Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) Core2duo6600 válasza Gubek-Einste (#58850) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Otthoni környezet ?
Szerintem a rádióhullámnak mindegy hogy lakásban vagy irodában van-e nem ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58852) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#58851) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A többlet szolgáltatásokat nem tudja kihasználni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58853) Core2duo6600 válasza Gubek-Einste (#58852) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mire gondolsz ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58854) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, egy FRITZ!Box WLAN 3170 helyett keresek másik routert. Ez egy kombo eszköz, van benne adsl modem, T-home-tól jön az adsl net. Viszont van valami új technológia, amivel már 50 megás net is elérhető, a családban már van akinek átállítottak erre, de itt a t-home saját cuccát kell használni, legalábbis a régi adsl modemünk és a fritzbox se tudja ezt az új rendszert. Viszont van egy pár extra dolog amit nem biztos, hogy tud a régi router:
ddns beállítás kell, dynu.com-os regisztrációt be tudjam állítani
port forwarding
távolról elérhető legyen (ddns-ről) a router kezelőfelülete
wifi elég 2,4 GHz

A FritzBox előt egy Tp-link volt, illetve van egy ap még a ház másk felén, azt preferálom, de minden szóba jöhet, max 10-15k-ig.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#58855) Mazka05 válasza jmuranyi (#58848) üzenetére


Mazka05
őstag

Szia! Köszönőm szépen neked is a gyors választ! Ezt az asus routert néztem én is, meg még TP-Link Archer C1200 AC1200 routert néztem. De amit te javasulsz azt fogom venni holnap lényegében access point ra kell a router a lényeg hogy jó erős wifi jelet adjon!🏍

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#58856) Viktorka070


Viktorka070
csendes tag

sziasztok! Új routert szeretnénk vásárolni, DIGI 1000-es net lenne bekötve a házba. Egy asztali gép lenne rákötve Lan-kábellel ennél fontos lenne ,hogy minél gyorsabb legyen ez a vezetékes hálózat. A wifire max. 2 laptop és 3-4 telefon lenne rá kapcsolódva. A ház 130nm-es és néhol elég vastagok a falak benne. És még arra lennék kíváncsi, hogy olyat tudhat e egy router, hogy usb-n rákötünk egy külső HDD-t és arra folyamatosan letölteni filmeket torrentről, mert ha igen akkor olyan kéne nekünk :D
köszönöm a segítséget előre is!

(#58857) Core2duo6600 válasza Viktorka070 (#58856) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A téma összefoglalót elolvastad ?

Azon kivül a Ubiquiti EdgeRouter Lite -ot 30 000 körül szokták még ajánlani.
Akkor még + Wifi AP kellene, ha emeletes akkor szinte kizárt, hogy 1 eszközzel megoldd.

Van olyan ami akár tudhatja egy a winyóra letöltést, de elég feladat neki a Digi 1000 kiszolgálása, erre a feladatra egy nas lenne alkalmas.

Árat nem írtál, így akár a Synology drágább routere is szóba jöhet 80 000 ropi felett

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58858) SchumiBácsi válasza krealon (#58057) üzenetére

Na újra visszatértem egy remélhetőleg ismét nagyon Cisco routerrel amin elméletileg már átfér a jövő internete is :D

Az elvárások nem változtak, 100megabites netet kell szétküldeni házon belül. Lehetőleg ne ész nélkül, hanem be lehessen kapcsolatonként többek között a sávszélességet állítani ésszerű keretek közzé. Egyébként ez már vállalható router?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#58859) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#58853) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kevesen vannak akiknek az AP módtól eltérő működési mód kell, illetve árban is inkább a wifi router-ek felett vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58860) Gubek-Einste válasza garga01 (#58854) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alap esetben Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlott, a nem megfelelőek a gyári firmware szolgáltatásai akkor tehető rájuk CFW.
15k-ból még kijönne egy TP-Link 1043ND is gigabites portokkal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58861) Gubek-Einste válasza Mazka05 (#58855) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C1200 nem ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58862) Tommastercs


Tommastercs
csendes tag

Sziasztok! Router vásárlás előtt állok azonban nem tudok dönteni. Panel lakásban lakom és jelenleg a tp-link routeremet egy tp-link repeaterrel erősítem a wifi jelerősséget. A jelenlegi routeremmel az a probléma hogy sokszor dobja a netet. Digi netem van. Olyan routert keresnék melynek jobb a wifi jelerőssége, valamint nem dobálná a netet. Asus rt- ac 53 routert néztem ki valamint ehhez hasonlókat. Ebben szeretnék segítséget kérni, előre is köszönöm!

(#58863) bluemirage válasza SchumiBácsi (#58858) üzenetére


bluemirage
őstag

TP-LINK C7 vagy asus ac58u lenne az ajánlott neked. Tudja a sebesség beállítást ip cimre. A Cisco cucc 2dbi-s fix antennás. Neked otthonra nem jó, az inkább egy kis céges router...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#58864) jmuranyi válasza Tommastercs (#58862) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, huh, erre így elsőre, TP-LINK Archer C5
a javaslatom. 5Ghz-et is tud, és CFW nélkül is stabil.

De nem biztos, hogy kell:
Először, mennyi idős a router? Lehet, hogy egy tápegység
csere is segítene.
Másodszor, a routert bekábelezném a lakás közepébe, ha most nem ott van.
Harmadszor, megnézném, hogy mennyi wifi látszódik,
mennyire zavarnak, stb. (pl.: Wifi analyser, és társai).
A leginkább üres csatornát bekonfigurálnám.

(#58865) Tommastercs válasza jmuranyi (#58864) üzenetére


Tommastercs
csendes tag

A router 4-5 éves. Sajnos nem tudom kábelezésel megoldani a lakás közepére 😕. Elég amatőr vagyok de mit jelent az üres csatorna?

(#58866) jmuranyi válasza Tommastercs (#58865) üzenetére


jmuranyi
tag

A 4-5 év már elég sok is lehet egy routernek, itt lehet róla olvasni.

Kár, hogy nem megy a kábelezés, lakótelepi környezetben
sokaknak van wifi routere, zavarják egymást.
Ezért is javasoltam dual band típust, az 5GHz sáv még kevésbé
van tele. Igaz, a klienseknek is tudni kell az 5 GHz-et,
és kisebb területre való. Cserébe gyorsabb. Lakás sarkába tenni elég határeset.

Wifi csatornák. Van belőlük legalább 11.
Ezek közül legalább egyet használ a router.
Itt van leírva, hogy mivel lehet megnézni.
Elég vizuálisak, menni fog. :K
Néha már az is segít, ha a gyári alapértelmezettről átteszik máshová.

Néhány további ötlet, stb.

Ja, és a kérdések.
Milyen a net sebessége?
Mekkora a lakás? Hol van/hova kerülne a router?
Mennyi pénz van rászánva?

[ Szerkesztve ]

(#58867) Tommastercs válasza jmuranyi (#58866) üzenetére


Tommastercs
csendes tag

A lakás 60m2. A legelső szobában van a router és 2-3 panelfalon at kéne hogy menjen a jel mert a nappali van a legmesszebb, ahol pl. Van egy 4k-s smart tv is. De jelenleg a nappali előtt van a tp-link repeater és így az egész lakásban elérhető a jel. Diginet 100/50mbit/s netem van és maximális sávszélességgel jön a net. A jelenlegi routeremnek pl. Antennája sincs tp-link wr720n. Az új router fogja tudni kezelni a jelenlegi tp link wa850re-t hogy ha más márkájú lesz? Az új routerre max 15 ezret szánok. 10 ezer körül nézegettem eddig.

(#58868) jmuranyi válasza Tommastercs (#58867) üzenetére


jmuranyi
tag

Ha végképp nem lehet kábelezni, akkor
ezekkel a paraméterekkel akkor inkább a
TP-LINK TL-WR1043ND-t (12-15 eFt) javasolnám,
és igen, ha szükséges fog működni a hatótáv növelővel.

(Wifinél mindig a helyszínen derül ki, hogy
mi lesz, de azért az esélyeket tudjuk javítani.
Ha valami miatt mégsem válna be, élni kell a 14 napos elállással.)

(#58869) JSBB


JSBB
újonc

Sziasztok!

Próbáltam keresgélni a topicban, de nekem kicsit bonyolultak ezek a dolgok.
Abban kérném a véleményeteket kedves kozzáértők, h milyen routert vegyek otthonra. Eddig a szomszéd wifijét használtam, aki elköltözik, és meg kell oldanom valahogy, h telefonnal tudjunk netezni. Egy 30m2-es lakásról van szó, uh nem kell nagy hatótávolság, semmi extra, egyszerűen a vezetékes digi netemet szeretném használni mobilon is. Ha lehet, minél olcsóbban megúsznám. Ha konkrét példákat ajánlotok, azt is megköszönöm.

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#58870) Gubek-Einste válasza JSBB (#58869) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58871) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Otthon (vidéken) bekötötték az optikai netet szüleimnél, és egyből az 1000 Mbit/s-os csomagot választották. Meg is jött a Telekomos router (D-Link DIR-842). A kérdés hogy ezt tartsuk meg, vagy használjuk a korábbi TP-Link 841ND v7.2 routert. Az internet elosztását az ONT végzi, a szakik így állítoták be. Tisztában vagyok vele, hogy a 841ND nem gigabites, de wifin nem is nagyon jön ki.

(#58872) Core2duo6600 válasza krypton (#58871) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha csak wifi kell hagyhatod az ajándék routert, legalább nem a sajátod kopik

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58873) SchumiBácsi válasza bluemirage (#58863) üzenetére

A TP-Link routert megfontolom, de egyébként mi a baja a Cisco routernek. Néztem videót a menüről elég részletesnek tűnik. A wi-fi az csak mutatóban lesz, én eddig se használtam a jövőben sem tervezem, aki meg használni akarja ossza be :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#58874) fuwiradis


fuwiradis
tag

Sziasztok,

van itt egy digi net 100/50-es. Kellene nekem egy wifi router amivel a garantalt 25/20-at wifin keresztul megkaphatom. Panel ket szobajaba kene hozzaferes amely kozott kb feluton lenne a router. Van egy regebbi asus rtn10e routerem de annak a wifijevel laptopon csak olyan 13-16mbps-t kapok pedig meg oda is vittem a router kozelebe. Szoval ha ez a routerem tenyleg csak annyit tud, tudnatok ajanlani valamit a fentebbiek szerint? meg annyit mondanek hogy asztali gephez is wifin szeretnek netet ahhoz egyelore meg wifi adaptert keresek.
Koszi!

(#58875) meszi3 válasza SchumiBácsi (#58873) üzenetére


meszi3
tag

Baja nincs a Cisconak, de otthonra kissé overkill

(#58876) Gubek-Einste válasza fuwiradis (#58874) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Wifi adapternek ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58877) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link WR1043ND v3 routerem, amivel semmi gondom nincs. Viszont vettem tesóméknak egy ASUS RT-N18u routert, ahol is kap az ember Asus-féle dynDNS megoldást ingyen. A kérdésem az, hogy ha használtan veszek egy ilyen routert, akkor fogok tudni újat regisztrálni? A VPN megoldásai, kliensként illetve szerverként mennyire megbízhatóak?
500/200 Megabites netem van, azt kiszolgálja gondolom. Van amiben gyengébb a TP-Linkhez képest?

(#58878) JSBB válasza Gubek-Einste (#58870) üzenetére


JSBB
újonc

Egy hagyományos gangos ház, egy szobás lakás, téglafalak. Abból is egy, és utólag felhúzott vékonyabb fajta. A távolságok a 30m2-ből adódóan 6x5m össz-vissz. Mivel a vezeték megy a laptopba, csak 2 mobil csatlakozna rá. A net 100/50 mbit/s. Egyszerűen csak alap dolgokat szeretnék a telefonomon, mint fb, google stb. Ha lehet, megúsznám 10.000 alatt.

(#58879) Gubek-Einste válasza Primary92 (#58877) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően többet tud minden a TP-Link, erősebb hardver és többet tudó gyári firmware jellemzi, CFW alatt is van hardveres NAT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58880) Gubek-Einste válasza JSBB (#58878) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos 10k alatt nincsen megfelelő router mert ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene.

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58881) csabi10


csabi10
senior tag

Üdv! Le szeretném cserélni a jelenlegi Tp-link TL-WDR 4300-as routeremet. Az Asus AC66u B1-et megéri megvenni?

(#58882) bluemirage válasza SchumiBácsi (#58873) üzenetére


bluemirage
őstag

Kicsi wifi hatótáv, és lassú wifi. De mivel írtad, hogy a wifit nem használod, akkor ez nem is lényeg.

Meliora sunt bono inimica

(#58883) Primary92 válasza Gubek-Einste (#58879) üzenetére


Primary92
senior tag

Akkor nem érdemes csak a dns miatt váltani? Meguntam a no ip havi megerősítését, a fizetős pedig évente egy fél router ára.

Esetleg az N56U jobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#58884) starius


starius
tag

Sziasztok! A legolcsóbb routert keresem, amelyik bírja a digi 1000 Mbps internetet. Mit tudtok ajánlani?

(#58885) woodworm válasza starius (#58884) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a tp-link 1043nd v2/v3/v4 lesz a legolcsóbb ajánlott router.

(#58886) jmuranyi válasza csabi10 (#58881) üzenetére


jmuranyi
tag

Ajánlott típus.

Megéri: valószínüleg igen.

(#58887) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni router vásárlásban. Jelenleg egy TP-Link TL-WR841N routert használok, de mostanában napi szinten kell újraindítanom, van hogy többször is, és ez már elég idegesítő. Tudom, hogy vannak trükkök, amikkel lehet hogy ki lehetne küszöbölni ezeket a problémákat, vagy legalábbis az újraindítások gyakoriságát csökkenteni, de a közeljövőben tervezek NAS-t venni (vagy építeni, de ez mondjuk nem befojásol semmit) és így mindenképp szükségem lesz egy gigabites routerre.

A következőket szemeltem ki:
TP-Link Archer C5 V2 AC1200
TP-Link Archer C2 AC750

A C2 kb 3 ezer forinttal olcsóbb, de 5 GHz-en durván a fele a sebesség. A jelenlegi 100 Mbit/s-es internetemet mindkettő kihasználja, viszont van egy dolog amivel nem vagyok tisztában. Ha pl. a NAS-t szeretném vezetéknélküli kapcsolattal használni, akkor ott hálózaton belül ki tudom használni az 5 GHz maximumát?
Mert akkor nem mindegy hogy ~450 vagy ~850 Mbit/s-en másolok...

Segítségeteket előer is köszönöm,

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#58888) ivana válasza troszti (#58887) üzenetére


ivana
Ármester

Én most cseréltem egy ledes tl-wr841nd-t dlink dir 860l-re eléggé érezni a különbséget (nekem nem volt hibás a 841nd), mindkettőn azonos verziójú lede fut. Amennyiben a gyári firmwaret hanyagolod (ami mindem szempontból ajánlott) akkor ez a dlink a legolcsóbb megoldás. Egy lede telepítés kb. 1 perc és nem kell hekkelni hozzá.

Ha HDD-s a NAS akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#58889) troszti válasza ivana (#58888) üzenetére


troszti
aktív tag

Értem, köszönöm, megnézem ezt a Dlinket!

HDD-s lesz mindenképp a NAS, de nem értem miért lenne mindegy. 800 Mbit/s az 100 MB/s, ennyit tud egy sata merevlemez, bőven.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#58890) woodworm válasza troszti (#58889) üzenetére


woodworm
veterán

Wifi kapcsán mindig linksebességet adnak meg. A 866 Mbit kb. 300Mbiten fog tetőzni, de ennél jóval kisebb sebesség is előfordulhat.

(#58891) bluemirage válasza troszti (#58887) üzenetére


bluemirage
őstag

Ahogy korábban is írták NAS-t nem csatolunk fel Wifin. Ez nettó hülyeség... bocs.. Gbiten kell vezetékkel.

C5-t nyugodtan megveheted, de figyelj rá, hogy tényleg C5 legyen.

Meliora sunt bono inimica

(#58892) Gubek-Einste válasza Primary92 (#58883) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a DDNS miatt teljesen felesleges a váltás.
Nekem semmi bajom a havi megerősítéssel.

Ha kell az 5 GHz-s wifi akkor megfelelő választás lehet a N56U, CFW-vel AC-t is tud.
Alternatíva lehet még a D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58893) krypton válasza Core2duo6600 (#58872) üzenetére


krypton
senior tag

Csak wifi, böngészés, letöltés. Köszönöm.

(#58894) den89


den89
tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok. Gyorsabb netre tértünk át (120/10 mbit), amit már nem bír a korábbi TP-Link router. Emeletes családi házról van szó és az emeleten lesz a router, szóval nagyon fontos szempont a hatótávolság. Nem lenne rossz, ha a ház körül fogható lenne még a jel. (Nyilván nem 100-200 méterre gondolok.)

TP-Link, illetve Asus márkák közül választanék, és max 20-25 ezer Ft-ban gondolkodom.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Gubek-Einste: először is köszönöm. A kérdésedre a válasz: 2 asztali gép, egy laptop, egy tablet, és 2 telefon. Egyszerre persze nem fogjuk mindről használni. Általában egyszerre max egy asztali gép megy, a laptop, tablet és 1 telefon.

[ Szerkesztve ]

(#58895) Gubek-Einste válasza den89 (#58894) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel:Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58896) SchumiBácsi válasza bluemirage (#58882) üzenetére

Így van nem feltétel a gigabites wi-fi, néhány de max 10 megabit bőven elég. Még a végén nekiáll valaki torrentezni :D De egy 30centis panelen (ami felépítésből fakadóan - levegősség -, kb. 15centi lehet) azért átmegy nem? A router alatti helységben azért legyen wi-fi de a többi helység nem igazán érdekel.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#58897) bluemirage válasza SchumiBácsi (#58896) üzenetére


bluemirage
őstag

Az Asus N18-as az egyik legerősebb hardverrel ellátott 2,4 Ghz-es router... elég sok szolgáltatással. Antennái állíthatóak ami miatt 2 szinten is bevethető. Tehát ha az emeleten van, akkor az antennák fekvő helyzetbe állításával viszonylag nagy eséllyel lehet jel alatta... stb...
Ha az N18-as nem viszi át a falat, akkor sajnos kábelezned kell és pl. 2 eszközzel megoldani a dolgot.

Meliora sunt bono inimica

(#58898) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Meghalt az ASUS RT-N65U routerem(kb. 10mp-enként reboot, lényegében el se indul), és SOS kellene valami helyette.
Feltételek:
-gigabites
-4G/LTE megosztás
-wifi, ha lehet NAS-hoz is...

Használati körülmények:
-Telenor teljesen korlátlan 30Mbps mobilnet megosztása
-egy asztali gép és egy NAS gigabit etherneten keresztül
-egy laptop N-es wifivel, ami kezel 5Ghz-et is

A net megosztásán túl igazából a NAS jó elérése lenne fontos, ez a munkámhoz kell, nagy méretű képekkel kell dolgozni. Túl sokat nem szánnék rá, egy RT-N18U jött szembe, de a wifi sebessége nekem teljesen homály. Ugyebár ez csak 2,4Ghz, a specs szerint max. 600Mbps, de a fórumot olvasgatva ha jól látom, akkor ez valahol csak 100Mbps alatt/eszköz (?). Semmi mérési tapasztalatom nincs, de az N65U 5Ghz-es kapcsolattal érezhetően lassabb volt, mint kábellel, legalábbis a NAS elérésénél mindenképp.
Az N18U várhatóan lassabb lesz wifi-vel? Vagy mindegy, és igazából erre a célra valami AC-s wifi adna csak megoldást?

Amúgy a 2,4Ghz itt nem para, faluszéle, innen már csak az erdő van, az őzek nem wifiznek a kertben. :DDD
Néha egy-két gyenge jelet elkapok, de gondolom ez nem számít.

Előre is köszi a segítséget!

(#58899) scarbantia válasza scarbantia (#58898) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Az kimaradt, hogy bármi más is érdekel, ami megfelel a feladatra, kb. max 20e Ft-ot szánok rá, használt is jó.

(#58900) Gubek-Einste válasza scarbantia (#58898) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N56U (CFW-vel AC-s) vagy D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) lenne mint ajánlott 20k alatti dual band eszköz.
Az Asus N18U-nak úgy jön ki a 600 Mbps-s link sebessége, hogy 3x3:3 MIMO képességű és TurboQAM támogatással is rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.