Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) szabeska válasza Multibit (#57987) üzenetére


szabeska
addikt

Az, hogy V1,2,3 vagy 4, mennyire számít?

F1

(#58052) Multibit válasza szabeska (#58051) üzenetére


Multibit
veterán

V1 felejtős. Újonnan már nem lehet kapni. A többi nagyjából mindegy.

(#58053) szabeska válasza Multibit (#58052) üzenetére


szabeska
addikt

:R

F1

(#58054) woodworm válasza smallmer (#58050) üzenetére


woodworm
veterán

A d-link 860l végül kiesett? Látom kérdeztél odaát.

(#58055) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
[link]

Két ilyen külső antenna ér valamit? Mármint most is elég jó a jel erősség 4G-n, általában max-ot mutat, néha ugrik le 4-esre. De csak egy ezres. Esetleg ping javulna, vagy az eddigi sebesség stabilabb lenne? Esetleg távolabb érne a wifi? :) Vagy ez csak a vevő részét erősíti?

(#58056) SchumiBácsi

Üdv all!

Ez mennyire jó router, illetve mennyire Cisco? :D

Ha nagyon Cisco, akkor megvenném a feladata pedig a 100megabites internet továbbítása a PC felé LAN-on, és 4mobiltelefon felé wi-fi adás.

Emeletes ház lévén különleges kritériumok adódhatnak. Ugyanis vannak helyek ahol sztem extrém falvastagságot kell leküzdeni. Bent 15centis falak játszanak, viszont van egy helység a földszinten ami utólag lett "habitation deck" azaz lakható, csakhogy ez a helység az eredeti főfalon kívülre esik.

Becsléseim szerint az emeleten lévő router és az említett földszinti helység között a 35centis főfal és panelfödém 20akárhány centije együtt akár 1méteres vastagságot is eredményezhet. Ezt még "átüti"? vagy reménytelen és barátkozzanak meg a dologgal hogy csak a földszinten+emeleten lesz wi-fi? Amíg a tesómék itthon voltak ugyanez volt a helyzet, csak akkor egy még távolabbi szobából szórták a wi-fit.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#58057) krealon válasza SchumiBácsi (#58056) üzenetére


krealon
veterán

"Ez (Cisco RV110W) mennyire jó router, illetve mennyire Cisco? :D

Ha nagyon Cisco, akkor megvenném a feladata pedig a 100megabites internet továbbítása a PC felé LAN-on, és 4mobiltelefon felé wi-fi adás."

Ez egy nagyon Cisco router. :D
Csak az a problema vele, hogy a 100 Mbps csatoloin keresztul nem fog atferni a 100 Mbps neted egesze (max 94 Mbps).

Ennel olcsobb, jobb es erosebb egy ASUS RT-N18U.

(#58058) SchumiBácsi válasza krealon (#58057) üzenetére

Ez a maximum 94megabit a PC felé kőbe van vésve, vagy változhat? Időnként lesz egy másik PC is a rendszerben, meg 1-2 mobil mindig lesz a wi-fi oldalon is, így azok miatt egyébként is elúszna pár megabit. Szóval ha csak 94-95megabitet kapok a LAN porton, a "maradék" 5megabit a többi sallangnak azért meglesz ugye?

Aztán ha be lehet állítani valószínűleg a wi-fi sávszélt úgy is lekorlátoznám mondjuk 10-20megabitre, ilyenkor nekem eleve "csak" 80-90megabit jutna, vagy nem tudom hogy oldja meg külön setup nélkül. Ha ilyen ficsört tud, és figyelembe véve a letöltési tendenciákat (minden lényeges dolog meg lett még annak idején a 6-10megabites nettel ;]), úgy gondolom a jövőben alkalomadtán nem sokat befolyásol hogy valami 90 vagy 100megával jön le.

Szóval ha ez igazi Cisco akkor inkább választanám mint az ASUS-t ami számomra kissé "csicsásan" néz ki és annyira nem is olcsóbb bár tény hogy valamennyi szempontból jobb.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#58059) bluemirage válasza SchumiBácsi (#58056) üzenetére


bluemirage
őstag

Nemcsak a 100-as portok miatt vicc ez Cisco a router, hanem az 1,8 dbi-is antennái miatt is. :U

Meliora sunt bono inimica

(#58060) bluemirage válasza smallmer (#58050) üzenetére


bluemirage
őstag

Oka van, hogy az eléggé elkurvurlt' Linksys termékek nincsenek ajánlva.... meg az, hogy a nevükhöz képest ilyen olcsók :)

A cégnél amíg még nem volt draytek-es komplex WiFi, addig mindenféle sarkokban Cisco/Linksys-es... javarész belső antennás AP-k voltak.... 10.000 nm-en. Majd 1 év küzdelem után mindegyik mögé lett egy ilyen rakva. Hiszen 1 napot újraindítás nélkül tényleg kibírtak... így a hajnali órákban mindegyik ki lett kapcsolva, majd 15 perc múlva be... ezzel megoldódott a probléma :D

A D-Link-nek van már említett routere (860L) ami CFW-el jó.
A TP-Linknek a C5/C7 routerei jók. (nem C1200, C50 meg C5X)
Az Asusnak is van több ajánlott routere. N56U(N-es dualband) vagy AC58U/AC68U
Sokaknak unalmasnak tűnhet, hogy mindig az az alig 10 router van ajánlva és más eszközök nem.

1., A többivel nincs tapasztalat
2., árban és tudásban az itt ajánlottak szinten minden helyzetben jók és könnyen beszerezhetőek
3., más ember pénzéért felelünk annyiban, hogy csak olyat ajánlanak itt, aminél tényleg kicsi a kockázat
-----

Meliora sunt bono inimica

(#58061) Gubek-Einste válasza Atomgeszi (#58055) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a linkelt antenna csak mobilnetre jó így a wifi-re nagy valószínűséggel nem lenne hatással de amúgy is nem lehet az ilyesmit előre megmondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58062) aTi.88


aTi.88
csendes tag

Sziasztok!

Diginethez szeretnenk uj routert venni, mert valamiert mostanaban borzaszto lassu (nem tudok mitol), panelban lakunk kb 50nm-en. 20-30k -s kategóriában van ami mondjuk az egesz lakast lefedi, es meg normalis sebesseget is tud biztositani (digis netet valoban le tudja adni)?

Koszi

(#58063) Atomgeszi válasza Gubek-Einste (#58061) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És miért nem engedélyezik a szolgáltatók a külső antenna használatát?

(#58064) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Gyorsan írok egy hosszabb memoárt a router választással kapcsolatban.
Tudni kell rólam, hogy szeretek mindig újdonságokat kipróbálni, de azt is szeretném, hogy valaki garantálja, hogy azzal az eszközzel nem fogok félre és tisztában vagyok vele, hogy ilyen nem létezik. Felsorolok néhány router-t itt, hogy most melyikek jöhetnek szóba és kicsit beszéljük ki őket pro/contra. Szóval a lista:

- ASUS RT-N56U - jelenleg egy ilyen üzemel otthon, meg vagyok vele elégedve
- TP-LINK Archer C7 AC1750 - nagyon nem vagyok tp-link fan mióta kipróbáltam az asus routereit, de maradjon a listában
- ASUS RT-AC58U szimpatikus router
- ZyXEL NBG6616-EU0101F -nincs tapasztalat

Egy dolgot tegyünk tisztába, hogy a minél több antenna nem eredményez mindenféleképpen nagyobb hatótávolságot, ha jól értelmeztem az írásaitokat.

Ha ezeket a routereket nézzük, hogyan lenne a top lista tudás alapján? :)

illetve ha még van valami ajánlott akkor azt szívesen meghallgatom.

köszi

(#58065) f4lcon


f4lcon
őstag

megjött az RT-AC68U ebay-ről, este teszt.
már most, internet nélkül bedugva olyan a jel erősség, amire nem számítottam :)
úgy tűnik nem volt hiba váltani

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58066) smallmer válasza f4lcon (#58065) üzenetére


smallmer
őstag

használtan vetted?

(#58068) f4lcon válasza smallmer (#58066) üzenetére


f4lcon
őstag

használtan bizony, 42$ volt plusz még annyi vám, posta és áfa címen, de így is megállt 25 ezer alatt.
teljesen karcmentes, dobozában volt. kinn úgy tűnik a T ezt adja a zsinóros netjéhez, és rengeteg van eladó belőle. egy dugvilla átalakitó kell hozzá, mert amcsi végű, de az kb 1 dollár aliexpressen.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58069) bluemirage válasza smallmer (#58064) üzenetére


bluemirage
őstag

Az antennák száma valóban nem eredményez nagyobb hatótávot... de megtévesztő lehet, mert vannak routerek, melyeknek a külső antennái mellett belsők is vannak. Laikus meg csak a külsőt lájta... és számolgatja.

Az antennák száma a sebességre és ezzel összefüggésben a WiFi terhelhetőségre utalhat.
Megfigyelték, hogy az only 2,4 Ghz-esek gyakran nagyobb teret szórnak be, mint a dualband-es testvéreik szintén 2,4 Ghz-en.
Arra is van példa, hogy bár a hatótáv nem nő, de az antennák számának növekedésével a lefedettség nő... a plusz antenna állítgatásával pl. van, hogy megszűnnek, vagy javulnak korábbi holt terek.

Az N56U nem illik a listába, egy unikum.

Az C7 szerintem jobb és erősebb az AC58-nál... Jobb választás... kivéve ha van valami különleges feature ami az ASUS-ból kell... tehát nem csak alapszinten használnád az eszközt. Az Asus routreinek kezelőfelülete szebb és okosabb... tovább többletszolgáltatást nyújt. Megjegyzem...: amire a legtöbb átlag felhasználónak nincs is szükséges. (kivéve talán a dedikált módok (AP, Repeater stb...) gyors beállítását)
Ezér az ASUS eszközei egy bizonyos szemszögből túlárazottak a TP-Link hasonló eszközeihez képest.
Fő routernek én a C7-et venném a többi AP elé. De az AC58 is tökéletes lesz erre a feladatra, ha ragaszkodsz a kényelmesebb és okosabb ASUS felülethez.

Megjegyzem, hogy nekem is C7(v2) van. :B

Meliora sunt bono inimica

(#58070) Gubek-Einste válasza aTi.88 (#58062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Milyen típusú a jelenlegi router?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58071) Gubek-Einste válasza Atomgeszi (#58063) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én ilyet nem mondtam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58072) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Üdv!
Egy routerre lenne szükségem:
100/100 ás digi net, panel lakásba kéne ahol elég sok a wifi hálózat,szoval lehet kéne 5 ghz,2 laptop és 2-3 telo lenne csatlakoztatva,a lan nem elsődleges szempont,semmi extra funkció nem kéne.
A lényeg hogy stabil és erős jelet szolgtatson , megbízható legyen és 15k alatt legyen az ára
Előre is köszi!!

(#58073) Gubek-Einste válasza Phantom017 (#58072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k alatt nincsen ajánlott dual band eszköz, 20k-s kerettel van az Asus N56U és a D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58074) Phantom017 válasza Gubek-Einste (#58073) üzenetére


Phantom017
csendes tag

Akkor kérlek mondj vmit 15 k ig, és egy olcsó ,de jó dual band routert is :D

(#58075) Gubek-Einste válasza Phantom017 (#58074) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-ig csak a TP-Link 1043NDv2/v3/v4 van, dual band-ekből Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel), ezek 30k-ig vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58076) Phantom017 válasza Gubek-Einste (#58075) üzenetére


Phantom017
csendes tag

Köszönöm

(#58077) Atomgeszi válasza Gubek-Einste (#58071) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez egy ilyen független kérdés volt. Próbaképp berendeltem, lesz ami lesz. Max kínai evőpálcikának is jó lesz..

(#58078) Multibit válasza bluemirage (#58069) üzenetére


Multibit
veterán

C7 szerintem jobb és erősebb az AC58-nál
Ezt mire alapozod?
A dedikált, külön állítható külső antennák is hasznosak lehetnek sokszor. A három antennás felállást nagyon kevés kliens használja ki.

[ Szerkesztve ]

(#58079) f4lcon válasza f4lcon (#58065) üzenetére


f4lcon
őstag

ezt tudja az iPhone 7-el, és kb hasonlókat az AC1750 usb eszközömmel.

viszont zsinóron az ezres netből csak 500 jön át. ennek lehet valami oka?
a gépben SSD van, de nem a leg modernebb vas (Q9400, 4Gb ram, P45 lap)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58080) woodworm válasza f4lcon (#58079) üzenetére


woodworm
veterán

Csak az egyértelműség kedvéért, akkor ez ac-s eredmény?
Maga a router tudja a 256-QAM-ot 2,4 GHz-en, más gyártók pedig nem mindig tüntetik fel a készülék összesített sebességében, ezért szerencsés esetben akár itt is össszejöhetne hasonló átvitel.

(#58081) f4lcon válasza woodworm (#58080) üzenetére


f4lcon
őstag

ez 5GHz-en AC-s eredmény igen.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58082) Atomgeszi válasza f4lcon (#58079) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kis érdekesség, húzd le a fordulatszámmérőt. :DDD

(#58083) karcsi3


karcsi3
tag

Sziasztok

A telekom most telepít a környéken ezért akciós az 1000-es net ,ehhez szeretnék routert keresni.
Családi házról lenne szó, így a tégla falak olykor problémát jelenthetnek. Tudnátok ajánlani routert ehhez a környezethez? Ugyan a leterheltsége nem nagy a 2,4ghz-es hálózatnak sem jelenleg, de a jövőre nézve szerintem jobb választás lenne egy dual band-es wifi. Először az archer c5-re gondoltam de ha jól látom ez már kevés helyen kapható(gondolom kifutó modell) helyette inkább a szimpla AC1200 kapható. Ez a modell mennyiben rosszabb vagy jobb azt leszámítva hogy egy usb port van csak rajta ? Illetve tudnátok ajánlani másik modell lehetőleg 20k alatt nagyon max 25k.

Előre is köszönöm a segítségeteket :)

(#58084) Radnix


Radnix
senior tag

Nagyon elégedett vagyok az ajánlott routerrel (TP-LINK TL-WR1043ND v4).
Még a kábeles kapcsolat is gyorsabb lett (100/50 digi) :R

A pincében is működik a WIFI, pedig az emeleten van a router! :R
Szóval köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#58085) Gubek-Einste válasza karcsi3 (#58083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C1200 nem ajánlott.
20-25k határral az Asus N56U (CFW-vel AC-s) és D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), 30k alatt még szóba jöhet az Asus AC58U vagy TP-Link Archer C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58086) psg5


psg5
veterán

Sziasztok! Ha villamcsapas utan egy Belkin eloszto utan lévo eszkozok kozul egy ketto tonkrement (router' switch) ki kell cserelni/javasolt kicserelni az elosztót? (sima Belkin tulfeszvedo volt F9S623en2M) most is ra van dugva uj switch router riaszto és mukodnek, csupan elgondolkodtam rajt. Javaslat? Sajna a haz rendbetetel ameddig a biztosito fizet (mar amennyit fizet) teljesen lekot anyagilag es minden fillerre szikseg van, vagyis ha maradhat velemenyek szerint akkor annak orulnek de ha mennie kell menni fog.

F.K.T.

(#58087) inf3rno válasza psg5 (#58086) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom pontosan milyen elven működnek ezek a túlfesz védők, de elvileg úgy van, hogy minden alkalommal gyengül a védelme, amikor túlfeszt kap. Mindenképp érdemes lecserélni azt is. De azért várj még, hátha van itt szakértő a témában.

Buliban hasznos! =]

(#58088) Gubek-Einste válasza psg5 (#58086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha már történt kár akkor mindenképpen cseréld.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58089) psg5 válasza Gubek-Einste (#58088) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek.
Biztosítónak leadom, bár nincs reményem hisz működik így ha bevizsgálják nem biztos, hogy fizetnek rá...

F.K.T.

(#58090) Intruder2k5 válasza psg5 (#58086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És az biztos, hogy a túlfeszvédő elosztón keresztül ment be a túláram? Ha rézkábeles neted van, főként ha az utcán oszlopokon van húzva a kábel, és nem a föld alatt, ott ugyanúgy bemehet, és tönkreteheti a hálózati eszközöket, lévén az adatvonalon még védelem sincs.

(#58091) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani wifi routert 4G sim slottal esetleg külső antenna csatlakozással, ha létezik ilyen?

Ilyen antennám van jelenleg(35DBI 3G 4G LTE TS9 Antenna ) egy R216-al használom, de ez a router valami szörnyen buta, szeretnék valami jobb megoldást viszont antenna kell a jobb jel erősséghez.

Köszi

(#58092) Gubek-Einste válasza sittes79 (#58091) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, Asus 4G-N12/4G-AC55U, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58093) psg5 válasza Intruder2k5 (#58090) üzenetére


psg5
veterán

Tuti, mert tönkre ment a kazán, mosogatógép, hörmann garázsnyitő etc...sajna...

F.K.T.

(#58094) Tomace91


Tomace91
senior tag

Sziasztok!

Adott egy AC58U router. Hogy tudom megnézni vagy beállítani, hogy a telefonom tuti AC-n csatlakozik-e? Mert a Wifi Analyzer program szerint csak 86 Mbps és nem is éri el azt a sebességet mint kéne neki pedig közvetlen mellettem van a router. 2.4 GHz ki van kapcsolva mert minden eszköz tudja az 5-t. Jelenleg csak 1 telefon van későbbiekben 2 telefon meg 1 laptop lesz rajta. Tovább olvastam itt, hogy gyárilag van rajta Torrent kliens. Ezt hol találom?

Köszönöm válaszotokat! :R

(#58095) Gubek-Einste válasza Tomace91 (#58094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A saját topikjában érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58096) jfcvfc


jfcvfc
tag

Üdv!
Router választásban kérnék segítséget. A körülmények a következők. T-home 1000mbit-es net. A szolgáltató adott egy routert (HG8245H) amibe az optika van csatlakozva plusz a 3 tv is. Ebből megy a net egy szintén telekomos routerbe (DIR-842 AC1200) amibe még NAS és egy xbox is van. Ezeken felül kellene nekem egy router usb csatlakozóval amibe egy külső vinyó menne (filmekkel) és a 3 tv lanos összekötése. Ezt eddig egy asus ac 1200 végezte de kinyiffant. Ami a lényeg hogy jó lenne egy stabil router amiről esetleg egy időben is lehetne hálózaton több tv-vel is filmet nézni.
Ha valamit tudtok ajánlani azt megköszönöm.

(#58097) kormi0312 válasza sittes79 (#58091) üzenetére


kormi0312
senior tag

Jelenleg a legjobb ár / érték arányban a Huawei B525 van. Telenortól 38500ft körül megkapod. 300mbps Mobilnet és gigabites lan.

(#58098) Gubek-Einste válasza jfcvfc (#58096) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van NAS akkor miért a router-rel akarod megoldani a média a megosztást?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58099) jfcvfc válasza Gubek-Einste (#58098) üzenetére


jfcvfc
tag

Kószi a választ. A NAS tele van és azt torrentre használom leginkább. És nem mókoltam meg így a három tv-ből kettő nem látja a fájlokat rajta.
Társasházban lakunk úgyhogy az 5ghz szükséges. A falak nem vészesek meg a folyosón vannak álmennyezet felett a ruoterek és minden más is. Így alakítottam ki a hálózatot. Igazából az előző asus is csak AP módban volt használva. A tv-be menő lan kábeleken kívül szinte minden wifin megy. 3 laptop 4 telefon tablet.

(#58100) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

Szeretnék vásárolni egy új routert, mert a tégi már eléggé oda van.
Jelenleg egy TP-Link WR841 router teszi a dolgát, de gyakran ledobál a wifi, lassú, stb.
Egy dolog lenne ami fontos, hogy OpenWRT-t lehessen rárakni. És az sem baj, ha nem 4-6 megára kell rávarázsolni az egészet, hanem marad rajta hely pl saját scripteknek. Ismertek jól bevált, mai követelményeknek megfelelő ilyen routert?
Köszi a válaszokat előre is :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.