Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) Ano válasza tomi888hun (#63313) üzenetére


Ano
őstag

Tudom kicsit régi kérdés, de hátha aktuális még:

Hasonló házban kellett nekünk router ... ugyanígy digi 1000 mellé sok eszközhöz ... 3 okosTV wifiről és NAS-ról mozizás (igaz leginkább csak sd tartalmak, de pl 1080p-s 3D-s filmet is simán viszi a lenti TV)
Router tetőtérben nekünk is ... wifi jel 2,4 GHz-en a kertben már akadozós (5GHz ott már nincs), de a 2 szinten egyébként kvázi tökéletes a wifi 2,4 és 5 GHz-en is ... a TV-k mellett tabletek laptopok és okostelók is akaszkodnak rá dögivel ... rebbot-olások nincsenek, így simán vannak 100+ napos uptime-ok

A router egy nem olcsó, de jóféle ASUS RT-AC87U ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#63852) Ano válasza cellukx (#63850) üzenetére


Ano
őstag

Csak apró észrevétel: az 5m távolságot nem lehetne kábellal áthidalni? Lényegesen gyorsabb lenne a wifi tőle mindkét helyen!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#63853) cellukx válasza Ano (#63852) üzenetére


cellukx
tag

Szia!

Sajnos nem lehet, ezért kényszerültem, így megoldani.

(#63854) Ano válasza cellukx (#63853) üzenetére


Ano
őstag

Viszont akkor esetleg olyan routert kereshetnél ami 5GHz-et is tud és akkor azzal összekötöd a 2 routert (ami lényegesn gyorsabb is lesz így) és a 2,4 GHz teljesen szabadon marad felhasználásra ...

Kérdés hogy a 5m-en mennyi és mekkora fal van, ami esetleg zavarhatja az 5GHz-es jelet ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#63855) Gubek-Einste válasza cellukx (#63850) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63856) cellukx válasza Ano (#63854) üzenetére


cellukx
tag

Szia!

Megadtam minden informaciot a hozzaszolasomban. 3 fal amugy es ket uj routerben gondolkodok. Le kell cserelnem a regieket, mert eljart felettuk az ido. Az 5 GHz- es megoldas nem fog 40-bol kijonni es nem kockaztatnam meg a 3 falon keresztuli probat. Ha tudsz olyan oldalt, hogy milyen vastagsagu anyagon mennyit veszit a sebessegebol es a jeleroseggebol, azt megkoszonnem. Akkor utana szamolnek es lehet elgondolkodnek a keret emelesen.

(#63857) cellukx válasza Gubek-Einste (#63855) üzenetére


cellukx
tag

A TP-Link-hez kepest (wds) mennyiben ter el a wifi hatotavolsag novelesenek osszekapcsolasa?

(#63858) Ano válasza cellukx (#63856) üzenetére


Ano
őstag

Sajnos nem tudok ilyen összegzésről/tesztről ... Az 5GHz meg a "2 router 40ezerből" miatt valszeg felejtős lesz ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#63859) Gubek-Einste válasza cellukx (#63856) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet előre megmondani, minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora lesz az elért sebesség és hatótáv.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63860) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene. Először is már kb 1 hete visszafele olvasgatom a fórumot, így nekem sikerült két routerre szűkítenem a kört.
Az egyik az ASUS RT-N18U
A másik pedig ASUS RT-AC66U

Ha elsősorban azt szeretném, ha belső hálón gyors legyen az adatátivel (pld NASról hd mkv filelejátszás) vezeték nélkül akadásmentesen menjen, akkor az ac66u-val jobban járok?

És legnagyobb sebessége csak 5ghzen érhető el?

Tudom, hogy drágább az ac66u, de nem érdekel, ha nem kell komprumisszumokat kötnöm, illetve ha stabil.

Köszönöm a válaszokat!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#63861) Gubek-Einste válasza cellukx (#63857) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus sima repeater módot használ így nem kell kölcsönösen megadni egymás MAC címét az eszközökben, illetve nincsen olyan bizonytalanság mint a WDS esetén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63862) Gubek-Einste válasza R a y (#63860) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van megfelelő kliens eszközöd és a környezeti viszonyok is megfelelőek akkor ideálisabb tud lenni az AC66U B1.
Igen, csak 5 GHz-n érhető el az AC kapcsolat.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63863) keekee


keekee
tag

Sziasztok,

ajánlásotokra korábban lecseréltem a TP-LINK TL-WR2543ND-t az Asus RT-N18U-ra. Kíválóan teszi is a dolgát a házban. Viszont a könnyűszerkezetes falak ellenére az udvarban már alig van vétel, ennek megfelelően a netsebesség is felejtős :) Próbaképpen feltettem hátul az udvarban egy TP-LINK TL-WA901ND repeatert, amit "megtápláltam" bentről kb 60m cat 5e UTP-vel, és 8 dB-es antennákkal.
Érthetetlen módon sokszor 1-3 Mbps csak a letöltés (gyakorlatilag még egy netrádió hallgatása is szaggat közben), míg a feltöltés a maximális 15 Mbps marad. Aztán egyszer csak zéró változtatással a letöltés 40 Mbps-ra mászik fel. Ezt a jelenséget szinte bármikor képes produkálni, az agyamra megy. Az jutott eszembe, hogy esetleg érdemes lenne ezen TP-LINK eszközt is upgrade-elni, Beruházzak még egy 18U-ra, vagy elegendő lehet mondjuk az AC-53 is?
Vidéki faluról van szó, nincs agyonterhelve a környék 2,4 gHz-en, fixen, zavarmentesen megy mindkét eszközöm a 9-es csatornán (4-est,6-ost, esetenként 1-est, 10-est találok a WiFi Analyzer app-al, ha körbejárok a telken).
Előre is köszönöm a segítségeteket :)

(#63864) R a y válasza Gubek-Einste (#63862) üzenetére


R a y
senior tag

A wifi szórásáért most jelenleg egy Cisco WRT320N felel. A bejövő net a szolgáltatói Cisco EPC3925-be megy be, DHCP-t is ez szolgáltatja, majd a WRT320N osztja szét a netet mind vezeték nélkül és vezetéken keresztül egyaránt.
A WRT320N LAN portjait használja egy NAS és egy NVR kamera rendszer is. Ennek a wifijén pedig 15-17db eszköz van.

Környezet kerváros, egy kát AP-t látok a mac wireless diagnostic-ban. A ház 3 szintes, a WRT320N középső szinten van, így mindenhol kb azonos egyforma a jelerősség. ( egyébként nem szeretném kukázni a WRT320N-t, nem tudom hogy milyen formában tudnám még tovább szolgálatba hagyni, mert jó kis router, stabil, működésével nem volt gond.

Bejövő net 120mbites telekom.

Wireless: 15-17db (Smart TV-ktelefonok, tablet, laptop ps4, wired: 3-4db, (NAS, NVR, igen még egy PS4 wired)

Ár: 30 körül.

Elvárások: STABIL LEGYEN! (lefagyások, eltűnő ssid-k, újraindulgatások ne legyenek!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#63865) Gubek-Einste válasza keekee (#63863) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen igény a dual band wifi-re akkor jó lesz még egy N18U, ha kellene akkor Xiaomi Mi Router 3G is szóba jöhet mint lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63866) keekee válasza Gubek-Einste (#63865) üzenetére


keekee
tag

Ismételten köszönöm a segítségedet, mivel 4-5 2,4 gHz-es hálózatot szkenneltem a környéken (viszonylag kicsi jelerősséggel), úgyhogy akkor maradok a bevált 18U-nál :)
Bár nagy Xiaomi-fanok vagyunk a családdal, azért rákeresek kíváncsiságból a másik eszközre is :)

(#63867) Gubek-Einste válasza R a y (#63864) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az AC66U B1 legyen az erősebb hardver miatt.
A jelenlegi AP módon tudod hasznosítani.
Nekem is van egy WRT320N elfekvőben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63868) cellukx válasza Gubek-Einste (#63861) üzenetére


cellukx
tag

Köszönöm!

(#63869) bobojszan


bobojszan
tag

Sziasztok!
Le szeretném cserélni a routert!
A mostani típusa: D-Link DIR-840 N600
[link]
Nem vagyok vele megelégedve!
Ezt néztem ki a hozzászólásokból szemezgetve:
ASUS RT-AC66U
Ez gyorsabb a mostani routernél?
Digi1000-rem van otthon!
Üdv.

God of War Rank : Chaos

(#63870) kali válasza bobojszan (#63869) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Gyorsabb, erősebb hardverű és jobb szoftverű.

(#63871) bobojszan válasza kali (#63870) üzenetére


bobojszan
tag

Köszönöm! Akkor csere!
Üdv.

God of War Rank : Chaos

(#63872) kali válasza bobojszan (#63871) üzenetére


kali
legenda

Annyi, hogy ne az első verziós legyen, hanem az itt a topikban is az utóbbi időben emlegetett RT-AC66U B1 vagy más újabb, de a régit nem nagyon látni már boltokban/webshopokban.

[ Szerkesztve ]

(#63873) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Milyen áron szokott lenni Gb-en a Xiaomi 3G? Ez a mostani 44 USD jónak mondható? Előre is köszönöm. :R

(#63874) szaboi6512 válasza Gabis (#63873) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha van kupon akkor 30-35 dodó között,érdemes kivárni.
Az Ebay-ről semmiképp se rendelj,nekem lassan 1 hónapja lett rendelve.Mostanáig semmi nem jött. Erre már keresztet vethetek.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#63875) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello. Mi a különbség a TP-Link TL-WR1043N és a WR1043ND között? Specifikáció alapjàn nem sok különbséget látok. Előbbit vettem meg. 60 mbit a bejövő net, főként a gigabites portok miatt vettem, a belső hálózatot wsus fut rajta keresztül. Ma kb 110 MB/s körül mértem rajta.

[ Szerkesztve ]

(#63876) Gabis válasza Mikeee89 (#63875) üzenetére


Gabis
őstag

Az ND cserélhető antennás.

(#63877) woodworm válasza Mikeee89 (#63875) üzenetére


woodworm
veterán

Fix antennák és nincs usb.

(#63878) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Routerként üzemel. A wifit kikapcsoltam.

(#63880) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Digi1000-en sajnos az Asus RT-AC66U B1-gyel nem tudtam 600Mbps-t elérni még akkor sem, amikor minden ki volt benne kapcsolva. Pl. amint bekapcsoltam a Traffic Manager-t, abban a pillanatban már az 500Mbps-t is alig érte el. Cserélgettem 8-10 sebesség teszt után oda-vissza az Asus-t egy TP-Link WDR4300-al és a TP-Link egyszer sem ment 750Mbps alá.
Ugyan többen ajánlottátok az Asus-t, de volt egy valaki tavaly év végi hozzászólásában, aki az AC-és Asus routereket nem ajánlotta a gyenge vas miatt.
Szerintem viszem vissza holnap az Asust, pedig a funkciói nagyon szimpatikusak voltak.
AC-és Asus-ban van olyan, amiben nem ennyire gyenge a vas? Vagy inkább az Archer C7 jobb lenne? Esetleg maradjak még egy kicsit a WDR4300 mellett? Ennek semmi hibája, csak már nem fiatal és gondoltam lecserélem egy AC-és routerre.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#63881) kali válasza laktop (#63880) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Más gond lesz ott, mert az RT-AC66U B1 hardvere egyáltalán nem gyenge, kétmagos 1 GHz proci és 256 MB RAM van benne.
Átnyomja a DIGINET 1000 maximumát - már ha a szolgáltató adja ott és épp a ~940 Mbps sebességet -, találsz ezzel kapcsolatban infót többektől is a kapcsolódó topikokban.
Viszonyítási alapnak a TL-WDR4300 hardvere: egymagos 560 MHz proci és 128 MB RAM
Archer C7: egymagos 720 - 750 MHz proci (verziótól függően) és 128 MB RAM

[ Szerkesztve ]

(#63882) laktop válasza kali (#63881) üzenetére


laktop
tag

Szia,
Sajnos 2 napja keresem a megoldást rá, de nem találok.
Lehet csak egy egyszerű beállítás a gond, de szerintem mindent megnéztem már. A WDR4300-ban csak bekapcsolom a HW NAT-ot és már száguld is. Itt az Asusban meg nem tudom mit kellene (még) beállítanom, amit nem próbáltam.
De miért esik vissza az Asus ennyire látványosan a Traffic monitor bekapcsolásakor, ha ennyire erős a vas?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#63883) woodworm válasza laktop (#63882) üzenetére


woodworm
veterán

Néhány asus fw problémás volt sebesség szempontjából, lehet érdemes lenne ránézni van-e frissebb, esetleg egy régebbivel megpróbálni.

(#63884) laktop válasza woodworm (#63883) üzenetére


laktop
tag

A legújabb FW van/volt rajta, de visszatettem az utolsó 5 FW-t is, viszont változást egyiknél sem tapasztaltam. Hogy már ilyen késő van, talán azért a Forgalomelemző kikapcsolt állapotában most max 660Mbps-ig megy fel az Asus, de ha bekapcsolom az elemzőt, akkor rögtön lemegy megint a sebesség kb 500-550Mbps-re. (A TP Link pedig minimum 700-780Mbps között dolgozik egyfolytában).

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#63885) Karel666


Karel666
tag

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy a szutykos upc-s connect box-ra rá kell akasztanom egy normálisabb routert.
Nincsenek nagy igényeim sebességben se, 1 laptopot és 1-2 tabot kéni kiszolgálnia. Lényeg, hogy stabilan adja a jelet. A box egy gardróbban van, egy ajtó választja el a nappalitól, közelebb az ajtóhoz hasít, de 5 m-rel arrébb van, hogy épp van net, s lassú is. Az új routert lan-on betenném a nappaliba.
Melyek a legolcsóbb ajánlott típusok?

(#63886) MaCS_70 válasza Karel666 (#63885) üzenetére


MaCS_70
félisten

A szokásos, minden egyes ilyen alkalommal feltett kérdés: milyen környezetben használnád, azaz milyen frekvenciatartomány kell? Ha társasházi, akkor szükséged van az 5 GHz-re, ha ritkábban lakott, akkor elég lehet a 2,4 GHz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63887) Karel666 válasza MaCS_70 (#63886) üzenetére


Karel666
tag

Falun, családi ház!

(#63888) Klara_ válasza laktop (#63884) üzenetére


Klara_
őstag

Probald meg az utolso stabil Merlinnel (380.68_4 vagy 380.69_2).
Reset kell, ha FW verziot vissza fele lepsz.

[ Szerkesztve ]

(#63889) bnorci71


bnorci71
addikt

Üdv mindenkinek!

rakjatok már rendet a fejembe :)
Egy AC képes router egy AC képes wifi adapterrel mindkét sávon 2,4-5Ghz egyszerre kapcsolódik és végez adatforgalmat?
Vagy rosszul értelmezem a dolgot

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63890) kali válasza bnorci71 (#63889) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Jellemzően nem, a routerek tudják szimultán szórni a két sávot, de ellenoldall alig van még olyan, inkább csak egyik vagy másik frekvencián forgalmaznak a beállításoktól függően.

(#63891) Karel666 válasza MaCS_70 (#63886) üzenetére


Karel666
tag

Asus rt-ac750 7k most az emagon. Ajánlott készülék?

(#63892) bluemirage válasza Karel666 (#63891) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem ajánlott!
Ilyen összegért - 10K alatt - dual band-es, AC-s router, csak a Kínából rendelhető Xiaomi 3G-s router az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#63893) Karel666 válasza bluemirage (#63892) üzenetére


Karel666
tag

Értem. Gyereknek youtoub, webes böngészés lenne a célja. Egy feltétel van, hogy ne szakadozzon a net. Erre sem megfelelő? Letöltésre ott a nagygép lanon 500 as nettel.

(#63894) bluemirage válasza Karel666 (#63893) üzenetére


bluemirage
őstag

Az attól függ
- Valószínűleg eleve 100-as portjai vannak a kinézet eszköznek, így eleve nem célszerű választás 500-as NET-hez.
- A gyerekek telefonja tudja-e az 5Ghz-et (N dualband, AC)? illetve fogja-e tudni a jövőben?
- milyen környezetben lesz használva? Panel vagy más zsúfolt társasházi környezetben ma már mindenképpen a dual band-es (AC-s) router az ajánlott, mert a régi 2,4Ghz-es sáv telített, ami akadozáshoz, szakadáshoz vezethet.

Tehát van 2 kérdés...

Meliora sunt bono inimica

(#63895) MaCS_70 válasza Karel666 (#63893) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát arra gondolsz, hogy AP-ként használnád a routert?
A híres-neves, mindenhová elérő wifijű ConnectBox mögé? ;] ;] ;]

Komolyra fordítva a szót: érdemes lenne a routert routerként használni, amihez a UPC-doboz átállítása szükséges. (Remélem, Nálatok is megy.)

Mivel az 5 GHz nem szükséglet, a még mindig joker Asus RT-N18u-t ajánlom. Routerként is megállja a helyét, a 2,4-es wifije pedig eleve kiváló, ráadásul szükség szerint CFW-vel fejleszthető.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63896) Karel666 válasza bluemirage (#63894) üzenetére


Karel666
tag

Előbb írtam, falun vagyok, nem zsúfolt. A gyerekek 1 es 3 evesek. Tehat telo nincs. Egy regebbi olcso lenovo tab van. Swich modban lenne a router, azt hiszem igy mondjak. A nagy gép marad a connect boxon, de ezt is írzam már.
Azaz AP :)
Na ja, csak az 20 k ez meg 7. Gondolom nem véletlen...

[ Szerkesztve ]

(#63897) Karel666 válasza MaCS_70 (#63895) üzenetére


Karel666
tag

Köszönöm. Most dolgozok, majd este ránézek a beállításokra.

(#63898) bnorci71 válasza kali (#63890) üzenetére


bnorci71
addikt

de ez az AC szabványban van?
milyen eszköz kell hozzá fogadó oldalon, mi a megnevezése?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63899) kali válasza bnorci71 (#63898) üzenetére


kali
legenda

A router és az ellenoldal esetén az ac jelölés alapesetben azt jelenti, hogy az a leggyorsabb szabvány, amit kezel, visszafelé kompatibilis persze a/(b)/g/n hálózaton is.
Maga az ac kapcsolat csak 5 GHz-en valósul meg, az n lehet 2.4 és 5 GHz is, a g és a b 2.4 GHz, az a pedig 5 GHz.
Kimondottan ac ellenoldali eszközt nem tudok olyat mondani, ami valósan forgalmaz párhuzamosan 2.4 és 5 GHz sávon is.
N szabványon találkoztam bizonyos eszközökkel (zömében Apple cuccok voltak, például iPhone is, 5s-nél szúrtam ki először, ha jól rémlik), amik felcsatlakoztak a routerre 2.4 és 5 GHz sávon is párhuzamosan, de valós forgalom nem mind a két sávon ment.

(#63900) Zsmester89


Zsmester89
őstag

D-Link DIR-879-ről mik a vélemények? Most több helyen 20e környékén kapni, amit nem tartok rossznak ha valósak az adatai....viszont olvastam róla, hogy automatikusan tilt dolgokat, stb....
Ac-n telefont, tvt kéne ellátnia, "n"-en is telefonokat, pc-t kábelen csatlakoztatnám rá. Inviteles net (50/15)-et kapna direktbe, 2x40nm panellakást (Fsz+Emelet) kéne lefednie. A mostani gyári belső antennás ZTE inviteles gyári ezt "n"-en megteszi....de kéne az ac.

Amennyiben nem ajánlott, van most hasonló áron Ac-s wifi (valami best buy) vagy inkább toldjam meg 10-20ft-al.
Köszönöm!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.