Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63651) hunaqua


hunaqua
addikt

Ismét van 30 usd.- áron XIAOMI 3G router.

Gearbest

kupon :
gbdy0031

Gyorsan amíg van... :D

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#63652) Gubek-Einste válasza csgabee (#63648) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a kettő megfelelő lehet.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63653) jenco73


jenco73
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok valahol jó áron Asus RT AC66U B1 routert?

(#63654) csgabee válasza Gubek-Einste (#63652) üzenetére


csgabee
tag

10 emeletes panel tömb. gigabites DIGI net.Torrent letöltés asztali géppel+laptoppon böngészés(max farmeramázás a feleségem részéről)
Ez a 25,26 k kategória épp megfelelő lenne,ami a két eszköz ára nagyjából.
A fájlelérés távolról jó lenne.De mindenekelőtt legyen megbízható.A 841n tp linkem most adtam el használtan,és kiválló állapotú 5 év után is.Hasonlót megbízhatót szeretnék

(#63655) Gubek-Einste válasza csgabee (#63654) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben jó lesz a két kinézett eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63656) turkishzoli


turkishzoli
tag

Uraim! Asus RT-N12+ router használatával kábelesen és wifin is kidobál egy játék multi meccs közben /Rainbow six siege/. Közvetlen modembe dugva nem. Milyen feature-t tiltsak le, hogy ne történjen ilyesmi? Semmilyen más játéknál nincs probémám..... :U

[ Szerkesztve ]

(#63657) Gubek-Einste válasza turkishzoli (#63656) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63658) turkishzoli válasza Gubek-Einste (#63657) üzenetére


turkishzoli
tag

Igazad van, köszönöm!

(#63659) csgabee válasza Gubek-Einste (#63655) üzenetére


csgabee
tag

Melyik ajánlottabb? Talán a tplink áll hozzám közelebb.

(#63660) Gubek-Einste válasza csgabee (#63659) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor legyen az.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63661) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!

500-as digi-s nethez keresek egy megbízható routert.
1-2 laptop, asztali gép,tv, kis szerver(torrent, mediastream tv-re), 1-2 telefon lógna rajta.
Egy ismerősöm tippje alapján eddig egy Mikrotik RB951G-2HnD-t néztem, viszont ahogy gyorsan utána olvastam itt fórumon ez nem bírná az 500-as netet, ezt tényleg így van?

Túl sok időm sajnos nincs túrni az infókat, tudnátok ajánlani 1-2 típust ami belefér ebbe a 20-25k-s keretbe?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#63662) Fernet


Fernet
senior tag

Üdv!

Miután az ASUS N65U routerem 4 év használat után kilehelte a lelkét, szeretnék valamit helyette.

100Mbps Telekom-os net mellé, egy Speedport W 724V (Passthrough) mögé lenne kötve. Fontos lenne az USB csatoló, amire egy 3,5-es HDD kerülne és elsősorban egy médialejátszót kellene kiszolgálnia. Az N65-re kötött HDD-re kb. 17MB/s sebességgel tudtam másolni PC-ről LAN-on, jó lenne ha legalább ennyit tudna a leendő router is. A Telekomos Speedporton is van USB, de valami bitang lassú, 2-3MB/s a max, alkalmatlan a feladatra.

Amit ki kellene szolgálnia a routernek:
1PC, 2 Notebook, Telefonok, Tablet, Xbox.

Egy panel lakásról van szó amúgy. Szimpatikus lenne az ASUS RT-N18U, de kicsit zavar, hogy csak a 2,4 GHz sávot tudja. Mutatom mennyire terhelt ez a sáv nálunk: [kép] Persze hozzátartozik azt is, hogy a tablet és a laptop nem látja az 5GHz-et, szóval nem tudom menyivel lennék előbbre egy dualband-es eszközzel.

Árban 20e-ig mennék el, többet nem szeretnék költeni. Legfeljebb még kihúzom kicsit a csodás Speedporttal.

Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#63663) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

Átirányítottak a Samsung TV-s topikból Hozzátok.

A problémám az lenne, hogy ha Win 10 segítségével szeretnék egy laptopon lévő filmfájlt az okos TV-re küldeni, kockázik a kép.

De ami érdekes, hogy van a Samsungnak egy direkt erre a célra fejlesztett programja: SmartView, amivel teljesen jól működött a dolog. Míg egyszer csak lefagyott és azóta hiába indul el, "something went wrong". Már kilőttem a tűzfalat is, vírusirtóm nincs telepítve, nem tudom, mi lehet a baj.

A routerem típusa: TP- LINK TL-WR1043ND V4 Wireless N router, 450Mbps

Köszönet előre is a segítségért!

[ Szerkesztve ]

(#63664) Hacsa0415 válasza Gubek-Einste (#63464) üzenetére


Hacsa0415
kezdő

Tetőtéri lakásban lenne használva, szóval szomszédok csak alattunk lennének. Falak vastagsága változó, de viszonylag vékonyak, illetve a lakás teljesen nyílt. Kb olyan 7-8 eszköz lenne rá csatlakoztatva, pontosan okostelefonok, Tv, laptop, illetve Xbox (hidas megoldással).
A legnagyobb igény az az lenne, hogy stabil legyen, tehát ne dobáljon le az internetről, ne lassulgasson be, ne veszítse el a jelet. E mellett jó lenne, ha gyors letoltesi, feltoltesi sebességet tudna biztosítani. (Diginet 1000-re lesz váltva 100-ról)
Anyagi szempontból a TP-Link 1043nd tetszetős, de ha nem tudja kiszolgálni az igényeket, akkor mehetünk feljebb.

(#63665) DarthFater válasza hunaqua (#63651) üzenetére


DarthFater
tag

Naaaagyszerű, lemaradtam xDDD
Most próbálam a kódot, de már nem érvényes...
Ráadásul 30$ akció sincs már.... De jó :( :DDD

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#63666) grandepunto


grandepunto
csendes tag

Sziasztok!

Egy ASUS RT-AC1200G+t szeretnék lecserélni instabilitása miatt.
Milyet érdemes venni az alábbi szempontok alapján:
- Net 100Mb/s-es, de később nőhet
- DualBand 2.4/5Ghz
- Kertes tégla ház, lehetőleg nagy területet kellene lefedni 5Ghz-en is
- Több telefon, laptop, TV lenne rajta (utóbbin menne DLNA is)
- Stabil legyen...

Ár limit nincs igazából, de jobb lenne 50ezer alatt megúszni.
Előre is köszönöm az ajánlásokat.

(#63667) Gubek-Einste válasza K_Gabor (#63661) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63668) Gubek-Einste válasza Fernet (#63662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ból nincsen sok lehetőség, ami van az a D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) vagy a Xiaomi Mi Router 3G külföldi rendeléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63669) Gubek-Einste válasza RoSSo3 (#63663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63670) Gubek-Einste válasza Hacsa0415 (#63664) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A teljes sebesség csak kábelen lesz meg, érdemes lenne AC-s eszköz választani mind a környezet és mind a jövőre tervezés okán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63671) Gubek-Einste válasza grandepunto (#63666) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 50k-s határral: Asus AC58U/AC66U B1/AC68U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), Synology RT1900ac, TP-Link Archer C7/C8/C9,
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63672) RoSSo3 válasza Gubek-Einste (#63669) üzenetére


RoSSo3
senior tag

OK, köszi, akkor megyek a 3. topikba :D

(#63673) RSteve


RSteve
tag

Na hosszas tanakodás és fórum olvasás után vettem ma egy TP-Link Archer C7-et a DigiNEt 1000-hez korábban csak 100-as volt. Gyorsan összedugtam és kipróbáltam. Hát érdekesek a sebesség tesztek.

Mobilon 5GHz-en olyan 460/190 körül adódik a le és feltöltés,
LAN-on viszont szintén csak kb. ugyanennyi olyan 452/208 a legjobb. Hát ez nem Gigabit.

Mondjuk érzetre elég gyors lett, de azért kicsit csalódás.

(#63674) LordPorcio


LordPorcio
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Költözöm és a régi routeremet a régi lakásban hagynám. Az új lakásban upc-s 500--as net lesz bekötve (eddig digi 100-as volt)

Leírnám, hogy mi lenne a hálózaton (ami eddig is volt)
Wifi-n: 2 telefon, 2 ipad, 1 macbook, 1 pc-s laptop
Vezetékes hálózaton: 1 PC, LG TV, NAS (zyxel) PS4

Eddig egy TP LINK WDR3600-as volt mellé. Ezt cserélném. Asus-okat néztem/ajánlottak informatikus ismerősök. Az ajánlóban nagyon sok van belőle, nekem az lenne fontos, hogy stabil legyen a wifi-je főleg és ugyanúgy egyszerűen működjön a hálózat mint eddig.

Melyik típust tudnátok ajánlani? 60nm-es régi téglaépítésű polgári lakásba lenne.

Psn név: LordPorcio

(#63675) Gubek-Einste válasza LordPorcio (#63674) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63676) Multibit válasza RSteve (#63673) üzenetére


Multibit
veterán

A kábeles sebességből látszik, hogy a router jól működik. Ha benézel a Digi net topikba, sokaknak “nincs ki” az 1000 Mbps. Vagyis a routered megteszi, amit lehet, nem azzal van baj.

(#63677) WaterWave válasza RSteve (#63673) üzenetére


WaterWave
veterán

sok tényezőtől függ... router, kábel, hálókártya, környezet, gép... stb

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#63678) olajbogyo válasza RSteve (#63673) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Igaza van "Multibit" kollégának. Az én 500/200 as digis netem sincs meg egy jó ideje, kimondottan arra ügyel a digi, hogy a garantált sebesség az meglegyen, és mivel nálam a garantált mindig meg is van 200/50.....így nincs, és nem is lehet panaszt tenni. Nos, nálad ugyanez a helyzet, a garantált bőven megvan(300/50)

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#63679) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Munkahelyre folyamatos (24/7) használatra keresek 1db Gbites WAN és 4 LAN portos gigabites routert. Lehet wifi-s is, bár azt nem használnánk, nekem csak a belső hálózatra kell, hogy ott tudja a gigabit (vagy ahhoz közeli) értéket. Windows Server Update Services megy egy szervergépen, és a szerver és kliensek közti kapcsolatot oldaná meg a router. Szükség lenne néhány fix ip beállítására meg portnyitásra, azért kell a router, egyébként megtenné egy mezei switch. Vagy van olyan switch amin lehet portot nyitni stb? Kb 10-15 ezer közötti árra gondoltam.

(#63680) Multibit válasza Mikeee89 (#63679) üzenetére


Multibit
veterán

Ubiquiti Edgerouter X

Igaz, többe kerül, mint 10 ezer, de 20 alatt marad.

[ Szerkesztve ]

(#63681) Mikeee89 válasza Multibit (#63680) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Ezzel a márkával nincs tapasztalatom. Megbízható, hozza a gigabitet?

(#63682) Multibit válasza Mikeee89 (#63681) üzenetére


Multibit
veterán

Megbízható, hozza a gigabitet?
Megbízható :K Mivel "csak a belső hálózatra kell", nem lesz vele gond. Egyébként a legutóbbi firmware-rel PPPoE-vel is megvan a gigabit, de nálad ugye nem lesz ilyen igénybevétel.

Vásárlás előtt itt érdeklődhetsz a tapasztalatokról.

[ Szerkesztve ]

(#63683) MasterMark válasza Mikeee89 (#63679) üzenetére


MasterMark
titán

Switch-en portot nyitni?? :F Biztos tudod mit csinálsz?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#63684) RSteve válasza WaterWave (#63677) üzenetére


RSteve
tag

Lehet még próbálok majd kábelt cserélni mert a noti az egy Dell E5540-es aminek Gigabites LAN-ja van.

Egy kérdés a TP-Link Archer C7-hez. Ugye jól látom hogy a külső USB-s vinyót nem tudom elaltatni ha nincs használatban? A Synology routereknél láttam ilyen beállítást de itt nem. disable-re lehet állítani, de mintha akkor is menne tovább a külső tároló.

(#63685) csgabee válasza RSteve (#63673) üzenetére


csgabee
tag

Esetleg próbáld meg mit mutat a gépen direktbe kötve router nélkül.
Akkor kiderül a turpisság.Tuti a DIGI a ludas......
Kiváncsi vagyok a végeredményre.

Viszont nekem is a gigabitet hozzák,és én is a c7-et szeretném pont megvásárolni.A DIGI 60 napon belül szereli elvileg,és dec.8.-án voltam bennt.Eddíg nem jelentkeztek,hogy mikor jöhetnének.Biztos kivárják a 60 napot.

(#63686) MasterMark válasza csgabee (#63685) üzenetére


MasterMark
titán

Közvetlen a gépben elég valószínű, hogy még lassabb lesz.

Nekem a 1043ND-vel simán jön maxon, nem hinném, hogy egy nagyobb router lassabb lenne:

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#63687) RSteve válasza csgabee (#63685) üzenetére


RSteve
tag

Nekem egy héten belül megvolt. A Digi honlapján igényeltem a 100-ról ezresre váltást. Azonnal kaptam egy mailt hogy menjek be az egyik irodába. Két nap múlva bementem. aláírattak egy igénylőlapot, másnap hívott a szaki, egyeztettünk időpontot, három nap múlva jött. X. kerület.

A C7 szerintem elég jó én a v4-es verziót vettem a MagiComptól. Volt raktáron 7.-ig nyitva vannak, tegnap elhoztam, össze is dugtam.

Szemeztem az olcsóbb Synology routerrel, de az majdnem kétszer enniy és beleolvastam a fórumba, épp az a téma hogy a legújabb frissítés óta mi nem megy. Korábban is TP-Linkem volt , így megvettem a C7-et.

(#63688) csgabee válasza RSteve (#63687) üzenetére


csgabee
tag

Akkor mákod volt.Én az irodában kötöttem meg december 8.-án,és közölték,hogy telefonon keresnek időpont egyeztetés végett.1 hete hívtam őket,hogy most akkor mi van?Azt közölték ne aggódjak,keresni fognak,és beszerelik 60 napon belül.

Nem lett gyorsabb a sebességed azóta?

"MagiComp"-on nem láttam c7-et.De edigitálon is van akció,és más oldalon is van 25k-ba már 3 év garral.A verziószámot nem tudom. Ennél nem mindegy mi a verziója?

[ Szerkesztve ]

(#63689) csgabee válasza MasterMark (#63686) üzenetére


csgabee
tag

Én is 1043ND-t szerettem volna,csak a panel körülmények közt nem elég sajnos.... Így jutottam a c7-re.

(#63690) woodworm válasza MasterMark (#63686) üzenetére


woodworm
veterán

Az a nagyobb router ebből a szempontból gyakorlatilag ugyanaz.

(#63691) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Mastermark: Láttam menedzselhető dlink switchet. Azon mit lehet menedzselni? Azért kérdeztem ilyesmit...

[ Szerkesztve ]

(#63692) MasterMark válasza Mikeee89 (#63691) üzenetére


MasterMark
titán

L2 vagy L3-at? Van már olyan switch is ami tud routolni is akár, de az kvázi router.

Csak biztos tudod-e mit akarsz azért kérdeztem rá. Ha switch is jó lenne oda, akkor minek router? Pláne hova akarsz portot nyitni akkor?

Switch Tax

(#63693) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Sziasztok!
Két router között gondolkodom: tp link c5 vagy 1043N. Kettő közötti ár különbség 6k.
Felhasználás panelos környezetben 100/50M-ás digi net. kábelen 1 PC és PS3, wifin 3 mobil és 2 tablet. L alakú lakás. A folyosók szürkék, a többi szoba, konyha. A wifi felhasználás többnyire SZ1 szobában. De asszony nem engedi, hogy oda tegyem a routert, így marad a régi, pirossal jelölt hely, ahol most a 841N haldoklik.
Áldozzak rá +6k-t a C5-re?

(#63694) MaCS_70 válasza Sanyi.mTs (#63693) üzenetére


MaCS_70
félisten

A TP-Link 1043 csak 2,4 GHz-es wifit tud, társasházi környezetbe nem ajánlott -- oda előbb-utóbb biztosan kelleni fog az 5 GHz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63695) MasterMark válasza MaCS_70 (#63694) üzenetére


MasterMark
titán

Ezzel maximalisan egyet tudok erteni. Amiota UniFi-ra valtottam 5 GHz-n ezerszer jobb a sebesseg is.

A UniFi AP 170 masik halozatot lat a hazban 2,4 GHz-n.

Szoval 5 GHz a nyero ott ahol zavaras lehetseges.

Switch Tax

(#63696) Sanyi.mTs válasza MaCS_70 (#63694) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

tudom, de az 5GHz-nek meg legalább 3 falon keresztül kellene eljutnia SZ1-be

(#63697) MasterMark válasza Sanyi.mTs (#63696) üzenetére


MasterMark
titán

A 20%-os 5 GHz jel, haromszor gyorsabb, mint a 99%-os 2,4 GHz-s. Nalam ilyen nagy a zavaras.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#63698) MaCS_70 válasza Sanyi.mTs (#63696) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez sajnos egy ilyen játék -- (kisebb) részben ez is az oka annak, hogy az 5 GHz használhatóbb zsúfolt környezetben.

Meg aztán hiába jobb a 2,4 GHz terjedése, ha használhatatlan. Az optimális megoldás valahol a jó 5 GHz-es eszköz körül található.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63699) RSteve válasza csgabee (#63688) üzenetére


RSteve
tag

http://www.magicomp.hu/webshop/TP-LINK_Archer_C7_TL-AC1750_V4_0/4189

(#63700) WaterWave válasza MaCS_70 (#63698) üzenetére


WaterWave
veterán

van szerencsém egy 60ghz-es routerhez... ebben van a vitamin, igaz max 2 méter és falak nélkül... de itt semmi se zavar :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.