Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) scarbantia válasza Gubek-Einste (#58900) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi a gyors választ! A D-link tud mobilnet megosztást? Nem találtam erről infót, bár ezeket nem ismerem.
Hogy tudom ellenőrizni, hogy az eszközöm kihasználja-e az N18U extra wifi képességeit? (egy W510-es ThinkPad, ha jól emlékszem 3 wifi antennával) Ha tényleg ki tudom használni a 600Mbps-t (75MB/s), akkor az nem hangzik olyan rosszul.

Még az ASUS RT-AC1200G+ jött szembe, ami jónak tűnik, bár egyelőre az AC-t nem tudom kihasználni.

(#58902) woodworm válasza scarbantia (#58901) üzenetére


woodworm
veterán

Az a 600 Mbit linksebesség lenne, a hasznos átvitel ennél jóval kisebb. Hogy össze tudd hasonlítani, nálam a 400 Mbites turboqamos link kb. 200 Mbitet visz át. Szerintem ha a 600-ból sikerül kihozni a 300-at, akkor screenshot kell róla készíteni, mert sokszor nem fogja látni.

Nem tudom van-e gyárilag szerelt gép 3x3-as turboqamos klienssel és sticket lehet-e kapni only 2,4 GHz-esben, de egy dual bandes usb adapter, ami tudja, inkább 20e felett kezdődik, mint alatta. Nekem 2x2-es mediatek chipsetes van, ez még a turboqam nevet sem használhatja, nem tudom működne-e az n18-assal.
Mondjuk maga az eljárás ugyan nem szabványos, de nem nagy titok és mások is használják.

A d-linken járatos mindkét cfw tud mobil sticket kezelni, de a pontos típusoknak utána kell járni, mert nem mindegyiket.

[ Szerkesztve ]

(#58903) g0dl válasza scarbantia (#58898) üzenetére


g0dl
addikt

Nem lehet, hogy csak a táp adta meg magát?

(#58904) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Emagnál 16k a B1-es D-Link 860L, ér ez annyit?

(#58905) woodworm válasza kentucky (#58904) üzenetére


woodworm
veterán

Jó hardverrel rendelkező router, de a gyári fw nem áll a helyzet magaslatán. CFW-vel nagyon jó kis készüléket kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#58906) beach head


beach head
senior tag

tenda f300 routert vásároltam, a konfig oldal szerint a firmware verziója v.6.xxxxxx. A honlapról egy db letölthető fw van, aminek a verziója v5.xxxxxxx. Kérdés érdemes-e frissíteni alacsonyabb verziójura, bár úgy tűnik hogy az 5ös verzió több beállítási lehetőséggel bír.

(#58907) Gubek-Einste válasza beach head (#58906) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardver verzió szerintit kell feltenni mert ha nem akkor téglásithatod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58908) AliHonda911


AliHonda911
csendes újonc

Sziasztok,

Kinéztem egy TP-LINK Archer C1200 Routert, viszont nem igazán olvasom a topicban ezt a fajtát. Van vele valami "baj"?
A 1043-mat cseréltem le erre a terveimben, mostanában venném meg.
Digi 1000 Mb nethez kellene egy panel lakásba, kb középre helyezném el, és örülnék neki, ha 15nm odébb is jó jele lenne a wifinek.
Tv, xbox kábelen lenne rákötve, WIFI-n 2 telefon, 1 laptop csatlakozna rá all-in. Árban a 1043 13e a C1200 16e, nincs sok különbség, igazából 20e körül gondoltam kb venni, utoljára ennyiért láttam a 1043t :D
Esetleg jobb választás a C1200-nál?
Köszönöm

(#58909) AliHonda911 válasza AliHonda911 (#58908) üzenetére


AliHonda911
csendes újonc

Ohh, nem lehet már szerkeszti :/ Sry!
Látom már, hogy nem ajanlott ez az 1200es!

Az edigitalban most elég jó áron van a TP-Link Archer C7 AC1750-es router, igazából egyszer szeretnék venni egy jó masinát, amit sokáig lehet nyúzni... 24e jó vétel lenne??
Valamiért ez most elnyerte a tetszésemet!

[ Szerkesztve ]

(#58910) Gubek-Einste válasza AliHonda911 (#58909) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C7 már rendben, nyugodtan megveheted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58911) gurabli válasza Core2duo6600 (#58803) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm, végül ez lett a megoldás. Egy Tplink Powerline-nal lehoztam a netet a földszintre, onnan le lett fedve a késő terület. :R

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#58912) #68216320


#68216320
törölt tag

ASUS RT-AC87U router esetében van valami ismert hiba vagy egyéb dolog amire érdemes odafigyelni? Esetleg valami ajánlottabb típus?

(#58913) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Asus RT-AC56U routerem haldoklik, garancia még van viszont ilyet már nem kapni. Mire érdemes cseréltetni DigiNet500-hoz?

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#58914) scarbantia válasza g0dl (#58903) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nem valószínű, stabilan tartja a feszültséget. Mást nem mértem, mert ahhoz szét kellett volna szedni.
Szerintem túlmelegedett. Egy hete bekapcsoltam mindkét wifit (2.4Ghz, 5Ghz), mert járt itt egy eszköz ami csak az előbbit kezelte. Fektetve volt lapjával az asztalon, lehet nem szellőzött jól. De ez csak egy tipp.
Amúgy nem egyedi eset, a neten van pár hasonló a problémáról, sőt egy videó is, amin ugyanez a típus pont ugyanígy viselkedik.

Egyébként úgy néz ki egy RT-N18U lesz helyette, aztán max. ha zavaróan lassabb a wifi, akkor kábelt használok a laptophoz szükség esetén.

(#58915) Gubek-Einste válasza #68216320 (#58912) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A benne lévő quantenna nem a legjobb de alapvetően nincsen vele gond, alternatívája sem igazán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58916) Gubek-Einste válasza pigatt (#58913) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami ajánlott lenne: Asus AC58U/AC66U B1/AC68U, TP-Link Archer C5/C7/C8, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58917) #68216320 válasza Gubek-Einste (#58915) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezt picit kifejtened bovebben? Mi az amiert "nem a legjobb" jelzovel illetted?
Illetve mi a helyzet a tulmelegedessel? Jelenleg egy kibelezett es hazibarkacs hutesu n66u-val kuzdok. Neha meg igy is megbolondul, de lenyegesen jobb a gyari megoldasnal.

(#58918) #68216320 válasza #68216320 (#58917) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, picit utánaolvastam az AC87U dolgoknak és a következőek aggasztanak:

1. Melegedés:
Nálam a router a falra van felszerelve, vezetékek is úgy állnak, hogy ez a megoldás járható csak. Jelenleg egy N66U van "kibelezve", saját hűtési megoldással, mivel gyakran restart/fagyás volt a meleg miatt.
Úgy tűnik az AC87U is melegedési gondokkal küzd. Láttam már fotókat trükközésekről, de én kihagynám ezt egy új router esetében inkább.

2. Bugos az 5GHz:
Lakótelepi lakásban lakom, a 2.4GHz gyakorlatilag használhatatlan, kizárólag az 5GHz az egyetlen lehetőség.
Szükséges volna ennek a sávnak a tökéletes és erős működése

3. Problémás Quantenna:
Gondolom ez összefüggésben van az 5GHz zavarával. A saját topic-ja alapján ezt ráadásul kizárólag a gyártó tudná orvosolni, sima FW ügyködés nem teszi rendbe.

Ha valami info helytelen, kérlek szóljatok, javítsatok ki.

Tehát a segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen eszköz/eszközök beszerzése volna alkalmas az alábbi igények ! stabil ! kiszolgálására?

- ne lépjen fel melegedési probléma
- 1000 Mbit PPPOE netet képes legyen kiszolgálni (Digi)
- Qos használata ne okozzon problémát a sebességben (HW NAT)
- 5GHz-en erős és stabil Wifi 10-15 eszköz esetén is (lehetőleg nem 2-3dBi botokkal)
- Nem szükséges hardcore wifi sebesség, ~30MB/s átvitel simán elég, de WAN-LAN között teljesítsen jól (LAN-LAN között is értelemszerűen)
- Custom FW, lehetőleg OpenSource
- Nem szükségesek router-en futó torrent, file share, stb cuccok

Ár: Jó lenne beleférni a 60k keretbe, de ha megéri valami eszköz a többletkiadást, akkor hajlandó vagyok változtatni a kereten.

A lényeg, hogy egy olyan router-t szeretnék, ami évekig kiszolgál anélkül, hogy bosszankodnom kellene miatta.
Azt a router-t szeretem, amit el is felejtek, hogy van :)

Tudom erős kívánalmaim vannak és tisztában vagyok vele, hogy minden eszköznek vannak gondjai, de pont emiatt keresem a lehető legkisebb kompromisszumos megoldást.
Ha bármi ötletetek van, annak nagyon örülnék.

Köszönet előre is érte.

(#58919) Core2duo6600 válasza #68216320 (#58918) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Építs egy tűzfalgépet, és tegyél mögé egy értelmes Wifi AP ét, ha csak Wifi a cél, ha kábelt is használsz akkor egy switch is kell.
Egyszer beállítod, és nem lesz vele gond.
Én Pf sense -t használok rajta mint SW et, na ez az, amivel nincs gond amióta összevan rakva.
(Intel vezérlős lan karikat szereti )
Max az áramszünet tehet neki be, de akkor is csak egy F1 et vagy egy gombot kell nyomni, hogy továbbmenjen.

Még a 30/5 ös nethez csináltam az enyém, és azután döntöttem az építés mellett miután 5 routerből 5 nem vált be, vagy instabillá vált.

Az 500 /200 ashoz kicsinek bizonyul már, 440 / 200 a jelenlegi sebsségem, egy új/erősebb vasat kell alátennem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58920) #68216320 válasza Core2duo6600 (#58919) üzenetére


#68216320
törölt tag

És ezt tegyem a falra :D

(#58921) Core2duo6600 válasza #68216320 (#58920) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Olyan házat választasz neki ahol ez megoldható :
pl : [link]

Csinálsz egy kis polcot, azt fúrod fel a falra a gépet meg ráteszed.
De neked a 2 lan is válttozat is elég lehet.
Ha nem zavar a hűtés hangja, akkor még feljebb lehet menni erőben, egy a lényeg, hogy min 2 db lan kártya kell, amik gigabitesek.

Abban nem vagyok biztos, hogy a PPPOE -vel viszi az 1000 est.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58922) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

100/50-es Wifi-s szórására kellene egy router/access point, mert a szolgáltatói eszköz csak kb 50/50-et szór. Az eszközök (telefon, PC, notebook) 802.11n-esek, tehát elég a 2.4 GHz. Tudnátok valami olcsót ajánlani?

Például ez jó lehet?

B.Cs.

(#58923) #68216320 válasza Core2duo6600 (#58921) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sajnos nem igazán van kedvem/időm ilyenekkel vacakolni. Csak vennék egy router-t és beállítanám, aztán menjen. Szóval lehetőleg valami egybegép, semmi mókolás.

(#58924) Core2duo6600 válasza #68216320 (#58923) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pl :
Ubiquiti EdgeRouter Lite
Nézz be Ide

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58925) Multibit válasza Core2duo6600 (#58924) üzenetére


Multibit
veterán

Az sem "egybegép". Szerintem a kollégának valami erős home router kell.

(#58926) Core2duo6600 válasza Multibit (#58925) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Na és melyik az ?
Talán még a Synology nak az erősebb változata 80 ropi körül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58927) Multibit válasza Core2duo6600 (#58926) üzenetére


Multibit
veterán

Passz! Vezetékes felhasználáshoz több jó ajánlat van, de a wifi az mindig lutri. Hiába ajánl valaki valamit, ami nála jól működik, egyáltalán nem biztos, hogy a kérdezőnél is ugyanúgy jó lesz.

(#58928) Core2duo6600 válasza Multibit (#58927) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez így van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58929) Gubek-Einste válasza bollokcs80 (#58922) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet de inkább az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne ajánlott ebben a kategóriában.

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58930) Gubek-Einste válasza Multibit (#58925) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg egy D-Link 860L B1 + CFW is szóba jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58931) Multibit válasza Gubek-Einste (#58930) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, csak azt a "szemeteskukát" macerás falra szerelni :D

(#58932) Gubek-Einste válasza Multibit (#58931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kis polc és annyi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58933) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Egy tp-link 1043nd v4 vásárlásán gondolkodom, az igény annyi lenne, hogy:

1. Usb-s 4g sticket rádugva tudja szórni a mobilnetet

2. A másik usb portba dugnék egy hdd bölcsőt, abban két régebbi sata hdd 1.5 terrányi tartalmát kellene megosztani a háztartásban lévő okostévének, telefonoknak - adott esetben távolról is el szeretném érni ezeket az állományokat.

3. torrentkliens futtatása (seedelni)

Tudja ezt a készülék, vagy ez nem az az árkategória?

Ha nem, és minden egyébről lemondok, akkor a 4g stick-et legalább tudja kezelni? Vagy keressek olyan cuccot, ami ezt behelyezhető simmel gyárilag tudja? Hogyan jövök ki jobban anyagilag?

Köszönöm:

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#58934) Gubek-Einste válasza Den Hadnagy (#58933) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Gyári firmware-rel nem tudja.

2; Csak egy USB port van rajta de hub-bal osztható a port.

3; Gyári firmware-rel nem tudja.

Asus N18U tudja gyári firmware-rel is ezeket.
A SIM kártyás eszközök nem olcsóak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58935) jmuranyi válasza Den Hadnagy (#58933) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, mobilnet, torrent: csak CFW-vel. A mobilstick sem mindegy.
Itt érdemes nézelődni:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#58936) Multibit válasza Gubek-Einste (#58932) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom. Ne nekem mondd! PeachMan kolléga ragaszkodik a router falra szereléséhez :)
Én is polcokat raktam az előszoba falra, azon van a router, egy switch és két NAS :K

(#58937) Multibit válasza #68216320 (#58918) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem az Asus RT-AC87U-nál jobb választás ez :K Egy árkategória, de jobb ár/érték arány. OpenWRT (LEDE) kompatibilis és hw NAT nélkül is nagyon erős. Nekem a kisebb (gyengébb) testvére van, 500 Mbps Digi nettel használom. Soha nem rogy meg, rendkívül stabil. Nálam a wifi kevéssé számít, de a T420-as laposba épített AzureWave WLAN kártyával ilyet tud.

(#58938) Den Hadnagy válasza Gubek-Einste (#58934) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#58939) Den Hadnagy válasza Gubek-Einste (#58934) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Sorry, letelt a szerkesztés, most jutott eszembe:

4g sticket tudnál ajánlani az említett Asus routerhez?

Köszönöm!

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#58940) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

úgy néz ki, hogy megpukkadt a jelenlegi tp-link wdr4300-ban a 2,4 GHz wifi, ezért az utódját keresem. vagy ha nem is halt meg teljesen, rettentő instabil, így most átmenetileg egy asus wl-500gp van mellette ap módban, ami nem egy elegáns megoldás :)

gigabites pppoe internet van, és az eszközök nagyobbik része 5 gigán kapcsolódik, a 2,4 meg úgyis rommá van terhelve a környéken. usb-torrent-fájlszerverkedés-miegyéb nem érdekel :) ha openwrt megy rajta (és úgy is megy a gigabit) az nem hátrány, de el tudok lenni nélküle. a d-link dir-860l szimpatikus, de félek picit a stabilitásától... van rá okom?

alapvetően elvoltam a wdr4300-zal, de ha már veszek valamit, lépnék előre, legyen ac wifi. persze lehet benne ad is, de az még nagyon más árkategória :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58941) qnadam válasza qnadam (#58940) üzenetére


qnadam
veterán

kicsúsztam a szerkesztési időből, 2,4 gigán egy telefon, egy klímavezérlő meg esetleg egy nyomtató lóg rajta, 5 gigán még 2-3 telefon, ugyanennyi tablet, 2-3 laptop, plusz vezetéken 2 gép. tehát nem extrém nagy terhelés ebből a szempontból (főleg nem egyszerre mind), de ne dőljön össze, ha néha kicsit több.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58942) woodworm válasza qnadam (#58940) üzenetére


woodworm
veterán

Stabilitási problémái leginkább a gyári fw-nek vannak. A lede 2,4 GHz ami nem mindenkinél tökéletes, de padavannal stabil és tökéletesen működik mindkét sáv.

(#58943) Gubek-Einste válasza Den Hadnagy (#58939) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58944) Gubek-Einste válasza qnadam (#58940) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C7 lenne az ésszerű utód de szóba jöhet még az Asus AC58U is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58945) gergely2019


gergely2019
csendes tag

Sziasztok!

Milyen megoldást javasoltok arra, ha hegyvidéki túrázás közben gyenge a mobilnet vétel (mifi/külső antenna stb.)?

Kösz

(#58946) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Még mindig nem vettem meg az új routert, viszont az árukeresőn böngészve találtam meg az ASUS RT-AC87U-t. Elég drága, de ha tényleg azt tudja amit írnak róla, akkor nekem megéri. Két szintes ház, plusz nagy kert. Azt írták róla, hogy egy 150nm-es házat simán belőtt két szinten, de persze ez egy vásárlói vélemény volt, nálam nem biztos, hogy ugyanolyan jól fog működni.

Ha a kertbe nem tud stabilan kilőni, akkor tennék hozzá egy repeatert. Kintre nem kell ac, elég csak n is.

Erről a megoldásról és az ac87u-ról mi a véleményetek?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#58947) ManUnited válasza SeniorTilla (#58946) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Olvass vissza 34 hsz-t.

(#58948) SeniorTilla válasza ManUnited (#58947) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Megtettem, de értelmes válasz nem volt: ha ezt nem, akkor mit helyette, amit nem kell mókolni?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#58949) renaldooo


renaldooo
csendes tag

Sziasztok!

Wi-fi routert szeretnék gigabites Diginethez, ár-érték arányban jókat. Amit eddig néztem :
TP-link tl-wr1043nd v4

Valakinek van efelől tapasztalata ? Kábelen mennyire képes? Wifin max 5-6 eszközt kellene kiszolgalnia. Tudtok esetleg jobbat ugyanennyiért vagy picit többért? Maximum 20.000 forintért férne bele. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#58950) ManUnited válasza SeniorTilla (#58948) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Majd megmondják a nálam sokkal hozzáértőbbek, én egy AC58u-t használok most már több mint két hete, nálam sem beállítás közben, sem azóta nem volt se fagyás, se újraindulás. Hatótávot sajnos nem tudok mondani kertes házra, jelenleg panelban van használva, és itt rengeteg a zavaró jel. Nálam 5g-n két szobával és egy 30 centis vasbeton falon keresztül 150-170 Mbitet tud ez a router, Sony z3 compacton és Z2 Tableten mérve. Sajnos én ennyit tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.