamera? A NAS hogy jön a képbe?

(#63140) Strezi válasza Agyzuzo (#63138) üzenetére


Strezi
őstag

A router amit linkeltél passziv POE, azaz nincs benne táp, de kell a működéséhez a 24Volt.
Tehát nem jó ahhoz az AP-hez amit linkeltél, mert annak is kell egy aktív POE eszköz.

Érdekes irányba gondolkodsz, mindegy mi csak drága legyen :D

Bocs :R ;)

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#63141) jézusom válasza Gubek-Einste (#63130) üzenetére


jézusom
addikt

Háth ez érdekes. Most egy 60k-s switchet linkeltél alapnak :D Én idáig 20-30 ezerért néztem.

(#63142) rekop válasza Agyzuzo (#63138) üzenetére


rekop
senior tag

Igen, jó az elképzelés. Én használtam egy ideig ER-X+UAP kombót, maximálisan elégedett voltam vele, de váltottam 1000-es netre, és akkor már kevés volt az X hozzá.
Viszont jött hozzá azóta frissítés, és elvileg tudja már a gigabit pppoe-t is. Ezt megerősítették már az itteni topikjából is.
Annyi módosítás, hogy ne a régi N-es UAP-ot vedd, hanem UAP AC Lite-ot, ami kb 25k jelenleg ez jobban megéri, lesz AC-d is. Ebből az LR verzió annyival több hogy 3x3 mimo 2.4GHz-en, szerintem nem éri meg a felárat. Jó lesz bármilyen routerhez az AP, mert adnak hozzá poe tápot is.

(#63143) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Addig húztam a Xiaomi router vásárlását Gearbestről, hogy most már nem érvényes a karácsony magasságában ide bemásolt kuponkód... :W
Van most rá valahol valami kedvező ár?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#63144) szaboi6512 válasza madmike (#63143) üzenetére


szaboi6512
őstag

HNYear113 kuponnal 35.99$ lesz az ára.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63145) resist válasza resist (#63004) üzenetére


resist
tag

Erre valaki? Nagyon rossz a D-link DIR-850L? Nem lesz torrent semmi extra csak net. Köszönöm.

(#63146) woodworm válasza resist (#63145) üzenetére


woodworm
veterán

Kaptál rá választ. Egy forintért a hasonló dir-842 megéri második készüléknek, de több ezer forintot kiadni zsákbamacskára, hogy jó lesz vagy nem, nem tenném.

(#63147) zso73 válasza Gubek-Einste (#63133) üzenetére


zso73
veterán

C7 király !! Most vettem :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#63148) resist válasza woodworm (#63146) üzenetére


resist
tag

Igen és köszönöm. Fő készülék lenne, az egyetlen. Ennyire rossz volt az elődje?
Mit ajánlanál, aminek nincs antennája, jó is és elfogadható áron van, max 10-15e Ft?

(#63149) Ezekiel Ston válasza Gubek-Einste (#63121) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Rendben van,keresem a tp linkeket inkább...Asusról nem sok jót hallottam az utóbbi időben így azt nem erőltetem.

(#63150) bluemirage válasza jézusom (#63141) üzenetére


bluemirage
őstag

SG1016-os... amit írt... az bő 20eFt.

Meliora sunt bono inimica

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.