Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) Jocikablack válasza bluemirage (#64550) üzenetére


Jocikablack
tag

Köszönöm. Akkor ha jól értelmezem, a tp link maradhatna a digi után kötve, és a tp link továbbitana lanon az asusnak. Az pedig tolná a wifit. A tp linkwifije kikapcsolható? Feleslegesen ne kavarjon be. Egyébként kertesházi övezet. Kb 4 wifis van a közelemben. Sorry, hogy ilyen világtalan vagyok..

(#64552) bluemirage válasza Jocikablack (#64551) üzenetére


bluemirage
őstag

Igen, kikapcsolható.
A hogyan lehet kikapcsolni stb... inkább privatot írj, vagy van router gondokkal foglalkozó topik.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#64553) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Udv! Irodaba keresnek komolyabb routert. Annyi az osszeg hatar, hogy 40-50 legyen a nagyon max. 10 gép van rajta általában wifin es egy Nas van rajta lanon. Tehat a legfontosabb az eros, gyors, stabil wifi. Legyen gigabites portja es 5ghz et tudja. Archer c9 vagy asus ac-66u b1? Szerintetek mi lenne az idealis valasztas? Nem nagy helyiség, es gipszkarton valaszfalak vannak.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#64554) uriember válasza LiteCross91 (#64553) üzenetére


uriember
aktív tag

TP-LINK TL-WR1043NDv2 vs Asus RT-N18U relációban (csak N) wifi speed 80-120Mbps vs 200-220Mbps, egy hajszálnyival erősebbnek tűnik az ASUS! És stabil, mint az atom! :D Az említett típusokról nincs infóm, de ha N-nél ez a helyzet, lehet, hogy AC-s eszközöknél is lehet ilyesmi különbség. Talán userek nyilatkoznak.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64555) LiteCross91 válasza uriember (#64554) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Nekem itthon N18U van. Tökéletesen megvagyok vele elégedve, de nincs benne 5GHz-es wifi sajnos :O Ezért gondoltam a AC66U-t, de specifikáció szerint a tp-link Archer C9-nek gyorsabb a wifije (450 vs 600).

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#64556) Multibit válasza LiteCross91 (#64555) üzenetére


Multibit
veterán

Ahhoz a gyorsabb wifi-hez van hozzá illő kliensed is? Mert, ha nincs, soha nem fogod élvezni az előnyét.

Szerk:
Ahogy nézem a wikidevi-n, tök ugyanaz a két router wifi tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#64557) woodworm válasza LiteCross91 (#64555) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac66u b1 csak nevében maradt ac1750, gondolom a kontinuitás miatt, de a chipset ac1900, az fw-ben kapcsolni is lehet.

(#64558) libus válasza Gubek-Einste (#64539) üzenetére


libus
őstag

Ha valamelyikre beruháznék (pl.: MikroTik LHG 2), akkor mekkora sebességre számíthatnék?
70/6 van az adó oldalán.
Bár azt nem értem, hogy miért csak 30Mbit-et mérek 70/6 esetében, mikor még 40/5 volt a Net sebesség, akkor is ennyit mértem. :F
Mert ha lefelezi az esetemben az 1 kábeles Grid antenna + 743ND router, akkor 40/5 esetében miért volt 30/5??
Csatorna váltásokkal is próbálkoztunk, de semmi változás. :(
Annyi van csak, hogy a 743ND Rx Rate már felmegy 108Mbit/s, 40MHz-re.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#64559) LiteCross91 válasza Multibit (#64556) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Értem. Igen, olyan laptopok vannak, amik kezelik az 5GHz-es hálózatot. Akkor a TP-Link vagy az Asus a jobb vétel szerintetek? Valamelyikben erősebb a proci vagy több a ram? Esetleg tényleg semmi különbség?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#64560) uriember válasza LiteCross91 (#64559) üzenetére


uriember
aktív tag

Dönts te... Itt megtalálod mindkét eszköz specifikációját. https://itcafe.hu/tema/milyen_routert_topik_tema_osszefoglalo/hsz_9-9.html#msg9

Én, mióta megvan az N18U, eldobtam a tplinket :K

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64561) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali Digi 500as hoz keresek routert és egy wifi sticket a lehető legolcsobb megoldás érdekel.

(#64562) LiteCross91 válasza uriember (#64560) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Akkor szerintem ezt választom: ASUS RT-AC68U

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#64563) uriember válasza LiteCross91 (#64562) üzenetére


uriember
aktív tag

AC66U B1 1000Mhz 2mag, AC68U 800MHz 2 mag, akkor miért? Kolléga már írta, hogy a 66U B1 is tudja az N-es 600Mbps-t, más különbség meg nincs... :F

De te döntesz...

"Az ac66u b1 csak nevében maradt ac1750, gondolom a kontinuitás miatt, de a chipset ac1900, az fw-ben kapcsolni is lehet." by woodworm

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64564) Gubek-Einste válasza stifi82 (#64540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Meg azzal mit kezd a t-homos router?
Ezt hogy érted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64565) Gubek-Einste válasza Ano (#64547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR3620/MR6400/Archer MR200/MR400, Asus 4G-N12/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-921/953.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64566) Gubek-Einste válasza Sanyi1984p (#64549) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyedüli problémna tud lenni a barangolás a lakásban: Az androidos telefonok például általában nem tudják kezelni, szóval ha bemegyek a lányom szobájába a hálószobából akkor még mindig a hálószobai router jelét veszi borzasztó gyenge jellel, nem vált át a másik AP-re automatikusan. Erre egyébként lehet, hogy van megoldás, de egyelőre nem volt időm foglalkozni vele.
Van megoldás erre a helyzetre, az egyik a menedzselt hálózat amikor van egy központi WLAN irányító eszközköz (pl Ubiquiti UniFi esetében a Cloud Key) amely elvégzi a szükség esetén az átsorolást.
A másik megoldás az ha az adott AP-t be lehet állítani, hogy egy adott jelszint érték alatt dobja le a kliens eszközt, ezzel segítve az átállást a jobban vehet eszközre (Asus eszközei tudnak ilyet).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64567) Gubek-Einste válasza libus (#64558) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 743ND egy N150-es eszköz amely mérhetően ennyit tud.
Hogy mekkora sebesség jöhet össze azt nehéz megmondani, az ajánlott eszközökkel elvileg mehetne a teljes sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64568) Gubek-Einste válasza nepszter1 (#64561) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Adapter: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64569) Multibit válasza LiteCross91 (#64559) üzenetére


Multibit
veterán

Nem érted. Nem az 5GHz-ről van szó, hanem a MIMO-ról. Ha csak a szokásos 1-2 antennás klienseid vannak, azok nem fogják hozni a három antennás routerek wifi-sebességét!

(#64570) 3u4ic


3u4ic
csendes tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok a pofátlan vissza nem olvasásért, de jelenleg sürget a nép mert behalt a router.Szükségem lenne tanácsra és javaslatra.

Helyzet a következő: 2 szintes családi ház beton födém, szűk lépcsőház(már ha ez számit), router az emeleten.Wifi a földszinti nappaliban (routertől 6m légvonalban) az eddigi routerrel(TL-WR940n v2 3*3dBi) szakadozva ugyan, de még éppen volt.

Cél: Legyen az alsó szinten is értékelhető jelerősség.Minél bikább annál jobb.Sebesség alapból nem mérvadó mivel 60mbit/s jelenleg a max sávszél, de azért nem baj ha van tartalék.

Készülékek: 3db laptop b/g/n wifivel és 4db teló lóg a hálózaton egyszerre ezek közül 2db 5ghz képes.Tehát jelenleg nem fontos a dualband de nem árt ha van.

Ezeket kellene kiszolgálnia az új routernek minél stabilabban.A szerencsétlen elhelyezés ellenére szerintetek elérhető a kitűzött cél egy erősebb eszközzel?Ha igen akkor mit ajánlanátok a 20-25k árkategóriában?

---

(#64571) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Oké. Húzom is kábelt, sz...k bele, ebbe a sok baromságba :D :C

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#64572) LeadR


LeadR
csendes tag

Üdv!

Úgy gondolom eljött az új router vásárlásának ideje. :) Ebben szeretném segítségeteket kérni.
Eddig egy TP-Link tl-wr1043nd v1 volt használatban, viszont az új netet (500mbit) már nem tudja kezelni.

Két szintes kertes házban az alsó szinten lenne a helye. A ház 160-180 m2. Nem fontos, hogy egyedül lefedje az egész házat, a felső szinten eddig is volt AP, de nem hátrány ha jó a hatótávolsága. A ház elég nagy alapterületű, tégla és gipszkarton falakkal. Környező wifi 4-6 db.

Az internet sebessége jelenleg 500mbit de később lehet, hogy gigabites lesz, szóval a routernek tudnia kellene kezelni a gigabitet. Nem csak lanon, de jó lenne ha wifin is minél nagyobb sebesség használható lenne.

Általánosan 6 gép, 8 telefon/tablet, nas, meg még néhány eszköz, illetve az ideiglenes eszközök, szóval jó lenne ha normálisan el tudna látni jó pár klienst.

Felhasználási terület: Mindenes router lenne. Streaming, gaming, torrent, adatmegosztás, stb stb.
Funkciók: Usb. szimultán 2,4/5ghz meg ami hasznos lehet egy modern routerben.

Ha legalább annyit tud mint a régi tl-wr1043nd emellett gigabit, 5ghz, vendéghálózat stb. Akkor az már elegendő.

Ár: 20 ezerig. :F

Én ezeket néztem eddig, nem tudom melyik lenne jó választás, vagy esetleg másik. :F
-TP-LINK Archer C5
-TP-LINK Archer C1200
-ASUS RT-AC1200G+ Router

Előre is köszi a segítséget. :R

LeadR

(#64573) Gubek-Einste válasza 3u4ic (#64570) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U-val lehet próbálkozni de nem biztos, hogy elég lesz egyetlen eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64574) Gubek-Einste válasza LeadR (#64572) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül csak a C5 ajánlott, a másik kettő nem.
20k-s határral dual band eszköz nem nagyon van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64575) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Átálltunk mi is a digi1000-re. A jelenlegi router ami otthon van már kevés ehhez. Milyen routert érdemes most venni amire rendes garancia van és 100.000-es tétel?

Köszi!

(#64576) uriember válasza Anulu79 (#64575) üzenetére


uriember
aktív tag

Attól függ, mik az igények és a lehetőségek. Olvass feljebb, Gubek kartárs leírta, hogy milyen szempontok szerint lehet válogatni. Az ajánlott termékek: https://itcafe.hu/tema/milyen_routert/index.html

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64577) Multibit válasza Anulu79 (#64575) üzenetére


Multibit
veterán

Csak keveset kellene visszaolvasni!
Ja, és a TP-LINK Archer C1200, ASUS RT-AC1200G+ routerek (ha Te is rájuk találnál) még mindig nem javasoltak ;]

(#64578) stickermajom válasza Intruder2k5 (#64531) üzenetére


stickermajom
addikt

Hopp, valóban, így máris 1.4 a hw verzió. Így mindjárt más a leányzó fekvése, köszönöm! :))

Köszönöm mindenkinek a segítséget, utána nézek az ajánlott routereknek.

(#64579) uriember válasza Anulu79 (#64575) üzenetére


uriember
aktív tag

"Milyen routert érdemes most venni amire rendes garancia van és 100.000-es tétel?" :C

Ennyiért már elég nagy a merítés... :DD Gondolom kifelejtetted a nem szót... :)

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64580) Gubek-Einste válasza Anulu79 (#64575) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64581) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok, egy ideje agyalok, és nem jövök rá a routerben mik ezek a lehetőségek? Melyiket kell használjam, vagy melyik mire jó?

Wireless router mode / AiMesh Router mode (Default)
Access Point(AP) mode / AiMesh Router in AP mode
Jelerősítő üzemmódMedia Bridge
AiMesh node

Igazábol az első kettő ami nem tiszta, a másik kettőre irja magyarul.Nekem alapbol a defaulton van, viszont kábelesen van minden rákötve, egyedul a telefon megy néha vele wifiről

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#64582) Gubek-Einste válasza Valkűr (#64581) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wireless router mode / AiMesh Router mode (Default) - Sima router mód, ha AiMesh rendszer kerül kiépítésre akkor ő lesz az elsődleges eszköz.
Access Point(AP) mode / AiMesh Router in AP mode - Amikor az eszköz másodlagos egy hálózatban, nem végez router-i feladatok, csak vezetékes és vezeték nélküli tovább osztást csinál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64583) M3oH


M3oH
addikt

Sziasztok!
Asus AC58U vs TP-Link Archer C7. Olvasom, hogy mind2 ajánlott, de mégis pro kontra?
Vagy igazából amelyik szimpi?
Köszi

(#64584) uriember válasza M3oH (#64583) üzenetére


uriember
aktív tag

Hasonló árban AC66U B1 IS

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64585) Gubek-Einste válasza M3oH (#64583) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy igazából amelyik szimpi?
Nagyjából

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64586) Valkűr válasza Gubek-Einste (#64582) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszi! Akkor marad alapértelmezetten. Esetleg van valami különleges beállitás amit érdemes az Asus AC66UB1 esetében használni? Nem rég vettem, annyira nem vágom még mit merre. Alapra belőtte magát és ugy használom. Ezt a 2.4 és 5Ghz együttes használatát nem vágom teljesen, h miként működik? Nálam vagy ez vagy az megy, hogy tud menni mindkettő?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#64587) Gubek-Einste válasza Valkűr (#64586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más legyen a két sávon az SSID.
Környezet és használat függő, hogy kinél mit kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64588) libus válasza Gubek-Einste (#64567) üzenetére


libus
őstag

Igen, az ajánlott eszközök jók lennének jelenleg, de ha egyszer 70/6-ról felmegyünk 120-150Mbit/s sebességre akkor a 100-as port lesz a szűk keresztmetszet lesz. Nemde? (picit előbbre is gondolkodok :) )
Nézegettem én is jópárat az ajánlottakon kívül is, de mindegyiknek 100-as portja van csak. :(((

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#64589) Gubek-Einste válasza libus (#64588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5 GHz-s eszköz párral már mehetnek 100 Mbps felett is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64590) libus válasza Gubek-Einste (#64589) üzenetére


libus
őstag

Nem hiszem, hogy az N18U le lesz cserélve ezért.
Rakhatnának az ilyen 2.4GHz -es AP-s antennákba 1000-es portot is.
Esetemben lehet jobb lenne valami olyan antennát nézni/találni, amiben nincsen benne az AP, hanem külön routerrel lehetne ezt megoldani.
Te tudsz ilyent? :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#64591) Anulu79 válasza uriember (#64579) üzenetére


Anulu79
addikt

Jaja, valóban kimaradt a nem szó. :DDD

A többi kimaradt infó. Tégla fal van a lakásban. A max. távolságban két fal található

Most böngészem az összefoglalóban a kínálatot.

[ Szerkesztve ]

(#64592) uriember válasza Anulu79 (#64591) üzenetére


uriember
aktív tag

https://itcafe.hu/tema/milyen_routert/index.html itt mindent megtalálsz a témában.

igazából az igényeid szerint kell választanod, milyen kliensek, 2,4 vagy 5GHz, vezetékes kapcsolatot akarsz vagy inkább vezeték nélkülit?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64593) Anulu79 válasza uriember (#64592) üzenetére


Anulu79
addikt

Most böngészem a listát de már bele vagyok zavarodva akkor a kínálat.

Egy PC lenne rádugva meg jó pár Wifi-s eszköz (laptop, telefonok, tabletek).

(#64594) uriember válasza Anulu79 (#64593) üzenetére


uriember
aktív tag

Valószínű akkor 2,4GHz-es és 5GHz-s kliensek is lennének, akkor kétsávos routert szeretnél, ott keresgélj

https://itcafe.hu/tema/milyen_routert_topik_tema_osszefoglalo/hsz_9-9.html#msg9

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64595) Anulu79 válasza uriember (#64594) üzenetére


Anulu79
addikt

Ebben már én is dűlőre jutottam, hogy kétsávos lesz a kiválasztott.

(#64596) uriember válasza Anulu79 (#64595) üzenetére


uriember
aktív tag

Szigorúan magánvéleményem(legjobb dual bandos router ár/érték arányban is)szerint AC66U B1, de tudós fórumtársaknál is az egyik leginkább ajánlott- javaslom visszaolvasni

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64597) M3oH válasza Gubek-Einste (#64585) üzenetére


M3oH
addikt

Hali!
Környezet tégla társasház. 65nm, 1-2 téglafalat kell átlőnie. 9-10 wifit látok ezen kívül, de azért akad szabad channel 2,4en, 5 teljesen üres.
Sebességben jelen pillanatban 100/100 digit kell lefedni, de ez közel jövőben változhat min 500/200ra. Eszközök: 3 telefon, 1 laptop, PS4, FHDTv és egy NAS. Most egy 1043nd v1 van, panasz nagyon nincs rá, de wifit nem tudom 25/25 felé tornászni, bármit próbálok. Szóval kicsit fejlesztenék, ami pár évig kiszolgál ismét.

uriember által javasolt AC66U B1 IS kicsit komolyabbnak tűnik a másik kettőnél nekem laikusnak. Az lenne a legjobb választás?

Köszi

(#64598) uriember válasza M3oH (#64597) üzenetére


uriember
aktív tag

Az IS csak egyszerűen is akart lenni... :DD

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#64599) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok!

Nemrégiben tanácsot kértem 1000mbites digi internethez.
Kezdetben Ubiquiti vonalon szerettem volna mozogni, de miután bekötötték a digi 1000mibetes netet és a szolgáltatól kapott ZTE F668 as routert teszteltem, feltettem a kérdést, hogy most miért vegyek egy új routert ha ez a szolgáltatói router kábelen simán hoz 950mbit-et!!!
Így átgondoltam a kérdést és elkezdtem újból kutakodni:
-switch kellett, azon nem spóroltam, igy az egy TP-Link TL-SG1024D 24 portos gigabites switch lett.
-AP-k után kutakodva rátaláltam a tp link egyik access pointjára, a TP-Link EAP245-re.
Neten, nagyon sok pozitív visszajelzést kapott ez a termék, amazonon szinte csak 5 csillagot kapott. 2.4Ghzen 450mbitet tud, 5Ghzen 1300mbitet tud, antennái 2.4GHz:3*4dBi, 5GHz: 3*4dBi. Van hozzá szintén controller szoftver, PoE képes az AP.
Hardveres tulajdonságait tekintve egyenértékű egy Ubiquiti UAP-AC-PRO-val.
Persze nyílván Ubiquiti software jobb, meg gondolom több frissítés is kijön rá, de ha azért az EAP245-öt is elég szépen be lehet állítani, captive portál, vlan stb...
iPad 2017-en azért elég szép eredményt produkált:

Még tesztetelem, hogy mennyire stabil, 14 nap alatt szerintem azért ha valami nem ok akkor előjön.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#64600) Valkűr válasza R a y (#64599) üzenetére


Valkűr
őstag

Szolgáltató ugyan az, csak más a router. Teljesen jo sebességed van, ha stabil is és birja a router

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.