Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63601) Gubek-Einste válasza zeeezoli (#63592) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt neked kell eldöntened.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63602) ritkaság


ritkaság
tag

Köszi a tanácsokat. Egyenlőre gondolkodom. :R

(#63603) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Megjött a router: asus 4g-ac68u.
Beleraktam a telenoros kártyát, viszont nem tudom, hogy ez router probléma vagy a sim rosszalkodik:

Random megszakad az internet majd visszajön. Pl ha olyan játékkal játszom amihez kell net folyamatosan, akkor 1 percenként megáll minden, majd újra indítom a játékot és megy. Mitől lehet ez?
Router beállítási probléma lehet? Kábellel dugtam össze az asztali pc-n. Az 5megás nettel eddig nem csinált ilyet, de még csak hasonlót sem!

(#63604) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy routert, de kicsit elvesztem itt az igények és az adott tanácsok között.
Egy 1 szintes, tégla építésű házba lenne, ahol egy 90nm-s helységet kéne kiszolgálnia, a ház távolabbi pontjaiba egy erősítő juttatná el a jelet. A nagy helységben viszont egy TV (Netflix), házimozi, 2 DLNA hangszóró, 2 laptop, mosógép és szárítógép (igen, tudom... :D ), 2 telefon, nyomtató, fényképező és termosztát csatlakozna rá.
Szeretném, ha NAS funkció is lenne benne, USB-s mobil HDD-t kötnék rá.
Torrent futtatás is hasznos lenne.
Interferenciára nem számítok, nincs szomszéd, de legyen Dual Band, biztos ami biztos.
A net kb 20MB/s, WAN porton fog csatlakozni a routerre.
Ha mindez 60e Ft körül vagy alatt megúszható, az boldoggá tenne, de rugalmas vagyok, hosszú távra kell. :)

ASUS RT-AC66U B1 vagy RT-N66U jó lehet? Esetleg TP-LINK Archer C9, vagy abban nincs torrent?

asus1
Pontosan ez a gondom a jelenlegi Huawei B528-cal, de nekem nem csak játéknál. Egyelőre nem találtam megoldást, pontosabban mióta letöröltem a torrent klienst, jelentősen ritkábban fordul elő, de még mindig előjön néha.

[ Szerkesztve ]

(#63605) asus1 válasza Kisszidi (#63604) üzenetére


asus1
aktív tag

Szóval akkor ez router hiba?
Torrent nekem nem fut.
Mert ha router hiba, akkor vissza viszem a rákba, 100ezerér nekem ne csináljon ilyet!!
Nem véletlen áldoztam ennyit erre a routerre, erre ez van..

(#63606) Gubek-Einste válasza Kisszidi (#63604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Néhány szó a NAS funkciókkal rendelkező USB-s routerekről

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63607) MaCS_70 válasza Kisszidi (#63604) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gubek.Einstéhez csatlakozva:

Tapasztalataim szerint kb. az Asus RT-AC87u az a legolcsóbb router, ami már érdemi torrentezésre is alkalmas. Persze ennek is megvannak a korlátai, de legalább megvan benne a megfelelő számítási kapacitás. a specializált(abb) hardvere miatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63608) Multibit válasza Kisszidi (#63604) üzenetére


Multibit
veterán

A net kb 20MB/s
...
Ha mindez 60e Ft körül vagy alatt megúszható

Megúszható. De... Ezt a 60 papírt el lehet költeni "ész nélkül" és ésszel is. Ha torrentezni akarsz és ezért a 60-ért veszel egy drága routert, az rossz döntés! Vegyél egy olcsó routert és hozzá egy NAS-t! Árban ugyanott vagy, de a felhasználás minőségét tekintve ég és föld a két koncepció :K

(#63609) WaterWave válasza Multibit (#63608) üzenetére


WaterWave
veterán

ezzel egyetértek... egyszer eljut az ember, hogy elengedhetetlen egy nas, aztán késöbb egy jó router is...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#63610) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!
Adott ez a Xiaomi 3 G router.
Állítanám be, és azt mondja nekem ,hogy csatlakoztassam a kábelt,viszont benne van. :F

[ Szerkesztve ]

(#63611) woodworm válasza salieri. (#63610) üzenetére


woodworm
veterán

(#63612) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Új routert vásárolnék de láma vagyok a témában ezért kérem a segítségeteket.120/10-es kábeles nethez kell.3 mobil egy tv és két asztali gép lóg majd rajta,kb 100 négyzetmétert kell lefednie egy kétszintes házban ahol falak és betonfödém is van.Sok a router a környéken ezért talán jó lenne ha kétsávon üzemelne.Az árnak 20-ezer forint alatt kell maradnia.Szóval igény az lenne de pénz annál kevesebb :( .Saját kútfőből én ezeket néztem ki:[link]
[link]
[link]
[link]
Nekem a c5 tűnik a legjobb választásnak de valamiért a zyxel nagyon felkeltette az érdeklődésem.Ti mit ajánlanátok? :R

(#63613) Multibit válasza fanci (#63612) üzenetére


Multibit
veterán

Látszik, hogy nem olvastál vissza, mert ha megtetted volna, a C5-ön kívül a többit fel sem sorolod. Tehát, legyen C5, ha sikerül még beszerezned. Sok helyen állítólag C1200-at sóznak a vásárlóra C5 helyett - erre figyelj!.

(#63614) bluemirage válasza fanci (#63612) üzenetére


bluemirage
őstag

Hát igen... igény az most is van, pénz meg nincs... illetve továbbra is az egy gyűrű eszköz mind felett elv, amivel nem vagy egyedül, de sajnos a fizika törvényei adottak. Előbb utóbb mindenki belátja.

A zyxel csak 750-es amit nem szoktunk ajánlani, jellemzően a hardver is ehhez a kisebb tempóhoz van méretezve.

A többi közül a C5-ös a legjöbb, de 2 szintet szintenként 100 m2, falakkal, betonfödémmel szerintem nem lehet egy eszközzel lefedni. Talán egy jobb, régi 2,4 Ghz-es erre képes, de az új dual band routerek már nem.

Jobb lenne szintenként(!) egy eszköz, ahol a második eszköz kábellel csatlakozik az elsőhöz és így a második eszköz Acces Point-ként üzemel. Ez lehet akár 2 db. C5 is.
De tegyél egy próbát a C5-el, majd csak akkor fog kiderülni, hogy az érdemi 5Ghz-es része hova ér el egymagában.

Meliora sunt bono inimica

(#63615) fanci válasza bluemirage (#63614) üzenetére


fanci
tag

Nem szintenként lenne a 100 négyzetméter,jelenleg egy 741ND próbálja ellátni a feladatot több-kevesebb (de inkább kevesebb) sikerrel.Ha lemondanék a kétsávos működésről akkor esetleg tudnál egy jobb alternatívát ajánlani mint a c5?

(#63616) MaCS_70 válasza bluemirage (#63614) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt már nagyon sokan leírtátok, én meg rendszerint cáfolom.

A wifi érdekes jószág, kissé szeszélyes -- ne tegyünk már megfellebbezhetetlen kijelentéseket arról, hogy hol nem fog működni.

Nálam az AC87-es úgy fedi le kifogástalanul 2,4 ÉS 5 GHz-en is a 100+80+80 négyzetméteres házat, hogy a 2,4 GHz-es hálózatból a kertbe is jut, konkrétan a háztól 10 méterre a KOCSIBAN is gond nélkül tudok netezni.

Tudom, hogy van, ahol az egy szintes, 60 négyzetméteres lakásban is problémát okoz a gyenge lefedettség.

Ezt csakis a helyszíni gyakorlat tudja eldönteni, de egy 2×100 négyzetméteres házra teljesen reálisan elég LEHET egy jobb router + jobb kliensek összeállítás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63617) zeee válasza fanci (#63612) üzenetére


zeee
senior tag

Az ASUS RT-AC1200-nál épp rágom a körmöm a garanciáztatási procedúra ideje alatt hogy az állandó random újraindulások miatt levásárolhassam az árát egy másikra. Egyébként sokakat nem zavar, hogy időnként újraindul, mert ez leszámítva minden szempontból jó router lenne...

(#63618) woodworm válasza MaCS_70 (#63607) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs rendkívül erős hardver abban a routerben, az ac66u b1 hozza ugyanazt. Az ac87u 5GHz-en kapott gyakorlatilag egy alárendelt szerepű társ routert, de ez nem vesz le plusz terhet, csak az 5Ghz használata esetén.

(#63619) MaCS_70 válasza woodworm (#63618) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem is mondtam, hogy rendkívüli lenne -- de elég erősnek tűnik.

Én mondjuk éppen nem vagyok autentikus forrás, és nem is nagyon tudom, hogy milyen szempontok érvényesülnek, mivel nem torrentezem, de egy barátom, aki ráadásul gyakorló szakmabeli, konkrétan leváltotta a NAS-át egy RT-AC87-esre és elégedett vele -- úgy, hogy elég keményen tolja fel- és lefelé is.

Ő fogalmazott úgy pár hónapja, hogy a 87-es az a router, ami már kevés kompromisszummal megfelelő egy vérmesebb torrentesnek is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63620) RazielZ


RazielZ
csendes tag

Sziasztok!

Új router vásárlása előtt állok. DIGINet 100-as nethez lenne (100 / 100 Mbit/s papíron), egy másfél szobás panel lakásba. A wifi lenne aktívabban használva, 3-4 eszközön, míg kábelen csak 1 PC. Első körben ezt néztem ki: [TP-LINK TL-WR940N V4.0] de nem vagyok benne biztos, hogy mennyire lenne megfelelő, ezért kérem a segítségeteket. Árban olyan 10-12k maxra gondoltam, de javaslatokra nyitott vagyok ha ezen az áron kivűlre is esik. Köszönöm segítségeteket.

(#63621) WaterWave válasza RazielZ (#63620) üzenetére


WaterWave
veterán

teljesen rendben van. én is tp linket nyúzok, tehát csak jót tudok róla mondani.. Netgearről váltottam

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#63622) Gubek-Einste válasza RazielZ (#63620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus lenne az ajánlott.

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63623) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az imént vettem részt egy kis fejtágításon, amit hitelesnek tartott, a témát oktató és a gyakorlatban is alkalmazó szakember tartott. Visszakérdezni sajnos nem volt elég idő, úgyhogy Tőletek várok némi értelmezést és kiegészítést is — és persze a véleményetekre is kíváncsi vagyok.
A téma a több légterű irodák, családi házak hálózati ellátása volt, ami éppen most itt is téma, ugye.

Az nem lepett meg, hogy nagyon ellene volt a kombi eszközöknek, ennek az ésszerűsége az adott paraméterek függvényében könnyedén belátható.
Ami viszont már érdekesebb volt, az az, hogy nagyon ellene volt a Mikrotik-eszközöknek, amint mondta, ígéretesek voltak, de a szoftverük nem tudta követni az elvárt fejlődési ütemet, úgyhogy kiszolgál ugyan mikrotikes ügyfeleket, de új beszerzéseket nem támogat.
Szerinte az Ubiquiti sokkal jobb alternatívát kínál, már egy kisebb családi házba is jobb és a járulékos költségeket is figyelembe véve nem feltétlenül drágább a szokásos Asus/TP-Link/Netgear-vonal nem legolcsóbb termékeihez képest.
Ahogy mondta, amint túllépünk az alapvető böngészés/levelezés/csetelés igényeken, és kell egy kis RAM, jobban járunk, ha nem a "fancy" áruházi eszközöket vesszük, mert akár azonos áron jobbat kapunk Ubiquitiből, illetve általam és eleve itthon nem ismert márkák termékeiből.

Én nem ismerem ezt a vonalat — vajon milyen eszközökre gondolhatott?
És eleve mi a véleményetek minderről?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63624) MasterMark válasza MaCS_70 (#63623) üzenetére


MasterMark
titán

Erre egy idézet:

Ubiquiti UniFi made me realize how terrible consumer Wi-Fi gear is :)

Switch Tax

(#63625) #19482368 válasza MaCS_70 (#63623) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az hogy igaza volt az oktatónak. :D
Mikrotik-eszközöknek, amint mondta, ígéretesek voltak, de a szoftverük nem tudta követni az elvárt fejlődési ütemet
hm... igény, pénz kérdése, nem feltétlen osztom a véleményét.

(#63626) bluemirage válasza MaCS_70 (#63616) üzenetére


bluemirage
őstag

A "szerintem" szót beleírtam és bíztattam, hogy attól még tehet egy próbát és megírtam a műszakilag helyes standard megoldást a kábeles router/ap felállásra.
A vasbeton födém, sőt még a béléstestes betonfödém... szinte teljesen megöli az 5Ghz-et amin lehet az antennák eldöntésével javítani... de csodák nincsenek. Ezt tudnia kell az 5Ghz korlátozott terjedéséről. Mert ha nem szólunk neki róla, akkor joggal jön ide panaszkodni és nem fogja megnyugtatni, hogy nálad miként sikerült egy eszközzel lefedni nagy területet.
A cégnél a draytek-es eszközök (21 db-os összefüggő rendszer) a monolit födémen alig hatolnak át az 5Ghz-es tartományban, csak a 2,4Ghz megy át úgy-ahogy.

Meliora sunt bono inimica

(#63627) dcness


dcness
csendes tag

Sziasztok

A 3-4 éves Asus Ac66u routerem haldoklik. Hogy pontosan mi baja azt nem tudom, de egyszerűen hol van jel hol nincs gyakran akadozik nem csatlakoznak az eszközök ledobálja őket :) a csere mellett döntöttem.

Paraméterek
Panel 9.emelet 50 nm2 feletti lakás ha egy T elhelyezkedést nézünk akkor a T vízszintes vonal bal részén van a router innen kellene az egész lakást beterítenie. Net 1000 Mbit (telekom), rengeteg eszköz 4-4 telefon és tablet (mind Apple) 2 tv szintén wi-fivel csatlakozva, 1 Xbox One S kábelesen, 1 Ps4 Pro wi-fivel (egyszerre csak az egyik konzol megy), 1 laptop. Egy jó routert szeretnék ami erősebb a jelenleginél és nem kell Cfw-kkel szórakoznom. Értek hozzá, de nem biztos hogy ezzel szeretnék szórakozni :)

Köszönöm a segítséget

Xbox Series X, PS5 Digital Edition, PS4 Pro + VR, IPhone 13 Pro 256 Gb Graphite + Apple Watch 42 mm Series 3 Silver Alumínium Case, MacBook Air 13” (2017)

(#63628) Multibit válasza MaCS_70 (#63623) üzenetére


Multibit
veterán

Mikrotiket használtam öt évig, jó kis rendszer. Nem hiszem, hogy RoS tudását kritizálta az előadó, azzal biztos nincs gond. Talán inkább a spártai mivoltára értette azt, amit mondott.
Ubiquitivel nincs tapasztalatom, de nemsokára lesz ;)

(#63629) MaCS_70 válasza Multibit (#63628) üzenetére


MaCS_70
félisten

Úgy tudom, éppen nem a spártaiság a gondja a ROS-szel -- Linuxban a Gentoo nagy híve.

Sajnos sok mindent nem értettem a mondókájából, de a Mikrotiknél kifejezetten arról volt szó, hogy sajnos már az sem olyan jó, mint amilyen volt -- de messze nem olyasmiről, hogy rossz lenne a Mikrotik.

Megpróbálok utánamenni, izgalmas lehet ez!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63630) mitibi válasza Gubek-Einste (#63476) üzenetére


mitibi
csendes tag

Köszönöm!

Ezzel a topic - al már találkoztam, csak nem foglalkoztam vele, mert azt hittem, hogy ez csak Asus AC66U - é, valamint tudomásom szerint a sima AC66U és a AC66U-B1 között van egy két különbség.

(#63631) Pew


Pew
tag

Sziasztok!

Xiaomi routerekkel kapcsolatban érdeklődnék.
Láttam ajánlott a Xiaomi Mi router 3G, erről kérdezném egyszer hogy ez ugye akkor gigabites verzió, mintha láttam volna 10/100 as at is, és ezt csak küldöldről lehet rendleni? Ha jól láttam például az eustock csak a “sima” 10/100 as portokkal szerelt verziót adja.
Másik kérdésem, hogy 100 dollár körül adják a Xiaomi Mi Router Prót
[link]
Ezt nem nagyon láttam itt, erről mi a véleményetek? Ár/érték arányban összehasonlítva a hasonló árazású routerekkel. 25-30 között adják pl a Tp link Archer c7 et pl, mennyivel és miben jobb/roszabb egyik a másiknál?
( Gigabites nethez, 55m2 re, átlag usernek, stabil, egyszerű kezelhetőség)

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

(#63632) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Ma jon meg a Xiaomi 3g routerem.
Hogy es mit kell beallitani az upc-is wifis modemen,hogy ossze tudjam kotni a routerrel,es az szorja a wifit?
Koszonom.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#63633) Gubek-Einste válasza Pew (#63631) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Láttam ajánlott a Xiaomi Mi router 3G, erről kérdezném egyszer hogy ez ugye akkor gigabites verzió, mintha láttam volna 10/100 as at is, és ezt csak küldöldről lehet rendleni? Ha jól láttam például az eustock csak a “sima” 10/100 as portokkal szerelt verziót adja.
Így van.

Másik kérdésem, hogy 100 dollár körül adják a Xiaomi Mi Router Prót
[link]
Ezt nem nagyon láttam itt, erről mi a véleményetek? Ár/érték arányban összehasonlítva a hasonló árazású routerekkel. 25-30 között adják pl a Tp link Archer c7 et pl, mennyivel és miben jobb/roszabb egyik a másiknál?

Nincsen vele tapasztalat de nem tűnik rossz eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63634) Gubek-Einste válasza beci (#63632) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63635) dcness válasza Gubek-Einste (#63634) üzenetére


dcness
csendes tag

Szia

[link]

Milyen routert javasolnál helyette? Erősebb jelre lenne szüksêgem mindenképp.

Köszi

Xbox Series X, PS5 Digital Edition, PS4 Pro + VR, IPhone 13 Pro 256 Gb Graphite + Apple Watch 42 mm Series 3 Silver Alumínium Case, MacBook Air 13” (2017)

(#63636) Pew


Pew
tag

Sziasztok!

Találtam még egy jónak tűnő xiaomit, ami szintén nem nagyon volt még téma itt.
Xiaomi Mi R1D
[link]
Egy magyar cikket találtam róla, ott jókat írnak róla
[link]
Ez kb annyi mint a Xiaomi Mi Route Pro. A kettő közül melyik? Ebbe van 1TB os HDD, bár gondolom akkor valahol máshol tudnkevesebbet :D
Vélemény? :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#63637) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
picit elvesztem az információk tömegében, ezért szeretném kérni a segítségeteket.
Adott egy Digi 500/200-as net, illetve egy 53nm-es egy + két fél szobás vasbeton tömblakás.
Eszközök:
Xiaomi Gateway(2.4Ghz), 3db YeeLight e27 led(2.4Ghz), 1 nyomtató(2.4Ghz)
2db laptop (5Ghz, 3 telefon (5Ghz), ps4 konzol (5Ghz), Xiaomi Mi Box 3 (5Ghz)
1db Synology D216j nas Lan-on.
Jelenleg van egy TP-LINK ARCHER AC60 router ami viszont 10/100-as.
Árkategóriában max 25e Ft-ot szeretnék erre költeni, nyílván ha picivel magasabb még belefér.
Köszönöm!

(#63638) Intruder2k5 válasza Pew (#63636) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hardveres paraméterei alapján nem tűnik rossznak, főleg ha ráteszel valami CFW-t, de én személy szerint biztosan nem tűrnék meg egy aktív hűtéses routert a szobában, tehát vagy át kell építeni passzív hűtésűre, vagy ha van rá lehetőség, akkor olyan helyiségben kell üzemeltetni, ahol nem alszik senki.

Van róla LOGOUT-on is egy cikk: Xiaomi Mi R1d router

(#63639) Multibit válasza k.daniel91 (#63637) üzenetére


Multibit
veterán

Hazai beszerzést és új készüléket feltételezve:
Asus RT-AC58U, TP-Link Archer C7, TP-Link Archer C5 (bár ez utóbbi már kifutott, nem biztos, hogy beszerezhető). Arra figyelj, hogy ha C5-re pályázol, nehogy C1200-at adjanak helyette!
Ha nem gond számodra a külföldi vásárlás, a Xiaomi 3G nagyon jó áron beszerezhető. Ebben az esetben a garancia problémás lehet, valamint a gyári (kínai) szoftvert is cserélni kell. Csak két LAN csatlakozója van!

[ Szerkesztve ]

(#63640) k.daniel91 válasza Multibit (#63639) üzenetére


k.daniel91
tag

Köszi a gyors választ, a Xiaomi 3G ennyire jó lenne, van egy Asus RT-AC58U szinten, ha a két lan-t nem nézzük (csak egyet használok most is)?

(#63641) Multibit válasza k.daniel91 (#63640) üzenetére


Multibit
veterán

Azt nem tudom, hogy milyen az AC58-hoz képest, de a routernek van saját topikja, ott érdemes érdeklődni a tulajoktól: [link]

(#63642) Gabbana


Gabbana
aktív tag

TP-Link TL-MR6400 két antennája a 4g vételére, vagy a wifi szórására szolgál?
Hogyan lehet külső antennára kötni VÉTEL erősítés céljából?

Meg kellene rendelnem ma, sürgős lenne valaki hozzáértő segítsége.

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#63643) Intruder2k5 válasza Gabbana (#63642) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A két antenna egy miniPCI slotban lévő WiFi adapterre csatlakozik, tehát nincs köze a mobilnethez. Szerintem ebben a modellben nincs külső 3/4G antenna csatlakoztatási lehetőség.

(#63644) k.daniel91 válasza Multibit (#63641) üzenetére


k.daniel91
tag

Rendben köszönöm, esetleg egy wifi extendert tudnál ajánlani az asus-hoz? Amellett döntöttem szerintem ma meg is rendelem.

(#63645) Gabbana válasza Intruder2k5 (#63643) üzenetére


Gabbana
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

Esetleg javaslat telefonkártyás netes routerre ami erősíthető ha kell?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#63646) Multibit válasza k.daniel91 (#63644) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudok. Kábellel kösd a másodlagos készüléket a Asushoz!

(#63647) Gubek-Einste válasza dcness (#63635) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha egy eszközzel nincsen megfelelő lefedettség sebesség akkor kell egy másodlagos eszköz kábeles kapcsolattal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63648) csgabee


csgabee
tag

Asus RT-AC58U VS TP-Link Archer C7
Melyiket ajállanátok a kettő közül?
Szeretném,ha megbízható lenne az ezközöm.

(#63649) dcness válasza Gubek-Einste (#63647) üzenetére


dcness
csendes tag

Köszi
Akkor utánajárok mi a jobb, még egy router AP-ként vagy egy repeater.

Xbox Series X, PS5 Digital Edition, PS4 Pro + VR, IPhone 13 Pro 256 Gb Graphite + Apple Watch 42 mm Series 3 Silver Alumínium Case, MacBook Air 13” (2017)

(#63650) MaCS_70 válasza dcness (#63649) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindenképpen az AP a jobb -- ha megoldható a kábelezés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.