Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) MarcL007 válasza Core2duo6600 (#58599) üzenetére


MarcL007
csendes tag

Wifi jel, sajnos kábelt nem tudok lehúzni a földszintre.
A kérdés inkább az hogy melyik eszköznek a legerősebb/legstabilabb a jelerőssége wifin.

Köszi

(#58602) bluemirage válasza MarcL007 (#58601) üzenetére


bluemirage
őstag

A leírtak alapján TP-link WR1043nd v4 kell neked, aminek antennáit 45 fokra ki kell döntened, hogy a átvigye a födémet.
Ha ez kevés, akkor jöhet pluszba a TL-WA850RE a földszintre, egy jól elhelyezett helyre. Ez felezni fogja a linksebességet, de a lassú ADSL-nél ennek nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#58603) honlaca


honlaca
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbihoz keresek routert:
- net: 500-as Digi
- helyszín: kertesházas övezet, hagyományos, sátortetős 10*10 tégla ház
- szomszédok nem zavarnak be, tiszta 2,4 és 5 is
- router helye kb. a ház közepén
- eszközök: 2 TV n-es (1-ik szobán belül, másik 3m-re egy téglafal után), 1 laptop ac-s (kb. 5m-re két téglafal után), 1-2 mobil n-es vagy ac-s

Ami fontos: vezetéken nem lesz használva, stabil és erős wifi jel kellene főleg a laptophoz. Édesanyámhoz lesz, így valami megbízható modell kellene.

Keret 20-30e, de inkább a 20-as végéhez kellene közelíteni. (lehetőleg új vagy használt garival).

Visszaolvasás után ezek maradtak: Asus AC58U (28e), TP-Link Archer C5 (24e), TP-Link Archer C7 (25e)

1. Megéri az ASUS 3-4e felárat?
2. Mivel már annyiért kapni C7-et mint C5-t, gondolom így a C5 ki is esett, nem?
3. Ha az a legfontosabb, hogy a laposhoz minél nagyobb sávszéllel és stabilabban eljusson a net wifin, ti melyiket ajánlanátok?
4. Ha az a legfontosabb, amit az előbb írtam, akkor nem lehet, hogy egy Asus RT-N18U (20e) gyorsabb és stabilabb lenne erre a célra 2,4-en?

Előre is köszi a válaszokat.

(#58604) jmuranyi válasza honlaca (#58603) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ezek közül én a C7-et venném.

1.) az ASUS.COM-nak biztos :U
2.) szvsz igen.
3.) UTP kábelt. Ha nem, akkor legyenek egy szobában, a router és a notesz.
Vagy legalább minél közelebb egymáshoz.
4.) az RT-N18U nagyon jó 2,4 GHz-en. A 450 (600) mbps-hez a kliensnek
is tudnia kell a 3x3 MIMO-t (és a turboqamot).
(Tudja? Specifikáció szerint? És ténylegesen kipróbálva valahol?)

Ha akarsz kísérletezni, és van időd, akkor ASUS RT-N18U webshopból
megrendel, kipróbál, és ha nem jó, akkor jön a kéthetes elállás igénybevétele.

(Természetesen ez az elmélet (és az én értékelésem),
minden a helyszínen derül ki, a wifi már csak ilyen... )

(#58605) honlaca válasza jmuranyi (#58604) üzenetére


honlaca
csendes tag

Köszi a gyors választ.

Laptop még beszerzés alatt, így alakítható, hogy akár tudja a 3x3 MIMO-t és a turboqamot, de ennyire azért nem szokták kiragozni a laptopoknál a wifi képességet mostanában (b/g/n/ac és annyi).
150 körül keresek egy gyors netezős/kicsit játszós gépet, elvárások: i3 vagy i5 proci, 8GB DDR4, 128 SSD a rendszernek + 500 GB HDD tárhely, FHD matt kijelző, valami átlagos dedikált VGA, magyar bill. Ha esetleg tudsz olyat, ami tudja a 3x3 MIMO-t és a turboqamot, akkor szólj :-)

UTP nem játszik, nekem az a kérdés, hogy az ac-s router 5GHz-en vajon gyorsabban és stabilabban átküldi-e a netet az adott körülmények között a laptophoz, mint az n-es 2,4-en, ha mondjuk nem tudja a kliens a 3x3 MIMO-t és a turboqamot?

Van aprón most Asus AC66U 24-ért év végéig garisan. Az esetleg szóba jöhet a C7 mellett?

(#58606) acel786 válasza Intruder2k5 (#58597) üzenetére


acel786
csendes tag

Elméletileg kellene networked srandby
https://www.thinkbroadband.com/news/6771-eu-mandates-standby-modes-for-networked-devices
Eu reguláció, És nem tudom a cfw ezt megőrzi-e

(#58607) bluemirage válasza honlaca (#58605) üzenetére


bluemirage
őstag

Az N18-at kizárnám ha van új(!) lapos is, meg 500-as Net. Bizonyos esetekben szűk keresztmetszetet fog alkotni az N18. Hiába az a leggyorsabb N-es...

Az AC58U és C7 között döntsd el, hogy melyik legyen. Mindkettő megfelelő neked. Az Asus csicsásabb és többet tudó kezelőfelületet nyújt, de alap szolgáltatások tekintetében a két router között nincs érdemi különbség az esetedben.
A 2,4G és 5G-t eltérő SSID-re rakod fel és ha a laptop keveset mozog, akkor azzal az SSID-vel párosítod össze amelyik a nagyobb és a stabilabb sebességet hozza. Kb. ennyit tehetsz... Egy válaszfalat átvisz az 5Ghz is, az majd a gyakorlatban fog látszódni, hogy eközben a sebessége lecsökken-e a 2,4Ghz-es tempóra, vagy még így is gyorsabb. De legalább lesz választásod... nem, úgy mintha only 2,4Ghz lenne.

Meliora sunt bono inimica

(#58608) jmuranyi válasza honlaca (#58605) üzenetére


jmuranyi
tag

Ha már notesz, szvsz mindenképpen legyen benne ac-s wifi.
(Az 1x1 AC is 433 Mbps linksebességet tud jó körülmények között.)
Esetleg azon érdemes elmerengeni, hogy külön SSD és HDD
helyett egy nagy (480 GB) SSD legyen benne.
Én tavaly cseréltem ki az enyémben (6 éves DELL Vostro 3750, i7),
és tisztább, szárazabb érzés. Mondjuk, tavaly 28e Ft volt, idén kicsit drágább :(((

Router: saját magamnak rendben lehet egy használt cucc, értek(?) is
hozzá, majd elszórakozok vele. De családtagnak csak új.

(#58609) honlaca


honlaca
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Akkor új C7 vagy AC58U.
Alszom rá egyet.

(#58610) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
Routert kellene vennem a szüleimnek. Semmi extrára nincs szükség, csak legyen aránylag jó minőségű, ne kelljen naponta újra indítani, mert nekik ez már túl bonyolult! Wifi mindenféleképp szükséges. A netjük Telkomos, 120Mbit-es. Én ezek valamelyikére gondoltam. D-LINK DIR-842 AC1200, vagy Asus Rt-n12D1. A keret rá kb. 14-15ezer. Ti melyiket ajánljátok?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#58611) Gubek-Einste válasza laca500 (#58610) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus nem jó mert csak 100-as portjai vannak, a D-Link-et inkább nem.
Ennyiért az TP-Link 1043NDv2/v3/v4 lenne ajánlott, ha kellene a dual band wifi akkor 20k-ig szóba jöhet még az Asus N56U (CFW-vel AC-s) és a D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) is.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58612) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Egy jel erősséget mi határoz meg? Antennák száma? Tudom,hogy a környezet is,de azon agyalok,hogy van e értelme venni ilyen ufo kinézetű 70-100 Ft-os routert? Letudna e fedni egy ikerházat?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58613) Gubek-Einste válasza FIREBLADE78 (#58612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, az antenna nyeresége (hány dBi-s), a száma csak a lehetséges link sebességet határozza meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58614) bluemirage válasza FIREBLADE78 (#58612) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem!
Egy ufó egy helység. Reptéri várókban, nagy termekben elég lehet egy is, ha nincs válaszfal.
Ezeknek az ufóknak kicsi nyereségű antennái vannak... Továbbá körbe és le szórnak.
A cégnél... ahol dolgozom... van kb. 20-25 ilyen ufó a 10.000 nm lefedésére, de ott nagy egybefüggő terek vannak.

Meliora sunt bono inimica

(#58615) laca500 válasza Gubek-Einste (#58611) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Családi házban használnánk, 1-2 tégla fal amit át kellene vinni vele. 1, max. 2 notebook illetve szintén 1-2 telefon használná. Az egyik noti kábelen a többi eszköz wifi-n keresztül csatlakozna. Ha a másik notinak is megfelelő a wifi vevőjének a sebessége akkor az is wifi-n kapcsolódna.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#58616) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Akkor végképp nem tudom mi tévő legyek. Vagy veszek egy N18u -t,de az szerintem gyenge lesz vagy veszek egy archer c9-et. C8 ami otthon van a lakásban,nem volt rossz itt. Ha veszek egy adott eszközt és kipróbálom,nem felel meg,akkor visszavihetem következmények nélkül?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58617) jmuranyi válasza FIREBLADE78 (#58616) üzenetére


jmuranyi
tag

Webshopból rendelt terméknél, magánszemélynek
lehetősége van a vásárlástól 14 napon belül indoklás
nélkül elállnia. A vissza szállítás költsége a vásárlót terheli.
Részletesebben pl: itt.

(#58618) FIREBLADE78 válasza jmuranyi (#58617) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi. Sajnos cégesre venném,akkor nem játszik. Vagy ha megfelel, visszaküldöm és utána másik eladótól veszek cég nevére :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58619) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Már régóta szemezek a Xiaomi gigabites routerével ami tudja az 5 Ghz-es sávot is kezelni. Viszont olyat nem találok belőle amiben gigabites LAN port is lenne. Létezik már ilyen? Akinek van ilyen xiaomi routere, mi a véleménye róla? Egy TP Llink 1043 v2-es routert váltana le.

-Norbi-

(#58620) jmuranyi válasza FIREBLADE78 (#58618) üzenetére


jmuranyi
tag

Jó megoldás :C
És lehet ugyanattól az eladótól is...

(#58621) woodworm válasza Norby86 (#58619) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem amelyik gigabites, annak minden portja az, ez lenne a lényege (r1d, r2d, pro, hd, 3g). A leírások amik esetleg zavarosak lehetnek.

(#58622) Norby86 válasza woodworm (#58621) üzenetére


Norby86
őstag

Én úgy tudom (hallottam) hogy sajnos a portjai nem gigabitesek. :( De cáfolja meg valaki nyugodtan akinek már van ilyen routere.

-Norbi-

(#58623) woodworm válasza Norby86 (#58622) üzenetére


woodworm
veterán

Ha nem gigabites legalább egy portja, nehezen nevezhető gigabitesnek egy router. A xiaominál nincs felemás wan/lan oldal. Tehát a felsorolt típusok mindkét oldala gigabites portot kapott. Kinézed a pénztárcádnak megfelelőt és megrendeled.
Ha iptv-d van nem ajánlottak, mert nem tudják az igmp-t (esetleg amelyikre elérhető cfw).

[ Szerkesztve ]

(#58624) tsilver


tsilver
aktív tag

vettem eg AC68u routert, és ma felhívtam az ügyfélszolgálatot a telekomnál, hogy rakják át az ő Cisco modemüket Bridge üzemmódba (állítólag így kell csinálni) Azt sem tudts a műszakis kollega, hogy miről beszélek, hogyan tudnám használna a sajtá routert?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#58625) laca500 válasza Gubek-Einste (#58611) üzenetére


laca500
aktív tag

Szia!
Egy kicsit el voltam tájolva, rosszul emlékeztem a sebességre.
Szóval nem 120 Mbit-es a net hanem csak 30Mbit.
De gondolom akkor ehhez is jó a TP-Link 1043NDv2/v3/v4 vagy ehhez jó az Asus Rt-n12D1 is.
Vagy még néztem a Dual Band-es Archer C5 is. Igaz, ez már túl lépi a keretet.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#58626) Intruder2k5 válasza tsilver (#58624) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van IPTV-d is, akkor nem fogják bridge módba kapcsolni. A router beállítással kapcsolatban az otthoni hálózat, vagy a router gondok topikban tudnak segíteni.

(#58627) tsilver válasza Intruder2k5 (#58626) üzenetére


tsilver
aktív tag

nincs iPTV

kösz

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#58628) Gubek-Einste válasza tsilver (#58627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor a T-s topikban kérjél segítséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58629) Gubek-Einste válasza laca500 (#58625) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30-as nethez elég lesz az Asus N12 D1 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58630) laca500 válasza Gubek-Einste (#58629) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi a segítséget.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#58631) MarcL007 válasza bluemirage (#58602) üzenetére


MarcL007
csendes tag

Köszi a tippet, én is a 1043 felé hajlok, de sok helyről meg azt olvastam, hogy rebootolgat meg ledobálja az eszközöket. Valakinek tapasztalat?

(#58632) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Sziasztok,
segítségre lenne szükségem, ugyanis 11 éves kislányom szeretném megóvni a felnőtt tartalomtól. Sajnos nem tudom beállítani a szülői felügyeletet, hiába írom be az oldal címét, vagy az oldalhoz tartozó címszavat, nem blokkolja egyiket sem.
A gyereknek van táblagépe, Ipone4, TV okosító és hozzáfér a laptophoz is, ezért gondoltam, hogy már router szinten kéne blokkolni.
A router egy Netgear WGR614v7. Lehet, hogy ez 0egy elavult konstrukció és azért nem tudom beállítani?
Mit javasoltok, vegyek egy másik routert? Valakinek van tapasztalata oldalak blokkolásával?
Előre is köszönöm a segítséget!
[kép]

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#58633) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, ismerősömék szeretnének fejleszteni, mégpedig az alábbi dologra kellene +1 router nekik.

Jelenleg van egy TP-LINK TL-WR543G V2-es routerük mely a célt szolgálja nekik, viszont kaptak egy nyomtatót melyen szeretnének wifi-n nyomtatni. A nyomtató típusa: HP CP5225

1. feladat: wifin szeretnének nyomtatni => úgy láttam van egy ethernet porta ezért egy jó windows-os konficugálással meg tudom neki oldai
Probléma: A nyomtató légvonalban 8 méterre van a routertől légvonalban ezért kellene egy másik router vagy bármilyen AP eszköz, mellyel meg tudom valósítani azt, hogy ne keljen kábelezni. Kábelezés nem igazán megoldható, mert több mint 20m kellene kábelezi, sok olyan sarok van ahol megtörne a kábel.

2. feladat: Nem okos TV van és vesznek egy Chromecast 2, hogy felokosítsák és lehessen youtube-ot nézni vagy gépről, telóról.
Ehhez viszont gondoltam lehetne egy erősebb routert venni ami 2,4 és 5GHz-t tudja, viszon limitnek minél olcsóbbra gondoltam (5ghz-et gondoltam a streamek miatt, hogy gyorsabban betölteni)

Felállás az lenne hogy az új router lenne a fő router, melyhez az otthoni eszközök csatlakoznának+ TV-be dugott Chromecast ezen stremelne.
Ehhez csatlakozna a régi router wifi-n, melybe az egyetlen nyomtató lenne bedugva, és az aztali gépen konficurálva, hogy lehessen wifi-n nyomtatni.

Ez ahogy néztem nem kis feladat lenne összehozva, de szerintetek megoldható lenne?
Van más választásom, hogy a nyomtatót wifi-re dugr atudjak nyomtatni?

Legolcsóbb megoldás az lenne ha vennék egy TP-LINK TL-WDR3600-as rouetrt , feldobnék rá egy gargolyle féle firmware-t.

Lakást nem tudom mekkora de kb 70-80 négyzetméter és 1 légterü, tehát nincs emelet.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#58634) bluemirage válasza MarcL007 (#58631) üzenetére


bluemirage
őstag

Az új eszközzel szerintem nincs ilyen gond. Sok 1043-as van az országban... és több éveseknél szerintem is előfordulhat ilyesmi, ha 7/24-ben megy.
A szintén állítható antennákkal rendelkező másik N-es eszköz az asus N18U.. amivel szintén lehet kísérletezni, hogy az emeletről hogyan szórja be a földszintet. Ha ebben jobban bízol, akkor ez is jó döntés.

Meliora sunt bono inimica

(#58635) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

80nm-es házba keresek routert. Igazából a 2-3 falon kéne max áthatolni a wifi jelnek.

Amiket kinéztem:

- tp-link c60 ac 1350

- Cisco ac900

Az utóbbi más árkategória, de olcsóbban meg tudnám szerezni. Igazából az érdekelne, hogy annyival többet tud,-e illyetve a belső 4db antenna eléggé erős jelet ad -e.

köszi.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#58636) #22718208


#22718208
törölt tag

Érdeklődnék , hogy asus rt-n14u eszközt mivel lehet kiváltani ?

A cél az lenne , hogy egy hasonló asus router legyen , viszont gyorsabb legyen az usb sebesség (most 3-4 megabájt/mp) és gyorsabb legyen az ai cloudban a képek és fájlok böngészése.

Nyilván nem az 50e forintos kategóriára gondolok.

(#58637) Intruder2k5 válasza #22718208 (#58636) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N18U

Szintén 2.4GHz-es, de már Gbit-es LAN és WAN portokkal szerelt, egy darab 2.0 és egy darab 3.0 USB porttal. Az USB HDD-ről elérhető sebesség valahol 15-25MB/sec közt szokott alakulni.

(#58638) Intruder2k5 válasza cintula187 (#58635) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen netsebességhez kellene? Csak azért, mert a linkelt TP-LINK-nek 10/100 Mbit/s portjai vannak,

(#58639) Aslan


Aslan
aktív tag

Sziasztok!

Routert keresek, ami stabil és nagy hatótávolságú. Ki kellene szolgálnia egy két szintes 160 m2-es családi házat (téglafalak) és a stabilitás sem lenne hátrány! (Illetve, hogy a net sebességét ne nagyon redukálja le ha lehetséges!)

A router az emeleten lenne elhelyezve... innen kiindulva kellene lefednie közel minden helységet.

A net egy mikrohullámú 30/20-as sebességű PPPoE kapcsolat felhasználónévvel és jelszóval.

A routernek kábelen egy asztali gépet, wifi-n "állandóra" 3 (inkább 2) laptopot és olykor-olykor felcsatlakozva 3-4 okostelefont ... még ritkábban felcsatlakozva egy XBOX ONE és egy PS4 konzolt kellene kiszolgálnia.

Mit tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm a kedves segítséget!

Üdv:
Aslan

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#58640) cintula187 válasza Intruder2k5 (#58638) üzenetére


cintula187
addikt

100 megás digi.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#58641) Intruder2k5 válasza cintula187 (#58640) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahhoz kevés lesz a 100-as router, mindenképp olyat vegyél, aminek az ethernet portjai Gbit-esek.

(#58642) cintula187 válasza Intruder2k5 (#58641) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi.

Ebből a két zyxelből az olcsóbbik is megfelel a céljaimra nem?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#58643) Intruder2k5 válasza cintula187 (#58642) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, technikai paramétereik alapján megfelelnek, bár szerintem tapasztalat az "zéró" velük itt. Ha semmiképp sem akarsz az összefoglalóban ajánlott bevált típusok közül választani, akkor veheted ezt is.

(#58644) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni.
Egy EQ-s korlátlan mobilnetet használok egy Huawei E5577s MiFi routerben.
Vidéken (Kiskunhalas) városban 25-35 MB letöltési sebesség van. Beszéltem a flott kezelővel, ő mondta, hogy ezek az eszközök nem nagyon tudnak, 45-50MB letöltésnél többet még Pesten sem ahol van már 4G+ is. Akinek esetlen van ilyen eszköze, tudna mondani, hogy neki milyen sebességgel megy.

A MiFi routert a munkahelyemre hordom, esetlen nyaraláskor az autóban használom.
Rendeltem már egy Telekom Speedport LTE 2 /II az ebay-ról is, de ez egy hatalmas router, nem igazán lehet hordozgatni a munkahelyre.

A cserén gondolkodom, mivel gondolom lassan jön a 4G+ is.
Az egyik kiszemelt egy TP-Link Archer MR200 („csak” 150MB, egyszerre tudja a 2,4Ghz és a 5Ghz is,elfogadható méret).

A másik egy MiFi. Zyxel WAH7706 (Cat6-os tudja a 300MB, egyszerre tudja a 2,4Ghz és a 5Ghz, mindkét frekvencián tudja 802.11 ac-t)

A két termék ára közel azonos.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#58645) cintula187 válasza Intruder2k5 (#58643) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi. Átnézem az ott ajánlottakat is.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#58646) Gubek-Einste válasza stigma (#58633) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi ki kellene selejtezni, leszolgálta az idejét.
A TP-Link 3600-t újonnan már nem lehet kapni, használtan pedig kérdéses az állapota.
Ami a legoptimálisabb lenne az 2 darab új eszköz beszerzése, egy erősebb elsődlegesnek és egy gyengébb másodlagosnak.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Elsődlegesnek mindenképpen gigabites portokkal rendelkező típust lenne érdemes választani.
Ajánlott típusok 20k-s határral: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Másodlagosnak pedig egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is megfelelő lehet ha nincsen igény a gigabites portokra és/vagy dual band wifi-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58647) Gubek-Einste válasza Aslan (#58639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Mennyi lenne a beszerzésre?

Ehhez a nethez elég lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is, jövőre tervezés okán gigabites portokkal rendelkező típust lenne érdemes választani:
Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58648) Gubek-Einste válasza trol75 (#58644) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link egy sima router így az sem egy zsebre dugós eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58649) Aslan válasza Gubek-Einste (#58647) üzenetére


Aslan
aktív tag

Köszönöm szépen!

TP-Link 1043ND szimpatikus. A legelső modellt használtam évekkel korábban más körülmények között és tökéletes volt. Lehetséges, hogy ennek a legfrissebb verziójával fogok próbálkozni!

Köszi még 1x!

:R

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#58650) stigma válasza Gubek-Einste (#58646) üzenetére


stigma
addikt

:R

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Ez az opció a legkevesebb 20-50mbit van nekik asszem, de az is lehet 10mbit.
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
2 telefon (Iphone 5s) és egy mostani Sony Z5-ös teló ha jól tudom, ezekkívül 1 régi laptopja van ami N-es wifit tud max.
Ezenkívül mivel felokosítjuk a TV-t és egy Google Chromecast lesz mellette, cél valami hormális, strapabíró router, amit mondjuk 3-4 éveg kibír. Nem cél egy fullos 5Ghz-s router vétele (pl AC66U/68U)
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Semmi extra , tehát nem cél, hogy a router tudja az usb 3.0- vagy egyéb szolgáltatást.

Amiket ajánlottál az elég jó, beszélek velük mert most egy 2 router + chromecast 2 nem biztos hogy bevállalható egyszerre, de akkor majd széepn apránként építkezünk.

Ezer hála ismét a segítségért. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.