Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) libus válasza uriember (#64493) üzenetére


libus
őstag

Köszi, megpróbálom ma! :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#64502) uriember válasza libus (#64501) üzenetére


uriember
aktív tag

Persze ha a 6-10 zsúfolt, próbálhatod az 5-9 vagy a 4-8 csatorna párossal is. Ahol jobb vagy amelyik tetszik, inSSIDer megmutatja, hol üresebb a sáv. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64503) szityo83 válasza uriember (#64495) üzenetére


szityo83
tag

Rendben! Köszönöm!

(#64504) uriember válasza szityo83 (#64503) üzenetére


uriember
aktív tag

A router biztosan többet, jobban tud, mint az előződ, de az nem garantálható, hogy a felső szintre is megfelelően szór (falak, vasbeton födém), bár ez minden routerre igaz. Csak próba után derül ki, mindenesetre jó választás az AC66U B1 alapból.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64505) Sanyi1984p


Sanyi1984p
újonc

Sziasztok!

Melyik az a legolcsóbb eszköz amivel egy vezetékes eszközt (pl. TV, NAS, akámi) csatlakoztatni tudok a helyi wifi hálózathoz.

Az ASUS R-N18U például tud olyat, hogy wifi jelet vesz és azt teszi a LAN portra, de mivel ezeket 15-20 e Ft környékén osztják, ennyit nem szánnék rá.

(#64506) Sanyi1984p válasza dorika87 (#64497) üzenetére


Sanyi1984p
újonc

Ez a dolog sok mindentől függ, de ha sikerülne valami központi helyre elhelyezni a jelenlegi routert, szerintem az is megoldaná a feladatot, nem rossz eszköz az még ha ezer éves akkor sem.

Persze ha mindenképpen újat szeretnétek akkor az ASUS routereket tudom ajánlani mert elég jó minőségűek és az említett árkategóriában is van olyan termékük ami nem okoz majd csalódást. (RT-N18U)

(#64507) dorika87 válasza Sanyi1984p (#64506) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi a segítséget. Azért gondolkodtunk el a cserén, mert a mostani 35nm-es lakásban a kis szobában már nem olyan jó a jelerősség a tp-link routerrel és ezért lehet praktikusabb lenne egy új. Úgy néz ki annyira központi helyre nem tudjuk helyezni. Középen az étkező és a hálószoba van (oda nemigen szeretnénk és) Az első szobába tűnik ideálisnak és az utolsó szobában (dolgozó) lenne egy switch ami osztaná kábelen a netet a notebookok felé. Viszont ezt az Asus-t megnézem, köszi az ajánlást.

(#64508) uriember válasza dorika87 (#64507) üzenetére


uriember
aktív tag

Asus RT-N18U n wifiben a kategóriájában(20 ezres kategória és ha nem kell ac szabványú wifi)a legjobb vétel.
A 1043ND v1-nél sokkal jobb, kábelen viszi a gigabitet, wifije is erős.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64509) formula01


formula01
aktív tag

Sziasztok!

6 éve hibátlanul működő TL-WR841N kezdem érezni, hogy egyre inkább csereérett lesz.
Amire szeretném használni:
Panelban, kb. 60 nm, 2 laptop 3 telefon, később tv. Internet, videótelefonálás, torrent, internetes játék (WoW) akár párhuzamosan.
Erre a jelenlegi router már alkalmatlan.
Net 500as Digi.
Kiszemelt router:
http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=90-IGY7002N01-3PA0-
Ha olcsóbban tudtok ajánlani olyant, ami kiszolgálja a fenti igényeimet megköszönném. Amennyiben pedig olcsóbban nincs, ez hozná az elvártat?

Előre is köszönöm a segítséget.

Esetleg elég lenne 1:
https://www.aqua.hu/tp-link-tl-wr1043n-router-v5-568772.html

vagy

https://www.aqua.hu/asus-rt-n18u-vezetek-nelkuli-router-291849.html

[ Szerkesztve ]

(#64510) szasanyi válasza formula01 (#64509) üzenetére


szasanyi
félisten

Ma üzemeltem be ilyet, ami egy N18U-t váltott. Röviden a lényeges különbségek amit eddig tapasztaltam:
~10k árkülönbség
- vezetéken a mximum szinte ugyanaz, Digi 1000 nettel
- N-es tartományban sem tapasztaltam különbséget (minden eszköz ugyanugy használja anélkül, hogy bármit állítottam volna a routercsere során - nyilván ua. a hálózatnév és a jelszó)
- AC-s WiFi-n 2,5-3x sebességnövekedés a letöltési sebességben, feltöltésiben nem tudom pontosan mert ott "csupán" ~215Mbps a maximum érték

To all: a routerhez csatlakoztatott, USB 3.0 eszköz esetében mekkora a normál adatátviteli sebesség vezetékkel? Nálam ~16 megával másol ami kevésnek tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#64511) formula01 válasza szasanyi (#64510) üzenetére


formula01
aktív tag

Megoldható, hogy 2,4 és 5 GHz-n is párhuzamosan működjön?
Az én eszközeim alkalmasak 5 Ghz-re de barátnőé nem.

(#64512) Multibit válasza formula01 (#64511) üzenetére


Multibit
veterán

Párhuzamosan működik.

(#64513) szasanyi válasza formula01 (#64511) üzenetére


szasanyi
félisten

Sőt, alapvetően szimultán nyomja. :K PC mutatja N-es és 5G-ként is, tehát kiválasztható melyiken csatlakoztatod. Nyilván a csak N-es nem fogja látni az AC 5Ghz-et.

(#64514) Multibit válasza szasanyi (#64510) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam ~16 megával másol ami kevésnek tűnik
"Mega" mi? Kellene a mértékegység (a prefix nem elég)!
Ha 16 MB, az nem rossz eredmény egy routertől.

[ Szerkesztve ]

(#64515) szasanyi válasza Multibit (#64514) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván köbméter, mi más lenne. ;] ~16 000 kbyte/mp a másolási sebesség PC-ről a routerre csatlakoztatott USB 3,0 eszközre.

(#64516) uriember válasza formula01 (#64511) üzenetére


uriember
aktív tag

Mindenképp Asus. Ha kell ac wifi, akkor AC66U, ha lehet B1-es verzió, a két sáv megy egyidejűleg is.
A B1 processzora erősebb, 1000MHz és két magos, a sima AC66U 600MHz, egy mag. Hosszú távra mindenképp az előbbi.

De úgy látom a "kollégák" megelőztek...:)

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64517) woodworm válasza szasanyi (#64515) üzenetére


woodworm
veterán

Rohadtul nem ügyel senki a bit, Byte, kisbetű, nagybetű különbségre, és ha nem is köbméterre asszociálunk elsőre, nehéz eldönteni, hogy melyikre gondolt az user. A végeredmény között pedig nyolcszoros különbség van.

(#64518) Multibit válasza szasanyi (#64515) üzenetére


Multibit
veterán

Látom, nem tartod fontosnak a bit/byte megkülönböztetését, ha elégnek érzed a laza "megázást".
Amúgy meg, ha kevés a 16 MB/s, más típust kell választani!

(#64519) szasanyi válasza woodworm (#64517) üzenetére


szasanyi
félisten

&Multibit : nem tudom kinél fordul elő olyan, de ennyire ne nézzetek amatőrnek. És nálam a 16 megás másolási sebesség pontosan azt jelenti amit jelentenie kell, még ha nem szofisztikált megfogalmazásban "szólt" is. ;) Nem tudom mi a jó érték mert nem használok ilyet (ezért is kérdeztem) csak másik fórumban egy kérésnek eleget téve próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#64520) Sanyi1984p válasza dorika87 (#64507) üzenetére


Sanyi1984p
újonc

Ha még nincs switch-ed akkor ne vegyél mert a régi routered használható switch-ként is és ha jól tudom gigabitet tud az is vezetékes módban.

(#64521) Gubek-Einste válasza libus (#64492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikrotik LHG 5, Ubiquiti LiteBeam M5/PowerBeam M5, TP-Link CPE610 vagy hasonló amire gondoltam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64522) Gubek-Einste válasza Sanyi1984p (#64505) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kliens/media bridge módot kevés eszköz ismeri így CFW lesz a legpraktikusabb megoldás, Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND jó lesz a feladatra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64523) Jocikablack


Jocikablack
tag

Sziasztok!
Egy archer ac1200-as routerem van. Digi 1000-es net. A router sajnos messze van a ház központi részétől, és van legalább 4 fal. Van lan kábel behúzva a nappaliba. Milyen eszközzel tudnám a nappaliban szórni a wifit :) ?
2-300 mbit-es sebességgel kibékülök. :R

(#64524) Sanyi1984p válasza Gubek-Einste (#64522) üzenetére


Sanyi1984p
újonc

Köszi :)

(#64525) JHC


JHC
tag

Üdv!

A következő miatt szeretnék segítséget kérni:

A jelenlegi ADSL mellé köttettünk be még egy másikat is szintén ADSL. A réginék külön modem, és külön router van, az újnál egyben modem router. Amiért köttettünk plusz netet, hogy a tizenvalahány gépből, 5-öt leválasszunk, annak kellene maradnia, a régi neten. A többi gép meg az újra kellene hogy csatlakozzon.

Sajnos van egy gép ami az 5 külön gép helyiségéből kap hálózatot, de annak viszont kellene látnia, a másik csoportot. A hálózat topológiája sajna ilyen, tudom új kábel húzásával ki lehetne küszöbölni a problémát, de úgy hiszem erre lusta lesz a főnök, vagy 5 év alatt készül el.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy több WAN bemenetű routerek között van-e olyan, ahol gépenként meg lehet határozni, hogy melyik-melyik netet használják.

A másik kérdésem az lenne, hogy az új netet mivel modemrouter szolgáltatja, e mögé bekötném a 2 WAN-os router-t, és az internet megadásnál a DHCP-t választanám. Elviekben a modemrouterben van "PPPoE pass Trough", de ha valamiért mégsem menne, akkor csak a DHCP-t tudnám használni.

Nincs szerver a hálózatban, vagy egyéb gép, aminek a nyitott portjait forwardolni kellene.

(#64526) krealon válasza Jocikablack (#64523) üzenetére


krealon
veterán

"Milyen eszközzel tudnám a nappaliban szórni a wifit?
2-300 mbit-es sebességgel kibékülök.
"

Egy minimum AC1200-as wifi router-rel, AP / switch modban.
Es persze minimum AC1200-as kliens eszkozok is kellenek.

(#64527) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Az összefoglalóban nem találtam biztonságra vonatkozó szekciót, ezért megkérdezném. Szoftver szempontjából milyen wifis router ajánlott otthoni felhasználásra? Jelenleg egy WDR3600-at használok, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, egy dolgot kivéve: a legutóbbi firmware 2015-ös kiadású. Ugye azóta azért 1-2 biztonsági rést már felfedeztek, de a támogatás ehhez a routerhez nincs már meg. OpenWRT ha jól látom nem támogatott, mert ez még az 1.0-ás HW verzió.
Az elvárások: gigabites portok, hosszútávú szoftvertámogatás. Digi 100/50 van itthon, ezt gondolom bármelyik röhögve kezeli.
NAS, PlayStation, PC, HTPC lóg kábelen, 1-2 mobil és laptop elvétve Wifin.

Lehet inkább valami SOHO eszközt kéne keresnem?

(#64528) stifi82


stifi82
aktív tag

Helo új vagyok itt, Milyen routert érdemes venni gondolok itt márka típus? Van 1 külső vinyom WD ezt szeretném rákötni usb 3.0 csatlakozással. Macbook pro használná elsősorban utánna telok iponok meg esetleg 1 android meg aztán windowsos gép. Meg milyen tipusra kellene formatálni? Most ntfs-ben van a mac meg nem úgy éri el hogy irjon is rá, aztán arra gondoltam akkor érje el a többi gép is meg esetleg még torrentet azon futatnám.
Ez jó lehet? [link]
Vagy merre induljak el?

(#64529) Skynet258 válasza stickermajom (#64527) üzenetére


Skynet258
veterán

Én ugyanazt a routert egy Asus RT-AC58U-ra cseréltem, eddig nem bántam meg. Ami nálam még plusz pont, hogy méretben nem akkora dög, mint a TP-Link volt. Ha maradnál a márkánál, akkor én a C9-en gondolkoztam még, kevesebb keretből C7.
Nálam is lóg PS, NAS, médialejátszók, telefonok, tv meg minden hülyeség, nincs szakadás meg egyéb anomália. :K

Mondjuk a firmware itt is tavalyi a legutolsó... :U

https://geekpulse.hu

(#64530) Gubek-Einste válasza JHC (#64525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Komolyabb eszközöknél megadható, hogy melyik kliens eszköz melyik WAN kapcsolatot használhatja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64531) Intruder2k5 válasza stickermajom (#64527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A router hardver verzióját gondolom a firmware-ben nézted. Na most, az ott nem jó! Helyette a router alján lévő címkén nézd meg.

(#64532) libus válasza uriember (#64493) üzenetére


libus
őstag

Kipróbáltam. :K
Talán a 6. csatorna a legjobb, de az 5-ös is nagyon jó.
Most az Rx Rate felment. 72.2-ről 108Mbit/s, MCS5, 40MHz-re, de sokszor lemegy 11Mbit/s-re is. Szóval eléggé hullámzik.
Kipróbáltam úgy is, hogy az adót (n18u-t), fix 40MHz-re tettem.
Valamivel stabilabban tartotta a 108Mbit/s-et, de ez nálam nem járható út, hogy ezen legyen, mert vannak régebbi telefonok is az adóra csatlakozva, és azok 40MHz-en nem látják a wifit. :(
De hiába lett 108Mbit/s az Rx Rate, akkor is max. 30Mbit/s letöltést mérek. :(((

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#64533) Gubek-Einste válasza stickermajom (#64527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Lehet inkább valami SOHO eszközt kéne keresnem
Nem elvetendő ötlet, pl egy EdgeRouter 4 hosszú ideig elég lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64534) Gubek-Einste válasza stifi82 (#64528) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Mivel a router-ek általában Linux alapúak így ennek megfelelően ext3/4-re kellene.

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64535) uriember válasza libus (#64532) üzenetére


uriember
aktív tag

Ha régebbi telefonok vannak, akkor ne only N-re tedd, hanem Auto-ra, 20 vagy 40MHz csak a kapcsolati sebességre vonatkozik, aztán a kliens annyit használ belőle, amennyit tud. 20MHz-nél max 150Mbps lesz az elérhető maximum sebesség, amiből a fele/harmada a valós, 40MHz-nél 300Mbps az elméleti maximum. Nincs egy laptop vagy számítógép, ami referencia lehetne? Persze a laptop wifi kártyáját is konfigurálni kell, ha valaki valamikor már belenyúlt...Úgy tűnik nálad nem minden gömbölyű.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64536) Jocikablack válasza krealon (#64526) üzenetére


Jocikablack
tag

Köszi. Milyen ap eszköszt tudsz esetleg javasolni?

(#64537) Gubek-Einste válasza Jocikablack (#64536) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Az Asus-ban van dedikált AP mód is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64538) libus válasza Gubek-Einste (#64521) üzenetére


libus
őstag

:R
De amiket írtál, azok 5GHz-ek!
Az Asus N18U tudtommal 2.4GHz-et tudja csak.
De arra jó, hogy milyen antennákra gondoltál.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#64539) Gubek-Einste válasza libus (#64538) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Távolsági linket eszközpárral kellene megoldani.
2,4 GHz-s is van: MikroTik LHG 2, Ubiquiti AirGrid M2/PowerBeam M2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64540) stifi82 válasza Gubek-Einste (#64534) üzenetére


stifi82
aktív tag

Társasház környezetben lenne max 2 fal választ el tőle. Most t-homos net van sajna csak kb 12 megabitet tud várjuk a bővítést. Külső hdd-t tudjam elérni a készülékekkel wifin keresztül de első sorban a macbook pro amin csak wif van meg néha windowsos laptop az is wifivel. Minél olcsobban kihozni erre a kínaira gondoltam jó lenne. Irják hogy angol verzio akkor az kamu lehet? usb 3.0 másolás szempontjából gyorsabba lenne tán az esetleg jó volna. Gondolom hálozati hdd drágában jönne ki. Meg azzal mit kezd a t-homos router?

(#64541) dorika87 válasza Sanyi1984p (#64520) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi, ez egy igazán jó ötlet. Hirtelen nem is jutott eszembe. Akkor majd utána nézek, bár beüzemelni párom fogja, csak most nemigen van ideje, ezért kezdtem el én nézelődni/keresgélni. (munkamegosztás :))

(#64542) i.attila


i.attila
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, egy Asus AC66U B1 lett a kiválasztott, e-digital-nál most 30 alatt van amúgy...
A.

(#64543) Jocikablack válasza Gubek-Einste (#64537) üzenetére


Jocikablack
tag

Szia!
Ne haragudj, hogy értetlenkedek, de kissé vakon vagyok a témában.
Leírom a pontos helyzetet. Diginetem van 1000 mbit-es. A digi router bridgbe van rakva. Lannal csatlakozik egy Archer ac1200-as routerhez(fő eszköz), ami szintén lannal kiszolgál 2 perifériát. Valójában a wifi része kihasználatlan (ki lehet kapcsolni a wifit?). Be van vezetékezve a ház. Szeretnék lannal egy wifi sugárzót összekötni vele , elég az egysávos is, de stabil legyen. Van egy tp-link ac1750-es range extenderem, de azon sajnos csak "lan output" csatlakozó van. Ezért sajnos nem jó erre a célra. A 2 eszköz távol van egymástól, ezért van szükség a vezetékes kapcsolatra. Előre is köszönöm a segítséget.. :R

(#64544) oszy válasza Gubek-Einste (#64488) üzenetére


oszy
veterán

Nem gond. Amúgy is szeretem a Xiaomi termékeit. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#64545) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Létezik-e olyan normális router, ami nem aksis (tehát tápkábelen kapja az energiát) és nem a mobil stick kezelését tudja USB-n keresztül, hanem közvetlen a SIM kártyát lehet beletenni ... kis irodai felhasználásra kellene, normális kezelőfelülettel és beállítássi lehetőségekkel, legalább 2 LAN porttal ... (van egy Mobil WiFi routerem, ami eléggé korlátozott beállításokat enged csak meg) Pl Dynamic DNS beállítás, ip és mac address szűrés stbstb is kellene ...

WiFi-n 2,4G elegendő, de ha tudja az 5G-t se baj ... árban azért megfizethető legyen ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#64546) Cirbolya_sen válasza Ano (#64545) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Van, de nem olcsó

ZyXEL LTE3301v3 4port FE LAN LTE modem SIM kártya foglalattal Router

TP-Link Archer MR400 AC1350 vezeték nélküli dual band 4G LTE Router

Cirbolya_sentinel

(#64547) Ano válasza Cirbolya_sen (#64546) üzenetére


Ano
őstag

Köszi szépen! :R

A TP-Linkből az MR200-as nem jó erre? Az némileg olcsóbb is ... illetve találtam egy TP-LINK MR6400 -at is ... ami még olcsübb ... kérdés melyik mennyire megbízható!?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#64548) Cirbolya_sen válasza Ano (#64547) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Zyxel-t használtam, fapados, de működik :DD

Cirbolya_sentinel

(#64549) Sanyi1984p válasza dorika87 (#64541) üzenetére


Sanyi1984p
újonc

Azt nem írtam, de egyben access point is tud lenni ha a régi routeren is bekonfigurálod a wifi-t ugyanarra az SSID-ra és jelszóra.

Egyedüli problémna tud lenni a barangolás a lakásban: Az androidos telefonok például általában nem tudják kezelni, szóval ha bemegyek a lányom szobájába a hálószobából akkor még mindig a hálószobai router jelét veszi borzasztó gyenge jellel, nem vált át a másik AP-re automatikusan. Erre egyébként lehet, hogy van megoldás, de egyelőre nem volt időm foglalkozni vele.

(#64550) bluemirage válasza Jocikablack (#64543) üzenetére


bluemirage
őstag

"Szeretnék lannal egy wifi sugárzót összekötni vele , elég az egysávos is, de stabil legyen. Van egy tp-link ac1750-es range extenderem, de azon sajnos csak "lan output" csatlakozó van. "
Neked Acces Point (AP) kell. A Range Extender nem erre való, erre rá is jöttél.
AP, mint eszköz külön kicsit drága és nincs is akkora választék belőle, az otthoni kategóriában. A vállalati cuccok meg drágák.
Ezért a routert szoktak lebutítani erre célra (a menüjében néhány dolgot kikapcsolnak és innentől AP-lesz) a illetve aki nem ért hozzá ott szóba jöhet olyan router, aminél ez a funkció gyárilag elő van telepítve, így hozzá nem értők is egy kattintással át tudják rakni a routert AP üzemmódba.
Az egysávos (2,4Ghz) jó lefedettséget ad, de társasházi... panelos környezetben már annyira zsúfolt ez a régi 2,4Ghz, hogy az egymást zavaró eszközök miatt van gond: lassulás, szakadozás.

Az Asus N18U egy gigabit portos (tehát eleve megkapja a digi 1000-et LAN-on) és gyorsan át lehet állítani Acces Point módba. Ahol már eleve sok szomszéd Wifi van oda nem javasolt az egysávos eszköz.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.