Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) tobias88888


tobias88888
őstag

Ha csak a Wifi hatótáv számít milyen routert ajánlanátok viszonylag olcsóbban? (20 ezer Ft-ig)
Tehát minél fapadosabb legyen a lehető legnagyobb nagyobb hatótávval. Szülőknek lenne, sejtem hogy mi lesz a hatótávra a válasz, de hátha van valami model ami jobban kezeli.

Jelenleg egy régi, 8-10 éves TP-Link van és a családi házban elől van elhelyezve. A hátsó erkélyen (10 méter, 2 fal) még éppen hogy van net, de onnan van még 10 méter ahol nincs. Ezt kellene valahogy áthidalni úgy, hogy a router nem mehet hátrébb, mert a másik irányban is kell a net :)

Range Extender-t próbáltam már de nem vált be, folyamatosan megszakadt a wifi és volt amikor csatlakozni se lehetett rá

Powerline-t is néztem, de elég régi a villamos hálózat így kétlem hogy normálisan működne.

(#58252) tobias88888 válasza tobias88888 (#58251) üzenetére


tobias88888
őstag

Most megnéztem milyen van náluk, TP-LINK TL-WR541G -van, ami még 802.11g-t tudott csak, 802.11n-et nem. Az n szabvány segítene valamennyit? (össze vissza írnak róla)

AC sajnos nem játszik, mert azt meg a telók nem tudják

[ Szerkesztve ]

(#58253) carr válasza tobias88888 (#58252) üzenetére


carr
őstag

Persze, hogy segítene.
Simán menj rá egy cserélhető antennás N es routerre. ;)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#58254) jmuranyi válasza tobias88888 (#58251) üzenetére


jmuranyi
tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz, az N-esre váltás
szinte biztosan fog hozni lefedettségbeli javulást is.

A legolcsóbb, amivel van saját tapasztalatom, az
a TP-LINK TL-WR841N , ez még nem cserélhető antennás.
Viszont a jele átment a 11 m hosszú családi házon, és leért
a pincébe... kb 5-6 ezer forint, házhoz szállítással.
(Ha lehet kábelezni a házon belül, kettő ilyen, és kész.)

Ha ez nem oldja meg, akkor élnék a két hetes elállással,
és vennék egy TP-LINK TL-WR1043ND-t, és hozzá
három 8db-s külső antennát.

Ha még ez sem, akkor újra vissza, és jöhet az ASUS RT-N18U,
a már meglévő külső antennákkal. Ez az asus kb 20 eFt...

(#58255) Gubek-Einste válasza spanyoll (#58241) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58256) spanyoll válasza Gubek-Einste (#58255) üzenetére


spanyoll
addikt

Társasház, harmadik emelet. A routerből jönne ki egy kábel, ami a mellette lévő célgépbe tolja át a gigabitből amit bír.
A routertől 10 méterre a hálóban kéne még fogni a jelet. Közötte van két helyiség: egy konyha és egy fürdőszoba, ergo három falat kéne átvinnie, amik téglák.
Digi gigabites net jön be amúgy fttb-vel.

1 asztali használná kb folyamatosan, 1 laptop alkalmanként, és kettő telefon szintén folyamatosan. Gépre kell a nagyja, a telefonok elég ha mennek és kapnak netet.
Egyéb igényem annyi, hogy ne haljon meg 1 éven belül, semmi extra.

1043-as tplinket néztem ki dilettáns keresésem alapján, de a 2.4ghz nem tudom mennyire zavarna be. Három lakás van egy szinten, harmadikon lakom, tehát vannak szomszédok, de hogy ez mennyire zavaró azt meg nem mondom.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#58257) Gubek-Einste válasza spanyoll (#58256) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és akkor kiderül mennyire szennyezett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58258) spanyoll válasza Gubek-Einste (#58257) üzenetére


spanyoll
addikt

Ezt az eredményt kaptam; remélem segít.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#58259) Gubek-Einste válasza spanyoll (#58258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég gyengék a hálózatok, kevésbé fognak bezavarni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58260) spanyoll válasza Gubek-Einste (#58259) üzenetére


spanyoll
addikt

Akkor az 1043nd v4 jó választás ezek szerint?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#58261) carr válasza spanyoll (#58260) üzenetére


carr
őstag

elég ha olcsóbb, mint az asus.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#58262) tobias88888 válasza jmuranyi (#58254) üzenetére


tobias88888
őstag

Egyelőre rendeltem egy ilyent: TP-LINK Archer C25 AC900

Ha nem elég, akkor veszek egy olyant amin cserélhető meg hozzá antennát

[ Szerkesztve ]

(#58263) spanyoll


spanyoll
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#58264) Gubek-Einste válasza tobias88888 (#58262) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rosszul tetted, egyrészt nem ajánlott ez a típus, másrészt dual band, igaz sávonként dedikált antennás, így nem olyan könnyű az antenna csere (1 darab 5 GHz-s, 3 darab 2,4 GHz-s).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58265) tobias88888 válasza Gubek-Einste (#58264) üzenetére


tobias88888
őstag

Visszamondtam akkor, de amiket kaptam ajánlottként [itt] azoknál nincs ac. Az én telóm viszont tudja így jó lenne ha a router is tudná. Szóval valami ac-s kellene cserélhető antennákkal ami még ajánlott is. (10-15k körül max)

(#58266) Tomace91 válasza tobias88888 (#58265) üzenetére


Tomace91
senior tag

Hát ennyiért nem nagyon van ajánlott AC-s router, inkább 15-20k.

D-Link DIR-860L B1 (csak CFW-vel), TP-LINK Archer C5 v1 és v2, ASUS RT-AC56U, ASUS RT-AC55U.

De ha rosszat mondtam, akkor majd javítanak :B

[ Szerkesztve ]

(#58267) tobias88888 válasza tobias88888 (#58265) üzenetére


tobias88888
őstag

Úgy látszik még reggel van. Pontosabban itt küldött párat

A TP-Link Archer-eknek amúgy cserélhető az antennája? Mert hivatalos oldalon egy szót sem ír róla. Pl most ezt néztem, de itt sem látom hogy cserélhető lenne -e az antenna

(#58268) tobias88888 válasza Gubek-Einste (#58264) üzenetére


tobias88888
őstag

Amúgy miért nem ajánlott a típus?

Igazából annyi a lényeg, hogy
- minél nagyobb területet fedjen le (Kertes ház, 12 méter a házban lévő távolság, 2 falat kell átvigyen, majd ez után 10 méter kert ahol a régivel már nincs net)
- támogassa az AC-t
- cserélhető legyen az antennája.

Valószínű az egyiket lecserélem egy külsőre. Ilyenből melyik a legolcsóbb, ami ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#58269) jmuranyi válasza tobias88888 (#58267) üzenetére


jmuranyi
tag

Huh, hogy lehet ezt jól, és röviden leírni :)

Kifejezetten 2,4GHz-en működő, N-es routereket
javasoltam, olyat, amivel már volt tapasztalatom,
vagy a topik összefoglalójában az ajánlottak között szerepelnek.
Vagyis már bizonyítottak.
Ezekkel sem biztos, hogy megoldódik a feladat, csak esélyes.

Az AC-s routerekkel az egyik gond az, hogy az AC 5GHz-en
működik, amelyik sokkal kisebb távolságon belül nyelődik el,
különösen beltéren.

(#58270) jmuranyi válasza tobias88888 (#58268) üzenetére


jmuranyi
tag

A fentebb javasolt TP-LINK Archer C5 olyan 18 eFt.
Kb a lap közepén írja, hogy az antennák cserélhetőek.

Ki kell próbálni, tudja-e ugyanazt a lefedettséget,
mint a csak 2,4GHz-es eszközök.

(#58271) woodworm válasza jmuranyi (#58270) üzenetére


woodworm
veterán

Húsz felett megy általában, az a 18e gyanúsan olcsó, mindenképpen leellenőrizném, hogy nem a C1200-ast takarja-e.

(#58272) jmuranyi válasza woodworm (#58271) üzenetére


jmuranyi
tag

Köszönöm, az árukereső ...

(#58273) tobias88888 válasza jmuranyi (#58269) üzenetére


tobias88888
őstag

Maradok az n-nél akkor, szülőknek úgy is mindegy milyen én meg alig vagyok náluk úgy is szóval nekem is. Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#58274) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Olyan routert keresnék aminél az kliensek nevét át lehet írni a routerben. Jelenleg egy asus n56ub1 van aminél ezt nem tudom megcsinálni, ami érdekes mert előtte 1200G+ volt aminél viszont meg lehetett csinálni, amit nem is cseréltem volna le ha nincsennek folyamatos újraindulások, mert nagyon jó kis eszköz.Több eszköznél értelmezhetetlen név jelenik meg és így elég nehéz beazonosítani pl. ha mac cím szűrést akarok beállítani. Így jelenik meg a telefon neve pl.: android- és egy hosszú szám,betű sor

Ami fontos lenne még a routernél:
-500-as upc netet kiszolgáljon
-5Ghz-es wifi
-nem lenne baj ha ac-s lenne
-stabil megbízható legyen

ár max.30k

Bár igaz a jelenlegi asus-al sem vagyok teljesen elégedett, mert naponta 1-2-szer WAN Connection: Wan was restored. bejegyzéssel pár másodpercre megszakad a net. Régi 3600-as tp-linkkel nem volt ilyen szakadozás. Modemet is most cseréltek így azt gondolom azzal nem lehet probléma. Neten rákeresve több asus típusnál is jeleztek ilyen problémákat. A kis angol tudásommal sajnos nem tudtam kiszűrni, hogy van-e rá megoldás.

(#58275) Gubek-Einste válasza tobias88888 (#58268) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összes AC450/AC600/AC750/AC900-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

Valószínű az egyiket lecserélem egy külsőre. Ilyenből melyik a legolcsóbb, ami ajánlott?
Minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük vagyis ne használd ez a megoldást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58276) Gubek-Einste válasza bozsozso (#58274) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CFW-t nem próbáltad?
Asus AC58U lenne az amiben talán meg van a lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58277) bozsozso válasza Gubek-Einste (#58276) üzenetére


bozsozso
őstag

Nem próbáltam milyen van rá? Az ajánlott kategória lenne?

(#58278) Gubek-Einste válasza bozsozso (#58277) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Padavan de nézz be a router saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58279) bozsozso válasza Gubek-Einste (#58278) üzenetére


bozsozso
őstag

Oh bocsi tényleg olvastam is, de azért köszi.

(#58280) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

1 gigabites internet eléréshez keresek routert olyat, ami ki is tudja hajtani a kapcsolatot, és van neki 2 wan portja.
Elöny lenne, ha meg lehetne a különböző gépeknek mondani, hogy melyik kapcsolatot használhassák.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58281) gdarvas


gdarvas
csendes tag

Ehhez mit szóltok, ha Dual Band-re van szükség?
D-Link DIR-869 AC1750 Wireless router, Dual-Band
Jelenleg az eMag-on ez 25 900 Ft.

Hiszem, ha látom...

(#58282) woodworm válasza gdarvas (#58281) üzenetére


woodworm
veterán

Maga a hardver ugyanaz, mint az archer c7, én inkább a szoftvertől ódzkodnék. A d-link újabban nem remekel. Árban nem nagy az eltérés a c7-től, szerintem jobb vásár lehet.

[ Szerkesztve ]

(#58283) bluemirage válasza Core2duo6600 (#58280) üzenetére


bluemirage
őstag

draytek series 2925. Azaz Draytek Vigor 2925 Ezt használunk mi is a cégnél... bár most cseréljük egy olyanra ami az MS Azur felhőt is támogatja erősebb titkosítású VPN-el.
A 2925-ből vannak altípusok
..ac-plus, Vac illetve a VoIP-re is használható: Vnplus, de az meg nem AC-s ugye.
Megbízható típus.

Arra azért készülj fel, hogy ez nem lakossági terület, így a dual WAN-os eszközök nem aprópénzbe kerülnek... és ezen a szinten a draytek még jó ár/érték aránynak számít más gyártókhoz képest.

Mi bizonyos forgalmat és portokat az egyik Net-en engedünk ki, míg mást a másikon... és ha az egyik WAN kiesik, akkor át tud állni a másikra... ez olyan esetben is hasznos, ha 7/24-es VPN kapcsolatra van szükség. Mondjuk még így is kettőt tartunk, és egy eszköz felkonfigolva a polcon van :D, mert ugye hiába a dual wan, ha az eszköz is behalhat. :D
Sajnos már a Draytek magyarország üfsz-je személycserék miatt nem olyan ütőképes, mint 1-2 éve... de így is segítekek, csak email-ben kell értelmes kérdezni és akkor válaszolnak (szerintem ők is tovább kérdeznek..., mert már nincs rendes szakember ott).

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#58284) Core2duo6600 válasza bluemirage (#58283) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem olyan vészes az ára, ahhoz képest, hogy az Asus routerek sem olcsóak éppen, és a Ciscok sem !

Apropó a 2 említett gyártótól képes valamelyik az általam vázolt igényekre ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58285) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#58284) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Cisco-val biztosan megoldható, Asus esetén csak CFW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58286) Core2duo6600 válasza Gubek-Einste (#58285) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köszi, utána nézek akkor ennek is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#58287) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

TP-Link 3600-as routerem van jó 5 éve.
Semmi bajom vele, de úgy alakult, hogy szüleimnek is kell egy router. (mert a trékom által adott szar és nem is cserélik, mert szerintük nem szar)
Vagy az enyémet adom nekik és vezsek egy erősebb procival felszereltet, vagy veszek nekik valami olcsóbbat.

Attól függ, hogy ven-e 20 alatt a 3600-nál jóval izmosabb hardverű router. A wifi nem érdekel, de file szervert és webkamera szervert szeretnék üzemeltetni róla, pl. openwrt-vel, vagy hasonlóval.
A 3600-zal próbáltam, és működött is, de eléggé belassult a terheléstől.
20 alatt lenne jó megúszni, de 30-nál többet semmi esetre nem akarok költeni.
A WIFI képességek egyáltalán nem érdekelnek, vezetékes hálózatom van.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58288) woodworm válasza Bici (#58287) üzenetére


woodworm
veterán

D-link DIR-860l B1 és mehet rá a lede.

(#58289) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Egy nem túl drága, de nem TP link routert keresek. Asus RT - N12 jó választás lehet? Más 6000 Ft körüli alternatíva van?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#58290) krealon válasza pocokxx (#58289) üzenetére


krealon
veterán

"Asus RT - N12 jó választás lehet? Más 6000 Ft körüli alternatíva van?"

6000 Ft kornyeken csak a Realtek / Mediatek chipset-es RT-N12 Plus verzio kaphato.

Az ajanlott (mivel bevalt) RT-N12 D1 tipus, ami Broadcom chipset-es, 8000 Ft-tol indul.

Utobbihoz letezik tobb alternativ firmware, de ha a gyari szofter tudasa elegendo, akkor a Plus verzio is megfelelo lehet.

(#58291) bluemirage válasza pocokxx (#58289) üzenetére


bluemirage
őstag

Asus N12-D1 :K 100 Mbit alatti Net-hez jó.
Belépő szintű N-es Routernek... ha nem Tp-Link a cél, akkor nem nagyon jöhet szóba más ajánlható.
Ez túl olcsó szint ahhoz, hogy más nagy nevű gyártó, kiforrott termékeit között lehessen válogatni. Ebben az árszegmensben a legtöbb olyan és annyit is tud....

szerk.: közben megelőztek :B

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#58292) woodworm válasza krealon (#58290) üzenetére


woodworm
veterán

Volt egy revízió mt7620-as chippel, azok nem rosszak, de vásárláskor ez nem deríthető ki, akkora kavalkádot teremtett ennél a típusnál az asus.

(#58293) janaman01


janaman01
addikt

Sziasztok. Cettem egy eminent AC 750 gigabit routert , de sajnos azt tapasztalom az elözőhöz jépest hogy az oldalakat elég sok gondolkodással nyitja meg ha telefenonon böngészek. Érdekes, hogy laptopon ezt nem tapasztalom. A net sebesség a maximum 60/6 is illetve a ping 18.. próbálkoztam a beállitásokban de sikertelenül.
Visszatéve az inviteles antenna nélküli dlinkes routert egyből pakk vágja kifele telefonon is az oldalakat
Esetleg valami tipp?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#58294) pocokxx válasza krealon (#58290) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

és (#58291) bluemirage
Köszi. Itt helyben csak a plusz volt. Erre a netre kell egyébként, tehát nincsenek nagy elvárások. Egy noti, meg két telefon van rácsatlakozva, de a mostani TP-link vezetékesen nem volt hajlandó netet adni, csak wifin lehetett rá csatlakozni. Multiplayer is igazán ritkán van, és akkor sem FPS, hanem Assetto, amivel eddig sem volt gond. Remélem nagyon nem lőttem emllé ezzel sem...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#58295) DeadEcho_


DeadEcho_
csendes tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani olyan routert amiben a wifi sávszélességét lehet állítani?

Legyen rajta WAN és Usb 3.0-ás port is.

Az ár úgy kb 20k-ig mehet.

Köszi!

Steam: zs0lt1 - Blizz id: deadecho69#2422 - Discord: deadecho_

(#58296) Gubek-Einste válasza janaman01 (#58293) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58297) Gubek-Einste válasza DeadEcho_ (#58295) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB3.0 port nem biztos, hogy van ebben az árszegmensben (drágábbakon sem mindig).

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58298) #76545280


#76545280
törölt tag

Kedves fórumozók

Valaki itt korábban javasolta nekem, hogy UNIFI AP-t vegyek, melyet cloud key-yel programozhatok fel.
nost megvettem 2 db AP-t (a fehér UFO kinézetű), és a cloud keyt. Itt már el is akadtam...
Azt látom, hogy a cloud keyt fel kell csatlakoztatni USB-vel PC-re, mindeközben (?) a cloud key lan csatlakozójára egy kábellel az AP-hoz adott kis "fekete dobozt" (POE adapter) (gondolom a POE csatlakozóra megy az AP és a LAN felirathoz a cloud key?). És innen akkor egy pár lépésben fel tudom "programozni" a cloud keyt és az AP-t a fekete dobozával együtt? Utána kihúzhatom a Cloud keyt, és a fiókba tehetem, mert menni fog az AP magától ? Vagy mi a metódus? Kérnék egy nagyon érthető kis magyarázatot, hozzáértőtől. NAGY köszi (ha már 80 ezret elköltöttem rá, jó lenne érteni is hogy mi a helyzet...( Az összes képtalálaton routerek is vannak, sehol nem látom hogy ez a kis ufó menne magában is egy cloud key-el.

Mert ha tegyük fel a cloud key az egy mini szerver és annak is non-stop be kell lennie kötve, akkor a második AP-t mire csatlakoztatom? hisz csak 1 db csatlakozója van a cloud key-nek. HEELP !

arról már nem is beszélve, hogy sima ethernet kábellel kell összekötnöm ezeket (a dobozban nem volt egy sem), és elvileg az AP az áramot a kis fekete doboztól kapja. Tudomásom szerint a LAN kábelekben nincs érpár, ami áramot visz. Hogy van ez az egész??

[ Szerkesztve ]

(#58299) Gubek-Einste válasza #76545280 (#58298) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT (nem teljesen megfelelő) vagy ITT tedd fel a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58300) makayp


makayp
újonc

Sziasztok,
keresek 30e környékén (inkább alatta) routert, ami VPN képes, gigás digis net-hez, esetleg hálózati nyomtatót is tud, lehetőleg stabil és dual band is legyen. eddig tp-link 4300 volt, de nem voltam elájulva tőle, most meg végképp megadta magát.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.