Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) bluemirage válasza SeniorTilla (#58946) üzenetére


bluemirage
őstag

Átlag otthoni célra... főleg családi házas környezetbe felesleges egy öreg' AC87... de nem követtem jobban vissza a korábbi írásodat, hogy lesz-e extrém terhelés.

Egy archer C7 vagy egy asus rt-ac68U között kellene választanod... nem kell a régebbi AC87 kicsit drágábban. És valóban egy repeater (Ami felezi a link sebességet sajnos) lehet megoldás a kertben.

Ha az emeletet vagy a kertet nem tudod vele lefedni... vagy biztosra akarsz menni.... akkor egy Asus N12 D1-et szoktunk javasolni repeater funkcióra... ahol van rá keret. Jobb a konnektoros vagy más bohóc cuccoknál.
Persze a legjobb, ha a repeater és a router között Gigabites vezeték van. Ha ezt a megoldást választod, akkor az N12D1-hez célszerű Asus router-t venni, hogy a levegőben max sebességen legyenek összekötve.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#58952) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok!

Melyik a legjobb usb adapter routerhez? A routert olyan helyre kell tennem ahova a gépet nem tudom, így wifivel kéne csatlakoznom. A lehető legerősebb adaptert szeretném, 150Mbithez kéne.

AC 1200 (5Ghz)
Usb 3.0

A Netgear A6210-et néztem. Az tántorít kicsit hogy 2015-ös modell, biztos van már ami jobb ennél. Szerintetek?

(#58953) woodworm válasza #15490560 (#58952) üzenetére


woodworm
veterán

A benne lévő wifi chipet a mai napig használják, nekem is hasonló van. Bár az enyémnél nem kellett kifizetnem a márka felárat, így csak felébe került.

(#58954) #15490560 válasza woodworm (#58953) üzenetére


#15490560
törölt tag

Melyik az? Nem vagyok márkab... ha ugyanaz a chip és olcsóbb akkor azt venném inkább. Magamtól nem hiszem hogy megtalálom

(#58955) woodworm válasza #15490560 (#58954) üzenetére


woodworm
veterán

Kínai webshopos rendelés, EDUP EP-AC1605, kb. 5-6 ezer Ft körüli összegből kijön.

Valahol már összefutottunk, ha a dir-860l kapcsán, akkor ugyanaz a chip van abban is. Padavannal 2,4 GHz-en 200 Mbittel, 5GHz-en 300+ Mbittel megy a valós átvitel.

[ Szerkesztve ]

(#58956) #15490560 válasza woodworm (#58955) üzenetére


#15490560
törölt tag

Köszi megvan, megrendelve :R

Igen emlékszem, tényleg a DIR-860-al kapcsolatban :K

[ Szerkesztve ]

(#58957) #19482368


#19482368
törölt tag

Üdvözlök mindenkit,

Routert szeretnék vásárolni, de elvesztem a nagy technikai marketingekben. Wireless nem kell, csak mezei sima router. Jó lenne ha valós Layer 2 védelemmel lenne ellátva. Normálisan lehetne benne tűzfal szabályokat létrehozni. Port védelem, azaz adott portokhoz lehet rendelni mac címet, VLAN hopping védelem, stb... Létezik ilyen eszköz megfizethető áron?

(#58958) Core2duo6600 válasza #19482368 (#58957) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem egyedül a

Ubiquiti Edgerouter Lite/

Ha ez sem elég, akkor építeni kell egy linuxos minigépet tűzfalnak.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58959) #19482368 válasza Core2duo6600 (#58958) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az a helyzet, hogy tudomásom szerint az Layer 3 router, Legalábbis az EdgeRouter X sfp az tuti, csak swicth módban Layer 2, de az se valós. Vagy csak az én figyelmem kerülte el. Vagy CLI parancsban lehetne megadni, de sajna nem találtam erre leírást. Sajna csak úgy mint az USG-n ott is kivitelezhető a Layer 2 támadás. :( De lehet én vagyok tájékozatlan ebben. Egyébként most jött ki rá egy hotfix2 update.

[ Szerkesztve ]

(#58960) Gubek-Einste válasza gergely2019 (#58945) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Külső antennás eszköz használatán kívül nincsen más lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58961) Gubek-Einste válasza renaldooo (#58949) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel kábel 940 Mbps-re képes.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58962) Gubek-Einste válasza #19482368 (#58959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézelődjél a Mikrotik eszközei között is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58963) #19482368 válasza Gubek-Einste (#58962) üzenetére


#19482368
törölt tag

Asus N18U hát na, inkább nem mondok rá semmit, irigylem azokat akik tudják használni biztonságosan. Ami a Wifi részét illeti, egy ügyesebb támadó simán be hamisítja a mac címét, és máris lopva van a nett. Ha nem látom saját szememmel, el se hiszem. Szóval, részemről felejtős minden soho kategória. Ha wifi akkor unifi wifik, USG → USW → Unifi AP → Cloud-Key. Külön VLAN-ban minden. Mikrotik felkeltette az érdeklődésemet, de számomra nem egyértelmű hogy rendelkezik valós Layer 2 védelemmel. Ha 100%-biztos lennék benne, akkor simán megvenném. És mondjuk egy USG elé raknám. De erről nem igazán láttam leírást. :( Ha valakinek van, és 100% biztos benne hogy tudja akkor meg van oldva a problémám, azt hiszem.

(#58964) renaldooo válasza Gubek-Einste (#58961) üzenetére


renaldooo
csendes tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

maximum 10 méteres sugárban kellene jelenleg működnie Panelban. Jó volna az 5GHZ

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Jelenleg 2 laptop egy pc, 3 telefon és egy tablet + okosTV használná. Később esetleg ezek bővülnek 1-2 eszközzel.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Wi-fi keresztül azért tudja legalább az írtnak a felét ( persze ha olyan internet is van mellé )

25 ezres határral is csupán ezek vannak amik megérnék? Jó volna ha a router tudna wifi-n is legalább az írtnak a felét. TP-LINK Archer C7 - ről mi a véleményed?

(#58965) Core2duo6600 válasza #19482368 (#58963) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha megtaláltad a megfelelő cuccot, akkor az lehet engem is érdekel.
Ha az USG esetében az Unifi termékre gondoltál, akkor az hardweresen megegyezik az Edge router lite al

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58966) Gubek-Einste válasza #19482368 (#58963) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a Mikrotik topikba.
Nem használok MAC szűrés, csak WPA2-PSK+AES-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58967) Gubek-Einste válasza renaldooo (#58964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k felett Asus AC58U és a TP-Link Archer C5/C7 lenne még.

A TP-Link Archer C7 rendben van, ajánlott kategóriás eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58968) qnadam válasza Gubek-Einste (#58944) üzenetére


qnadam
veterán

ha a cfw nem fáj, és ahogy olvastam a padavan elég stabil a dlinken, van valami előnye a c7-nek meg az asusnak?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58969) #19482368 válasza Core2duo6600 (#58965) üzenetére


#19482368
törölt tag

"Core2duo6600"

Hát lehet hogy hardveresen megegyezik, de nagyon nem ugyan az. Nem is szabad összehasonlítani, sokan írják hogy az Edge Lite fejlettebb, de valójában nem. USG → Unifi SW → Cloud Key kombó lényegesen több információt, és felügyeltetett biztosít. Abban megegyeznek hogy Layer 3 mind a kettő. És CLI-ban lehet még eldugott beállításokon módosítani. De teljesen más, árban is drágább egy USG mint egy Edge Lite3. Nem véletlen.

(#58970) Gubek-Einste válasza qnadam (#58968) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Külső antennák mindenképpen előny.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58971) Core2duo6600 válasza #19482368 (#58969) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mi a különbség a 2 között, ill mire valóak ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58972) micimacko


micimacko
aktív tag

Az alábbi routerek közül melyiket ajánlanátok?

Asus RT-N18U
Asus RT-N56U
TP-Link Archer C7

Árban nagyon közel vannak egymáshoz. Nem kell semmilyen extra (torrent, FTP szerver...stb.), de megbízható legyen, s valamilyen Dyndns szolgáltatót be tudjak állítani.

Segítségeteket előre is köszönöm!

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#58973) Gubek-Einste válasza micimacko (#58972) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor N18U.
A TP-Link gyárilag AC-s eszköz, az N56U csak CFW alatt.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58974) SeniorTilla válasza bluemirage (#58951) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Köszi a tanácsot. A 87u-nak ahogy néztem, nagyobb az átviteli sebessége: 2400 Mbit, a 68U-nak 1900 Mbit. Van a házban 4k-s TV, amin szeretnék UHD tartalmakat nézni wifin keresztül. Bár most, hogy belegondolok, a TV a router mellett van, szóval összeköthető kábellel is :Y :)

Így már tényleg jobb választásnak tűnik az újabb 68U, de olyan jókat írnak a 87u-ról, hogy nem vagyok biztos benne. Nem nagy az árkülönbség a kettő között, nem ez fog számítani.

Mitől jobb a 68U? Azt értem, hogy újabb kiadás, de ezen kívül is jobb a 87u-nál?

A router feladatai nem lesznek extrémek. Néhány laptop, 3-4 tablet, 3-4 telefon és az emeleten 3 TV lenne rajta wifin. A földszinti TV pedig kábelen. Plusz van 2-3 wifis kamera is, de ezeknek meghagyhatom a régi routert is külön 2,4GHz-es hálózattal, ez talán így még szerencsésebb is lenne. Ellene szól, hogy így viszont nem tudom majd távolról megnézni a kamerákat, legfeljebb úgy, ha összekötöm a kamerák routerét (TP-LINK MR3420) kábellel az új Asussal, hogy legyen nethozzáférése a TP-linknek is...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#58975) #19482368 válasza Core2duo6600 (#58971) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nos minden külön van. Külön van a USG, SW, Ckloud key. A Cloud key előnye hogy ha be regisztrálod az eszközt, akkor az UBNT oldal segítségével, is rá tudsz nézni, mi van a hálózaton. Ha szükséges tudsz eszközöket tiltani, beállítani. Hálózati topológia mutatása. Pontosan regisztálja hogy a csatlakozott eszközök, mikor, és mennyi adatforgalmat generált. Ki lehet listázni a csatlakozott eszközöket és annak forgalmait, év hónap nap szerint. És mindezt úgy hogy ott se vagy fizikailag. Ez csak ízelítő, de ami a legfontosabb, nem felejti el. De akár egy bérelt VPS szerverre is fel tudod telepíteni a contollert. Mondjuk én ezt nem csinálnám. De sokan így oldják meg. SW=switch, Nem használt portok lekapcsolása, ha több subnetet hozol létre, akkor megadhatod hogy melyik SW port, melyik subnetből osszon IP. CLI több lehetőség áll rendelkezésre. Amit én itt hiányolok, hogy nem áll rendelkezésre olyan opció hogy a Portokhoz még + mac cím szűrést lehessen beállítani, cserébe, viszont be lehet állítani Radius azonosítást, azaz felhasználó név, jelszó párost. USG webproxy, Edge lite-ban megszokott tűzfal szabályok létre hozásának lehetősége. Webproxy, sajna jelenleg reboot után úja meg kell adni, bár nem mindig. Tudomásom szerint hamarosan azt is be integrálják majd a contolerbe. Rádius szerver üzemeltetése, jelenleg már tartalmazza a contoller, tehát nem kell CLI-ban büvészkedni. Tehát ha vennék hozzá Wifi, akkor simán meg tudom oldani a Radius azonosítást. Összességében nagyon ott van, csak hát meg is kérik az árát. Viszont cserébe olyan komplesz rendszert kapsz, ami teljesen más prespektívákba helyezi a Router fogalmát. Én csak azért keresek Layer 2 eszközt, mert valaki lopja az internetünket, és minden jel arra utal, hogy Layer 2 támadást hajt végre. Ezt a feltételezést pont a Cloud-key távoli hozzáférése segítségével lehet gondolni. Azaz, más internet hálózatról beléptem az Cloud-key-be. És azt láttam hogy a USG forgalmat generál, miközben nincs is rajta kliens gép. Az SW forgalma nem válozot. Természetesen ez egyeztettem a szolgáltatóval is. És biza, sajna nagyon úgy fest hogy Layer 2 támadást indított valaki. Hát ezért keresek Layer 2 eszközt.

(#58976) SeniorTilla válasza micimacko (#58972) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az N18U-t én is nézegettem, Gubek-Einste ajánlotta nekem is korábban. Olvastam róla negatív véleményeket az árukeresőn, nem tudom, ezek e vélemények mennyire megbízhatóak ugyan, de a sávszélesség és a távolság gyengesége miatt kicsit elbizonytalanított.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#58977) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Na kitaláltam a megoldást, megveszem a 68-ast és a 87-est is, és az marad meg, amelyik jobban teljesít. Egy teszt erejéig megnézem mindkettővel, pár nap alatt kiderül majd, hogy melyik a jobb. Remélem :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#58978) woodworm válasza SeniorTilla (#58976) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy látom elvárás számodra a wifi sávszélesség! A kliens oldali eszközeid megvannak hozzá?

Mennyire releváns egy olyan értékítélet, ahol azt írja az n18-asról, hogy ac-s eszközökkel csak 80Mbitet tud, bezzeg a upc box 220-at?

(#58979) bluemirage válasza SeniorTilla (#58977) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha van lehetőség, akkor próbálgasd mindkettőt, de ebben az esetben próbáld azt is, hogy az egyik az legyen AP üzemmódban és úgy is helyezgesd...

Ahogy korábban is írtam én mindenképpen 2 eszközben gondolkodnék... .még ha egy olcsóbb, de jól elhelyezett N12D1 AP-ra is a második.

Egy eszköz nem lesz képes födémen keresztül illetve több helységen át ennyi TV-t és mobil eszközt WiFi-n ellátni.... szerintem. A mobiltelefonokat eleve csak 2,4 Ghz-re engedném fel, a másik 5 Ghz-es SSID-s hálóra nem stb... stb... Ilyen és hasonló elgondolások is kellenek. Ennyi eszköznél már szükséges némi alap hálózat menedzsment is, hogy mindenki azt kapja ami jár neki és nem csak vadasan... ahogy éppen az adott pillanatban összejön.
Hajrá... :) :R

Meliora sunt bono inimica

(#58980) SeniorTilla válasza woodworm (#58978) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elvárás lesz a zökkenőmentes FHD, UHD tartalmak lejátszása TV-n, laptopokon, tableteken. Fontos az is, hogy később is elég maradjon a növekvő igényeknek megfelelően.

Az árukeresős véleményeket én is fenntartással kezelem, írtam is. Ezért kérdezek itt :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#58981) SeniorTilla válasza bluemirage (#58979) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kipróbálom, és jövő héten már okosabb leszek. Köszi a tanácsokat, majd megírom mire jutottam velük.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#58982) xZane


xZane
újonc

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Vidéki családi ház, 30 méteres hatótávolságban, jó volna az 5 GHz.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

20 eszköz.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

-

(#58983) Core2duo6600 válasza #19482368 (#58975) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Értem.

Lesd meg : Pfsense

Ha jó a szoftver akkor már csak a hardwert kell alá kitalálni.

(#58982) xZane

Hány szintes?
Milyen a net elérésed sebessége ?
Mennyit szánsz rá ?

A 30 métert szabadban gondoltad ?
Vagy falakon keresztül ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58984) renaldooo


renaldooo
csendes tag

Üdv,

TP-Link Archer C7 AC1750 v2 router képes egy külső 1TB-os meghajtót megosztani ? Bedugtam és egyik USB-ben sem hajlandó felismerni ( hátul a LED-ek világítanak). Mindemellett van egy FANTOM telefon a kódolt hálózaton(hálózat felderítésnél), de nem szerepel se a DHCP-be, se máshol. Tulajdonsága alapján csak a MAC-et látom, de a többi ismeretlen. Ötletek? Tudtok ebben segíteni? Én csinálok valamit rosszul? Segítséget köszönöm! :)

Amúgy a V2 és a V4 miben tér el egymástól? Érdemes inkább az újabbat beszerezni? Ha igen, akkor miért?

[ Szerkesztve ]

(#58985) Gubek-Einste válasza renaldooo (#58984) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58986) xZane válasza Core2duo6600 (#58983) üzenetére


xZane
újonc

1 szintes, a router a padláson van, 12 mbps letöltés, 3 mbps feltöltés, az ár nem az elsőrendű szempont, falakon keresztül megy ki a szabadba.

(#58987) Gubek-Einste válasza xZane (#58986) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is elég ehhez a net sebességhez, ha kellene gigabites portok akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58988) micimacko válasza Gubek-Einste (#58973) üzenetére


micimacko
aktív tag

Panel lakás, 2 vagy 3 fal (53nm, tehát nem nagy).

Digi 100/100-as net, alul felül és oldalt 1-1 szomszéd, viszont jelenleg is látok pár Wifi hálózatot, tehát van belőlük a házban.

Eszközök
kábeles: TV, Synology NAS, PS4, médialejátszó és egy noti (ezért van egy TP-Link gigabites switch is a jelenlegi rendszerben)
Wifi: egy másik noti, erősítő, mobil és tablet

Ami nagyon fontos lenne a normális dinamikus dns szolgáltató kezelése, mert a jelenlegi no-ip.com az utóbbi fél évben használhatatlan. Hiába jelzi a jelenlegi TP-link 1043-as router (v1), hogy kapcsolódva, nem működik (nem azt az IP címet adja vissza, amit a szolgáltatótól kapok).

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#58989) Multibit válasza micimacko (#58988) üzenetére


Multibit
veterán

Ami nagyon fontos lenne a normális dinamikus dns szolgáltató kezelése, mert a jelenlegi no-ip.com az utóbbi fél évben használhatatlan.
Ha van Synology NAS-od, miért nem használod a Synology DDNS-ét?

[ Szerkesztve ]

(#58990) micimacko válasza Multibit (#58989) üzenetére


micimacko
aktív tag

Köszi a tippet...az az igazság, hogy a no-ip-t már vagy 7 éve használom, és a NAS-ban is azt állítottam be. Nem is tudtam, hogy a Synology is kínál dns szolgáltatást, de most, hogy írtad utánaolvastam, s tényleg azt írja, hogy kínál.

Mivel nem vagyok otthon, így nem tudom, hogy már a kezdetek óta így van-e, mert az enyém egy DS210-es NAS, amit még 2009 végén vásároltam, s pár éve már nincs rá új szoftver (5.2 az utolsó), szóval ezt otthon még le kell ellenőriznem.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#58991) agabe


agabe
addikt

1000-es nethez inkabb archer c7, vagy d-link dir 860L javasolt inkabb ?
Ha csak 500-as lehet, akkor eleg a d-link?
Otthoni hasznalat max 1 fal es 7-8meter tavolsag a routertol barhonnan a lakasbol.
Nem csak sebesseg, de stabilitas is szamit ha van kulonbseg, es ne kelljen szoftverekkel nagyon foglalkozni csak hasznalni (d-linknel olvastam padavan firmware a javasolt).
Tp-linkben guest wifi is szimpi nem tudom azt pl. d-link tudja-e, bar ha valamelyik tenylegesen jobb a masiknal akkor ez nem elsodleges szempont.

(#58992) xZane válasza Gubek-Einste (#58987) üzenetére


xZane
újonc

Köszönöm!

(#58993) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok itt. Megbízható Wifi Routert szeretnék vásárolni 10.000Ft alatt. Most egy TP-Link MR3420-am van de az hol működik-hol nem. Az összefoglalóban nem találtam a megbízhatóságra vonatkozó javaslatokat, és nem szeretnék 50.000hsz végigolvasni. Szóval, segítsetek! Sebesség másodrendű, problémamentes működés a legfontosabb.

Köszönöm!

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58994) ShiTmano válasza ShiTmano (#58993) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Fontos lenne. Akkor csak annyit, hogy Zyxel vagy D-Link a jobb választás?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58995) #19482368 válasza ShiTmano (#58993) üzenetére


#19482368
törölt tag

10.000Ft alatt, mindegy mit veszel. Mind megbízható, de biztosítást egyikre se kötnek. Ha megbízható, biztonságos eszközt akarsz, akkor bele kell nyúlni a pénztárcába rendesen. Olyan hogy hol jó, hol nem, olyan a mesébe van. Egy eszköz vagy működik, vagy nem. Wireless esetén a hiba, esetek 90%-ban a lakó környezetedben élő hülye gyerekeknél kell keresni. Főleg ha Panel, vagy olyan lakóházban laksz, ahol sok a szomszéd. Az esetek X%-ban le szokták pingelni a Wifit, vagy ha kiesések vannak akkor deautentikációs támadást indított a szomszéd Pistike. Mert most olvasta a Chip magazinban hogyan is kell kivitelezni. Az aljasabbja még arra is képes, hogy létre hozz egy ugyanolyan wifi elérést mint a tiéd, és simán te adod meg a jelszavad hozzá. De olyat is láttam, hogy a AP mac címét hamisítja be, és úgy csatlakozik a Wifidhez. :( Én átgondolnám nagyon a mai világban, az olcsó hús vásárlását. Mert az esetek 90%-ban több sebből véreznek.

(#58996) ShiTmano válasza #19482368 (#58995) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszönöm a választ!

"10.000Ft alatt, mindegy mit veszel. Mind megbízható, de biztosítást egyikre se kötnek."

Ez pl. nem megbízható, néhány naponta lefagy, újraindítom akkor jó.

"Olyan hogy hol jó, hol nem, olyan a mesébe van."

Fentebb, random fagyogat.

"Főleg ha Panel, vagy olyan lakóházban laksz, ahol sok a szomszéd. Az esetek X%-ban le szokták pingelni a Wifit, vagy ha kiesések vannak akkor deautentikációs támadást indított a szomszéd Pistike. Mert most olvasta a Chip magazinban hogyan is kell kivitelezni."

Családi házban lakom. Szomszédok nem kavarnak semmit. Fagy a router.

Szerintem rosszul fogalmaztam. Nem a biztonságra gondoltam, hanem a megbízhatóságra. Ne fagyjon, ne melegedjen túl, ne szálljon el a táp.... ilyesmi. :) Szóval te melyiket ajánlanád inkább, Zyxel vagy D-Link? TP Linkről olvastam már rosszakat azóta, még egyszer nem szeretnék.

Vagy esetleg Tenda? De ez még Kínaiasabban hangzik.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58997) #19482368 válasza ShiTmano (#58996) üzenetére


#19482368
törölt tag

Én a magam részéről semmilyen soho eszközt nem ajánlanék. Ha rajtam múlna az összes ilyen elektronikai hulladékot megsemmisíteném. De ha ragaszkodsz a Soho termékekhez, akkor hidd el hogy teljesen mindegy. Mindegyikre van garancia, ha weben keresztül vásárolsz van pár napod hogy utólag elállj a vásárlástól, és még csak meg se kell indokolnod. Ha személyesen boltban veszed úgy tudom 3 nap. Napjaink gagyitális elektonikai hulladékaival szembesülve, élni kell ezzel a lehetőséggel.

(#58998) ShiTmano válasza #19482368 (#58997) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Elfogadom, de azért nem mindenkinek van 50ezer Ft-ja ilyen célra. A mostani is csak évek múltán kezdte a hülyéskedést, de akkor veszek egy Tendát, arra van 5év gari.
Esetleg másnak tippje, hogy mit biztosan ne vegyek?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#58999) woodworm válasza #19482368 (#58997) üzenetére


woodworm
veterán

Túlteng benned a paranoia, mert olvastál egy pár cikket. Ennyi erővel be lehetne zárni ezt a topikot. Mondjuk a megoldásra van egy jó scriptem, a disabled_users értékét szoktam növelni ilyenkor.

@ShiTmano
Mondj egy támpontot milyen lakásba szeretnéd, milyen a környezet, mekkora az előfizetésed, tervezed-e növelni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#59000) #19482368 válasza woodworm (#58999) üzenetére


#19482368
törölt tag

woodworm

Igazad lehet, de nem alaptalan, és mint ős tag, te is tisztában vagy ezzel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.