Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) WaterWave


WaterWave
veterán

5Ghz-nek a falak nem jó barátaik, igaz nem is arra találták ki.. amelyik a legjobbban viszi át az a 2.4Ghz, de ez a legzajosabb....
60Ghz-en meg kb 1-2 méter, és meghal utána

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#63452) #58682368 válasza #58682368 (#63440) üzenetére


#58682368
törölt tag

Valaki tudna még ajánlani 10-15k körül? Külföldről nem szeretnék rendelni!

(#63453) Brandynew válasza #58682368 (#63452) üzenetére


Brandynew
őstag

Kicsit bővebben is kifejthetnéd. Pl. wifin keresztül fogod használni a netet, vagy csak kábelen? Ha wifin, akkor hány falon fog átmenni? 10-15 ezerért nem nagyon van megfelelő router itthon, az nagyon kevés egy Gigabites routerre..

[ Szerkesztve ]

(#63454) Tothgera30 válasza Brandynew (#63444) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A 3G és 3 között van lényegi különbség?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#63455) szaboi6512 válasza Tothgera30 (#63454) üzenetére


szaboi6512
őstag

Jelentős a különbség. A Sima 3 az nem gigabites. A 3G az pedig igen.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63456) Tothgera30 válasza szaboi6512 (#63455) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az elég lényeges.

Egy barátom pont most keresne 500mbps-es nethez router-t, panelba, és dual-band/gigabit fontos neki. Akkor ezt ajánlhatom számára?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#63457) szaboi6512 válasza Tothgera30 (#63456) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ennek tudatában,de egyébként igen. :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63458) #58682368 válasza Brandynew (#63453) üzenetére


#58682368
törölt tag

LAN-on szeretném kihasználni a 1000Mbps-et.

(#63459) Brandynew válasza #58682368 (#63458) üzenetére


Brandynew
őstag

A legolcsóbb, amivel ki tudod használni, az az ASUS RT-N18U. De tényleg csak kábelen, mert "n"-es wifi van benne, amivel a Gigabit tizede se megy át.

(#63460) Aftershock11


Aftershock11
csendes tag

Sziasztok!

Nézegettem a korábbi hozzászólásokat és a kiemelt posztot is felül - és szeretnék némi megerősítést kérni.

Nemrég váltottunk Digi 500/200-as csomagra, és a mostani v1-es WR1043ND-m kábelen is csak 110mbitet hoz.
A lakás alapvetően nincs bekábelezve (panel, 60nm), N-es WiFi-t használunk mindenhez lassan egy éve. Ilyen szempontból rendben volt a router, 80-90mbitet hozott stabilan szinte mindenhol a csatorna rendes beállítása után, 2.4GHz-n. Viszont ha 5-nél több eszköz volt rajta, már dobálta.

A lakás bekábelezésén erősen gondolkozom, DE nem tudom valóban szükséges volna-e. Mivel a legtöbb eszközöm tud AC WiFi-t, ezért felmerült bennem hogy kábelezés nélkül is meg tudnám oldalni a problémát.

Jelenleg a legnagyobb kihívást az jelenti, hogy szeretnék in-home streamelni, vezeték nélkül. PC > Steam Link - viszont a kapcsolat meglehetősen döcögős vezeték nélkül (vezetéken simán megy, a Link-en 100mbites port van).

Ezzel a routerrel szemezgetek: TP-LINK Archer C7 AC1750

A kérdés az volna, hogy tudja-e hozni a router az 500mbitet (vagy egy ahhoz közeli értéket) ac/5GHz tartományban és hogy a Steam-es streamelés menne-e vezeték nélkül rendesen (lévén hogy dual band)?

Az eszközök 10méteren belül vannak, a legrosszabban szituált eszköz 2 fal mögött van, de nem teljes fedésben.

Ha esetleg van más router amit ebben a kategóriában tudtok ajánlani (a MI router 3G-t bár meg tudnám csinálni, nem vágyom a mókolásra), kérlek ne kíméljetek.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#63461) zeee válasza MaCS_70 (#63262) üzenetére


zeee
senior tag

"Készülj kimerítő küzdelemre, a hibák tagadására és végtelen javítási kísérletekre."

Nos a bő egy hónapos AC-RT1200 fostalicska gariztatása elkezdődött.... Vagyis nem teljesen, ugyanis voltam ma bent a boltba, mert pénteken rendeltem egy szintén Asust, de immár az RT-AC58U-t, mivel nem akarok router nélkül maradni. Arra gondoltam hogy ezt megveszem és holnap beviszem és elindítom a gariztatását a másiknak, így ma délutánra sem maradok router nélkül. Az eladó szerint az Asus AC-RT1200G+ egy tökéletes router, még senkinek nem volt még vele baja. De! Ha most megveszem az új routert, semmilyen körülmények között ne számítsak arra hogy kifizetik a különbözetet utólag, ha nem javítható az RT1200. Csak levásárolhatom az árá, vagy kicserélik ugyanolyanra! Ja és kérdezem mennyi időm van a levásárlásra, mert én most csak elvinném az új routert, mire a válasza az eladónak, hogy 1-2-3 napom van rá... Itt már kezdtem feladni lélekben, hogy nincs túlzottan tisztában a dolgokkal a kedves eladó. Így meg kell várnom ezt a rossz esetben egy hónapos procedúrát. Így nem mertem megvenni az RT58U-t. Holnap beviszem a régit, átveszik és elindítják a kivizsgálását, illetve ha szükséges javításra küldik. Bevallom már keserű szájízt kaptam az egésztől, mert köztudott hogy azzal a routerrel problémák vannak, javítani nem szokták, vagy cserélik ugyanolyanra, vagy levásárolható, illetve olvastam itt már olyat, hogy volt aki visszavitte és mivel közben vett másikat, korrektül visszaadták neki az árát, nem ám kötötték az ebet a karóhoz, hogy le kell vásároljam. Most tényleg olyan nagy probléma lett volna, ha elviszem az új routert náluk és ha lemegy ez a procedúra, vissza adják a különbözetet (az-az a régi árát)?!?!?! Kíváncsi vagyok mi lesz ebből az egészből.

[ Szerkesztve ]

(#63462) MaCS_70 válasza zeee (#63461) üzenetére


MaCS_70
félisten

Olyat, hogy "levásárolható" nem ismer a magyar jog. Ez lehet egy kereskedői kedvezmény, de semmiképpen nem lehet szigorítás. A garanciális ügyintézésnek három kimenetele lehet: javítás, csere (szigorúan azonos típusra) vagy elállás, ami az eredeti vételár visszafizetését jelenti.
Elvben akár elsőre is lehet elállást kérni, de ezt azért még simán tudja hárítani a kereskedő -- ha azonban javítás/csere után hamar visszatér a hiba, már sikerrel kérheted.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63463) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, wifi adaptert szeretnék venni, ha nem ide kapcsolódik, akkor elnézést. Ugyan,
csak 50 megabites a net, viszont gondolva a jövőre, egy ilyet néztem ki kezdetben. Esetleg tudtok róla véleményt mondani, vagy tudtok ajánlani olyat, ami jó lehetne? :)

Megyen!

(#63464) Gubek-Einste válasza Hacsa0415 (#63447) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63465) Gubek-Einste válasza TCr (#63450) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt jelenti, hogy csak egyetlen stream-et használ a router az 5 GHz-s sávon így max 433 Mbps link sebesség érhető el ami a környezeti viszonyoktól függően csökkenhet is, N-s módban max 150 Mbps lesz ez az érték.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63466) Gubek-Einste válasza Aftershock11 (#63460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen garancia, hogy át fog menni a teljes sebesség wifi-n de nem is teljesen kizárt de ennek feltétel a megfelelő kliens eszköz és a környezeti viszonyok optimális együtt állása.

Alternatíva lehet még az Asus AC58U/AC66U B1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63467) Gubek-Einste válasza CptAdamica (#63463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használatban?

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63468) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Kedves Routeres Szakik!

Segítséget szeretnék kérni router vásárlás ügyében. A következő a helyzet. Adott egy ingatlan, ami jelenleg kb 50 nm. A ház felül nézetből L alakú és a hosszabb szár tövében található nappaliban van a router.
Alapvetően rendben van a működés, de az L alak felső részében található mosdóban, ha a WC-n trónolok, akkor mobilon elég ergya a vétel.
A ház bővítésére fog sor kerülni és ezzel az alapterület 85 nm-re fog nőni.
Alapvetően tégla falak vannak. Az említett WC és a router között 2 fal van.

Eddig egy Dlink go Green router volt, majd egy 3 antennás 4000 forintos Tenda router.
Utóbbival picit javult a helyzet, de nem igazán jó.

A bevezető után szükségem lenne egy olyan routerre, ami erős jellel lefedi az említett területet.
Minden eszköz WIFI-n működne. 1 Acer laptop MIMO képes, 2 mobiltelefon, egy PS4, néha egy másik laptop menne a routerről.
Amennyiben olyan lesz az új eszköz, akkor lehet, hogy egy HDD-t is rá kötnék az esetleges NAS funkciókat kihasználva. Illetve tervezem valamilyen TV okosító beszerzését, ami a megosztott HDD-ről érné el az adatokat.

A kerete 10-20 ezer között lenne.

A netem egy 120-as UPC net.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#63469) Aftershock11 válasza Gubek-Einste (#63466) üzenetére


Aftershock11
csendes tag

Az Asus-okra jól láttam hogy érdemes rakni egy "Merlin" fantázianevő FW-t? Amit maga az Asus fejleszt?

Az AC66U megér 8-9 ezer forint felárat az AC58U/ARCHER C7-hez képest? Van bármelyiknek olyan betegsége, gyengesége amiről érdemes lenne tudni?

(#63470) Core2duo6600 válasza arcsi84 (#63468) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha bővíted a házat, akkor nincs kifogás a kábelezésre, azzal jársz a legjobban, kiváltképp ha filmeket akarsz lejátszani a hálón keresztül.
A router nas ként csak kompromisszummal használható, gyenge a proci ehhez.

20 ezerből amúgy necces a történet, ennyiért normális wifi vel rendelkező routert nem lehet kapni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63471) MaCS_70 válasza Aftershock11 (#63469) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Merlint Merlin fejleszti -- az AsusWRT-re, tehát az Asus gyári rendszerét bővíti, és a művét a felsőbb kategóriás Asus routerekre teszi elérhetővé.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63472) mitibi válasza MaCS_70 (#63331) üzenetére


mitibi
csendes tag

Szia!

Nem találom a saját topicját, küldenél egy linket.

Köszi!

(#63473) CptAdamica válasza Gubek-Einste (#63467) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönöm a terjedelmes választ. Sajnos nem tudom most lemérni, de 2 falat kéne átvinni és közel a szobámhoz lenne egy wifi repeater is. Viszont ezek közül már bátran tudok csemegézni. :)

Megyen!

(#63474) Gubek-Einste válasza arcsi84 (#63468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U lenne a legjobb megoldás, a jelenlegit is használhatod másodlagos eszköznek AP módban kábelezve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63475) Gubek-Einste válasza Aftershock11 (#63469) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megéri a többletet az AC66U B1.
Nincsen ismert gyengesége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63476) Gubek-Einste válasza mitibi (#63472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63477) Aftershock11 válasza Gubek-Einste (#63475) üzenetére


Aftershock11
csendes tag

Köszönöm!

(#63478) #58682368 válasza Brandynew (#63459) üzenetére


#58682368
törölt tag

Akkor muszáj leszek drágábbat venni.

(#63479) takysoft


takysoft
tag

Sziasztok Router-mesterek :)

A kérdésem az lenne, hogy melyik a leggyorsabb WiFi router a világon, amit ismertek?

A gépben egy Asus PCI-AC88 foglal helyet, ami többé-kevésbé a legjobb wifi modul a világon. (4x4, QAM 1024)

Az internetem gigabites optika. (digi) UTP nem opció, ebbe nem szeretnék belemenni.
A gép és a router közti távolság nagyjából 5-6 méter lesz, és nagyjából szabad rálátás, ha leszámítjuk a fejem.

A cél, hogy a lehető legtöbb átmenjen abból a gigabitből a gépre.

[link]
Itt találtam méréseket...

Bár őszintén bevallom, hogy nem teljesen értem a képeket, olyan feltételezéseim vannak, hogy nem kizárt akár 900 megabites wifi kapcsolat sem... (realisztikus ez?)

Az anyagi lehetőségek nem túl korlátozottak, bár 5 számjegy fölé azért sokkal nem szeretnék menni.

Ahogy ezeket a méréseket elnézem:
Bár a PCI wifi kártyához az AC88U routert ajánlják (85 ezer ft) (nevéből is következően)
-Az RT-AC68U sem produkál rosszabb eredményeket... és sokkal olcsóbb (42 ezer ft) Annak ellenére, hogy csak 3x3-as (sokat számít ez?)
-Az RT-AC5300 ellenben gyorsabb, és olyan nagyon sokkal nem kerül többe (110 körül... ami a 85-höz képest annyira nem nagy befektetés, ha sok évet nézünk)
(ellenben azért több.. jóval több... , mint amit jó szívvel kiadnék egy routerre... sok más hasznos dolgot lehet ennyi pénzből venni :D )

Az egyik sebesség-összehasonlító oldalon a NETGEAR R7800 jött ki leggyorsabbnak, de nem tudom, hogy milyen eszközzel mérték be a sebességet (mert pl nem tud 1024-es QAM-ot, csak 256-osat, ami ugye a standard, amire a Bradcom ráépített, és pl az Asus termékek tudják)
Ez mondjuk árban sem lenne rossz (70k)

Az elsődleges szempont inkább a stabilitás, a második a sebesség :) (szóval inkább stabilan 700 megabit, mint ingadozva 500-900 között)

Más szempontok nem érdekelnek nagyon. OpenWRT-t nem akarok rátenni, sem semmi egyéb cuccot. Nem tervezem NAS-ként használni, ami funkciókat meg szoktam használni (portforward, upnp) azt mindegyik tudja már.

Szóval akkor a kérdések összeszedve is:
-Mennyire fontos a 4x4-es dolog? Jó a 3x3 is, akkor is ha a gépben 4x4-es izé van? (nem, állítom, ohgy pontosan tudom, ez mi...)
-Mennyire lényeges ez a NitroQAM (1024-es QAM, ami a BroadCom szerint +25% boost)?
-Ennek fényében melyik a leggyorsabb router a világon ehhez a wifi kártyához nézve ( PCI-AC88 ) ?

Köszönöm, előre is :)
PS: Nem, az UTP nem opció továbbra sem... Tudom. Akkor sem. Köszi, de tényleg :)

[ Szerkesztve ]

I will live forever or die trying

(#63480) Gubek-Einste válasza takysoft (#63479) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen olyan, hogy leggyorsabb router.
Nyilvánvalóan egy 4x4 MIMO képességű router dukálna az adapter mellé, főleg Asus vonalról.

-Mennyire fontos a 4x4-es dolog? Jó a 3x3 is, akkor is ha a gépben 4x4-es izé van? (nem, állítom, ohgy pontosan tudom, ez mi...)
Teljes két oldali támogatottság és az összes lehetőség kihasználása miatt nem lenne rossz.
Ha a router csak 3x3 akkor ö lesz a szűk keresztmetszet a kommunikációban.

-Mennyire lényeges ez a NitroQAM (1024-es QAM, ami a BroadCom szerint +25% boost)?
Nehéz megmondani, adott környezet kérdése is, hogy mennyit lehet profitálni belőle.

-Ennek fényében melyik a leggyorsabb router a világon ehhez a wifi kártyához nézve ( PCI-AC88 ) ?
Amivel a legjobban kihasználható az adapter képességei (csak Asus-ok): RT-AC2900/AC3100/AC5300/AC86U/AC87U/AC88U (beszerezhetőséget nem néztem)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63481) Multibit válasza takysoft (#63479) üzenetére


Multibit
veterán

Szabad kérdeznem, hogy mire fogod használni azt a wifi-turbózott számítógépet? Biztos, hogy mindig csak egyszerre (egy időben) egy irányú lesz a gép és a router közötti kommunikáció? Ha nem érted, hogy miért kérdezem, akkor vedd úgy, hogy nem is szóltam ;]

(#63482) TCr válasza Gubek-Einste (#63465) üzenetére


TCr
veterán

Értem, köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#63483) Core2duo6600 válasza takysoft (#63479) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Esetleg egy Unifi UAP‑AC‑HDhttps://unifi-shd.ubnt.com/
Ha felrakod a plafonra a fejed sem árnyékol, ami komoly tényező tud lenni.

Minden egyben router egyszerűen nem ér meg 80 000 ropit

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63484) DarthFater


DarthFater
tag

Sziasztok!

Egy 60 nm-es panel lakásba szeretnék venni egy routert.
A mostani készülékem egy TP-LINK TL-WR841 ND
A (panel)lakás egyik sarkában jön be az ajtó mellett a netkábel, ott van a router is.
Sajnos a lakás másik végébe nem adja szépen a jelet.
A routerből a lakás másik végébe el van vezetve egy netkábel az egyik TV-hez, amin szoktam is netezni. Szóval ez így eddig rendben van. De ha ugyanott már telefonon (Samsung S8+, Lumia 640, stb. interneteznék, már nagyon lassan adja a netet.

Most 100-as DIGInet-em van, 500-asra váltok pár nap múlva, de ha később lesz rá igény, 1000-est fogok rendelni...

Hosszú távra terveznék egy olyan routerrel, ami az 5GHz-et is tudja, akár több eszközön is egyszerre. A lakásban van más is akinek a táblagépe tudja az 5GHz-et, illetve az S8+-om is tudja, szóval ezért is szeretnék egy ilyet.
Használni fogja: 5 telefon, 5 tablet, 2 TV, 1 notebook, 1 PC

A keret 20.000 Ft, csak akkor lépném át ha valami oltári nagy vétel lenne ami tényleg sokáig tartana és érezni is lehetne a különbséget... :D
Előre is köszi :)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#63485) Core2duo6600 válasza DarthFater (#63484) üzenetére


Core2duo6600
veterán

20 000 ért nincs olyan router ami az igényeidnek megfelel, vagy nőveld a keretet, vagy csökkentsd az elvárásokat.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63486) takysoft


takysoft
tag

Köszönöm a válaszokat :)

I will live forever or die trying

(#63487) DarthFater válasza DarthFater (#63484) üzenetére


DarthFater
tag

Jaa és még annyit, hogy a mostani routert átvinném a lakás másik végébe. Az ott lévő netkábelt a TV-ből kihúznám, és a routerbe bedugva jelerősítőként bekötném. A TV-t pedig a routerhez kötném... ez jó ötlet?

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#63488) DarthFater válasza Core2duo6600 (#63485) üzenetére


DarthFater
tag

Hát így is baromi sok pénz ez nekem.... Egy keveset még tudnék emelni a költségvetésen... Csak legyen van valami megfelelő erre a célra :)
Nyilván nem használná az összes eszköz egy időben :) Egyszerre csak max 4 használná :D

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#63489) DarthFater válasza Core2duo6600 (#63485) üzenetére


DarthFater
tag

A Xiaomi Mi Router 3G-t ajánlották nekem.. Szerintetek jó vétel lenne? Miért csak külföldről érdemes beszerezni, ha itthon is van az Aqua, Ipon, stb boltoknál? :)
Meg igazából lehet, hogy csak Nekem, de túl olcsónak tűnik a tudásához képest...
Tényleg nem hallottam még róla, csak ajánlották, meg látom itt fórumban, hogy ti is montátok, hogy jó lehet...
Légyszi el tudnátok magyarázni, hogy miért jó, illetve mik a hibái?
Jó az 5GHz frekije?

Nagyon köszi előre is :)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#63490) takysoft válasza DarthFater (#63487) üzenetére


takysoft
tag

Szia
Először az, amihez jobban érték:

Igen, jó ötlet jelerősítőként használni. Csak ügyelj, hogy ne NAT-olj a régi routerrel, hanem switch-ként használd.
-LAN portba megy a bejövő kábel is, nem a WAN-ba.
-A Wifit ugyanúgy konfiguráld be. Ugyanaz a titkosítás(aes/tkip dolgok is), ugyanaz a jelszó, ellenben a channel legyen más.
-Legyen ugyanabban subnetben (pl ha az új router 192.168.1.1, akkor legyen a régi 192.168.1.2)
-Az új routeren úgy állítsd be a DHCP címadást, hogy ebbe ne zavarjon bele (pl 192.168.1.50-től felfelé)
-A régi routeren lődd ki a DHCP-t. (switchként és AC-ként operál, routing finkciókra nincs szükség.)

Fontos: Ez utolsó lépés tényleg az utolsó lépés. Abban a pillanatban, ahogy a régi routeren kilövöd a DHCP-t, nem tudod csak úgy rádugni a gépre és hozzáfeérni a menüjéhez! (mert ugye nem csinál LAN-t)
Csak akkor éred el a konfigurációs menüjét, ha a rádugod az új routerre. Ott megkapja majd a kért címét, és azon keresztük eléred.
(ha elrontod, tudod resetelni... illetve hát a gépen is beállíthatsz static IP-s kapcsolatot, hogy hozzáférj, de resetelni talán egyszerűbb)

Pár hete állítottam fel egyik havernál egy 3 routeres felállást is, és szépen váltogat a telefon a routerek között. Olyan szépen, hogy engem is meglep, mert nagyon más márkák :)

Ha NAT-olsz, akkor az új router új alhálózatot hoz létre. Ami működik, csak:
-az eszközeid nem fogják látni egymást, ha nem ugyanarra a routerre vannak dugva
-a nagy közös wifi hálózat se fog működni. 2 külön wifid lesz, az eszközök nem váltanak át az erősebbre

Router ügyben, amihez picit kevésbé értek, de nem vagyok elveszve:
D-Link DIR-879
Ez egy AC1900-as router, magával a márkával kapcsolatban se voltak rossz tapasztalataim, és az edigital-ban ebben a szent pillanatban megkapod 20 ezer alatt.

Nem ígérem, hogy ez sokáig így marad, szóval ha tetszik a dolog, csapj le rá :)

[ Szerkesztve ]

I will live forever or die trying

(#63491) CptAdamica válasza Gubek-Einste (#63467) üzenetére


CptAdamica
veterán

Most jutott még eszembe, hogy lehet nincs is szükségem wifi adapterre, van egy ilyen Asus RT-AC55U routerem és ez elvileg tudja közvetíteni a másik router jelét. De kérlek erősítsetek meg benne. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#63492) Soma01 válasza takysoft (#63479) üzenetére


Soma01
veterán

https://mikrotik.com/product/wireless_wire

Ez két pont között megoldja. De ez csak a kábelt "helyettesíti". Tehát egy router kell még majd, ami vezetéken tudja a gigabitet WAN <---> LAN irányokba.

Amúgy képes vagy kb. 60-70.000 forintot (vagy többet) elkölteni ilyesmire 6m UTP kábel helyett, ami kb 6-700 ft lenne csak?

[ Szerkesztve ]

(#63493) Jamesch


Jamesch
tag

Sziasztok

Tudnátok routert ajánlani? nagyon nem vagyok képben, az utóbbi pár évben csak a UPC által adott Cisco cuccot használtam, de meghalt a wifi és az új TC7200 egy rakás szar.

Amire gondoltam:
- 240-es netem van sztem több nem is lesz mostanában
- 2.4 és 5GHz működjön egyszerre
- USB3 HDDnek (lehetőleg úgy hogy tápolni is tudja)
- openwrt lehetőség vagy vmi hasonló

Nem tudom mennyire várható el routertől hogy kb NASként lehessen használni rákötött HDDvel?
Tehát mondjuk azon menne torrent és PCvel vagy telefonon DLNA-n vagy sima megosztással elérni.

30nál többet nem feltétlenül adnék érte, de vegyük úgy hogy nem korlát az ár egyelőre ( szóval 80k-s cuccot ne nagyon ajánljatok :)

Kösz

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#63494) csgabee


csgabee
tag

ASUS RT-AC53 AC750 vehető?
[link]

Ránézésre nem tűnik rossznak,de Ti értetek ehhez..... És jó árban is van.
Lehet jobb vétel lenne,mint a 1043 ND tp -link

(#63495) woodworm válasza DarthFater (#63489) üzenetére


woodworm
veterán

Belföldön jelenleg nem tudok 3G-t forgalmazó boltról, csak a sima 3-ast árulják, az nem gigabites és más chipset van benne. Használjuk egy páran, teljes megelégedéssel, a pár hónap alatt ne volt panasz rá, ha elfogadod az alap felvetést (kínai beszerzés, nyelv,garancia, ha többre vágysz neked kell intézni).

(#63496) DarthFater válasza takysoft (#63490) üzenetére


DarthFater
tag

Szia!
Jó és fontos tanácsok, nagyon köszönöm a részletes választ!
Igen, arra én is emlékeztem, hogy repeaterben a LANba kell rakni, csak a többi folyamatról nem volt nagy fogalmam, úgyhogy jól jött most ez :D
Még egy dologban tudnál légyszi segíteni? Régebben ajánlották nekem, így azóta MAC címes korlátozás van most beállítva a TL-WR841ND-men. A címeket hogy tudnám átmenteni egyben az új routerre? Ha nincs ilyen megoldás, akkor gondolom egymás után be kell másolgatni :D
2 routeres megoldással, mindkettőn be kell, hogy legyen állítva ez a MAC korlátozás, vagy csak elég a Fő routeren, és a switch-routerről pucoljak le mindent?

(Ja és amm szerintetek mennyire biztonságos ez a MACes módszer? Gondolom csak nehezebben feltörhető... vagy van tényleges értelme?)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#63497) DarthFater válasza woodworm (#63495) üzenetére


DarthFater
tag

Hello!
Igen, most már látom, 3-asok vannak csak, igazad van.
Köszii a tanácsokat! :)
Szerintem akkor "beruházok" egy ilyen 3G modellre ha ennyi jót mondtok róla... :D
Honnan érdemes rendelni? Garancia gondolom akkor nincs rá, ha külföldi vétel...
A kínai nyelvet úgy látom a Padawan-nal ki lehet váltani. Ezt érdemes szerintetek megcsinálni rajta? Vagy jobb az eredeti, és akkor Google Fordítózok? :D

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#63498) Core2duo6600 válasza DarthFater (#63496) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Semmi értelme nincsen, bárminek át tudod állítani a mac adresszet, nem ér semmit sem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63499) Toobee válasza woodworm (#63495) üzenetére


Toobee
veterán

Néztem, hogy picivel drágábban elérhető már 2 EU-s raktárban is a Gearbest-en, így itthon lehet 1 héten belül. 45-48 dollár között jön ki az ára ezzel az opcióval, kupon nélkül.

https://barbieripnk.hu/

(#63500) Scarface89


Scarface89
csendes tag

Sziasztok lenne valakinek valami ötlete mert bekötötték a digi1000-est de sehogy se érek el vele 90-95mb/s-nál nagyobb sebességet se kábelen egyenesen a gépbe dugva se routeren keresztül.. A gépem egy asus rog gl 552vw szval nem hiszem h a géppel lenne a gond. Főleg h giga hálózati kártya van benne. Lenne valami beállítás vagy ilyesmi ami hiányzik? Vagy a digisek rontottak el valamit? Már beszéltem velük már hívtam állítólag a hibát is kijavították és ugyan ugy semmi sebesség. Valakinek valami ötlet? csak h ne ugy menjek be a digihez h én vagyok a hülye :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.