Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) bluemirage válasza Gubek-Einste (#64739) üzenetére


bluemirage
őstag

:K Tudom, jeleztem is a hőmérsékletre utalva, ami főleg nulla fok alatt kodenzálódó párát okozhat. Addig egyébként számos helyen használják... Teraszokon, kerthelységben stb... Mindannyian láttunk ilyet és bírják a strapát is.

Meliora sunt bono inimica

(#64752) bluemirage válasza Jocikablack (#64742) üzenetére


bluemirage
őstag

Az AC1200-as TP-Link nem ajánlott eszköz, pont a stabilitás hiánya miatt. Ezért az N18U lenne a router nálam és az AC1200-as lenne AP-nak konfigurálva.... Az AC1200-hoz vennék egy rádiós' távirányítós konnektor aljzatot. Ennek távirányítója általában az egész házat lefedi és amikor lehal, akkor anélkül, hogy odamennék hozzá... a távirányítón OFF, majd ON és máris újra lett indítva az AP..... Nincs jobb ötletem, ha már így bevásároltad magad a AC1200-vel :)

Meliora sunt bono inimica

(#64753) Multibit válasza rekop (#64749) üzenetére


Multibit
veterán

Jó ajánlás, egyedül az AC Lite helyett vennék jobbat. Nekem is ilyen van. Remek szoftver, gyenge hardver. A következő próbálkozás részemről egy LR lesz.

(#64754) rekop válasza Multibit (#64753) üzenetére


rekop
senior tag

Ha már 2db lesz elhelyezve, szerintem mehet a lite is. Ha egy kellene csak akkor én is az LR-t mondanám inkább. Kettővel már elég jól lefedhető egy kétszintes családi ház is. Sebességben nem fog többet tudni az LR(max 2.4-en) talán lefedettségben kicsit jobb lesz
Ha gyengének érzed a lite-ot, én inkább az ac pro irányába nézelődnék.

[ Szerkesztve ]

(#64755) humilislupus


humilislupus
tag

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni hogy,ha a stabilitás ,megbízhatóság az elsődleges szempont ,egy 120 nm es 6 helységből ,téglafallakkal rendelkező iroda közepébe ,ahol tényleg nagy probléma ha elmegy a net,milyen routert ajánlanátok? Többnyire csak vékony válasz falak vannak de akad közepes vázfal is,mindenesetre a légtavolabbi eszköz is max 10 méter 2fal távolságban van.Irodai célokra használjuk a gépeket szoval a sebesség nem elsődleges . A pénzt a minőségre rászánjuk. Tanácsait ok előre is köszönöm .

[ Szerkesztve ]

(#64756) rekop válasza humilislupus (#64755) üzenetére


rekop
senior tag

A fenti szempontok miatt Mikrotik/Ubiquiti. Aztán hogy ezeken belül melyik típus, az több mindentől is függ. Milyen a net sebessége, mennyi kliens használja(mennyi vezetékes csatlakozás szükséges)... Meg kell valaki aki bekonfigurálja mert nem annyira egyszerű, mint mondjuk egy Tplink.

(#64757) humilislupus válasza rekop (#64756) üzenetére


humilislupus
tag

5gép 1 scanner,2 nyomtató hálózatban és5 telefon .Ezek nagy része vezetéken összekötve . Ubiquittiből melyikeket ajánlanád? Egyenlőre talán lessz valaki aki megcsinálja ha lessz rá ideje.Veletlen Szegeden nem tudtok valakit aki vállal ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#64758) #19482368 válasza humilislupus (#64757) üzenetére


#19482368
törölt tag

Edge router
Rövid leírás:
Nagy teljesítményű, 3 Gigabit portos asztali router EdgeOS szoftverrel.
- 500MHz-es duál magos CPU
- 3 db Gigabit Ethernet port
- 512MB DDR2 RAM
- Méret: 200 x 90 x 30 mm
(Br. 32.029 Ft)

EdgeSwitch 8 port 150W Gigabit POE switch
Rövid leírás:
Menedzselhető, 8 portos, Gigabites POE+ switch 2 darab SFP porttal.
- Max 10Gbps adatáteresztő képesség
- 8x Gigabit Ethernet port
- 2x SFP port (modul nélkül)
- Max. teljesítmény felvétel 150 Watt
- Szabványos (aktív) 802.3at/af POE és passzív 24 Volt POE támogatás
(Br. 65.187 Ft)

UAP-AC-LR UniFi Access Point, AC Long Range
Rövid leírás:
Otthon, irodában, publikus helyiségekben stb. kiválóan alkalmazható 2.4 és 5GHz-es WiFi access point.
- UniFi AP nagy hatótávolságú rádióval
- Antennával egybeépített elérési pont
- 802.11a/b/g/n/ac
- 1 db Gigabit Ethernet port
- Falra vagy álmennyezetbe szerelhető
(Br. 34.107 Ft)

UniFi Cloud Key
(Br. 25.375 Ft)

Amin esetleg tudsz spórolni az a Switch ára, abban az esetben ha más gyártót választasz. És a Cloud-Key amit telepíteni tudsz Windows-ra, linuxra, OSx-re, és külső vps szerverre.

[ Szerkesztve ]

(#64759) MaCS_70 válasza Kronk (#64741) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asusok jellemzően gyári szoftverrel (AsusWRT) tartalmaznak PPTP és OpenVPN klienst és szervert is.

A PPTP egyszerűbb, gyárilag ismeri a Windows, de kompromittálódott. Az, hogy ez mennyire súlyos a Te esetedben, nem tudhatom.
Az OpenVPN a talán legelterjedtebb stabil VPN, a fél világ ezt használja.

A többiekről nincs tapasztalatom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64760) Multibit válasza humilislupus (#64757) üzenetére


Multibit
veterán

Két fontos kérdés. Mennyi az össz költségvetés? Mekkora a kiszolgálandó internet sebesség?

(#64761) MaCS_70 válasza Sanyi1984p (#64744) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igények kérdése. 2,4 GHz-es wifiben meg éppen az N18-as verhetetlen. Egy AP esetén ennek sem kicsi a jelentősége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64762) humilislupus válasza Multibit (#64760) üzenetére


humilislupus
tag

A jelenlegi net Szeged belvárosában nagyon gyenge,de talan lesznek fejlesztések...most jó ha van 5-10 MBit. A hálózatra szánt összeg egyenlőre nem beszéltük meg...Túlzottan takarékos a kancellár” de az iroda leállásra még érzékenyebb .....szóval meggyőzőm mindenképp ,kerül amibe kerül ......

[ Szerkesztve ]

(#64763) humilislupus válasza #19482368 (#64758) üzenetére


humilislupus
tag

Köszönöm szepen részletes választ. Nagyon kedves tőled. A switch en mindenképpen sporolnák,így mar tobb lessz mint amiről meg tudom győzni az iroda tulaját.

(#64764) #19482368 válasza humilislupus (#64763) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ha hosszú távon gondolkoztok, akkor lehet a 8 portos kevés lesz, és inkább 16 portosban kellene gondolkozni.
Persze tudom, minden a Matekon múlik, és mennyi fér bele a költségvetésbe. De főleg napjainkban érdemes oda figyelni, mert annak nincs értelme, hogy ma spórolok, fél év múlva meg kiderül hogy kevés, és venni kell még. Mert új eszköz került beszerzésre, beüzemelésre. Switch esetén is érdemes olyat keresni, ami rendelkezik port védelemmel, stb.. Általában ezek a drága switchek, de hosszú távon mindenképpen jobban megéri. Egyszóval, ha már rá szántátok magatokat, akkor nem érdemes figyelmen kívül hagyni ezeket a szempontokat. Eszközbővülés, és hálózat védelem.

[ Szerkesztve ]

(#64765) Multibit válasza humilislupus (#64762) üzenetére


Multibit
veterán

500 Mbps-ig az Edgerouter X tökéletes. Ezzel tudsz spórolni. Ki kell matekozni, hogy hány portra lesz szükség és a TP-Link TL-SG108, vagy a TP-Link TL-SG1016 jó választás, ha nem kell okos switch. Az AP-k viszont sokba fájnak (pedig ezek nem is Arubák ;] ).

(#64766) #19482368 válasza Multibit (#64765) üzenetére


#19482368
törölt tag

Edgerouter X óvatosan, mert nagyon úgy tűnik, a napjai meg vannak számlálva, legalábbis ami ugyan még most béta fw, de már ott is jelzik hogy kevés benne a tárterület, és picit körülményesebb az fw update. Hogy ez a végleges kiadásban mennyire oldják meg, nem tudom.

(#64767) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Idősebb nyugdíjasoknak milyen wifi routert ajánlanátok olyan 5 max 6 ezer ft-ig?

Ezeket találtam:

D-Link GO-RT-N300 2.990 Ft Emag
TP-LINK TL-WR841N 5100 Ft Emag
Asus RT-N11P B1 5290 Ft Mall
TP-LINK TL-WR840N 5490 Ft Bestbyte
ASUS RT-N12 PLUS 5490 Ft Emag
D-Link Cloud N300 DIR-605L 5650 Ft Emag

Jofogáson is találtam bontatlant, de ezekre szerintem nincs gari így nem szivesen ajánlanám az ismerősnek, de azért beírom hátha azt mondjátok sokkal jobban megéri:

Linksys E900 4000 Ft

(#64768) Gubek-Einste válasza .:GoliBali:. (#64748) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen ajánlott lenne egyetlen gyártótól beszerezni az összes eszközt mert így a gyártó specifikus funkciók teljesen kihasználhatóak.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64769) Gubek-Einste válasza Sanyi1984p (#64744) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AP módban pont az a lényege, hogy ekkor nem müködnek a router funkciók, pl ilyen a szülői felügyelet is amelyet a fő/elsődleges eszközben kell megadni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64770) Gubek-Einste válasza amstro555 (#64750) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Több tényezős a kérdés, egyértelmű választ nem lehet rá adni.

Vagy sok routert rakjak a lakásba és én állítsam kis teljesítményre őket?
Próbálgatással lehet ezt csak kideriteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64771) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#64767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

D-Link GO-RT-N300 2.990 Ft Emag
TP-LINK TL-WR841N 5100 Ft Emag
Asus RT-N11P B1 5290 Ft Mall
TP-LINK TL-WR840N 5490 Ft Bestbyte
ASUS RT-N12 PLUS 5490 Ft Emag
D-Link Cloud N300 DIR-605L 5650 Ft Emag

TP-Link 841N ajánlott csak.

Linksys E900 4000 Ft
Jó lesz ez is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64772) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#64771) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Sokmindent nem tudok, egy régi ikerházba lenne tehát gondolom aránylag vastagok a falak. Nincs laptop inkább telefonon szeretnék a wifit használni, mivel asztaligép van nekik. Ha az asztali géphez tennék a routert akkor 2-3 fal van a nappaliig legalább. Kábelszat a szolgáltató azt tudom, de nem tudom hány megás a net, de nem gondolnám, hogy gigás eszköz kellene főleg mert a telefon sem tudja nekik szerintem. Főleg csak képet akarnak könnyedén telóról facebookon küldeni ismerősöknek..

(#64773) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#64772) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor elvileg a TP-Link 841N megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64774) gboszi válasza Gubek-Einste (#64728) üzenetére


gboszi
senior tag

Köszönöm a választ, elengedtem az 5ghz-t mert ugyse kell még. Vettem egy n18u-t :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#64775) killerjohn


killerjohn
addikt

Na, most hogy (nagyon) élvezem hogy itthon van gigabites tplink switch, a 4k tv, a nappaliban a notebook, és a ps4 is azon lóg már, azaz nagyjából semmi sem terheli a wifit pár telefonon és tableten kívül, DE az N65U még mindig elképesztően lassú, behal másodpercekre, stb.

Csere lesz, aztán összetaposom.

Mivel tervezem hogy lesz az utcafronton két, LAN kábeles éjjelnappal látó kamera PoE-vel, ezért adja magát hogy a DIGI modem/router/switch oldalra betegyek egy szünetmentest. Elvileg ez azt jelenti hogy a routernek nem is kell tudnia 4G-t, mivel a teljes hálózat és a netkapcsolat is szünetmentesen van. A kérdésem az, hogy szerintetek ez így jó-e, vagy az egy jobb megoldás ha 4G támogatásos routert keresek inkább?

A centralizált menedzsment teljesen hidegen hagy. Ha tudja akkor jó, ha nem akkor meg nem érdekel. Az viszont praktikus lehet hogy az egész hálózat egy vendortól származzon (tp link) (de nem minden áron).

Tervezem hogy a hálózatátalakítás végén csak AP-k adják a wifit, de a kábelezés még messze van, ezért most praktikusabb lenne olyan routert venni ami wifis, aztán majd lekapcsolom rajta (előre hallom hogy azt mondjátok hogy ne keverjem a kettőt :) ).

(#64776) Multibit válasza killerjohn (#64775) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy korábban írtad, de elkerülte a figyelmemet, mekkora net sebességet kell kiszolgálni a routernek? A legújabb elképzelésed szerint nem lesznek AP-k, csak egy wifi-s router a teljes házra (vastag falakkal)? Ugye tudod, hogy nincs arra garancia, hogy ez működni fog? Wifi-ről lévén szó, csak a gyakorlat mutatja meg, hogy elég-e egy wifi-s router a teljes ház ellátására. Azt írod, a sebesség nem számít. Kell egy jó 2.4 GHz-es router! Az Asus RT-N18U adja magát. Ha nem tudja beszórni a teljes házat, szükséged lesz AP-kra. Ebben az esetben viszont ott vagyunk, ahol korábban. Arról még nem szóltunk, hogy több AP esetén jól jön a roaming kezelés!

(#64777) uriember


uriember
aktív tag

Mik a vélemények az RT-N18U vs RT-N66U témában? Különösen mik a vélemények, tapasztalatok (felhasználóktól) az RT-N66U-ról? Használ egyáltalán valaki ilyen routert?

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64778) killerjohn válasza Multibit (#64776) üzenetére


killerjohn
addikt

gigás digi van. Azt mondtam, hogy még nincsenek meg az APk, és a hozzájuk szükséges kábelezés, azaz most hogy láthatóan routert kell cserélnem, TALÁN lehetne egy wifis router átmenetileg. Természetesen nem gondolom hogy bármilyen router 50-es falakból átlő hármat, majd kimegy a kertbe és 30 méter hosszan szór :)

Igen, roaming meg komoly APk kellenek, de még mindig évelődök az ubi/tplink EAP/tplink CAP között. Ráadásul a kábelezés nem két perc, át kell fúrni a födémet több helyen, felmenni a kábelekkel a nappaliból a tetőtérbe, lejönni ott ahol az APk lesznek, meg két kábel a kameráknak meg két kábel a dolgozószobába...

de ha azt mondod hogy vegyek egy wifi nélkülit és EGY db APt átmenetileg, azt meg tegyem le a nappaliban a routerre, és később majd ha lesz kábelezés, átteszem a plafonra, akkor elfogadom. Csak még mindig nem tudom milyen router és milyen ap. VLANt tudnia kell, akarok guest hálózatot, plusz egy szeparáltat a hátsó kisházba apámnak.

[ Szerkesztve ]

(#64779) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#64773) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszönöm a segítséget.

Egy másik kérdésem is lenne, mi a véleményed az alábbi jelerősítőről: Linksys RE4000W N600

Az problémát jelenthet, hogy a leírásban nem írják a windows 10 kompatibilitást? Igazából ez annyit jelenthet hogy egy win 10-es laptoppal nem tudok csatlakozni hozzá? Vagy nem értem a dolgot miért számít az hogy milyen oprendszer van a gépen mikor a konnektorba dugom be? Vagy csak nem tudom addig a szoftvert feltelepíteni és beállítani hogy melyik wifi jelet terjessze ki?

(#64780) R a y válasza killerjohn (#64778) üzenetére


R a y
senior tag

Szia!
Én is ugyan ebben a helyzetben voltam mint te. Nálam is digi 1000 van. Kértem én is tanácsot a forumon, előszőr ubiquiti vonalon nézekődtem. Aztán letettem róla mert a szólgáltatói router, zte f668 lanon 940 mbitet tudott. Így gondoltam most minek vegyek edgerouter liteot? Aztán nézelődtem neten és ráakadtam a tp link EAP245 ap-re, neten mindenki agyondicsérte, így hosszas vívodás után eldöntöttem hogy ez lesz. Switchből szintél tp link lett, egy tl-sg1024d biztos ami biztos, hogy bőven legyen hely mindnnek.
Egy hete raktam össze az egészet és az EAP245 nagyon jó, nagyon stabil és gyors.

EAP245 höz nem folyamtosan futó controller soft. Felraktam én is egy gépre, ket dolog miatt: egyrészt kíváncsiságból, másrészt tplink azr ajánlja hogy az eap245 firmware frissítést controllersoft alól végezzük, ne az eap245 webfelületéről. Ha nem fut a controller software akkor az eap245 webfelületén ugyan úgy be tudsz állítani mindent. És ha csak egy ilyen ap van akkor fölösleges is elindítani a controllert bármi apró beállítás miatt.

Ezt egy ipad 2017ről mértem:

Macbook Air early 2014-gyel wifi 300 mbitet tud. Természetesen ezek mind 5ghzes wifis sebességek.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64781) Gubek-Einste válasza uriember (#64777) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N66U már régi eszköz, az N18U hardveresen erősebb de csak 2,4 GHz-s.
Intruder2k5 fórumtársnak korábban volt N66U-ja, most N18U-t használ.
Nézz be az N66U/AC66U topikba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64782) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#64779) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.

Az problémát jelenthet, hogy a leírásban nem írják a windows 10 kompatibilitást? Igazából ez annyit jelenthet hogy egy win 10-es laptoppal nem tudok csatlakozni hozzá? Vagy nem értem a dolgot miért számít az hogy milyen oprendszer van a gépen mikor a konnektorba dugom be? Vagy csak nem tudom addig a szoftvert feltelepíteni és beállítani hogy melyik wifi jelet terjessze ki?
Teljesen mindegy milyen a kliens eszköznek az operációs rendszerre, ugyan úgy müködik bármelyikkel mindenfajta korlátozás nélkül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64783) killerjohn válasza R a y (#64780) üzenetére


killerjohn
addikt

köszönöm!

nekem huawei szolgáltatói router van, de átrakattattam passzívra, így a saját (never asus again) routerem szenved. lehet hogy jobban jártam volna a szolgáltatóival :) persze nem, mert fontos hogy tudjam állítani, frissíteni, stb, szóval nekem mindenképp kell egy router.

szerk: az EAP330 duplaáron nem adja el magát nekem, szóval a 245 jó lesz. Nekem nem kell 500+ megabit, elég 240, de az mindenhol, alacsony latency mellett :)

[ Szerkesztve ]

(#64784) uriember válasza Gubek-Einste (#64781) üzenetére


uriember
aktív tag

Köszi :R

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64785) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#64782) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Egyik ismerősöm mondta 2 ezerért tud adni egy új Tenda A30-at. Az jó lehet arra hogy a jelet erositsem és ahol most nincs ott legyen? De vezeték nélkül tehát ne kelljen az eszkozig elkabeleznem.

Másik kérdés hogy a korábbi nyugdíjas ismerősnek a tplink 840n kivitel is elfogadható minőség vagy csak a 841N? Előbbi lenne helyben is másik viszont csak szállítással és drágábban.

(#64786) szasanyi


szasanyi
félisten

Megejtettem a saját routerem cseréjét (N18U => AC66U_B1) és azt kell mondjam nem bántam meg. Picit drága, de remek készülék vizont így legalább 3 évre részemről meg van oldva.
Viszont most az öcsémnek lenne szüksége egy jó routerre, de egy lényegesen olcsóbb modellre ahol az AC sem feltétel. Tehát 10-13k körüli áron kérnék tanácsot, típus ajánlást megbízható és panel lakásban is helytálló routerre! :R

[ Szerkesztve ]

(#64787) R a y válasza killerjohn (#64783) üzenetére


R a y
senior tag

EAP245 hardveres tudásban ubiquiti ac proval egy szintben. A 330at én is néztem de szerintem már felesleges lett volna az is.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64788) bluemirage válasza szasanyi (#64786) üzenetére


bluemirage
őstag

Ellentmondás! Panelba kell(!) az ac, azaz a dual band. Emiatt az összeg túl kicsi. Xiaomi 3G külföldi rendeléssel. Üzembe helyezése: lsd topikját

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#64789) killerjohn válasza R a y (#64787) üzenetére


killerjohn
addikt

köszi! routerben valaki?

(#64790) szasanyi válasza bluemirage (#64788) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem az a kérdés tudom-e mi kellene, mi lenne jó ha nem az, ennyit mi a legjobb ami elérhető! ennyi van, ebből kell gazdálkodni. Kínai és CFW hozzá nem értés miatt kizárt.

(#64791) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#64785) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz vele egy próbát.

Jó lehet az is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64792) Gubek-Einste válasza killerjohn (#64789) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Archer C7 és felette ha mindenképpen TP-Link kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64793) MaCS_70 válasza szasanyi (#64790) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem akarok senki pénztárcájában turkálni, pláne nem más élethelyzetébe beleokoskodni, de a helyzetet a következőképpen látom:

Ha a költségvetési plafon tényleg kemény, és a társasházi környezet is nyilván megváltoztathatatlan, akkor valahol sajnos kompromisszumot kell kötni, tehát bevállalni valamilyen hátrányt.
Kérdés az, hogy olyan hátrányt vállaltok-e be, ami hosszabb távon is megkeserítheti az életeteket (gyengébb router vásárlása), vagy olyat, ami rövid távon letudható, utána pedig fennmarad a problémamentes helyzet (várakozás, majd CFW telepítése távsegítséggel).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64794) Jocikablack


Jocikablack
tag

Sziasztok. Az n18u-nak a wifijét ki lehet kapcsolni? Csak a lant használom..

(#64795) nepszter1


nepszter1
addikt

[link] ez és [link]

között mi a lényegi különbség mert én csak ram különbséget találok .

(#64796) MaCS_70 válasza Jocikablack (#64794) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze. Az adminfelületen is likapcsolható a wifi, és akár gombra is feltanítható egy egy kattintásos beállítással.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64797) woodworm válasza nepszter1 (#64795) üzenetére


woodworm
veterán

Eltérő soc van bennük, a sima 3-as és a 3C csak 100-as lan portokkal rendelkezik. A 3C méretben is kisebb valamivel.

(#64798) MaCS_70 válasza nepszter1 (#64795) üzenetére


MaCS_70
félisten

A G-betű a lényegi különbség. G nélkül pl. csak 100-as portok, gyengébb eszköz, nem igazán érdemes beruházni rá.

MaCS

szerk: Amint azt woodworm már elmondta. :)

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64799) nepszter1 válasza woodworm (#64797) üzenetére


nepszter1
addikt

Az első hirdetésre gondoltam ami 10k és a gearbest-es között .

(#64800) MaCS_70 válasza nepszter1 (#64799) üzenetére


MaCS_70
félisten

A válaszok is arra vonatkoztak: a Gearbest-féle G-s, a magyarok nem G-sek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.